WEER ONTVAHGEN Panty's grote maat 2 stuks f 6.00 Herensokken lange schaft 2 paar f 7.95 Wacht niet te lang, de voorraad is beperkt BOERMA'S DEGO - STATIONSCENTRUM 83 - Tel. 31113 's zaterdags tot 6 uur open NATUURLIJK maten 92 t.e.m. 146 Dames laksandalets met dunne hakjes vanaf f 24,95 Dames kurkmuiltjes f 12,50 Dames klompmuilen, leren kap, in blauw en rood f 15,00 Schoenhandel en le klas Reparatie-inrichting RAADHUISWEG 11 - HEILOO - TEL. 31009 Zaterdag na 4 uur gesloten Wij hebben een fiets voor ze te huur PIET VAN RAALTE Burgerlijke stand Ons dorp Prijsuitreiking Bloemendagen opnieuw laten stofferen? HQOGEBQQM'S Stoffeerderij en Woninginrichting Dhr. M. A. Bruijns benoemd Nu nog enkele bromfietsen voor een speciale Pinksterprijs „'f Heilooër Gazellehuis" PIET VAN RAALTE Bouw- en aannemingsmij. Teerenstra bouwt winkelcentrum in Castricum Geen nieuwe kollektebussen in Heiloo Slijterij - Wijnhandel GREEUW Jubilea bij onze vrijwillige brandweer Brandweer twee dagen er tussen uit De verkeerssituatie op de Kennemerstraatweg „ONDER DE LUIFEL" Vakantie op de fiets... kampeertassen PIET VAN RAALTE Ziekentriduüm Heiloo Tweede prijzen voor „Eensgezindheid" „ONDER DE LUIFEL" Marijke Spanjaart won pop van Rode Kruis Volksmuziekschool Heiloo Winkeliers Stationscentrum verzorgden instrumenten- wagen voor Trompetterkorps „Heiloo" „0NDER DE LUIFEL" Recreatieschap Alkmaarder en Uitgeestermeer Voor de Pinkster RIJWIELEN PIET VAN RAALTE iS 6 JUNI 1973 UITKIJKPOST Heeft u logees of gasten per dag, week of langer. Kennemerstraatweg 99, tel. 30192 Heiloo 3e Pinksterdag (12 juni) gesloten. Geboren: Madeion, d.v. P. E. Mans en M. L. Een- debak; Edwin, z.v. J. M. Zoon en C. P. H. van Schooten Pascale, d.v. W. J. Kops en J. H. M. Kaandorp Annelies C., d.v. T. van Herwijnen en J. C. Lucas; Manon E. M., dv. R. W. E. Raats en E. L. M. Brockhoff Petrus J., z.v. M. J. Dekker en M. T. M. Admiraal; Odin, z.v. A. J. van Arkel en M. C. de Winter. Elders geboren Darinka, d.v. B. Boulonois en M. Vuki- cevic; Johannes M. M., z.v. J. A. M. Kamp en A. M. C. E. de Bruin; Robert-Jan, z.v. P. F. A. Witte en H. N. Verhulst Michael N. J. L., z.v. F. G. Tromp en M. A. Rodenburg; Hans P., z.v. W. Steens en L. S. Jansen; Joan D., d.v. G. W. Steffers en J. Aartsen. Ondertrouwd: Johannes H. van Musscher en Afra J. G. Hemmer; Jacob C. Plak en Maria L. G. Timmer mans; Michael J. Oldcnhove en Maria A. Kaan dorp; Theodorus A. E. T. Oud en Nellcke Bos nia; Bernardus J. Dijkman en Cornelia M. Admiraal; Jozef van Vegten en Agnes G. M. de Waard Petrus A. J. Zwemmer en Elisabeth A. M. de Waard. Getrouwd Theodorus J. N. Groen en Anna E. Ter- voort; Nicolaas F. Zuurbier en Maria F. Komen; Henricus J. M. Dekker en Jacoba J. M. Ruiter; Tony den Hartog en Jozefa M. Schoorl. Overleden: Pieter Helder, e.v. Maria E. Brouwer, oud 78 jaar; Elders overleden: f Catharina M. Neefjes, e.v. Th. B. Ver duin, oud 73 jaar; 1 Maria H. Eekhof, vy.v. G. Fris, oud 80 jr. De witte kerk, de groene koepel, 't werd ons allen zo vertrouwd. Eertijds wijde, groene velden nu met huizen volgebouwd. Oude wegen, nieuwe straten, huizen oud en nu modern, steeds verdwijnend meer het aanzie van de eeuwenoude kern. Weg dc rust