Sport en Spel P. Helling LIMMEN 33333 Sporthuis Concert in de Evang. Luth. Kerk te Alkmaar Edith Peinemann vioolsoliste in vioolconcert van F. Mendelssohn Brandmeldingsnummer van Heiloo is 5x3 Open klaverjasdrive voor kapelaan Helsloot in Brazilië Tal van op- en aanmerkingen in Heiloo's Raad aan vernieuwing HOOGEBOOM'S stoffeerderij Aanmelding openbaar lager onderwijs Heiloo Aanmelding openbaar kleuteronderwijs Heiloo UITKIJKPOST TRIAS HIELD JAARVERGADERING Het hoofdthema bij de jaarvergadering van Trias was het tekort aan mankracht bij de organisatie van de vele evenemen ten. Per jaar staan zo'n dertigtal aktivi- teiten op het programma; aangezien deze noodzakelijk zijn om de financiën enigermate op peil te houden kan dit aantal niet verminderd worden en wordt daarom besloten de leden te verplichten enkele malen per jaar te assisteren bij de organisatie. Bovendien moeten de po gingen om de ouders van de jeugd bij de aktiviteiten van deze groepen te betrek ken onverminderd worden voortgezet. Om alle leden periodiek te laten keuren is het noodzakelijk gebleken een clubarts aan te trekken omdat het Bureau van de Medische Sportkeuring in Algmaar niet meer in staat is aan alle keuringsaanvra- gen te voldoen; de hogere kosten per keuring zullen voor een deel aan de leden worden doorberekend. Voorts bestaan er plannen voor uitbreiding van de akkom- modatie met een kleedkamer en een ruimte voor clubarts en masseur. Eén en ander impliceert een verhoging van de kontributie. Alle bestuursvoor stellen hierover werden aanvaard, alleen voor de trim-leden werd uiteindelijk be sloten niet tot verhoging over te gaan. De benoeming van bestuur en diverse kommissies verliep vlot. Ook nu zijn weer prestatiebekers uitgereikt voor de beste prestaties van 1972 in de diverse groepen. De volgende personen konden deze wisselprijzen voor een jaar mee naar huis nemen D-jeugd; Richard Oly C-jeugdAnneke Bugter B-jeugd: Jolanda Silver A-jeugd: Jaap van de Plaat senioren: Bert de Groot J. v. Braam-beker: Piet Olofsen (opstel ling landenploeg). Het standaardje voor het nieest verdien stelijke lid ging naar Nico Spijker. Door het bestuur wordt nog medege deeld dat er plannen zijn voor uitbrei ding van de tennis-akkommodatie op het huidige atletiekkomplex. Dit betekent voor Trias het verlies van een zeer gun stig gelegen en intensief gebruikt deel van het komplex. Met de gemeente is overleg gaande om te komen tot een passende kompensatie. Het experiment om op zaterdag een trimloop te organiseren is volledig ge slaagd. Enkele honderden liefhebbers na men deel aan de bos-duinloop tussen Eg- mond en Bergen. RAADHUIS WEG 14 - HEILOO TELEFOON 02200-32144* De grootste sportspeciaaizaak van Noord-Holland-Noord SKI- en APRES SKI SCHOENEN WANDELSPORTVER. ,,'T PUTJE" maakt van ledenvergadering gezellige avond Vrijdagavond 16 februari a.s. houdt de wandelsportvereniging ,,'t Putje" haar algemene ledenvergadering in het Open Huis. Aanvang 19.30 uur. Om 21.00 uur hoopt men deze verga dering te beëindigen waarna het alle maal een gezellig feestje belooft te wor den voor jong en oud. Er wordt gekiend, gedanst en er is muziek. Ook wordt er een loterij gehouden waarvoor de mid denstand weer een groot aantal prijzen beschikbaar