condfjg TTOlnm IEUWSBLAD VOOR HEILOO TEL. 31313 STAATSLOTERIJ MINIVAGUE f 1 5.— Kapsalon „Betty" t HERMAN KWAAD mm/// TAXI ZWART Voor dames die geen permanent willen HEILOO IN 1973 NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEBESTUUR HEILOO CARNAVALSBAL 23 februari 1974 HOUT voer de OPEN HAARD iBV Bestel vroegtijdig uw taxi voor oudejaarsnacht bij TAXIBEDRIJF ZWART ALTIJD IETS APARTS guus van der linden bloemsierkunst Juwelier 'n prettig uiteinde en 'n voorspoedig 1974. Nieuwjaarsreceptie H.S.V. Bijzonder geslaagde Kerstbijeenkomst AFVALSTOFFEN Stichting Kinderspeelzalen Heiloo Heerlijke Saladeschotels „ATLANTIC" Geslaagd Nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis Zonder willekeur ook in 1974 Ook drastische huurverhoging PAUL VAN VLIET Noord-West dubbel LP 29.— HENK ELSINK Kleinkunstigheden 18.90 Oudejaarsavond- conference van Wim Kan. J. J. PANTEKOEK, ïng. DISTRIBUTIE BENZINE Ver. „Volkshuisvesting" richt zich tot haar huurders Flinke belangstelling voor vakantieweken A. G. v. d. Nagel De verkoop van de 621e loterij begint 7 januari a.s. 28 DECEMBER 1973 31e JAARGANG No. 40 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbossehelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo. Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en eopie moeten uiteriyk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 20 cent (exel. BTW) Bij kontrakt reduktie. incl. wassen en watergolven TELEFOON 02206-1066 FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN Alleen volgens afspraak makeiaatipvan steen BEMIDDELING BIJ AANKOOP- LN VERKOOP VAN ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES-ASSURANTIËN Gemeente groeide tot 19.560 inwoners Belangrijke beslissingen werden genomen Weer ligt een jaar achter ons en moeten wij een overzicht maken over wat er in Heiloo, in 1973, gebeurd is. In vogel vlucht, want als we het afgelopen jaar overzien dan blijkt nog altijd onze ge meente een bloeiende en groeiende te zijn. Vertraagde groei: 329 inwoners erbij Wie de snelle uitbreiding ziet in het zuid westelijk deel der gemeente zou kunnen veronderstellen dat Heiloo nog steeds een snelle groei doormaakt, ook wat het inwonertal aangaat. Maar dat is niet het geval. Was het aantal inwoners per 1 januari 1973 19.231. op het moment dat we dit jaaroverzicht schrijven (21 dec. 1973) was het 19.560, 9906 mannen en 9654 vrouwen. (We willen er ook nu op wijzen dat het grote verschil tussen de mannelijke en vrouwelijke bevolking komt door de specifiek mannelijke be volking in het Psychiatrisch Centrum „St. Wiliibrord".) Het aantal inwoners steeg in 1973 dus met 329. In 1972 steeg het inwonertal met 311 maar het was het jaar, dat door de an nexatie Heiloose inwoners ingedeeld wer den bij Alkmaar. Grote bouwnijverheid in uitbreidingsplannen Door de verkoop van de laatste grond in „Oost" aan het Groot Barlaken. is binnenkort „plan Oost" volgebouwd. Het zelfde is gaande in het zgn. „pian Eve- lein" en „Mariënstein" (onderdeel van „De Bouwcamp"). Binnenkort zal tot ontwikkeling komen het plan „Malie- voort". Plannen tot verdere uitbreiding van „zuid-west", ten westen van „Vrieswijk", „Termijen" en „Mariënstein" zijn in voor bereiding. In dit verband wordt de aan leg van een weg van de Zeeweg naar Het Zevenhuizen van belang. De uitvoe ring kan beginnen nu Gedeputeerde Sta- KENNEMERSIRAA i wt(i 334 170 KERKELAAN Ht 11.00 LID N B.'.I <O22uü):J0c!!i. 110 MAKi.LAAR5BEURS.NH ten van Noord-Holland toestemming heeft gegeven tot aanleg. Aankopen vonden er ook in 1973 plaats om het bestemmingsplan „Zuid-Oost" in de toekomst mogelijk te maken. De vier de fase, van het uit zeven fases bestaan de recreatieplan, kwam in 1973 tot stand. Met het totstandkomen van vele nieuwe woningen, zowel in de woningwetsector als in de premiesector en de vrije sector (ook al vestigen zich hier velen van el ders) is het aantal woningzoekenden, volgens onofficiële gegevens, opnieuw te ruggelopen. Wij willen niet verhelen dat Vele bouwwerken kwamen tot stand Het jaar 