VERENIGINGSNIEUWS - SPORT en SPEL <_J(Iaas Vries plotseling overleden Plaatsgenoot spreker op demonstratie-bijeenkomst Gymnastieklokaal in „West" gereed Bejaardentocht 1972 op 18 mei Het Wereld Natuurfonds nu ook in Heiloo BESCHERM NU REEDS UW HOOFDKRAAN 1 DECEMBER 1971 UITKIJKPOST Strijder voor (toed onderwijs Midden in de omgeving waarin hij met veel plezier werkte, de openbare Mavo, de John F. Kennedyschool, overleed gis termorgen plotseling de heer Klaas de Vries. Leraar op en top, maar ook orga nisatieman in hart en niex*en. Zowel voor 't een als het ander heeft hij hier en el ders gevochten. In zijn vakorganisatie maar ook langs politieke wegen. Veel aan hem te danken Klaas de Vries, die 61 jaar geworden is, nam maandagavond nog deel aan de grote demonstratie in Utrecht. Ook hij meende dat het onderwijs tekort wordt gedaan Daar tegen streed hij o.a. in de Algemene Bond van Onderwijzend Per soneel. Hij was voorzitter van de afde- ST. MCOLAAS BIJ „EENSGEZINDHEID" St. Nicolaas met Zwarte Piet waren don derdagavond op bezoek bij „Eensgezind heid". De avond werd gehouden in „De Rank" waar de belangstelling van oud en jong bijzonder groot was. In de namiddag waren Sint en Piet reeds naar de kleintjes thuis bij diverse leden geweest. Het huisorkestje, gevormd door enkele leden van hefStorös, verzorgde de feestmuziek. Al met aleen zeer ge slaagde avond. owi.vvi. Xiij rvcio VWIZlllCl Val 1 UI' cUllt?- ling Alkmaar en omgeving, tot voor kort UITVOERIGE DISCUSSIES OVER 1 r _1 1 i r n ff i V Tmfïl ZX Tav» V» VTWr vrr a *r rt wnn w-% ook voorzitter van de sektie Mavo leer krachten en was nauw betrokken bij het afnemen van Mavo-examens te Den Haag. De overledene is docent geweest aan de Landbouw-avondschool. Op de John F. Kennedyschool gaf Klaas de Vries handelsvakken en Engels. Velen hebben dan ook aan hem tc danken dat ze op dit terrein een gedegen opleiding verkregen. Al op zijn 18e jaar stond Klaas de Vries voor de klas, wat we nu noemen het basisonderwijs. Achtentwintig jaar ge leden ging hij over naar het toenmalige u.l.o.-onderwijs. In totaal heeft Klaas de Vries dus 43 jaar voor de klas ge staan. Ook op ander terrein werkzaam De verslagenheid op de school was gis ter, zoals te begrijpen valt, bijzonder groot. Direkt toonde men die naar bui ten door de nationale driekleur halfstok te hijsen. Veel heeft Klaas de Vries gedaan voor het openbaar onderwijs. Middels de ver eniging voor Openbaar Onderwijs streed hij daarvoor. Hij was er o.a. vice-voor- zitter van. Van de Partij van de Arbeid was hij eni- -ge tjjd voorzitter en vice-voorzitter. vrjjnag 3 december om vijf minuten vóór half twee vindt op Driehuis-Westerveld de crematie plaats. De heer Th. Knippen voor tienduizenden Onze plaatsgenoot de heer Th. Knippen was maandagavond één der sprekers op de demonstratieve bijeenkomst in de Utrechtse Irenehal. Daar waren tiendui zenden in en buiten deze hal om ken baar te maken dat zij het niet eens zijn met het onderwijsbeleid van de regering. De heer Knippen sprak namens de A.N.O.F. Vandaag komt het gymnastieklokaal in „West", om precies te zijn aan De Drie stal, gereed. Van hetzelfde type als dat er al drie gebouwd zijn in Heiloo. In to taal zijn nu een zevental gymnastiek lokalen in Heiloo. Ze zijn ontworpen door de heer Dekker uit Heemskerk. Gebouwd door de fa. Tromp en Zn. te Castricum. De fa. Tromp heeft zich gespecialiseerd op dit type gymnastieklokalen. Vooral in Alkmaar, Heerhugowaard, Heems kerk, Castricum en Heiloo kwamen de afgelopen jaren zo'n 30-tal tot stand. Ontspanningsmiddag schiet er bij in Het komltee „Autotocht Bejaarden" kwam donderdagavond onder leiding van de heer Majolée bijeen. Gezien de pretti ge resultaten werd besloten- ook in 1972 in twee groepen de jaarlijkse autotocht te houden. Op één dag, op donderdag 18 mei, mpt een verschillend reisdoel. Maar wol weer elkaar treffend tijdens een di ner, tot slot van de uitgaansdag. De financiële resultaten van de trip ge houden dit jaar en de mogelijke ontwik keling in 1972, deed het komitee beslui ten dit winterseizoen geen ontspannings middag te houden. Misschien