heeft gesteld. Een ieder is van harte welkom. Ook niet- leden. Hoe meer zielen hoe meer vreugd. Kom vrijdagavond 16 februari naar het Open Huis. Het bestuur rekent op een grote opkomst. ZO SCHAAKTE „OPPOSITIE" Voor de competitie in de derde klasse van de N.H.S.B. ontving het 2de achttal van „Oppositie" het 2de achttal van As sendelft. Nadat Van Zijp met een mooi paardoffer 10 had laten aantekenen ging de strijd geruime tijd gelijk o]J; echter nadat Hee- ringa winst had behaald en Bos remise had gemaakt, werd het duidelijk, dat Oppositie zou gaan winnen. Van Bentum maakte SVz—Vz, terwijl de resterende punten voor Oppositie kwamen van Sneek en v. d. Blom - remise - en uit winst van B. Reyngoud op zijn charman te vrouwelijke tegenstander. Een nuttige 5Vz- -2Vz winst derhalve. In de interne competitie maakte Slob in zijn partij tegen Polhuys duidelijk, wie dit seizoen de sterkste is. De uitslagen waren als volgt: SleutelAlgra 10 A. de' GraafPover 01 BreeuwerLampe 10 SlobPolhuys 10 MoyesLigthart afgebr. Verwey—Kracht 10 Van DiepenSlinger 0—1 Van RijnSprong 10 Niehaus—De Jager afgebr. S.V. „DE FORESTERS" Vorming van heren-handbalteams Bij voldoende deelname wil de sectie handbal van de s.v. „De Foresters" een heren-handbalteam vormen. De bedoe ling is om met minstens één herenteam in de nieuwe kompetitie te starten. Filmavonden sectie honkbal De sectie honkbal van „De Foresters organiseert op de vrijdagavonden 23 fe bruari en 23 maart filmavonden. 0p de 23ste februari voor de jeugd, op de 23ste maart voor de senioren-leden. Voor de eerste bijeenkomst staat o.a. de film „Worldseries 1970" op het programma, op de tweede bijeenkomst o.a. „World series 1971". De leden van deze sectie worden nog persoonlijk uitgenodigd. De nieuwe kan tine van de sectie honkbal, waarover wij reeds schreven, krijgt als naam „Soft- base". Carnavalsfeest bij „De Foresters" Leden van „De Foresters"-familie gaan op vrijdag 2 maart carnaval vieren. De amusementscommissie van deze sport vereniging hoopt dat leden van alle sec ties aan dit feest deel zullen nemen. DISTRICTSTITEL VOOR TRIAS Bij de veldloopkampioenschappen van District West 1 van de K.N.A.U. be haalde Jurgen de Vos van Trias de titel bij de jongens B met ruime voorsprong op konkurrent Peter Appelman. Er vie len trouwens voor Trias meer ereplaatsen te noteren. Ria Groen moest pas in de laatste fase winnares Hilda Dix laten gaan wat haar een keurige tweede plaats opleverde. Bij de jongens A was het Dik v. d. Flurt die pas in de laatste meters zijn tweede po sitie prijs moest geven maar met zijn derde plaats toch in de prijzen viel. Imponerend was de wijze waarop de Nederlandse Marathonkampioen Geert Jansen onbedreigd de titel bij de heren behaalde, in deze race behaalden ook een aantal Trias-atleten goede klasseringen. De uitslagen: meisjes B: 1. F. Kamps - Sagitta meisjes A: 1. M. Zethof - TVA dames: 1. H. Dix - Hellas jongens BJ. de Vos - Trias jongens A1. P. J. Zijl - Hellas heren: 1. G. Jansen - AAC, de 10 km in 32.39.8; 2. J. Frederiks - Lycurgus 33.50.4 3. B. v. Sijtveld - AV '23 33.57.6; 4. K. Hopman - Trias 33.58.8; 5. J. ,Smit - Trias 34.17.2. Bij de Nederlandse indoorkampioen schappen voor studenten in Leiden werd Jan-Cees Boon 3e op de 400 