VOOR AL UW TEXTIEL, BABY- EN KLEUTERKLEDING naar Van hier en daar HUIDEN BOERMA'S NIEUW! NIEUW! in het Stationscentrum Telefoon 31113 POLITIE 33144 •^cVb Jacob Pieter Groot Berggeiten, prachtig getekend f' 29.90 Kalfs, Lams enz. schoenhandel - tassen - lederwaren en rep.-inr. I UiNCïN TjiüK HEI L00 STOPFLESJES UITKIJKPOST BIJBLAD 23 SEPTEMBER 1970 lONI> Receptie liep uit de hand De receptie die gehouden werd ^ij de opening^ van de nieuwe kinderkleding zaak ,Dego' aan de Stationsweg in Heiloo liep volledig uit de hand. In- plaats van om 5 uur kon men jl. don derdag de deur pas om 10 uur 's a- vonds achter de laatste bezoeker slui ten. Vermoeid en nog wat confuus over deze onverwachte belangstelling stond men toen in dit kleine gezellige winkeltje tussen de bloemstukken en fruitmanden. De buurt had zich niet onbetuigd gelaten. De ondernemers van het Stationscentrum zijn dan ook bijzonder blij met dit initiatief van de familie Zonderhuis. Men kan nu ook voor kinderkleding van 0 t/m 14 jaar in dit winkelcentrum goed te recht. Vrijdagmorgen had men reeds handen tekort om alle klanten te bedienen. ,Het is geweldig fijn' 2ei de heer Zon derhuis, ,dit had ik niet verwacht, 't Is alleen jammer dat ik alle be stelde kleding niet op tijd heb kun- nen binnenkrijgen, vooral de jacks voor jongens. Ze hebben me wat dat betreft wel in de steek gelaten. Elke dag komt er zowat een nieuwe zen ding goed binnen.' Het ziet er allemaal heel gezellig uit in deze nieuwe zaak op het hoekje van de Stationsweg en Heerénweg. Over belangstelling zullen ze zeker niet te klagen hebben. geen kroost meer. Ze verdwijnen toch allemaal maar als sneéuw voor de zon.V ,En hoe moet dat dan in Parijs? vraagt Jaapje verwonderd. ,Dat is nou juist datgene wat ik ook niet begrijp. Madam gaat op de flirt- toer, zegt ze. Weet jij wat dat is?' ,Nee, nooit van gehoord. Wacht je op nfe, Tk moet nu even snel "achter die schone angora aan.' Dagje uit nog steeds ,in' Het beketade dagje uit werd zondag voor 35 kirideren van de buurtvereni ging ,De Viersprong' uit Héiloo weer een fijn feesfjp.. In een stoet van 7 auto's reed mèp naar de Schoorlse duinen waar allerhande leuke wed strijdspelletjes werden georganiseerd. Er was volop zon, lim nade, een hoop plezier en tot slot voor allemaal een zak patat. Deze .dagjes uit' blijken1 nog steeds geen overbodige luxe te zijK Het sa men plezier maken wint het ook nu nog van welke dure buitenlandèe reis dan opk. Vele kinderen hadden reeds maanden naar deze dag uitgekeken. Het is een bijzonder geslaagde dag geWorden. Jonge mode Jonge mode zult. vanaf 1 oktober kunnen vinden ïmt^t vroegere win kelpand van de firma Joh. Jansen aan NED. CHRISTEN VROUWENBON^ afdeling Heiloo Het winterprogramma van de N< ziet er als volgt uit: 29\septemberDs. A. C. van Dam te Heiloo met het aktuele onderwerp: .Devkerk nu'. 27 oktober: mevr. A. Boll te Heiloo houdt een lezing met dia's over het eiland Malta. 24 november: Mevr. A. A. Ey Starre- veld-Zimmerman (arts) te Uithoorn over .Geboortebeperking en de moei lijke jaren'. 21 december: Kerstviering m.m.v. mej. Poot uit Schiedam, samen met Herv. en Geref. vrouwenverenigingen. 26 januarimevr. Kraayeveld-Wou ters: een diskussie-avond over .voor oordeel'. 23 febr.: Mevr. Van Hees-Ciro over: .poppen en klederdrachten' maart: Federatie-avond. 27 april: Mevr. G. L. Beerman-de Roos uit Rotterdam. Onderwerp wordt nader bekend gemaakt. 