UIT HEILOO S RAAD SPOORWACHT Jl<° BAMBI LIMMEN SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL ZWEEDSE M-L- EN COOTING-BEHANDELIHG AVIA - QUICKSERVICE V Het vertrouwde adres voor al uw EERSTE KLAS GEDISTILLEERD W, VADER Telefoon 30075 's avonds na 18.00 uur tel. 33441 1 ll'i—l ...JUL 11 11 1 1111 111 111 opnieuw gestoffeerd HOOGEBOOM'S OPEN BRIEF WEEST VOORZICHTIG MET HET KOPEN AAN HUIS Gevonden voorwerpen Luchtfoto's vormen het bewijs: de Vikingen hebben Amerika ontdekt UW speciaalzaak voor baby en kleuter Westerweg 291 Heiloo - Tel. 30910. 's Vrijdags tot 9 uur, 's zaterdags tot 6 uur geopend. Jaarlijkse modeshow van R.K. Vrouwengilde - Limmen Stichting Bejaardenzorg „De Cameren" Muzikale familie Albrink weer voor de t.v. Limmen-nieuws Weer winst en verlies bij Oranje Wit nu uw wagen voor de winter een TIENTALLEN GULDENS GOEDKOPER dan bij de konkurrentie. WESTERWEG - HEILOO - TEL. 30745 SUBSIDIE AAN HET ST. NICÖLAAS-KOMITEE voor het houden van optocht Burg. en weth. schrijven aan de raad het volgende „De jaarlijkse optophten van St. Nico- laas in Heiloo werden voorheen gefinan cierd door de gezamenlijke ondernemers (Gemidza) te Heiloo. Nu deze vereniging aan het St. Nicolaaskomitee heeft laten weten, dat zij niet voornemens is voor 1971 een financiële bijdrage te verlenen voor de intocht van St. Nicolaas, heeft het St. Nicolaaskomitee de gemeente verzocht een subsidie van 920,— te verlenen, teneinde dit kinderfeest toch door te laten gaan. Wij zijn van mening dat het verstrekken van een gemeentelijk subsidie onder de gegeven omstandigheden aanvaardbaar moet worden geacht. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen wij u voor het St. Nicolaaskomi tee een subsidie van 920,te verlenen voor het organiseren van een St. Nico- laas-optocht." ONDERWIJSBENOEMINGEN In een ontstane vacature aan de Von- dèlschool stellen B. en W. de raad voor mej. P. Somer- te benoemen. Thans on derwijzeres aan de Terrasdorpschool voor gewoon lager onderwijs te Am sterdam. Aan de Hofdijkschool willen B. en W. benoemd zien de heer H. van Veldhui zen, thans werkzaam aan de Leeghwa- terschool te Zaandam. De benoeming werd nodig tengevolge van de uitbreiding van het aantal leerlingen aan de Hof dijkschool. KOOPAVOND OP VRIJDAGEN VERLENGD Definitief advies moet nog binnenkomen „In de raadsvergadering van 27 augustus 1971 heeft u dc proeftijd voor het hou den van een koopavond op vrijdagen met twee maanden verlengd tot 31 oktober 1971, aangezien op dat moment de en quête van de Gemidza nog niet was af gerond. Op 16 september 1971 is eerst de uitslag van de enquête binnengekomen. Onmid dellijk daarna hebben wij het verzoek van de 'Gemidza om een regeling voor een definitieve koopavond om advies aan de Kamer van Koophandel doorgezon den. Inhoud 3 flessen LOYAL SHERRY Med. Dry 9.95 1 fles voor 3.95 Wij beschikken ook over goedkopere merken JENEVERS. Tevens frisdranken en bieren, o.a. Heineken - Amstel - Grolsch - Tuborg Dorthmunder - Keiler en Ekla. Verhuur tafels, stoelen, servies, glaswerk en koffiezetmachines. WIJ BEZORGEN AAN HUIS - - STATIONSWEG 89 bö het station Ruiijiq parkeergelegenheid. TEVENS BARRETJE TE HUUR, Uw stoelen of bankstel binnen de kortst mogelijke tijd. Wij komen vrijblijvend met onze kollektie bij u aan huis. Woning- en stoffeerinrichting Westerweg 64 - Limmen Telefoon 02205-1338 Op 14 oktober jl. ontvingen wij telefo nisch het bericht, dat het onderzoek van de Kamer van Koophandel deze maand nog niet kan worden afgerond, daar het enquête-materiaal van de Gemidza on voldoende was. Een nadere oriëntatie was noodzakelijk. Desgevraagd werd me degedeeld dat er geen bezwaren bestaan om de koopavond door te laten gaan tot de raadsvergadering in de maand, waar in het advies van de Kamer van Koop handel afkomt. Wij stellen u voor met deze suggestie in te stemmen," aldus een schrijven van burgemeester en wethou ders aan de raadsleden. VOORSTEL OM 125.000,— BESCHIKBAAR TE STELLEN voor verbouw en inrichting van Open Huis Rijkssubsidie weggevallen Burg. en