- VERENIGINGSNIEUWS - SPORT EN SPEL - Neem Hollands Roem K00MEN MODES RADIO BAKKER Pretpakketten van Talens voor uren kleurig plezier haal een Talens Pretpakket keuze uit 16 modellen /rt) voor uw was Buk-Buk-nieuws Eerste seizoen-bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Herv. Jeugdkoor opgelet Helemaal nieuw regenachtige zondagmiddag? vervelend programma op de tv? speelt uw thuisclub uit? hebt u helemaal niks te doen? gauw gaan kijken bij: URSEM KEUKENCENTRUM P. PRONK ZN. - SVEDEX Heerlijk fris gewassen '0 Aannemers- en Heibedrijf Glorie N.V. Limmen J. Liefting Rode Kruis VOOR Koffie met de wijkverpleegster Ned. Christen Vrouwen Bond Postzegelvereniging „Heiloo" Toneelvereniging „Falkland" Trompetterkorps „Heiloo" G.V. Doves Vogelver. „Kleurenpracht" V akantieherinneringen Heilooër Amateur Fotoclub Kreatief werken met textiel KLEUREN-T.V.'S t.o. Willibr. Stichting HEILOO - Tel. 30262 Zaalvoetbal Grote jongen Damclub Heiloo Zo schaakte „Oppositie" Zwem- en poloclub „Heiloo" H.S.V.-nieuws Ans Dekker (Klimop) 21ste Trias besloot seizoen UITKIJKPOST 20 OKTOBER 1971 Dat de rasechte Buk-Bukkers niet al leen te porren zijn om passief een glas bier te drinken, kwam zondagmiddag wel aan het licht. Toen bleek nl. dat ze ook wel in staat waren om hun beste beentje voor te zetten bij het leveren van spor tieve prestaties. We hadden nl. een vol- leybaltournooi uitgeschreven en er bleek, gezien het aantal deelnemers, wel de nodige belangstelling voor te bestaan. We hebben tussen de krachtmetingen door voedsel aan laten rukken, in de vorm van patat, slaatjes, kroketten en andere aanverwante artikelen. Het was trouwens ook op vrijdag en za terdag weer ontzettend gezellig. Dit kwam, wat zaterdag betreft, door het prijzenswaardige initiatief van iemand om zijn eigen muziekinstallatie (pick-up, bandrecorder etc.) mee te nemen. We willen hem van harte bedanken, omdat we weer eens andere muziek te horen kregen dan andere keren. We hebben ook een paar nieuwelingen welkom mogen heten. Wij hopen dat er nog meer jongelui zijn die dit voorbeeld zullen volgen en eens een kijkje komen nemen. Volgende week hebben we ook weer een programmapunt op de zondag: dit is de bosloop die we voor heel Heiloo georga niseerd hebben. We hebben een aantal sportverenigingen aangeschreven om een grote deelname te bewerkstelligen en een succes te waarborgen. Verdere gegevens tref je aan in de reeds gepubliceerde en nog komende berichten in kranten en publikaties in de vorm van affiches. Excursie naar de Bloemen vaktentoonstelling Onder leiding van haar vice-voorzitter, de heer G. R. de Vries, werd de eerste avond van het seizoen 1971-'72 op dins dag 12 oktober jl. begonnen met het uitreiken van de prijzen van de tuin- keuringen. De prijswinnaars ontvingen ditmaal ver schillende soorten heesters en coniferen zoals: Mahonia aquifolia, Pieris japonica en een bijzonder mooie Chamaecyparis lawsoniana. Mevrouw De Winkel nam voor de twee de achtereenvolgende maal de wissel beker in ontvangst. Voorwaar een pres tatie, als men bedenkt dat ze haar tuin geheel zelf verzorgt De prijswinnaars die niet aanwezig kon den zijn en daarvan bericht stuurden, kregen hun heester de volgende morgen thuisbezorgd. Van enkelen, waarvan geen bericht ont vangen was, werd aangenomen dat ze niet geïnteresseerd waren. Over het onderwerp „Bomen en hees ters" werd vervolgens een inleiding ge houden door onze plaatsgenoot, de heer H. Snater, technisch ambtenaar bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord- Holland. Het beste deel van z'n voor dracht was dat na de pauze, waar hij het gesproken woord met kleurendia's ondersteunde. Het was goed merkbaar dat hij aan de kombinatie van iets laten zien en daarop een toelichting geven - zoals bij z'n rondleidingen voor de PWN in het duingebied voorkomt - beter ge wend was, dan aan het zonder meer hou den van een voordracht, wat voor de pauze het geval was. Toch was het niet moeilijk te konstateren dat hier een vak man met veel liefde voor de levende natuur, aan het woord was. Na de gratis verloting van o.a. de „plant van de maand" en de mededeling dat op zaterdag 6 november a.s. een excursie naar de „Bloemenvaktentoonstelling" te Aalsmeer georganiseerd wordt, besloot de heer De Vries de bijeenkomst. afd. Heiloo bezoekt banketbakkersschool Amsterdam Donderdag 14 oktober negen uur ver trokken 43 dames per bus naar Amster dam en brachten een bezoek aan de ban ketbakkersschool. Omstreeks 10 uur ar riveerden we bij de school. Na het nuttigen van koffie met gebak heette de direkteur de dames hartelijk welkom. Na een uiteenzetting over het onderwijs en de mogelijkheden aan deze school was er een rondleiding. In alle lokalen werd hard gewerkt. Veel was er te zien o.a. het bakken van speculaas, gebakjes en appelbollen. Zeer kunstig werden er prachtige bloemen van suiker gemaakt. Interessant was het museum waar veel oude gebruiksvoorwerpen te bezichtigen waren. Een heel verschil met de tegen woordige moderne apparatuur. Na de rondleiding werd nogmaals koffie aangeboden en was men in de gelegen heid om vragen te stellen. Enige dames maakten hiervan gebruik. Na een woord van dank aan de direkteur door een van de dames van de reiskom- missie werd deze excursie besloten. Vrijdag 22 oktober vertrekken we 's a- vonds half acht op de fiets vanaf „De Rank". Einddoel Chr. Lyceum Alkmaar, om te zingen op een kontaktavond van Hoefplan-bewoners. Zij die anders dan op de fiets gaan, dit graag even opgeven: Droonecampstraat 6, telefoon 33689. De aanmeldingen voor ons kinderkoor „druppelen" nog steeds binnen. Vergeet niet ouders uw zoontje/dochtertje tussen 8 en 11 jaar, telefonisch 33689 of schrif telijk: E. W. v. d. Wal, Droonecamp straat 6, op te geven. We gaan namelijk alleen van deze opga ven uit bij het wel of niet starten van ons kinderkoor! Verfspeciaalzaak Heerenweg Heiloo 31799 ZUIDERVAART 73 ZUID-SCHERMER „TELEFOON 02204-232 Toonzaal van maandag t/m zaterdag geopend. Depóthouder: Binnen- en Buitendeuren Nu goedkope aanbieding: LAKENPAKKET lakens of tafellakens) van 3.25 voor 3, DEKENS 3.—. Zelf halen en brengen. (5 Kennemerstraatweg 436 - Ileiloo - Telefoon 30766 23 Oktober a.s. hópen wij het 12%-jarig dienst- jubileum te vieren van onze kollega De feestelijke herdenking van dit /heugelijke feit zal worden gehouden op 23 okhfoer a.s. in het parochiehuis „St. Maarten", Keokweg te Limmen, alwaar tevens een ieder de grlegenheid heeft de jubilaris tussen 5 uur en half zeven te feliciteren. nam afscheid van colonnelid Op 12 oktober werd in een gezamenlijke bijeenkomst van colonne-leden en wel fare-werksters de start gemaakt voor winterseizoen 1971-'72. De voorzitter van de afdeling mocht in het bijzonder welkom heten mej. Vaders, kringsekretaresse van de kring Noord- Holland, die deze avond een overzicht gaf van het Rode Kruiswerk in onze pro vincie door colonne- en welfare. Zo heeft Noord-Holland bijv. 25.000,— gestoken in de invalide-objekten (boot tochten, vakantietehuizen