- VERENIGINGSNIEUWS - fill x. J Hf >C KROON Voordelen -v 219 SPORT EN SPEL AANSLAGBILJET Echte voordelen vanaf donderdag a.s. 2 Flac. afwasmiddel van 196 2 Fam.z. papr. of patato-chips v. 196 Pot Stegeman knakworst van 139 250 g Koffie gem./bonen van 222 2 Pakjes margarine van 100 2 R. Edet rose toiletpap. van 205 2 Lblik G.G. doperwten van 196 Hele Edammer J.B. 1600 g Gr. pot witte bonen van 122 Couronne d'Or landwijn r./w. Z. a 27 st. lange vingers van 98 10 Fles Bavaria pils van 350 P. adv.- of mokkasprits van 118 2 R. Marie biscuit van 105 129 149 119 199 79 189 179 889 85 229 79 298 98 89 Kaandorps Supermarkt 2 Fam. tubes prodent tandpasta Altijd gratis thuisbezorgen Financiën ■Hk« praktisch geschenk .d. FEET'S vakhandel De schatkamers van Sinterklaas Burgerlijke stand HERENMODE ¥00R BIJDETIJDSE MANNEN Modess maandverband van 115 nu 99 Westerweg 316 - HEILOO geen 338 geen 239 nu fit/ KLEURENFOTO'S l van uw kinderen ;K!N0 mi00' Een scheidende pastoor Rutten schrijft ons damclub heiloo verplettert Deel straatverlichting viel uit „Samenscholing'7 ook in Heiloo UITKIJKPOST 27 OKTOBER 1971 KATH. BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN Afdeling Heiloo Daar er bij de zangvereniging in „De Loet" plaats is voor nieuwe leden, heb ben zich reeds énige bejaarden van onze afdeling R.K. Bejaardenbond opgegeven. Moge dit een aansporing zijn voor de an dere leden van bovengenoemde bond, dit voorbeeld te volgen. De repetitie wordt gehouden ^vrijdags van half 3 tot half 4. BUK-BUK NIEUWS Vanaf deze plaats willen we alle sportie ve Heilooërs bedanken, die aan de bos- loop meegedaan hebben en daarmee dit gebeuren tot een succes gemaakt heb ben. In het bijzonder willen wij George Tervoort, Henny Lammers en Gerard Lammers bedanken, omdat zij ervoor ge zorgd hebben dat de 48 deelnemers van start konden gaan. Ze hebben de route uitgezet en alles in orde gemaakt. Het trajekt bevatte gras- en zandvlaktes en er moest gelopen worden over paden, waar een dikke laag bladeren lag. Een extra moeilijkheid was het beklimmen van de Kattenberg, in looppas uiteraard. Na de Kattenberg stonden er 2 contro- leuses, die onze kaarten afstempelden. Degenen die meegelopen hebben, krijgen hun medaille over enkele weken thuis. Wat betreft de deelnemers van Buk-Buk, was wel te zien dat de trainingen met de trimclub „Sluit-aan" (die ook deze loop organiseerde) vruchten afgeworpen had den. En we gaan er nog steeds mee door. Elke zondagochtend om 9.30 uur ver trekken we vanaf de Rechte Hondsbos- schelaan 11. Zaterdag30 oktober a.s. organiseren we weer een grootse speurtocht vol ver rassingen. Als je mee wilt doen, zorg dan dat je om 19.00 uur op de Buk bent. Neem een zaklantaarn mee en 2.50. Voor niet-leden is het 1^- extra. Na tuurlijk is de zolder 's avonds gesloten, omdat we er met z'n allen op uit trek ken. Alle leden krijgen waarschijnlijk zelf bericht. Als het regent gaat het niet door en zijn we wel geopend én bij twij felachtig weer kun je na 18.00 uur no. uz403 bellen om te weten te komen of het al dan niet doorgaat. Nóu tot vrijdag, en zeker tot zaterdag REÜNIE VAN HET NIVON Men gaat voorjaarsreis opnieuw beleven Zij die mee zijn geweest met de voor jaarsreis van het Nivon, gaan op zater dag 6 november de reis opnieuw beleven. Via foto en dia's gaat men van de omge ving van Moilseifen, waar werd gelo-. geerd weer genieten en reisindrukken uitwisselen. Inlichtingen zullen verstrekt worden over een volgende reis naar Ubbedissen, gelegen in het Teutoburgerwoud (Dsl.). Zij die wat meer willen weten over het sociaal toerisme in 't algemeen, zijn ook welkom. De bijeenkomst vindt ditmaal plaats in het B.B.A.