weth. hebben zich in een uit voerig schrijven tot de raad gewend, met daarbij een voorstel ten aanzien van het veel besproken open huis. Omdat zovele inwoners nauw betrokken zijn bij het stichten van een ontmoetingscentrum als het open huis, menen wij dat het goed is het gehele schrijven, met het voorstel, te publiceren. Om technische redenen zijn wij genood zaakt dit artikel in 2 delen op te nemen; volgende week komen wij hierop dus nader terug. Het luidt als volgt: „De werkgroep Open Huis, ingesteld d.d. 19 maart 1971 heeft de resultaten van de gehouden enquêtes onder de inwoners en de verenigingen van Heiloo nader be studeerd. In eerste instantie heeft zij baar bevindingen weergegeven in de no ta „Op weg naar het Open Huis in Hei loo". Bij de voorbereiding van dit advies zijn wij helaas gekonfronteerd met het te leurstellende feit dat door de bezuini gingsmaatregelen van het huidige ka binet op geen enkele wijze toezeggingen konden worden gedaan inzake subsidië ring van het project Open Huis als cen trale akkommodatie t.b.v. de samenle vingsopbouw in Heiloo. Door het wegvallen van de rijkssubsidie, die bij verlening tot maximaal 75% van de subsidiabele kosten gaat, zien wij geen mogelijkheden om de oorspronke lijke plannen van de werkgroep uit te voeren. Het bovenstaande is voor ons aanleiding geweest wederom een beroep te doen op de werkgroep, teneinde het Open Huis - hoewel met veel minder financiële mid delen - toch enigszins aan te passen aan de wensen en behoeften, zoals deze uit de enquêtes naar voren zijn gekomen. Als uitgangspunt is daarom een ontwerp van de afd. Bouw- en Woningtoezicht genomen. Dit ontwerp bevorderde ener zijds een doelmatig overleg met de werk groep en anderzijds versnelde het de procedure van voorbereiding van het Open Huis. Om meer inzicht te verkrijgen in de wen sen en behoeften van de verenigingen, die destijds belangstelling hadden voor het gebruik van het Open Huis, heeft een deel van de werkgroep nader kon- takt opgenomen met deze verenigingen. De resultaten van dit onderzoek zijn de basis geworden van de voorlopige bezet ting van het Open Huis. Een ander deel van de werkgroep heeft tezamen met enkele ambtenaren van Bouw- en Wo ningtoezicht de kostenberaming van het Open Huis aangepast." aan het kollege van B. en W. van de Gemeente Heiloo Op de avond van 2 oktober gebeurt een ernstig verkeersongeluk op Rijksweg 9; er zijn 2 doden en 2 zwaargewonden. Belemmerd door de mist en verstoken van moderne communicatiemiddelen komt de hulpverlening maar traag op gang. Onder meer wordt de reddings- aktie nodeloos opgehouden, omdat de Heiloose brandweer moet uitrukken zon der de plaats des onheils te kennen. In februari bracht de Heiloose D'66 frak- tie, sprekend over de brandweer, het volgende naar voren „Wat niet op het prioriteitenlijstje staat en toch zeer noodzakelijk is, is de aan schaf van een mobilofoon- en portofoon installatie, opdat men vanaf de wagens in rechtstreekse verbinding staat met de centrale post. Dit dringt te meer, daar nogal eens uitgerukt moet worden naar brandende auto's op Rijksweg 9, waar geen woonhuizen staan met tele foonverbinding en helaas ook nog geen praatpalen." Dit tragische ongeval moet toch een laatste waarschuwing zijn. Zeker met de wintermaanden in het vooruitzicht, menen wij dat langer wachten met het treffen van de nodige voorzieningen be slist niet verantwoord is. D'66, afdeling Heiloo Breedelaan 65 30 zakken „compost" voor 250, Dat men niet te voorzichtig kan zijn met het kopen aan huis ondervond weer een Heiloose huisvrouw. Twee mannen kwamen aan de deur of zij compost wilde kopen. Als de dame alvast een kopje koffie wilde zetten, zou zij voor 30 zakken compost „maar" voor 25 zak ken behoeven te betalen. Arbeidsloon behoefde dan ook niet betaald te worden maar er werd haar een „rekening" ge presenteerd van niet minder dan 250 gulden. Zij is er ingetuimeld en heeft spijt als haren op d'r hoofd. Tegen zulke prak tijken willen wij weer waarschuwen. Te gen de „heren", die trouwens geen adres achterlieten (nogal begrijpelijk) is blijk baar niet veel uit te richten. Men zij nog maals gewaarschuwd tegen zulke prak tijken. Cyperse poes, witte pootjes; bankbiljet; pink; autoped; kontaktdoos; blauw-crè- me speelgoedkonijn; kentekenplaat VH- 58-09; herenpolshorloge Seiko, nikkelen band; langspeelplaat; 2 sleutels aan ring; rode kindertas inhoud een portemonnee; „waïte plastic regenjas; ketting met ro de steentjes. Inlichtingenwoensdag en zaterdag tus sen 2 en 4 uur op het groepsbureau der rijkspolitie te Heiloo. 