Boerenleenbank BART VERPLETTERT DE PRIJZEN lifts A. BART HOI LOGER 1 Boerenleenbank IEUWSBLAD VOOR EILOO S Kapsalon Betty Nieuwe school voor gewoon Lager Onderwijs UITVERKOOP 10 KORTING 20-50 KORTING 3 3 o SDE1RAMEN «jt ^esckeA, handeling" f 1Ï.50 Kies uw eigen SPAARVORM Tijdens de Mevr. mr. J. M. Corver benoemd RAAD BIJEEN OP VRIJDAG 22 JANUARI Uniek permanent systeem V.A. F. 120 BERICHT AAN DE RjK. Gemeenschap HEILOO Bijzonder mooi concert van N.PH.0. OPEN KLAVERJAS-DRIVE VANAVOND FEESTELIJKE HEROPENING VAN SCHONG'S VISHANDEL J. J. PANTEKOEK, ing, TRIM BIJ TRIAS TRIM GEZOND TRI VEEL OMSTREDEN BOOM IS NIET MEER 'i r-Os/ Met dit betere permanent is een kroes- hoofd bij vochtig weer niet meer mo gelijk. Uw ha.ar voelt na de permanent nog net zo zacht aaji als voor de behan deling. Het resultant is een natuurlijk aandoende soepele/krul die net zo lang houdt als bij ^ndere permanent-syste men. op goud, zilver, juwelen N en klokken ALLEEN TIJD DE UITVERKOOP Ziet onze etalage JUWELIER /Met een ring van BART steelt u haar hart Stationsweg 105, Heiloo - Telefoon 02200-31002 RVL00T' 37e JAARGANG NUMMER 43 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplaag van 8500 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Lim- men, Egmond-Binnen, Hinnegom, Egm. aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERLIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. 13 JANUARI 1971 Redaktie- en administratie-adres: Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Giro 140847 Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. 'ZANJTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN TlÈKilboN ft kon in gebruik genomen worden De nieuwe school voor gewoon lager on derwijs, in opdracht van het gemeente bestuur gebouwd, kon in gebruik geno men worden. Gebouwd op een terrein op de hoek Hasebroekweg-Klein Barlaken. Waar eens de familie Frans het veehou- dersbedrijf uitoefende staat nu een mo derne school. Gebouwd door de firma Heddes te Berkhout. Van hetzelfde type als die welke aan de Rechte Hondsbos- schelaan wordt gebouwd ten behoeve van het openbaar onderwijs. Ter vervan ging van de Nic. Beetsschool. Voor het r.-k. lager onderwijs Mettertijd zal de nieuwe school geheel dienstbaar worden gemaakt voor het r.-k. lager onderwijs. De Radboudsehool, aan het Slimpad heeft, in verband met het grote aantal leerlingen, bij het begih van het cursusjaar 1970-'71 twee klassen gevormd, een 1ste en een 2e in de voor malige Hasebroekschool aan de Laan van Zeeman. De nieuwe school, waarvoor nog geen de finitieve naam bekend is, ontvangt dezer dagen twee klassen. De onderwijzers me vrouw -Groefserna en de heer v. Velzen mogen de school inwijden. Daarnaast zullen voorlopig twee klassen van de Hasebroekschool ondergebracht worden in deze nieuwe school. Type van de school Naar aanleiding van gegevens verstrekt op een ouderavond van de Nic. Beets school hebben wij uitvoerig geschreven over het type school aan de Rechte Hondsbosschelaan en de Hasebroekweg. Resumeren, bestaande uit een 6-tal les lokalen, handenarbeidlokaal, aula, perso- neelskamer, magazijn en 'n soort keu kentje. In elk lokaal is een fontein en heeft z'n eigen toiletten. In ongeveer zeven maanden zijn beide scholen gebouwd. De omgeving van de ""sFttCol heeft voldoende speelplaatsen, met hier en daar stenen zitplaatsen. Voorts is er een grote zandbak geplaatst. Als onderdeel van de speel-leerklasse (le klasse). R.-k. gewoon lager onderwijs: 1057 leerlingen Het r.-k. gewoon lager onderwijs maakt een snelle ontwikkeling door. Nog maar drie jaar geleden werd de Radboudsehool gesticht in de voormalige u.l.o.