UIT HEILOO S RAAD £22 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Kapsalon Betty ,Bambi' een van de vele Ip's uit de grandioze Inelco 6.95 serie J. J. PANTEK0EK, ing. iïSamii 5 1 •- L(3S' C\coo y eAck ei Ss a \Y\cuoW-e INLIJSTWERK Lijstenmakerij L. SPAANS GOEDE REISWEKKER Z0MERT0UR TIENTJESTOUR to— Fa. Kuijper Zn. bouwt politiebureau Zuidscharwoude Het „Open Huis" vraagt om wijziging bestemmingsplan „Winkelcentrum 't Loo" ƒ10— ƒ10— ƒ10— ƒ10— o> JE a> re E a> a> Zaterdag diplomazwemmen in „Het Baafje" DE HEER H0UTENB0S 40 JAAR BIJ DE P.T.T. MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL - HEILOO MIDDENSTANDSDIPLOMA 38e JAARGANG NUMMER 14 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplage van 9000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Lim- men, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERLIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Qv -2 23 JUNI 1971 Redaktie- en administratie-adres: Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Giro 140847 Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN TELpFOON 02206-1066 Geopend! 's Morgens van hall' 10 tot 12 n«r 's Middags van 4 tot 's avonds hall 10 's Zaterdags van hall 10 tot 5 uur 's mie 's .Maandags gesloten Alleen volgens afspraak. J-miMlNi'.lX middags VOORSTELLEN AAN HEILOO'S RAAD Ruim een miljoen nodig voor verkeersverbeteringen etc. Heiloo's raad komt aanstaande vrijdag- vond, 25 juni, in openbare zitting bijeen. Op de agenda staan een paar belangrijke voorstellen ter verbetering van het ver keer in ons dorp. Kosten ruim een mil joen gulden De stukken, betrekking hebbende op deze vergadering, liggen voor 'n ieder ter inzage op de afd. Algemene Zaken, op donderdag 24 en vrijdag 25 juni tij dens de kantooruren. STUKKEN BETREKKING HEBBENDE OP DE RAADSVERGADERING Verkeersmaatregelen op en nabij de spoorwegovergang Zevenhuizerlaan - Westerweg Burgemeester en Wethouders schrijven aan de Raad het volgende .Momenteel wordt de rekonstruktie van de Zevenhuizerlaan en de verplaatsing van de spoorwegovergang voorbereid. Naar het zich laat aanzien zal de daad werkelijke uitvoering nog wel enige tijd op zich laten wachten. In afwachting van deze werkzaamheden is het echter noodzakelijk de gevaarlijke verkeerssituatie op en nabij deze spoor wegovergang te verbeteren. Het komt regelmatig voor, dat door het gesloten zijn van de overweg files ontstaan. Na het opengaan van de spoorwegovergang is een snelle doorstroming van het ver keer ter plaatse onmogelijk door de sa menkomst van een aantal wegen. Er onstaan dan ook levensgevaarlijke si tuaties als de spoorbomen enkele malen snel achter elkaar gesloten worden. Er is dan voor het verkeer weinig gelegenheid de spoorbaan vrij te maken. Voor al UW naar ,-Nic. Beetsweg 54 Heiloo - Tel. 31156 Wij zijn van mening dat maatregelen moeten worden getroffen, welke een goede en snelle doorstroming van het verkeer bevorderen en file-vorming voor komen. De beste oplossing is het zich op de overweg bevindende verkeer uit beide richtingen te verbieden links af te slaan. De bromfietsen en fietsers kunnen zon der bezwaar hiervan worden uitgezon derd. Wij zijn ons ervan bewust dat deze maat regel consequenties heeft voor het' ver keer op de Westerweg. Vooral