SPORT EN SPEL WIJ DRUKKEN NIET ALLEEN EEN KRANT I t VERLOVING TROUW GEBOORTE KAARTEN Drukkerij „UITKIJKPOST" Groep bejaarden trekt er op uit „DE LAATSTE EER" Diplomazwemmen in „Het Baafje" MEISJES VAN 13 Alarmnummer Ambulance 31313 Wij hebben de nieuwste kollektie, 3 Monsterboeken, dus een grote keuze. O.a. in de moderne kleuren, zoals lila, mosgroen, oranje, crème, grijs, rood, paars. Op telefonisch verzoek willen wij ook de monsterboeken bij u thuis bezorgen Rechte Hondsbosschelaan 22 - HEILOO - TELEFOON 02200 - 30175 Slijterij - Wijnhandel GRËEUW Zuiver boren met waterpasje wmm Reizen hoeft niet duur te zijn Minestrone Zwembad en/of sporthal in zicht GEITJES ZIJN „IN" Sinds gisteren staat er in de tuin van onze buren een geitje te jammeren. „Verhip" zei m'n echtgenoot bij het ont waken, „hoor jij ook een geit?" „Je droomt" was mijn eerste reaktie. Toch staat die geit daar in levende lijve. ,,'t Mostnietmagge" zei de buurvrouw ter rechterzijde. „Kom, kom" zei ik milieubewust. „Boerderijtjes, geitjes en eigengeteelde slakropjes zijn in. We moeten terug naar de natuur en daar horen ook geitjes bij." „Je loopt achter," gooide buurvrouw er rap tussendoor, „dat boerderijgedoe raakt juist weer over of wil jij soms een kapitaal neerleggen voor een stukje bouwval?" „Precies, je slaat de spijker op z'n kop. Wat elders niet meer mogelijk is kan thuis tenminste nog wel." „Je gaat me toch niet vertellen dat jij ook al „Inderdaad, ik ben van mening dat ik bij de buurt niet achter kan blijven. In het bijna voltallige dierenpark ontbreekt nog een koe en een varken. We hebben juist een schitterende „roodbonte" ge kocht. Ze zal erg goed passen bij de kleur van het gras." „Zeg, ben jij door een dolle stier gebe ten?" „Ik? Welnee, lieve mens. Je moet je in het leven alleen maar weten aan te pas sen, meelopen in de tredmolen, weet je wel." Met een smak wordt de deur dichtge gooid. Voorlopig zal ik tenminste niet meer ge stoord worden. KONSOLLETJES ZIJN GELD WAARD Konsolletjes worden schaars. Op het Waterlooplein vindt je de restanten tus sen de oude pannen, lappen en schoenen. „Zeventig gulden en geen cent minder" zei de lorrebaas tegen een langharig en baardig jongmens. „Dat is best" zei de jongeman met een gezicht of hij zojuist de 1Q0.000 had ge wonnen. „Ja, maar wacht effies." ging de man verder terwijl hij het plankje stevig om klemde, „er hoort nog wat bij. Zo krijg je het niet. Mij zeker met die beelden laten zitten. Ik heb daar in die hoek nog een schoonheid staan, jongen. Het is wel een meter hoog. 't Is iets van het Heilig Hart of zo." Vertederd keek de knaap het zwaar ge havende beeld aan. Het wat iele vrouw tje naast hem knikte hem bemoedigend toe. Nadat ze het over de prijs waren eens geworden nam de jongen het bijna levensgrote beeld onder de arm. Zij trip pelde verheugd naast hem met hot kon- solletje. Lang keek ik het stel na. „Waar blijf je toch?" hoorde ik opeens een bekende stem. Nog even keek ik achterom. Het Heilig Hartbeeld was tussen de mensenmassa verdwenen. „Uit de vodden opgeraapt" zou je zo zeggen. GEK, MOOI AMSTERDAM Zo af en toe moet een mens eens naar Amsterdam. Lekker verdwijnen in de massa. Winkeltjes kijken, over de grach ten lopen en zo maar ergens neerploffen op een terrasje. Wat daar aan je voor bijtrekt is altijd weer een feest om naar te kijken. Je moedefëta'ST'höor je er nauwelijks spreken. Ook de kleding die geshowd wordt is internationaal en van alle tijden. Duizenden filmrolletjes