afojd. LAKENS enSLOPEN 150/250 7.95 180/250 9.95 slopen2voor 4.50 3-oto- iixM sterke Twentse - kwaliteit gladde ■?o ^Qepcrtagea W!M BL00TH00FD Sgemeente heilck Brandmeldingsnummer van Heiloo is 5x3 ^f33333>\ Meubelen stofferen HOOGEBOOM ZN. UITKIJKPOST BIJBLAD 5 NOVEMBER 1969 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: paspoort t.n.v. S. jP. Vries; zwarte poedel; rozenkrans; blauw wollen kijidermuts; zwart gym-pak, meisjes; houten speelgoedauto; ring met 5 sleutels; zilverkleurige arm band met blauwe stenen; wieldop sportauto; grijs-zwart gestreepte poes; zwarte damesportemonnee, in houd geld, spoorkaartjes Heiloo-Hil- versum; damesbroche, zwart en roes tig; rood zakmes; wieldop. Verloren: blauw windjack; gebloem de damespantoffels; 1 paar beige da meshandschoenen; pukkel, groen, met schoolgerei; damespolshorloge, zwart lederen band; 3 autosleutels aan ring met groen-oranje Fan ta'-poppetje; groene damesportemonnee met 10,- en Lips-huissleuteldoublé dameshor loge, rond, met doublé band; zwarte damesportemonnee met plm. 145, en klein geld. Inlichtingen: woensdag en zaterdag tussen 2 en 4 uur op het groepsbureau der rijkspolitie te Heiloo. VOGELS IN NOOD «Sekr.Sch. Hondsbosschelaan 27 t Zeer vele mensen hebben dit jaafr reeds de weg gevonden naar het Vo- gelasiel van Vogels in Nood te Heiloo, om daar gewonde of zieke vogels af te geven. Weinigen hebben echter de weg ge vonden om de kommissie .Vogels in nood' te helpen bij het verzorgén van deze vogels, al is menigmaal een op roep gedaan om hulp. Wij zouden gaarne minstens 10 per sonen een hartelijk welkom toeroepen die geduld en liefde hebben voor alles wat in de qatuur leeft. Onze gedach ten gaan oök naar de mensen van de vogelbescherming en het bevreemdt ons dat nog nimmer één van hen zich heeft gemeld voor dit praktisch vo- gelbeschermingswerk. Vooral nu de winter voor de deur staat hopen we dat er vele zijn die dit werk een warm hart toedragen en zouden willen helpen dit werk voort te zetten. Tevens doen wij een beroep op de sportvissers om ons aan vis te helpen, daar wij 9 visetende vogels in het asiel ter verzorging hebben. Ook doen wij een beroep op de bak kers eventueel oud brood aan ons af te staan, of mocht u ander voer heb ben wat eetbaar is voor de vogels, wij komen het gfaag bij inhalen. En kunt u ons niet pelpen aan het een of ander, uw financiële bijdrage is hard nodig, want Vogels in Nood is een parfjkuliere kommissie van vo gelliefhebbers die geen enkele steun ontvangt. Mogen/ wij iets van u horen? Dan kunt zich zelf overtuigen dat uw hulp dringend nodig is. Schuine Hondsbosschelaart 27, telef. 31821; Droonecampstraat 9. telefoon 31M5. Giro: Amrobank 2162 Heiloo t.g.v. .Vogels in Nood'. Westerweg 261 - Heiloo Telefoon 31738 <^Ct\ D.V.W. VIST OM DE WILLEM MOOIJ-BEKER Afgelopen zondagmorgen togen 41 le den van de visclub D.V.W. naar de Wieringermeer om in een vaart nabij Slootdorp te vissen om de Willem Mooij-beker. Ondanks de stormachtige wind, die het vissen moeilijk maakte, werd er veel baars gevangen. In totaal mpchten 687 baarsjes de wereld eens boven water bekijken. De winnaar Werd M. Groefsema die 41 baarsjes ving met een totale lengte van 554 cm. 2. J. Scholten, 3- J- van Willigen, 4. A. Glim, 5. H. Mors, 6. J. Mars, 7. F. Bastiaans, 8. A.'Krul, 9. J. Kleef en 10. Th. Geertsma. Verder kon nog een aantal hengelaars met een prijsje naar huis gaan. Vorige week heeft D.V.W. weer een grote partij vis uitgezet in de vijvers in