-school aan het Slimpad. De bouw van een 6e school werd vorig jaar, gezien een toe komstige ontwikkeling, noodzakelijk. Voorlopig blijven de twee klassen, welke de nieuwe school gaan betrekken, een onderdeel van de moederschool, de Rad boudsehool. Waarvan de heer v. d. Hulst hoofdonderwijzer is. Het aantal leerlingen dat onderwijs ge niet op de r.-k. scholen voor gewoon la ger onderwijs is 1057. Op de vijf kleuterscholen van het r.-k. schoolbestuur 319, de r.-k. huishoud school heeft 112 leerlingen en de r.-k. school voor MAVO-onderwijs 369. In to taal bezoeken dus 1857 jongens en meis jes r.-k. scholen. Zoals wij reeds eerder schreven heeft het r.-k. schoolbestuur al plannen voor de toekomstige ontwikkeling in het meest zuidwestelijke deel onzer gemeen te, om daar een 7e school voor gewoon lager onderwijs te stichten. de bank voor iederéén Westhcwofe 244 - Heiloo KENNEMER5TR.WEG 414 HEILOO TEL. 30733 tot voorzitster van het Centraal Ziekenhuis Mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften, burgemeester van Heiloo, werd vorige week benoemd tot voorzitster van het kollege van regenten van het Centraal Ziekenhuis. Het was gebruikelijk dat de burgemeester van Alkmaar voorzitter van dit kollege was. De nieuwe burge meester van Alkmaar drs. R. J. de Wit stelde zich niet beschikbaar voor deze funktie. Met een flink verschil aan stemmen werd onze burgemeester gekozen boven drg. H. Hamann, fraktievoorzitter van de Vereniging Christelijke Partijen in de kaasstad. Voor het eerst in de geschiedenis van het Centraal Ziekenhuis heeft nu een vrouw de leiding in deze belangrijke in stelling. Na Alkmaar is Heiloo, naar wij veron derstellen, de gemeente welke inwoners het meest gebruik maken van het Cen traal Ziekenhuis. De gemeente draagt belangrijk bij in het tekort van dit zie kenhuis. De raad van Heiloo komt voor het eerst in het nieuwe jaar bijeen. En wel op vrijdag 22 januari. 's Maandags de gehele dag gesloten. Bij kapsalon Coen van den Hoogen is men sinds enkele maanden overgestapt op een nieuw permanent-systeem. Hij dit moderne systeem werkt men met ver schillende vloeistoffen, al naar gelang de haarsoort, die een zeer korte inwerktijd nodig hebben en het haar in zijn/natuur lijke sti'uktuur laten. Door detec korte inwerktijd van 6 minu ten is men nu in 2 uur tijcte kant en klaar. Het langdurige waterballet boven de ■^wasbak behoort hiermee uit het verle den. Vooral voor de wat /oudere dames is dat langdurige gebun^el boven zo's wasbak nu \niet bepaald Jtle meest ideale toestand. Zoals U weet werkt men bij Coen van den Hoogen ook/riten Kerastase prepara ten van rOréal/ln' de research laborato ria van l'Oreal in\Parijs is men er na duizenden proeven lp geslaagd een serie produkten samen te stellen voor de ver zorging van veel vóórkomende haar- en hoofdhuidafwijkingen zoals roos, dor ge spleten haar/en te droog of te vet haar. De resultaten zijn vaak verrassend. Bij elke kapper die het Kerastase-embleem mag voeren kunt u terecht voor een gratis haai/diagnose. Avondje uif Voor eed avondje uit maar ook zonder dat is het zalig om je eens lékker te laten verwennen in de aangrenzende schoon heidssalon. Je kunt dit heel 'fijn kombi- neren /met b.v. een was- en watergolf- behandeling. Na het haarwassen laat je je lekker instoppen op een rustbank waar/vakkundige handen je gezichtshuid en aylles wat er zo bij 'n diep décolleté bloot komt een grote schoonmaakbeurt genen. Met een heel mooi frist huidje duik je dan na een klein uurtje de kap salon weer in voor de watergolf. Wan eer je weer buiten staat voel je je als -ferboren. Gewoon af een toe eens doen. HET MOOISTE "GESCHENK KLOKKEN Vergadering op 27 januari Zoald u