wor den er verschoten. Zojuist werd er een lieverdje in grootmoeders jurk met op elke schouder een levend aapje „op de kiek" gezet. Even eerder was het een meisje in een lange oude witte bruids japon met een flinke boom onder d'r arm die het moest ontgelden. Je kunt je lens eigenlijk konstant openhouden. Am sterdam zit berstens vol voer voor foto grafen. In vele verre vreemde huiska mers zullen talloze monden straks open vallen van verbazing bij de levensgrote beelden op het witte doek. „Zijn dat nou die beroemde Hollanders?" zullen ze zich afvragen met klompen, de huiletjes en bollenboeren in het ach terhoofd. Het antwoord op die vraag zal ik jammer genoeg nooit te weten komen. LEKKER DAGJE UIT Een erg leuk dagje uit met de kinderen kun je beleven in het Flevohof. Er zijn prachtige kassen, een champignonkwe kerij, een model-bierbrouwerij, een zui- velpaviljoen, een kinderdorp met fantas tische speelmogelijkheden en een kleu terspeelplaats. Het terrein is 140 ha. Ook zonder zon kun je hier uren zoet brengen. Het Flevohof is dagelijks geopend van half 9 tot 6 uur. Vergeet de badpakken niet. Beter mee dan om verlegen. MACHINE-AFWASMIDDELEN In de consumentengids van deze maand (augustus) wordt dringend gewaar schuwd tegen de sterk alkalische machi- ne-afwasmiddelen. Er staat letterlijk: De gebruiker zal er zeer voorzichtig mee om moeten gaan, voorkomen te morsen en het middel moet beslist buiten het bereik van kinderen gehouden worden. Na het gebruik dient men onmiddellijk de handen goed af te spoelen. Na een langdurig onderzoek van vele vaat was middelen zijn ze tot de conclusie gekomen dat reklamekreten als „fonkel- schoon met een fluweelzacht afwasmid- del" verboden zouden moeten worden. Zij noemen vaatwasmiddelen een „poten tieel gevaar". Teetje. Vanuit De Lutte tal van aantrekkelijke trips Nog maar enkele weken en dan trekt een groep van 45 vakantiegangers, gro tendeels bejaarden, er op uit. Om precies te zijn van 18 tot en met 25 augustus. Gelogeerd wordt in het zo bijzonder gun stig gelegen „Het Nije Huss" te De Lutte (bij Oldenzaal) midden in het Twentse land. Een prachtig wandelgebied maar waar vandaan ook aantrekkelijke trips gemaakt kunnen worden. In de naaste omgeving, maar ook verder weg, want de touringcar staat praktisch geheel de vakantieweek ter beschikking. Maandag 20 augustus trekt het gezel schap via de Achterhoek naar het fraaie gebied van Montferland. Met een koffie pauze in het hooggelegen café-restau rant „Montferland", met een uitzicht op de bossen, maar ook op aangrenzend Duits gebied. In 's Heerenberg wordt bezocht één van Nederlands fraaiste kas telen „Kasteel Bergh". Een middagpauze is er in een oude, prachtige herberg in Lievelde (bij Groenlo). Dinsdag 21 aug. blijft men dichter bij huis. Dan staat er een bezoek op het programma aan „Gerrie's Hoeve", een streekmuseum te Lattrop (bij Dene kamp). Gereden door en langs het Lut- terzand. De woensdag (22 aug.) is gereserveerd voor een dagtrip naar Drente. Bezocht wordt „De Zeven Marken" te Schoon oord. „De Zeven Marken" laat een deel van Drente zien van zo'n 50-60 jaar ge leden. Een koffiepauze is er in een oud- Saksische boerderij te Zweeloo. Op de terugweg gaat het over de Haar- ler- en Holterberg. De hei staat in deze tijd van het jaar volop in bloei, dus kan daarvan volop genoten worden. Een korte trip volgt er op donderdag 23 augustus. In de omgeving van Ootmar- sum gaat het gezelschap wandelen door het natuurreservaat „Springendal", be