- VERENIGINGSNIEUWS Sociale Wetgeving Denkt u aan de koopavond Lokale en Centrale Verwarming „ONDER DE LUIFEL" „ONDER DE LUIFEL" „ONDER DE LUIFEL" CENTRAAL GENOOTSCHAP GAAT VERGADEREN Verzorging van Begrafenissen en Crematies J. TH. H00GENB00M Vrienden van de Hartstichting verzorgden voedingsvoorlichtingsavond Normbedragen voor bijstandsverlening Aanleg van beplantingen in plan „Evelein" UITKIJKPOST 14 FEBRUARI 1973 HET LEVEN EN WEBKEN VAN W. A. MOZABT Lezing door Cornelis Jonker Voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen houdt Cornelis Jonker op dinsdag 20 fe bruari, in de zaal van de geref. kerk, een lezing over de componist W. A. Mo zart. Over zijn leven en werken. Het is niet toevallig dat C. Jonker voor de af deling spreekt. Hij was al eens eerder in Heiloo. Op zijn deskundige en enthou siaste manier kan hij zijn onderwerp behandelen en illustreren. Ook de echtgenoten van de leden van „Huisvrouwen" zijn welkom. Excursie naar o.a. Kasteel Haarzuilen Op dinsdag 6 maart gaan leden van de Vereniging v. Huisvr. weer ter excursie. Op het programma staan een bezoek aan het kasteel Haarzuilen en een bezoek aan een orchideeënkwekerij in de Meern- Vleuten. Opgave vóór 25 februari is noodzakelijk aan het adres: mevr. A. Stekelenburg- Bouwman, De Achtkant 8 (Het Baafje), tel. 32296. FALKLANDEBSBBENGEN „HET BAABDPOEDEB" voor Heiloo's jeugd In de paasvakantie zal de jongerengroep van de toneelvereniging Falkland voor de jeugd van Heiloo optreden. Zij kozen daarvoor een vrolijk stuk nl. „Het baard- poeder" van de heren Tempelaars en Van der Heijden. Gezamenlijk schreven beide onderwijzers en ex-Heilooërs reeds meerdere toneelstukken voor de jeugd. Voor Falkland is het de eerste keer dat ze voor de jeugd van Heiloo op dit gebied iets gaan doen. Het is een lekker gek verhaal over Knofje Look die gaat expe rimenteren met baardpoeder dat eigen lijk alleen bestemd is voor kabouters. De gevolgen laten zich raden. Wanneer het zover is komen we hier nog even op terug. De jongerengroep van Falkland heeft er in elk geval veel plezier in. WEBKAVOND JEUGDFOTOCLUB HEILOO Op 6 februari konden we voor liet eerst vergroten in onze nieuwe donkere kamer. De avond duurde helaas te kort om iedereen te kunnen laten vergroten maar voortaan kunnen er iedere club avond een paar enthousiastelingen aan het werk. De volgende clubavond is op dinsdag 20 februari. De heer Dekker uit Alkmaar zal dan iets van zijn eigen werk laten zien. (foto's en dia's, beslist de moeite waard). We zullen ook de foto's en dia's voor de fotowedstrijd van Agfa bespre ken, dus als je foto's hebt neem ze dan even mee. (Als je nog geen foto's maar wel negatieven hebt, kun je ze die avond nog vergroten. Als je geen lid bent van een fotoclub maar je vindt foto's maken erg leuk moet je beslist eens komen kijken, je bent altijd welkom. (Dinsdagavond fl.ru.de 14.dagen, vanaf 7 uur in het Open Huis). Inlichtingen bij: Erik Slothouber, tel. 31638, Ruud Freriks, tel 33725. KENNENERSTPiWEG AIO TEL: 0 2Z00 3IAZ6- HEILOO Voor Voordeuren Vouwdeuren Vouwwanden in skai en hout Westerweg 234, tel. 31716, Heiloo OPSPORING EN AANHOUDING VERZOCHT Op zaterdag 17 februari gaan wij Jeugd- kapellers een grootse speurtocht onder nemen door ons dorp. Heb je zin om mee te "speuren"? De grootste verwachtingen staan je te wachten Meld je dan op zaterdag 17 februari 