:Valé sans Speciale aanbieding Jo ui- Kapsalon Betty GREPEN UIT BEGR0TINGS-BESCH0UWINGEN Boerenleenbank poerenleenbank SOUCIS voor Hei,0° en omsevins ,JEF LETSCHERT' 'V K00MEN MODES DE FORESTERS - VELSEN STAATSLOTERIJ ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO f 17.50 J.J. PANTEK0EK, Ing. >v Permanent en (reme-behandeling f Kies uw eigen .ZILVERVLOOT' Iets over een GROEIBRILJANT 21 maart ZILVEREN BRUILOFT schoonheidsprodukten *"1Üy hebben de plaat die u graag hoort! STARS OF THE GRAND 0PRY met beroemde C.& W.-artiesten als Roger Miller,Jerry L. Lewis, Roy Drusky tijdelijk in slechts I" EEN VERTROUWD ADRES 1 21 maart ZILVEREN BRUILOFT ZONDAG A.S. 2.30 UUR: A. G. v. d. Nagel, Dokterslaan 16, Heiloo, tel. 32447 MAANDAG 2 MAART 1970 18 FEBRUARI 1970 Redaktie- en administratie-adres: Postbus 68 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. 36e JAARGANG NUMMER 48 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplaag van 8000 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten uiteriyk maandagmiddag 6 u. in ons bezit zijn. FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN TELEFOON 02206 -1066 Veelheid van zaken aan de orde Vrijdagavond werd de behandeling van de gemeentebegroting, voor 1970, begonnen. Vrijdagavond 20 februari worden de besprekingen, artikelge- wijs, voortgezet. Aan het woord wa ren achtereenvolgens de heren: H. C. Groot (K.V.P.), ir. T. G. Tomson (V.V.D.), M. Walda (P.v.d.A.), J. Pie- ters (Prot.-Christ.) en A. J. M. ten Hoope (onafhankelijk). Een veelheid van zaken werd bespro ken. We zouden er de .Uitkijkpost' geheel mee kunnen vullen. Om die re den deden wij deze week grepen uit de gevoerde beschouwingen en enkele antwoorden van burg. en weth. Vol gende week zullen wij aandacht be steden aan de antwoorden van de wet houder van openbare werken, de heer Bolten. tlr i/miirhiiiik i oor ii-ihri-i'n Westerweg 244 - Heiloo Naast bouw- en verkoopaktiviteiten in de vrije sektor' .Plaats dient te worden ingeruimd voor sociale woningbouw' Na enige aandacht besteed te hebben aan de financiële situatie van de ge meente vervolgde de heer H. C. Groot (K.V.P.) met: ,Wat de huisvesting betreft, verheugt het ons uit de begeleidingsbrief te vernemen, dat het streven van het kollege gericht is op een gevarieerde sociale woningbouw, waarvan als voorbeeld wordt aangehaald de bouw van de 2 x 24 woningwetwoningen in de Bouwcamp en de overeenstemming over de bouw van 65 premie-woningen met een gedifferentieerde huurprijs. Wij spreken de hoop uit, dat de akti- viteiten van het college zodanig zullen zijn, dat ook jongere gezinnen tot aan koop van een eigen premiewoning kunnen komen zonder dat zij daar door een relatief te zware last op zich moeten nemen. Mijn fraktie blijft voor en na op het standpunt staan, dat in een gemeente als Heiloo naast bouw den verkoopaktiviteiten in de vrije sec tor er een ruime plaats dient te wor den ingeruimd aan de sociale woning bouw, èn als huurwoningen in de wo ningwetsector, èn als gepremieerde huur- of koopwoningen. Deze sociale woningbouwpolitiek blijft noodzakelijk, gezien het aantal jonge woningzoekenden uit onze eigen ge meente.' Gevraagd om instruktiebad Na over het zwembad gesproken te hebben (de optredende stagnatie) zei de heer Groot voorts .Niettegenstaande wij gezegd hebben dat wij het een mooi object vinden, blijft er bij ons toch nog een wens over. En dat is - een instruktiebad Mede naar aanleiding van hetgeen wij enkele dagen geleden gelezen heb ben van een naburige gemeente, waar men kennelijk op eenvoudige wijze een dergelijk bad gaat creëren en waar men een beperkte ruimte voor nodig heeft van plm. 300 m2. Wij zouden daarom ook het kollege willen verzoeken na te gaan welke mogelijkheden hier aanwezig zijn voor onze gemeente. Wij denken bijvoor beeld aan de plaats waar nu het bad huis staat.' In de raad werd de vraag gesteld of stagnatie is ontstaan door het uit blijven van de benodigde adviezen of door niet voldoende samenwerking. Mevrouw Corver zei dat bij dit soort werken