voor velen wel wat jammer, maar het komitee ging van het standpunt uit dat in de aller eerste plaats de bejaardentrip financieel moot slagen. Met onzekerheden in het verschiet werd daarom dit besluit geno men. Gewezen werd er op dat het Rode Kruis zich al gewend heeft tot bejaarden om een ontspanningsmiddag bij te wo nen. De penningmeester van het komitee, de heer Roemer, gaf op deze bijeenkomst een indruk van de kosten van zo'n be jaardentrip. Zoals dat gebruikelijk is traden twee leden van het bestuur af, de dames v. d. Meer en Heinis welke niet herkozen kon den worden. In hun plaats werden ge kozen de dames Blom en Breedt Bruijn. De vergadering had een prettig en vlot verloop. Vanaf vandaag kunt u vlak bij huis te recht om uw direkte medewerking te verlenen aan het Wereld Natuurfonds (World Wildlive Fund) dat in 1961 werd opgericht en zich inzet, overal ter we reld, om voor ons allen de laatste resten natuur te behouden voor de toekomst. In het W.W.F.-boek, ook wel het „groene boek" genoemd, zijn al meer dan 600 noodgevallen geregistreerd. In de tien jaar van z'n bestaan is er ongeveer 24 miljoen gulden uitgegeven om verschil lende diersoorten van de ondergang te redden. Reservaten zijn opgericht, natuurgebie den worden aangekocht of gehuurd, edu catieve programma's worden onder steund. Er worden akties gehouden ten behoeve van bedreigde diersoorten en wetenschappelijk onderzoek wordt ge stimuleerd. Natuur in nood, overal ter wereld Natuurbescherming is niet langer een lokale of nationale aangelegenheid. Het is een zaak van de hele mensheid. Als wij onze kinderen en kindskinderen een wereld willen nalaten waarin te leven valt moeten wij nu strijden tegen de we reldwijde ontluistering van de natuur. The W.W.F. en zijn nationale afdelingen in verschillende landen voeren die strijd op alle fronten. Ze strijden tegen het al te kwistig rondstrooien van insektenver- HET GEBRUIK VAN DRUGS ETC. Medewerker van „Paradiso" hield korte inleiding De korte inleiding van de „Paradiso" medewerker Roel van Tijn, vorige week voor het Ned. Instituut v. Volksontwik keling en Natuurvriendenwerk, over drugs, gaf aanleiding tot uitvoerige dis cussie. Wat dan ook de bedoeling was van de spreker. Hij was er op uit een ge sprek aan te gaan over een zaak welke de ouders beroert. Het gesprek was er tussen een flink aantal geïnteresseerden, dit bleek wel uit de discussie. Roel van Tijn begon met te zeggen dat hij niet graag over drugs spreekt omdat naar zijn mening er belangrijker dingen in de wereld zijn. Spreker ging de wer king na van drugs. Soft-drugs zijn weinig schadelijk, hard-drugs wel, aldus v. Tijn. Spreker zei dat tot voor kort tal van stimulerings- en kalmeringsmiddelen ge bruikt werden. Te halen, zo maar, bij een drogist of apotheek. Of de dokter schrijft ze voor. Echter bij een overma tig gebruik daarvan schaadt het de ge zondheid. Het gebruik van hard-drugs kan veelal ten grondslag hebben een wegvluchten uit moeilijkheden. Veelal met een sociale achtergrond. Deze oorzaken dient men te onderzoeken. Een matig gebruik van drugs, dit bleek uit de woorden van de spreker, vond hij niet verontrustend. Tenslotte zien we dat het gebruik van tal van artikelen, wanneer men er aan verslaafd is, ook nadelige gevolgen kan hebben. Genotmiddelen als alcohol, ta bak en bijvoorbeeld koffie. De gebiuikers van drugs is over het al gemeen een goedhartig volkje. Er zijn lieden die handel drijven in drugs etc. die keihard zijn en niemand ontzien. Ten aanzien van de kleine gebruikers ont dekte Roel van Tijn de laatste maanden een hetze. In de juridische sfeer wordt er regelmatig opgetreden. Roel van Tijn gaf tenslotte aan de be zoekers een folder, met uitvoerige infor matie over de voornaamste drugs en de gevaren bij gebruik ervan. In deze folder lezen we dat het gebruik van soft-drugs en vooral hard-drugs in Amsterdam zienderogen toeneemt. Voorts wordt in deze folder gezegd: „Van overheidswege is tot dusver geen adequate informatie verstrekt over deze materie aan gebruikers en potentiële gebruikers." De voorzitter van het Nivon, de heer