heerd door Staatsbosbeheer. Groot 300 ha en een zeldzaam mooi gebied. Een boswachter zal de wandelaars daarover vertellen evenals een klank- en lichtspel wat vertoond zal worden in een kap- schuur. Mogelijk dat de Kuiperberg be stegen zal worden en een bezoek ge bracht zal worden aan een oude water molen „Bels" te Vasse. DVW HEILOO Op 5 aug. a.s. dus op zondag, gaat de competitie weer van start, voor de heren. Dan zal de 2e competitiewedstrijd ge vist worden. We vertrekken om 4.30 uur vanaf het „Open Huis". Het viswater is de Hargervaart. In- leggeld en opgaven te voldoen voor vrijdagsavond 18.00 uur bij de wedstrijd comm. KARPERWEDSTRIJD Op 8 aug. a.s. op woensdagavond zal de tweede karperwedstrijd worden ge vist. Verzamelen om 18.30 uur bij de Bayershoffweg hoek Ringweg. Inschrijf geld 2.50 p. p. te voldoen bij de wed strijdcommissie. D.V.W. JEUGD Zaerdag 4 augustus viswedstrijd. Verzamelen 1.30 uur hoek Westerweg- Zeeweg. Aanvang wedstrijd 14.00 uur. Inleggeld O'.SO. TRIAS—ATLETE IN LANDENPLOEG Trias-atlete Jolanda Zijl ontving de vererende uitnodiging om de Neder landse kleuren hoog te houden 'in de i nt erl a ndweds rij d Neder 1 a nd-Fran- krijk-België a.s. zaterdag te Sittard. Zij heeft dit te danken aan haar zeer konstante prestaties dit jaar. Jl. zon dag wierp zij in Amsterdam de diskus weer ruim over de 42 meter, nil. 42.88 meter, klubgenote Onneke 'Doorenbos haalde 35.14 m. Bij dezelfde wedstrijden was Jolanda Silver 'bij de B-meisjes weer goed op,, dreef met overwinningen bij het hoog springen (1.60 m.) en de 100 meter (13.4). Op dit laatste nummer was TRIAS uitstekend vertegenwoordigd want ook Anneke (14.00) en Marian Bugter (14.1) waren doorgedrongen tot de finale. attraktie zijn. Zowel de heen- als de terugweg gaat over de Veluwe, maar wel over twee verschillende delen. Het belooft een prachtige, geheel verzorgde vakantie week te worden waarvan de leiding weer berust bij de heer N. Majolée. Het heeft geen zin zich alsnog op te geven voor deze vakantieweek, want deze is al vol. (Er staan zelfs al een aan tal op de wachtlijst!) BEGRAFENISVERENIGING belast zich met BEGRAFENISSEN CREMATIES en TRANSPORTEN voor de kostende prijs Geen leden - geen kontributies Uitvoerder: A. KLAASE Straatweg 121, Heiloo Telefoon 31521 b.g.g. 31009 of 30306 A. N. BOERMA Raadhuisweg 11, Heiloo Telefoon 31009 b.g.g. 30306 Annelies van Zeggeren legde beslag op een tweede plaats op de 800 meter in 2.35.0, Marian Bugter haalde nog een derde plaats bij het verspringen met 4.46 m. Jaap Brouwer heeft de opgaande lijn weer te pakken en liet een goede 1.57.4 afdrukken op de 800 meter wat een derde plaats 'in de A-klasse betekende Tenslotte moest Pieter Mooy in de fi nale 100 meter heren B slechts één tegenstander voor laten gaan, tijd 11.8 sec. DIPLOMAZWEMMEN OP 18 AUGUSTUS VRIJDAG PROEFZWEMMEN Op zaterdagmorgen 18 augustus zal men in het zwembad ,,'t Baafie" kun nen opgaan voor het C-, D-, E- of F- diploma. Voor de diploma's C en D is er vrijdag a.s. proefzwemmen van 16.30 ot 17.30 uur. Voor het E- en F- diploma zal dit proefzwemmen plaatsvinden op maan dag 6 augustus, eveneens van 16.30 tot 17.30 uur. Tot slot van dit seizoen zal er op de zaterdagen 1 en 15 september nog di- plomazwemmen zijn waarbij 1 septem ber voor het A of B-diploma en 15 september voor alle categorieën. Zaterdag jl. was het weer diplomazwem men in ,,'t Baafje". 