plan Oost. Uitgepoot werden 250, kg meer-zome- rige karper. Deze keer geen korte, dikke spiegelkarper, maar de slanke re schubkarper met 50% wild bloed. Ook werden 900 stuks pootsnoekbaars uitgezet. Het bestuur heeft ook bemerkt, dat er leden zijn die menen dat de forel uitsluitend voor hen is. Heren, wees sportief, neem niet meer taan 2 forel len mee en zet de andere weer terug. NED. VER. VAN HUISVROUWEN Afdeling Heiloo Op de avondbijeenkomst in oktober vertelde mevrouw Van Hees-Cino uit Amstelveen voor een aandachtig ge hoor over Hollandse klederdrachten. De vele tientallen popjes, die de tafels sierden, waren door de spreekster ge kleed in alle voorkomende en vaak ook weer verdwenen drachten, stuk voor stuk tot in de kleinste details authentiek. Juist die kleine bijzonder heden zoals onder meer plooitjes in de mutsen, de stand van de oorijzers, of scheiding in het haar geven allerlei informatie over de draagster. Mevrouw Van Hees slaagde er in om op deze avond de aanwezige dames in te wijden in zeer veel ,kleder- drachtgeheimen', en de thuisblijvers hadden deze keer wel heel erg on gelijk Van totaal andere aard zal de avond zijn, die op 11 november in de Geref. Kerk wordt georganiseerd. Dan zal ir. Sloos - die bekend staat om zijn duidelijke verteltrant - spreken over de ruimtevaart. Daar de spreker het Nasa-centrum in Houston heeft be zocht, en geldt als één der beste ruim tevaartdeskundigen in ons land, be looft deze lezing, vergezeld van dia's, zeer boeiend te worden. Op deze avond zijn ook de heren echtgenoten van harte welkom. De excursie vindt plaats op 6 novem ber a.s. Bezocht worden een huishoud- technisch Bureau in Heemstede en de Rembrandt-tentoonstelling. Vertrek vanaf de Witte Kerk om negen uur, twee stopplaatsen bij de Stationsweg en de Zevenhuizerlaan - retour onge veer half zes. OPBRENGST KOLLEKTE De kollekte, dié de afgelopen week is gehouden in onze gemeente Heiloo, en bestemd voor de geestelijk, gehan dicapte, medemens heeft opgebracht 5.050,94; ruim ï.§00,meer dan het vorig jaar. Hartelijk dank aan alle medewerkers en gevefrs voor dit moöi^ resultaat. ,HET PUTJE' START OM HALF TWEE Men verzocht ons mee te willen delen dat de wandelsportvereniging ,Het Putje', welke meedoet aan de slui tingswandeltocht van de N.W.B., op zaterdag 8 november, pas start om half twee. Andere deelnemers aan deze wandel tocht starten vanaf half één van de Vondelschool. VOLLEYBALNIEUWS .EFFECT' Heren 1 en 2 nog ongeslagen. Winst voor dames Heren 1 wist zijn leidende positie aan de kop van de ranglijst te handhaven dank zij een 30 overwinning op Octopus 3 en een 30 winst op VLN 1. Tegen Octopus 3 leek aanvankelijk de winst naar Octopus te zullen gaan. De eerste set was Octopus verreweg de sterkste en won deze dan ook zeer gemakkelijk. Maar een plotseling her boren Effect, hervond het zelfver trouwen en met vloeiende kombina- ties was er geen houden meer aan. De volgende 3 sets waren dan ook voor Effect en met een 31 winst konden de heren huiswaarts keren. Tegen V.L.N. 1 lieten de heren er direkt al geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met een winst van 154, 158 en 152 handhaaf den zij hun ongeslagen positie. Heren 2 wilde voor het eerste niet on der doen en keerde eveneens met een 30 overwinning naar huis. Door de ze overwinning staat ook Heren 2 on geslagen aan de leiding in de 2e klas. Met wat rustiger spel en iets meer overleg zullen verdere successen ze ker niet uitblijven. Heren 3 en 