H. W. Mooijman, heeft Roel van Tijn bedankt voor de informatie en de wijze waarop hij het gesprek over dit aktuele probleem leidde. NED. yjïfitVAN HUISVROUWEN De Nederlandse" Vereniging van Huis vrouwen houdt voorrij leden haar „Sin terklaasavond"" op donderdag 2 decem ber om^acht uur in de Geref:-Kerk. r Russische Folklore De november-avondbijeenkomst yan de Nederlandse Ver. van Huisvrouwen werd verzorgd door mevrouw „Mulkens uit Bussum. MevrouwMujkcns is Oekraïnse van geboorte en in Ate-Jdedij van deze streek gehuld, droeg ze RÏïSsische Volks liederen vocjr. Ze deed dit op bijzonder innemender' wijze. Alle liedjes leidde ze in, om het publiek de inhoud ervan te laten begrijpen. Tenslotte kent niet ie dereen Russisch! Slechts de woorden „kapitein" en „Mama" konden de aan wezigen duidelijk herkennen. Verder wa ren er nauwelijks herkenbare klanken, wat niet wegnam, dat dank zij de char mante vertaling van mevrouw Mulkens en haar levendige voordracht, dr/liedjes goed .pver kwamen. De pianiste, me vrouw Thomas-van Hoogevorst leverde hiertoe geen onbelangrijke bijdrage. Karakteristiek voor de Russische volks muziek is wel het puntige ritme. De Hol landse pianiste slaagde ef voortreffelijk in. de syndicopë te accentueren. Het komt voor in muziek, dat het rit mische hoogtepunt reeds oo of nog tü- dens het lichte maatdeel bereikt wordt en voortduurt tot fn het navolgende zware maatdeel. Er ontstaat door deze samentrekking van een licht- met een volgend zwaar maaMeel een opvallende ritmische spanning. Zii draaft de naam van syncope =samenslae of breekn^ot). De metrische figuratie door dfj syncope komt zeer veel voor. Het is één der ty pische eigenschappen van de moderne dans- en jazzmuziek. Na de pauze zong mevrouw Mulkens. gekleed in Volendammer klederdracht, enige Hollandse volksb'edies. Ze bléek een groot liefhebster van dit soort zang te zijn en ze slaafde er in. haar toehoorders met. belangstelling naar haar voordracht te doen luisteren. HEILOOisR AMATEUR FOTOGRAFEN De tweede zwart-wit wedstrijd in dit seizoen van de Heilooër Amateur Foto club is weer verleden tijd. Dinsdagavond werden in „De Rank" door de heer F. Broertjes uit Heemskerk de voor deze wedstrijd ingezonden foto's gejureerd. Zijn bespreking van de foto's werd door de amateurs zeer op prijs gesteld, vooral om de goede opbouwende kritiek, die hij gaf. De kwaliteit van de foto's was over het algemeen redelijk, met enkele uitschie ters naar beide kanten. Bij de beginners kreeg een foto van de heer Slothouber de hoogste waardering, terwijl bij de gevorderden vooral de heer Tummers succesrijk was met de twee ingezonden foto's. In de kompetitie wordt de eerste plaats ingenomen door de heer Bijwaard, die ook deze keer weer bij de top aanwezig was, terwijl bij de beginners deze eer is weggelegd voor de heer Boonstra. De volgende bijeenkomst, een dia-wed strijd, is op 7 december. BUK-BUK NIEUWS Terugkijkend op de kindermiddag van zondagmiddag jl„ mogen we wel spreken van een succes. Het aantal aanwezige kinderen liep tegen de zeventig. Eerst ging een groep film kijken op onze zolder, terwijl een andere groep kreatief bezig was in de grote zaal van het Bru- no-gebouw. Er werd geschilderd, gespat, en met krijt gewerkt, gescheurd, ge plakt, geboutseerd etc. Met een aanwij zing en verder een hoop eigen handigheid en fantasie, wisten de oudere kinderen ontzettend leuke en originele dingen te maken, terwijl ook de kleintjes door de geduldige en goede hulp van de aanwe zige leiders tot verbazende prestaties kwamen. Er werd met veel plezier ge werkt. Toen de eerste groep de films gezien had, werd er van bezigheid en ruimte gewisseld, maar voordat dit ge beurde, kwamen beide groepen bij elkaar en werd er een verhaal verteld en ge zongen, terwijl de kinderen zich tegoed konden doen aan een beker limonade. Kortom, het was zowel voor de kinderen als voor de leiding een geslaagde mid dag. Zoals eerder vermeld is, is er geen bij zonderheid wat betreft de programma's. We achten het beter als het uitstapje naar Amsterdam werd uitgesteld en ver schoven zou worden naar januari, dit i.v.m. de