BOERMA'S WACHT NIET TE LANG DE MATEN RAKEN ElT illT x hippe modellen in }a. Qozincf zenen 1$ NOVEMBER i $69 BljBLAD UITKIJKPOST lélen ;weg Ook voor uw Lederwaren - Aktetassen - Diplomatentassen - Geldtassen - Porte feuilles - Portemonnees - Polsriemen - Broekriemen - Rybewys-etuis enz. schoenhandc le klas reparatie-inrichting Schoenhandel - Reparatie Meubelen stofferen H00GEB00M ZN. - Limmen DEZE WEEK: SPECIALE AANBIEDING ZELFKLEVENDE TAPIJTTEGELS maat 40 x 40 SLAAPKAMER NYLON VILTTAPIJT Westerweg 261 - Heiloo TEXTIEL - WONINGINRICHTING MEUBELEN Telefoon 31738 VERDER OVERZICHT VAN ONZE TAPIJT- K0LLEKTIE: Bergoss kwaliteiten kamerbreed 69,p.m. Heugafelt tegels 162/3xl62/3 1.15 per tegel Parade kwaliteiten kamerbreed 74.50 p.m. Desso kwaliteiten kamerbreed 85.50 p.m. Hatema kwaliteiten kamerbreed 85.p.m. Incofloor kamerbreed 69.50 p.m. Tretfort kwaliteit 26.60 per m2 Krommenie kwaliteiten kamerbr. 79.p.m. Komt u eens kijken RAADHUISW 11 - HEILOO - TELEFOON 31009 WAARSCHUWING AAN VEEHOUDERS Van de zijde der Rijkspolitie wordt medegedeeld, dat het de laatste tijd te vaak voorkomt dat loslopend vee op de voor «et ópenbaar verkeer openstaande wegen wordt gesigna leerd. Tot heden heeft dit .gelukkig' nog niet tot ernstige ongevallen ge leid. Dat dit wel het gevolg kan zijn mag als genoegzaam bekend worden geacht. In vele gevallen bleek de afrastering om de weide waaruit het ontsnapt was in zeer slechte staat te verke ren. Eigenaren en houders/hoeders van vee dat in de weide loopt, worden en niet op z'n minst in\hun eigen be lang, aangeraden de afrasteringen te kontroleten en bij gebleken slechte of onzekere staat onverwijld de nodige reparaties uit te voeren. In het vervolg wordt, indien bij on derzoek blijkt dat het uitbreken het gevolg is geweest van de slechte toe stand waarin de afrastering verkeer de, verbaliserend opgetreden. BUK-BUK Zaterdagavond 22 november organi seert de Jongeren Sociëteit Buk-Buk f een Rock and Roll avond m.m.v. t\ Chuck Berry, Jepry Lee Lewis, Bil Haley, de pickup en vele anderen. 1, Het gehele interieur zal deze avond omgetoverd worden in de Rock-style met platei)< kleding\en nog veel meer. Om dezCa^ond van een nog groter succes te verzekeren verzoeken wij de aarlwezige leden zich te kleden in Rock and Rock stijl. Tot zaterdag avond in de sociëteit. NED. CHR. VROUWENBOND Afdeling Heiloo Op dinsdag 25 november a.s. zal in de gereformeerde kerk in de Noor dergeeststraat om 8, uur de volgende ledenvergadering gehouden worden. Dan zal de heer A. Brandsma uit Heiloo spreken over dé\uitbreidings- plannen van-Heiloo. Ook echtgenoten zijn deze kéer welkom JUDO-NIEUWS Meine Morsch 3e van Nederland Bij de nationale judokampioenschap pen jeu^d te Zutphen is Meine Morsch uit Heiloo, leerling van sport school Groefsema, als derde geëin digd in de half-zwaargewicht klasse aspiranten. Meine was ingedeeld in poule A. In deze poule heeft hij het prima gedaan door zijn beide wed strijden met een vol punt te winnen. Door dit resultaat had hij zich recht streeks geplaatst bij <Ae laatste vier. In de halve finale kwam hij uit tegen H. Debrot die via de herkansing was teruggekomen. In deze partij moest hij met een halve punt tegen, een plaats in de finale aan zijn tegenstan der laten. Uitslag: 