io cï Boerenleenbank \l° Boerenleenbank Voor verse Asperge; tlendai IEUWSBLAD VOOR HEILOO Kapsalon ONVERGETELIJKE DAG VOOR 475 BEJAARDEN ETC. AUTO-RIJLES?? I Alle 13 goed 110,- iix 7^ Plooijer's groente- en fruithandel 5" I. J. PANTEK0EK Ing. YTN cv\pWe Oi3> Voor een modern dag- <2."^Oen avaiidkapsel naar Dag met vele hoogtepunten Nu weer verse ST( VS Vishandel TIJMES ZN VjFefe Dankbetuiging DAN NAAR RIJSCHOOL ZUURBIER, beslist het betere adres s ZAL HET REKREATIEPARK IN AANLEG VOORLOPIG GISL0TEN WORDEN Verwarring rond kanovijver VERLOVINGSRINGEN Graveren klaar terwijl u wacht. Uit blijk van waardering Z0NNI 0EDE ZONNEBRIL qWÜUTS optiek yki INIHJSTWERK lakerii 50.000 MENSEN BEZOCHTEN ZWEMBAD „HET BAAFJE" Geen leskaarten meer verkrijgbaar Lijsten Nieuws van het Rode Kruis ROMMELMARKT EEN GROOT SUCCES Burgemeester ging ook op een koopje uit 13 Succesnummers V/ïriuï SU Huur een SAFELOKET i PRIVÉ-REKENING VAN A0STASTRAAT 28 TELEFOON 31316 HEILOO Gemeente Heiloo BEKENDMAKING RATTENBESTRIJDING -x per pond I 2.50 'ZTO Heerenweg 70 - Telefoon 31 SPORTPARK H.S.V. HE BESLISSI om het kampioenschap interregionale jeugd ZATERDAG 22 MEI A.S. AANVANG 6.30 U. N.M. 38e JAARGANG NUMMER 9 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplaag van 8500 exemplaren hüis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Lim- men, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERLIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. 19 MEI 1971 Redaktie- en administratie-adres: Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Giro 140847 Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN TELEFOON 02206-1066 Dit jaar voor het eerst in 2 groepen De 13e mei, de autotocht voor bejaarden is voor de ongeveer 475 personen welke er aan deelnamen, een onvergetelijke ge worden. Het weer was weer uitstekend! Voor het eerst in de geschiedenis van de gehouden bejaardentochten trok men er dit keer in twee groepen op uit. Rij dende gelijkwaardige routes en doelen. De ene groep trok in noordelijke rich ting, de andere in zuidelijke richting. Het waren verrassingstochten; men wist dus niets van het programma en de reis af. Naar Amersfoort's dierenpark Groep A koos de Beemster om via Oost huizen Edam te bezichtigen. Dwars door het oude stadje met haar mooie geveltjes en waag. Het karakteristieke Volendam koos men voor de koffie. De tweede pleisterplaats was Amers- foorts dierenpark. Gelegen in een fraaie gavond ïlefoon 5^3^671 Wttte Kerk) i;krijgbaar. Bes/teil ingtór<londerd_E beboste omgeving. Men reed daar heen via het Gooi. In de middag reed dit ge zelschap, zittende in 5 touringcars en twee luxe auto's naar Avi-Fauna in Al phen aan de Rijn. Via de prachtige route Leusderheide, Maarn, Doorn en Drieber gen om Utrecht heen. Groep B naar Wassenaar's dierenpark Groep B met 225 deelnemers trok via Castricum, Velsertunnel naar Bloemen- daal. Gereden werd door het prachtigste gebied van Bloemendaal. Later nemende de Zeeweg en de Boulevard. In Hotel Bouwes gebruikte men de koffie. De ont vangst was hier weer voortreffelijk. Vanuit Zand voort werd getrokken door het mooie dorp Aerdenhout, door de Zilk langs het vliegveld Valkenburg en door het fraaie park De Kievit. Wassenaars Dierenpark was het einde van het 2e deel van de autotrip. In de grote Louise- hal kon de koffie gebruikt worden. Het derde deel van de route voerde door Voorburg en eveneens naar Avi-Fauna. Bijna gelijktijdige aankomst De aankomst was omstreeks half vijf gepland. Opvallend was het dat beide colönnes touringcars bijna gelijktijdig het parkeerterrein van Avi-Fauna optreden. Elkaar natuurlijk toegezwaaid en vra gend: „Waar zijn jullie naar toe ge weest?" Een machtig gezicht is het een zo groot restaurant als Avi-Fauna te zien volstro men; aan te gaan zitten voor een diner. Uitstekend diner Het was een