vrij hoge kosten, die voor som migen niet op te brengen zijn in de dure decembermaand. Voor het komende jaar moet het pro gramma hog samengesteld worden en zal de PR-AG daarover nog moeten vergade ren. Móet de Programma-kommissie zo iets alleerKdoen? Wij zitten ook met een beperkt aaritpl ideeën en zodoende' zijn we verplicht öa,ak in herhalingen/Ie val len, om toch mahr iets te brengén. Vaak weten we niet eens of iets iryde smaak gevallen is of nietAWe wytcn dus niet of het voor herhalingYatbhar is. Verder willen we ook wel eens zN,s nieuws bren gen. Als er leden zijn' dieseen voorstel hebben voor het programm\ praat er dan eens over met,-iemand van dp PRAG. Zoiets is gewoon in het belang\an de andere leden oh ook van jezelf. V moeten 4 ledén zoiets doen voor vereniging?' Er zijn genoeg mensen dié"" ideeën hebben. Afwisseling is belangrijk. Denk er eens over. De PRAG zal het met dankbaarheid bekijken. „NATUURBEHOUD IN NEDERLAND" Lezing voor de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Dinsdag 9 november jl. was de heer F. van Ommen uit Utrecht te gast op de maandelijkse bijeenkomst van de „Kon. Mij" afd. Heiloo. De heer Van Ommen, die hoofdconsulcnt bij de afdeling na tuurbehoud van het Staatsbosbeheer is, hield een zeer interessante uiteenzetting over de natuurgebieden in ons land. Ditmaal betrof het niet zozeer de tien tallen hectares grote gebieden, zoals we die gelukkig in de Hoge Veluwe en het Deelerwoud nog bezitten, maar de kleine percelen, als een stukje overgebleven bos tussen akkers en weilanden, een door kanalisatie in onbruik geraakte rivier arm, stukken heidegrond die niet aan ontginning ten prooi vielen of blauw- graslanden die aan beweiding onttrok- ken werden. Ook op deze betrekkelijk kleine gebieden is een zeer gevarieerde flora en fauna. Afhankelijk van de geaardheid ontmoe ten we er vele soorten inlandse orchi deeën, fontijnkruid tot het zeer zeldzame genadekruid toe; maar ook de vos, de boommarter, de das en de prachtige ijs vogel. Bijzonder opvallend - hoe tegen strijdig het ook moge klinken - blijkt de soort verrijking die ontstaat door bodem verschraling. Stopt men beweiding en dus ook bemesting van de laag gelegen graslanden, dan worden de ongeveer ne gen soorten wilde planten die het daar nog kunnen uithouden spoedig aangevuld met wel 25 andere. Hier geldt wel heel bijzonder het gezegde waarop de heer Van Ommen de nadruk legde: „Alles is overal, alleen het milieu Selekteert". Dat we in de heer Van Ommen een groot natuurkenner maar tevens strijder voor natuurbehoud op bezoek hadden, mag blijken uit het feit dat hij er als voor zitter van een aktie-kornitee, kortgele den in geslaagd is de geplande aanleg van een weg door het natuurgebied „Nieuw Amelisweerd" bij Utrecht, te voorkomen. Jammer dat niet wat meer leden en be langstellenden waren gekomen om het applaus, waarmee men de inleider voor z'n voordracht bedankte, wat meer kracht bij te zetten. Voorzitter Winte- rink liet hierover aan het begin van de avond z'n teleurstelling blijken. Hij deed lit met zoveel overtuiging dat de aanwe zigen zich haast mede-schuldig voelden, wat zeker niet in z'n bedoeling lag. Mogen we u daarom nu reeds opwekken de avond van 14 december a.s. vrij te houden. De heer C. Sipkes uit Rockanje vertelt dan - en hij is een uitstekend verteller - over „Beplantingen in het Zeeklimaat", een onderwerp wat ons als kustbewoners zeker moet interesseren. K.V.G. „ST. MONICA" HEILOO Dinsdag 16 november hadden wij onze jaarlijkse bezinningsdag bij de Juliaan- tjes. Ook de afd. Limmen was hierbij aanwezig. Na de H. Mis, opgedragen door pater Rozing, volgde een welkomst woord door de presidente aan alle aan wezigen. Daarna kreeg de heer Keysper - direkteur van de Vluchtheuvel in Ber gen - het woord. Het thema van deze dag was: „Geloven we? Of geloven we het wel!" De heer Keysper gaf een korte maar krachtige inleiding, waardoor er genoeg stof was tot discussie. In zijn preek had pater Rozing al even gezegd: „De mens is door de loop der eeuwen weinig ver anderd. Ook vroeger waren er goede en slechte mensen, en werden de