VAN HANEGHEM B.V. - WESTERWEG 373 - HEILOO - TEL. 32417 Tuinarchitectuur - Plantenzelfbediening - Boom kweke rij p rod u eten ALLES VOOR DE HOBBYIST Speciale aanbiedingen Informatie afdeling Nu profiteren op grote schaal, van onze aanbiedingen Deskundige adviezen 1 Freunde cgraskantenschaar van f 16.85 Nu f 13.15 2 Wolf Motormaaier benzine TG 38 Vacu Super van I 591.— j Nu f 398.- 3 Wolf Motormaaier electrisch TAL Super EiectriscT. van f 499.— j Nu f 398.- 4 Wolf Motormaaier benzine Tl 38 f 453.— Nu f 398.- 5 Plantschepje f 1.25 Nu f 0.75 b ff ln de nieuwe kas 300 ml, treft u nu het gehele TUIN VERZORGINGSPAKKET aan en tevens TUINMEUBELEN en BARBEQUES. In de bestaande kas 200 m2 treft u aan een groot sortiment kamerplanten en bloembakken. in een informatiestand van 6 m2 kunt u in een oogwenk alie folders, prijzen en verdere inlichtingen bekomen. Het betreft hier uitsluitend KWALITEITS-ARTIXELEN welke door grotere afname aanzienlijk scherp verkocht worden. Natuurlijk komt ons verdere leveringsprogramma niet in de verdrukking: ©oor de uitzonderlijk zachte winter ades uh voorraad te leveren; HEESTERS, ROMEN, CONIFEREN, VASTE PLANTEN, KAMERPLANTEN, ROZEN. Zwartegrond, Mest, Compost, Turfmolm, Tulniurf, Tegels, Natuursteen, Hekwerken, Tuinafscheidingen, Graszoden. voor uw tuin betreffende nieuwe aanleg, reconstructie, toegangspaden, terrassen, beplantingspïannen, vuvers, bloembakken, bodem- bewerking, gazonaanleg, bemesting. FRAXTIE-VOORZITTERS HIELDEN UITVOERIGE ALGEMENE BESCHOUWINGEN 2 uur lang Voor Vis en Delicatessen FA. D. DE GRAAF Interessante ouderavond Nic. Beetsschool Gezellige en druk bezochte receptie FANTASIE PANTY'S 3 stuks 5. Maak van verkeerswegen geen racebanen! Stichting „Kunst in de kamer" Grote kollektie HERENSOKKEN NU f4.95 7 FEBRUARI 1973 UITKIJKPOST rr-T Hg VJ, naar aanleiding van het gemeentelijk beleid in 1973 Fraktie-voorzitters van de in de raad vertegenwoordigde partijen en/of groe peringen hielden vrijdagavond hun ge bruikelijke algemene beschouwingen. Deze waren nogal uitvoerig; ze duurden namelijk twee uur. In verhouding was de belangstelling van gemeentenaren mi niem. Naast een groot aantal ambtena ren was er een „handje vol" andere be langstellenden, dit ondanks een opwek king (van de V.V.D.) deze algemene be schouwingen te gaan volgen. Achtereenvolgens lazen de heren H. C Groot KVPir. T. G. Tomson (VVD), M. Walda (PvdA), A. H. Hoogland (D' 66), Ch. J. Vahl (Prot. Chr.) en A. J. M. ten Hoope (Heiloo 2000) hun beschou wingen voor. Zij deden er resp. 25, 25, 25, 15, 10 en 15 minuten over. Na bijna 2 uur deze beschouwingen aan gehoord te hebben en daarbij druk aan tekeningen makende, en een korte on derbreking, antwoordden burgemeester en wethouders. Uitvoerig ging burge meester H. Hoekstra in op een groot aantal belangrijke punten, gevolgd door een beantwoording door de wethouders J. Bolten en mr. A. M. E. van der Zee- Mandersloot. Daarmee was de klok van 11 uur bereikt, het tijdstip waarop, vol gens een besluit van de raad, de verga dering diende te eindigen.. In de uitno diging tot bijwoning van de raadsverga dering stond vermeld „de vergadering zal om 11 uur eindigen. Eventueel dan nog resterende agendapunten komen in een tweede vergadering aan de orde, die op maandag 5 februari 's avonds om 8 uur in het gemeentehuis zal worden ge houden." Pers gaf (1e doorslag Gevraagd werd of de raad bezwaar had door te vergaderen. Het waren vooral de heren Walda en Groot welke daar kennelijk veel bezwaar tegen hadden. Dhr. Walda pakte namelijk al zijn pa pieren bij elkaar. De voorzitter probeer de te weten te komen wie bezwaar had tegen doorvergaderen, deze voort te zet ten op maandag of één der andere dagen in de volgende week. Toen was de boot goed aan! Tegen elke dag hadden één of meer raadsleden wel bezwaar. De aanwezige regionale pers gaf uitein delijk doorslag. Zij stapten op toen zij de suggestie hoorden om door te verga deren. Mede door een opmerking van dhr. Hoogland dat een pers niet gemist kon worden op een openbare