20 OKTOBER 1971 n i Mul UITKIJKPOST Toen een Fransman in 1732 de tegen woordige staat Zuid-Dakota doorkruiste ontdekte hij een autochtone bevolkings groep met blond haar en blauwe ogen. Door middel van een luchtfoto hebben archeologen de resten van een oud Vi kingen-fort gevonden. Wanneer we deze gegevens samenvoe gen moeten we wel tot fie konklusie ko men dat de Vikingen zich reeds lang voor Colombuo' ontdekking, in Noord- Arnerika gevestigd hebben. Het is deze luchtfoto, gemaakt op Ko dak Aviation Film, die ons tot deze rek- tifikatie van de geschiedenis noopt. Dc; verbeteringen van de films, met name die van de infra-rood gevoelige films - hebben het ons mogelijk gemaakt de sporen van de inval te bewijzen uit het verleden dat tot op heden onopgemerkt is gebleven. Het Vikingenfort in Zuid Dakota, dat op een grote afstand van de kust gele gen is, is tijdens een routinevlucht gefo tografeerd. De specialisten hebben ge- konstateerd dat het type konstruktie een grote overeenkomst vertoont met de fortifikaties, welke de Noorse krijgers tussen 1000 en 1300 in Scandinavië, Oost Europa tot aan Turkije hebben gebouwd. De autochtone Indianen hebben beslist nooit dergelijke bouwtechnieken toege past. De Vikingen: hebben Zuid £>4kota kun nen bereiken langs twee .verschillende wegejn: door jde St. Laurens iHvier öp te vareA tot aaA de Grote MereA eA via de Hudson Baai. Voor het binnendringen van het continent hebben zij gebruik kunnen maken van één van de talrijkste rivieren die het doorsnijden. In een oude kroniek wordt verteld dat vele honderden Vikingen plotseling zou den zijn verdwenen van Groenland tij dens een periode dat de pest grote ver woestingen onder de bevolking van Eu ropa aanrichtte. Volgens hetgeen is vast gesteld door de ethnologen gebeurde dit in een tijd dat de kuituren van de ver schillende Indiaanse stammen van N. Amerika diepgaande veranderingen on dergingen. Co!ombu_- echter landde pas in 1492 op de Amerikaansekust. Hy wa.. dus niet de eerste: dat is iets dat zeker is voor de onderzoekers,; die deze, uit Zuid Da kota dfkomMige,'fotografische dokumen- tatie hebbeA geaAalyseerd. gebreide jumpsuit in bleu bruin marine mt 80 t/m 110 vanaf 19.95 bijpassende pullover vanaf 14.95 Het Kath. Vrouwengilde lokte een volle zaal met haar eerste avond. Het betrof de jaarlijkse modeshow in samenwerking met de plaatselijke Middenstand. Na een welkomstwoord van de presidente, open de de fa. Vos de show met klassieke he renkostuums en vrijetijdskleding, waar onder vlotte en sportieve jasjes, spencers, coltruien en vesten. Vervolgens showden de kinderen Lute en Pijnappel de nieuw ste kindermode voor de gelijknamige firma's. Zonder plankenkoorts toonden zij leuke truien en broeken nu en dan met een vlotte moderne pet. De meisjes droegen fijne spencerpakken en jurkjes. De kindershow werd afge rond met een kollektie pyama's en dus- tertjes. Na de pauze toonden 7 mannequins, allen leden van het K.V.G., wat de firma's Lute en Pijnappel te bieden hebben voor deze winter. Mooie broekjes met vlotte pullovers, jumpers, vesten en hesjes. Ook de jurkjes waren niet vergeten, als mede enige blouses en rokken, zowel voor de tieners als voor de iets grotere maten. Hierbij werden mooie en moderne kettingen en oorbellen gedragen van de fa. Stuifbergen. Van deze firma waren ook de mooie pruiken, die de mannequins droegen. De make-up was verzorgd door de schoonheidsspecialiste, mevr. Valke- ring-de Lange. Alle lof voor de lady speaker van deze