NIEUWSBLAD VOOR EILOO mmm TEL. 31313 GG n SOCIALE WETGEVING KapsalonBetty' makelaardij TAXI ZWART 33144 t HET <5|e$cWk^ Fazantenlaan 9a Egmond Binnen Telefoon 02206-1066 Volgende week vrijdag raadsvergadering Tijdschriftenwinkel in Stationscentrum kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tel.30815 Vuilverbranding Alkmaar verwerkte al 100.000 ton vuil Indrukwekkend pianospel van Daniël Wayenberg Bromfietsen gestolen en weer terecht Concert, in de Evang. Luth. Kerk te Alkmaar D. BEST Tuinarchitektuur naar Hoüeweg 87 - Telefoon 33605. Klaverjassen H.S.V. Interessante tentoonstelling over Teilhard de Chardin Alarmnummer POLITIE: Op donderdag 9 mei autotocht voor bejaarden Bijzondere schoolgymnastiek op de basisscholen Plaatsgenoot kandidaat voor Staten-verkiezingen Kreatief kinderfestijn in het Open Huis Rektifikatie AFVALSTOFFEN OPVALLENDE DALING VAN HET AANTAL GEBOORTEN van 1 okt. 1967 tot 1968: 392, van 1 okt. 1972 tot 1973: 263! NIV0N NIV0N Toneelgroep Kameleon J. J. PANTEK0EK, Ing. HOUT voor de open haard Een gedicht ter overdenking Aantal uitkeringen omhoog Voor een BRIL WUIJTS OPTIEK 16 JANUARI 1974 31e JAARGANG No. 42 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertentie» ot afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen. Rinnegom, Egm. a.d'.Hoef Adv. en eopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Alleen volgens afspraak De eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar vindt plaats op vrijdag 25 januari. Volgende week hopen wij een aantal van de belangrijkste agendapunten te publi ceren. Donderdag, 24 januari, 's avonds om 8 uur zal de heer J. J. Avis sr. de officiële opening verrichten van een splinternieu we winkel in tijdschriften, pockets, pos ters, dagbladen en tabaksartikelen in het Stationscentrum waar tot voor kort reis bureau ,,Zonvaart" gevestigd was. De zaak zal gedreven worden door de heer P. J. Avis jr. die met zijn „Rijdende Kiosk" geen onbekende is in Heiloo. Ook na de opening van deze zaak zal de kiosk haar standplaats op de .markt bij de Witte Kerk behouden. De ondernemers van het Stationscen trum zullen deze jonge, .akti'eve zaken man, graag in hun midden opnemen. Ze zullen niet alleen de vlag uitsteken maar zoals gewoonlijk ook bij de officiële ope ning aanwezig zijn. Voor de heer Avis sr. die in de oorlog begon met het bezorgen van kranten en tijdschriften zal de opening van deze nieuwe zaak een dag worden om niet licht te vergeten ook al nam zijn zoon reeds 5 jaar geleden het heft in handen. Voor de omwonenden van dit centrum zal deze nieuwe winkel van Piet Avis zeker in een behoefte voorzien. Binnenkort continu in bedrijf Vorige week donderdag meldde de be drijfsleiding van het intergemeentelijk vuilverbrandingsbedrijf te Alkmaar, waarbij ook Heiloo is aangesloten, dat de verwerking van 100.000 ton vuil sinds het in werking stellen van de vuilver brandingsinstallatie, november 1972, een feit was. Aan dit feit werd aandacht besteed, waarvoor enige genodigden naar het be drijf waren gekomen. Een vuilnisauto, van de gemeente Heiloo, kwam met de aanduiding „100.000 ton" het terrein op rijden. Voortaan continu in bedrijf De directeur van openbare werken te Alkmaar, ir. P. Wijnands (Heiloo), deelde tijdens de geïmproviseerde herdenkings bijeenkomst mee, dat binnenkort het vuilverbrandingsbedrijf continu gaat wer ken. Onder de aanwezigen behoorden de wethouder van openbare werken van Hei loo, de heer J. Belten en de directeur van deze dienst de heer A. Brandsma. i ,l. vindt t' LflGELEZEN KOI.LERT1E I.NKUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK («LASWERK BYOUTERIEEN, en». u li. kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND I ieere.nweg 211 Telefoon 31166 Heiloo De abonnementsconcerten van de Stich ting „De Heilooër Kring" hebben, door een tweetal factoren, een grote hoogte bereikt. Dank zij de wisseling van diri- kent, en de keuze van de solisten. De aanstelling van André Vandernoot, in gaande het concertseizoen 1973-'74 blijkt wel een uitzonderlijke keuze te zijn ge weest! Ock die van de solisten, achter eenvolgens: Herman Krebbers (viool), Ingrid Hacbler (piano) en vorige week woensdagavond speelde in een volle auia van het Psychiatrisch Centrum de be kende pianist Daniel Wayenberg. Hij speelde de Rapsodie op een thema van Paganini, voor piano en orkest op. 43 van Serge Rachmaninoff, met het Noord- hollands Philharmonisch Orkest. Hij speelde deze Rapsodie op indrukwekken de wijze. Een indruk welke de concert bezoeker naar een langdurige staande ovatie voerde. Het concert begon met de uitvoering van bet Vorspiel ui'.d Liebestod uit Tristan und Isolde van Richard Wagner. Dirigent en orkest voelden volledig de bedoelingen van de Componist en het maakte dan ook diepe indruk. Vooral het gedeelte waarin de cello's een belangrijke rol vervullen en een enkele keer ook de harpiste zich liet horen. Uit de openbare fietsenstalling bij het station werden maandag een aantal bromfietsen en fietsen gestolen. De po litie ingeschakeld kon de daders en ge stolen brommers in korte tijd achterba len. Eén van de eigenaren was bijzonder blij met de terugkomst van zijn brom mertje. „Er wordt zo dikwijls kritiek geleverd op de politie, zet nu maar in de krant, dat ik voor hun werk bijzonder veel waardering heb." En wij doen het dan bij deze. Werken voor orgel en hobo Op zondag 20 januari 1974 des middags 14.30 uur wordt in de Evang. Lutherse Kerk. Oudegracht 187 hk. Baangracht te Alkmaar, ten bate van de restauratie van deze kerk een concert gegeven door: Klaas Bolt, orgel en Matthijs Hische- möller, hobo. Het programma vermeldt o.a. werken van Vivaldi, Bach, Handel, WaJond en Soier. De kerk is verwarmd, terwijl in ,,'t Swae- nennest" naast de kerk op de Öudegracht een creche voor kinderen wordt gehou den. is VERHUISD van Kennemerstraatweg 275, Na de pauze stond op het programma de Symfonie no. 7 in A gr. t. op. 92 van Ludwig van Beethoven. Het kreeg een fantastische vertolking! Vandernoot in spireerde en stuwde liet orkest tot een geweldige hoogte, een wel bijzonder ge not om naar te luisteren. Bracht tot een grote mate van spanning bij het gehoor welke zich ontlaadde in een langdurig applaus, voor dirigent en orkest. Zonder uitzondering, een goed samenge steld programma en een uitstekende ver tolking ervan. Vierde abonnementsconcert niet Emmy Verhey (viool) Het vierde en tevens laatste abonne mentsconcert van „De Heilooër Kring" vindt plaats op woensdag 8 maart. Dan is soliste de violiste Emmy Verhey. Wij hebben haar ai eens eerder in Heiloo ge hoord, toen nog als 15-jarige soliste, bij het begin van haar carrière. N.M. VRIJDAG A.S. Aanvang 20.15 uur. Kantine Bayershoffweg. Zondagmiddag ji. kon men voor de derde en laatste keer de expositie bewonderen van de „Wordende Wereld" volgens do visie van Teilhard de Chardin die werd opgezet door de heer B. Moonen in do koffiekamer van de Moeder Godskerk. Via een serie foto's, tekeningen en tek sten kon men een helder beeld krijgen op de visie van deze grote geleei'de die zich intens bezighield met de Evolutie in het verleden, het heden en de toekomst. Na het bezichtigen van de tentoonstel ling werd er gelegenheid geboden om met elkaar in discussie te treden. Hier werd door de ruim 200 bezoekers intens gebruik van gemaakt. De talloze vragen waar we bijna allemaal mee zitten kwa