-gebouw, Koningsweg 2 te Alkmaar en begint om half acht. KURSUSSEN VAN DE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Naast de reeds aangekondigde kursus „Woord en Wederwoord", gaat de Bond van Plattelandsvrouwen nog een aantal kursussen organiseren. Eén cursus om vat het maken van kleine kadootjes, waaronder het verwerken van strobloe- men. Het ligt in de bedoeling een lite- ratuurklubje te vormen onder leiding van mevrouw Van Noord-Bos. Een de- klamatieklub staat onder leiding van mevrouw B. S. Frevel-Geyl uit Bergen en het ligt in de bedoeling een tweede handwerkklub te stichten onder leiding van mevrouw A. Brouwer-Kruiten. In het voorjaar van 1972 gaat draaien een kursus „Kleine karweitjes in huis". Het zangkoor, onder leiding van mevr. G. van Zalinge-Ooykaas komt iedere maandagmiddag in het Dorpshuis bijeen. „DIE DREIGROSCHENOPER" VOOR DE FILMLIGA Vanavond in het „Asta"-theater De Filmliga Heiloo brengt vanavond voor haar leden „Dreigroschenoper" van Bertolt Brecht en Karl Weill, onder re gie van G. W. Pabst. Gisteravond werd de eerste voorstelling gegeven in het „Asta"-theater. Om deze en dergelijke films te vertonen werden destijds de eerste filmliga's op gericht. In deze film werd de code doorbroken dat in films een schurk altijd duidelijk een schurk moest zijn en dat onschuld altijd moest worden beloond en misdaad onvermijdelijk bestraft. Dit was te gek in de twintiger jaren. (De film dateert van '28). Maar ook in Nederland werd gestreden voor de openbare vertoning van deze film. En met succes. In de der tiger jaren bracht het avant-garde thea ter „De Uitkijk" deze film jaarlijks terug en vele filmliefhebbers gingen er ook elk jaar naar toe, zoals er muziekliefhebbers zijn die nooit de Mattheuspassion missen. Een oude film dus, maar een film die wel elke filmliefhebber toch minstens eens gezien moest hebben. Voor een naar ';v/H Van^Pfacht Tévens alle repa ratiéwerkzaamheden Stationsweg 51 - Heiloo Telefoon 30196 K.V.G. „ST. MONICA" Donderdag jl. gingen 50 dames van onze afdeling voor een excursie naar de cen trale van de Hema in Utrecht. Na enige strubbeling vanwege te kort plaatsen in de bus, wat spoedig door de chauffeur werd opgelost, gingen we om ruim 12 uur van start. De presidente verwelkomde de dames en hoopte dat we een leerzame en prettige middag zouden hebben. Met de zon door de ruiten en het pretti ge humeur dat alle dames hadden mee gebracht, kwamen we om ruim half 2 bij de Hema aan, waar we bij de deur al opgewacht werden door twee gast vrouwen, die ons na de lift naar boven geleidden, waar in een gezellig zaaltje de thee, banket en chocolade al op ons wachtte. Inmiddels werden wij verwel komd door mevrouw Langer, die meteen startte met uiteen te zetten hoe de Hema werkte, o.a. dat deze centrale zo groot was als 6 voetbalvelden en dat van hier uit 110 Hema-zaken werden bevoorraad. Na duidelijke voorlichting en rondleiding, kregen we nog een modeshow en wer den allen weer onthaald op een lekker borreltje en wat daar zo bij hoort. Aan de lijn schenen de dames niet te denken. Er werden door een paar dames vele modellen, zowel onder- als bovenkleding, vele mooie dusters en nachthemden ge toond. 