Raiffeisenbank TUBoerenleenbank K00MEN MODES m K00MEN MODES II BABY-KINDER MAILLOTS PANTIES t - Sparen is stap voor stap bezit opbouwen, dat later goed van pas kan komen. Bij onze banken is het goed sparen. U hebt de keuze uit vele uitgekiende spaarvormen. In de spaarweek'71 willen wij u graag een handje helpen. Tijdens de Spaarweek verstrekken wij aan iedere nieuwe spaarder (bij een minimum-inleg van f 10.-) een premie van f 5.-. Bovendien wordt iedere bezoeker een aardige attentie aangeboden. de bank voor iedereen ETALAGE-MATERIAAL WERD LEUK VERKOOPARTIKEL BIJ SLAGERIJ BURGERING VOOR Open klaverjas-drive t.b.v. kapelaan Helsloot was groot succes Geslaagd Ai Burgerlijke stand BIJ FIETS KEUZE UIT MEER REMSYSTEMEN DE DISCO-CORNER IN HET STATIONSCENTRUM DRAAIT OP VOLLE TOEREN STADTKAPEL VAN C0ESFELD (Duitsland) IN HEILOO "['m ■B 1 ■■kt" *11 lp «F fcjiirft H: Mjgf f ""«ft I I W] I'i VOOR Spaghetti en Rauwkostsalade als lunchgerecht UITKIJKPOST 20 OKTOBER 1971 Spaarwee 25 t/m 29 oktober Om zo'n „dooie zaak" wat meer fleur te geven legde slager Burgering zo'n 12 jaar geleden enkele kleurige kalfshuid- jes in zijn etalage. Het bleek al gauw dat de klanten bij zonder gecharmeerd waren van dit ex clusieve etalage-gebeuren. Men nam bij het runderlapje dan ook graag eens een huidje mee om er de woning of auto mee op te sieren en zo raakte de heer Burgering z'n etalage-materiaal telkens in de kortste keren kwijt. Dit was het begin van een enorme handel in dieren huiden van konijnen tot koningstijgers toe. De huiden worden al of niet ver werkt tot allerhande kleine of grotere gebruiksvoorwerpen van veters tot en met een enorme poef van 1 m middellijn of desgewenst nog groter. Er zijn bierviltjes, tassen, geldbuideltjes, lektuurbakken, kamelenzadels, hippe vesten, flessenrekken, avondtasjes, pa raplu-standaards, poefs in vele maten, ceintuurs, horlogebanden, prullenmand- jes, kleedjes en niet te vergeten de lams- hoezen voor in de auto die 's winters lekker warm en 's zomers heerlijk koel zitten. Ze passen op elke stoel en kos ten slechts 47,50. Leren emmers Als speciale Sinterklaasstunt zijn er em mers in zwart en bruin van zuiver tuig leer die o.a. te gebruiken zijn als prullen mand, lektuurbak of boodschappentas. De prijs is een lachertje maar dat is dan ook alleen om de Sint een handje te hel pen. We zagen suède veters in 20 kleu ren .en een hele meter lang. Onze hippe broers en zusters dragen ze om het hoofd, de hals of de pols en de heer Bur gering draagt ze in zijn schoenen. Ze kosten 45 ct. per stuk. De ceintuurs met metalen ringen of een gesp, de hor logebandjes, de buideltjes en al dat klei ne goed zijn leuke presentjes voor de smalle beurs. Opvallend mooi zijn de decoratieve kleedjes die vervaardigd zijn van kleine stukjes huid die met een witte imitatie leren band aan elkaar zijn gevlochten. Ook het flessenrek van runderhuid met een paardebit als handvat is een sieraad voor de kamer. De kalfs-, runder- en lamshuiden worden het meest verkocht. De dure huiden die in prijs variëren van 900,tot 5.000,gaan wat minder vlot over de toonbank. De heer Burge ring tracht door een hoge omzetsnelheid de prijzen zo laag mogelijk te houden. Vele vrije uurtjes worden besteed aan deze handel die voor hem tot een bijzon der leuke hobby is uitgegroeid. De heer Burgering kan vrijwel alles op bestel ling leveren. Het is erg leuk om hier zo maar eens wat rond te neuzen. Het brengt je vast op een