men vanzelf aan de orde zoals b.v. Waar gaan we met deze wereld heen? Hoe vinden we elkaar? Wat is de zin van het bestaan? Is er nog hoop op een hetere toekomst? Kunnen wé als eenling be langrijk zijn of zijn we slechts een ra dertje in een' groter geheel? Geven we God de schuld van alle ellende in de wereld of zijn wc overtuigd van ons ge weldige egoïsme? Is er wel een God of creëren we er een om wat meer houvast in het leven te hebben? Terwijl mevrouw Moonen een kopje thee verzorgde ontstond er een levendige dis cussie. Volgens Teilhard de Chardin is de mens zeker in staat naar een paradijs toe te werken. De ontwikkeling van de aarde gaat naar een steeds ingewikkelder ge heel, maar ook daardoor naar een grotere verbondenheid. In een serie wetenschappelijke boekwer ken zet Teilhard de Chardin zijn visie uiteen over de wereld van de Geosfeer via de Biosfeer naar de Noösfeer waarin de geest van de mens zich nog steeds ontwikkelt. Van de miljoenen hersencel len die we bezitten schijnen er nog pas enkele duizer/len geaktiveerd te zijn. De expositie zal gevolgd worden door een serie van 3 avonden over Evoiulfe vanuit de visie va:-(Teilhard de Clïtd en wel op de donderdagen 24 jan., 7 en 14 februari, van 20.00-22.30 uur in de koffie kamer van de Moeder Godskerk. Deze serie, waarvoor velen zich reeds opgaven, wordt gehouden door de heer B. Moonen. U kunt zich hiervoor bij hem opgeven: Commandeurslaan 14, Heiloo. tel. 02200-32840. Inzameling van 4 t/m 9 maart De jaarlijkse autotocht voor bejaarden is vastgesteld op donderdag 9 mei. Als datum werd eerst genoemd 16 mei, maar daar waren bezwaren tegen. Tezijnertijd volgen nadere gegevens. De grote inzameling welke deze auto tocht mogelijk moet maken wordt gehou den van 4 tot en met 9 maart. Daarvoor is reeds toestemming verleend door liet college van burgemeester en wethouders. Ook daarover later meer. wórdt overwogen In de gemeentebegroting voor 1974 lazen we onder het volgnummer 438a „Kosten van bijzondere schoolgymnastiek" het volgende: „Overwogen wordt op de ba sisscholen bijzondere schoolgymnastiek te gaan invoeren. B. en W. raamde een be drag van 5.000,— voor dit doel. Voor onderwijs aan spraakgebrekkigen wordt voor 1974 19.950.— geraamd. Geschat wordt dat de drie deskundigen, welke in Heiloo lesgeven aan leerlingen van het kleuter- en basisonderwijs, dit gedurende 40 weken doen, 17 U uur per week. Van de betrokken ouders wordt 25% teruggevorderd. De leerlingen van de 3e tot en met de 6e klas van de openbare scholen krijgen gelegenheid tot schoolzwemmen. Ge raamd is 15,per leerling; voor 500 leerlingen is 8.500,aldus een toelich ting bij de post schoolzwemmen, van in totaal f 11.065.De rest van het bedrag is als volgt verdeeld: wegens kosten van vernier van de leerlingen uit „plan Oost" naar het zwembad „Het Baafje" wordt geraamd op 13 x 35,- is 715,en van de leerlingen van de 6e klas van de Nic. Beetsschool naar het zwembad te- Egmond aan Zee, 20 x 75,is 1.500.-. Werd er in de laatste vastgestelde reke ning werkelijk uitgegeven voor school bibliotheken 739,61 en in 1973 begroot op 1.000,voor 1974 staat geen bedrag aangegeven. De heer P. Mcinema (C.H.U.) Zaterdag j.l. vergaderden in „Het Gul den Vlies" te Alkmaar de besturen van de S t.a tenk ringverenigingen Alkmaar- Den Helder, Hoorn en Zaandam van de Christelijk Historische Unie mét verte genwoordigers van de kiesverenigingen uit het gebied van de onderscheiden verenigingen, teneinde hun kandidaten aan te wijzen voor de komende verkie zing van leden der provinciale staten. Zoals bekend zullen ARP. GHU en KVP bij deze verkiezingen in de provincie uitkomen met één gezamenlijke lijst voor Christen