in een november-nummer van de .Uitkijkpost' heeft kunnen lezen lag het in de ibedoeling u in het vervolg via dit mediuis over het werk van en de ontwik kelingen binnen de Gemeenschapsraad Heiloo nader te informeren. Hiertoe werd besloten tijdens .ile alge mene vergadering op 28 oktqber 1970 omdat naar de mening van het /overgrote deel der leden .Tussen de Toreiis' de ach terban - u dus - niet, althans niet vol doende bereikte. Met narri? wil ik het nu vooral hebben over de ontwikkelingen binnen de raad. Zoals misschien velen van ui reeds heb ben gehoord zagen vele leden van uw Raad zich - om welke reden dan ook - genoodzaakt als lid te bedanfken. Een en ander wierp bij de overige leden de vraag op of het voortbestaan van de Raad nog wel enig nut had en zo ja, op welke wijze dit diende tel geschieden. Hierover werd gediscussieerd tijdens de vergadering op 28 oktober en juist met met oog op de resultaten van het reeds verrichte wsk werd beslaten de Raad te doen latert voortbestaan, hoewel hier en daar iets werd veranderd. Tijdens deze vergadering werd tevens de wens naar voren gebracht een bestuur te kiezen. Huidig bestuur Nadat de noodzakelijkheid hiervan was aangetoond werd voorgesteld de heren J. Oostermeyer, W. Admiraal, G. Kuijper en zuster Lidwina in/dit bestuur zitting te laten nemen resp. als voorzitter, vice- voorzitter, sekretarié en penningmeeste- resse. De heren JOostermeyer en G. Kuijper wilden da betreffende funktie wel aanvaarden op voorwaarde evenwel dat zij niet overbelast zouden worden. Een en ander vormde aanleiding het voorstel van de sektie .Vorming' nl. de benoeming van een pptulist die tevens èer belangrijk peel van de administratie op zich zou krijgen, aan te nemen. Mensen die voor deze funktie de nodige interesse hebben wil ik bij deze graag uitnodigen kontakt op te nemen met de Raad (Post Mis 29) dan (wel met onder getekende (tel. 31455). Een volgende keer wil ik u meer gaan informeren over de werkzaamheden van de Gemeenschapsraad; ik, wil besluiten met de mededeling dat de\eerstvolgende vergadering zal worden gehouden op woensdag 27 januari a.s. 8 pur precies in de koffiekamer van de Moefler Godskerk en nodig belangstellenden bij deze uit. G. J. Kuijper. Vioolsoliste maakte diepe indruk met haar spel Een bijzonder mooi concert was het wat het Noordhollands Philharmonisch Or kest vorige week gaf voor de .Heilooër Kring'. Met als dirigent Henri Arends en soliste de Phillippijnse violiste Car- mencita Lozada. Zij speelde het Vioolconcert in e van Fe lix Mendelssohn Bartholdy. De soliste bleek over uitzonderlijke kwaliteiten te beschikken. In dit werk van Mendels sohn kwam het volop tot uiting. Tech nisch en bijzonder muzikaal. Prachtig klonk het andante, indrukwek kend het allegro molto vivace. Het orkest, onder leiding van Henri Arends, begeleidde op uitstekende wijze. Soliste en orkest vormden dan ook een opvallende twee-eenheid. Carmencita Lo zada ontving een tweetal boeketten en een langdurig applaus. Spontaan liet ze daarin dirigent en concertmeester Hes- merg delen. Het programma opende met de uitvoe ring van de Pulcinellaysuite, naar J. B. Pergolesi, van Igor Strawinsky. Een compositie geschreven voor strijkers en een henerkt. aantal blaasinstrumenten. De laatste groep domineerde in een aan tal deeltjes van deze suite. Een genot om naar te luisteren. Het laatste werk van de Symfonie no. 1 in C gr. t. op. 21 van Ludwig van Beet hoven. Deze symfonie draagt nog veel sporen van invloeden van tijdgenoten van Beethoven, Haydn ei) Mozart. Ook in dit werk klonk het andante bij zonder mooi. De finale voerde naar een climax. Wat weinig gebeurt: de dirigent werd