m in 52.3. Een zelfde plaats behaalde Nico Bilars op de 60 meter met 7.3. Onneke Dooren- bos stootte daar de kogel naar 11.44 m, terwijl Jolanda Silver op de 60 m horden 9.7 noteerde. D.V.W. HEILOO, Op zaterdag 17 februari a.s. zal de 5e en laatste kompetitiewedstrijd plaatsvin den voor de zeehengelaars. Het vertrek is om 7.30 uur vanaf het Dorpshuis. In- leggeld 6.per persoon (aas inbegr.). De opgave dient te geschieden vóór vrij dagavond 18.00 uur bij de wedstrijdkom missie. Klaverjassen bij D.V.W. Op donderdag 15 februari a.s. organi seert de wedstrijdkommissie van de Hen gelsportvereniging D.V.W. weer een vrije klaverjasdrive in „De Rustende Jager", Kennemerstraatweg te Heiloo om 20.00 uur. Het inleggeld bedraagt 2.50 per persoon. Brengt al uw vrienden of ken nissen mee. We hebben weer een keur van prijzen. Na afloop een grote verlo ting. H.S.V.-NIEUWS Zoals u ongetwijfeld zult hebben gelezen organiseert „het thuisfront Heiloo" a.s. vrijdag een klaverjasdrive in de H.S.V.- kantine waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor de bouw van een ziekenzaal, school enz. in de buitenwijken van San Paulo, Brazilië waar onze oud-plaatsge noot kapelaan Helsloot thans werkzaam is. Deze drive zal ongetwijfeld een groot succes worden als alle klaverjasliefheb- bers hun steentje bijdragen. Kom daar om a.s. vrijdag naar het sportpark, aan vang 8 uur. Schitterende prijzen. TRIM-STRANDLOOP Zondag a.s. organiseert de A.V. TRIAS wederom een trim-strandloop op het Eg- mondse strand. De te lopen afstanden bedragen naar Leuze 5 of 10 km. Gestart wordt er om elf uur, terwijl men zich vanaf 10 uur kan opgeven in Hotel Bou- ma v.h. Het Zeehuis aan de Boulevard te Egmond aan Zee. Voor de 5 km is geen limiettijd vastge steld, de 10 kilometer dient binnen de 1% uur afgelegd te zijn. Degenen die de loop goed volbrengen, ontvangen nader hand een speciaal weer voor deze loop gemaakte herinneringsmedaille. DAMCLUB HEILOO A. v. d. Laan kampioen van groep 3 Uitslagen onderlinge kompetitie: Groep 1: A. DekkerR. de Boer 11 N. LigthartP. Rietveld 20 J. KraakmanC. van Lieshout 11 J. SlijkermanS. Schurer jr. 1—1 Groep 2: A. Raaymakers- -H. Köllmann 02 J. SchurerW. Groothelm 11 N. UrsemF. Schouten 11 R. BoulonoisS. Schurer sr. 11 Groep 3: M. Hoebe A. v. d. Laan 02 C. SwartP. Heyne 2—0 WEER EERSTE PLAATSEN VOOR DOVES van ploegen meisjes en dames Tijdens de zgn. februari-wedstrijden, van de Turnkring Hollands Noorderkwartier, te Schagen op zaterdag 10 februari, heb ben Doves-ploegen weer eerste plaatsen bezet. Bij de verenigingswedstrijden, A- klasse, behaalde een meisjesploeg 16.4 punten. De Halter (Alkmaar) bereikte 15.2 pt. Ook een damesploeg van Doves bleek de meerdere te zijn van De Halter. In klas se A werd een uitstekende baloefening uitgevoerd welke 17.6 pt. opleverde. De Alkmaarse turnsters wisten 17 pt. te vergaren. Al enige jaren blijken de Doves meisjes- en damesploegen, op ritmisch gebied, tot de beste te behoren van de Turnkring. TWEEDE PLAATS VOOR DOVES-JONGENS 9-11 JAAR in de jeugdkompetitie tegen Sparta en Be-Quick Zondag bonden jongensploegen van de gymverenigingen Sparta, Doves en Be Quick de strijd aan. Dit in het kader van de jeugdkompetitie. De Doves-ploeg 9-11 jaar werd 2e met 