ideetje. Opbrengst 1.155, Heel veel dank aan allen die mede door hun bijdragen, op welke wijze dan ook, deze avond tot een succes hebben ge maakt. De opkomst was zeer groot. On danks het slechte weer waren velen ge komen voor dit doel. Er was een reuze gezellige stemming. De verloting liep enorm, zodat er loten te kort waren. De prijzen waren aantrekkelijk. Veel dank aan alle goede gevers. Ook de thuisfront-leden hebben hier hun beste steun aan gegeven. Zeer verheugend als je de direktie van het Psych. Centrum ,,St. Willibrord" zo heerlijk mee hebt, plus de twee mensen voor de bardienst. Namens Missionaris Helsloot veel dank voor deze steun. (Het geeft je moed om door te gaan, zo schrijft hij in zijn brie ven.) Zijn ontwikkelingswerk is projekt scholenbouw. Namens de werkgroepaktie thuisfront Helsloot, Giro Ned. Middenstands- bank no. 42223 t.b.v. Stichting Helsloot. STRAATWEG 103 - HEILOO - TEL. 30199 Elders geboren: Theodorus J. M., z.v. D. J. M. Schipper en M. A. Korver Cassandra, d.v. J. Nieuwenhuijs en E. B. Kuipers Michael P., z.v. W. J. Sombroek en C. C. Quant. Ondertrouwd: Jacob M. Raadsveld en Willemina M. Pronk; Lucas C. de Vlieg en Hendrica M. J. Bleeker; Jacob M. Min en Alijda M. van Dam. Getrouwd: Roland Stam en Catharina M. Eeken; Leonardus Verhagen en Guurtje J. Noordhuis. Overleden Cornelis Bakker, 63 jaar, e.v. M. W. Hu- ting. Voor het doctoraal examen Economie slaagde op 11 oktober aan de Gem. Uni versiteit te Amsterdam de heer K. Egas. Bij fietsen kennen wij meer remsyste- men dan bij welk ander voertuig. Velg- remmen, trommelremmen en de in ons land nauwelijks nog gebruikte handrem men worden met de hand bediend, terug trapremmen met de voet. De eerste die een fiets van een rem voorzag was de Fransman Ernest Michaux, de vader van de velocipède; een rem die door middel van een koordje moest worden bediend doch niet zo bijster voldeed. In 1876 en daarna werden verschillende remsystemen ontwikkeld: velgremmen, terugtrapremmen, tegentrapnaafrem- men en draadremmen, die aan het tot stand komen van de hedendaagse be trouwbare remsystemen hebben meege werkt. Bij fietsen worden op het ogenblik voor al velgremmen en terugtrapremmen ge bruikt. De bandrem is er geheel uitge raakt. De trommelrem wordt ook zeer veel bij bromfietsen toegepast. De rem- werking bij droog weer is voor alle typen zeer goed te noemen. Een fiets kan zelfs sneller dan een auto worden afgeremd. Tot de voordelen van de velgrem, die vooral bij droog weer zeer goed funktio- neert, behoort het feit dat hij op ieder gewenst ogenblik kan worden bediend en dat met velgremmen zowel het voor als het achterwiel kan worden afgeremd. Nadelig bij de niet gekoppeld bedienings organen van velg- en trommelremmen is dat met de hand waarmee de rem be diend wordt niet tegelijkertijd ook rich ting kan worden aangegeven. Bij de velgremmen kan de eventuele chroom- laag van de velgen na afloop van tijd tot tijd worden weggeschuurd. Trommel- en velgremmen vragen zorg en onderhoud zoals het nastellen van stangen of ka bels, het vervangen van remblokjes of vering en soms van kabels. Bij nat weer is de remwerking van velgremmen dui delijk minder dan bij droog weer. Een voordeel van de terugtraprem is dat hij bij nat weer en bij droog weer even goed werkt. Verder vergt dit rem- systeem weinig onderhoud en heeft de fietser bij het beremmen beide handen vrij. Een nadeel van de terugtraprem naaf is dat hiermee alleen het