op het ge deelte tussen de spoorwegovergang en de Ewislaan zal de verkeersintensiteit toenemen. Om te voorkomen dat hier moeilijkheden ontstaan voor wat betreft de doorstroming van het verkeer dient voor dit weggedeelte een per halve maand wisselend parkeerverbod te worden inge steld. Ook zal het verkeer op de Ewislaan toe nemen. Dit is echter geen bezwaar om dat de rijbaan vrij is door het aldaar aan beide zijden geldende parkeerverbod, met uitzondering van de aanwezige par keerstroken. Voorts zal zeer binnenkort een begin worden gemaakt met de aanleg van een voetpad aan de noordzijde van £e Ewis laan. Het verkeer uit westelijke richting met de bestemming Heerenweg zal moeten omrijden via de Haesackerlaan en de Sandecamplaan. Dit is niet bezwaarlijk, daar het slechts een geringe afstand be treft en de betreffende wegen het ver keer goed kunnen verwerken. Gezien het vorenstaande stellen wij u voor: 1. het uit beide richtingen komende ver keer op de spoorwegovergang tussen de Zevenhuizerlaan en de Westerweg - met uitzondering van fietsers en bromfietsen - te verbieden links af te slaan 2. op het gedeelte van de Westerweg tussen de spoorwegovergang en de Ewis laan een afwisselend parkeerverbod (per halve maand) in te stellen.' Eervol ontslag en benoeming bij het onderwijs Burg. en weth. stellen de Raad voor de heer J. Moleman, op zijn verzoek, eervol ontslag te verlenen als onderwijzer van de openbare lagere school. Dit in ver band met zijn benoeming tot leraar aan de John. F. Kennedyschool voor open baar MAVO te Heiloo. B. en W. stellen voor mevr. J. C. de Mooy-Götz van der Vet, thans werkzaam in Amsterdam, te benoemen als onder wijzeres aan de Nic. Beetsschool. Deze benoeming is noodzakelijk geworden in verband met de uitbreiding van het aan tal klassen tot 7. Voorgesteld wordt voorts mevr. M. J. Hauschildt-Choufour, eveneens werkzaam in de hoofdstad, te benoemen als onderwijzeres aan de J. P. Hasebroekschool. Deze benoeming werd noodzakelijk door het heengaan van één der huidige onder wijzeressen. Aanschaf van honderd stoelen ,Voor diverse aktiviteiten in het gemeen tehuis en andere openbare gebouwen is het noodzakelijk over te gaan tot de an- schaf van 100 stapelbare stoelen', aldus B. en W. in een voorstel aan de gemeen teraad. Zij schrijven verder: ,De stoelen zijn nodig voor vergaderingen, officiële ontvangsten etc. in de raadszaal, voor verkiezingen, voor ouderavonden van de openbare scholen en andere gelegenhe den. Thans worden de stoelen gehuurd'. De afdeling bouw- en woningtoezicht raamt de kosten op 3733.08. Het col lege stelt voor dit bedrag te voteren. Uitbreiding parkeerterrein aan de Aostastraat Na sloping van enkele woningen aan de Aostastraat willen B. en W. het daar reeds bestaande parkeerterrein uit breiden. Dan kunnen er inplaats van 27, 94 auto's geparkeerd worden. De uit breiding van het parkeerterrein is op gezet overeenkomstig het bestemmings plan Winkelcentrum 't Loo' Deze uit breiding gaat de gemeente 66.000. kosten. Rekonstruktie van kruispunt Kennemerstraatweg - Dokterslaan - Raadhuisweg Het verkeersbureau Goudappel en Cof- feng heeft voor de gemeente een rekon- struktieplan uitgewerkt voor het kruis punt Kennemerstraatweg-Dokterslaan- Raadhuisweg. Het ziet er in hoof zaak zo uit 1. Een bochtafsnijding Kennemerstraat weg; 2. een verbetering van de aanslui ting van de Raadhuisweg op de Kenne merstraatweg, vooral van belang met het oog op het komende winkelcentrum en 3. de rechtstreekse aansluiting van de Dokterslaan op de Kennemerstraat weg, waardoor de ontsluiting van Plan- Oost' wordt verbeterd. Kosten ongeveer 450.000.