150.80 pt. Eén werd Sparta met 151.10 pt. Een gering verschil dus. De volgende oefeningen moesten uitgevoerd worden; rek, brug, ringen, sprong en mat. Op de laatste twee onderdelen was de Dovesploeg de Sparta-turners de baas. Zij bereikten resp. 29.75 en 31.60 pt. tegen Sparta resp. 29.15 en 30.35 pt. Van de Dovesploeg mag wel genoemd worden Peter Raar, die het hoogste aan tal punten behaalde van alle deelnemen de turners van deze drie ploegen, na melijk 39.50 pt. TURNSTERS, MEISJES, TEGEN „TURNLUST" (ALKMAAR) Werden tweede Zondagmorgen bonden meisjesploegen van Doves de strijd aan tegen die van „Turnlust" (Alkmaar). Dit in het kader van de jeugdkompetitie van de Turn kring H.N.K. De ploeg meisjes 9-11 jaar bereikten 147.25 pt., die van 12-15 jaar 142.75 pt. Dit betekende, voor beide ploegen, een tweede plaats. Marleen Hauter behaalde de meeste pun ten, namelijk 30.85 bij de ploeg 9-11 jaar door het Noordh. Kamermuziek Gezelschap Ten bate van de restauratie van de Evang. Lutherse Kerk te Alkmaar, Ou degracht 187 hk. Baangracht, wordt in deze kerk op zondagmiddag 18 februari a.s. om 14.30 uur een concert gegeven door het Noordhollands Kamermuziek Gezelschap, bestaande uit: Georg Vis - fluit; Bea Moerbeek - fluit Het laatste abonnementsconcert van de Stichting „De Heilooër Kring", op woens dag 7 maart in de aula van het Psychia trisch Centrum heeft als soliste de vio liste Edith Peinemann. Samen met het Noordhollands Philharmonisch Orkest speelt zij het vioolconcert in e kl. t. op. 64 van Felix Mendelssohn Bartholdy. Na de pauze speelt het orkest onder lei ding van de gastdirigent Hans Vonk de Symfonie no. 3 in d kl. t. van Anton Bruckner. Edith Peinemann speelde onder bekende dirigenten Edith Peinemann, geboren in Mainz, kreeg haar eerste vioollessen van haar vader, gevolgd door studie bij Heinz Stanske. Zij werd winnares van de prijs van de „Kulturkreis der Deutschen In dustrie". In 1956 won zij de eerste prijs bij het Internationaal Muziek Concours te Mün- chen, waarna vele concerten metde be langrijkste orkesten en recitals in heel Europa volgden. Haar eerste tournée naar de Verenigde Staten in 1962-'63 was zo succesvol, dat zij meteen voor volgende concertreizen werd uitgenodigd. Tot nu toe heeft zij naast 10 tournées in de V.S. elk twee tournées gemaakt in Zuid-Amerika (1962 en 1967) en in Zuid-Afrika (1964 en 1969). Edith Peinemann trad op in alle belang rijke Europese muziekcentra. Zij was so liste tijdens vele Europese festivals en tijdens meerdere zomerfestivals in de V.S. Edith Peinemann heeft gespeeld met de meest belangrijke orkesten waaronder de Berliner Philharmoniker, Wiener Symphoniker, Concertgebouworkest, New York Philharmonic en onder diri genten zoals Karajan, Jochum, Krips, Kubelik, Stemberg en Szell. Op vrijdagavond 16 februari a.s. organi seert het „Thuisfront kapelaan Helsloot" een open klaverjasdrive in de H.S.V.