van het verleden, drukke wegen met verkeer, vele treinen alle uren, alle dagen, altijd weer. Maar nog blijven stille bossen, nieuwe parken, groene tooi, verdere velden, bloemen, tuinen Ons Heiloo, nog ben je mooi. Zorgen we met ons allen dan dat het zo ook blijven kan. M.L. Vrijdag 25 mei jl. werd de prijsuitreiking der Bloemendagen en Tuinenkeuring ge houden. De avond kan als bijzonder ge slaagd worden beschouwd. Een behoorlijk aantal deelnemers was aanwezig. Na een korte terugblik op de Bloemen dagen 1973, welke een groot sukses zijn geweest, werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars door de Bloemen koningin 1973, mej. Coby Brouwers (inmiddels ge worden mevr. C. Tuyn-Brouwers). Aan sluitend op het officiële gedeelte was de traditionele feestavond. Tijdens deze avond werd een conference gegeven door de alom bekende winnaar van de Limmer talentenjacht, de heer Egbert Pepping. De muzikale omlijsting werd verzorgd door het trio „De Aviolanda's", welke uitstekende dansmuziek ten gehore bracht. Wilt u uw bankstel of stoelen Wij komen vrijblijvend met onze uitgebreide stalenkollektie meubelstoffen bij u thuis. Tevens volledige Interieur verzorging. Hyacinthenlaan '24 - Lintmen Tel. 02205-1488 b.g.g. 1338 Tot bedrijfsleider van Zwembad in Nijkerk De heer M. A. Bruijns, assistent-be drijfsleider van 't zwembad „Het Baaf- je" is per 1 juli benoemd tot bedrijfs leider van het zwembadencom plex te Nijkerk. Thans een zogenaamd open bad en een klein binnenbad, is men nu bezig met de realisering van 'n groot overdekt bad. Het huidige open bad heeft een 50 me ter wedstrijdbad en kortgeleden zijn er belangrijke interlandwedstrijden ge weest. Het toekomstige overdekte bad krijgt een speciale accommodatie voor licha melijk gehandicapten. Deze benoeming van de heer Bruijns, betekent een prachtige promotie. HONDA - JAMAHA - PEUGEOT MOBYLETTE - PUCH - SPARTA KREIDLER Officieel dealer Kennemerstraatweg 99, tel. 30192 Heiloo 3e Pinksterdag (12 juni) gesloten. De bouw- en aannemingsmaatschappij Teerenstra uit Heiloo zal begin juni starten met de bouw van het winkel centrum „Geesterduin" in Castricum. De eerste fase omvat circa 4200 m2 be drijfsvloeroppervlakte, waarvan 1150 m2 voor een Centra-supermarkt. Voor de overige winkeleenheden bestaat gro te belangstelling. Ongeveer gelijktijdig zal begonnen worden met de bouw van een supermarkt van Albert Heyn 1800 m2), die deel uitmaakt van het winkelcentrum. Tegen dit winkelcentrum dat een op pervlakte zou krijgen van 15.000 m2 werd eerder geprotesteerd door de st chting tot behoud en sanering van de bestaande dorpskern van Castricum. Uiteindelijk heeft men in overleg beslo ten het winkelcentrum kleiner van om vang te maken ÏO.OOO m2 bedrijfs vloeroppervlakte). Van- dit winkelcen trum znl 6.000 m2 gebouwd worden voor 1975 en het overige deel tussen '75 en '80. Naar wij vernemen achten B. en W. van Heiloo het niet noodzakelijk om tol vernieuwing van de aanwezige kollekte bussen, over te gaan. Het aantal klach ten dat over de bestaande collectebus sen, die nog uit de oorlog dateren, zijn binnengekomen adht men te gering om maatregelen te nemen. De onlangs gehouden kollekte voor bet Astma Fonds heeft