i C Van Staalduinen 7£2 H IEUWSBLAD VOOR HEILOO FEESTELIJKE OPENING VAN W. J. HOFDIJKSCHOOL STAATSLOTERI n 1*1 I I I I I I I l Kapsalon Betty Plooijer's groente- en fruithandel A.s. vrijdagavond 7.. zijn wij weer geopend r V.V.D. Heiloo J. J. PANTEK0E A Officiële ingebruikname door burgemeester verricht A.G. Nagel De verkoop voor de 604e loterij begint woensd. 7 juli a.s. ALLEEN BIJ ONS VERSE CANTARELLEN Venkel, Bieslook, Mint enz. Extra kwaliteit verse pruimen, perzikefO abrjkozen, kersen, meloenen, handperen, aalbessen enz. Panklaar snijboontjes. Heerenweg 70 - Telefoon 31178 VAMOR-Autorijschool FERNH0ÜT I o|j iio «rj S Iets over een GROEIBRILJANT „Onze bossen moeten blijven, geen flats in de ide kern van Heiloo" „Liliade" door 23.000 bezocht Advies: gaat niet zwemmen in de vijvers Grote belangstelling bij 40-jarig jubileum VAN A0STASTP TELEFOON 313 MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL - H MIDDENSTANDSDIPLOMA c ^^..^^74^^0220^3209J Ook het leuke huisje Heerenweg 59 viel ten offer Miljoenen-jacht werd te water gelaten Dankbetuiging Volleybalnieuws „Oranje Wit" Laat u niet plagen door: mieren, muggen, vliegen, wespen, slakken, luis, spint etc. Want VAN STAALDUINEN heeft alle soorten „BESTRIJDINGSMIDDELEN" fJa D en geeft gratis advies. Speciaalzaak voor DIER EN TUIN Stationsweg 67 - Telefoon 30286 NEDERLANDSCHE MU3DENST ANDSBANK Heiloo, De Loet 2, tel. 02200-33744. Kasuren: Maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur vrijdagavond van 18.00-2Q.00.Uur 38e JAARGANG NUMMER 16 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplage van 9000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Lim- men, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aan de 'Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERLIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. 7 JULI 1971 Redaktie- en administratie-adres: Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Giro 140847 Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. ■- -VM V. mVV- r -..os'.A,?-*' AAN FAZ) TEL Geopend 's Morgens van Hal 's Middags van 4 ti 's Zaterdags van ^Maandags gesloten Alleen volgens afspraak. - EGMOND-BINNEN 10 tot 12 uur avonds half 10 Ï8L tot 5 uur 's middags Leerlingen voerden volksdansen uit Op feestelijke wijze werd woensdagmid dag de nieuwe openbare lagere school, de W. J. Hofdijkschool, geopend door burgemeester mevr. mr. J. M. Corver- van Haaften. Daarvoor bestond grote belangstelling. De school was in 1970, bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar, al in gebruik genomen. Daar de patio nog ingericht diende te worden, geschiedde de officiële opening op 30 juni 1971. Er heerste een ongedwongen sfeer tijdens dit gebeuren. Naast mevrouw Corver en de wethou der van openbare werken de heer J. Bol- ten waren aanwezig een aantal raads leden, de direkteur van openbare wer ken, het hoofd bouw- en woningtoezicht, naast het personeel van de Hofdijkschool Mevrouw Corver repliceerde daarop dat dank zij de inspanning van de inspekteur - wat de scholenbouw in Heiloo betreft - het een en ander mogelijk werd. Daarop zinspeelde ook de heer J. H. J. Overmeer, administrateur van de stich ting R.K. onderwijs. Hij dankte de heer Bronzwaer voor wat hij heeft gedaan voor het onderwijs in zijn algemeenheid. Want mr. Bronzwaer gaat per 1 augus tus deze inspektie verlaten om in de in- spektie Weert te gaan werken. „Beeldschone school" „Een beeldschone school is de Hofdijk school" aldus de bewondering van de presidente van de Vereniging openbaar onderwijs, mevrouw Stikkel-Sigling. Zij releveerde de totstandkoming van een flink aantal scholen in Heiloo. Zij dank te daarvoor het gemeentebestuur. De heer Cassé, voorzitter van de ouder kommissie, leidde de openingsbijeen- de andere drie hoofden van openbare basisscholen, leden van de ouderkommis sie en mevrouw Stikkel-Sigling voor de Vereniging Openbaar Onderwijs. „Iedereen krijgt