vergadering werd tenslotte besloten, zoals B. en W. reeds zelf hadden vastgesteld, op maan dag 5 februari te vervolgen. Geuite wensen van B. en W. onder de loupe Laten we beginnen met de geuite wen sen, genoemd in de geleidebrief van B. en W„ bij de begroting voor 1973. Zaken welke grote groepen van onze in gezetenen bijzonder interesseren en waar de fraktievoorzitters uitvoerig op in gin gen. Allereerst de wenselijkheid van een sporthal. Dhr. Groot meende dat de mo gelijkheid onderzocht zou kunnen wor den twee gymnastieklokalen tegen el kaar op te bouwen die dan bij grote eve nementen samengevoegd zouden kunnen worden. Dhr. Walda was voor een sport hal, maar wilde de bouw een jaar uitge steld zien en voorrang verlenen aan het verkeersknooppunt Dokterslaan-Kenne- merstraatweg-Raadhuisweg. Dhr. Tomson had begrepen dat vanuit de sportadviescommissie een dergelijke hal, door de sportverenigingen niet als zeer urgent of zelfs maar urgent wordt be schouwd. Dhr. Vahl zei: „Het zal onmogelijk zijn om al deze verlangens (sporthal, over dekt zwembad, dienstencentrum en lec tuurvoorziening) tegelijk te voldoen, het hoeft ook niet alles tegelijk." Dhr. Ten Hoope zei dat het moeilijk is een verantwoorde keuze te doen. „We zullen de diverse wensen tegen elkaar moeten afwegen." Burg. Hoekstra zei in zijn antwoord ten aanzien van dit deel van het. wensen pakket, de sporthal, dat er zeker behoef te is aan een sporthal. De bouwkosten zouden plm. 1.000.000,-- bedragen, de exploitatiekosten plm. 90.000 per jaar. Meningen sterk verdeeld over het zwembad Tot het wensen-pakket van B. en W. behoorde een'zwembad. B. en W. schre ven aan de raad daarover het volgende: „In een gemeente van de grootte van Heiloo dient onzes inziens een overdekt zwembad aanwezig te zijn." Uit de alge mene beschouwingen van fraktievoorzit ters blijkt dat de meningen hierover sterk verdeeld zijn. De heer Groot: „Een prachtig plan op zich, maar is het niet wat hoog gegre pen?" En verder: „Wij zouden de voor keur geven aan een instructiebad met de mogelijkheid van uitbreiding tot een volledig overdekt zwembad." Ir. Tomson: „Wij delen uw inzicht niet dat in een gemeente van de grootte van Heiloo een overdekt zwembad dient te zijn." Financieel achtte de V.V.D. afgevaardig de dit niet verantwoord. Evenals ten aanzien van de sporthal zei dhr. Walda dat zijn fraktie het prioriteitschema van B. en W. wil volgen, dus ook de uitvoe ring van een zwembad, maar dat de zo lang gewenste reconstructie bij het raad huis voorrang heeft bij de P.v.d.A.-raads leden. Dhr. Hoogland pleitte voor een overdekt zwembad. Volgens de D'66 fraktievoor- zitter hoort het zwembad nummer één te staan op het verlanglijstje. „Een over dekt zwembad, gekoppeld aan het be staande openluchtbad." Dhr. Vahl stond positief tegenover liet stichten van een overdekt bad. „Overleg met de sport adviescommissie zal zeker noodzakelijk zijn," aldus de Prot.-Chr. vertegenwoordiger in de raad. „We zul len de diverse wensen tegen elkaar moe ten afwegen en tot de meest noodzake lijke daarvan zien te komen" aldus dhr. Ten Hoope van „Heiloo 2000". De uitvoe ring van het B. en W. „verlanglijstje" mag echter niet ten koste gaan van be langrijke zaken als de verkeersveiligheid. Overdekt zwembad 2/2 miljoen gulden Burg. Hoekstra in zijn beantwoording, ontraadde de raad over te gaan tot de aanleg van een instructiebad. De prak tijk is dat het tot allerlei consequenties leidt. Hij schatte de kosten van een toe komstig overdekt zwembad op ongeveer 2V2 miljoen gulden. Aan te leggen bij het openluchtbad waardoor de exploitatie etc. gunstig is. Omdat een aantal raads leden de uitvoering van het bad zijde lings in verband brachten, op financiële gronden, met verkeersmaatregelen etc. zei de burgemeester dat aan de recon structie van het verkeerspunt bij het raadhuis de hoogste prioriteit zal worden verleend. In 1973 overdracht? Deze verkeersmaatregelen staan in di recte verbinding met de overdracht van de Kennemerstraatweg, van Rijkswater staat, naar de