25 mei: Jaarfeest - viering van het 20-jarig bestaan. Op donderdag, 15 oktober a.s. staat een excursie naar de Stichting Goed Wonen te Soesterberg en naar kasteel Haarzuilen op het programma. Tot uiterlijk 30 september kunt u zich hiervoor nog opgeven bij mevrouw Brandsma, Molenweg 11. De tocht duurt van 8.30-18.00 uur. Kosten ad. 20,te voldoen tegelijk met uw opgave. Heden overleed geheel onverwacht mijn lieve zorgzame man en onze vader, groot- en overgrootvader echtgenoot van Elisabet Ouw' i van 77 jaar. Heiloo Alkmaar^ in de oude èiloo E. Groot-Ouweltjes A. de Ruiter-Groot O. de Ruiter N. de Graaf-Groot C. de Graaf Klein- en achterkleinkinderen 25 september om 14.57 uur Heiloo, 22 september 1970 E. J. Potgieterweg 6 De crematie zal plaats hebben te Driehuis-WesteWeld. De overledene is opgebaard in de aula van Huize ,De Loet'. Condoledntie-bezoek gaarne aldaar donderdag 24 september van 19.30-20.00 uur. Een kijkje in het nieuwe interieur van deze Baby- en Kinderboetiek ,DEGO' Jasperina-show In het Nieuwe de la Mar-theater in Amsterdam trèedt zoal^ u wellicht bekend zal zijn Jasperink de Jong op in haar nieuwste show. Ze is heel fijntjes in haar optreden en tegelijkertijd goed gek. Haar strip- tease-nummer is eindeloos en de haar begeleidende jongens zijn in hun als vrouw verklede scène met oen liedje over de intieme deodorant \nverge- telijk. Een heel fijne show voor een zalig avondje uit. Het loopt storm dus het is wel plaatsbespreken ge blazen. De Henry Dunant II moet er komen Via de aktie Schip Ahoy zal men geld gaan inzamelen voor een nieuw hos pitaalschip voor het Ned^rlandsche Roode Kruis. f De Hehry Dunant I zal begin 1972 uit de vaart genomen /worden. Dit schip, hetwelk jaarlijks aan zo'n 2300 patiënten een onvergetelijke vakantie bezorgt voldoet niet meer aan de me dische eisen van nu. De NOS zal op 14 oktober een mara thon t.v.-uitzending verzorgen voor dit doel. Vijf miljoen moet er op tafel komen. Vorige zomer heb ik een be zoek gebracht aan de Henry Dunant. Er waren toen enkele patiënten aan boord uit Castricum en Limmen, men sen die al jaren achtereen \niet veel anders hadden gezien dan dezelfde boom voor hun raam in lente-, zqmer-, herfst- en wintertooi, steeds weer op nieuw. Jë kunt je niet voorstellen\at dat betekent. Jaren achtereen hoopjt men via de huisarts en het Rode Kruis eens zo'n reis te mogen meemaken. U begrijpt 't wel. Dit hospitaalschip moet er komen. De flirttoer ,Ik snap van die wijfjes geen barst meer' zegt zwarte Alex tegen'z'n rode vriend op het dak. .Minet gaat naar Parijs, nee, niet met mij maar mët-Jjaar vriendin. Ze is het allemaal een'beetje zat, zegt ze, de sleur en zo.' .Waarom ga je niet mee? ^zegt rooie Jaap je. ,Dat is 't hem nou juist' gaat Alex klagelijk verder. ,Ze wil voorlopig Raadhuis weg. Jofrge mode wil zoveel zeggen als heel fijnejbugdige, moderne^kleedjes voor de jonge Vrouw van ±"15 tot 30 jaar en alles wat'dgar zo'n beetje bijhoort. De aankleding Wdt sfeervol en de naam van de zóakX. ja, die werd zojuist letter- voor letter in grote do zen naar bihnen gedragefhyDoor wie? door een zeer geheimzinnige eige naar. 't Moet allemaal nog even 'n verrassing blijven. Heeft li het huis. al ingevuld? Welk huïS-SL Nou, natuurlijk het ,OPEN HUIS'' Het is zo -3 oktobe Pruikenshow :en heel fijne pruikenshow wordt u _d woensdag 7 oktober in het Bruno- gebouw aangeboden door Kapsalon Kroon. Het gaat om synthetische pruikjes die met de\hand zijn geknoopt. De voordelen van dit soort pruikjes zijn vooral de betaalbare prijs en het lichte gewisht 38 gram). Ze zijn nu ook transparanter (broeien min der) en doorNde vleeskleurige schei ding haast niel meer van echt haar te onderscheide Ze zijn er kort.Nhalf lang, lang en zeer lang tot op He schouders. Het onderhoud van deze synthetische pruikjes is wel heel simpel. Als je ze nat wegzet krullen zè vanzelf weer op. Voor