avond, mevr. Winder- Kunst. De show werd besloten met mooie nachtkleding. De dankwoorden van mevrouw Molhoek waren dan ook wel op hun plaats voor alle amateurs en amatrices, die deze avond weer tot een succes maakten. Zij bood hen namens de middenstand een attentie aan en een boeket bloemen van het K.V.G. Inschrijving gegadigden voor woningen De Stichting Bejaardenzorg „De Came ren" deelt mede: „Voor de in aanbouw zijndewoningen kunnen bejaarden uit Limmen zich als gegadigde nog laten in schrijven bij het sekretariaat: Visweg 33 te Limmen." Er worden in de onmiddellijke nabijheid van het verzorgingstehuis „De Cameren" een 34-tal bejaardenwoningen gebouwd. De eerste 5 worden eind dezer maand opgeleverd, in november 6 en de daarop volgende maanden de andere 23. De muzikale familie Albrink, 6 „man" sterk, komt weer voor de televisie op dinsdagavond 26 oktober, in het televi sieprogramma van de N.C.R.V. „Met 'n liedje het land in". Een nieuwe serie programma's waarin ensembles uit ge zinnen hun muzikale prestaties laten horen. Het ensemble van de fam. Albrink bestaat uit 4 akkordeons, piano en drum. Nadat het eerste elftal weer een punt rijker werd, gaat het a.s. zondag naar De Rijp om weer eens kennis te maken met het elftal dat na 5 wedstrijden nog steeds puntloos is gebleven. Uit de laat ste uitslag MeervogelsDe Rijp blijkt dat dit elftal de „kop" begint op te ste ken en daarom zal Limmen op een war me ontvangst moeten rekenen. De wed strijd begint om 14.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: De Rijp 1Limmen 1, 14.00 uur Limmen 2Q.S.C., 14.30 uur Limmen 3Vitesse 7, 14.30 uur Limmen 4Vitesse 8, 11.00 uur Duinranders 4Limmen 5, 14.00 uur Limmen 6Meervogels 5, 12.45 uur H.S.V. 7Limmen 7, 12.00 uur N. Niedorp jeugdsen.Limmen, 12.00 u. Junioren: Purmerend 1Limmen 1, 12.00 uur Limmen 2Alkm. Boys 4, 12.00 uur Zaterdag 23 oktober: Junioren: Meervogels 3Limmen 3, 15.15 uur Aspiranten: Limmen BVitesse D, 15.15 uur Limmen C-Vitesse F, 14.00 uur Alcm. Victrix FLimmen D, 14.00 uur Limmen EAlkm. Boys L, 15.15 uur Limmen FH.S.V. I, 14.00 uur Klaverjassen A.s. vrijdag 22 oktober zal de eerste van de 7 klaverjasdrives plaats hebben welke serie georganiseerd werd door de amu sementskommissie en gehouden wordt in de kantine op „Dampegheest" voor leden en donateurs van de vereniging. De aanvang is gesteld op 20.00 uur, ter wijl tal van prijzen te winnen zijn. Bij voldoende deelname zal er een klasse ment worden bijgehouden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar de laatste uitgave van de Limmerick. Waren het in de eerste week de dames die wonnen, en de heren die verloren, vo rige week waren de rollen heel duidelijk omgekeerd. De dames waren tegen Dy namo 2 geheel kansloos. Zij konden, ge handicapt door het niet meespelen van 2 vaste eerste-team speelsters, het sterke Dynamo niet tot een uiterste krachtsin spanning dwingen om tot die 30 over winning te komen. De heren revancheerden zich wat voor hun zwakke eerste optreden en gaven Phoenix 6 geen enkele kans. Met dui delijke cijfers wonnen nu de Oranje Wit mensen30. Beide teams hebben nu dus 2 punten uit 2 wedstrijden. Deze week hebben zowel de dames als de heren een zeer reële mogelijkheid om hun puntentotaal te vergroten. Het programma voor deze week donderdag (dames) 19.15 uur, Oranje Wit—Voluit 3. donderdag (heren) 21.15 uUr, Oranje WitDynamo 3. Dit betekent tevens voor de dames: veld opbouwen, en voor de heren: veld af breken, i.v.m. het „thuis" spelen. leuk gebreid jurkje in bleu/wit <•>1 rood/wit mt. 68 t/m 86 vanaf 13.95 gebreid soepei tuniekpak, rood/wit en blauw/wit vanaf 27.95 (mt. 80 t/m 110) draion bontjasje in beige afgezet met beige of groen velours mt. 92 t/m 128 vanaf 45.95 grappige knickerbocker (met potloden) mt. 98 t/m 116 v.a. 25.95 Apart 2-delig capuchon-pak met ketting ceintuur in bruin suèdine (zeer goed wasbaar) vanaf mt 86 t/m 116 47.75 (ook met knickerbocker) grappige regencape in effen en bedrukt lak mt 86 t/m 116 v.a. 21.95

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 8