L RAAD HEILOO I I I I I I DONDERDAG 23 en VRIJDAG 24 DECEMBER GESLOTEN voor het afwerken van onze laatste vakantiedagen I I I I I I I I I SPORT SPEL t<zBambC I I I I ONZE DRUKKERIJ IS VOLGENDE WEEK I en GA EENS BIJ ,BAMBI' KIJKEN... WEDDEN SLAAGT Drukkerij „Uitkijkpost KERSTMIS 1971 25-tal punten op agenda van 17 december I Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Telefoon 02200-30175 Heiloo n Afdeling Europese Beweging Nederland in Alkmaar Baby- en kleuterhuis 15 DECEMBER 1971 UITKIJKPOST Kr is een Kind geboren, n naam? Immanuel! Gold is met ons, Zijn wijs bestel, Maakt uiteindelijk alles wel. Al seKjjnt het dat het bruut geweld, De chaos 't al' beheert, Vertrouw er op dat God de Heer En Hij alléén regeert. Het Kind ligt nu nog hulpeloos In doeken in een stal, Maar God heeft Hem reeds toegerust, Opdat Hij wezeó zal „De weg, de waarheid en het leven" Hij zal de mensheid richting geven; Hij komt om ons te leren, Dat slechts de lieïderriacht In staat is ons te voerer Vanuit de wereldnacht Naar vrede, liefde en hariApnie In eigen zieleleven Waai-door men dan aan anderen Van onze schat kan geven. Het Licht verruimt de duisternis Het is op aard verschenen. De engelen zingen er reeds van De herders horen het en dan Gaan zij het Lichtkind zoeken Zij knielen ontroerd bij het Kindeke neer, G^ve van God, ons aller Heer. Juich dan o mensheid, uw heil is geboren, Luistert naar Hem, wilt Hem toebehoren! Maartje N. Zv Zoals wij reeds schreven komt de raad van Heiloo aanstaande vrijdag 17 de cember bijeen. De stukken betrekking hebbende op de uit 25 punten bestaande agenda zijn donderdag en vrijdag ter inzage tijdens de kantooruren op de af deling Algemene Zaken en tijdens de openingsuren in de leeszaal van de open bare bibliotheek en leeszaal. Een aantal agendapunten laten wij hier volgen. Installatie van de heer N. J. Hekman Als punt 3 staat op de agenda de instal latie van de heer N. J. Hekman (D'66) als opvolger van mevrouw mr. M. C. Smal-Klitsie die ontslag nam als raads lid. In overleg met de fraktie van D'66 stellen burg. en weth. voor de heer Hek man te benoemen in alle kommissies waarin tot voor kort mevr. Smal zitting had. Geen steun aan moties inzake het onderwijs? Ingekomen zijn twee brieven, van de gemeentebesturen van Vlaardingen en Bergen, betreffende regeringsmaatrege len ten aanzien van het onderwijs. De gemeenteraad van Vlaardingen ver zoekt adhesie voor het volgende. Zij is verontrust over de voorgenomen verla ging van het aantal beschikbare leraren- uren voor scholen van voortgezet onder- Wijs. Gevreesd wordt dat deze maatregel zal leiden tot een kwaliteitsverminde ring van het onderwijs, waarvan de leer lingen de dupe zullen worden. De motie van de gemeenteraad van Ber gen spreekt haar verontrusting uit over de regeringsplannen ten aanzien van het onderwijs. Burg. en weth. stellen de raad voor beide moties voor kennisgeving aan te nemen. In een brief van de Ver. van Nederland se Gemeenten aan het gemeentebestuur van Héüloo wordt gewezen op de veel heid van moties en de daaraan verbon den verzoeken om adhesie-betuiging, en de bezwaren welke daaraan kleven. Ook deze brief stellen b. en w. voor, voor ken nisgeving aan te nemen. Weer aankopen voor Winkelcentrum ,,'t Loo" B. en W. stellen de raad voor de percelen Heerenweg 11 en 61 aan te kopen, resp.' van de eigenaren mevr. A. E. Hoogland- Vis en dhr. H. Koel, beide te Heiloo. Dit ten behoeve van de realisering van het winkelcentrum ,,'t Loo". Het eerste per ceel voor f 19.000,—, het andere voor 93.000,—. Voor ,,'t Loo" zal ook aangekocht wor den het perceel v. d. Veldenstraat 5, van de heer Th. H. Pater te Heiloo, voor een bedrag en bedingen welke niet in het ons toegezonden raadstuk wordt ge noemd. Viertal voorstellen betreffende het onderwijs Op de agenda voor vrijdag staan een viertal voorstellen betreffende het on derwijs. Het zijn de volgende voorstel len: de aanschaf van de methode „Nieu we- leesvorm" voor de 2e klassen van 6 scholen voor R.K. basisonderwijs; de aanschaf van een speellesset voor 5 scho len voor R.K. basisonderwijs; de aan schaf van een bandrecorder voor 4 scho len voor R.K. basisonderwijs en de aan schaf van stencilmachines voor 4 scholen voor openbaar basisonderwijs. Aanschaf materiaal gymnastieklokaal „Het hoofd van de Mariaschool heeft in verband met het volgen van een nieuw uitgewerkt gymnastiekleerplan verzocht, het materiaal in het gymnastieklokaal Pastoor van Muijenweg aan te vullen. De afdeling bouw- en woningtoezicht heeft blijkens bijgevoegde begroting de kosten van de aan te schaffen gymnas- tiekmaterialen geraamd op een bedrag van 3.355,79 inclusief B.T.W. De Inspekteur van het Lager Onderwijs I ZO SCHAAKTE „OPPOSITIE" Op verzoek van de gasten ontving het le achttal van „Oppositie" koploper K.T.V. 1 uit Jjïnkhuizen e^n week vroe ger en zo werd op dinsdag, 7 december in het Dorpshuis tussen deze beide ploe gen geschaakt om het/voorlopig leider schap in de lsté klasse A van de NHSB. Het werd zoals gebruikelijk een zeer spannende aangelegenheid, die bij het verstrijken van de .speeltijd nog niet was beslist. Toen had echter K.T.V. een voor sprong van 32 dóór verlies van Slob aan bord 2, v. d. Werff aan bord 5 en remises van Dé JageAen Overduyn, ter wijl Polhuys aan bord 1 de gerenom meerde David van K.T.V. versloeg. Over de partijen van Holtes, Alleman aan de borden 3 en 4 en Ligthart aan bord 8 zal nog nader worden beslist, doch eerr' eindstand 44 en daarmede een „onbeslist" ligt binnen Ve mogelijk heden. Voor de interne kompetitie konden de volgende uitslagen worden genoteerd: Sneelt sr.Bos 10 HeerlngaBoer V2-V2 Van ZijpWillems 10 Vau DiepenDe Vries 10 De IV r iesW erks man 01 Van DiepenNiehaus jr. 01 „KLIMOP" SUCCESSEN TIJDENS Turnkampioenschappen van de Turnkring Hollands Noorderkwartier „Klimop" heeft zondag, in de Egmondse sporthal, weer laten zien dat zij keur- teurnsters van formaat heeft. Ans Dekker werd 's middags, met 36.20 punten eerste bij de dames. Zij werd daardoor kampioene van de Turnkring Hollands Noorderkwartier. 's Morgens was Ikina Morsch al kam pioene geworden bij de jeugddames. Zij bereikte 38 pt. Het heeft er nog om gespannen of Ans Dekker wel éérste zou worden, want Linda Toorop zat haar op de hielen. De ze bereikte namelijk 36.- pt. Haar vrije oefening bleef beneden de maat: 8.80 pt., haar beste oefening, die aan de brug, leverde 9.20 op. Ikina Morsch uitblinker Ikina Morsch blonk uit bij de groep jeugddames. Zij bleef met 1.70 pt. boven haar clubgenote Astrid Ranzijn, welke tweede werd met 36.30 pt. Haar cijfers lagen allen hoog: vrije oefe ning 9.45 pt., balk 9.55 pt., brug 9.50 pt. en paard 9.50 pt. Astrid Ranzijn leverde ook uitzonderlijk goede prestaties. Haar beste oefening was die aan 't paard: 9.40 pt., gevolgd door de oefening op de balk: 9.15 pt. Zij werd uitgenodigd 's middags mee te doen, buiten mededinging, bij de dames. Toen bereikte zij 34.25 pt. In dit gezel schap werd ze vijfde. Ria Steltepoel, een nieuweling bij Klim op werd 6e bij de dames met 30.75 pt. Mej. C. Pepping van „De Halter" (Alk maar), maar