enz.). Voor bloedplasma 150.000 flessen. Totaal be schikt Noord-Holland over 1100 welfare werksters. Door spreekster werd nog eens speciaal benadrukt het zinvolle werk, dat in Rode Kruisverband kan worden verlicht. Daarom is het zo be langrijk dat steeds meer mensen gaan toetreden tot colonne- of welfare-afde lingen. Deze avond stond ook in het teken van de belangstelling. Mevr. Kareis-Loos, die door het bereiken van de gestelde leef tijdsgrens, afscheid als colonnelid fnoest nemen. De voorzitter kon mededelen dat zij 19 jaar lang voor het Rode Kruis werkzaam is geweest. Onopvallend, niet op de voor grond tredend, maar opgewekt en met liefde haar werk verrichtend. Namens het afdelingsbestuur werd een zilveren vaasje met inscripsie plus bloemen aan geboden, terwijl door mede-colonneleden nog een kleurige bloemenbak werd over handigd. STRAATWEG 103 - HEILOO-TEL. 30199 Dat een wijkverpleegster zich niet alleen maar bezig houdt met het geven van opfrisbeurtjes aan zieke mensen, vertel de zuster Rutgers van der Loeff op de koffie-ochtend van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Zij begon met het geven van een globaal overzicht van de Groene Kruisvereni ging. Daarna kwamen de opleiding en de taken van een wijkverpleegster aan de beurt. Haar opleiding krijgt de wijkver pleegster in een gewoon ziekenhuis. Daarna krijgt zij echter nog een oplei ding van 2 jaar aan een Sociale Acade mie, of zij volgt een eigen opleiding van het Groene Kruis. Het werk in de wijk is veelomvattend. Natuurlijk moeten er zieke mensen wor den gewassen en verzorgd, maar daar naast moet de wijkverpleegster toezien op het gebruik van medicamenten, zij moet de huisgenoten van een zieke ad vies geven bij de verzorging en gips- patiënten laten oefenen. Dit alles is het z.g. curatieve werk. De preventieve zorg omvat de consul tatiebureaus. Moeders van zuigelingen en kleuters krijgen daar advies omtrent de verzorging en de veiligheid van hun kin deren. Ook worden de kinderen gekon- troleerd en onderzocht op eventuele af wijkingen, die men zo vroeg mogelijk tracht op te sporen. Er is de zorg voor bejaarden, die men wijst op de gevaren in huis (losliggende kleedjes, traplopers e.d., gas en kolen damp) en die men met well-fare werk tracht bezig te houden. Na de pauze was er gelegenheid tot vra gen stellen, waarvan enkele dames graag gebruik maakten. Als dank voor haar duidelijke en prettige betoog ontving zuster Rutgers van der Loeff een ca deaubon. Ontspanningsbijeenkomst Zaterdag 6 november a.s. zal door de afdeling van het Rode Kruis weer een middag voor alleenstaanden en bejaar den worden gehouden. Het is in de eerste plaats een middag voor thuiswonenden die voor deze mid dag worden uitgenodigd. Vervoerspro blemen zijn geen beletsel daar men ge haald en thuisgebracht kan worden in dien dit noodzakelijk is. Om de plannen vaste vorm te geven, diént men zich voor 25 oktober a.s. op te! geven bij: mevrouw Bakker, Trom penburg 25a, Heiloo, telefoon 30504. E.H.B.O. Voor de E.H.B.O.