—. In dit be drag is niet opgenomen het overplaatsen van het monument. B. en W. schrijven aan de Raad dat voor de voorgenomen rekonstruktie toestem ming vereist is van Rijkswaterstaat. Voorts dat geprobeerd zal worden een bijdrage te verkrijgen van Rijkswater staat, omdat zij menen, dat het wegne men van de bocht daar ter plaatse een wezenlijke verbetering is voor het ver keer. EXAMEN GEDAAN nu een welverdiende vakantie. Vergeet niet een hjee te nemen. Is uw JÏORLOGE ook nog wel goed? De keus is goed bij 1 Jt 3UW EUER - HQRIOQCR KENNEMERSTR WEG 414 TEL 30799 's VRIJDAGS KOOPAVOND 's Maandags de gehele dag Tfësloten bij f io— NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Heiloo, De Loet 2, fel. 02200 - 33744. Kasuren: Maandag t/m rijdag van .9.00-16.00 uur ^vrijdagavond van '18.00 - 20.00 uur Rekonstruktie van Kerkelaan gaat 520.000,vergen ,De Kerkelaan is in het verkeersstruk- tuurplan aangegeven als struktuurweg. Wil de Kerkelaan als zodanig kunnen funktioneren, dan is een rekonstruktie noodzakelijk', aldus een schrijven van B. en W. aan de raadsleden. De rekonstruktiewerkzaamheden welke men voor ogen heeft zijn 1. het verbreden van de Kerkelaan tot een breedte van 7 meter; 2. het aan weerszijden aanbrengen van een trottoir van 2 meter breedte; 3. noodzakelijke vernieuwing van het riool tussen Hee renweg en de Kennemerstraatweg en 4. de aanleg van een regenwaterriolering in het westelijk gedeelte, in verband met naderende eisen gesteld door het Hoog heemraadschap. De totale kosten worden geraamd op 520.500,— waarvan 115.000,— voor het aanbrengen van het trottoir. B en W. vragen aan de Raad de credieten te voteren. Het is de bedoeling het trot- tnir in fases aan te leggen. Halteplaats wordt binnenkort verplaatst van Raadhuisweg-Heerenweg naar Heerenweg. De halteplaats voor NACO-bussen, thans op de hoek Raadhuisweg- Heerenweg wordt binnenkort verplaatst naar de Heerenweg voor het parkeerterrein bij kapsalon Coen van den Hoogen. Voor de Raadhuisweg 'n uitstekende verbetering. De Heiloose firma Kuyper zn. is be gonnen aan de bouw van een bureau voor de Rijkspolitie te Zuid-Scharwoude, dat zal verrijzen aan de Sportlaan. Dit is het tweede grote bouwwerk dat deze firma thans onderhanden heeft. Het andere is het gebouw van Openbare Wer ken, aan de Kanaalweg te Heiloo. Geplande weg zit in de weg Vrijdag jl. heeft de werkgroep, die zich sinds 19 maart intens heeft beziggehou den met de toekomstige realisatie van een „Open Huis" in Heiloo, het kollege van B. en W. en de raad een nota aan geboden waarin zij o.a. duidelijk stellen dat het tot stand brengen van een over dekte ruimte tussen het Asta-theater en de Nic. Beetsschool beslissend is voor het karakter van het „Open Huis". Zij stellen o.m. van mening te zijn dat het uitvoe rige overweging verdient - als haar voor stellen in strijd blijken te zijn met dit bestemmingsplan - of en