wat deze bussen be treft weer bedroevende resultaten op geleverd. Vastzittend papiergeld moest uit enkele bussen worden losgescheurd en sommige koliektanton verwisselden hun bus maar voor een kartonnen doos je of zochten naar andere oplossingen. B. en W. zijn van mening dat klachten hieromtrent eerst maar eens schrifte lijk moeten worden ingediend. We zouden willen zeggen: „Wat let U?" Ook alle trouwe kollektanten die met deze waardeloze bussen van1 de "Win terhulp" niet overweg kunnen mogen best eens hun stem laten horen. Het gaat tenslotte om een aantal be langrijke zaken. B. en W. van Heiloo willen voor ze tot een uiteindelijke beslissing komen graag goed geinformeerd worden. Als alle kladhten die ons bereiken ook op het gemeentehuis terechtkomen zal men aan dit probleem zeker meer aan dacht gaan besteden. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Geslaagden voor het diploma brandweer 2e klasse De heer P. Keuris, onder-commandant van onze vrijwillige brandweer is 30 jaar bij het korps. Vanaf de oprichting van de vrijwillige brandweer. Hij gaat afscheid nemen van het korps. Dc heren P. van Raalte en J. A. Pranger jubileren ook, zij zijn 25 jaar bij het korps. Gisteravond zou, in aanwezigheid van burgemeester Hoekstra, die hoofd is van de brandweer, aandacht, besteed worden aan dit jubileum. Wij hopen daar volgen de week op terug te komen. De leden van het korps II. en J. Hemmer en R. Blakborn slaagden voor het brand weerdiploma 2e klasse. Voor het examen „perslucht" slaagden de korpsleden L. en H. Steenhoek, N. Zander, J. do Groot en D. van Staalduinen. Nauwelijks thuis: alarm Op zaterdagavond 26 mei vertrokken de leden van de vrijwillige brandweer met hun dames voor de jaarlijkse uitgaans dagen, de gemeente achterlatend aan de zorgen van de bedrijfsbrandweer van het psychiatrisch centrum. Zoals gebruikelijk was het reisdoel niet bekend. Begunstigd door prachtig zomer weer ging het via de Afsluitdijk naar een paardesportcentrum bij Zorgvliet in Drente, waar het gezelschap werd onder gebracht in zomerhuisjes. De avond werd doorgebracht met een gezellig kampvuur. De volgende dag werd een tocht gemaakt met huifkarren door de bossen in de om geving. 's Maandags tegen de middag werd de terugtocht aanvaard. Na het einddiner dat in Egmond aan Zee werd gebruikt keerde men zeer voldaan huis waarts. Nog maar nauwelijks thuis ge komen klonk het brandalarm en spoed den de manschappen zich naar de kazer ne, vanwaar binnen twee minuten de eerste brandweerwagen zich naar het brandadres begaf. In een woning aan de Westerweg nr. 192 was brand ontstaan op de zolder. Door snel ingrijpen kon er ger worden voorkomen en bleef de scha de beperkt tot wat verbrande kleding en dekens en een geblakerd dakbeschot. Mogelijk verandering bij overname Het bijtrekken van de parkeerstrook en het rijwielpad bij de rijbaan van de Ken nemerstraatweg, tussen het raadhuis en de Ter Coulsterlaan, en de maatregel dat er geparkeerd moet worden tegen het trottoir, gaf de heer Hekman aanleiding in de raadsvergadering te zeggen dat hij verwacht had dat er geen verandering zou plaats hebben daar ter plaatse. Het was ons bekend dat raadsleden be zwaar maakten tegen de