I KLEUREN TELEVISIE I BAKKER EN ZN. Eetkamer voor fijnproevers Wist u dat groene aanslag op 1175,- j JLx! - muren - tegels schuttingen - terrassen balkons - dakpannen gemakkelijk en afdoend verwijderd kan worden met - snelle werking - eenvoudig toe te passen - lange werkingsduur - niet giftig - tast hout, metaal etc. niet aan j -niet bijtend Schering Nederland B.V. Afdeling Agro - Boxtel EUS WALITEIT EPPEL slechts selekt Bij ons gekocht, service verzekerd - S Verkrijgbaar bij: Van Staalduinen Stationaweg 67 Heiloo Van Haneghem Westerweg 373 Heiioo Tuincentrum Heiloo Hogeweg 69 Heiloo Magere hamlappen, 500 gram 5.78 Magere varkenslappen, 500 g 5.58 Schenkel met been, 250 gram 1.98 Pekelvlees Paarderookvlees 100 gram 0.98 Cornedbeef WOENSDAG GEHAKTDAG: 500 gram (met gratis kruiden) 2.78 Voorradig VERSE KIP - LAMSVLEES. Heiloo - Westerweg 160 - Tel. 30991 PHIUIPS GRUNDIG - BLAUPUNKT 1 g Grote sortering in radio's, grammofoons, 1 Dual-produkten en -meubels I koelkasten - wasautomaten - stofzuigers 1 en nog zeer veel meer artikelen bij: 1 technische dienst le Abonnementsconcert van „De Heilooër Kring" Reconstructie kruispunt Dokterslaan/Kennemer- straat weg/Raadhuis weg Jeugdige dieven weer op pad International Friendship Röntgenologisch borstonder zoek en urine-onderzoek „Kerk-zijn, ook buiten de muren BURBORF start meubel TT-TrrTTTTÜTTT. Kennemérstraatweg 117-119 u Groen-Ex •jj Hoge, inruil voor uw oude apparaat of scherpe prijzen, en de beste service. V oor elke reparatie naar onze Technische Dienst. IBP AT W Itlf lilil BBHVI HEILOO t.o. Psych. Centrum St. Willibrodus - Telefoon 30262 ij Solist: Herman Krebbers in Vioolconcert van Joh. Brahms )p woensdag 26 september wordt het eerste abonnementsconcert, van de serie van vier, gehouden in de aula van het Psychiatrisch Centrum aan de Kenne- merstraatweg. Concerten georganiseerd door „De Heilooër Kring" en gegeven door het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Dirigent is André Vandernoot en als solist treedt op de violist Herman Kreb bers, Herman Krebbers speelt na de pau- een vioolconcert van Joh. Brahms, liet programma ziet er als volgt uit. Voor de pauze: Sonata pian e forte uit ,Sacrae symphoniae" van Giovanni Ga- brieli; Serenade voor 8 blaasinstrumen ten in c kl. t. KV 388 van W. A. Mozart en Divertimento voor strijkorkest van Béla Bartók. Na de pauze volgt het Vioolconcert in D t. Op. 77 van Johannes Brahms. Herman Krebbers, groot violist Herman Krebbers, die een prachtige Guarneri del Gesu viool, uit 1741, be speelt is een solist van allure. Als won- ierkind trad hij voor het eerst op toen hij legen jaar oud was. Drie jaar later oogstte hij veel succes als solist met hei; Concertgebouworkest onder leiding van Willem Mengelberg. Intussen zette hij :ijn studie voort bij Oskar Back aan het Muzieklyceum te Amsterdam, welke in stelling hij in 1940 verliet met de Prix i'Excellence. De oorlog onderbrak de internationale solistencarrière van Herman Krebbers, maar daarna volgden succesvolle con certreizen o.a. door Polen, Noorwegen, Zweden, Finland, Engeland, Frankrijk, Dostenrijk, Portugal, Rusland en Argen tinië. In Italië noemt men hem „II Paga- nini Olandese". In de Verenigde Staten werd hij bijzon ier geprezen na zijn sublieme vertolking van