Herencostuums Winterjassen en Colberts HD 'Reportage* fotograaf WIM BL00TH00FD Wanneer straks de muur tussen de bestaande zaak en het 3 maal grotere nieuwe gedeelte wordt afgebroken, MOET ALLES WEGZIJN Daarom gaf de Kamer van Koophandel ons toestemming tot het houden van een VERB0UWINGS-VERK00P. Voor u de Kerstverrassing 1969. Uit onze unieke kollektie kunt u legen sterk verlaagde prijzen uw keus maken. Ook de veel plaats innemende Regenjassen en Jacks met borgvoering worden tegen verlaagde prijzen aangeboden. Ditzeltde geldt ook voor de kollektie Jongensjacks met borgvoering en de kollektie T eener-costuums 0p onze HERENMODES, zoals TRUIEN, VESTEN PULLOVERS, en OVERHEMDEN o.a. de merken King, Kerko, Kenmore en Elmior worden KORTINGEN gegeven. STATIONSWEG 68 HEILOO TELEFOON 30068 Slijterij - Wijnhandel GREEUW UITKIJKPOST 10 DECEMBER 1969 IV66 RICHT ZICH WEER TOT DE RAAD Over inzage ontwerp winkelcentrum D'66 heeft zich weer gericht tot de gemeenteraad. Ditmaal schrijft D'66 „ver het ter inzage leggen van het ontwerp voor het bestemmingsplan Winkelcentrum 't Loo'. De brief luidt als volgt: Van 28 nov. 1969 tot 28 dec. 1969 jigt ten gemeentehuize voor een ieder ter inzage het ontwerp voor het be stemmingsplan .Winkelcentrum 't Loo'. Het betreft een veelomvattend en be langrijk plan en het vergt voor de geïnteresseerden geruime tijd om te kening, voorschriften en toelichting behoorlijk te bestuderen, hetgeen al leen maar op het Gemeentehuis tij dens de kantooruren mag geschieden. Het spreekt vanzelf, dat vooral de middenstanders belangstelling voor dit bestemmingsplan hebben. Daarom vinden wij het bijzonder jammer, dat voor het ter inzage leggen juist net een maand gekozen is, die voor bo- vengenoemden buitengewoon ongun stig is in verband met hun drukke werkzaamheden. Derhalve verzoeken wij u de termijn waarin het plan ter visie ligt zeker met een maand te verlengen.' 'ouderochtenden op de ST. ADELBERTSCHOOL De St. Adelbertschool heeft, in sa menwerking met haar Ouderkommis sie, een serie van 5 ouderochtenden gehouden; elke keer op zaterdagmor gen. Klas voor klas kwam aan de beurt. De ouders werden ontvangen in de hal van de school. Na een verwelko ming door een lid van de Ouderkom missie werd de groep ouders in twee- en verdeeld. De ene helft ging de klas binnen, die op die ochtend aan de beurt was; de andere helft van de ouders bleef in de hal, kreeg 'n heer lijk kopje koffie van de Ouderkom missie en luisterde naar de uiteen zetting van enige belangrijke school- zaken. Het Hoofd der school besprak op deze ochtenden o.a. de volgende zaken: Waarop nieuwe rapporten en hoe zit ten die in elkaar het voornaam ste schoolvak is lezen hoe leren we de kinderen goed spreken wat doet de school aan muzikale vorming hoe pakt onze school de sexuele voor lichting aan wat is wereldverken ning hoe komt het schooladvies tot stand voor de kinderen die de zesde klas aanstonds gaan verlaten?; hoe bidden we op school Op elke bijeenkomst werden enige van deze onderwerpen kort bespro ken. De ouders kregen gelegenheid om over allerlei zaken vragen te stel len. De groep ouders die de leerkracht met de kinderen in aktie had gezien, ging nu ,in vergadering' en de andere ouders gingen nieuwsgierig het leren bekijken. Hoe jonger de kinderen zijn des te minder last van zenuwen als hun vaders en moeders hun prestaties gadeslaan Het moet mij echt