4 moesten in resp. Octo pus 4 en Ursem 1 hun meerdere er kennen. Heren 3 individueel goed spelend mist nog teveel team-verband om tot succes te geraken, terwijl bij heren 4 konditie en reaktie nog te kort schieten. Met het bezoekéhde Set-Up uit Ven huizen had dames 1 wel bijzonder wei nig moeite. Binnen het half uur was een wel zeer gemakkelijke overwin ning behaald: 155, 15—0, 154. Dames 2 had het aanvankelijk tegen het leidende E.M.M. 1 heel wat moei lijker. De le set werd kansloos met 154 verloren. Met de verbeten wil om zich echter niet zo maar gewon nen te geven werd de 2e set nog be gonnen. En plotseling begon het beter te lopen, er kwamen set-ups, er werd gesmashd, resultaat 155 winst. Hierdoor geschrokken had E.M.M. in de 3e set geen enkel verweer; 150 was het resultaat. E.M.M., volkomen van slag, moest ook de 4e set met 15 —7 aan Effect laten. Ondanks deze fraaie overwinning werd er over het algemeen toch nog te statisch vol leybal gespeeld. Dames 3 wist tegen E.M.M. 4 een nuttige en volkomen verdiende 30 overwinning te behalen. Ook deze da mes wisten hierdoor hun nog onge slagen positie te handhaven. Dames 4 blijft het goed doen. Nu weer werd Octopus 5 met een ruime 30 nederlaag naar huis gestuurd. Dames 6 is toch wel een wonderlijk team. Bij vlagen uitstekend spel en dan ineens brengt men er niets van terecht. Het is toch wel een .prestatie' om met 141 voor te staan en dan toch nog met 1614 te verliezen. Welnu dames 6 heeft hiervan het mo nopolie. Gelukkig herstelde men zich echter nog op tijd en kon, hoewel een overwinning voor het grijpen was ge weest, alsnog een gelijkspel worden behaald. NED. CHR. VROUWENBOND Afdeling Heiloo. Op 28 oktober jl. hield de N.C.V.B. een vergadering in de gereformeerde kerk, waar commissaris/Prakken uit Zaandam vqor een goedgevulde zaal een lezing Hield over het onderwerp ,de bescherming van kinderen tegen misdadigers'. De spreker onderscheidde deze men sen in twee groepen: de homo- en de hetero-sexuelen, <^e beide hun min derwaardigheidsgevoelens proberen te kompenseren dodr nauwe kontakten met kinderen. Hij gaf hiervan enige sprekende voorbeelden en stelde, dat een goede en tijdige voorlichting van de kinderen vooral regelmatig en uitgebreider tiaarmate zij ouder wor den - een eërste vereistp is. Spreker wees op het gevaar van het afgezon derd spelep en ried aan regelmatig te kontroleren wat de kinaeren doen, waarheeh ze gaan, met wie ze spelen enz. Het onderwerp wierp na de pauze nog allerlei vragen op, die de commis saris uitgebreid beantwoordde, waar na dé presidente mevrouw Butltin hem hartelijk dankte voor de leerz&ne a- vond die hij gegeven had. FOTOGRAAF Ken nemerstraatweg 269a Heiloo - Tel. 02200-30339 HERVORMDE GEMEENTE Jeugd kapel Iers opgelet Aanstaande zaterdag hóuden we weer een instuif! En wat voor één Het wordt èen talepCenjacht, met een echte jury, die zal beoordelen wie er deze avond hét -meeste talent heeft, op wat voor gebied dan ook Om het geheel eeq beetje fris. aanzien te geven ismen verplicht in zomer kleding of/strandtóeding te komen. Om misverstanden te voorkomen: géén badkleding, d.w.z. -bikini etc. Het belóoft een reuze gezellige avond te wotden die aanvangt\om kwart voor/acht en circa kwartVr°or tien afgéïopen is. Wij rekenen\ op veel talent. TRIAS-ATLETEN IN MAPLE LEAF Een drietah Trias-leden/Heeft afgelo pen zondag in de Majple-Leaf veld lopen in de omgeving van Hilversum weer voor eervolle, plaatsen gezorgd. Joop Smit werd'4e, Wim