-cursus van het Rode Kruis kan men zich nog opgeven tot 23 oktober a.s. Zoals vermeld, zal als docent optreden dokter Duijvenstijn uit Heiloo. Voor onderwijzend personeel en leiders en begeleiders van sportverenigingen een unieke kans om zich de elementaire ken nis der eerste hulpverlening eigen te ma- ken. In de tegenwoordige tijd bijna een vereiste in de gevallen waarin zoveel kinderen aan de zorg van onderwijzend personeel en verenigingsleiders zijn toe vertrouwd. Opgave: Maas Geesteranusweg 1 Heiloo, telefoon 30351. Afdeling Heiloo Op dinsdag 26 oktober a.s. zal om 8 uur in de Gereformeerde Kerk de heer C. R. Stoelmann Leysner uit Heiloo een lezing houden over het onderwerp „Wat maakt u van uw leven." Tevens zal er aandacht geschonken wor den aan en lootjes verkocht worden voor de Suriname-aktie van de N.C.V.B., zo als u weet voor uitzending van verpleeg sters ter opleiding van verpleegsters in dat deel van ons koninkrijk. De eerstvolgende ruilavond zal worden gehouden op donderdagavond 28 oktober a.s. in „De Rank", alhier. Aanvang 20.00 uur. Voor deze avond werd door het bestuur tevens uitgenodigd „Philatex" uit Am sterdam die met een stand van postze gels uit praktisch alle landen aanwezig zal zijn. Aspirant-leden zijn van harte welkom op deze avond, evenals de personen, die zich in de afgelopen periode als nieuw lid hebben aangemeld. „Zeemansvrouwen" in studie „Nu niet een modern stuk, geen „door snee-blijspel", maar eens een echt volks stuk" heeft Falkland gedacht. En de le den, leeskommissie, regisseur kozen: „Zeemansvrouwen" van de bekende Ne derlandse auteur Herman Bouber. De uitvoering is gepland op 13 novem ber. De regie heeft Bob Verhagen. De groep bestaat nu uit ongeveer 18 spelers. Jongeren-afdeling met „Andorra" De juniorenafdeling van „Falkland" heeft „Andorra" van Max Frisch geko zen. Dit moeilijke, maar mooie stuk wordt geregisseerd door de voorzitter van de vereniging. Deze groep bestaat uit ca. 20 leden. van start met 30 jeugdleden! Dinsdagavond 12 oktober waren de jon gens en meisjes, die zich hadden opgege ven voor het juniorenkorps van T.K.H., uitgenodigd voor een eerste bijeenkomst, in het Dorpshuis; dit samen met hun ouders. Er mag wel gezegd worden dat zowel de jongelui (tussen 10 en 14 jaar), als de ouders over deze avond en over hetgeen T.K.H. gaat doen (en doet) enthousiast waren. De voorzitter hield een inleiding over de organisatorische kant van de vereniging, waarna instrukteur Beemster de muzi kale zaken belichtte. Er kwamen ver scheidene vragen, die in de jonge en de iets oudere hoofden waren gerezen. Deze vragen getuigden van een betrokkenheid bij en een enthousiasme over dit junior korps. T.K.H. heeft nu ruim 80 leden (3 jaar geleden ±20). 1500 pamfletten op de scholen De voorzitter had enige weken eerder gezorgd voor het verspreiden en ver vaardigen van 1500 pamfletten. Deze werden voornamelijk gedistribueerd on der de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 van de basisscholen in Heiloo. Het waren formulieren met daarop een „per soonlijke brief" van de voorzitter en se- kretaresse, voorzien van een voor de kinderen aantrekkelijke afbeelding van een toeteraar (die ook voorkomt op het voorblad van clubblad „De Toeteraar") ontworpen door plaatsgenoot Jaap Dek ker. Het juniorenkorps bestaat op het ogen blik uit 30 jongens en meisjes. Maar na tuurlijk hoopt T.K.H. dat het er nog eens 40 (wie weet 50??) zullen zijn. De repetities zijn op maandagavond van 7 tot 8 uur in de oude Nic. Beetsschool. Een ieder is vrij, daar eens een kijkje te nemen. Concours - 10 oktober - in Alkmaar T.K.H. heeft op zondag 10 oktober jl. deelgenomen aan het Victorie-concours in Alkmaar. Het korps (met majorettes) behaalde 122 punten, de tweede plaats in de afde ling uitmuntendheid. Genoemd concours verliep door een vrij slechte organisatie tamelijk traag, waar door de korpsen pas om 19.30 uur weer huiswaarts keerden. Repetitie-tijden T.K.H. Juniorenkorps - maandag 19-20 uur Majorettes - maandag 20-21 uur Korpsrepetitie - woensdag 19.30-20.30 u. Opgeven: M. C. Affourtit, Torenlaan 37, telefoon 30370 of mej. T. Beemster, Wer- kendelslaan 45, telefoon 30921. De kleutergroepen van G.V. Doves heb- hen a.s. zaterdag 23 oktober wèl les; zaterdag 30 oktober echter niet. Maandag 25 oktober om 8 uur houdt bo vengenoemde vereniging een kontakt avond in de kantine van Germefa aan de Oosterzijweg 23. Behalve de gebruikelijke agendapunten doet het bestuur ook een voorstel t.a.v. het programma voor 1972. Tijdens de pauze is er een verloting en bestaat de gelegenheid voor het inleve ren van de inschrijfformulieren van de tentoonstelling. Ze kunnen ook voortijdig worden gebracht bij de sekretaris onder kontante betaling. Tevens gelegenheid tot het betalen van kontributie. Verdere agendapunten zijn: Uitreiking raambiljetten; toekenning bondsprijzenstammenprjjzen; program ma feestavond; schenkingen voor de 100e feaz®&k«r a» de T.T, Uitwisseling van ideeën Vakantieherinneringen en ideeën worden uitgewisseld op een avond van het Ned. Inst. v. Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk, op maandag 25 okt. in de J. P. Hasebroekschool. „Laat anderen ook aan de hemd van uw dia's eens wat vakantiebelevenissen, dan wel natuurschoon elders, zien" zo vroeg het Nivon-bestuur aan haar leden. De avond wordt geleid door de heer Leo Verhagen tot wie men zich ook kan wen den (Laan van Frans 12, Heiloo, tele foon 31516). De toegang is gratis en een ieder is welkom. Nadat de Heilooër Amateur Fotoclub op 28 september de eerste zwart-wit wedstrijd van het nieuwe fotoseizoen had gehouden, is dinsdag 12 oktober de dia-wedstrijd van start gegaan. Beide wedstrijden zijn door de grote deelname en de goede kwaliteit een succes gewor den. Ook de jury-leden, de heer G. Bot hof uit Santpoort voor de zwart-wit wed strijd en de heer F. Jansen uit Egmond aan Zee voor de dia-wedstrijd, droegen door hun deskundig kommentaar veel bij tot het slagen van deze avonden. De zwart-wit wedstrijd werd gewonnen door G. Bijwaard, op de voet gevolgd door C. Dekker. Bij deze wedstrijd was ook een verheugend groot aantal inzen dingen van pas sinds kort in clubver band fotograferende leden. De winnaar was hier H. Nijkamp. De dia-wedstrijd werd gewonnen door C. Dekker, vooral dankzij een magni fieke avondopname van enkele vliegende eenden. De tweede plaats was hier voor G. Bijwaard, op de voet gevolgd door mevrouw Tummers. De volgende avond wordt op 26 oktober, weer in „De Rank" gehouden. Enkele leden zullen dan wat van hun eigen werk laten zien. Cursus begint 26 oktober Bovengenoemde cursus, die in februari en maart o.l.v. mej. Olsthoorn stond, was zo'n groot succes dat het Nivon deze vorm van kreatief werken graag wilde vervolgen. Helaas was mej. Olsthoorn door drukke werkzaamheden verhinderd haar cursus te leiden. Gelukkig werd toch nog een opvolgster gevonden in mej. S. Sluiter. Zij gaat 7 dinsdagmiddagen met haar cursisten wandkleden maken, knoop- en kantnaaldwerk doen, enz. De cursus staat open voor iedereen, be ginners en gevorderden. Te beginnen dinsdag 26 oktober van half twee tot half vier in „De Zevensprong" aan de Ewisweg. Inlichtingen en opgave vóór 24 oktober bij mevrouw M. Spier, Groot Barlaken 8, tel. 31363 of bij mevrouw T. de Boer, Westerweg 46, tel. 21058. De beste merken PHILIPS - BLAUPUNK1 GRUNDIG Hoge inruil bij: Uitslag H.S.V.-EstudientesI.D.O. 01. Programma Woensdag 27 oktober 1971 in de Sport hal te Egmond aan Zee, aanvang 21.40 uur: H.S.V.