JOEGOSLAVIË REISBUREAU LINDBERGH N.V.T I i ^2 3 r r ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO zrC 'f OPEL KAPETT met MET SERVICE JAC.MET, ALKMAAR vr r czE)ameókapóalon ,cJhleó}yt VOELT U REEDS DE B.T.W. IN UW PORTEMONNEE Reklame van 13 februari t/m 20 februari li Lak 5, Vraag niet om nylons vraag om DANL0NS Kousen-automaat KOOMEN's MODES (33333) HUMANISTISCH VERBOND Heiloo STIJLKL0KKEN t /O hebben de plaai die u graag hoort1 T0P-I0 van deze week: J.J. PANTEK0EK, Ing. mmimSk HEILOO GEVESTIGD IN SPORTHUIS P. HELLING 12 FEBRUARI 1969 Redaktie- en Administratie-adres: Rechte Hondsbosschei aan 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 15 cent (exclusief 4% B.T.W.) (bij kontrakt reduktie) 35e JAARGANG NUMMER 47 -»it blad verschijnt iedere woensdag in een oplaag van 7809 exemplaren iuis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten uiterlijk maandagmiddag 6 U. in ons bezit zijn. reedelaan 28 - oon 30629 - ^leiloo Wassen en watergolven Knippen Versteviging ALGEMENE BESCHOUWINGEN DUURDEN TOT IN DE NACHT Fraktievoorzitters uitvoerig aan 't woord Vlotte beantwoording door burgemeester mevrouw Corver Vrijdagavond werden de algemene beschouwingen gehouden, naar aan leiding van de aanbieding aan de ge meenteraad van de begroting voor 1969. De vergadering liep uit tot on geveer half één Deze algemene beschouwingen, staan de uitgesproken (op verzoek van de voorzitster omdat de akkoestiek der raadzaal matig is) waren bijzonder lang. Althans van een aantal fraktie voorzitters. Welgeteld 28 getypte fo lio vellen waren er aan gewijd Na het uitspreken ervan, door deze vijf fraktievoorzitters, werd de verga dering geschorst om burgemeester en wethouders gelegenheid te geven zich te beraden over het antwoord. Burgemeester mevrouw mr. J. M. Cor- ver-van Haaften was opvallend vlot in deze beantwoording. Ze bleek zich al volkomen ingewerkt te hebben in de gemeentelijke zaken en haar pro blemen, zó zelfs dat er voor wethou ders mevr. A. M. E. van der Zee- Mandersloot en de heer J. Bolten niet veel meer overbleef om te beantwoor den Door een aantal raadsleden is ons gevraagd of wij zo uitvoerig mogelijk publiciteit wilden geven 'aan deze be grotingsvergadering. Wij hebben dan ook een vorm gekozen die misschien niet iedereen zal bevredigen, maar toch een indruk zal geven over de belangrijke zaken welke vrijdagavond aan de orde zijn geweest. We hebben ze allen apart van een .kopje' voorzien waardoor het lezen, voor belangstel lenden, gemakkelijker en prettiger is. In ons blad van heden treft u een groot aantal besproken onderwerpen aan en we zijn van plan volgende week dit te vervolgen. Zie onze Straatweg 103 - Heiloo Telefoorr'30199 Inbreuk op de gemeentelijke autonomie Zowel de heer Pieters als de heer Groot hebben in hun algemene be schouwingen de autonomie van de ge meenten betrokken. Wijzende op een sluitende begroting zei de heer Pieters dat wij ons temidden van een klein aantal gemeenten in Nederland be vinden en dat we niettemin over één kam geschoren worden, de centrale financiering. ,Wij kunnen het onver kort vasthouden aan deze methode van financiering door de hogere over heid dan ook niét anders zien als een inbreuk op de gemeentelijke autono mie.' Na eerst kritiek geleverd te hebben op Gedeputeerde Staten van Noord- Holland zei de heer Groot: ,Mijn frak- tie meent dat toezicht van de hogere overheid de gemeente moet baten en niet moet schaden. Dit laatste is in deze kwestie duidelijk geweest.' (Hier had de heer Groot het voorbeeld van de ambtswoning genoemd). ,Ook de landelijke oyerheid is niet vrij van bedilzucht,' aldus de heer Groot. De raad stippelt het beleid uit ,De geleidebrief is een technisch, amb telijk stuk waarbij men zich afvraagt wat de inbreng van het kollege (de