wel meer, door de één of an dere reden, stagnatie optreedt. Voor Jeugdsparen met 10% Rijkspremie 5/Mifir/wm/. riMir iiilm'i'n Westerweg 244 - Heiloo Zwembad toch nog in mei open Innige wens van burgemeester Gevraagd of het zwembad nog de 5e mei geopend kan worden, zei burge meester mevrouw Corver: ,Als het dan niet op 5 mei kan, dan hoop ik toch nog dat het in mei kan gebeuren.' «Ambities in de richting van een prestige-monument' Aanpassing Asta-theater - foyer - Nic. Beetsschool Ir. Tomson sprak in zijn betoog, vrij dagavond, over het plaatselijk kultu- reel centrum. De heer Tomson: ,Het komt ons goed voor in dit ver band nog eens uitdrukkelijk te stellen dat ambities in de richting van een prestige-monument voor een plaatse lijk kultureel leven wat ijdel zijn, al klinkt het natuurlijk wel mooi. Wat we, met inpassing van het Asta- theater, aanbouw van een foyer en aanpassing van de Nicolaas Beets school kunnen bereiken, is praktisch te verwezenlijken en kan voor lange tijd een goede voorziening zijn. We moeten dit natuurlijk wel goed doen en daaraan zullen we voorlopig onze handen al meer dan vol hebben.' In haar beantwoording ging mevrouw Corver daar ook op in. Zij achtte zich gelukkig met de kombinatie: aange kocht ,Asta'-theater - te bouwen foyer en de mogelijkheid van gebruik van de Nic. Beetsschool als de nieuwe school aan de Rechte Hondsbossche- laan gebouwd zal zijn. ,Men wil van het begin af meedenken' De fraktievoorzitter van de P.v.d.A., de heer Walda, zei in zijn begrotings toespraak het volgende .Over de communicatie tussen het ge meentebestuur en de inwoners bij de voQrbereiding van toekomstige be stemmingsplannen willen wij ook een enkele opmerking maken. De wet op de Ruimtelijke Ordening regelt de mogelijkheid voor belanghebbenden weet u misschien nog niet; dat gaat zo: U koopt een ring met briljant van 140,na een jaar of twee geeft u hem terug voor dezelfde prys waar u hem voor gekocht heeft en u koopt er dan één van b.v. 240,dus met een grotere steen. U weet toch of beter, komt u eens aan, dan weet u nog veel meer. Tot ziens b(j: juwelier - Hoatooea 1= MIENT 12 - TEL 16089 - ALKMRRR KENNEnËRSTR NEC 414 HEILOO TEL.30799 mingsplan Winkelcentrum 't Loo cen traal. Onze fraktie staat positief te genover dit bestemmingsplan en zal aan de realisering haar medewerking verlenen. Of binnen dit plan de situe ring aan alle moderne eisen voldoet is voor onze fraktie nog een vraag. Wij menen bij de definitieve vaststel ling nog alle gelegenheid te hebben hierover met uw kollege van gedach ten te wisselen. Wel willen wij reeds nu uitspreken dat wij van oordeel zijn dat onze plaatselijke ondernemers voorkeur dienen te krijgen bij de uit gifte van panden in dit centrum. Daarbij zijn wij crva.i overtuigd dat een winkelcentrum v. l^e» dan een goede kans van slagen neeft indien u ook grotere bedrijven tot deelname kunt bewegen.' Raadslid Ten Hoope: Overgaan tot registratie van huisdieren Na uitvoerig gesproken te hebben over onderwijszaken, sprak de heer Ten Hoope over een geheel nieuw on derwerp: het registreren van huisdie ren. Deze afgevaardigde zei in de raad het volgende ,Ik ben niet alleen een natuurliefheb ber maar ook een dierenvriend. Het voorstel en te nemen initiatief van Natuurlijk bij: D.A. DROGISTERIJ - PARFUMERIE TULPENCROFTLAAN 18 - TELEFOON 30890 Gratis: proef tube Gratis: Huidverzorgingsboekje om invloed op een vast te stellen be stemmingsplan te hebben aldus, dat aan het vaststellen door de gemeente raad een terinzagelegging gedurende een maand vooraf moet gaan, in welk tijdvak van een maand bezwaarschrif ten kunnen worden ingediend, die de gemeenteraad bij het behandelen van het ontwerp-bestemmingsplan in be schouwing moet nemen. Bij de in de laatste jaren groeiende vraag naar inspraak wordt de mogelijkheid van het indienen van bezwaarschriften door een aantal mensen niet meer "voldoende geacht. Men is niet tevre den met het indienen van bezwaren tegen een ontwerpplan dat reeds een afgeronde vorm heeft, men wil van het begin af