Democratisch Appel. Op de kandidatenlijst voor het kamerkring- gebied Den Helder zullen de OHU-ver- tegenwoordigers woorden ingevoegd op de nummers 3, 9, 13, en 18. Als kandi daten voor de verkiezing zijn in deze vergadering aangewezen: 1. P. Meinema te Heiloo; 2. D. de Jong te Middenmeer; 3. P. Huurdema» te Monnickendam4. drs. W. P. Tip te Westzaan. Als plaatsvervangers werden aangewe zen de heer G. de Geus uit Den Heider en Mevrouw Verschoor uit Callandsoog. Zondagmiddag zijn we eens een kijkje gaan nemen in de grote zaal van het Open Huis waar een 40-tal kinderen tus sen 3 en 12 jaar zich kreatief konden uitleven onder leiding van de wandel- sportvereniging ,,'t Putje". Eens per maand organiseert de aktieve jeugdkommissie o.a. een „knutselmiddag" waar zowel leden als niet-leden hartelijk welkom zijn. De kinderen behoeven niets mee te bren gen. Alle materiaal is aanwezig zoals karton, lijm, behang, scheipen, boterdo- zen, flessen, knopen enz. Onder het toe ziend oog van enkele leidsters werden er heel wat leuke dingen tot stand gebracht. Vooral de kleintjes moeten soms wel even een beetje op weg geholpen worden. Hun trots over het resultaat is er niet minder om. Met een blos van inspanning op de wangen en de handen vol lijm lieten ze ons graag hun werkstukken zien. Hun spontaniteit is hartverwar mend. Weer buiten gekomen kijken we nog even naar het legertje fietsen dat tegen de muur staat aangeplakt. De jeugd heeft bezit genomen van ons „Open Huis". De aktieve wandelsportvereniging die ook nog zeer druk bezochte disco-avon den organiseert kan tevreden zijn over het resultaat. Nog dit jaar zal ,,'t Putje" haar eerste lustrum vieren, een gebeur tenis die zeker niet ongemerkt voorbij zal gaan. In afwijking van het reeds eerder ge plaatste bericht, delen- wij u mede dat het werkgebied van de wijkverpleeg kundigen thans als volgt is verdeeld. Ziekenverpleging thuis. Zr. J. A. Ponstein heeft de zorg voor het deel van de gemeente en westen van de spoorlijn. Het deel ten oosten van de spoorlijn is in tweeën verdeeld; de grens loopt bij het „ter Coulsterbos'" - ter Coulsterlaan - Bergeonstraat tot aan de spoorlijn. Het deel ten zuiden hiervan behoort eveneens 'bij de wijk van Zr. Ponstein. Het gebied ten noorden van deze grens lijn wordt verzorgd dooi' Zr. C. Kruys- wijk-Schmelter, die part-time werkt. Zorg voor ..loeder en kind Ten aanzien hiervan wordt de grens be paald door de li.i,n Kanaalweg - Sta tionsweg - Pastoor van Muyenweg. Zr. A. H. Kroon is werkzaam ten zuiden (tot aan) deze grenslijn; vanaf deze lijn naar het noorden, inclusief Mariën- stein, is het. werkgebied van Zr. Rut gers van der Loeft. Bejaardenzorg en geestelijke gezond heidszorg. Ten aanzien van deze zorg strekt het werkgebied zich uit over geheel Heiloo en behartigt Zr. G. J. de Wit deze taken. Het B-stuur Voor uw JROOT lioogeweg 72 - heiloo - tel.02205-1541 „IJe Crocus" wordt zo gauw mogelijk verbouwd Bij de stukken welke bij de begroting zijn gevoegd is een overzicht van stand van zaken betreffende verdeling school ruimte. Over het kleuteronderwijs schrijven bur gemeester en wethouders bij de aanvang van hun overzicht „Opvallend is de daling van het aantal geboorten. Aan de hand van het aantal kinderen ingeschreven in het bevolkings register van Heiloo kan het volgende overzicht worden opgesteld: Aantal kinderen in Heiloo, geboren tus sen 1 oktober 1967 en 1 oktober 1968: 392 1 oktober 1968 en 1 oktober 1969: 401 1 oktober 1969 en 1 oktober 1970: 340 1 oktober 1970 en 1 oktober 1971343 1 oktober 1971 en 1 oktober 1972: 283 1 oktober 1972 en 1 oktober 1973: 263 De beide eerste jaargangen en een klein gedeelte van de groep geboren in de