's-avonds om kwart voor acht in "'De Rank" je weet wel ons Hervormd Jeugd werkcentrum aan de Kennemerstraat- weg, maar denk eromde ingang is voor ons aan de Heerenweg. De Jeugdkapellers VOGELVERENIGING KLEURENPRACHT organiseert kontaktavond Maandagavond 19 februari a.s. organi seert de vogelvereniging "Kleuren pracht" weer een kontaktavond in de Gereformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat. Op deze avond zal er o.a. in groepen gediscusseerd kunnen worden over het komende broedseizoen. In de pauze zal er een verloting plaats vinden waarbij enkele kanaries te win nen zijn. De avond begint om 8 uur precies. Voor Open haarden Schijnvuren in gas en elektrisch en alle accessoires Westerweg 234, tel. 31716, Heiloo KINDERRECHTER MR. H. G. SCHOONHOVEN SPREEKT voor plattelandsvrouwen Mr. H. G. Schoonhoven, uit Bergen, houdt een lezing voor de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen, over zijn werk als kinderrechter. Dc bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 22 febru ari in de zaal van de Gereformeerde Kerk. Na deze lezing, in het tweede deel van de avond worden de jaarverslagen be handeld en vindt er een bestuursverkie zing plaats. Aftredend zijn de dames G. Wagenaar-Vethaak en N. van Leeuwen- Stam. Zij zijn beide herkiesbaar. Aftre dend maar niet herkiesbaar is Mevr. T. Koelemaij-van Dort. Voor deze vacatu re zijn door het bestuur twee kandidaten gesteld, de dames W. Kuiper-Westra en N. van Heusden-Bruin. Verdere aktiviteiten Morgen bezoekt een groep van de Bond de Canda Internationaal Confectie Ateliers. Op dinsdag 13 maart is er een excursie naar een edelstesnsiijperij te Soest voor olgave bij de reis commissie. Op donderdag 15 maart begint een cur sus van zes ochtenden in het Open Huis. Mej. L. Haim (Heiloo) van de Huishou delijke voorlichting ten plattelande geeft dan les. in naaien. Geleerd wordt: patronen op maat ma ken, knippen en pasklaar maken. De cursus is niet voor beginners! Voor deelname moet men zich opgeven bij de secretaresse: van Catsstraat 35, tel. 33973. Voor de cursus „voorzieningen voor de vrouw" bleek een zeer grote belangstel ling te bestaan. 'Zo zelfs dat een tweede wordt georganiseerd en wel op de vrij dag ochtenden 13 - 20 en 27 april. N.K.V. HOUDT OPEN KLAVERJASDRIVE Op maandagavond 19 februari a.s. orga niseert het N.K.V. opnieuw een open klaverjasdrive t.b.v. de aktie „Wij en Zij" in het Brunogebouw aan de Past. vaniMeijenweg. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen. Zoals U weet komt de totale opbrengst ten goede aan het ontwikkelingswerk. "NOVA - VITA" NIEUWS Finale 3 de klas bandstoten in de Rus tende Jager te Heiloo. deelnemers zijn de heren P. H. Wester, E. Stentrop, G. Koeman (Excelsior), L. Schoorl (Pomerans), H. Scheerman (o.b.i.s.),H. Glebbeek (Nova Vita),W. Hindriks (Neva Vita), D. Brouwer (Nova Vita). Deze finale wedstrijden worden deze week gehouden. Maandag-, woensdag-, vrijdag- en zater dagavond. Wedstrijdleiders OPERETTE NIEUWS Door het overstelpende aantal verzoe ken om plaatsbewijzen voor de komende 'H.'O.V. uitvoeringen, moeten wij wel een derde opvoering van „De Vogelkoop man" geven. Deze derde avond is gesteld op zondag 18 maart uiteraard ook beginnende om 19.30 uur in de Schouwburg van het „Open Huis" te Heiloo. Wij zijn er van overtuigd dat deze enor me toeloop in de kaartverkoop niet al leen