gemeente Heiloo. „We ho pen dat dit in 1973 rond komt en wij dan over kunnen gaan tot verbetering van de verkeerssituatie, ook op andere „be dreigde" punten op deze druk gebruikte verkeersweg. Hierover volgende week meer, omdat daarover en voor nog an dere verkeerspunten aandacht werd ge vraagd door raadsleden. N.M. STATIONSWEG 85 TELEFOON 31410 HEIEOO Woensdagavond jl. vond in de Nic. Beets school de jaarlijkse ouderavond plaats. Na de gebruikelijke zaken zoals het ver slag van de penningmeester en de ver kiezing van een nieuw lid in de ouder kommissie, ni. mevr. J. Jansen-Keesman die in de plaats kwam voor de heer J. G. Nap vertoonde de voorzitter Heyink een aantal dia's over het Sinterklaasfeest waaraan op creatieve wijze door een groot aantal leerlingen werd medege werkt. De heer Van Zandwijk bedankte de heer Nap voor al zijn aktiviteiten die hij de afgelopen jaren als kommissielid had tentoongespreid. Uit handen van de voor zitter mocht de heer Nap een geschenk in ontvangst nemen. Na de pauze sprak het schoolhoofd, de heer Van Zandwijk, over de gang van zaken op de Nic. Beetsschool. „We zijn over het algemeen niet onte vreden maar ook niet volledig tevreden" aldus de heer Van Zandwijk. De leerlin gen vertonen steeds minder aandacht, ze zijn sneller afgeleid, en dit wellicht mede door de t.v. Toch zijn de resultaten op de Nic. Beetsschool zeker niet ongunstig te noemen. In de afgelopen 3 jaar zijn er van de 104 leerlingen 14 naar het Gymnasium ge gaan, 34 gingen naar Havo-Atheneum, 27 naar de Mavo, 15 naar technische scholen, 10 naar Lavo en 4 naar diverse onderwijsrichtingen. Het kontakt met de Nic. Beetsschool is vooral in het eerste jaar nog zeer inten sief. De leerlingen komen graag hun rap porten laten zien en doen het over het algemeen zeer redelijk. Over het schoolzwemmen deelde de heer Van Zandwijk mee dat de 6e klas niet in het Baafje terecht kan omdat de meeste kinderen het A-diploma dan al in hun bezit hebben. Wel gaan naar het Baafje de 3e, 4e en 5e klassers. Op ver zoek van de leraren gebeurt dit 's mid dags. De zesde klas gaat nu zwemmen in Eg- mond. De gemeente betaalt wel de en tree doch niet de buskosten. Op het terrein van de creatieve vorming dringt men er bij de gemeente op aan een vakleerkracht te mogen aantrekken. Mevr. Zandstra die reeds een half jaar op dit terrein pro deo en met veel succes werkzaam was heeft hier op deze basis niet mee door kunnen gaan. Het verkeersexamen zal weer op 13 maart plaatsvinden. De heer v. Zandwijk- zei pertinent tegen een wedstrijdelement te zijn. Het is meer een mentaliteits kwestie. Enthousiast is men op de Nic. 'Beets school over het lokaal voor Wereldoriën tatie. „We zullen een beetje mondiaal moeten gaan denken" aldus de heer Van Zandwijk. „Het oude idee van geheugen kennis is over enkele jaren misschien niet meer aan de orde. De leerlingen zul len de weg moeten leren vinden waar ze de kennis vandaan kunnen halen." Er is een schoolbibliotheek opgericht waarvoor B. en W. een krediet verleende van 1.250,- en later nog 1.000, De kinderen leren in deze bibliotheek zelf hun kennis te vergaren. Met elkaar maken ze leuke werkstukken over aller hande onderwerpen en het sociale kon- takt wordt hier zeker door bevorderd. Bij deze werkstukken moeten tekenin gen komen en er worden ook onderling plaatjes geruild. Het nieuwe kommissielid, mevr. Jansen- Keesman, hield ook over dit onderwerp een enthousiast betoog. Elke vrijdagmid dag wordt er in dit wereld-'oriëntatie- lokaal gewerkt. Ook geïnteresseerde ou ders mogen hier om beurten eens een kijkje komen nemen. Graag vooraf even kontakt opnemen met het hoofd der school. bij viering van 3e lustrum sectie honkbal van „He Foresters" Het is een gezellige en druk bezochte receptie geworden welke gehouden werd ter gelegenheid van het 2e lustrum van de sectie honkbal van de s.v. „De Fores ters". Er waren geen sprekers, maar er werden wel bijzonder veel handjes ge schud door het hoofdbestuur van de s.v. BIJ NATUURLIJK STATIONSWEG 83 „De Foresters", waarvan