1. N. Bosman, 2. H. Debrot, 3. M. Morsch. DAMCLUB HEILOO' Uitslagen 9e ronde Groep 1: J. SlijkermanA. v. d. Werf 02 J. GroenenboomR. M. de Boer 11 Groep 2: B. HofmanC. H. Swart C. BroersenD. Langedijk J. Sprenkeling—J. de Geus N. UrsemA. Kroon J. KraakmanS. Schurer jr. Groep 3: J. StoopP. Heyne A. DijkmanGroothelm D. SmitP. Kuiper 2—0 1—1 1—1 0—2 0—2 2—0 0—2 0—2 Stand groep 2 S. Schurer jr. 6 4 2 0 10 J. Sprenkeling 7 4 2 1 10 A. Kroon 8 4 2 2 10 D. Langedijk 9 3 4 2 10 C. Broersen 7 3 3 1 9 J. de Geus 6 2 4 0 8 P. Rietveld 7 3 2 2 8 B. Hofman 6 2 1 3 5 C. H. Swart 5 2 0 3 4 H. Wiedijk 3 0 2 1 2 J. Kraakman 7 0 2 5 2 N. Ursem 9 0 2 7 2 H.S.V.-NIEUWS Na de mpoie overwinningen op Q.S.C. en Always Forward, komt zondag a.s. koploper De Kennemers op bezoek. Aanvang van deze interessante ont moeting 2.30 uu^yóp het sportpark van H.S.V. Maandag 24 november, aanvang 7.30 uur, lichtwedstrijd van, de Noordhol landse jeugdselektie tegen de R.K. A.F.C. junioren. Vrijdag 28 november grote St. Nico- laas klaverjas-drive met extra mooie prijzen; Houdt deze avond dus vrij. WERKMAALTIJD Er zijn nu eenmaal altijd mensen die geen geduld hebben. Er zijn altijd mensen \die geen cent geven voor de zeer bewogen redevoeringen van pre sidenten, ministers, fraktieleiders, priesters en predikanten. Zeker niet, al£ genoemden niet doen naar hun woorden. En zeker niet als met kerst de oorlog wordt stopgezet als meneer de president zich .ver staanbaar' wil maken om over vrede te praten. Er moet gewerkt worden Dat willen alle mensen die verder kijken dan huh kerkelijke of politieke feestneus lang is. Het feest is voorbij. Vandaar dat de Heiloose jongeren, die ook tijdens de vredesweek aktief zijn geweest, hun tijd produktief wil len maken door tè WERKEN tijdens de MAALTIJD. Het is tijd voor een nieuw kerstfeest, daar gaan ze over praten, daar gaan ze aan werken, dat gaan ze doen. Donderdag 27 november om 7 uur 's avonds. Konfrontatie, kommunika- tie, vrije expressie tijdens een brood maaltijd. O ja, op de Bruno-zolder (Buk-Buk), Pastoor van Muijenweg, u weet wel. De prijs? Die kunt u zelf vaststellen, naar wat het u waard is WESTER WEG 312 - HEILOO Telefoon 33901 INTERESSANTE LEZING OVER EXPRESSIE VOOR DE KLEUTER Waardevolle aanvulling van ouders De openbare kleuterschool ,De Bas- seroet' aan de Trompenburg, hield donderdagavond een bijeenkomst voor de ouders van deze kleuters. Eén der leslokalen was praktisch ge heel gevuld met opvallend veel moe ders. De bijeenkomst werd geleid door de heer Bais. De heer Tange, uit Koog aan de Zaan, hield een lezing over ,De betekenis van de expressie voor de kleuter'. Een bijzonder interessante lezing wel ke na afloop op waardevolle wijze werd aangevuld door een aantal op merkingen van ouders en beantwoor ding van vragen. De heer Tange begon met te zeggen dat het goed is een terugblik te wer pen op de eigen kleutertijd. Hij sprak over leiden van de kleuter in de kui tuur, het deelnemen aan de kuituur met anderen en de ontwikkeling van de plaats in de wereld. De indrukken die de kleuter van buiten zijn of haar wereldje krijgt zijn van zeer grote betekenis voor de kleuter. De ouders moeten vooral veel aan dacht besteden aan dat wat de kleu ter beroert. Het kan o.a. tot uiting komen in verbaal- en