door de voorgaande H.'O.V. succes sen wordt bepaald, maar velen, o.a. delegaties van zusterverenigingen, wil len graag het Noord-Hollands Begelei- dings Orkest horen en dit is inderdaad de moeite waard. Wat de heer H. Mul der hier geformeerd heeft is van een speciale klasse, de music: hebben zich in korte tijd volledig op elkaar ingespeeld, waardoor het samenspel vloeiend en het geheel werkelijk begeleidend is, wat men van andere orkesten niet altijd zeggen kan. Onze uitvoeringen zijn nu als volgt: 8 maart 1973 - generale repetitie voor alle bejaarden 10, 17 en 38 maart 1973 - „De Vogelkoopman" aanvang 19.30 uur. Deze opvoeringen worden allen in de Asta Schouwburg van het „Open Huis" gegeven. Kaartverkoop en plaatsbespreken Mevr. Domper, Vossenakkers 43, Heiloo Kaartverkoop (geen piaatsbespreken) de heer M. Mans, Poortweijdt 8, Heiloo, tel. 31604. Voor al uw oud-Hollandse wandtegeltjes, tableaux en plavuizen. Westerweg 234, tel. 31716, Heiloo „VIES, VIEZER, VIEZERIK" Lezing door Diek Hauwaart voor het Nivon Voor het Ned. Inst. v. Volksontwikkeling (NIVON) houdt Dick Houwaart een le zing welke hij de titel gaf: „Vies, viezer, viezerik", op donderdag 22 februari in het Open Huis aan de Willibrordusweg. De toegang is voor een ieder gratis. „Toen de Club van Rome vertelde, dat de wereld ten einde liep, schrokken we wel een beetje, maar met het onver woestbare optimisme dat mensen eigen is, dachten we: Och, ze vinden wel een oplossing om de wereld te laten draaien. Jawel, dat zal wel lukken, maar het is natuurlijk wel zo langzamerhand dc vraag hóe die wereld zal doordraaien. Dol geworden of toch nog net leefbaar? Wat moeten we doen om het doldraaien te voorkomen? Moeten we allemaal weer gaan fietsen of lopen? Hoeveel moeten we van onze welvaart opgeven en wat betekent dat voor verschillende bevol kingsgroepen? Wie is het eerst het slachtoffer van de milieuvervuiling en wie het laatst? Wie betaalt het meest en wie het minst? Hoe vies willen we eigenlijk zijn voordat we beseffen, dat we stinken? Of anders gezegd: zijn we viezerikken of zijn we het niet? Het antwoord moet zijn, helaas, we zijn een stel viezerikken", aldus een aankon diging van het NIVON bestuur voor deze lezing, een onderwerp dat zeker midden in de belangstelling moet staan, waar over Dick Houwaart de belangstellenden zeker meer zal kunnen vertellen, en dis cussie op prijs wordt gesteld. op woensdag 21 februari Het Centraal Genootschap gaat op woensdag 21 februari vergaderen in het Open Huis. De aanvang is 'half acht. In deze vergadering worden de jaarversla gen uitgebracht en een aantal belang rijke mededelingen gedaan. In verband daarmee verwacht het bestuur belang stelling in casu opkomst van leden. NED. VER. VAN HUISVROUWEN Afd. Heiloo De jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen werd gehouden in het "Open Huis". Na het voorlezen van de notulen van de vorige jaarvergadering en de diverse jaarverslagen, die alle werden goedge keurd, werden de bestuursverkiezingen aan de orde gesteld. Een geschikte kandidate, om de huidige presidente, Mevr. C. G. Stikkel-Sigling, op te volgen, werd nog niet gevonden, zodat zij nog een jaar in funktie blijft. Hiervoor werd toestemming verleend door het Hoofdbestuur. Mevr. J. C. van Duyvendijk-Cambier, 2e secretaresse, werd bij acclamatie herkozen. Mevr. E. Herwerden-Hoek, le penningmeesteres- se, trad