o.a. het dage lijks bestuur en de oud-voorzitter van „De Foresters", de heer L. J. Groen (Apeldoorn) aanwezig was. Eén van de belangrijkste organisatori sche bestuurders van de sectie honkbal, de heer M. C. Rootjes, sekretaris, kon door een ernstige griep niet aanwezig zijn. Dat was bijzonder jammer. Cadeaux werden aangeboden, o.a. honk ballen; 12 van iemand die onbekend wenste te blijven en 2 van de sectie zaal voetbal. De toto-commissie schonk een cadeaubon. Negen teams in het veld De sectie baseball-softball van de s.v. „Dq Foresters" is een groeiende en bloei ende afdeling van deze sportvereniging. Men heeft in totaal ongeveer 120 leden en de komende periode komt men met niet minder dan negen teams in 't veld: drie (volwaardige) seniorenteams; drie jeugdteams en drie dames softball-teams (van de laatsten één samengesteld uit jeugdige leden). Enigszins met trots vertelde ons de voor zitter, de heer M. A. J. van Staveren, dat het eerste team, spelend in de A- selectie, het jongst samengestelde team is in het rayon. Veel dank verschuldigd aan de doorzetters Wie thans de bloeiende en groeiende honkbalafdeling van „De Foresters" ziet kan haast niet begrijpen dat het bij de oprichting, dus 10 jaar geleden, zo moei zaam ging. Het is voor een zeer groot deel te danken aan het doorzettingsver mogen en de deskundigheid van de heer Diepéveen dat deze afdeling werd opge richt en tot zulke grote prestaties is ge komen. Naast dhr. Diepeveen moet di- rekt worden genoemd de heer J. Trap sr. Onnoemelijk veel werk hebben deze heren de afgelopen jaren verzet. Laat stelijk weer als centrale figuur bij het plaatsen van een eigen kantine, waar over wij vorige week al schreven. „Het is de fijne geest welke onze afde ling kenmerkt," zo drukt de heer Van Staveren het uit als hij zijn enthousias me niet onder stoelen of banken steekt. „Ook de zelfwerkzaamheid is bij ons groot." Dit hebben wij zelf ook al meer dere malen mogen konstateren. „Er wordt te veel negatief geredeneerd en/of gereageerd. Laten we in 's hemels naam vooral de positieve dingen zien die gebeuren", aldus ongeveer dhr. v. Stave ren. Hij ziet die bij De Foresters volop aanwezig. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum heeft dhr. Rootjes een uit 36 pagina's samengesteld overzicht gemaakt. Een soort kaleidoscoop van wedstrijden, van elk jaar afzonderlijk en rijk voorzien van foto's en tekeningen. Een wel bijzonder geslaagd boekje! Ook keurig van uit voering. Verkeerssnelheidmaximum wordt soms verre overschreden De maximum verkeerssnelheid op be paalde verkeerswegen in Heiloo wordt soms verre overschreden. Zo op de Be- lieslaan en de Omloop. Alhoewel een ma ximum-snelheid is vastgesteld van 50 km zijn daar overtredingen aan de orde van de dag. Er zijn er die redeneren: het is toch een voorrangsweg dus Op deze wegen zal het over enkele maanden belangrijk drukker worden, ze ker op een groot deel van de Omloop. We zouden nu reeds de medewerking van autobestuurders willen vragen: Maak van verkeerswegen geen race banen! Van het programma van het wintersei zoen van de Kring Heiloo en Omstreken van bovengemelde Stichting hebben al 3 avonden plaatsgevonden, nl. eind september; 2 musici uit Den Bosch; het echtpaar Jung - clavecimbel en viool, november: Dick Hillenius, een bioloog over kunst. Half december ging de hele Kring naar Amsterdam, waar Willem Ratze Talsma een huisconcert gaf, speciaal voor onze mensen, op authentieke instrumenten. In januari zou de beeldhouwster Heieen Hille Ris Lambers uit Bergen een avond verzorgen, doch deze is door ziekte ver schoven naar eind april. Behalve deze avond zijn de komende manifestaties 9 februari a.s.Willem Jan Otten, die kort geleden de Reima Prinsen Geerligs- prijs voor letterkunde verkreeg, t.h.v. de tam. v. d. Veen, Heiloo. 10 maart: Schubert's „Schone Mülerin" door Hans Overtoom en Thom Bollen in Bergen. met lange schaft BIJ NATUURLIJK vj 's Zaterdags tot 6 uu geopend. STATIONSWEG 83

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 5