bovengenoemde maatregel. Zij menen dat er in 't geheel niet geparkeerd moet worden daar ter plaatse, omdat er vervangende parkeer gelegenheid is in de naaste omgeving en de situatie voor wielrijders en bromfiet sers er niet beter op zou gaan worden. Burgemeester Hoekstra deelde de raad mee, dat bij overname van de Kennemer straatweg door de gemeente (van het Rijk) de verkeerssituatie op de Straat weg opnieuw bekeken zal worden en zo nodig zal veranderen. Voor al uw oud-Hollandse wandtegeltjes, tableaux en plavuizen. Westerweg 234, tel. 31716, Heiloo Wij hebben alle maten dubbele Kennemerstraatweg 99, tel. 30192 Heiloo 3e Pinksterdag (12 juni) gesloten. op het kleine terrein (3 ha) in beslag nemen. De caravans veroorzaken ook nog al wat schade aan het terrein bij het op en afrijden. Een kleine bijdrage in de kosten van het onderhoud lijkt het be stuur dan ook op zijn plaats. Voor het overige blijft het terrein vrij toegankelijk. Verder wil het bestuur van het recreatie schap betaling invoeren op dagligplaat sen in het Kogerpolderkanaal. Het is nl. gebleken dat veel jachten de daglig plaatsen aan dit kanaal als een soort gratis zomerstalling gebruiken. Het re creatieschap wil per overnachting een bedrag van 5,in rekening brengen om een betere doorstroming van het ge bruik van de ligplaatsen te bevorderen. Tenslotte zal de landtong bij het Dode Gat te Akersloot voor dagrecreatie open gesteld worden. Het recreatieschap heeft deze strook grond, gelegen aan het Noordhollands kanaal bij Akersloot, waar dit kanaal in verbinding staat met het Alkmaarder- meer, sinds kort in gebruik gekregen van de Dienst der Domeinen. Het terrein zal met ingang van 1 juni tussen zonsopgang en zonsondergang voor het publiek open gesteld worden, hoewel het nog niet spe cifiek voor dagrecreatie is ingericht. Er mogen tenten of windschermen opgesteld worden; auto's en caravans mogen er niet in. Zoals u allen bekend is, wordt er jaarlijks een triduüm gehouden in de kapel van O.L.Vr. ter Nood voor de zieken en be jaarden van het dekenaat Alkmaar. Hier voor moeten de nodige voorbereidingen worden verricht. Eén van de voorbereidingen is het ont ruimen van de kapel voor de aanvang van het triduüm en het weer inruimen van de kapel na afloop. Dit betreft de kerkbanken, wel zwaar, maar met ver eende kracht is veel mogelijk. Mogen wij hiervoor een beroep op u doen. De zieken en bejaarden zijn u bijzonder dankbaar. Gaarne aanwezig op zondag 24 juni om 5 uur en donderdag 28 juni even eens om 5 uur. Vrijwilligers gelieve zich aan te melden voor 17 juni bij het secretariaat: Brs. v. O.L.Vr.v.Lourdes, Kennemer straatweg 610, tel. 32693. voor orkest en drumband Op het concours te Loosdrecht behaalde de muziekvereniging „Eensgezindheid" twee tweede prijzen. Het orkest en de drumband bereikten deze in de eerste afdeling fanfare. Het orkest onder leiding van de heer De Gier speelde als verplicht nummer de ouverture „Pourone Operette" van Rob Voor Open haarden Schijnvuren in gas en elektrisch en alle accessoires Westerweg 234, tel. 31716, Heiloo Zaterdagmiddag vond er in het Open Huis een verloting plaats door de Wel fare-afdeling van het Ned. Rode Kruis. De gelukkige winnares van een