de haastigen onder ons zijn er elektrische krulsets, waarmee je het droge haar in een paar minuten inkrult. Deze show is geheel gratis en het versierde kopje koffie ook. Het is wel verplicht om even een kaart af te halen bij de kapsalon aan de Stations weg. Dit in verband met .een te ver wachten stormloop. Alleen 't paèsen wordt al een feest. Ik neem mijn beursje maar mee. Als ik voor elke dag een andere pruik koop waant mijn huisvriend zich in een harem en dat kan zo z'n leuke konsekwenties hebben. Teetje. WINTERPROGRAMMA VAN PLATTELANDSVROUWEN Zeer gevarieerd De afdeling Heiloo van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft haar win terprogramma 1970-'71 gereed. Het ziet er als volgt uit: Donderdag 22 oktober: Philips Ne derland N.V., voorlichting huishoude lijke apparaten. Dinsdag 17 nov. Klank en lichtbeeld uit de vrije natuur, ,De Zwerver', ver zorgd door de heren N. Kortenoever en H. Hendriks uit 's Graveland. Donderdag 17 dec. Kerstbijeenkomst. Vrijdag 22 jan. .Planten in onze wo ning', lezing door de heer Boer uit Boskoop. De heer Boer laat u planten uit eigen kwekerij zien en vertelt over de verzorging hiervan. Woensdag 24 febr. Jaarvergadering. Lezing over gebruik en misbruik van medicijnen. Maart. Avond in samenwerking met de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Donderdag 22 april. Mej. A. A. Rom- mens, pottenbakster te Bergen, ver telt over haar werk en laat hiervan dia's zien. Na de pauze demonstratie pottenbakken. Woensdag 19 mei. Eéndagsbestuur. Donderdag 10 juni. Slotbijeenkomst van het seizoen. Tal van cursussen en uitstapjes Het winterprogramma vermeldt ook tal van cursussen en uitstapjes. Wij hopen daar volgende week op terug te komen. .EFFECT' HIELD JAARVERGADERING Training begonnen In zijn openingswoord brengt de voor zitter, de heer G. Teitsma, allereerst dank aan het gemeentebestuur van Heiloo en de pers voor de verleende medewerking. Dank zij de onver flauwde ijver van de trainer, de heer M. Luyt, werden er in de afgelopen kompetitie uitstekende resultaten be haald. Dames 2 kampioen, dames le klasse, dames 3 promotie naar de le klas, heren 1 en gedeelde le plaats met De Kern, in de le klas heren. Al met al een goed verenigingsjaar. Ook de financiële situatie is bevredi gend. Door een verhoging van het deelnemersgeld aan de kompetitie hoopt men ook dit jaar weer finan cieel rond te komen. De aftredende bestuursleden, de he ren Hofman, Klaver en Zijlstra, wer den allen herkozen. Hen werd dank gebracht voor het vele door hen ver richtte werk. In de vakature ontstaan door vertrek van mevrouw Hommes werd gekozen de heer R. Scheppers. Mevr. Hommes ontving uit waarde ring voor haar vele werkzaamheden een boekenbon. Een nieuwe mixed- en feestkommissie werd gevormd en wel door de dames T. de Boer, G. Huyg, T. Eeken en de heren G. Prinzse, C. Ramaker en F. Scheppers. De heer G. A. v. d. Mark werd tot lid van de technische kommissie be noemd. Tegen de invoering van de nieuwe be palingen voor deelname aan de kom petitie had de ledenvergadering geen bezwaar. De komende kompetitie zal Effect met 4 dames en 4 heren teams deel nemen aan de kompetitie. Een oproep werd gedaan om zich voor de komende scheidsrechterscursus op te geven, terwijl tevens er dringend behoefte bestaat aan coaches voor de in de kompetitie spelende teams. Getracht zal worden aan de jeugd- kompetitie deel te nemen. Nieuwe le den kunnen zich hiervoor nog opgeven op het trainingsuur. Voorts werd medegedeeld dat vanaf maandag, 21 september a.s. de trai ning niet meer zal plaats vinden in het gymnastieklokaal aan de Kerk- akkers, doch in het gymnastieklokaal van de .Kennedy'-school. De trai- ningsdagen en uren blijven ongewij- '-Ztgd. In de rondvraag werd nog verzocht over te gaan tot aansluiting bij de medische sportkeuring en te komen tot het sluiten van een W.A.