-Est. II—A.F.C. II. Woensdag 3 november 1971 in de Sport hal te Egmond aan Zee, aanvang 21.00 uur: H.S.V.-Est.—D.E.S. Woensdag jl. was de heer Brouwer zeer fortuinlijk. Hij ving namelijk in honde- weer in De Karremelvijver een snoek baars van 84 cm en 8% pond. Van de vangst is aangifte gedaan bij de fa. Van Staalduinen. Hij is de grootste tpt nu toe in het water vair D.V.W. ge vangen! In de zesde ronde van de onderlinge kompetitie werden de volgende resulta ten geboek: Groep I: C. BijwaardR. de Boer 02 S. Schurer sr.—S. Schurer jr. 11 W. GroothelmJ. Groenenboom 02 C. van LieshoutP. Rietveld 20 Groep 2: J. de GeusA. Kroon 1—1 N. UrsemA. Dijkman 11 H. KöllmannF. Schouten 02 H. RommelJ. Kraakman 02 B. HofmanC. Swart 2 A. v. d. WerffD. Mulderije 20 Groep 3: J. StoopA. Raaymakers 1—1 C. VreekerA. v. d. Laan 02 P. DrijverG. Blom 0—2 M. HoebeR. Boulonois 02 Jac. KraakmanW. Schoen 02 C. VreekerM. Hoebe. 20 In het kader van de kompetitie van de Kennemer Damkring ontvangt D.C.H. a.s. donderdag de damvereniging uit Akersloot. Gelet op de verbeterde wijze, waarop deze kompetitie wordt gespeeld, is het thans zeker van belang om zo sterk mo gelijk aan te treden. Heren dammers, het bestuur rekent op u. Dinsdagavond in het Dorpshuis de we kelijkse clubavond van „Oppositie" met weer enige nieuwe jeugdige gezichten. De tweekamp Petrosian—'Fiseher wordt besproken met lichtvoetige commenta ren, doch daarna wordt weer met de eigen partijen begonnen tussen de „grootmeesters" en „meesters" uit Hei loo, voor hen even belangrijk Eds het diepe denkwerk in Buenos Aires! De uitslagen waren AllemanNiehaus sr. %-% v. d. Werff—Slob 0—1 BoerJonker V2-V2 BosSneek jr. 10 Sneek sr.Ligthart afgebr. Merkelbachv. d. Poll 10 SleutelVan Zijp afgebr. Mart—Niehaus jr. 01 WaterkottDe GraEif 01 Dinsdag 19 oktober speelt het eerste achttal van Oppositie thuis tegen Schaakmat 1 uit Noordscharwoude met de bedoeling de beide winstpunten thuis te houden! hield kompetitiewedstrijd Jongstleden zaterdagavond speelde het puïöteam van de zwem- en poloclub de eerste kompetitiewedstrijd tegen het team van „De Vliegende Vissen" II. De uitslag betekende direkt winst, zodat de eerste twee punten zijn verzameld. Een felicitatie waard. Reeds in de eerste minuut gaf John Beentjes met een uitgekiend boogballe- tje vanaf de linkervleugel Heiloo de lei ding (01). Binnen een minuut bracht Knijnenberg even later de stand op 03. Daarna kwamen De Vliegende Vissen terug op 13. Roland Vet en Knijnen berg zorgden echter voor 14 en 15, waarna Vliegende Vissen tegenscoorde 2—5. Na de rust, toen Heiloo het diepe deel van het basin moest verdedigen kwamen de Vliegende Vissen goed terug. De meerdere ervaring van Vliegende Vissen ging een rol meespelen en via 35, 45 en 55 wist Vliegende Vissen 65 te scoren. Heiloo gaf de moed echter niet op en Roland Vet bracht de stand weer in evenwicht (6—6). Twee minuten voor tijd bracht Knijnenberg met een wer kelijk schitterend schot de stand op 67. Voor de zwem- en poloclub een mooi re sultaat. Bij Heiloo werd gespeeld door de heren De Wit, Prinsze, Vet, Tuinhof, Knijnen berg, Beentjes, Haanraads, Zijlmaker en Stoop. De goede clubgeest die zich bij elke ak- tiviteit van de zwem- en poloclub ken merkt was ook zaterdagavond waar te nemen. Een prachtige sfeer, die bij zwem- en konditietraining ook steeds weer blijkt en mede gezien kan worden als basis van deze eerste overwinning. Er zullen echter nog meer wedstrijden