aan meedenken en mee spreken over de uitgangspunten, de ontwikkeling en de vormgeving van het ontwerpplan. De bestuurders zul len thans moeten nagaan welke mo gelijkheden er zijn om aan die ver langens te voldoen zonder de met het ontwerpen belaste vakmensen te zwaar te belasten en meer dan on vermijdelijk is op te houden. Er zal bovendien zoveel mogelijk voorkomen moeten worden dat in de inspraak procedures verstrekte gegevens ge bruikt kunnen worden voor privédoel- einden die de uitvoering van een plan ernstig zouden kunnen belemmeren.' .Voldoet situering van ,'t Loo' wel aan alle moderne eisen?' Vraag van Prot.-Christ. fraktie Na zijn mening te hebben gegeven over de politieke groepering D'66 en de vraag aan B. en W. zich te bera den over voorlichting aan de gehele gemeenschap, zei de heer Pieters (Prot.-Christ.) over hoofdstuk 2: .Komend tot de verschillende begro tingshoofdstukken willen wij beginnen met de ramingen van Hoofdstuk 2. Hierin staat het ontwerp-bestem- de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren om de huisdie ren te gaan registreren door middel van een nummer in het oor van het dier, juich ik dan ook bijzonder toe, omdat men dan het beestachtige zwerven van dieren kan voorkomen alsmede de honden- en kattenmeppe rs ten bate van de vivisektie, daarom geloof ik ook dat het mes aan twee kanten zou kunnen snijden, wanneer de plaatselijke hondenbelasting een kleine verandering zou kunnen onder gaan, dit gezien ten opzichte van de reeds genoemde plaatselijke belasting verruiming. De belasting zal moeten worden uitgebreid tot kleine huisdie renbelasting. U zult mij vragen hoe ik daartoe ben gekomen. Het aantal katten in Heiloo maar vooral in ,Oost' is groot. Diverse mensen hebben reeds geklaagd over de overlast die deze dieren hen bezor gen. Dierenliefhebbers hebben gaarne een bedrag over voor hun huisdier. Deze huisdieren zijn ook liever thuis en bezorgen haast geen overlast, te meer omdat ze goed gevoed worden, maar de mensen die een beest houden uit sleur, hebben er meestal weinig of niets voor over en dit zijn juist de dieren die de meeste overlast bezor gen. Door uitbreiding van deze belas ting zal reeds een gedeelte vanzelf worden afgevoerd. Een ideale situatie zou kunnen worden verkregen wan neer Heiloo het voorstel van de die renbescherming zou overnemen om het nummeren en registreren van de huisdieren te verplichten.' Gemeentelijk Centrum in 't Loo Burgemeester mevrouw Corver zei in de vrijdagavond gehouden raadsver gadering, naar aanleiding van ge maakte opmerkingen over het te klein worden van het raadhuis, dat de ge dachten van B. en W. gaan in de rich ting van bouw van een gemeentelijk centrum in het bestemmingsplan, win kelcentrum ,'t Loo'. Evenals enige tijd geleden vroeg zij de raad ,mee te den ken'. Op een vraag van de heer Ten Hoope over de verplaatsing van het herden kingsmonument, zei mevrouw Corver, dat de mogelijkheid bestaat het mo nument een plaats te geven op het toekomstige plein, dat gepland is in ,'t Loo'. Huurprijs premie woningen variërend van 200,tot 295, per maand Naar aanleiding van een vraag van de heer Walda, deelde de wethoudster van Volkshuisvesting, mevrouw v. d. Zee-Mandersloot mee, dat de premie woningen welke gebouwd worden in het uitbreidingsplan ,De Bouwcamp', 200,tot 295,per maand moe ten gaan kosten. De 65 premie-woningen, dus in de huursector, worden gebouwd door de N.V. Produktiestroom te Naarden. Snelgroeiende gemeente levert extraatje op Verfijning toegepast Burgemeester mevrouw Corver kon, naast enige andere prettige medede lingen, de raad vrijdag nog zeggen dat de gemeente Heiloo in 1970 nog mag rekenen op een extraatje, te ver krijgen door de zgn. verfijningsrege ling voor snelgroeiende gemeenten. Uit andere .hoofde' hoopt het bestuur der gemeente, naast dit bedrag —-(93.000,nog 60.000,te ont vangen. Weer gevraagd om verkeerslichten op kruispunt StraatwegHei'ooër Tolweg Uitvoerig is er vrijdag weer gespro ken over de zo hoog nodige verkeers lichten op het kruispunt