zeer uitgebreid en uitste kend diner wat gereserveerd werd. Te veel zelfs voor velen. De burgemeester zei daarover voor de microfoon: „Nu, u mag het gerust weten, zo'n uitgebreid diner komt bij mij niet op tafel." Het verwekte wel wat hilariteit. Het diner vormt altijd weer een hoogte punt op zulk een uitgangsdag. Ook al had men tijdens de met zorg gekozen routes veel genoten van hier en daar nog bloeiende bolgewassen, boomgaarden, van bloeiend oliezaad, bossen en water, het diner is en blijft hèt hoogtepunt van een dergelijke uitgaansdag. Dank werd gebracht De heer Majolée bracht dank aan allen die deze dag weer mogelijk maakten. De inwoners voor het forse bedrag waardoor het organiserend komitee praktisch alles kon doen wat zij wilde, de Rode Kruis en E.H.B.O.-leden voor hun volledige in zet (en er werd weer niet weinig van hun gevergd) en vooral mevr. Bammens zette de heer Majolée in 't zonnetje. Bij haar werden de dag tevoren 1800 brood jes klaargemaakt! Bijzonder veel waardering Mevrouw Corver toonde ook nu weer veel waardering voor de organisatie van de bejaardentocht. Die weer voortreffe lijk is verlopen. Zij bracht dank aan het gehele komitee. Twee van de deelnemers traden naar voren om namens alle anderen, hun dank uit te spreken. Het laatste deel van de autotocht legde men gezamenlijk af. -vSfiCfiden werd via Zoeterwoude en Hoofd dorp. Met muziek trok de autocolonne vanaf de Stationsweg naar de Raadhuisweg. Met „St. Caecilia" voorop, „Eensgezind heid" in het midden en het „Trompetter korps Heiloo" sloot de stoet. Dit korps voert op de hoek Raadhuisweg-Heeren- weg nog een show uit welke, blijkens het applaus van de aanwezigen, bijzonder gewaardeerd werd. Naast de burgemeester namen de wet houders mevr. v. d. Zee-Mandersloot en dhr. Bolten en ds. Verkuyl aan de trip deel. De laatste bleek zich al direkt thuis te voelen in dit voor hem nog vrij onbekende gezelschap. Velen gaven zich te laat op! De organisatie van de bejaardentochten wordt ernstig bemoeilijkt door het grote aantal bejaarden dat zich te laat op geeft. Dit jaar was dit aantal opvallend groot. Ondanks het te late opgeven heeft het organiserend komitee er toch nog voor gezorgd dat zij allen meekonden. De komende jaren zal men er rekening mee moeten houden dat de leiding zich strikt houdt aan de aanmeldingsdatum! Een groot aantal deelnemers kon op het laatste ogenblik niet mee. O.a. door ziek te. Dit jaar ook opvallend veel. Voor zover mogelijk ontvingen zij, woensdag middag vóór de autotocht, een goed ver zorgde schaal met fruit. Vanaf dê EERSTE MINUUT zelf achterliet stuur. De lesuren-zijn bij ons inderdaad 60 minuten RIJDEN. Instructeurs meM&nge ervaring, die u prima onderricht geven. Enkejemuizenden hebben bij ONS met goed gevolg een rijbewijs gehaald. U kunt rijden in: DAF 44. FORD ESCORT, FORD TAUNUS, MAZDA, SCOOTER, VRACHTAUTO. Ook verzórgen wij de verlenging van uw rijbewijs. DUS snel gebeld: 02200-16324, ANNA VAN SAKSENSTRAAT 26, nabij Heilooërdijk, Alkmaar. Theorie in Alkmaar. Naar alle waarschijnlijkheid zal op korte termijn het rekreatiepark in aanleg, het welk direkt gelegen is naast het zwem bad „Het Baafje", voor het publiek voor lopig niet meer toegankelijk zijn. Ook de aantrekkelijke kano- of speelvijver waar\al aardig wat rondgedobberd wordt zal dan niet meer voor dit doel gebruikt kunnen worden. De gemeenteraad zal hier binnenkort een beslissing over moeten nemen. Vervelende zaak De parkwachter, de heer Reekers, die eigenlijk „de knuppel in het hoenderhok heeft gegooid" vindt het een erg onple zierige zaak. Toch heeft hij het als zijn plicht gevoéld een uitgebreid rapport te doen toekomen aan het hoofd van de plantsoenendienst, de heer Alofs, die dit op zijn beurt weer heeft voorgelegd aan B. en W. De aanleidingen tot het schrijven van dit rapport zijn legio. Op de eerste plaats is de kanovijver al leen te bereiken Via grote, rondom ge legen, grasvlaktes die nog maar kort-, geleden zijn ingezaaid. Deze grasvlaktes. 