van het hart, dat in het 10-jarig bestaan van de Adel bertschool onze ouders altijd zo pret tig met de leerkrachten hebben sa mengewerkt! Op de eerste plaats een pluim voor onze ouders! Veel ouders staken hun waardering voor de school niet onder stoelen of banken. Hadden wij maar op deie school gezeten'; ,Leuk, dat kijken in de keuken van de school' enz. Door ziekte en overlijden van onze meneer Zegers moet de ouderochtend voor de vijfde klas uitgesteld worden. Deze ouderochtend komt als de nieu we leerkracht wat ingewerkt is. De opkomst? Heel goed! Ruim 225 ouderé bezochten onze vijf ouderoch tenden, gehouden op zaterdagochten den, o.a. tegen Sinterklaastijd. Naast dank aan de ouders, dank ik ook de leerkrachten en de ouderkom- missie voor alle steun die zij verleend hebben. F. L. van Ginkel Hoofd der school Kennemerstraatweg 269a Heiloo - Tel. 02200-30339 RADIOVOETTOCHT 1969 Onrust is óveral ter wereld gast aan huis. Misschien daarom wil de mens, die al dan niet weet wat kerstfeest betekent, zich deze dagen de rust van een gemakkelijke stoel, lekker eten en sfeervol kaarslicht gunnen. En, dachten wij, d.w.z. de werkgroep Ra diovoettocht '69 in Alkmaar, niet ten onrechte. Deze heerlijke rust zal u echter niet met rust laten, omdat de onrust over al ter wereld, die meestal voortkomt uit onrechtvaardigheid, u onrustig maakt. En de rust die u geniet, zal dat extra aan u duidelijk maken. Als bommenwerpers hun adem moe ten inhouden om het staatshoofd over vrede te laten spreken en verstaan baar te maken, dan voelt u de on waarachtigheid. Gelukkig zijn er reeds velen die zich hun onrust bewust worden, die weten dat het zó niet langer gaat, maar eigenlijk niet weten wat ze moeten doen. Dan is het goed anderen te ont moeten en te spreken die met dezelf de vragen rondlopen. En waarop zou den we dan eigenlijk niet een eindje met elkaar meelopen, om gedachten, ér su ,r>s3fi a m ideeën, twijfels, maar ook hoop met de'ander te delen. De radio voettocht geeft u deze ge legenheid. In de nacht van 24 op 25 december gaan duizenden mensen, verspreid over geheel Nederland, op pad om hun onrust te tonen, om el kaar te vinden, om oplossingen te be denken. Ook in Alkmaar gaat men ,de straat op', om te demonstreren voor een waarachtig kerstfeest, om tijdens de tocht met elkaar te spreken over het wereldwijde gezin, de lesprogramma's op de scholen, de rechten van de mens, over de vestiging van de Deen se granatenonderdelenfabriek Jörgen Hoyer in Limburg. Uw mening wordt gevraagd, uw inzet is nodig Het programma voor deze radiovoet tocht is als volgt 8.30 uur aankomst der deelnemers; 9.00 uur inleiding over één der ge spreksonderwerpen; 9.30 uur aan vang voettocht en gesprekken; 11.30 uur aankomst en sluitingsdienst. Aanvang en sluiting vinden plaats in de kantine van Werkplaats ,De Hoef' aan de Jan de Heemstraat. De kosten bedragen 1, U kunt zich opgeven als deelnemer aan de voettocht op 20 december bij het kontaktadres van de werkgroep radiovoettocht: mevrouw C. van Els- Noy, Iepenlaan 19, Alkmaar, telefoon 02200-11066. Ook groepen en enkelingen uit om liggende plaatsen zijn van harte wel kom. Enr we zouden het bijna verge ten, de radio begeleidt deze voettoch ten, maar dat wist u natuurlijk al van de teleyisie. GESLAAGD Onze plaatsgpnote, mej. M. L. E. van der Schuyt, behaalde op 27 november jl. het Diploma van het Nederlands Wetenschappelijk