- kantine waarbij een verloting zal plaats vinden met aantrekkelijke prijzen. Aanvang 8 uur. Een ieder is hartelijk welkom. De opbrengst van deze avond zal geheel ten goede komen aan het werk van kapelaan Helsloot in Brazilië. De kantine wordt door H.S.V. gratis voor dit doel ter beschikking gesteld. Het zal u wellicht bekend zijn dat de oud-Heilooër Helsloot al weer een aantal jaren in Brazilië werkzaam is in een bui tenwijk van Sao Paulo waar hij de gees telijke en sociale zorg voor duizenden op zijn schouders heeft genomen. Dank zij de steun van een sterk „thuis front" heeft kapelaan Helsloot al heel wat kunnen doen voor de mensen die buiten hun schuld in de meest miserabe le omstandigheden moeten leven. Ze wo nen in krotten en honger is er een da gelijks verschijnsel. Er is grond gekocht waarop een consul tatiebureau, crèches, vakscholen en een informatiecentrum zullen verrijzen. Het stadsbestuur zal de onkosten op zich ne men van exploitatie mits het gehele ter rein en de bouw door kap. Helsloot en zijn vele vrienden gefinancierd wordt. In deze exploitatiekosten van het stads bestuur vallen o.a. ook de toezeggingen van een architect, leraren, leidsters, dokter, sociale leidster, peadagoge en be geleiding bij de bouw. Alle zeggenschap blijft in eigen handen. Je zou over dit onderwerp pagina's vol kunnen schrijven maar zo langzamer hand weten we allemaal wel hoe groot de ellende in de wereld is. Nu kunt u helpen! De thuisfrontleden alleen kunnen het niet meer aan. Zij on derhouden een regelmatig kontakt met deze krachtfiguur uit Heiloo. Ook de schetsen voor de gebouwen zijn reeds binnen. Met uw bijdrage kan kapelaan Helsloot verder bouwen. Geef hem die kans. Voor eventuele giften kunt u terecht bij de Postgiro Ned. Middenstandsbank te Hilversum no. 42223 t.b.v. Stichting Hel sloot. We zullen u vanzelfsprekend van alles op de hoogte houden. 14 FEBRUARI 1973 en fagot; Paul Vis - blokfluit en clarinet; Henk Tromp - clarinet; Henk de Wit - fagot; Hugo v. Veen - cembalo en orgel. Uitgevoerd worden werken o.a. van Has- se, Telemann, Pachelbel, Mozart en Beethoven. De toegangsprijs bedraagt 4,—^scho lieren, houders van een cultureel jeugd- paspoort en 65+ 2,—. Beide prijzen zijn incl. programma. Verder wordt in ,,'t Swaenennest" op de Oudegracht naast de kerk een creche voor kinderen gehouden. De kaartver koop is aan de kerk vanaf 14.00 uur. Hans Vonk, assistent van het Concertgebouworkest De Amsterdamse dirigent Hans Vonk leidde in 1970 voor de eerste maal een concert van het Concertgebouworkest. Het resultaat was opmerkelijk en tevens een bevestiging van de veelzijdige kwa liteiten van zijn uitgesproken dirigeer- talent, dat zich voordien reeds elders gemanifesteerd had. Sinds september 1971 bekleedt hij de funktie van assis tent-dirigent van het Concertgebouw orkest, welke funktie hij sinds 1969 reeds gedeeltelijk uitoefende. Hans Vonk werd 18 juni 1942 geboren. In 1964 legde hij, met een onderscheiding voor solistische kwaliteiten, het examen solo-spel piano af. Tevens studeerde hij directie; hij volgde twee dirigentencur sussen, in 1962 in Salzburg en in 1965 die van de Nederlandse Radio Unie. Het jaar 1966 is het startpunt geweest voor zijn in frequentie snel toenemende diri- geeraktiviteiten. Zo was hij gedurende drie jaar de diri gent van het Nationaal Ballet-Orkest, leraar en dirigent van de orkestklas van het Muzieklyceum en leidde hij bijna alle Nederlandse symfonie-orkesten. In het voorjaar van 1970 leidde Hans Vonk een tournee van het Nederlands Blazers Ensemble door het Verre Oosten. In 1971 debuteerde hij