spelexpressie. In dit verband noemde de heer Tange vooral ook het tekènen van de kleu ter. ,Ook al ,zien' wij er niets in, stelt u zich er positief tegenover en praat er met de kleuter over,' aldus de heer Tange. Hij gaf er voorbeelden van hoe dat mogelijk is. Aan de "hand van tekeningen van .Basseroet'-kleuters. Er wordt te weinig voorgelezen en verteld De heer Tange wees er op dat er nog te weinig voorgelezen wordt voor de kleuters. Vooral vertellen voor k\ela ters vindt de heer Tange bijzonder belangrijk. Zoals gezegd, de aanwezige outjers konden deelnemen aan de discussie, waarvan een ruim gebruik werd ge maakt en zeer waardevol was. Ook voor de heer Tange. Als aanvulling op zijn interessante inleiding. Nieuwe ouderkommissie-leden gekozen In de ouderkommissie werden als nieuwe leden gekozen de dames Wijn en Tophoff. De heer Melgers deed verslag van de penningen. De kas bleek er goed voor te staan. Hoofdleidster mej. Gilling vroeg voor een aantal zaken de medewerking van de ouders. Een aantal kleuters komt wel eens te laat op schooL^Dit werkt bijzonder storend. Ze verzodht' ook in de laarsjes de naam van de kleuter te zetten. Helaas gaat de hoofdleidster naar Assen. Mej. Gilling heeft ontslag ge vraagd aan het gemeentebestuur, per 1 januari 1970. VOLLEYBALNIEUWS EFFECT' Heren 1 nog aan de leiding Winst Dames De grootste belangstelling deze week ging uit naar het treffen tussen He ren Effect 1 en de Rapide heren. Effect ongeslagen aan de leiding, Rapide hierop volgend met slechts 1 punt achterstand. Welnu, aan span ning heeft het niet ontbroken. Reedö~ direkt in de eerste set bleek al dat men elkaar weinig toe zou geven. Met 1715 wist Rapide deze set in de wacht te slepen. In de 2e set nam Effect echter revanche: 159. In de derde set kwam Rapide echter weer terug en wist deze set met 1512 te winnen. Nu bleef voor de heren over verlies of gelijkspel. Welnu het werd het laatste door winst van Effect met 159. Een uitslag die de juiste ver houding wel weergaf. Dat Heren 2 met 3—0 over Heren 4 zegevierde lag zeker in de lijn van de verwachtingen. Heren 4 bood ech ter felle tegenstand en vooral de eer ste set 15—»12 kon met veel moeite door Heren 2 gewonnen worden. Heren 3 moest in Rood-Wit met 30 de meerdere erkennen, waardoor het nog steeds op de eerste punten blijft wachten. Toch moet dit mogelijk zijn, indien men met volle inzet zich in de strijd werpt. Seahawks uit Den Helder bracht een vergeeft bezoek aan de Veilinghal. Dames 1 wist met 30 over hen te zegevieren. De eerste set werd met 150 gewonnen. Hierdoor overmoe dig geworden daalde ook het spel van de Effect-dames zeer bedenkelijk; toch wist men nog een winst van 158 te behalen. De derde set gaf uitermate slecht volleybal te zien. Zelfs was nog een time-out nodig om uiteindelijk de zege, met 1511, vei lig te stellen. Meer geconcentreerd heid, meer aanval en beter toepassen van het systeem zal zeker nodig zijn om een sterkere tegenstander van het lijf te houden. Dames 2 verkeek zich in de eerste set wel heel erg op Rapide 2. Ternau wernood kon uiteindelijk de set met 1715 Jn de wacht worden gesleept. Hierdoor wakker geschud toonden zij in de 2 volgende sets een algeheel herstel en toen kon dan ook op ge makkelijke wijze een 3—0 overwin ning