1973 overziende kunnen we constateren dat vele bouwwerken tot stand kwamen. In willekeurige volgorde willen we noemen: het gebouw voor so ciale zaken aan de v. Aostastraat; „Bui tenzorg", een tehuis voor verpleegden van het Psychiatrisch Centrum aan de Kennemerstraatweg; een tweede bank gebouw van de Nutsspaarbank West- Nederland aan de Stationsweg; de uit breiding van de Vondelschool aan de Breedelaan; een R.K. basisschool; de Ma- riaschool aan De Biender; een openbare kleuter-basisschool in „De Bouwcamp" en een dagverblijf voor gehandicapte kin deren aan Het Vierkant. Belangrijke besluiten fn 1973 zijn er een aantal belangrijke besluiten genomen. In de allereerste plaats willen wij noemen het besluit van de Raad van State: goedkeuring te hech ten aan het bestemmingsplan „Winkel centrum 't Loo". Besloten werd tot overdracht, van de Kennemerstraatweg, van het Rijk naai de gemeente Heiloo. Er werd besloten tot stichting van een „Dienstverieningscentrum Heiloo". welke intussen ook met haar werk is begonnen. De Raad gaf „groen licht" aan burge meester en wethouders om met uitge werkte plannen te komen tot stichting van een sporthal en een overdekt zwem bad. De Raad besloot medewerking te verlenen aan het aanboren van aardgas in de Boekelermeer. Onder het landgoed „Ter Coulster" is gas gevonden. Een spe ciale commissie van raadsleden zal be trokken worden bij de eventuele gas winning. Het gemeentebestuur van Heiloo is voornemens de Nieuwjaarsreceptie te houden op Nieuw jaarsdag van 15.30 - 17.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Alle inwoners van Heiloo zijn van harte welkom. voor velen die geholpen werden aan een w oning, de huurprijs te hoog is. Voor Hei loose begrippen althans. Prijzen van flats en eengezinswoningen draaien in de zgn. woningwetsector etc. al om de 300. Complexen van flatjes (bijzondere een heden) in „De Rimboe" en in „Plan Eve- lei.n" zijn in een vergevorderd stadium. Het jaar van verkeersmaatregelen 1973 kenmerkte zich door een serie ver keersmaatregelen. Kwamen eerst tot stand maatregelen (verkeerslichten op het kruispunt Zeeweg - Ringweg en Ewisweg) er volgden verkeersmaatrege len op het kruispunt Zeew eg - de Omloop. In 1974 volgt de verkeersverbinding tus sen de Zeeweg en Het Zevenhuizen, waarvoor juist één dezer dagen nog de toestemming kwam van Ged. Staten. Na de reconstructie van de Kerkelaan. onderging de overw eg Kerkelaan - Wes- terweg - Beiieslaan een opvallend goede verbetering. Verbreed en voorzien van Ahob beveiliging. In het vooruitzicht werden gesteld verbeteringen van de kruispunten Kennemerstraatweg - Sta tionsweg - Kanaalweg; Kennemerstraat weg - Zevenhuizerlaan - Groenelaan en Kennemerstraatweg - Kerkelaan. Een grote verbetering kwam medio no vember tot stand, de reconstructie Ken nemerstraatweg - Raadhuisweg - Dok terslaan. Ook al moeten velen nog wen nen aan de ingrijpende veranderingen! Nog in 1973 gaven Gedeputeerde Staten van Noord-Holland toestemming tot re constructie van het kruispunt Kennemer straatweg - Stationsweg - Kanaalweg. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. van de carnavalsvereniging „DE NARRENKAP" in „De Rustende Jager" te Heiloo. KAARTVERKOOP v.a. 3 januari bij: Sigarenmagazijn Apeldoorn, Heerenweg 148 Sigarenmagazijn Bouwhuis, Stationsweg 87 Sigarenmagazijn Masclé, Stationsweg 209 Sigarenmagazijn H. Broksma, Heerenweg 42 in plastic zakken en grote partijen STATIONSWEG 65-67 - TELEF. 