Barsinger- horn 8e en Gerie Zwart 9e. De over winning was yóor de Amsterdamse atleet Bram Wassenaar van A.V. '23. Vrijdagavond a.s. zullen de Trias-le den hun succesvolle damesploeg gaan huldigen: Dit gaat gebeuren tijdens een clubavond, welke in de tamtine worjK gehouden. De aanvang \s om 8 uur. Het gemeentebestuur vai/ Heiloo houdt in- het kader van de wereld- stedebouv/dag op donderdag, 13 no vember 1969 om 20.00 uur in de Ge reformeerde Kerk, Noordergeest straat 9 te Heiloo een bijeenkomst, waar aan de hand van tentoongestel de kaarten een\korte toelichting op de planologischer* ontwikkeling van Heiloo zal wordeh gegeven. Daarna kan een ieder /vragen stellen, zowel over bovengenoemde ontwikkeling als over andere algemenë\ zaken, de ge meente betreffende. 's Middags van 3.00 tot ^.00 uur de zelfde dag en in dezelfde zaal is er gelegenheid de hierboven Ngenoemde kaarten te bekijken. Enige Ambtena ren zullen aanwezig zijn om toelich ting te geven. DAMCLUB HEILOO Uitslagen 7e ronde Groep I C. van LieshoutC. Bijwaard 02 A. v. d. WerfJ. Boulonois 20 Groep II B. HofmanC. Broersen A. KroonD. Langendijk J. de GeusN. Ursem J. KraakmanJ. Sprenkeling afgebr. 2—0 2—0 0—2 0—2 2—0 2—0 0—2 2—0 Groep III D. SmitH. Rommel H. RommelP. Kuiper W. SchoenWaterkott A. DijkmanD. Smit M. HoebeJ. Stoop SLOPEN VAN AANTAL HUIZEN AAN DE HEERENWEG STEDEBOUWKUNDIG NODIG ten behoeve van de H. Moeder Gods- kerk Burgemeester en wethouders hebben bij een voorstel over bestemmingen in de omgeving van de H. Moeder Godskerk het volgende aan de raad geschreven In de raadsvergaderingen van 27 juni 1969, 22 augustus 1969 en 26 septem ber 1969 is gesproken over de vraag welke stedebouwkundige bestemmin gen dienen te worden gelegd op de gronden in de omgeving van het kerk gebouw van de H. Moeder Godspa rochie aan de Holleweg. Wij hebben u daarbij toegezegd overleg te zullen plegen met de stedebouwkundige en met het kerkbestuur van genoemde parochie; daarna zouden wij nadere voorstellen doen. De stedebouwkundige heeft in be sprekingen op 2 september 1969 en 7 oktober 1969 twee suggesties gedaan. De eerste suggestie heeft betrekking op de in de naaste toekomst te rea liseren situatie. In deze conceptie zul len in totaal drie woningen langs de Heerenweg (de nummers 121, 123 en 125) moeten worden gesloopt, waarna het vrijkomend terrein tot openbaar groen of plantsoen kan worden inge richt. De tweede suggestie heeft be trekking op een eventueel in de verre toekomst te realiseren situatie. Daar bij is voorzien in de sloop van nog twee woningen (Heerenweg 127 en 129) en de bouw van twee dubbele woonhuizen op het alsdan vrijkomen de terrein. De nieuwe woonhuizen zouden dan noord-zuid gesitueerd moeten worden. Op die wijze ontstaat een goede afronding van de ter plaat se aanwezige bebouwing. De sugges ties zijn uitgewerkt op tekeningen, die voor u bij de stukken ter inzage zijn gelegd. RAADZAAL KRIJGT GELUIDSINSTALLATIE Kosten 8.417,95 B. en W. schreven aan de raad het volgende ,Naar aanleiding van de in de verga dering van uw raad van 24 januari 1969 gestelde vraag over de slechte akoestiek in de raadzaal en het even tueel aanbrengen van een geluids installatie hebben wij advies gevraagd aan de Technisch Physische Dienst TNO-TH te Delft. Hoewel genoemde dienst van mening is, dat een toespreekinstallatie voor de raadzaal niet noodzakelijk is, ach ten wij de verstaanbaarheid bepaald onvoldoende. Vooral de raadsleden en het publiek aan de oostkant