HEILOO Miss Baby of Kleuter 1969 Voor hem - Voor haar van 0 tot 6 jaar Miss 1 -1969 f 150.00 waardebon Mister 2 - 1969 f 100.00 waardebon s Miss 3-1969 f 50.00 waardebon en er zijn 243 waardebonnen li 11> ft? Kennemerstraatweg 368 Astrid Liefting, 2 jaar Zevenhuizerlaan 16, Heiloo Het was voor de jury een zware taak om 4iit 246 foto's te kiezen Martin v. d. Heide, 3 jaar Bayershoffweg 60, Heiloo De foto's zijn af te halen na 1 mei met waardebon O Valkering Bakker Torenstraat 3, Egmond aan Zee. 23 APRIL 1969 BIJBLAD UITKIJKPOST HET BABY- EERSTE VERGADERING VAN GEMEENSCHAPSRAAD Voorlopig werkkomitee gevormd Maandagavond kwam de op 24 maart jl. gekozen gemeenschapsraad, be staande uit 25 leden, voor het eerst bijeen in de koffiekamer'^an de H. Moeder Godskerk. Tijdens deze bijeenkomst .toaren ver tegenwoordigers vén het Kringberaad aanwezig, om de' nodige stukken over te dragen en ae gemeenschapsraad van informatie-ixiateriaal te voorzien. De heer W. Mast van het verkiezings- komitee wenste de nieuwe raad veel succes toe en zag hiermee de taak van het verkiezihgskomitee beëindigd. Dr. A. A. M. Janssen gaf daarna een uiteenzetting over de werkzaam heden van de afgelopen twee jaar. Hij vertelde ondermeer, dat een ge meenschapsraad in deze tijd noodza kelijk is geworden. Zij moet samen met de geestelijken gestalte geven aan de Kerk. De Raad zal zich be moeien met de geestelijke zaak van de parochie. Vroeger werd de leiding en bestuur van de kerk in Heiloo sterk beïnvloed door de geestelijkheid, de .zwartrokken'. Van enige invloed hierop van de gelovigen in het alge meen was geen sprake. Zelfs op de plaats, waar enige leden uit een pa rochie inspraak hebben, met name in Kerk-, Arm- en Schoolbestuur heeft de gemiddelde parochiaan geen in vloed door het benoemingsbeleid. Eind 1966 werd er een Lekenraad ge kozen, die samen met het toen be staande Priesterberaad zou gaan ver gaderen, maar ook zelfstandig bij el kaar zou komen. Er is vaiyhet begin af naar gestreefd, dat beide/groepen niet als tegengestelde groepen zou den werken. ,In het pegin' zo vertelde dr. Janssen, ,was er aan weerskanten wantrouwen. Natuurlijk spreken de leken anders over dè kerk, dan de geestelijken en wordt het daardoor misschien moeilijker om elkaar te be grijpen.' Na twee jaar is dat veel be ter geworden. Wat de heer Janssen wel eens wilde weten, was: ,Wat is de taak van een gemeenschapsraad?' Hij wilde spijkers met koppen geslagen zien en klom in de pen. Zijn schrijven wordt Memorandum van een dokter' genoemd. Het stuk wekte bij het priesterschap fel kritiek op en ook in diverse gespreksgroepen kwam zijn schrijven over de taak ter sprake. In het memorandum schrijft dr. Jans sen, dat er wantrouwen bestaat tus sen de priesters en de leken. Het is duidelijk geworden, dat ze elkaar no dig hebben. Bij het memorandum is nog een andere partij betrokken, na melijk de groep, die bestuursfunkties bekleden van de kerk. ,Van deze kant' zo licht dr. Janssen zijn memorandum toe ,was het wantrouwen nog groter; bijna onoverwinnelijk. Het felst hier bij was de Willibrordusparochie.' Direkt hierna stelde hij de nieuwe ge meenschapsraad gerust, door te ver tellen, dat er een brief was gekomen van deze parochie, waarin wordt aan gedrongen op een snélle realisering van de eenheid. T}t. Janssen besloot zijn betoog met pp te mekken, dat het veel takt verent om iedereen goed te bereiken. Hij besloop met een goe de raad, nu maar een voorlopige kom missie van voorbereiding te kiezen. Dat leek hem beter dan direkt al een vast bestuur. Iedereen bleek het hier mee eens te zijn. Het voorlopig werk komitee ziet er als volgt uit: voorzit ter de heer C. Admiraal, voorlopig sekretaris de heer A. Feringa, verder de dames C. Grpot en C. Tervoort- Weyers en de heren W. Admiraal, P. Janssen, C. van Os en kapelaan Th. de Haan. Laatstgenoemde heeft een kwalitateitszetel. De Gemeenschapsraad paaide gister avond al van enthousiasme. Men wil de direkt al overgaan tot het kiezen van enkele sekties. Men noemde o.a. de sekties liturgie, leken, missie- en ontwikkelingshulp en maatschappelij ke kontakten. Besloten werd dit in de volgende vergadering te doen. Voor 1 mei kunnen suggesties, ook wat betreft het aantal sekties en wel ke, ingeleverd worden bij de heer A. Feringa, Pijlemeeth 31. De volgende vergadering wordt vast gesteld op maandag 19 mei, waarop dan de sekties zullen worden ge vormd. Tevens moeten er dan voor bereidende gesprekken worden ge voerd in verband met de vergadering van woensdag 28 mei. Dan namelijk zal de Deken Hupperetz een bezoek brengen aan Heiloo en spreken met de nieuwe Gemeenschapsraad. De kommisiie Ontwikkelingshulp zal blijven bestaan. Zr. Liduinap Pas heeft zitting in deze raad en in de gemeen schapsraad, zodat zij de tussenpersoon hierbij wordt. Ook de kommissie ge spreksgroepen qioet worden voortge zet. Hierna brengt de voorlopige voor zitter C. Admiraal dank. aan de oude kommissie. Met name noemt hij Br. F. Pikkemaat, die zoveel werk heeft verricht bij de verkiezingen. En hier mee wordt de eerste, nog wat onwen nige vergadering besloten. BIJEENKOMST VAN DE KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE Donderdag jl. hield de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelijkse bijeenkomst. Ditmaal niet meer in het Witte Huis, maar in de kantine van de Germefa aan de Oosterzijweg. Voor deze avond had men een dia-wedstrijd op het pro gramma staan. De jury had een bij zonder moeilijke taak. Er waren niet alleen veel, maar ook zeer fraaie dia's bij van zeer verdienstelijke amateurs. De eerste prijs werd behaald door de heer W. van Wijk; de tweede door de heer C. Haafkens en de derde prijs ging naar de heer P. Klomp. In de pauze besprak mevrouw Hes van Zaal weer de plant van de maand. Ditmaal had zij niet één familie mee genomen, maar meer bekenden van elkaar. Zo! o.a. de/Ster van Bethle hem, Hoya, Bella, Tradescantia, Ste- fanotis en Dipladonia. Verder deed, de voorzitter nog enkele mededelingeri over de excursies die nog op het programma staan. Verdere mededelingen hierover volgen nog in de .Uitkijkpost'. De dia-avond mag zeer zeker geslaagd worden genoemd. Niet alleen wat het aantal ingezonden dia's betreft, maar ook wat het aantal leden betreft. Toch zijn er nog teveel leden, die niet weten wat ze missen, door niet regel matig bijeenkomsten van deze ver eniging te bezoeken. Men is niet al leen gezellig bij elkaar, maar het is tevens nog leerzaam. Dus voor de vol gende keer tot ziens.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 10