't Een nog mooier dan 't ander. Aam-het slot werden nog veel artikelen getoond die bij deze Hema-zaken alle maal te koop waren. Omstreeks 5 uur was het afgelopen en kregen we allemaal nog een doos met kaarsen, hetgeen we allen zeer op prijs stelden zo vlak voor de feestdagen. We gingen allen weer blij en voldaan naar huis. Het was een pracht middag. Voor de dames die zich te laat opgege ven hadden, bestaat er nog een kans, als we er nog 50 dames voor kunnen krijgen, mogen we nog een keer komen, dus da mes geeft u op, u zult er geen spijt van hebben. Verder wordt u nog. herinnerd, aan ..de kreatieve avond op 10 november zoals u op het programma kunt zien. Dan kunt u zich meteen opgeven voor de bezin ningsdag op 16 november. Wilt u zo goed zijn dan gelijk af te rekenen, zodat het bestuur op geen moeilijkheden stuit. En denkt u ook aan de bonnetjes voor onze zieken. De bus staat op u te wach ten, bij voorbaat hartelijk dank en tot woensdag 10 november. „ST. MONICA"-DAMES GAAN KREATIEF WERKEN Mogelijk aan geschenken voor komende feesten Op woensdag 10 november komen de dames van het Kath. Vrouwengilde „St. Monica" weer bijeen. Zij gaan dan krea- tief werken, mogelijk aan geschenken voor de komende feesten. Materialen worden op deze bijeenkomst verstrekt. De heer H. H. J. ten Hoope, voorzitter van het R.K. kerkbestuur zal de dames wat gaan vertellen over het beleid van het kerkbestuur. Vanaf maandag, 25 oktober, kunt u een week lang bij de dames Bammens en Bood terecht om een grote voorraad speelgoed te gaan bekijken dat zij in samenwerking met nog enkele anderen maakten voor de Vara-speelgoedaktie. Het vorig jaar werden er op deze wijze 700 kinderen met een kado verrast. De schatkamers van deze sinterklazen staan een week lang voor u open. De adressen zijn: Kerkelaan 28 en Kenne- merstraatweg 79. Geboren: Linda M. L., d.v. W. A. Alphenaar en A. L. G. C. Huisman. O Elders geboren: Marcus M. J., z.v. G. J. M. Peters en A. E. T. M. Möllmann. Getrouwd: Johannes S. M. Wittebrood en Adriana M. Smit;' - - Johannes H. Hendriks en Christina Mes; Gerard J. Gravestijn en Petronella M. Admiraal; Hans Aben en Janna Pruntel; Johannes J. Smit en Maria F. Alders; Johannes F. Klaase en Petronella T. M. van Veen. Overleden: Adriana de Ronde, 97 jaar, w.v. J. Ro denburg; Cornelia Bakker, 74 jaar. Elders overleden: Johanna Kremer, 67 jaar; Wessel Hendriks, 67 jaar. Port. betaald U kent ze wel, ze zijn pas binnen. Je durft ze amper open te maken. Toch hebben deze blauwe brieven één ding op voor Je weet waar je aan toe bent ij Héél moeilijk (en overdreven Natuurlijk) is, om hc et totale aanbod van m HERENKLEDING bij u in dezelfde brievenbus te deponeren. Daarvoor 2 zult u er opuit MOETEN. Alléén, uw verbazing is nog groter als u ontdekt, wat hierin de mogelijk heden zijn. Het is «jet voor niet y/j UW KLEDINGADVISEUR ®Lojn- HERENMODE - HEERENWEG 140 - HEILOO Heerenweg 140 - Heiloo - Telefoon 33308 Bekende merken o.a. Wilson Clenny, Allard, Stnrka, Sticking Cnmpas, Bermuda club, Stijlgroep, originele SaLaburger Loden, èchiesser, D.D. an kiets enz. enz. Telefoon 30437 TOTO S.V. „DE FORESTERS" Deze week dubbele toto Deze week- speelt er wederom een dub bele toto, t.w. no. 14 en 15. Beide toto formulieren dienen deze week reeds te worden ingeleverd. Nieuwe toto-deelnemers kunnen zich uiteraard nog opgeven bij de bekende sigarenmagazijnen Bouwhuis, Braam, Broksma, Keuris, Kraakman, Kuijper of Masclé, of Westerweg 77 en in het club huis op het sportkqmplex aan de Laan -vanMuijss t- EFFECT VOLLEYBALNIEUWS Dames 1 nog steeds ongeslagen Ook in de jl. zaterdag gespeelde volley bal-wedstrijd tegen' H.C.S.C. 1 uit Den Helder bleef het dames-team van Effect ongeslagen. Het werd ditmaal een span nende goede wedstrijd met veel hoogte punten. Uitslag 30 voor Effect. Het was een wedstrijd waarvan veel te genieten viel en waardoor ook het vol leybal als kijksport zo veel aantrekke lijks biedt. Jammer dat zo weinig Effect supporters aanwezig waren. Juist in der gelijke wedstrijden, kan men veèl genie ten.maar ook yeel leren. NOORD-HOLLANDSE