mensen wijzer door vallen en opstaan." Hier haakte de heer Keysper op in. Niet de mens verandert, maar de tech niek en de vooruitgang. En omdat de mens niet is veranderd, moet hij toch met dit alles kunnen leven. En dat is een grote opgave. Ook moeten we open staan voor de mensen om ons heen, met name de jongeren. Ze kunnen zo uit dagend de wereld inkijken, maar daarbij zo ontzettend onzeker zijn. Met veel bra- vour kunnen ze een opmerking maken, of je een verwijt in je gezicht slingeren. En als we nu maar goed op die ogen let ten en luisteren naar hetgeen 2e 2eggen, dan zullen we ontdekkendat daarachter een hunkeren is, dat ?e een klankbord zoeken, dat ze een geSprek willen. Door deze in 1 eidin<»-l:wamen er vele vra gen los, die ajletr na de pauze werden beantwoord. Intussen wa^'hét half 4 geworden en voor de moéste moeders weer tijd naar hun gezinrien terug te keren. Het wad een echte bezinningsdag, waar we voél van hebben geleerd. Het is te hopen dat we deze kennis ook in ons dagelijks leven in praktijk zullen bren gen. GROTE BELANGSTELLING VOOR KAASFONDUE DEMONSTRATIE voor Plattelandsvrouwen Daar een kaasfondue demonstratie beter tot zijn recht komt in kleinere kring had het bestuur een middag- en avond bijeenkomst georganiseerd. Presidente mevrouw Hoencamp zou zo wel voor middag als avond bijna 60 da mes welkom kunnen heten. Na het zingen van het Bondslied werden de 4 dames die de gevarieerde cursus geleid hadden dank gezegd voor hun medewerking (dit waren de dames Tom- son-van Foreest, Brouwer-Kruiten, Koe- lemay-van Dort, v. Leeuwen-Stam). De cursus is een groot succes geworden. Medegedeeld werd dat er een literair clubje gaat beginnen waar nog enkele plaatsen voor vrij zijn, o.l.v. mevrouw Van Noort-Bos. In januari is er een cursus kleine kar weitjes in huis, waar ook nog enkele plaatsen voor vrij zijn. Hierna was het woord aan de dames Rust en Brouwer van het Ned. Zuivelbureau 'te Rijswijk. Na een demonstratie van vleesfondue waar door alle dames van geproefd werd kwamen op alle tafeltjes fonduestelletjes te staan en zou een ieder zelf meedoen aan de kaasfondue. Met stokbrood en gezellig een glaasje wijn erbij werd er lekker gegeten, gedronken en gepraat. Nog enkele fondue's waaronder ook een chocofondue werden hierna klaarge maakt. Met een kleine attentie werden de dames van het zuivelbureau hartelijk bedankt voor deze bijzonder gezellige en leerzame middag en avond. Voor de Kerstbijeenkomst op donderdag 16 december, aanvang half 7, kan men zich nog opgeven bij mevr. C. N. Hartog-, Rus, Wilgenlaan 7, tel. 31986. Kosten 5,— p.p. inclusief koffietafel. delgende en onkruiddodende middelen die ontelbare dieren van het leven be roven. Ze strijden tegen de verontrei niging van het water, een verontreini ging die de dood eist van miljoenen vis sen en van dieren die voor hun voedsel afhankelijk zijn van dit besmette water. Terwille van de mode werden zeehonden en worden nog steeds luipaarden, oce lots, jaguars, jachtluipaarden en andere gevlekte katachtigen genadeloos afge slacht. Stropers roeien de wildstand uit van de meest ontoegankelijke gebieden. Vang- stations sturen tienduizenden dieren op ontoelaatbare wijze verpakt naar alle delen van de wereld. Duizenden apen zijn reeds dood voor zij de plaats van bestemming hebben bereikt en de rest sterft als proefdier in wetenschappelijke laboratoria. Terwille van het ivoor of slechts de staart (als het dier geen slagtanden heeft) doodt men olifanten, want die staart is zo'n goede vliegenmepper. Van het ondergedeelte van de poten met de voetzolen maakt men originele prulle- mandjes en zo kun je wel aap het op sommen blijven. Men is eindelijk tot de konklusie geko men dat je de natuur niet kunt uitroeien zonder daarbij het mensdom zelf te ver nietigen. Het Wereld Natuurfonds luidt de noodklok Er is zoveel geld nodig dat we allemaal ons steentje zullen moeten bijdragen. We zijn zelf verantwoordelijk voor het voortbestaan van de natuur. Door dona teur te worden voor slechts 10,— per jaar, helpt u al mee. U krijgt hiervoor iedere maand het „Panda Nieuws" thuis, het blad waarin alles wordt vermeld over de situatie van de natuur in de wereld. U kunt ook op andere wijze steunen, hl. door het kopen van de W.N.F.