3UWEIIIR-H0R10ÖSÜ KENNEMÉP5TR.WEG 414 - HEILOO TcL;30.T99 's VRIJDAGS KO 's Maandags de gesloten. OPAVOND grtjele dag Dé-tocht van de bejaarden WasN^eer een groot succes De stemming in de bussen Was dan bok opperbest En hen die leiding gaven Aan dit fantastisch feest Verzorgd tot in d\puntjes Waardeer ik wel hét meest. De liefde voor de ouojes Hun hoge leeftijdsgrens De hulp op reis geboden Daarin ziet men de mens Die met begrip en eerbied kuijnen denken Om ons bejaarden, Dee* mooie dat te willen schenken. Dank aan Heiloo voor alle milde gaven /Uw gulheid deed dit dagje mede slagen. J. G. Reyn-v. Buuren. 204,voor hertenkampje Uit blijk van waardering wilden tijdens de bejaardentrip een paar deelnemers een inzameling houden, om daarmee hun waardering uit te spreken aan het adres van de Heiloose bevolking die, voor een deel, de dag mogelijk maakte. Het geld moest dan bestemd zijn om iets aan te kopen voor het nieuwe hertenkampje. Alhoewel dhr. Majolée aandrong om een klein bedrag te offeren, kwam toch het bedrag van 204,— bijeen. Het geld is intussen, in overleg met de burgemeester, op 't gemeentehuis afge dragen. Tezijnertijd hoort men nog wel wat er mee gebeurd is. Op een vergadering van de R.K. Bond van Gepensioneerden en Bejaarden was ook al gesproken om iets te doen in deze richting. Men wilde dit doen samen met andere bejaarden-instellingen. waartussen de wandelpaden gelegen zijn, zijn nu reeds doorploegd met grote voren van fiets- en autobanden. Deze auto bandsporen zijn afkomstig van zelfge maakte karren, waarop men zijn boot placht te vervoeren. Ook de jonge aanplant van de ontelbare bomen en struiken wordt geensziens ont zien. Het is NÜ tijd voor een Wij hebbepmeng?bte kollektie. léerenweg 101 - Heiloo duidelijk staat aangegeven dat er alleen wandelpaden zijn tuft nfien hier rustig rond op fietsen en bronuners en om een lange weg\ kort te maken, ook door de jonge aanplant heen. Wanneer zulke ontstellende berichten je ter ore komen is er/als verslaggeefster maar één ding te doen en dat is gewoon zelf gaan kijken ëp. nis* één maar meer dere malen. Ook wij zijn tot/de Nkonklusie gekomen dat er voor het beschermen van dit re kreatiepark mahr één oplossing mogelijk is. Men zal dit terrein zo snel mogelijk moeten voordien van bordjes met ver boden toegang; een maatregel waar het gemeentebestuur, maar ook de heren Alofs en Reekers over het algemeen de grootste moeite mee hebben. Voor al uw In de „Uitkijkpost" van 5 mei jl. meen den we u te moeten aansporen om uw kind alsnog zwemles te laten nemen bij ,,Het Baafje". Op deze suggestie onzer zijds is zo'n enorme reaktie gekomen dat het aantal verkochte leskaarten sinds- \dien is gestegen van 550 naar 660. Alle clubs zijn nu volgeboekt, zowel voor vol wassenen als voor de kinderen. 8000 bezoekers op één (lag Woensdag jl. werd voor dit seizoen de eerste topdag; bereikt. Er kwamen die dag maar liefst 8000 bezoekers, een on gelooflijk aantal. In 4 weken tijd is het aantal bezoekers al boveh de 50.000 gestegen. Voor de fiet sen werden noodhekken geplaatst en men hoopt zo spoedig mogelijk een nieu we stalling te kunnen creëren voor zo'n 3000 fietsen. 