30286 niet veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend. Het vervoer naar de „droog"-installatie te Koedijk zal zeker bij de exploitatie van de „gasbel" moeilijkheden van op leveren. Een wel bijzonder belangrijk besluit viel op vergaderingen van het Wit-Gele en het Groene Kruis. Zij besloten tot fusie en stichtten één kruisvereniging welke per 1 januari 1974 van start gaat, met ongeveer 4200 leden. Bedrijven pasten zich aan In alle delen van de gemeente waar be drijven gevestigd zijn, zag men ook in 1973 een grote voortvarendheid van on dernemers. Veie zaken werden drastisch uitgebreid of in belangrijke mate gemo derniseerd, afgestemd op de wensen van het winkelend publiek. In dit verband was het niet merkbaar dat ondernemers, met de goedkeuring van het bestem mingsplan „Winkelcentrum 't Loo" wil den wachten op de toekomstige ontwik keling in het centrum van Heiloo. Wij zijn gesloten op 31 december 's avonds van half negen tot I uur. ®- S®®®®®®®®®®®®®@ >®®®t kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 EEN' UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEftN, eiiz vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Opvallende dingen: vele branden in 1973 Opvallend was het grote aantal branden in Heiloo, zelfs grote branden. Een ka pitale boerderij brandde in de Egmon- dermeer afde bovenverdieping van kap salon Van Eikeren ging voor een belang rijk deel verloren. Grote schade was er op de Westerweg 262 en op 16 december ging het nog niet officieel geopende dag verblijf voor gehandicapte kinderen, voor een belangrijk deel verloren. Onderwijs, cultuur, s)>ort etc. Met de ingebruikname van de openbare basisschool-kleuterschool „De Nieuwe Hoeve", deed de experimentele school zijn intrede in Heiloo. Ten aanzien van scholen en gymnastieklokalen verkeert onze gemeente bepaald in een wel bijzon der gunstige positie. Verheugend is het te constateren dat het gemeentebestuur in 1973 royale mede werking verleende bij het stichten van een filiaal van de openbare bibliotheek en leeszaal in „Zuid-West", welke al op 2 november geopend kon worden. Officieel geopend werd in januari „Het Open Huis", welke in een zeer grote be hoefte voorziet, maar nog tal van verbe teringen behoeft. Verheugend is het dat in een gemeente als Heiloo het verenigingsleven bloeiende is, ook al wordt het wel aangeduid als „slaapgemeente", dit dan vanwege de vele forensen. Op cultureel terrein gebeurde in Heiloo veel in het afgelopen jaar. Wie de vele agenda's volgt kan zeggen dat er ook op dit terrein een gunstige ontwikkeling is. We denken daarbij in bijzondere mate aan de gehouden exposities (in „De Ze vensprong"), het weer toenemende be zoek aan concerten van het N.Ph.O. en de talrijke cursussen creatief werk. Op het terrein van de sport spreekt Hei loo, in aantal beoefenaren als in presta ties, een hartig woordje mee. We denken daarbij in de allereerste plaats aan de resultaten van „Klimop"-turnsters en ,,Trias"-atleten. De hockyclub kreeg er bij haar nieuwe velden op het sportcom- C Telefoon 02200-30799 Voor Gouden, Zilveren of doublé SIERADEN Certina - Prisma - Helicon HORLOGES. Wij wensen u 1 januari 1974 Bayershoffweg, van 16.30-18.30 u. van bejaarden in do Kruiskerk De Kerstbijeenkomst voor bejaarden in de Kruiskerk is bijzonder geslaagd. Over de honderd van hen waren met het be jaardenkoor „De Loet" en kinderen van de zondagsschool bijeen. De bijeenkomst werd georganiseerd dooi de „Soos" voor bejaarden van de Kruis kerk. Onder leiding van mevr. Mooyen werd door het koor gezongen maar het gebeurde ook met de andere aanwezigen. Bijzonder werd gewaardeerd de opvoe ring van een musical door kinderen van de zondagsschool ingestudeerd door me vrouw Brussel en haar medewerksters. Deze uitvoering noodde eveneens tot sa menzang wat dan ook spontaan gebeur de. Tenslotte was er een gemeenschap pelijke broodmaaltijd. Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 richtte zich tot minister van C.R.M. Het bestuur van de Stichting Kinder speelzalen Heiloo heeft zich, in een uit voerig schrijven gewend tot de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk werk mr. A. van Doorn. Wij laten het volgende eruit volgen „Onze stichting heeft tot doel het bevor deren van de ontwikkeling van jonge kin deren door hen in groepsverband samen te brengen onder deskundige leiding in daartoe speciaal in te richten en te on derhouden kinderspeelzalen. Uit de ervaringen, die wij tot nu toe hebben opgedaan en getuige de zeer grote, wachtlijst voor onze kinderspeel zalen, menen wij, dat onze doelstelling aan de wensen van