-artikelen zoals pandabeertjes, baddoeken, wand- sierdoeken, verjaardagskalenders, thee lepeltjes en dergelijke. U zou hiermee kunnen beginnen b.v. ter gelegenheid van de a.s. 5 december of kerst. Inlichtingen over het donateurschap worden u graag verstrekt door de fam. Van Kreveld, Kruysakkers 7, Heiloo, telefoon 02200-31924. Op dit adres kunt u ook de fraaie verkoopartikelen zien en kopen. Graag na telefonische afspraak. Het aantal centraal verwarmde huizen neemt gestaag toe in ons land, maar zo lang er nog altijd zo'n 2Vi miljoen wo ningen zonder centrale verwarming zijn, moet men blijven waarschuwen voor be vriezing van de waterleiding bij strenge vorst. De binnenleidingen in onze wonin gen zijn immers meestal zodanig ge ïnstalleerd dat de (dunne) buitenmuren niet voldoende bescherming bieden tegen strenge vorst met wind, zodat men wel voorzorgen moet treffen in een onver warmd huis. Nu, in de herfst Om te voorkomen dat uw kraan straks als het écht gaat winteren, vorstverlet neemt, doet u er goed aan nu vast te kontroleren of de hoofdkraan niet lekt, of hij goed sluit. U vindt 'm in een me- terput onder de voordeurmat of onder de mat van de achterdeur, in de kelder of in een meterkast. Misschien wel in een meterput buiten. Hoe ziet u nu of de hoofdkraan goed af sluit? Als u de kraan dichtdraait en het aftap kraantje opent, mag er uit het aftap- kraantje dat vlak bij de hoofdkraan zit, geen water spuiten. Kraantje na de proef goed sluiten! Ook is het goed, nü na te gaan of het tocht in de ruimte waar die hoofdkraan zich bevindt. Tocht is de grootste vijand van waterkranen en watermeters, van uw hele huis trouwens, en wanneer u nu vast kieren en tochtnaden dichtmaakt, behoeft u dat straks als het bar koud is niet meer te doen! De roosters en venti- latievoegen moeten ook tijdig worden gesloten, maar na de vorst natuurlijk weer worden geopend. Vanzelfsprekend zorgt u er voor dat uw hoofdkraan - en uw watermeter, wan neer u die hebt - goed bereikbaar blij ven. U kunt ze het beste met droge wol len lappen omwikkelen tegen de koude. Ligt de meterput buiten, dan kunt u het beste tussen bovendeksel en tussendekscl een plastic zak gevuld met kranten aan brengen. Bij heel strenge vorst moet die hoofdkraan bovendien nog extra worden toegedekt om bevriezing te voorkomen. In twijfelgevallen kunt u beter even kon- takt opnemen met het waterleidingbe drijf. ZONDAG SINTERKLAASSTRANDLOOP Zondag houdt Trias op het Egmondse strand haar tweede strandloop van dit seizoen. De afstand is wederom een kilo meter langer geworden, zodat de langste afstand nu 10 kilometer bedraagt, waar over men anderhalf uur mag doen. Het geen voor praktisch iedereen bij een nor maal tempo mogelijk is. Voor de afstand van 4 km b; geen maximum tijd voorge- ..reven. Omdat deze loop precies op Sinterklaas valt, heeft het bestuur van Trias besloten om behalve de voor deze loop uitgeloofde herinneringsmedaille ook nog een extra surprise uit te reiken aan de 100 eerst aankomenden van bei de afstanden. Het inschrijfgeld bedraagt wederom 1.50 voor jeugd t/m 15 jaar, terwijl ouderen ook weer 2.50 betalen. De her inneringsmedaille, die uitgereikt zal worden na het goed volbrengen van de loop, is weer een nieuw model uit de voor dit seizoen aangemaakte serie. Opgeven kan men zich vanaf half tien 's morgens in Hotel Bouma, v.h. Het Zeehuis aan de Boulevard te Egmond a. Zee. Om half elf zal de start plaatsvin den. De eerstvolgende trimloop zal door Trias worden georganiseerd op zondag 12 de cember in Heiloo, met zelfde starttijden e.d. Opgeven kan men zich dan in de kantine bij de Sintelbaan aan Het Maal water. Afgelopen zaterdag werd Joop Smit nog 2e in een cross, welke in Bodegraven werd gehouden, hij finishte met 8 sec. achterstand op Johan Kijne uit Rotter dam. H.S.V.-NIEUWS Zoals u reeds op de 2de pagina heeft kunnen lezen zal a.s. \Tijdag 3 december een grote St. Nicolaas Klaverjasdrive worden gehouden. Evenals andere jaren wacht u weer een schat aan prijzen. In verband met de te verwachten drukte starten we deze keer in de H.S.V.