400 Diploma's Aan het eind t an het vorige seizoen wer den er 400 zwemdiploma's behaald. De lessen gihgen toen pas begin juli van start. Ofi een aantal van 525 verkochte leskaarten nog niet zo'n slecht resultaat. Rekreatiebad hoofdzakelijk aelfl is als rekreiitiebad heeft men halt moeten toeroepen aan diverse NicCfieetswóg 54 Heiloo - Tel. 31156 Park nog te vroeg opengesteld Dit bijzonder mooie rekreatiepark in wording, dat een oppervlakte zal gaan beslaan van 62 ha, krijgt naast de kano vijver een restaurant en waarschijnlijk een kinderboerderij. Nuchter bezien zouden we willen stellen dat dit park toch eigenlijk te vroeg voor het publiek is opengesteld. Naast de non chalante vernielingen die zowel door de jeugd alsook door/de volwassenen wor den aangebracht is het toch ook een feit dat we geen bordjes met „ingezaaid hebben kunnen ontdekken. Er Aaitgezien „Het bedoel/ een zwenfverenigingen die in dit bad hun wedstrijden en trainingsavonden wilden houden. Vanaf de volgende week zullen deze verenigingen alleen nog op zater dagavond na sluitingstijd terecht kunnen. Van 24 mei tot en met 5 juni jaarlijkse kollekte In de periode van 24 mei tot en met 5 juni a.s. organiseert het N^ederlandsche Roode Kruis weer de jaarlijkse landelijke kollekte. Ook door de afdeling Heiloo wordt aan deze campagne deelgenomen, waartoe ruim 60 medewerkers zijn ingeschakeld om huis aan huis hun kollektelijst aan te bieden waarop voor een bepaald bedrag kan worden getekend. Tot welk bedrag gegeven moet worden is niet bepaald. Elke gift is welkom en de grootte van die gift wordt door de gever zelf vastgesteld. Hef' standpunt zou kun nen worden ingenómen dat, wie veel heeft die zal veel geven en wie weinig heeft zal weinig geven. Is het nodig dat die inzameling elk jaar wordt gehouden, zal men zich kunnen afvragen en wat gebeurt er met de op brengst. Indien alle kosten welke door het Rode Kruis worden gemaakt bij hulpverlening in binnen- en buitenland zouden kunnen worden bestreden uit de opbrengst van de kontributies, dan zou een afzonder lijke aktie niet nodig zijn. Pers, radio en televisie geven dagelijks beelden van bijna niet te beschrijven noodsituaties die er zijn, voor welke noodsituaties hulp wordt gevraagd. Hulp in de vorm van kleding-voedsel-dekens- medicijnen enz. Aan die hulpverlening zijn kosten gebonden van werkelijk niet geringe betekenis. En ook hier geldt: des te meer gelden beschikbaar des te Resultaat 2.000,bijeen De jeugdkapellers van de Hervormde gemeente zijn al lange tijd aktief. Op velerlei terrein. Zo werd er vorig jaar een rommelmarkt gehouden welke ten doel had geld bijeen te brengen voor het jeugdwerk en om het Hervormd Cen trum „De Rank" wat aantrekkelijker te maken. Toen kwam er ongeveer 1500,bijeen. Het geld was er dus en dus ging men ook over tot verbetering van „De Rank". In schaarse avonduur tjes. Het ziet er nu al heel wat leuker uit! Daarnaast kon men ook overgaan tot aankoop van rotan stoelen, te ge bruiken voor het terras, gelegen aan de Heerenweg, met een flinke tuin erbij. Nog tal van wensen Veel kon er dus al gedaan worden met het geld wat vorig jaar via de rommel markt werd gebeurd. Het succes smaak te naar meer. Het jeugdwerk kan nog wel wat geld gebruiken en aan de Rank kan nog wel wat gedaan worden. Dagenlang sleepten Jeugdkapellers spul len, beschikbaar gesteld door vele inwo ners, naar bergplaatsen om ze zaterdag morgen uit te stallen in de tuin van „De Rank". Het was ideaal weer voor zo'n rommelmarkt. Reeds om half tien, de opening van de markt, stroomden belangstellenden naar De Rank. Het resultaat was opvallend goed, er werd voor 2000,verhandeld! Mevr. Corver zag wat van haar gading De meest uiteenlopende dingen waren er op de markt te vinden. Naast meu bilair en schilderijen, ook veel zgn. ser viesgoed. Er bleek ook veel animo te bestaan voor wat er alzo in de keuken thuishoort, nl. potten en pannen. Dames zagen we heel deskundig emaille pannen betikken. Er waren „kooplieden" die heel goed bun spellen tegen goede prijzen van de hand deden. Alsof ze er zelf aan ver- gras staat nergens dit men zich niet buiten de paden mag begeven en dat de kano- meer hulp kan worden verleend vijver door het rondom ingezaaide gras nog niet als zodanig gebruikt kan wor- den. Dat men het liei^t zo min mogelijk ver bodsborden plaatst kunnen