de ouders appeleert. Ons altijd weer terugkerende probleem hierbij is echter de financiële situatie. Wanneer een peuterspeelzaal goed wox-dt opgezet, dan is daarbij een deskundige leiding, een verantwoorde ruimte en'een uit educatief oogpunt bezien goed speel goedmateriaal nu eenmaal onontbeerlijk. De bijdrage, die wij thans aan de ouders moeten vragen ter dekking van de kos ten, zijn naar onze mening onverant woord hoog in vergelijking met de bij drage voor het kleuteronderwijs. Vanuit de filosofie van uw regering me nen wij dan ook een zeer gerechtvaar digde oproep tot subsidiëring van onze taak in deze maatschappij te kunnen doen. Al onze bestuursleden werken pro Deo. Echter de kosten van onze stich ting stijgen ieder jaar, hetgeen veroor zaakt wordt door de post lonen van onze leidsters, wat ca. 75% van onze kosten uitmaakt. Nu het wettelijk minimumloon met ingang van 1 januari 1974 wederom is verhoogd, zijn ook wij genoodzaakt om de lonen aan te passen." plex „Vennewater" een clubgebouw bij en de sectie honkbal-softbal betrok ook een eigen kantine. De zelfwerkzaamheid van leden van zulk soort verenigingen is voor ons altijd weer opvallend. H.S.V. begon aan een drastische vergro ting van haar toch lang niet (wel) te kleine clubgebouw. Wat het nieuwe jaar zal brengen? In het voorgaande jaaroverzicht van 1973 kwam ook al naar voren wat er al iii het nieuwe jaar 1974 aan plannen etc. zal worden uitgevoerd. Alhoewel de fi nanciële positie van Heiloo nog steeds gunstig is. (Sinds 1945 een sluitende be groting, ook al moet men dat niet zien als zaligmakend) en is er zelfs een be groting voor 1974 met een post onvoor zien van 233.774,94, invloeden van bui tenaf kunnen de uitvoering van wat wij wensen, sterk beïnvloeden. Pessimistisch? In 't geheel niet, maar het is goed daar rekening mee te houden! In mei 1974 kiezen wij een nieuwe ge meenteraad, welke dan in september haar werk zal beginne... Raadsleden met „een staat van dienst" zullen dan niet terugkeren. Laten we hopen dat de nieu welingen het werk wat deze raadsleden hebben gedaan en nog doen, goed voort zullen zetten. In de allereerste plaats in het belang v an onze mooie gemeente! Mogen wij u allen tenslotte een goed en voorspoedig 1974 toewensen! Heiloo, 21 december 1973. N.M. Voor O l DEJ AAKSAVON D o.a. Hors d'oeuvres Russisch ei Huzarensalade Fijne borrelhapjes Div. puddingsoorten met roomsaus enz. Vrijblijvende inlichtingen HOTEL RESTAURANT Boulevard 13 - Egmond aan Zee Telefoon 02206-1229 of 2915 Wij bezorgen het u thuis. „Niet een volledige financiering En verder: .„Wat wij vragen is niet een volledige financiering van onze speelzalen, doch slechts een bijdrage in de kosten. Gezien het belang van en de belangstelling voor onze kinderspeelzalen menen wij, dat subsidiëring niet langer mag uitblijven." Speelzaal is aan een opknappertje toe Zoals men weet is één der peuterzalen ondergebracht in een gebouw aan de Kerkelaan. Men is er bijzonder blij mee, maar het behoeft wat het interieur betreft een opknappertje. Er wordt een beroep gedaan op de ouders van de peu ters zich beschikbaar te stellen. Want men wil het zelf doen. Vele handen ma ken licht werk is ook hier van toepas sing. Eeht voor iedereen De bijzonder gewaardeerde Nieuwjaars receptie van het dagelijks bestuur der gemeente wordt dit keer weer gehouden in het gemeentehuis. En wel van half vier tot vijf uur. Een ieder die daar behoefte aan heeft kan op 1 januari naar het huis der ge meente komen om. zoals het langzamer hand gebruikelijk is, niet alleen gemeen tebestuurders maar ook anderen die in de één of andere vorm op gemeentelijk ter rein werkzaam zijn, te ontmoeten om zodoende kontakten te onderhouden en banden aan te halen. Zo ervaren wij ten minste steeds opnieuw deze nieuwjaars receptie. 