-kan- tine Bayershoffweg, om 8 uur. Voetbal Spanning tot de laatste minuut, in de wedstrijd Victoria (O) tegen H.S.V. die door honderden belangstellenden werd gevolgd. De 2 elftallen uit de hoogste regionen van de derde klas bestreden elkaar met verschillende wapens. H.S.V. veel techniek en Victoria met open spel. Beide opvattingen waren onvoldoende om de achterhoede te verrassen. Het enige doelpunt viel 1 minuut voor de rust uit een penalty. Ondanks de in de 2e helft groter wordende Victoria-druk, be hield H.S.V. de voorsprong tot de goed leidende scheidsrechter het eindsignaal liet horen en de grote H.S.V.-aanhang opgelucht Heiloo-waarts kon keren. A.s. zondag weer een uitwedstrijd tegen A.F.C. Alkmaar. Aanvang 2.30 uur. D.V.YV. - HEILOO Op zondag 28 november had de wed strijdkommissie van D.V.W. een baars- wedstrijd georganiseerd. Het viswater was gekozen in Kolhorn. Ondanks het redelijk goede weer wa.s de opkomst slecht. Slechts 17 vissers had den zich opgegeven. Er werden 72 stuks baarzen gevangen wat een totale lengte opleverde van 11.32 meter. De uitslag van de eerste 7 die voor een prijs in aanmerking kwamen waren: SCHIETVERENIGING „DE VRIJHEID HEILOO" Woensdagavond, 24 november, vond in het kader van de zgn. Vijfkamp, de wed strijd plaats tussen de schietvereniging „De Vrijheid Heiloo" en de „Vrijheid Bergen". Deze Vijfkamp houdt in dat „De Vrijheid Heiloo" tegen 4 zusterclubs uit de omgeving een zgn. uit- en thuis wedstrijd speelt, waar uiteindelijk de kampioen naar voren komt. In het win terseizoen 1971-1972 was dit de eerste ontmoeting met Bergen voor Heiloo en bij deze speciale wedstrijdavond was een grote opkomst te konstateren. De schiet vereniging Bergen, die enige jaren gele den met een soort bloedarmoede van le den zat, heeft wel wat extra transfusie gehad, want het aantal leden zit nu ook al dicht tegen de 40 man aan. Doch on danks dit konden na een spannende wed strijd de Bergenarën de 2 winstpunten niet in de wacht slepen. Geschoten werd op de afstand van 12 m met de zgn. klein kaliber „anschütz", (klein kaliber buks) met de zgn. gere duceerde lading. De totaaluitslag voor Winnaar Heiloo, waarvan men de eerste 10 schutters heeft geteld, is totaal 977, waarvan als nummer 1 eindigde: Michael Heineman met 100 punten, Arie Slotemaker 99, Ab Koning 98, Frits Porck 98, Piet de Vries 98, Angelique Stenvers 97, Remi Stenvers 97, Willem Stoop 97, Werner Wichard 97, Jan Vedder 96. Voor de „Vrijheid Bergen" werden de 10 beste geklasseerd met een totaal van 957 punten, te weten: S. Smit 100 pt„ H. Groenewoud 99, Ch. Loods 97, B. Hof 96, J. van Baar 95, E. Koops 95, J. Hof 94, W. Mol 94, J. Klok 94, S. Bult 93 pt. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Dinsdagavond in het Dorpshuis in Heiloo betekent geducht en driftig schaak. PolhuyS, die in de Bondskompetitie wel iswaar 2 nederlagen moest incasseren, leidt het peloton in de clubkompetitie door een zege op Overduyn met 5 (uit 5!), gevolgd door Slob, die v. d. Zee ver sloeg, met 4 uit 6 en Alleman die dit maal vrij was eveneens 4 uit 6. Van der Werff en Niehaus sr. besloten na een moeilijke positionele partij tot remise, waarmede Niehaus met 3 uit 6 vierde op de ranglijst is. In groep II won Jonker zijn afgebroken partij tegen Sneek sr. en versloeg Moe- yes kompetitieleider Boer. Heeringa en Sneek jr. braken af met winstkansen voor Heeringa. In groep III tenslotte won Werksman van v. d. Poll en braken Van Zijp-Mer- kelbach en Van Diepen-De Vries af. De drie eerder afgebroken partijen van Van Zijp tegen resp. Sleutel, De Graaf en Werksman eindigden in remise. In de afgebroken strijd tussen Purmer- end II en Oppositie I is de achterstand van Oppositie nu verkleind tot 43, na dat Purmerend de partij van Slob opgaf. Over de partij van Niehaus kon onder ling geen overeenstemming worden be reikt, zodat arbitrage moet aantonen of winst voor Oppositie in een 44 eind stand resulteert. Dinsdag, 30 november worden weer de traditionele snelschaakwedstrijden