periode 1 oktober 1969 en 1 oktober 1970 bevolken thans de kleuterscholen. Duidelijk is, dat de komende jaren de bezetting van de kleuterscholen aanzien lijk zal dalen, hetgeen noopt tot bezin ning bij het stichten van nieuwe school gebouwen. Afgaande op de teldatumcijfers van 1 de cember jl. blijken alleen de openbare kleuterscholen Kieftennest en Basseroet en de prof. chr. kleuterschool De Kreek te zijn volgeboekt. Op alle andere kleu terscholen is nog plaatsruimte beschik baar. uit Rotterdam brengt twee eenakters: E. ALBEE: Het verhaal van de dierentuin H. PINTER: De Minnaar. RegieTilly van der Linden. Toegangsprijs 4.scholieren en Nivon-leden 2.50. Maandag 21 januari 8 uur in Asta. Kaarten aan de zaal. Het ligt in de bedoeling de kleuterschool „Crocus", zo gauw de mogelijkheid daar toe aanwezig is, te verbouwen. Het thans in gebruik zijnde speellokaaltje is ver onder de maat. Deze verbouwing komt neer op het opofferen van een werklokaal voor de uitbreiding van het speellokaal en het maken van een personeelskamer- tje. Op de lijst van kapitaalswerken bij de begroting 1974 is met deze uitgaaf rekening gehouden." BQiiu allé oasissclioleii in goede staat Over de situatie bij het basisonderwijs schrijft het dagelijks bestuur der ge meente „Na de bouw van de vervangende school in plan West voor de Clemens Willibrord- school zijn alle basisscholen in deze ge meente in goede, moderne gebouwen ge huisvest. Voor gebrek aan plaatsruimte behoeft niet gevreesd te worden. Het aantal leerlingen bij het Openhaar, Prot. chr. en R.K. basisonderwijs bedroeg op de teldatum 16 september 1973: VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Openbaar 927 Prot. chr. 387 R.K. 1083 Deze cijfers waren een jaar eerder, tel datum 16 september 1972 Openbaar 9Ö4 Prot. chr. 374 R.K. 1086 Ook hier is de conclusie gewettigd, dat er- voorlopig voldoende lokalen bij het basis onderwijs aanwezig zijn." Het leerlingcntal liij het Mavo-onderwijs nog in stijgende lijn Over het meer algemeen vormend on derwijs (Mavo) schrijven B. en W. aan de raadsleden: „Het leerlingenaantal van de beide mavo- scholen beweegt zich (nog) in stijgende lijn. De volgende teldatumcijfers illus treren dit teldatum 1 september 1972 Kennedy-mavo 265 St. Jan de Evangelist-mavo 394 teldatum 1 september 1973: Kennedy-mavo 306 St. Jan de Evangelist-mavo 421 Om het ruimteprobleem op de Kennedy- mavo op te vangen zijn besprekingen ge voerd met het Ministerie van Onderwijs. Dit heeft geresulteerd in de toezegging van het rijk, dat twee semi-permanente lokalen bijgebouwd mogen worden. Er wordt naar gestreefd deze lokalen vóór de aanstaande zomervakantie ge reed te hebben. Ten aanzien van het leerlingcnverloop bestaat de indruk, dat de hoogste top nu wel bereikt is." Volgende week vervolgen wij dit artikel. Gratis thuisbezorgd. STATIONSWEG 65-67 - TELEF, 30286 met veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend. Om naar te handelen We lazen in een ons toegezonden mede- delingsblad voor bejaarden het volgende gedicht. Een gedicht, in deze dagen voor al, ter overdenking en om naar te handelen Komt slechts de dreiging maar in zicht en laat nog alle kansen open dan zijn èr heel wat al gezwicht en gaan maar hamsteren: kópen, kópen. Dan breekt de hebzucht volop baan met slechts die ene schreeuw van: „ikke" sehaf-gretig-mij-van-alles-aan en laat de rest: maar-lekker-stikke! De hamsterwoede blijkt een hel die zonder meer is losgebroken als een afschuwelijk hebzuchtspel dat als een vuur wordt aangestoken. Want slechts een allerkleinst bericht dat iets wel karig eens kan worden heeft 't barre onheil al gesticht: ze slaan weer in, de hamster horden Als zó de