enkele malen door het enthousiaste publiek teruggeroepen. Als geheel een mooi concert t.b.v. ilc Gidsen en Kabouters Op vrijdag 1.5 jan. a.s. om 8 uur wordt er ten bate van" de Gidsen en Kabouters uit Heiloo een open klaverjas-drive geor ganiseerd in café ,La Strada' te Heiloo. De opbrengst van deze avond komt ge heel ten goede aan deze verenigingen. De heer Bart, juwelier uit Heiloo, heeft A Verkoop start donderdag Vanavond kunt'u vast een kijkje gaan nemen in de totaal verbouwde vishandel van de familie Schong aan de Kennemer- straatweg. Het wordt een extra feestelijk kijkje. Vandaag bestaat deze zaak nl. precies 25 jaar, een dubbele reden dus om feest te vieren. Morgenochtend ku^t u terecht om van de leuke openingsaanbiedingen te profi teren. De gehele winkel is (totaal verbouwd en in moderne stijl obgetrokken. Hij is rondom betegeld en er staat een prach tige koeltoonbank. Dóór het rechttrek ken van de voorgevel beeft men nu ook wat meer ruimte gekregen. De zoon des huizes, Huib Schong, zal sa men met zijn vrouw de 'zaken gaan rum nen. ,Mijn ouders hebben het geweldig ge daan' zegt Huib. ,Ze Hebben keihard moeten werken, moeder ih de winkel en vader was achter in de weeV met vis bak ken, fileren en schoonmaken. Hij was ook een geweldig goed inkoper. Aan de vis kon hij al zien waar hij gevangen was. Hij kocht altijd alleen eerste kwaliteit vis en dat heeft ze een enorme'trouwe klantenkring opgeleverd. Ik ben erg blij dat ze ont nog een beetje terzijde zullen staan. We zitten al generaties lang in de vi\. Opa Schong had een visrokerij in Eg- mond acan Zee en van daaruit kwam mijn vader 25 jaar geleden naar Heiloo. Toen de kinderen nog klein waren (4 hum mels), viel het voor m'n moeder niet altijd mee om in d'r eentje de zaak te runnen. We hebben dan ook al jong ge leerd om mee aan te pakken. Vanaf mijn 16e jaar ben ik volledig in dé vishandel gedoken of liever gezegd, ging ik met vis de boer op. Ik verkocht/vooral veel ge bakken vis en haring bij fabrieken en op de bouw en zoals u weet heb ik zomers een haringcar. We, gaan in onze winkel een groter assortiment vis brengen, ook de luxere soorten. Ik hoop dat vele klan ten m'n ouders vanavond even de hand komen drukken want dat hebben ze na deze 25 jaar van hard werken echt wel verdiend- Ik hoop eveneens dat ze m'n vrouw/en mij hetzelfde vertrouwen zul len schenken. Wij zullen er in elk geval ons best voor doen om dit vertrouwen waar te maken.' VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 3J316 - HEILOO Moeilijk vak ,Ja en nee. 't Is een vak dat je niet zo maar even kunt leren. Het zit gewoon in je bloed. Ik heb eigenlijk nooit aan een ander vak gedacht- voor de inkoop komt heel wat kijken/en dan heb je ook de bereiding nog. Dé mensen hebben te genwoordig een hekel aan graten. Een visje lekker van de graat kluiven wordt veel minder gedaan. Je moet heel wat vis fileren. Ook verkopen we steeds meer gebakken vis. Voor elk soort vis móet je weejyeen andere pan olie hebben staan wanVanders proef je het beslist. Hét is jammer dat er diverse fijne vissoorten zo maar verdwijnen. Heilbot en zeewolf, tong, tarbot, griet b.v. worden steeds 'Schaarser en zijn bijna niet meer te be talen. Toch is vis in 't algemefen geno men goedkoper dan vlees en efg gezond. Ik éét het elke dag wam ik Kan er g'e- woon niet buiten. We verkopen alleen vis uit de Noordzee. Of ik wel eens ga vissen? Nee, alsjeblieft niet, daar\heb ik het geduld niet voor. Ik ben wei een enthousiast voetballer. We hopen dat iedereen vanavond even komt kijken én oh ja, voor ik het ver geet, Als de klanten hun bestelling even telefonisch opgeven behoeven ze niet zo lang te