ter gelegenheid van Sinterklaas gehouden met allemaal eerste prijzen, doch ook één hoofdprijs en natuurlijk een poedei- prijs! DAMCLUB HEILOO ZET OVERWINNINGENREEKS VOORT Het eerste tiental van D.C.H. heeft te gen de damvereniging „Bergen" haar Dit puntenverschil bleef zelfs tot de tiende partij gehandhaafd door remises van SI ijkerman en Schurer sr. en winst van Groeneboom tegen Beukers (810). De partij Stam- Kraakman stelde de juryleden echter nog voor grote problp- men. Na het doorworstelen van de veie varianten besloot men de partij uitein delijk remise te geven (911). De rest van D.C.H. (negental) mocht het gelukken een 8—4 achterstand in een 99-eindstand om te buigen. Indien Kroon niet zo gemakkelijk met zijn winstkans zou hebben omgesprongen, had de zege voor D.C.H. volledig ge weest. Bergen D.C.H. D. BuismanN. Ligthart 02 W. van Hattum—tR. de Boer 11 P Beukers J. /Groenenboom 0 2 H. KruizingaJ. Slijkerman 11 C. LodderS. Schurer sr. 1- 1 K. van HattumC. van Lieshout 11 J. HouwingS. Schurer jr. 20 P. BootsP. Rietveld 20 A. HouwingW. Groothelm 02 J. StamJ. Kraakman 1-1 9—11 P. Mienis—A. v. d. Werff 02 J. de RoverA. Kroon 20 R. DekkerB. Hofman 11 C. TrompN. Ursem 20 H. Vis—C. Swart 20 G. Roosloot- R. Boulonois 20 B. Leeuwenburg—H. Köllmann 0—2 J. de MoorA. Dijkman 02 N. VeldA. Raaymakers 02 9-r9 1. M. Groefsema 11 st. 168 cm 2. J. Scholten 9 st. 133 cm 3. Jaap Bakker 7 St. 118 cm 4. J. Scholten (Cas) 6 St. 91 cm 5. J. Kleef 5 St. 85 cm 6. H. Schol ten 6 St. 83 cm 7. J. Schol ten (Heiloo) 5 St. 79 cm derde overwinning in successie geboekt en heeft hiermee de eerste helft van de Damkringkompctitie ongeslagen afge sloten. Ligthart opende de score door een over winning op Buisman, waaraan De Boer een punt toevoegde door een verdienste lijke remise tegen W. van Hattum. Deze voorsprong van 3 punten werd ge leidelijk opgevoerd tot een tussenstand van 37. De nederlaag van Rietveld te gen Boots deed do positie enigszins wan kelen (5—7). EFFECT VOLLEYBALNIEUWS winst op Velox dames In de jl. zaterdag tegen de eeuwige ri vaal „Velox" gespeelde wedstrijd wisten de Effect-dames een zeer verdiende 31 zege te behalen. Effect begon overrom pelend en bestookte de Velox verdedi ging met harde smashes en uitgekiend geplaatste ballen, waartegen Velox geen Verweer had en al spoedig tegen een 70 xV'hterstand aankeek. Na een time-out van Vclox-zijde wisten de Velox-dames geleidelijk aan het spel te verplaatsen en kreeg Effect het zwaar te verduren. Het vertrouwen in eigch kunnen ver dween bij Effect en Velox wist zowaar door te stomen middels 49, 710 naar 1310. Na een 2e time-out kwam Effect echter prachtig terug. Men vocht met volle inzet en het resultaat bleef niet uit. Het was benauwd bij de stand 1412 voor Velox, maar Effect gaf zich niet gewonnen, wist de service te bemach tigen en bij M14 was weer alles mo gelijk. Maar nu ging Effect door en jui chend kon de eerste set-zege met 1614 worden binnengehaald. In de 2e set nam Velox meteen het ini tiatief in handen en wist een voorsprong op te bouwen van\41, alvorens Effect terug kon slaan. Met enkele uitstekend geplaatste ballen werd de achterstand teruggebracht tot 5—7 en onder veel spanning liep Effect vja de stand 58 in tot 89. Effect verg» t echter door te drukken, liet het initiatief over aan Ve lox en deze wist hiervan een dankbaar gebruik te maken. Met de eindstand 15—8 wist Velox beide partijen weer op gelijke voet te bréngen. Met uitstekend spel en gdcd verdedigen waren de set-standen verbolgens 155 en 1510. Het was gelukt, konkurrenb Velox was verder teruggedrongen en j Ach end kon Effect, wederom 2 punten rijker en nog steeds ongeslagen, de kleedkamers op zoeken. Na zaterdag fll december tegen T.O.G. 1 uit Hoorn etj zaterdag 18 december a.s. tegen mede-kandidaat A.V.E. zit de helft van de kompetitie er op. Dan kan de balans van de eerste helft worden opge maakt. Effect heeft echter getoond in de bovenste regionen thuis te horen, doch om daar te blijven zal steeds weer opnieuw de volle inzet en concentratie noodzakelijk zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 22