af en stelde zich niet herkies baar. In haar functie werd bij acclama tie gekozen en benoemd 'Mevr. M. M. Hannema-Porte. Welverdiende woorden van dank voor Mevr. van Herwerden gingen vergezeld van een prachtig bloemstuk. Als reda'ktielid trad af Mevr. S. van Eenenaam-Winzmann. Aangezien Mevr. I. Pesman, die haar zou opvolgen, wegens ziekte deze functie nog niet op zich kon nemen, werd voor de tijd van 1 jaar als radaktielid benoemd Mevr. M. A. S. de Haan-Mann. Als 2e excursie- leidster, naast Mevr. A. van Stekelen burg, werd benoemd Mevr. E. Hommes. Hierna werden de agendapunten voor de Algemene Vergadering in Utrecht afgedaan, waarvoor tevens de afgevaar digden werden aangewezen. Een verzoek van het Hoofdbestuur een lijst te maken van leden met specialis tische kennis werd besproken evenals een cursus discussietechniek. Belang stelling werd gepeild voor een lezing over de E.E.G. In de rondvraag werden diverse op het interne vlak liggende vragen besproken. In haar slotwoord sprak de presidente een woord van dank uit aan alle bestuurs- en andere leden, die in 'het afgelopen jubileumjaar hun 'bijdrage hebben geleverd tot een goed vereni gingsjaar. VROUWELIJK TROUBADOUR OP BEZOEK BIJ VROUWENGILDE Woensdag 21 februari a.s. zal de vrou welijk troubadour mevr. Koos Mienes- Bregman een muzikaal programma ver zorgen voor het Katholiek Vrouwengilde St. Monica. Zij geniet vooral een grote bekendheid door haar liedjes in hel Westfries, die zij brengt in Westfries kostuum. De bijeenkomst vindt, zoals gewoonlijk, plaats in het Bruno gebouw. Aanvang 8 uur. O'66 VERGADERDE EN SPRAK ZICH UIT VOOR EEN WIJZIGING in <le politieke koers D'66 in Heiloo e.o. heeft tijdens een afdelingsvergadering, in het Open Huis, zich uitgesproken voor een wijziging in de politieke koers van D 66. Op het landelijk congres, op 10 en 11 maart in Breda, zullen de Heiloose democraten pleiten voor een meer onaf hankelijke opstelling in de verhouding tot andere partijen en voor de ontwik keling van een nieuw D'66 basispro gramma, dat niet mag worden belem merd door de samenwerking met de progressieve partners: deze samenwer king blijft uitgangspunt Dm te komen tot een vooruitstrevende volkspartij. Tevens werd benadrukt dat Keerpunt '72 (het regeringsprogram van de pro gressieve drie) een regeer-accoord is en geen oppositie-accoord. Op deze afdelingsvergade-ring werd ver der een nieuw bestuur gekozen, door het verstrijken van de reglementaire ter mijn van het oude bestuur, dat zijn taken in maart zal overdragen. Voorzitter wordt Th. Volman, met als medebestuurders Mevr. v. d. Vegt- Boeser, T. de Groot en Mevr. Mr. M. Smal-Klitsie. Op de gecombineerde vergadering, op 15 februari a.s. in Aikmaar, waaraan diverse D'66 afdelingen zullen deel nemen, worden de politieke discussies voortgezet. BOEIENDE OUDERAVOND van openbare kleuterschool ,,'t Kieftennest" De ouderavond van de openbare kleuter school 't Kieftennest werd zeer druk be zocht. Bij de bestuursverkiezing was af tredend en niet meer herkiesbaar mevr. J. Moerbeek-Choufour. Zij werd door de heer Baal hartelijk bedankt voor het vele werk dat zij 7 jaar lang voor de ouderkommissie had verricht. Eerst als vice-voorzitter en later als voorzitster. Haar plaats werd ingenomen door de heer LI. C. I. Baal. Als vice-voorzitster werd mevr. W. H. M. Roerdinkholder- Froeling