wachten. Het 'ligt dan piekfijn voor ze klaar.' De verbouwing werd uitgevoerd door het aannemingsbedrijf H. Kuiper. Architekt was de heer T. Klaver. Het interieur werd verzorgd door |5eka en Joh. Jansen bracht licht in de duisternis. Veel succes gratis voor deze avónd een prijs beschik baar gesteld van' 200,-V Verder zijn vanuit de middenstand irK Heiloo nog veel meer fantftstische prijzen beschik baar gesteld. In verband met de te verwachten drukte en de beschikbare plaatsruimte is op tijd komen aan te bevelen. Sinds vorige week donderdag bestaat er een speciale trimgroep voor dames bij Trias. Van 2 tot 3 uur kunt u elke don derdag lopen, draven en vrije oefeningen maken in en rondom het Heilooërbos. Het trimmen bij Trias geniet al lange tijd grote bekendheid. Elke zaterdag- en zondagochtend om 9 uur gaat er zo'n groepje van 15 mensen ;van start. De nieuwe groep is opgericht op verzoek van enkele dames die met het manvolkje samen wilden trimmen. Het lijkt ons ech ter waarschijnlijker dat ze het vroege ochtenduur van de weekendclubs niet zo ideaal vinden. Tenslotte zijn we om 9 uur nog niet allemaal zo vlot en zeker niet in 't Weekend. De animo voor de donderdagmiddag is dan ook bijzonder groot. Tot nu toe heb ben zich ai 20 dames opgegeven. De eer ste middag waren er reeds 6 dames bij Het Maalwater van waaraf men rustig- aan naar het Heilooërbos toog. ,Het was zalig om te doen' zei de 38-ja- rige mevrouw v. d. Plaat na afloop. ,Het was gewoon heerlijk om eens lekker bui ten te hollen. Het yiel me allemaal erg mee. Ik ben ook erg enthousiast over die vrije oefeningen in het bos. Dit is veel fijner dan in zo'n duffe gymnastiekzaal. Ik ga er zeker mee door.' Morgen zullen er heel wat meer dames aan de start zijn, U kunt zich nog opge ven bij K. Brasser, Dokterslaan 18, tel. 32913. De kosten bedragen 5,— per maand. Een trainingspak is natuurlijk de juiste kleding voor zo'n trimuurtje alhoewel 'n lange broek en een trui ook niet zo gek is. Het is wel aan te raden een paar gemakkelijke schoentjes aan te trekken, het liefst gymschoenen of iets dergelijks. Na afloop kan mert, 'n douche nemen. Wat let u om het eens een keer te gaan proberen. ,We beginnen heel rus tig met gewoon te lopen' zegt mevrouw Brasser. ^Een ieder mag zijn eigen tem po bepalen. Het is heel logisch als je b.v. tegón de 50 gaat lopen en je al ja- renlangNnet veel beweging hebt gehad dat je dan heel rustig aan moet begin nen. Voor a]lc zekerhMd kun je 't beste even naar je huisarts sjtappen als je ten minste al wat ouder bent.' Dat trimmen erg gezond is behoeven we nauwelijks te vernielden. Dat het de een voudigste manier is om overtollige pond jes weg te werken "tg ook bekend. Voor lopig hooft u alleen maar het telefoon nummer 32913 /te draaien. Nu kan het nog 'v Het geheel staat ondei\leiding van een "ediplomeerd sportleraren* mevr. Pronk. Sta-in-de-weg voor het verkeer Maandag werd de veel omstreden boom, staande op de hoek Kennemerstraatweg- Kerkelaan, gerooid. De ongeveer 120 jaar oude iep moest om; hij was aangetast. Mogelijk ook door ontsnapts gas. In de raad werd indertijd zelfs een dis cussie gewijd aan deze oude boom, omdat hij het steeds intensiever wordende ver keer belemmerde. Vooral voor het ver keer van de Kennemerstraatweg wat, vanuit Limmen, de Kerkelaan in moest. Er gebeurt daar voorlopig verder niets. Mettertijd zal de situatie wel veranderen bij de verbreding van de Kerkelaan. Daarvoor moeten nog aankopen plaats vinden. eugdsparen de bank voor iederéén Westerweg 244 - Heiloo SPECIALE lïAMESGROEP. Inlichtingen: Dokterslaan 18, Helloed Telefoon 32913

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 1