'Onder het toeziend oog van de heer G. Afink, mevr. Koorn en de heer G. Bijkerk behaalden 41 kan didaten het A- en 18 kandidaten het B- diploma. Wethouder J. Bolten deelde de diploma's uit aan de oudste en jongste deelnemer, t.w. mevr. Stet de Bont, 61 Het is stil in huis. De popzenders zijn voor een weekje het zwijgen opgelegd. Een blik in de kast op de slaapkamer van onze teener geeft me de neiging om er zo hard mogelijk bij weg te rennen. Een puinhoop is een fraaie uitdrukking voor wat ik daar voor ogen krijg. Met één ruk slinger ik alles op de grond. Haarlinten, sokken, balletschoenen, turnpakken, pyama's en hippe broeken liggen als een hoop vodden om me heen. „Sloddervons" denk ik woedend maar dan ineens zie ik ons kind weer als een volwassen mens de bus instappen op weg naar het sportkamp in Brabant. Afscheid nemen was er niet bij. Als een stelletje vreemde apen stonden we daar met nog enkele andere ouderparen rond de bus die maar niet wilde vertrekken. Pas bij het wegrijden kon er een wat verlegen zwaaien af. De nieuwe kleren liggen tussen de vod den op de grond. De verschoten spijker broek en de oude T-shirtjes zijn kenne lijk in het koffertje gepakt dat de jonge dame „zelf wel kon inpakken". Het valt niet mee om van servet naar tafellaken te groeien. Wanneer ik me 's nachts onrustig van de ene op de an dere zij draai tracht ik de weg terug te vinden naar m'n eigen teenertijd. Was ik niet dat malle sproetenkind dat zeker elke week 'n keer bij de hoofdzuster na moest blijven omdat ik het in de klas met m'n gekwebbel weer al te bont had gemaakt? Ging ik niet door een zee van ellende als vrienden me begroetten met: „Ha, die lekkere rooie"? Sleepte ik niet alle ordentelijke meubels van m'n zol derkamertje af om ze te vervangen door kisten, kussens en oude lappen? Hoeveel keukenraampjes zullen er niet gesneu veld zijn omdat we zo nodig in de gang met vrienden moesten hockeyen als ma ma d'r hielen had gelicht? Met de schoolboeken in een afgedankte militaire tas en een reeds lang verjaarde lange broek en trui aan voelde je je pas, „se nang". De platen van Bessie Smith, Louis Armstrong en andere grootheden werden stukgedraaid en nog hoor ik mijn vader mopperen over de knoppen van de radio die het regelmatig begaven onder onze nonchalante vingers. Wanneer er afgewassen moest worden zat ik meestal toevallig op één of ander sportveld tot grote ergernis van die oudere zusters die dit enthousiasme maar moeilijk kon den verteren. „Je doet het er om", snauwden ze me vaak toe en hun harte loosheid resulteerde bij mij meestal in een stortvloed van tranen die alleen ge zien werden door een groot aantal film helden die op m'n kamertje aan de wand prijkten. Er werd ook heel wat afgelachen. Hoe stiller we moesten zijn des te harder begonnen die vreemde lachkriebels te werken. M'n hartsvriendin en ik behoef den elkaar alleen maar aan te kijken en dan ineens was er geen houden meer aan. Al hinnikend holden we vaak de kerk uit en op school werden we buiten het klaslokaal gezet. Het gebod van de lerares om met dat domme lachen op te houden maakte de zaak alleen maar erger. Het werkte ook aanstekelijk op de andere leerlingen. Het kille afscheid bij de bus komt me nu ook niet meer zo vreemd voor. Ook ik zou mijn gevoelens in die periode van m'n leven, voor geen goud hebben laten blijken. Tegenover al je turnvrienden kun je zoiets gewoon niet maken. Lieve, gekke, dwaze teeners, wanneer de bus over een week terugkomt zullen we er allemaal weer staan. Jullie voor gewende onverschilligheid kan ons daar niet van tegenhouden. We trappen er ge woon niet in. Toevallig zijn we ook nog eens 13 geweest. Tamara. jaar en Coert Knijnenburg 6 jaar. De overige diploma's werden behaald door: J. 