-verze kering. HET TELEFOONNUMMER voor de NIEUW LESROOSTER VAN DE GYMN. VER. .DOVES' Thans in een drietal zalen les In verband met de ingebruikname van het gymnastieklokaal aan de Schuine Hondsbosschelaan is het lesrooster van de G.V. Doves als volgt samen gesteld. Lokaal Slimpad maandag: 4.30-5.30 uur meisjes 10 jr. 5.30-6.30 uur meisjes 11 jaar, 6.30-8 u. meisjes ritm. t/m 11 jaar, 8-9 uur meisjes ritmisch 12 t/m 15 jaar, 9- 10.30 uur dames ritm. 16 j. en ouder. Vrijdag: 4.30-5.30 uur meisjes 8 jaar, 5.30-6.30 uur meisjes 9 jaar, 7-8 uur meisjes 12 en 13 jaar, 8-10 uur extra trainingsuren voor wedstrijden. NED. VERENIGING VAN HUISVROUWEN Op de eerste koffie-ochtend, die werd gehouden op donderdag 17 september, was een groot aantal dames, waaron der 4 nieuwe leden, naar De Rank gekomen. Mevrouw Stikkel heette iedereen welkom na de lange vakan tie en hoopte op een goed verenigjngs- jaar. Ze wekte de leden op tot /deel name aan de excursies en tot een trouw bezoek aan de bijeenkomsten zowel tot leeringhe ende vermaeck'. Verschillende dames gaven zich op voor het bespreken van het discussie onderwerp van dit jaar, nl. leefbaar heid. Zij, die daar nog aap mee willen doen, gelieven zich op të geven aan het bestuur. Qok wees £e presidente nog op de ideeënbus die op tafel stond. Diegene \lie ielte berde wil brengen, gelieve \^it schriftelijk hierin te deponeren. Hierna hield mevrouw Oosterhuis-van der Linden, lid vanlpnze afdeling, een lezing over milieu-hygiëne. Over dit onderwerp is in Utrecht een cursus van 5 dagen geweëst. Van de verschil lende inleidingen, die daar zijn gehou den, heeft de spreekster fragmenten voorgelezen waaruit wel bleek hoe belangrijk en veelomvattènd dit on derwerp is. Na de pauze sprak mevr. Oosterhuis over de leefbaarheid spe ciaal voor de kinderen, naar aanlei ding van een artikel van DrAFiedel- deidop, en daarna over de waterver vuiling. Na afloop bedankte mevrouw Stikkel de spreekster voor haar uiteenzetting. Uit de ideeënbus kwam inmiddels\al een briefje tevoorschijn waarin ge vraagd werd of de afdeling rrtet ieti kan ondernemen tegen het apotheek-> probleem in ons dorp! Dit bracht di- rekt alle tongen in beweging, waaruit bleek dat dit bij meer mensen leeft.. De presidente zal de zaak bespreken: met het bestuur. KA.ADHUISWEG 11 HEILOO TELEFOON 31009 Zaterdag: 10.30-11.15 uur kleuters 4 jaar, 11.15-12 uur kleuters 5 jaar. Lokaal Kerkakkers hoek Westerweg Dinsdag: 5.15-6.15 uur meisjes 6 t/m 9 jaar, 6.15-8 uur keurploeg meisjes; 8-9 uur huisvrouwen-ontspannings- gymnastiek, zonder toestellen, 9-10 u. damesgymnastiek met toestellen. Lokaal Schuine Hondsbosschelaan Dinsdag: 4-5 uur jongens 6 en 7 jaar, 5-6 uur jongens 8 en 9 jaar, 6-7 uur jongens 10 en 11 jaar, 7-8 uur jongens 12 t/m 15 jaar, 8-9 uur meisjes 14 en 15 jaar, 9-10 uur heren sr. keep-fit gymnastiek. Donderdag: 4-5 uur meisjes 6 jaar, 5-6 uur meisjes 7 jaar, 6-7 uur keur ploeg meisjes t/m 11 jaar, 7-8 uur keurploeg meisjes 12 jaar en ouder, 8-9 uur huisvrouwengymnastiek, 9- 9.45 uur ,beat' en moderne danslessen, 9.45-10.30 uur ,beat' en moderne dans lessen. Nog plaats voor heren sr. keep-fit gymnastiek Bjbde heren sr. keep-fit gymnastiek is nog plaats voor enkele deelnemers (dinsdagavond van 9-10 uur, lokaal Sch. Hondsbosschelaan bij de spoor wegovergang) Hoorweg 69 Speciale aanbieding: LEUKE ITALIAANSE azuurblauw f 1.95

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1970 | | pagina 6