bovendien als opera-dirigent bij de Nederlandse Opera, welke instelling hem voor het seizoen 72/73 opnieuw engageerde om uitvoe ringen van „La fedelta premiata" van Haydn, „Nabucco" van Verdi en „Die Entführung aus dem Serail" van Mozart te leiden. Zijn integrale uitvoeringen van grote balletmuzieken zoals „L'oiseau de feu" en „Le baiser de la fée" van Strawinsky, „Romeo en Julia" van Prokofieff. „Het Zwanenmeer" en „Doornroosje" van Tschaikowsky trokken in het bijzonder de aandacht. ten aanzien van verkeerssituaties In Heiloo's raad werden tal van op- en aanmerkingen gemaakt ten aanzien van verkeerssituaties. De heer Hoogland was daar wel het uitvoerigst in. Daarbij noemde hij het al meermalen gevraagde fietspad langs de Kanaalweg, een ver zoek van een tegelpad langs de Hooge- weg en het kruispunt Kennemerstraat- weg-Stationsweg-Kanaalweg. Dhr. Hoogland ging in zijn speech zelfs zo ver met te zeggen dat er tot nu toe maar weinig gedaan is voor het kind. Over een dooi' B- en W. genoemde rand weg zei de heer Ten Hoope: „Een zuide lijke randweg zal zeker veel overtollig verkeer uit Heiloo wegnemen." Ten aanzien van deze randweg zei de heer Vahl dat deze binnen een niet te verre toekomst tot stand zal moeten komen, gezien hot oost-west verkeer, mede veroorzaakt door de uitbreidings plannen in het zuidwesten. Kruispunt Stationsweg-Heerenweg Ten aanzien van het kruispunt Stations- weg-Heerenweg vroeg de heer Groot of dit geen voorrangskruising kan worden. Hij noemde als voorbeeld de kruispunten Breedelaan en de Holleweg. De heer Groot vroeg ook aandacht voor de kruis punten Schuine Hondsbosschelaan en de Van Vladerackenlaan. Hij stelde de vraag of de spoorwegovergang bij de Zevenhuizerlaan verlegd zou kunnen worden, wanneer er toch een zuidelijke randweg zal komen. „Het wordt nu toch wel de hoogste tijd, en dit ook uit verkeersveiligheid, dat hier een parkeerverbod komt." De heer Walda zei dit ten aanzien van de par keergelegenheid aan de Kennemerstraat weg. Hij liet er voorts op volgen: „Wij hebben rond het centrum genoeg par keergelegenheid." Zowel burgemeester Hoekstra als de wethouder van openbare werken, de heer Bolten, toonden begrip voor de gemaak te op- en aanmerkingen. Het was vooral dhr. Groot die, in tweede instantie het woord voerende, het gevoel leek te hebben dat wat hij al eens ge vraagd had, niet werd uitgevoerd. „Er zijn nog wat problemen op te lossen" was het antwoord van dhr. Bolten aan dhr. Hoogland ten aanzien van de Ka naalweg. Wat de Kennemerstraatweg betreft kunnen voorzieningen pas goed getroffen worden als deze verkeersweg in handen is gekomen van de gemeente Heiloo. Zoals wij reeds eerder meedeelden lijken de jarenlange besprekingen met Rijks waterstaat thans te vlotten. „We hopen dat eind 1973 de zaak rond zal zijn," aldus burgemeester Hoekstra. LIMMEN-NIEUWS Na de rustzondag door de weersomstan digheden volgt er a.s. zondag een inhaal programma dat voor „Limmen" een mi nimum aan wedstrijden bevat. Het pro gramma ziet er als volgt uit Zondag 18 februari: Volendam 5—Limmen 2 12.00 uur G.S.V. 2Limmen 6 12.00 uur Limmen 8Duinranders 6 11.00 uur Limmen 9Alkm. Boys 11 11.00 uur Junioren A: Limmen 4—U.S.V.U. 3 12.45 uur A.s. donderdag 15 februari is er om 20.00 