Beethovens Vioolconcert in de Car negie Hall. Het zijn niet in de laatste plaats zijn vele irammofoonplaten, waardoor Herman Krebbers zijn reputatie als een der groot ste violisten van deze tijd bevestigd heeft. Bovendien is hij hoofdleraar aan het Mu zieklyceum te Amsterdam. Wegens zijn vele verdiensten voor het Nederlandse muziekleven werd Herman Krebbers Ko ninklijk onderscheiden. André Vandernoot, dé nieuwe dirigent Met ingang van 1 september 1973 is André Vandernoot benoemd tot dirigent en artistiek leider van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, welke funktie hij met ingang van dezelfde datum kombi- neert met die van eerste dirigent van het Nationaal Orkest van België. André Vandernoot, die in 1927 in Brussel werd geboren, behoort tot de meest mar kante dirigenten van zijn generatie. In 1953 beëindigde hij zijn studie aan de „Staatsakademie für Musik" te Wenen en startte zijn carrière met een tournée door Europa met de Wiener Symphoni- ker. André Vandernoot heeft ook gediri geerd in Genève, Lausanne, Londen, Pa rijs, Barcelona, Lissabon, Oslo, Praag, Brussel, Boedapest, Zagreb, Buenos- Aires, Caracas, Monte-Carlo en Berlijn. Verder heeft hij een vijftal grammofoon opnamen gemaakt met de bekendste or kesten van Europa. Van 1960 tot 1973 was hij eerste dirigent en muzikaal direkteur van het „Théatre Royal de la Monnaie" in Brussel en voor enkele maanden per seizoen vaste diri gent van het Symfonie-orkest van Tokio (Japan). André Vandernoot debuteerde in 1963 in de Verenigde Staten en werd opnieuw geëngageerd voor twee maanden in 1964. In 1968 dirigeerde Vandernoot een aantal concerten in Chicago en in andere steden in Amerika. Voor de Nederlandse Operastichting leid de Vandernoot verschillende voorstellin gen. Gedurende september 1970 en in het voorjaar van 1973 dirigeerde Vandernoot een aantal concerten van het orkest in Houston (Texas). Abonnementen Voor abonnementen kan men zich ver voegen tot de administrateur van „De Heilooër Kring", de heer A. Schuijt, Pij- lemeeth 53, telefoon 31911. bermen Krebbers, solist op le abonnementsconcert van 26 september a.s. Omlegging van het verkeer In de periode 17 september - 2 november 1973 wordt het kruispunt Dokterslaan/ Kennemerstraatweg/Raadhui»weg gere construeerd. Het is mogelijk, dat de werkzaamheden korter of langer zullen duren dan de genoemde periode. Het verkeer op de Kennemerstraatweg zal worden omgelegd via Het Groentje. De toeleidende wegen naar dit kruispunt te weten Raadhuisweg, Dokterslaan en Nic. Beetsweg worden voor het door gaande verkeer afgesloten. Het verkeer van en naar de Raadhuisweg-zuid wordt omgelegd via de Heerenweg/Willibror- dusweg en Kerkelaan. Op deze omleg- gingsroute zullen gedurende de recon structiewerkzaamheden een dubbelzijdig parkeerverbod en een éénrichtingsver keer gelden. Het verkeer, zal via aanduidingen op be langrijke punten op de afsluitingen en omleggingen attent worden gemaakt. Gepakt, na kraak in Torenlaan •|V, In de vroege ochtenduren van vrijdag op zaterdag werden weer een aantal pogin gen tot inbraak gesignaleerd. Bij een bezoek aan de fam. S. in de Torenlaan werd één der inbrekers betrapt; hij kon er vandoor gaan maar snelspeurders, werk van de rijkspolitie, in het Heilooër- bos, pakten