heer Groot bedoelde burg. en weth.) is geweest. Wij zouden het bijzonder op prijs stellen wanneer wij alsnog een andere uiteenzetting van uw be leid mochten ontvangen. En nu moet u niet zeggen: ,wij zullen u antwoor den op wat u vraagt.' Zondag 16 februari Dorpshuis. Inleider: de heer At Treurniet vuit Den Haag. Dnderwrfrp: Zin in het Jieden - zin in\de toekomst' AANVANG HALF ELF Toegarig vrij. Inlichtingen omtrent H.V. bij: J. van Charldorp Van Merlenlaan 5 - Heiloo Telefoon 31170 en 12398 Scherpe kritiek op de Ned. Heide Mij. van fraktievoorzitter P.v.d.A. Wat velen wel dachfen, maar het niet altijd uitten, sprak de heer M. Walda, voorzitter van de raadsfraktie van de Partij van de Arbeid, uit. Ontevreden heid over de wijze waarop de Ned. Heide Mij. werk heeft uitgevoerd in Heiloo. Hij zei dat zijn fraktie bijzon der blij is met de aanleg van het zwembad en voorts: .Minder gelukkig zijn wij, dat de di- rektie van het te bouwen zwembad in handen is gesteld van de Neder landse Heide Maatschappij. Doordat in het verleden door de toenmalige gemeenteraad het besluit al is geno men dat bovengenoemde firma de di- rektie over dit zwembad zou voeren, kunnen wij wat dit punt betreft, hier niets meer aan veranderen, anders zouden wij zeker met een voorstel zijn gekomen om ook andere grote onder nemingen de kans te geven hun ken nis en ervaring op dit gebied aan de gemeente van Heiloo voor te leggen. Want naar onze mening heeft de toenmalige raad deze zaak wel wat al te eenzijdig bekeken, gezien de re sultaten die de gemeente heeft met de Nederlandse Heide Maatschappij. Want mevrouw de voorzitter, wij heb ben nu niet direkt de meest prettige ervaringen op het gebied van grote werken met deze firma. Het betreft hier niet zo maar een losse opmerking of een verdachtmaking, die ik hier lanceer, maar de praktijk heeft ons wel geleerd, dat dit een feit is. Ik wil u alleen maar verwijzen naar ,De Egelshoek' en de sportvelden, die daar zijn geprojekteerd onder direktie van deze Maatschappij. En dan kunnen wij niet anders dan konstateren, dat na het opleveren van dit werk er nog van alles aan mankeert, wat de gemeente nogmaals zoveel duizenden guldens extra heeft gekost.' Problemen rond goedkope woningen Verschillende raadsleden roerden het tekort aan betaalbare huurwoningen aan. Wethouder mevrouw v. d. Zee was hier niet erg optimistisch over. Het kwam hier op neer: ,We doen wat we kunnen, maar we krijgen niet voldoende toewijzingen.' Zij wees er op dat de doorstroming van goedkope naar duurdere wonin gen geen succes is. Eindelijk aanleg van riolering in ,zuid' Regelmatig is gevraagd om de huizen van ,zuid' aan te sluiten op de cen trale riolering. Het werd, al een paar jaar, in 't vooruitzicht gesteld. De wethouder van openbare werken, de heer J. Bolten, deelde in de vrijdag avond gehouden raadsvergadering mee dat het plan thans bestekklaar is en dat binnenkort de aanbesteding plaats vindt. Men wil proberen nog vóór het zomerseizoen riolering aan te leggen tussen de Egelenburg en de Slootenslaan, zodat de daar aanwe zige kampeerterreinen er dit jaar al van kunnen profiteren. JUWELIER - HORLOGER KENNEMERSTR WEG'414 HEILOO TEL;30799 De fraktievoorzitter van de KVP zei vervolgens: ,Het kollege (van B. en W.) bepaalt hét beleid en de raad kontroleert, én niet andersom.' Op deze onzes inziens onjuiste stelling reageerde mr. v. Dantzig direkt en ook de presidente7~"Qnder andere met te zeggen, terecht, dat het gemeente bestuur de raad is en dat dit lichaam het beleid voert en B. en W. het uit voerend orgaan is. Nog geen tweede apotheek Pas na 4 jaar Door raadsleden werd gevraagd om een tweede apotheek in Heiloo. Zowel burgemeester mevrouw Corver als wethouder mevrouw v. d. Zee ant woordden de raad dat blijkens bespre kingen