Kennemer- straatweg-Heilooër Tolweg en Regu lierslaan. Door verschillende raadsle den werd er om gevraagd. Burgemeester mevrouw Corver was bereid deze zaak weer bij de bevoegde instanties aan de orde te stellen. Ook zij was overtuigd van de noodzaak, maar personeelsgebrek bij de Rijks politie werkt remmend bij zulk soort verzoeken om maatregelen. Mr. Van Dantzig vroeg of het niet mogelijk zou zijn de verplaatsbare verkeersinstallatie van Alkmaar over te nemen, die nu nog in gebruik is op de hoek Straatweg-Juliana van Stol berglaan, welk kruispunt, naar wij vernemen, vaste verkeerslichten krijgt. Krygt Heiloo een tennisbal Een lid van de raad heeft in een kom missie gevraagd ,naar de stand van zaken met betrekking tot de door particulieren te bouwen tennishal'. Burg. en weth. antwoordden: ,De on derhandelingen zijn in een vergevor derd stadium van voorbereiding, met de betrokken provinciale diensten.' A.s. vrydag raadsvergadering; die van 27 februari vervalt Burg. en weth. delen de raad mede, dat het mogelijk is gebleken de raads vergaderingen van 20 en 27 februari 1970 te kombineren. Aangezien in de vergadering van 20 februari 1970 de huishoudelijke agenda kan worden af gewerkt, zal de vergadering van 27 februari 1970 vervallen. Aldus B. en W. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO ontslag verleend. Ook de heer Jager is vanaf het stichten van de school als onderwijzer daaraan verbonden. De heer Zuidema is benoemd als le raar A.V.O. aan de .Enkhuizer Tech nische School'. De heer Jager heeft een benoeming aanvaard als hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Westerhaar, gemeente Vliezen veen (Overijsel). Financieringsmogelijkheden in 't vooruitzicht gesteld voor bouw van scholen en gymnastieklokaal Het kollege van burg. en weth. was vrijdagavond uitstekend in de beant woording van talrijke vragen door de raadsleden. Zeer terecht werd door de fraktieleiders van de diverse partijen, het kollege lof toegezwaaid. VOOR STRAATWEG 103 - HEILOO - TEL. 3019* Burgemeester mevr. J. M. Corver- van Haaften bleek zelfs al bereid me dedelingen te doen over telefonisch toegezegde mogelijkheden op het ter rein van het onderwijs. Dit naar aan leiding van passages in toespraken over de huisvesting van dit onderwijs. Eerst bouw van school in ,Oost' Nog niet schriftelijk maar telefonisch was het dagelijks bestuur der ge meente medegedeeld dat er financie ringsmogelijkheden komen voor de geplande twee scholen en gymnas tieklokaal. In verband met de urgen tie is het de bedoeling eerst een 7- klassige school te bouwen in ,Oost', daarna het gymnastieklokaal tussen K.N.V.B. 2e klas amateurs - Gezellige kantine Hoofd van J. P. Hasebroekschool gaat heen en met hem dhr. D. Jager De heer R. J. Zuidema, sinds het stichten van de openbare J. P. Hase broekschool hoofd van deze school, heeft aan het gemeentebestuur ver zocht hem ontslag te verlenen. B. en W. stellen voor dit per 1 mei te doen. Op dezelfde datum wordt ook de heer D. Jager, onderwijzer aan deze school, De verkoop voor de 596e loterij vangt aan Geopend: Maandag en dinsdag 9.00 tot 14.00 uur; tevens van maan dag tot en met vrijdag van 17.00 tot 19.00 uur. de Rechte en Schuine Hondsbossche- laan en dan de 2e school op deze plaats. Een mededeling welke met vreugde werd ontvangen. Byzonder veel waardering voor bultend! nst voor gladheidbestrijding .Prettig was het dat raadsleden zich lovend uitlieten over de gladheidbe strijding in Heiloo. Vorige jaren heb ben wij in onze .Uitkijkpost' ook al onze waardering uitgesproken over deze serviceverlening. Letterlijk dag en nacht werd - en wordt - gepro beerd de wegen begaanbaar te hou den. En zoals de heer Ten Hoope vrij dagavond opmerkte: ,Een voorbeeld voor andere gemeenten.' Terecht Burgemeester mevrouw Corver on derschreef volkomen deze waarderen de woorden. Er tevens op wijzende dat de gemeente nu ook de beschik king heeft over modern materiaal om de gladheid snel en goed aan te pak ken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1970 | | pagina 1