benoemd. Mevr. Doornbos wilde een paar werkavonden instellen voor de ouders om o.a. het materiaal wat op te knappen en een avond om les te geven. Er zullen ook weer moeder-middagen worden ingesteld. Tijdens het kopje koffie was er gelegen heid de werkstukjes van de kinderen te bezichtigen. Na de pauze sprak de heer P. van Zand wijk, hoofd van de Nicolaas Beetsschool, over de overgang van kleuter naar het lagere onderwijs. Hij legde de nadruk op het belang van een goed kontakt tussen kleuterschool en lagere school. De ideaalste oplossing zou zijn als de kleuterschool en lagere school één geheel vormde en de overgang naar eerste klas meer geleidelijk zou verlopen. De kleuterleidster en schoolarts kunnen bepalen of het kind rijp is voor de lagere school. De juffrouw van de 1ste klas heeft een belangrijke taak het kind zo goed mogelijk op te vangen en eventueel te begeleiden haar de tweede klas. Na de zeer interessante lezing bedankte mevr. Moerbeek de heer v. Zandwijk en sloot de zeer geslaagde ouderavond. ANDERE BERGPLAATS VOOR OPGEHAALDE KRANTEN van „Soos" in het Open Huis Door de sloop van het Dorpshuis is ook de bergplaats van oude kranten wegge vallen voor de „Soos" voor bejaarden. Er wordt nu een bergplaats aangebracht aan de noordzijde van het Asta-theater, te bereiken van het voormalige school plein. Zoals gebruikelijk zal daar weer iedere zaterdag iemand aanwezig zijn om kranten in ontvangst te nemen. Is er niemand, dan kan men ze daar ook wel neerleggen. Bij voorbaat dank! met al het bijbehorende Stationsweg 39 - Heiloo Telefoon 31579 b.g.g. 30906 of 31313 FILM LIGA MET „LE SOUFFLE AU COEUR" van regisseur Louis Malle Vanavond, 14 februari, volgt een tweede voorstelling van „Le Souffle au Coeur" van regisseur Louis Malle. Voor de film liga Heiloo, in hei Asta theater. „Le souffle au coeur" laat zich, beter dan met een beknopte beschrijving van de gebeurtenissen op het doek, karakte riseren met de vraag die Malle zich ge steld heeft en het antwoord dat hij erop geeft. Die vraag luidt: hoe leefden wij burgerzoontjes in het jaar 1954 toen Dien-Bien-Phu in het Verre Oosten zo fataal voor de Franse nationale tróts gevallen was, eigenlijk voort. Het ant woord luidt: onbeduidend, nog maar nauwelijks twijfelend aan die burger lijke paden en gewoonten, waar we wel eens van afweken maar dan weer snel op terugkeerden. De collecterende padvinders in het be gin ziet men even later een grammo foonplaat jatten, eigenlijk vat deze dub belzinnigheid de hele teneur van de film samen, waarin de clichés van de broei erige priesterschool, de half mislukte seksuele doop van de puber in het bor deel, het vage alleen maar schijnbaar moderne vaderbeeld (Daniel Gelin) samen de noodzaak aangeven van de ruimer denkende Italiaanse moeder in het Franse burgergezin die in deze terugblik goedbeschouwd Malle's hui dige kijk op het leven symboliseert. Die structuur heeft Malle zo licht en onbe vangen mogelijk aangekleed ook met een duidelijke nostalgie naar die veilige burgerlijkheid die toen nog niet als een echt tekort ervaren werd. Donderdagavond vond er een leerzame maar ook vooral gezellige voedingsvoor lichtingsavond plaats in de St. Agnes Huishoudschool die georganiseerd werd door Vrienden van de Hartstichting, afd. Heiloo. De diëtiste, mevr. Westerhof, wist op deze voorlichtingsavond duidelijk aan te tonen dat we om hart- en