wat hij waard is" Burgemeester mevrouw Corver releveer de de totstandkoming van de Hofdijk school, waartoe in 1968 besloten werd. Eerst gehuisvest in noodlokalen en met het nieuwe cursusjaar 1971-'72, een vol ledige school met 6 leerkrachten. Mevr. Corver vertelde over de kontakten met het hoofd de heer Slemmer, die nogal sceptisch stond tegenover de toezeggin gen ten aanzien van het ingebruik nemen van een nieuwe school. Zij bewonderde het enthousiasme van de heer Slemmer en zei daarover: „Iedereen krijgt wat hij waard is." Zij was verschrikkelijk blij met de mooie school. „Zoveel, zo snel gestalte geven" De inspekteur van het onderwijs mr. N. W. J. G. Bronzwaer begon met te zeggen dat deze opening wel de meest zonnige manier van opening van een school was in zijn inspektie. Hij prees het Heiloose gemeentebestuur dat zoveel, zo snel en vele zaken tegelijk gestalte kan geven. V. DOKTERSLAAN 16, HEILOO. TELEFOON 32447 ken, uitten hun bewondering over wat hier tot stand is gekomen. Uniek in onze omgeving. Enigszins amfitheatersgewijs en ruimtelijk werkend is een expressieve werkruimte ontstaan. Met materialen als bazaltstenen, betonnen blokken en van hardhout. Omzoomd met gazons met kleurige bloeiende planten. Met een aar dig, eenvoudig podium. Met in de „be- stating" in één der hoeken een reusach tig schaakbord. Alles alleraardigst ge groepeerd. Vooral de heer Zonneveld werd geprezen om de wijze van uitvoering. En zeer te recht Leerlingen van de school voerden voor de genodigden in deze patio een groot aantal volksdansen uit. Ingestudeerd door de dames Pruysser, v. Dogteren en Schel. Dansen uit verschillende landen zowel door jongens als meisjes. Zij deden dit alleraardigst. Bouwkosten ruim 600.000, Het ontwerp van de school is van de bouwkundige de heer P. J. Dekker (Heemskerk). Het werk werd uitge voerd door de Rotterdamse aannemers Muys en De Winter onder supervisie van de bedrijfsleider de heer Groot. De bouw kosten waren ruim 600.000, Vrieswijk 156 - Heiloo I' kunt ons wnpr bereiken o Telefoon S GRATIS THEORIE komst. Hij sprak over do geboden in spraak bij bouw en inrichting van de nieuwe school en de soepele wijze waar op met diverse personen en instellingen gewerkt kon worden. Het hoofd der school haakte in zijn dankwoord daarop in. Geschenken werden aangeboden. Leuk was het dat een leerling Jaap Wim v. d. Horst naar voren trad en een persoonlijk geschenk aanbood, een masker van steen, door hem zelf gemaakt. Patio verrukkelijk ingericht Voor verfraaiing van overheidsgebouwen mag een bepaald percentage uitgetrok ken worden bij de bouw. Bij de bouw en inrichting van de nieuwe W. J. Hofdijkschool is daar wel een bij zonder goed gebruik van gemaakt. Be schikbaar was 15.000,en tussen de kunstenaar de heer J. A. Mantje (Alk maar) en de leiding der school kwam een alleraardigst plannetje tot stand, uit gevoerd in de patio van de school. Een ruimte van 15 x 15 meter. Dank zij de uitvoerder de heer H. P. Zonneveld (Hei loo) werd het een verrukkelijk geheel! Niet alleen wij, maar ook de velen die wij tijdens de openingsplechtigheid spra- Sekr.: Spillakn 4 - Heilo Telefoon 30208 weet u misschien nog niet: Dat gaat zo j 1* koopt een ring met eén briljant van JE 140,na een jaar of twee geeft u hem terug voor dezelfde prijs waar u hem voor gekocht heeft en u koopt er dan één van b.v. 240,dus met een grotere steen. U weet toch? of beter, komt u eens aan, dan we nog veel meer. Tot ziens bij: 3UWEU&k~M0kL0GCR KENNEMÉRSTR WEG 414 - HEILOO TEL30799 's VRIJDAGS KOOPAVOND 's Maandags de gehele dag gesloten. Ongeveer 100 soorten lelies op de 11e tentoonstelling in Akersloot Van 30 juni tot en met 5 juli stond Akersloot weer in het teken van de grote lelie-tentoonstelling, de, „Liliade". De 11e. welke door ongeveer 23,600 oe- langstellenden wérd bezocht, zówet £uór bezoekers uit de eigen omgeving, uit het land als uit vele andere landen. Het bestuur had