uur bijeenkomst voor alle senioren om te discussiëren rond het trainingsvraag- stuk. Kritieken, zowel positieve als ne gatieve kunnen worden uitgebracht, ter wijl suggesties kunnen bijdragen om de training zo perfect mogelijk te laten functioneren. De heer Krul zal bij deze bijeenkomst niet aanwezig zijn. De op komst van alle seniorenleden wordt ver wacht. Training Zoals bekend worden de seniorentrainin gen van donderdag 15 februari, 15, 22 en 29 maart verplaatst naar de vrijdagen daaropvolgend. De juniorentrainingen zijn deze weken op de donderdagavonden. CARNAVALS VEREN IGING „DE UYLENSPIEGHELS" LIMMEN Bejaardencarnaval te Limmen Carnavalsvereniging De Uylenspieghels organiseert op 24 februari 1973 in Sint Maarten weer het traditionele bejaar dencarnaval. Aanvang 20.00 uur. Naast het duo de Rodeo Boys, zullen aan deze avond hun medewerking verlenen onze eigen Boerenkapel, Jan Rijs, Doris Keijzer, Piet Snel, Gree blubber en nog vele anderen. Voor de borrel, hartige hap, rook en bon bonnetjes wordt gezorgd. Als alle men sen van 65 nu met een zonnig gezicht en als ze durven met een feestneus op ko men, dan wordt het weer geslaagd zoals vanouds. Mensen die vervoer wensen, gelieve zich voor 24 februari in verbinding te stellen met C. Admiraal, Stetlaantje 5, Limmen, telefoon 1225. Voor onze grote Carnavalsavond op 3 maart 1973, kunnen de kaarten voor le den eri niet-leden worden gehaald op zaterdag 24 februari in de Jozef zaal van het Sint Maartengebouw van 11-13 uur. K.K. VROUWENGILDE TE LIMMEN Op de avond van het R.K. Vrouwengilde donderdag 8 februari jl. heeft de heer Pannekeet ons een boeiende avond be zorgd en ons enthousiast gemaakt voor het Westfries dialect. Je moet zelf aan wezig geweest zijn om de vlotte spreker op de juiste waarde te kunnen schatten en het was jammer dat er zo'n geringe opkomst was. Voor de pauze werd de nadruk gelegd op het karakter van de Westfries, het geen met enkele voorbeelden tot uit drukking gebracht werd. Heel duidelijk is er verwantschap tussen het Westfries- en het Kennemerdialect en aan de reacties uit de zaal wat dat duidelijk te merken. Na de pauze kwam het taalgebruik van de Westfries aan de orde. De avond werd besloten met een rondvraag. Een ieder die huiswaarts ging was wel van mening dat kost wat kost het dialect niet verloren mag gaan. Hier volgt nog een mededeling: maandag 5 maart is er een bezinningsdag in de vluchtheuvel te Bergen. Voor deze dag is uitgenodigd vicaris R. Koper te Haar lem. Het gespreksonderwerp kunt u zelf bepalen. U kunt zich hiervoor opgeven bij mevr. Seignette, Rijksweg 45, telef. 1324. KLAVERJASDRIVE VOOR JEUGDVOETBAL Op zaterdag 17 februari a.s. zal er een open klaverjasdrive plaatsvinden in het parochiehuis St. Maarten t.b.v. de jeugd voetbal. Er zijn zeer aantrekkelijke prij zen te winnen. Hoofdprijs: een varken! Indien uw bankstel of stoelen toe zijn, belt u even 02205-1338 en wij komen vrijblijvend met een uitgebreide stalenkollektie. Westerweg 64 - Limmen MOZAÏEKEN - LIMMEN Onlangs heeft het mozaïekenkomitee van Limmen weer één van haar vergaderin gen gehouden ter voorbereiding van de bloemendagen, welke omstreeks eind april, begin mei plaats zullen vinden. Zoals ieder jaar het geval is, zijn de leden