er nog te kort inwoners zijn om een tweede apotheek te realiseren. ,Dat zal pas mogelijk worden over een jaar of vier', aldus de burgemees ter. ,Dat we niet indutten temidden van onze weelde' Na zich ernstig en ook ietwat spot tend uitgelaten te hebben over dat wat een gemeentebestuurder zoal ver vult bij het samenstellen van een al gemene beschouwing, zei de heer ir. T. G. Tomson ,'t Is natuurlijk een kostbaar bezit en we horen er erg dankbaar voor te zijn dat we zo'n aardig dorp hebben en zo'n mooi bos en zulke nette uitbrei dingsplannen en zulke keurige men sen allemaal en zo'n voortreffelijke sportakkomodatie en zo'n wijze ge meenteraad en zo'n pittige burge meester. Maar, ik heb eens ergens gelezen: .liever een geïnspireerde chaos dan een geestloze orde', en ik ben wel eens bang dat, als we straks als kroon op ons voorzieningengestreef ook nog het absoluut onontbeerlijke gemeen schapshuis hebben, we dan te blasé zijn om te bedenken hoe we ons daar in zullen bezighouden of door wie we ons zullen laten vermaken. Nu was ik niet van plan om u als een Savonarola te gaan belezen om u te waarschuwen tegen de levensvreugde en de humanistic :he filosofie, maar we moeten, igeloöi' ik, toch wel uitkij ken dat we niet indutten temidden van onze weelde.' Aldus de V.V.D.- fraktievoorzitter. De heer Tomson toonde zich wat ver ontrust over de ontwikkeling van het Brinkplan en alles wat er mee samen hangt. In dit verband drong hij aan om naast deskundige voorlichting voor een eigen inbreng te zorgen. Plan voor ,'t Groentje' klaar Met het Brinkplan naar Haarlem Praktisch alle fraktievoorzitters spra ken over ,'t Groentje' en over het Brinkplan. Wethouder Bolten zei dat het plan voor ,'t Groentje' gereed is. Men wil voor de uitvoering financiële mede werking van het rijk, omdat de Ken- nemers traat weg een rijksweg is. Ten aanzien van het Brinkplan deelde de wethouder mee dat dit zover is dat men er mee naar de planologen in Haarlem kan gaan. Burgemeester mevrouw Corver zei, evenals de wethouder, dat er in 1968 heel hard gewerkt is aan dit plan. Er werd medegedeeld dat wanneer Haar lem' er zijn goedkeuring aan geeft, het in fasen zal worden uitgevoerd. Bouw van vierde openbare school aangevraagd Naar aanleiding van opmerkingen over behuizing van het onderwijs, deelde burgemeester mevrouw Corver de raadsleden mee, dat de bouw van een vierde openbare lagere school, in zuid-west' is aangevraagd. Mevrouw Corver zei ook dat het ver vangen, door een nieuwe openbare Nic. Beetsschool, ook urgent is. De school moet trouwens bij de realise ring van het Brinkplan verdwijnen. Evenals het Dorpshuis, de brandweer kazerne en de gebouwen van de dienst van openbare werken. Vaststelling prognoses openbaar onderwijs De burgemeester zei ook dat men, op korte termijn, wil nagaan hoe groot de behoefte zal zijn bij het openbaar onderwijs, om vast te stellen wat ge daan moet worden. Dit mede in ver band met de ontwikkeling in ,Oost'. (Zie ook ons artikeltje van vorige week). Al één dezer dagen zal er, per advertentie, een oproep worden ge daan. Volkomen het recht' Burgemeester Corver zei ook, dat blij kens het antwoord van Minister Fe- ringa, het bestuur van de gemeente volkomen het recht heeft kinderen naar een andere school over te plaat sen. Dit naar aanleiding van een kon- flikt met één der ouders in aug. 1968. ,Maar', liet mevrouw Corver er op volgen, .natuurlijk zal dat moeten ge beuren in overleg met de ouders'. vanaf inclusieKJ.t.w. Dealer: Tel. (02200) 11343 Zich afzettend tegen. Alkmaar De jeugd eigen, reageerde de benja min onder de raadsleden, de heer A. J. M. ten Hoope jr., wat impulsief op Alkmaarse aspiraties ten aanzien van de omliggende gemeenten, in het bij zonder, natuurlijk, Heiloo. ,A1 sinds de middeleeuwen zou