meer bezoekers ver wacht, nl. 30.000. Het warme zomerse weer zal wel van invloed zijn geweest. Waren er vorig jaar op de zondag van opening 11.000 bezoekers, nu waren het er slechts pl.m. 5.000 Opening door voorzitter van Bloembollenkultuur Deze 11e „Liliade" werd op 30 juni ge opend door drs. A. G. I. Coenen, voor zitter van de Koninklijke Algemene Bloembollenkultuur. Drs. Coenen ging uitvoerig in op de lelie- kuituur. Het kweken van meer soorten maar ook de veredeling. Spreker ging ook in op de problemen rond de lelie kuituur, speciaal welke in Akersloot zijn gaan ontstaan. Hij zei dat deze proble men zijn volle aandacht hebben. (In een radio-uitzending, zondagmorgen, haakte de voorzitter van de stichting „Liliade", de heer C. Schoon, daarop in toen een reporter een vraag in deze rich ting stelde. Dat enige ziekte is gekon- stateerd op percelen lelies gekweekt op de „koude" grond. Namelijk het aantref fen van luizen - Red. OU( Ha Wethouder J. H. Swart trad op als loco burgemeester. Hij sprak namens burge meester J. H. M. de Sonnaville, die met vakantie in het Franse Provence ver toeft, de aanwezige genodigden toe. De voorzitter van „Liliade" sprak over de groeiende belangstelling voor de lelie, speciaal wel bij het publiek. Hij meende dat dit wel tot uiting komt in het groei end aantal bezoekers aan de „Liliade". Wisselbeker voor kweker N. Schoon In de jury, welke de inzendingen moest beoordelen had ook plaatsgenomen de heer C. de Jager (Heiloo). De Akersloot- se leliekweker N. Schoon won met zijn inzendingen de wisselbeker. Na de gehouden toespraken bezichtigden de gasten de uitgebreide expositie. Groot ser als ooit tevoren. Een 100-tal soorten lelies waren bijeengebracht verdeeld over een 18-tal „stands". Opvallend wat arrangeurs hebben weten te bereiken met de hen ter beschikking zijnde soorten lelies. Ook met het z.g. „bijgoed". Hier en daar gebruik makend van decoratieve materialen. Opvallend ook het zeer omvangrijke en bijzonder fraaie bloemstuk, ingezonden door het Centraal Bureau van Bloemis ten. Daarin waren ook vele andere soor ten bloemen dan lelies verwerkt. Middenstandstentoonstelling Aan deze „Liliade" was ook weer een middenstandstentoonstelling verbonden. Grotendeels met stands van buiten Aker sloot. Ertoe behoorden ook één met ar- 'tikeien uit de „Derde Wereld" („Wereld winkel") en van Oosterse kunstnijver heid. De afdeling Akersloot van het Neder- landsche Roode Kruis was er ook. Zij bracht een groot aantal welfare-artike len aan de man of de vrouw. Het geheel overziende mogen de organi satoren tevreden zijn over deze 11de „Liliade". Inwoners van Heiloo die tot nu toe niet handtekening hebben gegeven om welke reden dan ook doordat zij b.v. met Water niet al te best „Het wkter in onze vijvers is niet al te best," aldus een mededeling van de zijde van het gemeente bestuur. Een advies: gógt er dus niet in zwemmen. Trouwens, via in -aé vijvers ge plaatste borden, wordt er op ge wezen da,f het „geen zwemwater" is. van P.T.T.-medewerker de heer H. C. Houtenbos Zoals wij reeds schreven vierde de heer H. C. Houtenbos zijn veertig-jarig jubi leum bij de P.T.T. op donderdag 1 juli. Voor dit jubileum bestond zeer grote belangstelling. Van de direkteur-generaal van de P.T.T. ontving de heer Houtenbos de gebrui kelijke oorkonde. De kantoorhouder van het postkantoor de heer D. Franzen was één van de eersten die de jubilaris kwam gelukwensen, gevolgd door de kollega's van de heer Houtenbos. Hij kreeg van hen een bedrag onder couvert. Aan hem zelf de keus wat hij daarvoor wil aan schaffen. Ook mevr. Houtenbos mocht in het jubileum delen; zij ontving bloe men. Onder de vele geschenken was o.a. een rondvlucht vanaf Texel. Er waren vele attenties van inwoners uit wijken waar hij regelmatig post bezorgde. De heer Houtenbos stelde dit bijzonder op prijs. Het werd voor de heer en mevrouw Hou tenbos een onvergetelijke dag. ïandtekeningaktie