van het komitee weer vol enthou siasme om te trachten de feesten we derom vlekkeloos te laten verlopen. Hoewel er eigenlijk ieder jaar wel een aanleiding te vinden is om er een spe ciaal tintje aan te geven, kan men nu toch wel zeggen dat hiertoe wel degelijk aanleiding is. Het ligt nl. in de bedoeling om begin mei het nieuw ingerichte bloembollenmuseum officieel te openen. Dit museum is gevestigd in de voorma lige boerderij „Vredeburg" van de fam. Pepping aan de Dusseldorperweg. Het is het enige museum in Nederland op dit gebied en aangezien de inhoud van dit museum wel zeer nauw met de bloem bollen, dus ook met de mozaïeken van Limmen, verbonden is, kan het niet an ders of er moet een zee van bloemen en werkstukken daarvan tijdens deze dagen te zien zijn. Om hieraan gevolg te kunnen geven heeft de gemeente op zich genomen om enige grote spectaculaire stukken om het museum te vervaardigen. Dit ook ter illustratie van het warme hart dat de gemeente de mozaïeken-dagen van Lim men toedraagt. Het zal echter van de weergoden afhan gen of wij de bloemendagen wel tegelijk met de opening van het museum zullen kunnen houden. Het ziet er met deze zachte winter naar uit dat de mozaïeken wel een weekje eerder zullen zijn en in dien er helemaal geen winter meer komt kan het wel 14 dagen vroeger zijn. De planning ligt dan ook op 21 en 22 april of op 28 en 29 april. Naast het feit dat de gemeente voor enkele grote mozaïeken of werkstukken zal zorgen heeft het komitee ook verder in deze richting gezocht en zal trachten nog enige van deze trekpleisters te ver vaardigen. De plannen hiervoor zijn reeds in een vergevorderd stadium en wij hopen u er binnenkort van op de hoogte te kunnen stellen. De inwoners van Limmen kunnen bin nenkort een brochure verwachten waar in de technische details van het maken van een mozaïek en een werkstuk ver meld zullen worden. Na het uitkomen van deze brochure zullen wij ook weer een voorlichtingsavond houden en deze zal medio maart plaats vinden, waarvan ook later nog bericht. Het gemeentebestuur deelt mede dat leerlingen aangemeld kunnen worden voor de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs „Nicolaas Beetsschool" „Vondelschool" „J. P. Hasebroekschool" „W. J. Hofdijkschool" ,,5e openbare lagere school", Rechte Hondsbosschelaan 24a Breedelaan 6 Sluijsweijdt 9 Ewisweg 7 achter Termijen bestemmingsplan De Bouwcamp). Toelating tot een school voor gewoon lager onderwijs is mogelijk voor kinderen die vóór 1 oktober 1973 de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Aangifte dient vóór 1 april a.s. te geschieden der gemeente-secretarie, bureau onderwijs. Het gemeentebestuur deelt mede dat leerlingen aangemeld kunnen woiden voor de openbare kleuterscholen ,,'t Kieftennest' „De Crocus" „De Basseroet" „Pinkeltje" Slimpad 16 Laan van Zeeman 14a Trompenburg 49 definitief kleuterschoolgebouw nabij Hof dijkschool aan Ewisweg „5e openbare kleuterschool", achter Termijen (bestemmingsplan De Bouwcamp) Kleuters kunnen tot een school worden toegelaten zodra zij de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. Aangifte dient vóór 1 april a.s. te geschieden ter gemeente-secretarie, bureau onderwijs.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 3