Tnstituut voor Toe- risme te Breda. Studierichting: Re creatie en Planologie. Voor Wynen en Gedistilleerd HOLLE WEG 56 JT TELEFOON 315S5 WIJ BEZORGEN AAN HUIS KATH. BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN Afdeling; Heiloo Het St. Nicolaasfeest van de afdeling Heiloo van bovenstaande bond is weer heel goed geslaagd. Onder de aanwe zigen was ook wethouder mevr. mr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot. Burgemeester mevr. mr. J. M. Cor- ver-van Haaften was tot haar spijt verhinderd door ambtsbezigheden, doch haar man, de heer Corver, heeft haar enige tijd vervangen. Het,was voor deze genoemde perso nen een openbaring, dat zovelen ge hoor hadden gegeven om dit feit te gedenken. Voorzitter Heijne was dan ook zichtbaar verheugd, dat hij zo veel leden hèt welkom kon toeroepen en hen een prettige middag toewen sen. Na deze opening werd de verdere leiding overgedragen aan de heer Koomen, die zich op een gemakkelij ke, dikwijls humoristische wijze van zijn taak kweet. Het is niet zo eenvoudig meer, om een feestje van dit genre te organiseren, doch de toewijding van enige dames en heren, die zich hier speciaal voor hebben ingespannen, zagen hun pres taties werkelijk beloond, door de tal rijke uitingen van medeleven en de vele woorden van instemming en dankbetuigingen. De belangstelling die mevrouw v. d. Zee toonde voor onze afdeling, en de informaties door haar gesteld aangaande ons werk, gaf het bestuur de indruk, dat zij de be jaarden een warm hart toedraagt. Ook de heer Corver stak zijn bewon dering ryet onder stoelen of banken en gaf te kennen dat het zijn vrouw, de burgemeester, inderdaad speet dat deze gelegenheid tot kennismaking met ons en ons werk, door omstan digheden, bovengenoemd, aan haar moest voorbijgaan. Een verrassing was dat mevrouw Schouten ons nog weer in herinne ring bracht, de reis naar het Zuider zeemuseum, en dan nog wel op rijm. Mevrouw De Git was weer enig met haar ernst en luim, waarop wij wer den vergast, en mevrouw Blokker kon het ook niet laten om voor de micro foon iets ten beste te geven. Pastoor Reus was werkelijk verrast dat er zoveel bejaarden aanwezig wa ren. De Missie-naaiclub oogstte weer veel belangstelling. Mevr. v. d. Zee- Mandersloot sprak haar bewondering hierover uit en prees ten zeerste de ijver die deze dames voor dit werk betonen. De surprises die gepresenteerd wer den was voor de heren nogal gemak kelijk, daar aangenomen was dat ie der wel een rokertje op prijs zou stel len. Met de dames was dit anders, vandaar dat de pakjes bij nummering aan de aanwezige dames werden ter hand gesteld. Tijdens het verhaalde verloop, werd koffie en speculaas ge offreerd. Om de kas nog wat van de aderlating te laten bekomen, was er nog een aparte verloting, en dit bleek werkelijk een succes. Ook het be kende busje van de naaikrans werd behoorlijk bedacht. Jaap was ook weer goed op dreef hoor. Al met al een zeer geslaagde Sinter klaasviering. Een welgemeend dankwoord aan al len werd door vöprzitter Heijne ge bracht, en nog eens door de heer Koo men aan enige speciale medewerkers, vooral niet te vergeten aan het ser veerteam hulde! P.S. Een paar dameshandschoenen, een paar herenhandschoenen en een etui met shag, vloei en aansteker zijn blijven liggen. Terug te bekomen bij het sekretariaat: Hoog en Laag 8.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 7