'W. Visser, H. W. M. Bruin, G. E. M. Jansz, P. L. A. Hoekstra, A. Ekkes, F. Velseboer, M. W. v. Doorn, E. Otto, R. Haanraads, I. Kroonenburg, R. J. Weber H. P. Wijn, A. Dobber, M. W. E. Adrichem, J. C. Leek, M. P. E. Leek, A. M. G.. Manshanden, J. H. W. Pompert, C. A. M. Min, M. Kaandorp, J. G. Bak ker, J. M. de Laat-Ruiter, C. A. M. Teensma - Stam, J. L. M. Teensma, G. Stet - de Bont, B. J. M. van Haasten- Warmerdam, J. A. M. Rood-Droog, C. Kuys, J. M. Ligthart-Konijn, M. C. E. Groen-Roozendaal, H. A. M. Boers, H. W. M. Zomerdijk, P. J. Reinold, A. A. Kosters, H. M. C. Boersen, P. S. N. de Jong, P. E. Filius, N. W. van der Steen, J. M. Kraakman, C. S. Knijnen- berg, C. Ooievaar, C. M. Meijer, E. R. van der Vorm, E. J. Hoetjes, L. H. van Haaster, I. van Houten, C. S. M. Kool, M. W J. v. Roomen, G. J. P. M. Bruin, H. Firovano T. Bok, J. E. T. M. Beekman, C. A. J. Schouten, M. W. F. Kühner, R. T. M. Bakker, IJ. Sloep, E. van 't Boveneind, A. T. Visser en W. van Rijn. DIMITRI VAN TOREN EN FON KLEMENT IN EGMOND Vrijdagavond 3 augustus begint om 20.15 uur in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef een programma met Dimitri van Toren en Fon Klement. De Zuid-Nederlandse dichter-zanger Di mitri van Toren staat op dit moment vooral in de belangstelling door zijn we kenlange hoge plaats op de top 10 lijsten. De tophit „Hee komaan!!" is slechts een klein facet van deze sobere muzikale dichter. Hij heeft al vele L.P.'s gemaakt en is in het zuiden van 't land en in België een grote vedette. Zijn Neder landse teksten zijn poëtisch en zijn mu ziek is romantisch. Fon Klement zingt en speelt werk van zijn le L.P. die dezer dagen verschijnt onder de titel „I feel lonely in my town". Fon werkt en woont in Bergen en staat aan het begin van een veel belovende carrière. Zijn songs vallen op door zeer muzikale soms klassiek aandoende melo dieën. De commissie Zomer Egmond '73 is erg bjij 2 grote talenten op één avond te kunnen presenteren vooral omdat het geen specifiek popconcert wordt maar een programma waar jong en oud van zal genieten. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 81535 IIOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Het is niet altijd even eenvoudig om met een elektrische handboormachine zuiver horizontaal een gat te boren, vertikaal is dat nog moeilijker. Indola Electric, Nederlands grootste fa brikant van elektrisch handgereedschap, heeft hiervoor een simpele, maar zeer praktische oplossing gevonden: een wa terpasje op de boormachine. Dit waterpasje kan met behulp van een goed spannende veer (dus zonder dat er gereedschap aan te pas hoeft te komen) gemakkelijk om de hals van ieder type boormachine (ook slagboormachines) worden aangebracht. Het bestaat uit een klein solide alumi nium blokje met twee kijkglaasjes (één voor horizontale en één voor vertikale stand). Als de gebruiker nu maar tijdens het boren het luchtbelletje in de gaten houdt, is de boorrichting haarzuiver. Een handig hulpstukje voor de vakman en de veeleisende doe-het-zelver. DOOR EUROPA MET VOORDELIGE INTERNATIONALE TREINKAART De ongewisheid van het tegenwoordig zo populaire liften kan voor degenen, die bereid zijn er in hun vrije tijd wat voor te werken (als het om scholieren en studenten gaat) geruild worden voor de zekerheid van een