prachtige pop werd Marijke Spanjaart, Geestakker 27 op lot nr. 54. De inschrijving voor nieuwe leerlingen staat open tot eind juni. U kunt zich melden en inlichtingen verkrijgen bij het secretariaat, Stationsweg 64, tel. 31566 of op het spreekuur van de directeur op maandagavond van 7-8 uur. Na 30 juni worden geen leerlingen meer aangeno men. Cherisse en als vrij werk „Fete au vila- ge" van P. Stalmeier. Het aantal bereikte punten was, in totaal, 279%. De drumband behaalde de tweede prijs met 178% punten. Een tweede prijs werd behaald, door de drumband, in Heemskerk. Daar werd meegedaan aan het drumbandconcours van de Hoogoven muziekvereniging „De Klaroen". Het aantal punten was 174%. De tamboer-maitre van de band, Anja JVfulder, behaalde 21% pt. „Het is grandioos" zei de voorzitter van het Trompetterkorps Heiloo Martin Af- fourtit vrijdagavond toen hij een schit terende instrumentenwagen mocht ont hullen die hem door de gezamenlijke win keliers van het Stationscentrum werd aangeboden. Als spreker voor deze winkeliersvereni ging, die regelmatig gezamenlijk aktivi- teiten ontplooit, trad op de heer J. Bol- ten van kapsaion Kroon. Hij zei o.a. een enorme waardering te hebben voor dit trompetterkorps, dat in 5 jaar tijd zo'n snelle groei doormaakte. Bij dit eerste lustrum wilde men dan ook graag een steentje bijdragen. Als dank voor deze geweldige geste gaven een aan- Voor Voordeuren Vouwdeuren Vouwwanden in skai en hont Westerweg 234, tel. 31716, Heiloo tal korpsleden en majorettes een leuke show weg. Ook in november wanneer de feestverlich ting weer in het Stationscentrum wordt ontstoken zal het Trompetterkorps „Hei loo" acte de présence geven. Na de show, waarvoor veel belangstelling bestond, werd aan alle korpsleden nog een consumptie aangeboden door Salon Kroon bij Aris de Wit aan de Heerenweg. De heer en mevrouw De Wit die hier kennelijk plezier in hadden gaven nog een rondje toe. De grote, zilverkleurige instrumenten wagen werd in elkaar gezet door de ge broeders Janka van het Avia-station aan de Westerweg. Er werden heel wat vrije uurtjes aan besteed. Het resultaat was er dan ook wel naar. Door eendrachtige samenwerking heeft men een van de problemen waar dit nog jonge trompetterkorps voor staat weten op te lossen. Een voorbeeld dat navol ging verdient. Het bestuur van het recreatieschap Alk- maarder- en Uitgeestermeer heeft een aantal beslissingen genomen: In de eerste plaats is besloten dat voor taan voor het neerzetten van caravans en grote tenten op de recreatiestrook Dorregeest betaald moet worden. Dorregeest is gelegen bij Rijksweg 9 te Uitgeest. Het plaatsen van caravans tus sen zonsopgang en zonsondergang gaat f 5,Per dag kosten, een bungalow- of andere grote tent, 2,50 per dag. De reden hiervoor is dat de caravans en tenten verhoudingsgewijs erg veel ruimte hebben we voor u een prachtige aanbieding in Supersport-, sport- en toer- vanaf 175.— tot 595.kompl. Kinderrijwielen vanaf 93.- Voor uw inruilfiets geven wij de hoogste waarde Kennemerstraatweg 99, tel. 30192 Heiloo 3e Pinksterdag (12 juni) gesloten. DEGO Pinkster- aanbieding Kindertuniekpakken Speciale Prijs f15,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 5