WANDELSPORT BOND houdt sluitingstocht, op 6 november vanuit Heiloo Op zaterdag 6 november a.s. houdt de Noordhollandse Wandelsport Bond, van uit Heiloo, een sluitingstocht. Wandel routes van 10 en 15 km. Gestart wordt tussen 1 en 2 uur vanaf de Vondelschool aan de Breedelaan. Vóórinschrijving is mogelijk tot en met zaterdag 30 oktober; na deze datum is het inschrijfgeld 50 cent hoger. Voor opgave: A. Fraase-Storm, De Kistema- ker 3, P. Knip, De Kistemaker 1, E. Lute, De Hofstee 6 en R. Weening, De Kiste maker 18. Ook in groeps- of verenigingsverband kan men deelnemen. Zowel individueel als in groeps- of verenigingsverband wordt, bij het goed uitlopen van de 10 of 15 km een fraaie herinnering aangebo den. D.V.W. HEILOO Zondag 17 oktober jl. is weer de jaar lijkse Wieringermeer baarswedstrijd ge vist met als inzet de wisselbeker. Het was zeer moeilijk de baarsjes te ver schalken. De beker die de heer Groefse- maal 2 maal wist te winnen, ontging hem nu. De beker is. nu voor het eerste jaar in het bezit van de heer L. de Jong met 2 cm vis meer dan no. 2 Jaap Bak ker. Er werden 116 baarsen gevangen wat niet zo'n best resultaat was met 30 vissers. De grootste baars werd gevan gen door Th. van Steeg met 25 cm. De uitslag van de eerste 10 1. L. de Jong 164 cm, 2. Jaap Bakker 162, 3. M. Groefsema 140, 4. Jan Kleef 129, 5. M. Sengers 124, 6. Sanches 122, 7. Schoonhoven 105, 8. A. de Jong 103, 9. J. Mulder 78 en 10. T. Schelvis 71 cm. H.S.V.-NIEUWS Een enthousiast spelend Alw. Forward heeft H.S.V. zijn eerste en gevoelige nederlaag toegebracht. Bewust van de mogelijkheid, door winst, gelijk met de koplopers te kunnen komen, heeft zij H.S.V. geen moment de kans gegeven haar eigen speltype te ontplooien. Dat H.S.V. zich deze wil liet opleggen, zal door Alw. Forward in dank zijn aan vaard. Het werd een verdiende 5—0 overwinning. A.s. zondag op het H.S.V.-sportpark: H.S.V.V.V.B. „KLIMOP" TURNSTERS NU NAAR POLEN Wedstrijd driekamp: Nederland - Polen- Noorwegen Nauwelijks zijn de „Klimop"-keurturn- sters Ans Dekkfer en Ikina Morsch uit Rusland terug of ze vertrekken (van daag) al weer naar Polen. Beide meisjes, want dat zijn het nog, zullen deelnemen aan een driekamp: Nederland - Polen - Noorwegen. LEDENVERGADERIN G BASEBALL - SOFTBALL afdelingen van de s.v. „De Foresters" De afdelingen baseball en softball van De Foresters houden op donderdag 18 november een ledenvergadering in de kantine op „De Egelshoek". Een clubavond wordt gehouden op don derdag 4 november, natuurlijk ook in de kantine van de club. ZO SCHAAKTE „OPPOSITIE" Maandag jl. bond het 2e achttal voor de 3e klasse NHSB in Assendelft de strijd aan tegep Assendelft 1. Oppositie begon niet slecht met remises van De Graaf én De Jager en een winst partij van Boer, doch uit de resterende 5 partijen konden Bos en Sneek jr. re mise maken, de andere 3 leverden een nul op. Eindstand derhalve 53 voor de thuisclub Assendelft. Op dinsdag in het Dorpshuis ontving Oppositie 1 het eerste achttal van Schaakmat uit Noord-Scharwoude voor de le klasse NHSB. Moeten normaliter de eerste borden voor de winst zorgen, ditmaal opende Niehaus sr. aan bord 7 de score, op de voet ge volgd door Ligthart en even daarna Alle man 30 derhalve! Remise van Holtes en Sneek sr. brachten een 41 stand op het bord, doch het duurde nog vrij lang, voordat v. d. Werff met een remise de finitieve winst voor „Oppositie" kon la ten aantekenen. Echt gedegen partijen speelden Polhuys tegen Kaan en Slob tegen Goudsblom, waarbij ook hevige tijdnood om de hoek kwam kijken. Bij het vallen van Goud- blom's vlag had Slob echter de winst te pakken, Polhuys daarentegen overleefde de tijdnood en kon daarna opgeven. Het werd 5V2—2V2 voor Oppositie, dat nu 3 punten uit 2 partijen heeft behaald. Voor de clubkompetitie werden de vol gende resultaten geboekt JonkerBos 01 Niehaus jr.De Vries 10 v. d. PollVan Zijp 01 Sneek jr.Heeringa 10 Van DiepenWillems 01 WerksmanSleutel 01 De gedetailleerde uitslagen luiden: D.C.H. „De Broeikas" N. Ligthart—D. Pekel R. de BoerA. Broersen J. GroenenboomT. Verduin J. SlijkermanC. de Wit S. Schurer sr.