Alkmaar op komen voor het streekbelang, maar het schijnt de streek nogal koud te laten' en: Alles wat Alkmaar heeft aangetrokken heeft het aangetrokken om Le kunnen domineren en omdat ze bang was en is, voor verschillende vooruitstrevende randgemeenten.' De heer Ten Hoope liet ook uitko men dat samenwerking en overleg in 't algemeen uitmondt in het aanvaar den van Alkmaarse plannen. Mr. v. Dantzig reageerde hierop dat wij de dingen zakelijk moeten bena deren en dat er tal van zaken zijn die door samenwerking, ook met Alk maar, bereikt kunnen worden. Mevrouw Corver had begrip voor de emoties ten aanzien van grenswijzi ging etc. Eindelijk dan een bord voor verwijzing naar industrieterrein In een informatieve raadsvergadering werd weer gevraagd naar een verwij zingsbord naar het Industrieterrein aan de Oosterzijweg. Weer, want het gebeurde al enkele malen. B. en W. hebben nu geantwoord dat er een bord geplaatst zal worden op de hoek Kennemerstraatweg-Groene- laan. Het steeds niet direkt uitvoeren van bepaalde verzoeken of er niet op rea geren werkt bij de betrokkenen irri terend. Heiloo doet mee aan het stichten van een vuilverbrandingsbedrijf Binnenkort raadsvoorstel Wethouder Bolten deelde in de laatst gehouden raadsvergadering mee, dat Heiloo akkoord gaat met het stichten van een vuilverbrandingsbedrijf. In samenwerking met omliggende ge meenten. Gekozen is het Bronswerk- Martin systeem. De installatie kost, naar wij vernemen, 4.712.500,De totale kosten gaan echter 8.500.000,- bedragen. Het bedrijf komt in Alk maar aan de Herculeslaan. In één der volgende raadsvergade ringen zal het kollege van B. en W. met een voorstel komen. Ain't got no - I got life Nina Simone Hair - Zen ^started a joke VBee Gees ^tross - Fleetwood Mac Ob laNji, ob la/da - Beatles Kiele, kihje, mele Toon Hi Lily the Pinfc - Scaffold Atlantis - Donovan Antoinette - Leo den Hop Spooky'* uay-off Swinging Soul Machine VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO MODEHUIS Gezinsvervangend tehuis deze zomer in gebruik Uit het antwoord op vragen uit de raad, bleek vrijdagavond dat het ge zinsvervangend tehuis nog deze zomer bewoond gaat worden. De boerderij van de vroegere bewo ners, de fam. Bakker, is daarvoor ver bouwd en er achter is een nieuw ge deelte opgetrokken. Het staat op de hoek Westerweg-Pastoor van Muijen- weg. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. Gebr. Kaandorp (Heiloo). In één der volgende ,Uitkijkpost'en hopen wij uitvoerig onze lezers te in formeren over de bouw, inrichting en de bezetting. Uitbreidingsplan ,De Bouwcamp' aanhestedingsklaar ,Hoe staat het met het uitbreidings plan ,De Bouwcamp'vroegen raads leden aan het kollege van B. en W. ,En wat worden daar gebouwd?' Weth. Bolten zei dat het weidegebied, ten westen van de Ewisweg, spoedig bouwrijp gemaakt zal worden. Het is klaar voor aanbesteding. Het ligt in de bedoeling daar woningwet- en pre miewoningen te bouwen, aldus de wet houder. Een deel in meerdere woon lagen. HUMANISTISCH VERBOND Zondag léNébruari om half elf wordt een openbare bijeenkomst gehouden in het Dorpshui* te Heiloo. De heer A. Treirrniet uit Den Haag zal enige gedachten en gevoelens over toekomstdenkers ter discussie stellen in zijn onderwerp: ,Zin üKjiet heden zin in de toekomst'. 15-daagse vliegreizen v.a. 320,—; of met eigen auto v.a. 185,—. touringcarreizen v.a. 368,—; bootreis langs de Dalmatische kust enz. enz.meer dan 80 mogelijkheden. >v Dit alles vindt u in YUGOTOURS 1969 over vakantiereizen naar Joegoslavië. eisgids. 32 pagina's in kleuren KENNEMERSTRAATWEG '360 HEILOO TELEFOON 02200-30816 NA 18.00 UUR: 02264- 2140 I Dqj| st"ur mij gratis de Lindbergh I ÜI1 zomerprogramma's. Naam: I Adres: Woonplaats:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 1