in hoeverre het aanbeveling verdient het bestemmings plan te wijzigen. De werkgroep deed deze uitvoerige nota vergezeld gaan van en kele tekeningen en een begeleidend schrijven. Zoals we reeds eerder schreven heeft men de werkgroep laten weten dat er van een ruime „tussenbouw" in ver band met een snellere realisatie van het nieuwe winkelcentrum geen sprake meer kan zijn. De werkgroep stelt in haar rapport dat juist deze verbindingsruimte de kontakt en ontmoetingsfunktie van het „Open Huis" tot haar recht zal kunnen laten komen; een ruimte waar 'n ieder zo maar kan binnenvallen om mensen te ontmoeten, koffie te drinken, een bil jartje te maken, 'rt plaatje te draaien of zo maar wat te zitten. Voor het Asta-theater acht men een uit voerige verbouwing yioodzakelfjk. De Nic. Beetsschool zal slechts door eèn kleine ingreep geschikt gemaakt kunnen wor- jL „L li nlo Koinor'rlflnCfWTC Draion jurkjes 80-86 Zonjer-meisjespy a ma's Vistram overgooiers Leulje genopte brassVpres 74 10- Baby (zomer) jasjes muts ƒ10. Wieggarnituren met galon 10. Meisjes babydoll's 10. Meisjes vest jes Ast ral on 10. Jongens korte broeken Schutters veld/Terle n ka 5 meisjeshemdjes 80 - 92 - 104 - 116 3-delige eetset (kever) anti-morsslab Rlbtruien (lange mouw) BABY- EN KLEUTÉRHUIS Uw speciaalzaak Westerweg 291 - Heiloo Telefoon 30910 lllgl Q - - den vopr het gebruik als bejaardensoos, vergaderruimte en dergelijke. Op de agenda voor de openbare raads vergadering van a.s. vrijdag staat onder punt f. van „Ingekomen stukken en me dedelingen" o.a. te lezen dat burg. en wet'h. de raad voorstellen de nota en de begeleidende brief van de werkgroep het „Open Huis" voor het uitbrengen van een advies in handen van hun kollege te stellen. In onze eerstvolgende „Uitkijk post" hopen we deze nota volledig te publiceren. o UI M-teX Jte Ate- <A>:SS» (♦.te te te xk< te SATCHMO'S GOLDEN FAVOURITES LOUIS ARMSTRONG MCA SV 7005 f 6,95 Van Aostastraat 28 - Heiloo Telefoon 31316 Zaterdag a.s. om 9 uur 'smorgens zullen een aantal kinderen het A- of B-zwem- diploma trachten te bemachtigen. De training is nog in voilé gang. Naast de gebruikelijke 5 lessen per week zijn er de afgelopen weken éen aantal extra lesseii ingelast om de kinderen zodoende wat méér routine te laten opdoen. Toen we enkele dagen geleden eens 'n kijkje gingen nemen was men juist druk bezig de kinderen ,te selekteren die zaterdag of in augustus voor het A- of B-diplo- ma zullen opgaan. Het was akelig kfl weer en ook het water was koud vanwegé\een verbouwing aan de schoorsteen. Het enthousiasme was er echter niet minder om. Vindt je 't niet geweldig' zei de heer Bijkerk met een glunderend gezicht., ,al die kinderen in het diepe bad? Het is wel jammer dat er van deze groep toch nog 'n aantal kinderen zullen moeten wachten tót augustus. We laten ze zater- alleen opgaan als ze er helemaal klaar voor zijn. Je kunt met kinderen\nu een maal geen enkel risiko nemen' Komt li zaterdag even kijken? Al die jaren postbesteller in Heiloo Slechts 13 dagen ziek geweest Op 1 juli gaat de heer H. C. Houtenbos jubileren. Dan is hij 40 jaar bij de P.T.T. als postbesteller. En al die jaren nog wel in Heiloo ook! Begonnen op 17-jarige leeftijd als hulp- postbesteller (in losse dienst) kreeg de heer