achter wiel kan worden afgeremd, terwijl bij een noodstop de pedalen niet direkt in de goede positie staan om te kunnen remmen. Voor het fietsen in bergachtige streken, bij afdalingen met langdurig en onder broken remmen, zal de voorkeur aan velgremmen moeten worden gegeven van wege goede warmteafvoer. Te grote ver hitting van een rem kan ontzetting en breuk tengevolge hebben. Bij afdalingen moet derhalve zeer oordeelkundig en liefst regelmatig onderbroken worden afgeremd. Enkele maanden geleden verrees er een gezellig klein platenwinkeltje op de hoek van de Stationsweg-Heerenweg. Alhoewel men hier toentertijd nogal ge ruisloos en wat schuchter van start is gegaan begint men nu aardig ingespeeld te raken op de wensen van zowel de jonge alsook de oudere garde. Naast de min en meer bekende pop- en jazzplaten is er een enorme keuze in de populaire sector. De hits uit de Top-40 (singles) zijn zo veel mogelijk voorradig. Voor de verzamel L.P.'s in de populaire prijsklasse vanaf 5.90 krijgt men steeds meer belangstelling. In deze serie wor den dan ook heel fijne platen uitge bracht. „Het inkopen van grammofoonplaten is geen eenvoudige zaak" zegt de jeugdige Carla de Haan die hier de scepter zwaait, „De platen van b.v. The Beatles en The Rolling Stones vormen geen probleem. Zowat hun hele repertoire blijft nog steeds in de running. Veel moeilijker ligt' dit bij de vele sterren die ineens met een nummer aan de top staan en er net zo hard weer afvallen. Zo gauw ze niet meer door de radio te beluisteren zijn is er geen hond meer die naar ze vraagt. Je moet dus wel eens mensen teleur stellen. We kunnen de gevraagde plaat natuurlijk wel bestellen tenzij het om een nummer gaat dat allang uit de rou latie is genomen." Wanneer u van plan bent om Sinter klaas een handje te helpen is het dus wel zaak om bijtijds de gewenste platen te kopen of te bestellen. Naast de L.P.'s en singles kan men bij de Disco-Corner ook muziekcassettes, muziekbladen, platenkoffers, -rekjes en -doeken, cassette-koffertjes en platen- bonnen van 5— tot 25,— verkrijgen. Aan de kleine maar gezellige bar kun je al of niet met de koptelefoon op rustig verschillende plaatjes beluisteren. Het eens zo rustige winkeltje heeft over belangstelling niet te klagen. Vooral op vrijdagavond kan het er bijzonder ge zellig zijn. Opvallende, ongedwongen ontvangst door het gemeentebestuur Over en weer werden er geschenken aangeboden Vanaf vrijdagavond tot en met zondag middag waren de leden van de Stadt- kapel Coesfeld (Duitsland) de gast van de muziekvereniging „Eensgezindheid". Zaterdagochtend werden de Duitse gas ten officieel ontvangen op het gemeente huis. Tot deze gasten behoorde ook de burgemeester van de 33.000 inwoners tellende grensgemeente Coesfeld, de heer Vennes. Het voltallige dagelijks bestuur van Hei- loo en een aantal raadsleden waren ter begroeting aanwezig. Deze ontvangst kenmerkte zich door een ongedwongen sfeer. „Nog frisse lucht en mooie omgeving" De burgemeester mevr. mr. Corver-van Haaften zei dat zij zich er op verheugde dat de Stadtkapelle uit Coesfeld voor de tweede maal naar Heiloo was gekomen. Voor een kulturele uitwisseling met het fanfarekorps „Eensgezindheid". Mevrouw Corver uitte de mogelijkheid dat het eertijds misschien tot een sport- uitwisseling zou kunnen komen. Zij liet uitkomen dat Heiloo een dorp is „nog met frisse lucht en een mooie omgeving" en goede verbindingen met de werkge bieden. Tenslotte