van de zaal kunnen het gesprokene niet al tijd goed volgen. Bovendien is aanschaf van een band opname- en een dicteerapparaat be langrijk voor een juiste weergave van het gesprokene in de notulen. Ons kollege acht het voldoende, als iedere twee raadsleden één microfoon gebruiken. Dit betekent een aanschaf van 11 microfoons. De totale kosten zullen een bedrag van afgerond 9.300,belopen, nl. 8.417,95 voor de gehele installatie, 350,voor het aansluiten van de netvoeding, het hak-, breek-, timmer en schilderwerk en ruim 500,voor prijsverhoging. Wij stellen u voor een krediet van 9.300,beschikbaar te stellen.' De raad aanvaardde op 24 oktober dit voorstel zonder enige discussie. Westerweg] 64 - LIMMEN TelefooA 02205-338 N.B. Thans kunnen wij u weer vlug van dienst zijn. LIMMEN LIMMEN-NIEUWS A.s. zondag komt het eerste elftal voor het grote probleem te staan St. Adelbert een goede ontvangst' te bieden. Adelbert met nog maar drie doelpunten tegen en als koploper toonaangevend in de afdeling, zal een moeilijke tegenstander worden voor Limrpen, waarvan een voorspelling niet te raden is. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 9 november: Limmen 1St. Adelbert 1, 14.30 uur. Kassabeurt hebben J. Duikerslóot, K. Peeters, K. Min, B. Admiraal. Zaandijk 3Limmen 2, 14.30 uur Berdo$ 5Limmen 3, 14.30 uUr Limmen 4Berdos 6, 14.30 uur B- L In een heden gehouden bespreking met het bestuur van de H. Moeder Godsparochie zijn de hierboven ge noemde suggesties aan het kerkbe stuur voorgelegd. Desgevraagd ver klaarde dit bestuur zich met de sug gesties te kunnen verenigen. Wij stellen u voor de eerste suggestie van de stedebouwkundige als uit gangspunt te aanvaarden voor het beleid in de naaste toekomst. In hoe verre het in de verre toekomst ge wenst kan zijn de tweede suggestie van de stedebouwkundige te volgen kan tezijnertijd nader worden bezien. Ten aanzien van de formele aanpas sing van het ter plaatse geldende be stemmingsplan delen wij u nog mede, dat het in ons voornemen ligt een en ander te regelen bij de herziening van de bestemmingsplannen vóór 1 au gustus 1970. Per deze datum dienen ingevolge de Overgangswet ruimtelij ke ordening en volkshuisvesting alle gemeentelijke planologische maatre gelen te zijn aangepast aan de nieuwe wetgeving.' Partij van de Arbeid tegen Uitvoerig is over dit voorstel gespro ken in de laatste raadsvergadering. Volgens het raadslid de heer Walda zou er, in totaal al miljoen gulden aan overheidsgeld besteed zijn voor de H. Moeder Godskerk en haar om geving. Hij betwistte het dat in 't verleden de afspraken gemaakt zou den zijn over het slopen van meer woningen aan de Heerenweg. Dit werd o.a. door het raadslid de heer Groot gesteld. De heer Walda vond het trouwens niet verantwoord dat er nog meer woningen gesloopt zou den worden, terwijl er zoveel woning zoekenden zijn. Ook andere raadsleden sprak dit aan. Zij zeiden o.a. dat zo lang mogelijk gewacht diende te worden met het slopen van de eventueel aan te kopen woningen. Burgemeester mevr. Corver, en ook anderen, zeiden dat bij het bouwen van een kerk, of openbaar gebouw (zoals de heer Pieters het stelde) in een be paalde omgeving men de konsekwen- ties dient te aanvaarden. Bij stemming bleek alleen de P.v.d.A. fraktie tegen dit voorstel te zijn. Vraagt prijs en stalen-kollektie tèr inzage. terrein. Limmen 5St. Adelbert 6, /12 u B- terrein. Vitesse 10Limmen 6, 14,30 uur Flamingo's 5Limmen 7, 12.15 uur Junioren: Limmen 1R.K.A.F.C. 2, 