Houtenbos in 1943 zijn vaste aan stelling. In 1958 werd hij bevorderd tot be steller-voorman. ,In de afgelopen jaren ben ik slechts 13 dagen niet in dienst geweest wegens ziekte', aldus de heer Houtenbos. Een zeer gering aantal dagen over 40 jaar- Op 4-jarige leeftijd kwam hij met zijn ouders in Heiloo wonen en nu is hij dus 53 jaar in onze gemeente woonachtig. Hij kent, mede uit hoofde van zijn funk- tie, Heiloo dan ook op z'n duimpje. ,Ja, dat ging gemoedelijk toe Bij zijn aanstelling was de bezetting bij de P.T.T. in Heiloo klein. 'Ik had een vijftal kollega's: de heren Spaans, Groot, Vasbinder, van Steeg en Duinmeyer. Het kantoortje was gevestigd in ,Ma- riënstein' aan de Kennemerstraatweg. Het is juist een paar weken geleden ge sloopt. Kantoorhouder was de heer N. Brouwer. Daar ging het zeer gemoede lijk toe, wij weten het zo'n beetje ook "nog uit eigen ervaring. Het was dan ook een hele verandering toen in 1958 een voor het toenmalige Heiloo riant postkantoor aan de Hee renweg, betrokken werd.' Anekdoten uit het verleden ,Zo gemoedelijk ging het vroeger er aan toe dat je onderweg binnen werd geroe pen om een .kopje' te drinken.' En al leen bij deze gedachte moet dhr. Hou tenbos weer lachen om wat er in Heiloo verteld werd over een vroegere kollega welke in de Boekelermeer al van verre een bewoner toeriep: ,Je zuster komt van de week' en daarbij in de hoogte stak een briefkaart'. ,Ja Heiloo had toen maar zo'n 6 a 7000 inwoners. Nu dit aantal naar de 19.000 gaat liggen de verhoudingen heel anders.' DirVv^J. J. GALLEE - Telefoon 31665 - Kennemerstraatweg 133 Opleidiqg voor het Nieuwe cursusJ^^!trt.J,weede helft van augustus. 2-jarige opleiding 1-jarige opiei0w*ff voor gevorderden inlichtingen en aanmeldingen bij: W? J. J. G'alh1^, Kennenv.v'rslaatweg 1«j telefoon 31665 - A. M. de Vries, De Driestal 36, telefoon #1842 We werken prettig en we hebben aan de kantoorhouder, de heer Fransen, een goede baas'. Bij het varken in het hok In de oorlogsjaren moest dhr. Houten bos ondanks zijn verkregen vaste aan stelling (in 1943) naar Duitsland. Daar voelde hij geen fluit voor. Kostelijk ver telt de jubilaris dat hij, om daaraan te ontkomen, zelf bij een varken in t hok is gekropen. Het had ook nog 't voordeel dat het varken niet gestolen kon worden, want zo'n beest was indertijd zo'n 3000 gulden waard'. En hij gaat verder: ,Ik was op alles voorbereid, ik had een mest vork klaarliggen!' Dhr. Houtenbos heeft vanaf 1955 ook nog een nevenfunktie, al geeft deze hem niet veel werk. Hij is correspondent bij het A.N.P. Hoe kwam dhr. Houtenbos bij tante Pps? Nu dat was in 't geheel niet vreemd. Z'n vader, helaas op te vroege leeftijd gestorven, was bij de P.T.T. in Heiloo. Als schooljongen hielp Houten bos hem al. Dhr. Houtenbos sr. had veel al de buiten„gewesten", zoals de Boe kelermeer en dan trok Houtenbos jr. er met zijn vader op uit om een handje te helpen. Over die tijd kan de 83-jarige meyrouw Houtenbos veel vertellen. Gelegenheid tot feliciteren 1 juli Ter gelegenheid van dit 40-jarig jubi leum is er gelegenheid om de heer Hou- fpnhos te feliciteren. Het huis van de fam. Houtenbos staat dan de gehele dag daar voor open (Kennemerstraatweg 147).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 1