hem. Zijn „kollega" werd later opgepakt. De jeugdige dieven hadden voordat hun werk onderbroken werd, in de Toren laan, al verschillende adressen bezocht. Waarschijnlijk zijn ze begonnen aan de Kerkakkers. Voor zover bekend wordt er weinig of niets vermist. De gearresteerden zijn C. H. S. en F. M. C. C. welke in Alkmaar in een zoge naamd gekraakt pand woonachtig zijn. Beide zijn de afgelopen dagen langdurig verhoord. De totale buit van de talrijke kraakjes was slechts een paar honderd gulden. Nagegaan wordt of S. en C. ook betrokken zijn geweest bij eerdere in braken in Heiloo en omgeving. Eeir goede raad De bewoners wordt geadviseerd 's nachts (en zo nodig overdag) de deur op het nachtslot te doen en 's avonds de ramen te sluiten. Internationale vriendschap. Dit is wat „Operation Friendship", een uitwis- selings-organisatie voor jongeren be oogt. Deze organisatie leidt sinds 1965 uitwisselingsvakanties in vijf landen, nl. Verenigde Staten, Groot Brittannië, Ier land, Duitsland en Zweden; en het ko mende jaar ook in Nederland. Groepen van 10 jongeren in de leef tijd van 16-21 jaar één leider verblij ven gedurende 3 weken in gezinnen in één van de andere deelnemende landen. Zij betalen alleen de reis. Gedurende die drie weken wordt hen door allerlei ex cursies, discussie-avonden en allerlei an dere door de gezinnen georganiseerde aktiviteiten een duidelijk beeld verstrekt van het bezochte land. Het jaar daarop blijven de groepen die het jaar daarvoor gereisd hebben thuis en ontvangen op hun beurt voor drie weken een groep uit een ander land. Dit jaar is er ook in Nederland een afdeling van „Operation Friendship" op gericht. Een en ander geschiedt in sa menwerking met I.C.F. (International Christian Fellowship) een soortgelijke organisatie, welke gevestigd is in Amers foort. Voor 1974 zijn groepen gepland in Amersfoort, Apeldoorn, Heiioo en om streken, Putten en Soest. Bent u geïnteresseerd, of zoudt u zélf ergens in Nederland een groep op willen zetten, dan kunt u nadere informatie verkrijgen door te schrijven naar: Hans Roelofs, Het Vierkant 18, Heiloo. U kunt mij ook telefonisch bereiken, en wel 's avonds van 19.00-21.30 uur, tel. 02200-32682 (De Vries, vragen naar Hans Roelofs), Op vrijdag 5 oktober a.s. en in de pe riode van dinsdag 9 tot en met 22 okto ber a.s. zal in de gemeente Heiloo een röntgenologisch borstonderzoek en uri ne-onderzoek plaats vinden. Het onder zoek zal worden verricht door het Cen traal Bureau voor keuring op medisch- hygiënisch gebied te 's-Gravenhage. Het gebruikelijke 3-jaariijkse bevolkings onderzoek op longafwijkingen zal enige wijzigingen ondergaan. In verband met het steeds verder dalen van de tubercu lose is de leeftijdsgrens voor deelname aan het onderzoek opgevoerd tot 25 jaar en ouder. Door voornoemd Bureau is overgegaan tot het inschakelen van nieuwe röntgen apparatuur met een groter fiimformaat, de zgn. 100 mm Odelca, die meer moge lijkheden geeft voor het tijdig ontdekken van de niet tuberculeuse afwijkingen zo als longkanker en voor zover röntgeno logisch te constateren hart- en vaat afwijkingen. Tevens is nu ook de gelegenheid open gesteld deel te nemen aan het urine- onderzoek, ter opsporing van eventuele suikerziekte en nieraandoeningen. Zowel het röntgenologisch