we hogelijk waarderen. Toch kan het in gevallen als deze ook een wat Verwarrende situatie scheppen. Zoals dit rekreatieplan er nu bij ligt zal men op een zomerse dag aan 5 parkwachters niet genoeg hebben om aan iedereen duidelijk te maken wat hij wel en niet mag. Op het moment kan er alleen op de paden gewanteld worden. Het woord „kanovijver" zullen we voor dit seizoen nog even moeten vergeten. Wat er precies gaat gebeuren zult u binnenkort in de „Uitkijkpost" kunnen lezen. de bank voor iederéén Westerweg 244 - Heiloo Voor oen de bank voor iederéén Westerweg 244 - Heiloo dienden. De afdeling boeken trok ook veler belangstelling, blijkbaar was daar nog veel goeds onder te vinden. Burgemeester mevr. mr. J. M. Corver- van Haaften informeerde heel belang stellend hoe het ging op de markt. Zij vond zelf ook iets van haar gading. Zo doende droeg zij ook een steentje bij tot het goede doel van de Jeugdkapellers. Ds. Ouwendijk opper bakmeester Ds. Ph. Ouwendijk bleek tot opper bak meester gepromoveerd te zijn. De pre dikant bakte, geassisteerd door mevr. Hollander en de heer Dorsten of zijn leven er van af hing. Resultaat: voor 250,werd aan pannekoeken gegeten. Ballen kon men gooien, maar ook schie ten. Niet meer op bussen resp. in de roos, maar op beschadigde kannetjes en bord jes. Nou, dat werd me een feest, met als resultaat centjes in 't handje. Al bij al kwam dus een fors bedrag bij een waar de organisatoren bijzonder tevreden mee zijn. V f Hierbij worden alle inwoners van fïe.iloo nog eens nadrukkelijk gewezen op de mogelijkheid bij hinder of overla^Nvan Fatten 'de bestrijding hiervan gratis van gemeentewege te laten uitvoVèn. Het is gebleken, dat rattenbestrijdingsmj/fielcu worden gebruikt, die voor de volksgezondheid zeer nadelige gevolgen hebbeK. Een kleine hoeveelheid vergif kan reeds voor mens en huisluier dodelijk zijns. Geadviseerd wordt de bestrijding A an ratten alleen valv^gemeentewege te laten behandelen, waartoe konfftkt kan worden opgenomerïsjiet de afdeling openbare werken. Het gemeentebestuur \>sm Heiloo. Een bepaald deel van de kollekte-op- brengst mag door de afdeling zelf wor den behouden. Uit dit deel worden door de afdeling bestreden kosten die ver bonden zijn aan de mogelijkheid om plaatsgenoten een heerlijke week te be zorgen aan boord van de Henry-Dunant, of een week in het Henry-Dunant Huis in Zeist of een week in de omgeving van Arnhem. Hoe groter de opbrengst der kollekte plaatselijk is, des te meer men sen kunnen door de afdeling worden op gegeven om aan deze projekten deel te nemen. Daarnaast zijn er de plaatselijke middagen voor mindervaliden en bejaar den. Om ongeveer 80 tot 100 mensen een goede middag te mogen aanbieden - zon der daarbij in het overdrevene te gera ken - komt tegenwoordig financieel heel wat aan de orde. En nu is weer - ook voor de inwoners van Heiloo - de gelegenheid aanwezig om er voor te zorgen dat inderdaad dat alles kan worden ondernomen. Heeft u er wel eens bij nagedacht wat het betekent, dat men opnieuw ergens weer een kans voor krijgt? Welk een enorm voorrecht dat wel niet is om op nieuw in staat te zijn iets van het eigene ter beschikking te stellen van een ander. In vele gevallen krijgen we niet weer ergens een kans om iets opnieuw te mo- gen doen. Nu wél! Laten we onze dank baarheid tonen dat we opnieuw een kans krijgen! Niet alleen de 60 kollektanten of het bestuur van de afdeling of het Nederlandsche Roode Kruis of de men sen die geholpen worden zullen verheugd zijn over een geweldig eindresultaat, doch bovenal wij die hebben begrepen wat het is opnieuw een kans te mogen benutten. Een streefbedrag voor Heiloo? Vijftig cent per inwoner? Na 5 juni zullen wij allen kunnen weten of een kans is benut. Een eindbedrag van het streefbedrag?^^

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 1