hier bekend als medewerk ster bij onze bibliotheek werd met 34.50 pt. 3e. Haar beste oefening was die aan het paard: 9.05 pt. Andere uitslagen Van „Klimop" deden bij de jeugddames ook nog mee Ellen Pepping, Karin Bal- tus, H. van Velzen, Rina Winter, A. van Apeldoorn en Brigit Ranzijn. Deze be reikten resp. 30.90, 28.90, 30.30, 26.80 en 26.80 pt. Door dit resultaat werd Ellen Pepping 8ste en Karin Baltus en Rina Winter een gedeelde 9e en 10e plaats. Bij de jongens groep A werd Ton Groot een goede vierde. Hij bereikte 45.05 pt. Een gedeelde 9/10e plaats wist P. Hel derman te bereiken met 42.95 pt. De andere „Klimop" jongens waren; Nico Bakker (41.15 pt., Pieter Sengers (40.80 pt.), Frans op de Weegh (40.65 pt.), Joost Hes (38.55 pt.) en Johan Hoedjes (38.35 pt.). De kerstvakantie is van 23 december tot en met 1 januari. H.S.y.-NIEUWS Klaverjassen Het grote succes\van de St. Nicolaas- drive (46 koppels) kal ongetwijfeld voor velen aanleiding zijn,' ook aan de Kerst drive deel te nemoii. Een grote kollektie prijzen, waarvan vele afgestemd op de kerst, liggen op u te wachten. Vrijdag 17 december H.S.V.-kantine, aanvang 8 uur. Voetbal Onder enonyie belangstelling is zondag jl. de topper H.S.V.Beverwijk gespeeld. Dat het in dó eerste helft slechts 10 werd, dankt Beverwijk aan de bovenlat waarop v. d. Laarschot tweemaal een onhoudbaar schot losliet. In de 2e helft kwam de thuisclub meer onder druk te staan, waarbij H.S.V. ook geholpen werd door de staander. Niettemin kregen' de rood-gelen nog een droomkans die echter hoog over ging. 5 Minuten voor tijd werd Wetsteijn zo danig gewond/ dat hij het veld moest verlaten en niet meer Vervangen mocht worden, aangezien het invallersaantal reeds gebruikt was. Juist in deze fase van de strijd moest H.S.V. toch nog een tegentreffer toestaan, zodat de wedstrijd gelijk eindigde. A.s. zondag voor de 2e keer in deze kom petitie de derby ForestersH.S.V. Een ontmoeting waarvoor, ondanks het grote vepschil op de ranglijst, geen uitslag te voorspellen is. De vorige wedstrijd ein digde met 11. TRIAS-NIEUWS Het altelopen weekend organiseerde Trias belialve een geslaagde trimloop vanaf de sintelbaan ook de cross-kam pioenschappen voor de jóngste jeugd. Na felle strijd kwamen de volgende kampioenen uit de bus meisjes pupillen-B: Ingrid Schol meisjes pupillen-A: Astrid Bugter jongens pupillen B: Ronald de Graaff jongens pupilleft A: Alex Kosters meisjes DLinda Dekker meisjes C: José Mpyer jongens DRené Haanraads jongens C: Fred'Dujn. Gezien de verscheidenheid van trainin gen voor de diverse groepen blijkt er nog slechts weinig behoefte te zijn aan een algemene training voor beginners. Met ingang van vandaag zal het uur zaaltraining voor beginners aan de Sch. Hondsbosschelaan vervallen. Informaties over de uren waarop nieuwe leden kunnen trainen wórden gaarne versQhaft door de fam. Brasser, telefoon 32913. DAMCLUB HEILOO Uitslagen onderlinge kompetitie: Groep 1 B. BoulonoisP. Rietveld 20 N, LigthartC. van Lieshout 20 J. SlijkermanS. Schurer jr. 11 S. Schurer sr.J. Groenenboom 02 heeft bij zijn schrijven d.d. 19 november 1971 de vereiste goedkeuring ex artikel 69 der Lager-onderwijswet 1920 verleend tot een bedrag van 3.355,79 in totaal, inclusief B.T.W." aldus een voorstel aan de raad van Heiloo. Verbeteringen aan „Het Baafje" gewenst B. en W. schrijven aan de raad het vol gende: „Reeds enige malen hebben wij u cre- dieten gevraagd voor verbeteringen aan het zwembad. Ook tijdens het afgelopen seizoen is gebleken dat in verband met de grote aantallen