vlotte reis door een zeer groot deel van Europa. De voorwaarde daartoe is het aanschaf fen van 'n zogenaamde „Interrailkaart", die voor een bedrag van 240,— recht geeft op het gebruik van de internatio nale treindiensten, die tot en met Athene voor aansluitende verbindingen zorgen. Dat althans was de ervaring van twee achttienjarige Nederlanders, die een be langrijk deel van hun schoolvakantie al treinreizend doorbrachten en gemakke lijk het doel van de trip, Athene, bereik ten. Na terugkeer in ons land hebben zij zich overigens wel afgevraagd, of de prijs van zo'n interrailkaart niet wat gunstiger zou kunnen zijn, wamt zij geldt in de eerste plaats alleen maar voor de buiten landse lijnen, zodat er altijd nog een retourtje van de plaats van vertrek naar de grens bijkomt; daarnaast menen zij. dat de geldigheidsduur van een maand wat aan de krappe kant is. Er moeten nu in een betrekkelijk korte tijd vele kilo meters gereisd worden, om een echt gun stige prijs-reis verhouding te krijgen. Minstens vijfduizend kilometer, vinden zij, anders kun je net zo goed de nor male jeugdreductiekaart nemen. Een belangrijke vraag was, of zo'n in ternationale kaart ook nog voor moeilijk heden bij treincontroles zou zorgen. Dat viel wel mee, hoewel al bij de eerste de beste gelegenheid, dat was net over de Nederlands-Duitse grens, een controleur niets bleek af te weten van deze vinding van de internationale spoororganisaties. Het kostte tien minuten om die contro leur van de geldigheid van de „Interrail" te overtuigen, nadat hij eerst vijftig pro cent van het geldige dagtarief had wil len laten betalen. Later deden dergelijke moeilijkheden zich niet meer voor, ook al kende niet elke controleur de interrail kaart. Met een ,,'t Zal wel goed wezen", werd de zaak echter altijd afgedaan. Is het reizen per trein comfortabel? Wie zoals onze jonge reizigers er een dikke zevenduizend kilometer op hebben zitten, kunnen daar over meepraten. Nou, het valt wel mee, al is het met elke vorm van reizen zo, dat er altijd een graad van vermoeidheid en verveling optreedt als de trajecten lang zijn. Belangrijk is natuurlijk de kwaliteit van de treinstel len. In de Duitse treinen, die nog door een echte ouderwetse locomotief worden getrokken, was het meestal aangenamer zitten dan in de moderne Nederlandse. Het bekende „denderen" ontbreekt na melijk en de wagons schokken en schud den nauwelijks. Bovendien zijn de coupés voorzien van comfortabele zetels, die uit getrokken kunnen worden tot ligbanken. De treinen reden, zo was de ervaring, stipt op tijd, hetgeen in Joegoslavië even wel vaak niet het geval was. Op het traject Zwitserland-Oostenrijk- Joegoslavië mogen de treinen ook com fortabel heten, maar in het land van Tito waren ze soms zeer smerig. Die van Belgrado naar Skopje kleefde zelfs van het vuil. Bovendien waren de treinen in de vakantietijd te klein om alle rei zigers een zitplaats te verschaffen, het geen op de lange afstand bepaald geen pretje is voor degenen, die daar onder moeten lijden. In Joegoslavië en Grie kenland ziet men vele kleine stationne tjes, die alleen maar uit een klein huisje bestaan. Perrons zijn er vaak niet en ook op de grotere stations zijn de per rons niet eens verhard, noch verhoogd. Men moet altijd over de rails lopen om bij de verschillende perrons te komen. Op de grotere stations is het wel mo gelijk iets te drinken, of er is een restau rantje in de buurt. In Griekenland zijn ook de kleine stations meestal