—C. Broersen C. Bijwaard—P. Bruin C. van LieshoutW. Broersen S. Schurer jr K. de Ridder P. RietveldJ. Broersen W. GroothelmJ. Schut A. v. d. Werff—J. Wester J. de GeusJ. Mooy J. KraakmanW. Broersen A. KroonR. Hollenberg H. Rommel—P. v. d. Kolk C. SwartG. Ley en N. UrsemJ. Zwart A. DijkmanA. Buur F. SchoutenN. Broersen H. KöllmannP. Kersens 2—0 2—0 2—0 2—0 1—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 1—1 2—0 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 02 2—0 2—0 34—6 Het is nog lang geen Sinterklaas maar voor het laten-maken van een leuke serie is het nooit,te vroeg, j KennemerstraÈtfcw^eg 330 - Heiloo Telefoon 02200-31061 Het bericht van mijn heengaan in eme-, ritaat «m uw blad was voor mij een aan- genameVerrassing. Na een ambtsperiode van 11 jaa* in Heiloo ligt het wel voor de hand, zoals, u vermeldde, dat Heiloo nog steeds mijirvolle belangstelling heeft. Uw blad heeft mij ruim vier jaren lang alle inlichtingen oixn* Heiloo verschaft, die ik maar zou kunnen wensen. Ik dank uw redaktie daarvoor zeer. Bijzonder heb ik het gewaardeerd, dat u ook mijn zuster wilde vermelden, die op 15 febru ari 1972 vijfentwintig jaren lang mijn huishouding met alle zorg zal hebben bestuurd. Dat u ook haar wilde vermel den, getuigt van, meen ik, dat u door heeft wat een goed verzorgen van een pastoriehuishouding betekent niet alleen voor de bewoners van een pastorie maar voor geheel de parochie, wat niet altijd zó gezien en gewaardeerd wordt. U wenst ons alles wat maar goed is in de Fran- kenstraat 4 te Eersel: wij hebben alleen maar goede wensen voor uw persoon en gezin, uw krant en uw brede lezerskring. Met alle waardering, J. G. J. Rutten „DE BROEIKAS" De wedstrijd tegen „De Broeikas" uit Akersloot heeft voor de Damclub Heiloo in haar sterkste bezetting een overtui gende zege opgeleverd, die geen enkel moment in gevaar is geweest. Na 10 partijen werd reeds een voor sprong van 164 geboekt, welke uitslag naarmate de wedstrijd verstreek uitein delijk resulteerde in een totaal score van 34—6. Door een onjuiste voortzetting moest Schurer sr. tegen C. Broersen genoegen nemen met remise, waardoor groep 1 één verliespunt opliep (191). In groep II lieten Dijkman en Kraak man het afweten tegen resp. A. Buur en W. Broersen, terwijl v. d. Werff het te gen J. Wester niet verder bracht dan een puntenverdeling (155). Op 4 november a.s. ontvangt D.G.H. de Damvereniging S.N.A. uit Heerhugo- waard. Een drietal keren Een klein deel van het centrum van het dorp moest het de afgelopen dagen, een drietal keren, zonder straatverlichting doen. Opvallend was het dat hier en daar wel een enkele lantaarn brandde. Ook de galerijverlichting van de flatjes aan de Vinkenbaan en De Gouwe Boom liet verstek gaan. Het Nederlands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvriendenwerk en het Humanistisch Verbond organiseren in het kader van de aktie „Samenscholing" een gespreksgroep over: school en onder wijs: leefmilieu en omgeving en ontwik kelingslanden. Voor opgave en iiü.: T. W. Mooijman, Holleweg 86, tel. 30039 en J. v. Charldorp, v. Merlenlaan 5, tel. 81170.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 7