12.00 urn- Flamingo's 2Limmen 2, 14.00 uur Zaterdag 8 november: Junioren St. Adeflbert 2Limmen 3, 15.00 uur Aspiranten: Limmen ADe Rijp A, 15.00 uur Foresters CLimmén C, 15.00 uur Uitgeest ALimmeii D, 15.00 uur Limmen EAlkm. Éoys G, 15.00 uur B-terrein. DE NIEUWE SPORTACCOMMODATIE Eindelijk is het dan zover de eer ste steen zal a.s. zaterdagmiddag om 3 uur worden gelegd door de oud voorzitter van de voetbalvereniging Limmen, de heetf P. J. Pepping. Het is de kommissie algemeen sport- belang daarom een groot genoegen om alle huidige qn toekomstige mede werkers, direktë of indirekte mede werkers uit te nodigen deze feeste lijke gebeurtenis te komen bijwonen. Nadat de eerste steen gelegd is, kunt u uiteraard de bouw gaan bezichtigen. Hierna wordt u dan nog een kon- sumptie aangeboden in de kantine op het A-veld. Wij hopen, dat allen zaterdag 8 no vember aanwezig zult zijn om ook in deze uw steentje bij te dragen. T.I.OJS. LIMMEN Uitslag 2e jeugddag De B-groep jóngens hebben het er beter afgebracht dan de vorige keer, toen stonden ze onderaan en nu op de 3e plaats van onderen. Jongens ga zo door De C-groepen jongens 2 en 3 stonden 7 en 5 van boven af. Ook hier was T.I.O.S. 3 een plaats naar boven ge gaan. Goed zo?! Wat de meisjes C-groep betreft, hier hebben de zenuwen wel een rol ge speeld. De evenwichtsbalk was hier een groot struikelblok. Ze eindigden op de achtste plaats. Meisjes, de vol gende keer beter, hoor Nog iets over de vaardigheidsproeven die afgelopen dinsdag gehouden zijn. Van de 63 kandidaten zijn er 5 afge wezen: 3 jongens eh 2 meisjes. Het was jammer voor die vijf, maar de volgende keer beter. De geslaagden gingen blij met het éertifikaat en een lintje naar huis. Jongens en meisjes allen tot ziens op de onderlinge wedstrijden op zon dag 16 november. Het bestuur. ORANJE-WIT VOLLEYBAL-NIEUWS De resultaten van vorige week: Het eerste herenteam heeft een weinig tot de verbeelding sprekende 30 overwinning geboekt op een heel zwak Schorpioen 4. Het tweede herenteam kon weer riiet tot set-winst komen, omdat het een veilig lijkende voorsprong op het be slissende mpment liet schieten. Een kwestie van zenuwen? Het eerste damesteam tenslotte trad laat op de avond nog aan tegen mede- koploopster DEM. Ondanks een voor sprong van 20 voor Oranje-Wit, werd de eindstand 22, mede als ge volg van énkele psychologisch ver keerde aanmoedigingspogingen van een over-actieve supporter. In het programma voor deze week ontmoeten zowel het dames- als het herenteam een tegenstander van ge lijke sterkte, zodat zekef op een aan tal winstpunten gerekend mag wor den. Donderdag, 20.15 uur dames Oranje- Wit 2Axmeriscota 2. Donderdag 20.15 uur, heren Oranje- Wit 2Voluit 2. N.B. Speciaal voor 't herenteam: ver trek 19.30 uur vanaf de sporthal. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Afdeling Limmen Op 23 oktober jl. hield de Bond van Plattelandsvrouwen haar bijeenkomst. Deze avpnd werd verzorgd door mej. A. M. Eisen, jeugdbibliothecaresse van de gemeentelijke jeugdbibliotheek te Haarlem. Zij hield een causerie over: .Kinderboeken als vitamine' en deed dit op voortreffelijke wijze. Zij liet onkennismaken met vele kin derboeken, die uitgestald waren op een boekentafel. Hieruit bleek dat men door middel van het boek in nau wer kóntakt kan komen met het kind, vooral door het gelezen boek samen te bespreken. Er kan dan ook op een leerzame avond worden teruggezien.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 4