bezoekers nog ver schillende voorzieningen gewenst zijn. Om te voorkomen dat u steeds voorstel len voor kredieten bereiken, is nu een lijst opgesteld van de meest dringende veranderingen. Hiertoe behoren o.a. uitbreiding van het te klein gebleken tegelplateau bij de startblokken, verbouw van de perso neelsruimte, maken van een fietsenber ging voor het personeel, aankoop ge reedschap en aanbrengen van waadbak- ken. Deze bakken, door welke alle bezoekers, die komen baden, moeten gaan, dienen om vervuiling van de baden - vooral met gras van de ligweiden - tegen te gaan. "Ouk wordt op deze manier voorkomen dat geschoeid publiek op de tegelpla teaus rondom de baden komt. He met deze voorzieningen gemoeide kosten zijn geraamd op 16.500, Wij stellen u voor een krediet van 16.500,beschikbaar te stellen." Aankoop boerderij Oosterzijweg 4 „Voor de toekomstige dorpsuitbreiding aan de oostzijde van de Oosterzijweg is het noodzakelijk dat de gemeente de eigendom verkrijgt van de boerderij Öosterzijweg 4, eigendom van de heer J. W. Rotteveel. De heer Rotteveel is bereid boerderij en erf Oosterzijweg 4 met het aan de oost zijde van rijksweg 9 gelegen weiland (4.94.20 ha) te verkopen voor de in het voorlopig koopkontrakt overeengekomen prijs en bedingen," aldus B. en W. aan dé raadsleden. Informerend ten raadhuize wat de over eengekomen prijs en bedingen zijn, deel de men ons mede, dat dit in overleg met de heer Rotteveel niet gepubliceerd zou worden (Red.) Verhoogd trottoir op de Westerweg „Nabij het voormalige „Germefa-terrein" langs de Oostzijde van de westerweg ligt een asfaltstrook op gelijk niveau met de rijbaan. Deze asfaltstrook, die in zui delijke richting aansluit op het trottoir langs de Westerweg nabij de Stations weg en in noordelijke richting op het vrijliggende voetpad langs de Wester weg, wordt als parkeerstrook en voetpad gebruikt. Deze toestand is voor voetgangers be slist niet ideaal. Vooral bij parkeren op deze strook, waardoor voetgangers wor den gedwongen op de rijweg te gaan lopen, kan zelfs van een gevaarlijke si tuatie worden gesproken. Do oplossing kan worden gevonden door ter plaatse een verhoogd trottoir aan te leggen, waardoor parkeren naast de rij baan onmogelijk wordt. De afdeling openbare werken heeft de Groep 2: A. Dijkmïtftr-A. v. d. Werfï 02 A. KroonÏL Köllmanp/ 20 C. SwartJ. Kyaakmah 0-2 B. HofmanN.yJrsom 02 Groep 3: R. BoulonoisW. jSchocn 20 M. HoebeA. Raaymakers 11 Tussenstand komp. Kenn. Danikring: Damclub Heiloo 3 6 4119 S.N.A. (H,H.W.3 4 37—23 Bergen 3 2 3525 Broeikas (Akersl.) 3 0 753 De Europese Beweging in Nederland heeft in Alkmaar een afdeling opgericht. De afdeling bestaat voorlopig uit de vol gende plaatsen: Alkmaar, Bergen, Cas- tricum, Egmond, Heerhugowaard en Heiloo. De Europese Beweging wil een Verenigd Europa dat in staat zal zijn een eigen bijdrage te leveren tot ontspanning en vrede in de gehele wereld. Een Europese Gemeenschap die het jonge mensen mo gelijk maakt hun studie te voltooien in het land van hun kenze. Een gemeen- schappelijké regeling voor opleiding en diploma's die de vrijheid van studie en arbeid inderdaad verwezenlijkt. De Eu ropese Beweging wil een Federatie die de Conventie van de Rechten van de Mens handhaaft en verdedigt. Een Ver enigd Europa waarin de afzonderlijke landen niet langer' het vuil via lucht of water naar andere uitvoeren, maar ge- zamelijk het probleem van water-, lucht en bodemverontreiniging daadwerkelijk aanpakken. Kortom zij wil een Verenigd Europa voor alle Europeanen. De Europese Beweging in