worden behaald. Dames 4 met 2 invallers spelend moest met 31 de eer aan De Kern laten. Niet dat de invalsters op zich slecht speelden, maar door het niet op elkaar ingespeeld zijn, was het normale ritme verdwenen. Dames 5 wist zich van de vorige week geleden nederlaag volkomen te revancheren, tengevolge waarvan Oc topus 5 een 30 nederlaag moest in casseren. STICHTING NUTSSPAARBANK ALKMAAR De viering op 30 oktober van de We- reïdspaardag is voor de acht kanto ren van de Nutsspaarbank Alkmaar ook dit jaar een groot succes gewor den. De belangstelling voor deze bij de Nutsspaarbank zo traditionele spaardag, dit jaar gevierd voor de 42ste maal, neemt nog ieder jaar toe! Zö werden op deze dag thans 3504 bezoekers geteld (v.j. 3205). Op 30 oktober - Wereldspaardag - werd in totaal aan spaargelden inge legd een bedrag van 474.619,74 (v.j. 372.607,22). Dit bedrag was verdeeld over 2707 posten Van inleg, alzo gemiddeld 175,per inleg. Dat ook het sparen van kleinere be dragen nog steeds populair genoemd mag worden, bleek duidelijk uit het grote aantal spaarbusjes, dat op de Wereldspaardag ter lediging aan de loketten werd aangeboden. Uit 640 spaarbusjes kwam een bedrag van 21.152,10, voornamelijk pasmunt, te voorschijn. Gemiddeld per lediging kwam dit neer op een bedrag van 33,05 per spaarbusje. Ook voor hen, die voor het eerst met sparen willen beginnen, blijkt de Wereldspaardag veelal een goede aanleiding te zijn. Dit jaar werden 142 personen als nieuwe spaarder ingeschreven. Ook nu bleek de spaarbankkalender voor het komende jaar, waarvan eni ge duizenden exemplaren werden uit gereikt, een bijzonder gewaardeerde attraktie te zijn. De gunstige resultaten van de We reldspaardag hebben mede bijgedra gen tot het behalen van een record spaaroverschot in de maand oktober. In .de afgelopen maand werd name lijk ruim .één miljoen gulden, t.w. 1.055.184,63 meer ingelegd dan te rugbetaald. Het totale spaartegoed bij de Nutsspaarbank Alkmaar steeg daardoor tot 79.536.592,28 per 31 oktober jL, verdeeld over 52.531 spaarbankboekjes. Ook het op de Wereldspaardag nog slechts twee dagen oude bijkantoor van de Nutsspaarbank in de gemeen te Heerhugowaard mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Op 30 oktober - Wereldspaardag - werden op dit kantoor 64 personen als nieüwe rekeninghouder ingeschre ven. Ingaande 1 november werd bij de Nutsspaarbank een nieuwe rekening soort ingevoerd. Vanaf die datum is het mogelijk gelden te deponeren op een depositorekening voor 2 jaar vast tegen een rente van zeven procent. De minimale inleg op deze rekenin gen is 1.000,terwijl de stortin gen niet aan een maximum bedrag zijn gebonden. L I M M E N LIMMEN-NIEUWS A.s. zondag ontvangt het eerste elf tal het verrassende U.S.V.U. dat de benauwde start blijkt te boven zijn gekomfen en nu met eenzelfde aantal punten Limmen evenaart. Limmen, nog niet gedeprimeerd door de laat ste nederlaag, zal er weer alles aan doen om te proberen succes te boeken uit deze wedstrijd. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 23 november: Limmen 1—U.S.V.U. 1, 14.30 uur. Kassabeurt hebben J. Duykersloot, j. Peeters en K. iVlin. Zilvermeeuwen 3—Limmen 2, 14.30 u. Limmen 3Alcm. Victrix 5, 12.00 u. Limmen 4St. Adalbert 4, 14.30 uur B-terrein. Limmen 5C.S.V. 4, 12.00 uur B-terr. G.V.O. 8Limmen 6, 12.00 uur K.S.V. 4—Limmen 7, 12.00 uur Junioren: Vitesse 2-Limmen 1, 14.30 uur. Zaterdag 22 november: Junioren Limmen 2Jong Holland H.S.V. 4Limmen 3,14.30 uil Aspiranten Jong Holland ALimmen A, 5.00 u. Limmen BL.S.V.V. C, 15.00 ilur B- terrein. Egmondia BLimmen C, 15.00 uur Limmen DL.S.V.V. D, 13.45 uur B- térrein. Limmen EMeerv. '31 C, 13.15 uur. 14.30 u. Vraagt prijs en stalen-kollektie tei^inzage. (jr p Westerweg Telefoon 2205-338 N.B. Thans kunrien wij u weer vlug van dienst zijn. VOLLEYBAL-NIEUW ORANJE-WIT Het optimisme dat zich na de resul taten van 2 weken geleden kon voor doen, heeft na de resultaten van vo rige week een zeer gevoelige klap ge kregen. Driemaal verlies was het re sultaat van drie wedstrijden. In die drie wedstrijden heeft Oranje-Wit maar 1 maal setwinst weten te boe ken. Zowel het eerste dames- als heren team leden een 3—0 nederlaag. Voor al het verlies van het damesteam kwam als een volkomen verrassing, in ongunstige zin dan natuurlijk. Het tweede herenteam kwam nog het dichtst bij een gelijkspel. De beslissende vierde set ging echter met 1512 net naar WZ. Aan verwachtingen over de resulta ten van deze week zullen we ons maar niet wagen. We geven dan ook alleen maar het programma voor donderdag en vrijdag: donderdag, 20.15 uur, Oranje-Wit 1 Axmeriscota 1 (dames) donderdag, 20.15 uur, Odih 2Oranje Wit 2, (dames) vrijdag, 20.15 uur, Oranje-Wit 1 DEM 3 (heren). N.B. De training voor de heren gaat vrijdag gewoon door. Ook voor de spelers van het eerste team. G.V. T.I.O.S. Uitslagen onderlinge wedstrijden 16 november 1969 Groep 1 jongens 4 onderdelen: 1. Ewald Stuifbergen 29.8 ptt 2. Arjan Welboren 29.7 pt. 3. Wils Groot 29.5 pt. Groep 2 jongens 5 onderdelen: 1. Simon van Veen 39.7 pt. 2. Gerrie Min 36.8 pt. 3. Sjaak Welboren 36.6 pt. Groep 3 jongens 5 onderdelen: 1. Henk Bruins 41.3 pt. 2. Toil Bruin 37.2 pt. 3. Karei Stroethof 36.3 pt. Groep 1 meisjes: 1. Marjon van Deutekom 29.6 pt. 2. Petra Stroethof 29.3 pt. 3. Irma Metselaar 29.2 pt. Groep 2 meisjes: 1. Irma de Ruiter 31.3 pt. 2. Marjon Kaandorp 29.3 pt. 3. Nelly Zomerdijk 29.1 pt. Groep 3 meisjes: 1. Gerda Min 30.1 pt. 2. Ingeborg van Bleisum 29.5 pt. 3. Lyda Winder 29.2 pt. Groep 4 meisjes: 1. Anet Admiraal 29.9 pt. 2. Tineke Sprenkeling 29.2 pt. 3. Marjan Groot 28.5 pt. Meisjes groep 5 keurgroep 1: 1. Marina Huisman 31.3 pt. 2. An ja Droog 30.9 pt. 3. Marijke Holhoek 30.5 pt. Groep 6: Atie van der Velde 30.8 pt. Henny Beentjes 30.7 pt. Cora Veldt 30.4 pt. Groep 7: 1. Toos Merks 30.4 pt. 2. Andrea Winder 29.6 pt. 3. Tineke van der Steen 29.5 pt. Groep 8: 1. Joke Beentjes 33.4 pt. 2. Joke Limmen 31.0 pt. 3. Tineke Valkering 30.9 pt. Keurgroep 2 1. Ans Groot 35.4 pt. 2. Marian Snel 34.7 pt. 3. Tineke Pepping 34.6 pt. De wisselbeker bij de jongens werd gewonnen door Henk Bruins. Bij de meisjes werd Joke Beentjes de gelukkige. Bij het keurgroepje 1 kreeg Marina Huisman een standaard. Bij het keur groepje 2 kreeg Ans Groot ook een standaard. Allen van harte proficiat in de kleuren cognac - groen - geel - rood - grijs om zo mee te nemen 1.98 in geweldig mooie kleuren, prima kwaliteit 200 cm breed, per strekkende meter 17.50

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 6