19 December is aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam geslaagd voor zijn doctorandus Natuurkunde met als bijvak Wiskunde de heer Willem Jan Winter, onze vroegere plaatsgenoot. Thans is hij werkzaam aan het St. We- renfriduscollege te Hoorn. Uw kledingadviseur HERENMODE HEILOO Heerenweg 140 - Tel. 02200-33308 van woningen van ile R.K. Stichting Bejaa rdenzorg Na de drastische huurverhoging van de flatjes aan de Vinkenbaan, in exploitatie van de vereniging „Volkshuisvesting" (van 7,10 per week) lezen wij in een circulaire aan bewoners van woningen van de R.K. Stichting Bejaardenzorg dat ook zij, per 1 januari 1974. een fikse huurverhoging te verwerken krijgen. De huur gaat omhoog met 35,41 per maand en wordt 230.65 per maand. In de toelichting deelt het dagelijks be stuur mee dat deze verhoging noodza kelijk is geworden door de gestegen kos ten van het gas, voor de centrale ver warming. Voor ons een laconiek zinnetje tot be sluit: „Indien in de toekomst de prijzen dalen»zal de door u te betalen huur prijs wederom worden aangepast.". De verhoging betreft 96 bejaardenwo ningen. Zojuist op lie T.V. geweest: Binnenkort leverbaar: VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 3131$ - HEILOO ALKMAAR - De distributiedienst te Alk maar zal op 2 januari zijn werkzaamhe den starten, met het berekenen van de toewijzing aan hen die beroeps- of be drijfsmatig voor extra bonnen in aan merking komen. De formulieren voor het aanvragen hier van kunnen van 27 december af worden afgehaald op de - gemeentesecretarieën, voorzover deze geopend zijn voor het pu bliek en bij het ANWB-kantoor Koelma- iaan te Alkmaar. De ingevulde aanvraagformulieren moe ten voorzien van de nodige verklaringen weer op de gemeentesecretarie worden ingeleverd. Daarna worden de aanvragen beoordeeld door de gemeente en vervol gens toegezonden aan de distributie- dienst voor het berekenen van de toewij zing. Wordt de aanvraag ingewilligd, dan ont vangt de betrokkene rechtstreeks van de distributiedienst een machtiging om de bonnen af te halen bij het postkantoor onder overlegging van het kentekenbe wijs. Afgeraden wordt, zich voor het verkrij gen van een toewijzing rechtstreeks tot het distributiekantoor te wenden, omdat daardoor de verstrekking voor de datum van ingang van de distributie (7 januari) in gevaar wordt gebracht, gezien de te verwachten stroom aanvragen. De distributiedienst Langestraat 105- 107) te Alkmaar is voor het publiek ge opend ma t/m vrij 9-12 uur (tel. 02200- 20124). Het postbusnummer is 331. (naast Apotheek „Heylo") Stationsweg 51 Telefoon 30196 Erk. Installateur Tevens reparatie. T/LU Geysers worden door de vereniging niet meer vervangen Het bestuur van de Vereniging „Volks huisvesting" heeft zich, in een uitvoerige circulaire, gericht tot haar leden-bewo ners van huizen. Daarin deelt het be stuur mee: „de bestaande geysers zullen in de toekomst niet meer worden ver vangen door een nieuwe. Als door een deskundige wordt geconstateerd dat de geyser versleten is zult u zelf een nieuw warmwaterapparaat moeten aanschaf fen. De door u te betalen vergoeding in de huur komt dan te vervallen." Onderhoudsgebreken „Herhaaldelijk hebben wij geconstateerd dat allerlei kosten, verbonden aan het treffen van voorzieningen aan woningen voor rekening van de vereniging worden genomen, terwijl die kosten naar wette lijke en traditionele opvattingen ten laste van de bewoners hadden moeten worden gebracht. Het bestuur van „Volkshuis vesting" noemt in een lijst van niet min der dan 13 punten wat de bewoners van de huurwoningen zelf dienen te doen of te bekostigen. Nog enkele plaatsen vrij Er blijkt flinke belangstelling te bestaan voor de vakant ie weken van ouderen, te houden van 1 tot 8 juni te Beekbergen en van 24 tot 31 augustus te De Lutte. Zodoende kunnen ze beide ook doorgaan. Zij die zich opgaven krijgen binnenkort een circulaire over het bedrag van aan betaling etc. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, vooral voor de reis van 24 tot 31 augustus. Voor inlichtingen en opgave: N. Majolée, Torenlaan 13 Heiloo, tel. 30182. DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 02200 - 32447 - POSTGIRO 422217

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 1