vaatziekten te voorkomen niet minder smakelijk maar wel anders moeten gaan koken. Als echte huishoudschoolmeisjes stonden een 20-tal dames achter hun fornuis waarop even later een lekker kippebout- je stond te sudderen. Gezamenlijk werd er een grote pan groentesoep gekookt waarin wel veel verse groente maar nu eens geen rijst of vermicelli werd ge bruikt en heel mager vlees. Bij het menu behoorde o.a. ook een rauwschotel van geraspte winterwortels, klein gesneden lof en appels en dit geheel niet aange maakt met slasaus maar met sinaas appel- en citroensap. Erg lekker en fris van smaak. Inplaats van zout is het ook beter om andere kruiden te gebruiken. Als toetje werden er 2 ananastaarten ge bakken die zowel warm als koud ge geten kunnen worden. Inplaats van boter werd er een dieet- olie gebruikt en de melk werd vervangen door vruchtensap. Het resultaat smaakte voortreffelijk. Het gaat er om dat we te veel' vet en boter gebruiken en dan ook nog van een ongezonde kwaliteit. Per persoon hebben we per dag beslist niet meer nodig dan 70 gram vet of boter en 50 gram suiker. We verbrui ken gemidde'd echter 130 gram vet of boter en 125 gram suiker. Boosdoeners zijn ook eidooiers. Terwijl we de eiwitten voor diverse gerechten kunnen gebruiken moeten we de ei dooiers maa!' gebruiken om er ons haar mee te war en, aldus de diëtiste. Met 1 eidooier en 1 eetlepel water krijgen we prachtig glanzend haar. Het gezegde „smeer het maar in je haar" gaat voor deze eidooiers erg goed op. Andere belangrijke punten om hart- en vaatziekten te voorkomen zijn o.a. 1. Niet of weinig roken; 2. Voldoende beweging, liefst in de fris se lucht; 3. Houdt uw gewicht op peil; 4. Zoek voldoende ontspanning. Al met al werd het een leerzame avond die toch ook z'n plezierige kanten had. Na afloop bedankte de heer G. Bijkerk mevr. Westerhof voor haar spontane me dewerking. Geweldige medewerking was er ook van de directeur van de huishoud school die slechts een luttel bedrag in rekening bracht voor de onkosten aan gas- en lichtverbruik. Het bestuur van de Hartstichting, afd. Heiloo hoopt binnenkort nieuwe initia tieven te ontplooien. Is in het vorige artikel aandacht ge schonken aan de problematiek rond de Kinderbijslag voor de student met eigen inkomsten, thans willen we eens nagaan wat de gehuwde student met kind(eren) voor kinderbijslagrechten heeft. Zoals bekend mag worden verondersteld is de huidige kinderbijslagvoorziening bij drie elkaar aanvullende wetten geregeld en wel: a. de Kinderbijslagwet voor loontrek- kenden (KWL), die aan werknemers en daarmee gelijkgestelden recht op kinder bijslag geeft voor eerste en tweede kin deren (overheidspersoneel en onderwijs personeel en huispersoneel in dienst van particulieren zijn daarbij uitgezonderd). b. de Algemene Kinderbijslag Wet (AKW) waaraan - in het algemeen - iedere ingezetene recht op kinderbijslag van het derde kind af kan ontlenen. c. de Kinderbijslagwet voor kleine zelf standigen (KKZ), die aan kleine zelf standigen met een bepaald inkomen recht op kinderbijslag geeft voor eerste en/of tweede kinderen. Als regel zullen alleen de onder a. en b. genoemde wetten voor de student van belang zijn, omdat hij nu eenmaal niet tot de categorie van „kleine zelfstandi gen" gerekend kan worden. Slechts bij uitzondering zal hij of zijn vrouw een beroep op de KKZ kunnen doen, bijvoor beeld