hoopte de burgemees ter dat deze ontmoeting niet de laatste zou zijn. Zij bood de burgemeester van Coesfeld, de dirigent en de voorzitter van de Stadtkapelle het boekje „Oude ansich ten van Heiloo" aan. Bruggen slaan tot over de grenzen Burgemeester C. Vennes van Coesfeld sprak over bruggen slaan tot over de grenzen, om een betere verstandhouding en vriendschap te kweken. Hij somde een aantal kontakten op die Coesfeld al heeft gehad met o.a. jeugdgroepen uit verschillende plaatsen. Spreker noemde ook een aantal overeenkomsten met Ne derlandse gemeenten. De burgemeester dankte voor de vrien delijke ontvangst en sprak de hoop uit dat de gelegde kontakten duurzaam zou den zijn. „Om elkaar nog beter te leren kennen." Burgemeester Vennes bood mevrouw Corver een gravure aan van de oude stad Coesfeld, anno 700. De voorzitter van „Eensgezindheid" ont ving een afdruk van het oude stadszegel van Coesfejd, met een afbeelding van de Heilige Lambertus. Mevrouw Corver werd bij het betreden van de raadzaal, door twee jeugdige mu zikanten van „Eensgezindheid" 'n fraai böeket bloemen aangeboden. Zoals gezegd, er heerste in de raadzaal, dank zij de charmante ontvangst door mevrouw Corver, 'n ongedwongen sfeer. De blommetjes buiten gezet De Duitse gasten waren met dit weekend echt uit. Het werkte aanstekelijk op de Heilooërs. Èr werd tezamen volop feest gevierd. Dit na een concert, door beide korpsen, in „De 'Rustende Jager". Er werd volop gedanst en gezongen en het feest duurde tot diep in de nacht, En of dit nog niet genoeg was, zondagmorgen was men alweer in „De Rus" om het af scheid wat genoegelijker te maken. Zaterdagmiddag heeft de Stadtkapelle een trip gemaakt naar Edam en Volen- dam, vooraf gegaan door een tochtje door „Oost" en „West". Een aantal ge nodigden van 't Duitse orkest en „Eens gezindheid" hielden samen met de bur gemeester van Coesfeld een staande re ceptie bij de heer en mevrouw Corver. Voor de Stadtkapelle van Coesfeld èn „Eensgezindheid" zijn het onvergetelijke dagen geworden. i: ilii.i l-R'MWIIiiMM S'VI'J LdSiiftËi:; '■I'"MHwfllnfiH HLjüiibSM Mi CNSf - STRAATWEG 103 - HEILOO - TEL. 30199 Een weekend-recept voor 4 personen Ingrediënten: 250 gram snelkokende spaghetti - 1 krop sla - 2 goudreinetten - 1 kleine bloemkool - acht kleine wortel tjes - 150 gram rozijnen - 1 paprika - 1 tomaat - 1 sinaasappel - 1 citroen - 1 dl kwark of yoghurt - 1 dl room - 1 theelepel suiker - vier olijven. Kook eerst de spaghetti volgens de aan wijzingen op het pakje precies gaar. Daarna spoelen met koud water, hele maal laten uitlekken en afkoelen. Maak de sla en de andere groenten schoon en snijd de laatsten aan dobbel steentjes. Gebruik van de bloemkool al leen de roosjes. De goudreinetten met wat citroensap bedruppelen tegen het bruin worden. Doe er dan de rozijnen, de partjes sinaasappel, tomaat en citroen bij. Vervolgens de kwark of yoghurt opklop pen met room en suiker, voornoemde in grediënten toevoegen en met dit rauw- kost-sausmengsel de slaschotel opmaken. Bewaar wat saus voor de spaghetti, die in een aparte schaal wordt opgediend met een blaadje sla en vier olijven. Drink er landwijn bij op kelder temperatuur; naar smaak rood of wit. Attentie: Het Bureau Voorlichting Macaroni en Spaghetti stelt gratis het receptenboekje „Culinaire Composities in Macaroni en Spaghetti" beschikbaar. Een briefkaartje is voldoende. 't ia

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 7