in Heiloo groot succes Ofschooii de totale uitslag nog enkele dagen kan duren omdat nog wat resul taten bihnen moeten komen kan reeds nu gesproken worden van een grandioos succes. In grote getale heeft de bevolking van Heiloo getoond dat het haar ernst is met het behoud van bossen en het stede- bouwkundiê aanzien. Reeds nu blijken al meer dan 5000 hand tekeningen binnen te zijn van tot oordeel bevoegden Deze zijn verzameld in slechts enkele dagen juist op een mo ment dat ongeveer 20% van de bevol king op vakantie is. We mogen wel spre ken van een grote kollektiviteit. Hele straten staan unaniem achter het aktie- komitee. Wat te denken b.v. van de Kennemer- straatweg vanaf Limmen tot bijna Alk maar waar slechts 8 maal neen werd gezegd waarvan 5 maal om begrijpelijke redenen. De spontaniteit waarmee de aktie ontvangen werd was zeer groot. Mensen die niet thijiis waren en gehoord hadden dat men bij hen aan huis was geweest kwamen spontaan hun handte kening nabrengen. Het aktiekomitee is dan ook erg dank baar dat zij op deze wijze een bijdrage heeft kunnen leveren voor het woon- en leefklimaat van Heiloo. De aktie heeft naast veel bijval ook veel geleerd. Er is bij de bevolking wel degelijk veel interesse voor de gemeentelijke politiek. Gebleken is dat ook op een aantal ande re punten groot onbehagen bestaat. Het aktiekomitee wil bij deze de bevol king van Heiloo danken voor de steun en het vertrouwen. Daarnaast dankt zij ook de redaktie van de „Uitkijkpost", evenals de vele verzamelaars voor het beschikbaar stellen van hun vrije tijd en de inzet waardoor deze aktie tot zo ver zo'n groot succes is geworden. Het aktiekomitee heeft b. en w. plus de gemeenteraadsleden van het resultaat van de aktie op de hoogte gesteld. Daar naast gaat zij nu bij Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland een bezwaar schrift indienen ondersteund doóp deze ruim 5000 handtekeningen. Dir.W. J. J. GALLJ3E - Telefoon 31665 - Kennemerst) Opleiding voor het Nieuwe cursus begint tweede helft van august) 2-jarige opleiding l-jastige opleiding voor gevorc Inlichtingen en aanmeldingen bij: wSj^ J. Gallee, Kennemei telefoon 31665 - A. M. de Vries, De Driestal 36, t.elefot Ook het leuke huisje Heerenweg 59, laat stelijk bewoond door de familie Repko, is onder slopershanden gevallen. Dit als onderdeel van het uit te voeren bestem mingsplan „Winkelcentrum 't Loo". Een aantal inwoners koesterde nog de hoop dat het zou blijven staan. Ontwerp van plaatsgenoot S. M. v. d. Meer In Medemblik is een miljoenen-jacht te water gelaten. Een jacht met een grote luxe aan boord, in opdracht gebouwd van een nachtclubeigenaar en de „plech tige" tewaterlating werd verricht door de echtgenote van de Duitse minister vaji financiën Karl Schiller. Hét jacht, gedoopt Regina 2, is 22 meter lang en 4.60 m breed en gebouwd door de scheepswerf J. Jongert te Medemblik. Het ontwerp was van „Trèwis Interna tional" waarvan onze plaatsgenoot de heer S. M. v. d. Meer architekt is. Namens ertige bejaarden dié deelgeno men hebben «an de be jaarden vakantie week naar LirritXjrg, wensen wij de orga nisator, de heer ës. mevrouw Majolée te bedanken voor de sNntterende week die zij ons bezorgd hebbenN. Tevens willen wij zusfbf Kunegonda- Mettes en mevrouw Bammeps bedanken voor hun vrijwillige medewerking. H. Groenland, Heerenweg 13 vakantie waren of niet thuis en die ónze aktiè alsnog willen steunen kunnen dit doen bij de bekende adressen zoals ge noemd in de •.Uitkijkpost" van 30 juni 11. Het aktiekomitee. Uitslag verloting Hieronder volgen de nummers van de prijswinnende loten: le prijs fiets T\op nummer 2831; 2e prijs (radio) op nummer 1247; 3e prijs (tuin stoel op nummer 3053. Vervolgens de geschenkbonnen a 10, op de nummers1015,. 1657, 1903, 2053, 216^''2175, 2395, 2909, 2039, 2981, 2999, 3m, 3597, 3693, 3737, 3910., 3985, 4357, 4491, 4573.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 1