borstonder zoek als het urine-onderzoek zijn geheel vrijwillig. U kunt ook aan één van de onderzoeken deelnemen, dus alleen borst- of alleen urine-onderzoek. De financiële bijdrage, die wordt ge vraagd voor het borstonderzoek is 4, en voor het urine-onderzoek 3,To taal 7, De plaatselijke artsen werden reeds door genoemd Bureau ingelicht over de ge wijzigde opzet van het onderzoek. De oproep en enkele nadere inlichtingen kunt u binnenkort tegemoet zien. Vicaris Mgr. Kuipers spreekt in Heiloo Sinds ongeveer een half jaar doet zich in de katholieke kerk van Heiloo een nieuwe ontwikkeling voor. Vanuit een serie avonden over „Geloven in deze tijd" zijn een aantal mensen zich bewust geworden, dat men geen afwach tende houding kan aannemen totdat er in een parochie of de kerk misschien nieuw leven komt. „Als wij zelf de "kerk zijn hangt dat van ons af," zo heeft men geredeneerd. Vanuit deze gedachte zijn er in Heiloo een zestal werkgroepen ge vormd, waarin de parochianen zelf aan dat nieuwe leven willen gaan werken. De stuurgroep die alle aktivjteiten co- ordineert meent dat er in Heiloo nog veel meer mensen zijn, die interesse heb ben voor nieuw leven in deze geloofs gemeenschap, en bewust naar de toe komst willen zien. Ieder die hiervoor belangstelling heeft wordt uitgenodigd te komen luisteren naar een toespraak van Mgr. Dr. H. W. J. Kuipers, vicaris generaal van het Bisdom Haarlem, die zal spreken over het onderwerp: „De kerk in de toe komst". Mgr. Kuipers zal spreken in de zaal van de Juliana-zusters, Hoogeweg 65 op don derdagavond 20 september, 20 uur. Kosten-bijdrage voor deze avond, incl. koffie, 1,p.p.). Mocht iemand geen vervoer hebben dan kan hij of zij zich wenden tot mevrouw Settels (tel. 31827). Gedurende de pauze kunnen vragen in geleverd worden, waarop vicaris Kuipers in het tweede deel van de avond zijn visie zal geven. Tevens zal op deze avond een program ma van avonden bekend gemaakt wor den, waarop men zich kan inschrijven. In verband met de te verwachten toe loop wordt men verzocht zich vóór 18 september aan te melden bij één van de onderstaande adressen: Pastor H. Buskermolen, Holleweg 111, tel. 31453; C. Hes, Breedelaan 111, tel. 32450; Drs. van Maanen, Spillaan 18, tel. 32521Th. van Maanen-van Rossum, idem; B. Moonen, Commandeurslaan 14; H. Settels-Dekker, Groeneweg 1, tel. 31827A. Morshuis-Wilmink, Kerkak kers 81 en Th. van den Boer, Kennemer straatweg 610. Maandagavond 10 sept, van 7-9 uur Middenstand Gevorderd Dinsdagavond 11 sept, van 7-9 uur Boekhouden Beginners Woensdagavond 12 september Stenografie Ned. Beg. 6.45-7.30 uur Stenografie Ned. Beg. 8.15-9.00 uur Stenografie Ned. Gev. 7.30-8.15 uur Donderdagavond 13 sefit. Ned. Handelscorr. Beg. 6.30-7.30 uur Ned. Handelscorr. Gev. 7.30r8.30 uur Ned. Handelscorr. Beg. 8.30-9.30 uur IJ kunt nog meedoen Aanmelden dagelijks van 9-21 uur INSTITUUT BURDORF Langestraat 91 - Telefoon 12497 Deze gezellige eiken eetkamer, bestaande uit vier goed zittende, met skai beklede stoelen en een royale tafel (120 x 80 cm) met twee schuifbladen, kost compleet Drie-delig eiken wandmeubel, 200 cm breed, met vele bergmogelijkheden, fraai afgewerkt front met 'briefpanelen'. mmmm - Heiloo - Tel. 02200-31915

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 3