Nederland is een pressiegroep, die met haar voorstel len en plannen parlement, regering, po litieke partijen en alle maatschappelijke organisaties Voortdurend de noodzaak van een Verenigd Europa onder ogen brengt en voor de verwezenlijking daar van mogelijke wegen aanwijst. De afdeling^ Alkmaar e.o. van de Euro pese Beweging streeft naar diverse plaatselijke aktiviteiten, w.o. voorlich ting aan scholen, publikaties in dag- en plaatselijke weekbladen; het deelnemen aan aktiégroepen in het bijzonder wat in het belang van Europa betreft, orga niseren van cursussen en\ viering van de Dag van/ Europa. Desgewenst worden volledige inlichtin gen verstrekt over het lidmaatschap bij het afdelingssekretariaatMiddelhof 12 te Heiloo, tel. 02200-33745. kosten van dit werk geraamd op ...f 11.400.—." Dit is een voorstel aan de raad. Enige tijd geleden schreven wij reeds over de boven geschetste situatie, welke nu dan gaat verdwijnen als de raadsleden hun fiat geven aan dit voorstel van b. en w. We vragen ons af of men niet verder moet gaan, namelijk tot aanleg van par keergelegenheid, mede gezien het daar tegenover gelegen café. (Red.) Aankopen ten behoeve van verbreding van de Kerkelaan Ten behoeve van de verbreding van de Kerkelaan is het noodzakelijk dat de ge meente de beschikking krijgt over stro ken grond aan deze laan. B. en W. stel len thans voor van een zevental eigena ren stukjes grond te kopen, allen aan de zuidzijde van de Kerkelaan, variërende van 8 tot 15 vierkante meter. Dit voor de symbolische prijs van 1,— en voorts onder enkele bijkomende voorwaarden. Aankoop houtversnipperaar B. en W. schrijven aan de raadsleden bij een voorstel tot aankoop van een hout versnipperaar: „Door de aanstaande sluiting van de vuilnisstortplaats aan de Kanaalweg wordt het moeilijk om takken en hees tersnoeisel op een geschikte plaats te lossen. Voorgesteld wordt daarom over te gaan tot aanschaffing van een machinale houtversnipperaar. Dit apparaat heeft als voordeel dat naast tijdsbesparing ook een besparing in transportkosten wordt verkregen. Eén wagen met houtsnippers is te vergelijken met tien wagens takken. De houtsnippers kunnen worden ge bruikt voor het afdekken van paden in parken en plantsoenen. De kosten zijn geraamd op 9.524,70." Stichting saneringsfonds „Sedert 1967 wordt aan de bewoners, die tengevolge van de sanering voor het toekomstige winkelcentrum ,,'t Loo" hun woonhuis moeten verlaten een tegemoet koming van 1000,verstrekt in de kosten van verhuizing. B. en W. stellen voor deze tegemoetko- "mirig met ingang van 1 januari 1972 te brengen op 1.250,i.v.m. de prijsstij gingen. Teneinde de financiële administratie van deze uitkeringen op een juiste wijze te verantwoorden, willen B. en W. hiervoor een fonds stichten, met een beginkapi taal van 15.000, Dit voorstel zal vrijdagavond in de raad behandeld worden. Gemeentebegroting van Heiloo weer sluitend De gemeentebegroting van Heiloo, voor het jaar 1972, is weer sluitend. De be groting zal de raadsleden vrijdagavond, bij de aanvang van de vergadering wor den aangeboden. Hoe deze begroting sluitend is gemaakt en hoe groot de post onvoorzien is, is ons niet bekend. Dit kon en mocht men ons, gezien het aanbieden van de begroting aan de raadsleden vrij dag, nog niet doen. Voor zover ons be kend is sinds 1945 de Heiloose begroting sluitend geweest, in tegenstelling tot tal loze andere gemeenten. Westerweg 291, Heiloo, Telefoon 30390 (02200) OOK VOOR BABY-UITZETTEN, WIEGEN, WAGENS, ENZ.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 10