als «gewoonlijk op meer dan twee dagen per week in de huishouding van een privé persoon wordt gewerkt. Wij zullen ons nu niet bezighouden met de vraag of de student inderdaad een of meer eigen, stief- of pleegkinderen heeft, waarvoor op de eerste dag (peildatum) van het kwartaal aan de voorwaarden wordt voldaan, maar aannemen, dat dit het geval is. Het gaat er slechts om vast te stellen wat hij als „parttimer" over een kalender-kwartaal - dat altijd op 78 uitkeringsdagen wordt gesteld - aan kin derbijslag kan verwachten. Naast uiteraard het aantal kinderen is dit ten aanzien van de KWL van nog twee factoren afhankelijk. Op de eerste plaats is dat het aantal dagen of gedeel ten daarvan waarop de student in het kwartaal als werknemer heeft gewerkt of zonder te hebben gewerkt in geld vastgesteld loon heeft ontvangen. Verder zal zijn ontvangen (bruto) loon gemid deld meer dan 12,10 per dag hebben moeten bedragen, (sinds-1 april 1972 is dit 13,80 per dag). Is dat namelijk niet zo, dan wordt het aantal uitkeringsdagen vastgesteld door het in het desbetreffende kwartaal ont vangen loon te delen door het minimum dagüon van 13,80. We zullen dit met enige voorbeelden verduidelijken Voorbeeld I Student A met twee kinderen werkt in het eerste kwartaal 1972 op drie avon den per week, in totaal 39 avonden en verdient daarmee 610,- (gemiddeld dus meer dan 12,10 per avond). Zijn kinderbijslag zal bedragen: le kind (KWL) 39/78xf 155,22 77,61 2e kind (KWL) 39/78xf 174,72 87,36 Voorbeeld II: Student B. met drie kinderen werkt in het eerste kwartaal 1972 gedeeltelijk op 63 dagen en ontvangt 640,80 bruto loon. Het bedrag van 12,10 is in 640,80 ten volle 52 maal begrepen. Hij heeft dan - hoewel hij op 63 dagen gedeeltelijk heeft gewerkt - slechts over 52 dagen recht op kinderbijslag voor zijn eerste en tweede kind. Voor zijn derde kind ont vangt hij - ongeacht of hij nu wel of niet werkt - zonder meer de maximum kin derbijslag. Zijn kinderbijslag beloopt in totaal: le kind (KWL) 52/78x/ 155,22 103,48 2e kind (KWL) 52/78xf 174,72 116,48 3e kind (AKW) 174,72 totaal te ontvangen kinderbijsl. 164,97 totaal te ontvangen kinderbijsl. 394,68 In deze voorbeelden hebben we ons uit sluitend bepaald tot de eigen werkzaam heden van de student. Hoe wordt het nu als zijn vrouw ook werkt of als zij dit alleen doet? Werkt uitsluitend zijn echtgenote, dan ligt de situatie ten aanzien van de toe passing van de kinderbijslagwetten heel eenvoudig. Zij zal voor haar eerste en tweede kind onder dezelfde voorwaarden als hiervoor geschetst kinderbijslag kun nen verkrijgen. Zijn beide echtgenoten in dienstbetrek king werkzaam of zijn er meer dan twee kinderen, dan is de zaak gekorhpliceer- der. We krijgen dan te maken met een samenloop van kinderbijslagrechten ter voorkoming waarvan bepaalde - soms niet eenvoudige - regels gelden. Deze vin'den dus toepassing zodra er voor het zelfde kind over eenzelfde tijdvak - dat kan ook één dag zijn - op grond van verschillende verzekeringen recht op kinderbijslag bestaat. Om dit duidelijk te maken gaan we weer terug naar ons eerste voorbeeld, waarin student A op drie avonden per week werkt en wel op maandag, dinsdag en woensdag. Zijn vrouw werkt in datzelfde kwartaal op donderdag, vrijdag en za terdagmiddag tegen een loon van 20, per middag, in totaal 39 middagen. Beiden hebben in dit geval recht op 39/78 