wel voor zien van een cafeetje. Hier komt het comfort van de treinen overeen met dat van de Nederlandse. Er zijn ook tram achtige treinen met gemakkelijke ver stelbare stoelen in vliegtuigopstelling. Van de ramen kan men het onderste deel omhoogschuiven, zodat men heerlijk in de wind kan zitten op de warme da gen (als niemand in de coupé tenminste bezwaren maakt Bij de Italiaanse treinen viel op, dat ze zeer schoon wa ren en snel reden. - Moeilijkheden bij de grenzen? Aller minst. De douane bleek overal zeer ge makkelijk. De paspoorten werden meest al wel gecontroleerd, maar de bagage van de jonge reizigers werd nooit aan geroerd. Hun conclusie: met zo'n treinpassepar- tout ben je goed uit, al zijn er beperkin gen aan verbonden; de afstanden van de stations naar jeugdherbergen of cam pings zijn namelijk vaak groot en veel bagage is dan een kwelling. Een goede tip voor de N.S.: op de inter railkaart dient in verschillende talen de betekenis ervan te worden uiteengezet; dat bespaart zeer waarschijnlijk veel ge redeneer over de betekenis ervan tegen over controleurs, die zo'n kaart nog nooit hebben gezien. Benodigdheden 250 gram macaroni - 150 gram gekookte ham - 150 gram rauwe ham - 100 gram mager rookspek - 50 gram boter of mar garine of (olijf)olie - 1 kleine savoye- kool - 2 teentjes knoflook - 2 opgehoopte eetlepels gehakte selderij - 2 grote uien - blikje doperwten - blikje sperciebonen - 4 tomaten - 2 eetlepels tomatenpuree - 2 liter bouillon - peper - paprikapoeder - geraspte parmezaanse kaas. Laat de slager de twee soorten ham en het spek in dikke plakken snijden en snijd hier zelf dobbelsteentjes van. Fruit deze zachtjes in de boter, samen met de gesnipperde uien, de uitgeperste knof- lookteentjfes en een eetlepel gehakte sel derij, tot de ui glazig is en zich het volle aroma ontwikkelt. Roer er dan de fijn gesneden savoyekool door en laat deze een paar minuten meesmoren. Voeg ver volgens de tomatenpuree en de ontvelde en aan stukken gesneden tomaten toe en tenslotte de bouillon. Laat de soep weer aan de kook komen en doe er de macaroni bij. Laat de soep zachtjes koken tot de macaroni gaar is, doe er dan de (uitgelekte) inhoud van de (kleine) blikjes doperwten en sperzie bonen bij (gebruikt u verse groente, dan deze tegelijk met de kool in de pan doen) en laat de minestrone weer door en door warm worden. Maak de soep op smaak af met peper en paprikapoeder. Zout zal niet zozeer nodig zijn, daar de rauwe ham en de bacon vrij zout zijn. Strooi er (in de terrine) de andere lepel gehakte selderij over en serveer er apart geraspte parmezaanse kaas bij en eventueel wat stokbrood. Een maaltijd op zich voor de zaterdag bijvoorbeeld. Attentie: Het Bureau Voorlichting Macaroni en Spaghetti stelt gratis het receptenboekje „Culinaire Composities in Macaroni en Spaghetti" beschikbaar. Een briefkaartje aan genoemd bureau, postbus 161, Zaan dam, of tel. 02980-27110 is voldoende. In september zullen B. en W. de Raad van Heiloo een voorstel doen om eventu eel op korte termijn een overdekt zwem bad en/of sporthal in Heiloo te bouwen. Momenteel zijn burgemeester en wet houders dnhk doende gegevens te verza melen over de eventuele kosten, lasten en alles wat met deze bouw te maken kan hebben. Zoals u weet staan zowel het zwembad alsook de sporthal hoog op de prioriteitenlijst. Een verheugend geluid dat ons vanmor gen ter ore kwam. We komen hier t.z.t. zeker op terug.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 4