volgen en speciaal de Vliegende Vissen, die worden getraind door de heer Bij kerk uit He;Uoo„ ;u2Jea gr^^g fevar.cke willen nemen. In een sensationele wedstrijd heeft het eerste elftal kans gezien koploper West- Frisia te onttronen en zelf die plaats daardoor in te nemen. Misrekeningen van de kepers waren nodig om de stand op 11 te brengen. Een scheidsrechter lijke dwaling bracht heel de H.S.V. aan hang tot wanhoop. Een keihard schot van v. d. Laarschot, sprong de bal via dè ijzeren achterstang weer uit het doel. Een schitterend doelpunt, als ook de scheidsrechter dit had kunnen volgen, nu liet hij echter gewoon doorspelen. Gelukkig kreeg H.S.V. toch loon naar werken door Hein Spaans 21. Het nog daarop volgende H.S.V.-doelpunt werd door de scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. A.s. zondag naar Alw. Forward in Hoorn. Klaverjassen Vrjjdag 22 oktober klaverjas-drive in de H.S.V.-kantine. Mooie prijzen. Inleg 1,- per persoon. Aanvang 8.15 uur. tijdens Europese kampioenschappen te Minsk (Rusland) Ans Dekker van de Gym. Ver. „Klimop" is tijdens de Europese kampioenschap pen turnen, te Minsk (Rusland) 21ste geworden van de 42 deelnemende turn sters. Zij behaalde 35.03 punten in de eindstand. De winnaressen waren twee Russinnen. Zij eindigde vóór de kampi oene van Nederland Ans van Gerven die 34.45 pt. behaalde. Ans van Gerwen had een paar maal met pech te kampen. We hoorden dat Ans Dekker (16 jaar) een goede brugoefening maakte (8.95 pt.). Vergelijkingen met vele van de 21 deel nemende landen gaan mank, daarom mag Nederland en zeker „Klimop" trots zijn met hetgeen Ans Dekker in Rusland bereikte! Ikina Morsch (15 jaar) eveneens van „Klimop" was ook naar Minsk uitgezon den door het K.N.G.V., helaas weten wij heden (maandagavond) van haar ver richtingen nog niets. Het afgelopen weekend heeft Trias het door kompetitiefinales en promotiewed strijden zeer langgerekte seizoen afge sloten met de clubkampioenschappen. Hoewel er bepaald niet gesproken mocht worden van ideaal atletiekweer, waren er een aantal prestaties die beslist het vermelden waard zijn. In de eerste plaats moeten genoemd worden de prestaties vEin A-junior Jaap van de Plaat, die een drietal clubrecords wist te verbeteren, nl. discuswerpen 39.12 m, hoogspringen 1.83 m (tevens senioren-record) en zijn puntentotaal op de tienkamp van 5600 punten. Hoewel Rob van Teyn bij het versprin gen met zijn 6.85 meter ruim 30 cm voor bij het clubrecord sprong stond de wat te sterke rugwind erkenning in de weg. Op de werpnummers goede prestaties van Rein Knol die bij het kogelstoten en discuswerpen resp. 13.10 en 41.12 m liet opmeten. Kogelstoten dames leverde een mooie stoot op van Bernadette Lasès met 12.33 m. De respektabele lijst van clubrecords ziet er als volgt uit meisjes pupillen B: Jolande Bosman meisjes pupillen AAstrid Bugter jongens pupillen BRonald de Graaf jongens pupillen ATon Wever meisjes DMarijke Hoencamp meisjes C: Jolanda Silver meisjes BMargriet Honing meisjes ABetty Tadema jongens D: Fons van Teyn jongens C: Fred Duin jongens B: Martin Bulthuis jongens A: Jaap van de Plaat heren: Martijn Zijl 5421 pt. (2. Gerard Veldman 5212 pt., 3. Henk Jansen 5111) dames: Bernadette Lasès 5952 pt. (2. Jolande Zijl 5283, 3. Onneke Doornbos 5143 pt.) Deze week beginnen de zaaltrainingen voor de diverse kategorieën, terwijl de weekendtrainingen in het bos en op de baan beginnen ui het ee;vte we van november.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 6