deel van de kinderbijslag voor hun twee kinderen, omdat er geen sprake is van een samenloop van kinderbijslag over dezelfde tijdvakken (dagen). Zou de echtgenote echter over dezelfde dagen als haar man (gedeeltelijk) hebben ge werkt, dan is er wél een samenloop van rechten. Zij ontvangt over die dagen geen kinderbijslag. Behoren er meer dan twee kinderen tot het studentengezin, dan zal als regel alleen de kinderbijslag waarop de echt genoot op grond van de AKW (derde en volgende kinderen) recht heeft, voor uit betaling in aanmerking komen. Uiteraard zijn er ook nog andere samen loop-constructies denkbaar, maar het zou te ven voeren om ons daarin te verdie pen. Voldoende is om te weten, dat, zodra de student en zijn echtgenote van mening zijn bepaalde kinderbijslagaanspraken te hebben, zij bij de Raad van Arbeid waar onder hun woonplaats ressorteert kin derbijslag moeten aanvragen. Dit uitvoe ringsorgaan zal vervolgens voor beide partijen nagaan welke rechten zij heb ben. Ingegaan per 1 januari 1973 Ter uitvoering van artikel 13a van de Algemene Bijstandswet delen Burge meester en Wethouders van de gemeente Heiloo mede, dat met ingang van 1 janu ari 1973 de normbedragen voor bijstand verlening ingevolge de daarvoor gelden de richtlijnen, in de gemeente Heiloo al dus zijn vastgesteld: per maand alleenstaande (zonder zelfstandige woonkosten) 451,10 alleenstaande (mét zelfstandige woonkosten) 379,60 kostwinner, echtparen 542,32 kostwinner, met 1 kind 553,37 kostwinner, met 2 kinderen 564,42 kostwinner, met 3 kinderen 575,47 kostwinner, met 4 kinderen 575,47 kostwinner, met 5 kinderen 584,35 kostwinner, met 6 kinderen 584,35 kostwinner, met 7 kinderen 593,23 kostwinner, met 8 kinderen 593,23 Genoemde basis-uitkeringsbedragen kun nen worden verhoogd met een vergoe ding voor de werkelijke huurkosten (ex clusief stookkosten) én de verschuldigde premiekosten voor het ziekenfonds (ex clusief premiekosten voor het aanvul lingsfonds). In de gevallen, waarin een gezinsleden toeslag voor minderjarige kinderen kan worden toegekend, geldt een bedrag ge lijk aan de uitkering der kinderbijslag ingevolge de Kinderbijslagwetten. Op het basis-uitkeringsbedrag wordt een aftrek toegepast bij onvolledige gezinnen (ontbreken van de echtgenoot of echt genote) ten bedrage van 81,25 per maand. De uitkering ter bestrijding van de kos ten voor persoonlijke behoeften voor hen die in een rusthuis of inrichting verblij ven, zijn voor een alleenstaande gesteld op 104,per maand en voor echtparen op 182,per maand. Voor het verkrijgen van eventuele na dere informatie kan men zich wenden tot de afdeling Sociale Zaken der ge meente, v. Aostastraat 5 (Huize Frisia) tijdens de vastgestelde spreekuren. Aantrekkelijke speelplaats aan de Geestakker We weten niet hoe lang al de speelgele- genheid, aan de Geestakker, is aange bracht, maar wel dat dit een aantrek kelijke is. Een open speeltuin, niet te omvangrijk van oppervlakte met tal van eenvoudige speelwerktuigen en zelfs met een speelheuvel. Ons lijkt dit ook een voorbeeld tot navolging in andere woon wijken. Nu de laatste werkzaamheden worden verricht aan de bouw van de 7de R.K. school voor basisonderwijs aan de Pas toor van Muijenweg, in „plan Evelein", is daar de dienst van beplantingen over gegaan tot beplanting van de omgeving.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 4