hebzucht zó sterk krijt dan moet je als een dwaas beamen we moeten ons in deze tijd als mensen toch wel héél erg schamen. Waar zijn de idealen dan die toch miljoenen mensen slaken om deze wereld, volgens plan, steeds méér bewoonbaar te gaan maken. Het klinke dus van wijd en zijd dat geld- en hebzucht moeten wijken om voor de solidariteit eens en voorgoed de vlag te strijken. De hamsterwoede spoort ons aan om doelbewuster nog te sjouwen en voor de roeping pal te staan help méé een nieuwe wereld bouwen A.O.W. van 8.784,— tot 9.354,— per jaar In „Levensavond", het maandelijks or gaan van de Katholieke Bond van Be jaarden en Gepensioneerden, is een over zicht opgenomen van een aantal uitke ringen welke omhoog zijn gegaan per 1 januari 1974. (januari-nummer 1974). Gezien het grote aantal boven-65-jarigen AOW'ersen andere groeperingen, die uitkeringen ontvangen middels onze so ciale wetgeving, willen wij een aantal van 'de gegevens uit „Levensavond" pu bliceren. Met ingang van 1 januari 1974 zijn de uitkeringen ingevolge de Algemene Ou- derdoms Wet (AOW) en de Algemene Weduwen- en Wezenwet (AWW) en de Wet op de Arbeids Ongeschiktheidsvér- zekering (WAO) verhoogd. Ook de kin derbijslagen, met uitzondering van die voor het eerste kind (welke uitkering, zoals bekend, een jaar geleden is bevro ren) zijn per 1 januari omhoog gegaan. Deze verhoging is een gevolg van de. in de maanden mei tot en met oktober 1973 opgetreden stijging van het indexcijfer der lonen met circa 6% Kwam daar een jaar geleden voor de AOW- en OWW-uitkeringen nog een structurele verhoging bij van 4%, deze laatste is ditmaal achterwege gebleven. De AOW-uitkeringen Gehuwde bejaarden gaan per jaar ont vangen 9.354,(was 8.784,per maand komt dit neer op 779,50 (was 732,—). Ongehuwde bejaarden gaan van 6.204,- of resp. van 732,naar 779,50 per maand geworden. Weduwen zonder kin deren gaan nu 6.606,— per jaar ont vangen, was 6.204,Per maand was het 517,— en is nu geworden 550,50. De uitbetalingen van de verhoogde uit keringen ingevolge de AOW, de AWW en de WAO zullen in het algemeen met ingang van de,uitbetaling over de maand januari geschieden. Ook ABW-uitkeringen omhoog Als gevolg van de verhoging van liet wettelijk minimumloon met 614% zijn per 1 januari 1974 ook de uitkeringen van de Algemene Bijstandswet opgetrokken. Het basisbedrag voor een echtpaar is nu 136,45 per week (was 129,65), dat voor een onvolledig gezin met één kind 118,90 (was 112,75) en voor een al leenstaande 95,50 (was 90,75). Deze bedragen worden nog verhoogd met de woninghuur, de ziekenfondspremie, de kindertoeslag en een jaarlijkse vakantie uitkering. naar Heerenweg 151 - Heiloo Telefoon 31275 (naast Apotheek „Heylo") Stationsweg 51 Telefoon 30196 UWfcit) Erk. Installateur Tevens reparatie. naar 6.606,- per jaar of van 517,— naar 550,50 per maand. Uitkeringen AWW Was het tot 31 dec. 1973 8.784,per jaar wat een weduwe met kinderen ging ontvangen, per 1 jan. '74 is het 9.354, De maanduitkering voor persoonlijke be hoeften (zgn. zak- en kleedgeld voor be jaarden in bejaardenoorden bedraagt thans 196,(was 186,50) voor een echtpaar en 112,50 (was 107,50) voor een alleenstaande. Bejaardenverzekering In verband met de stijging van de uit kering, volgens de AOW, is de toelatings grens om toegelaten te worden tot de zogenaamde bejaarden-ziekenfonds ver zekering opgetrokken tot 14.391. teiwijl de premie-inkomensgrenzen be- gen voor inkomensklasse beneden de 9.666,7,25 per week en 31,50 per maand; van 9.666,tot 10.676, inkomen: f 14,50 p.w. of 62,95 p.m.; 10.676,— tot ,12.534, inkomen: 18,10 p.w. of 78,90 p.m. en voor de hoogste inkomensklasse 12.534,tot 14.391,—)25,35 p.w. of 110,20 p.m. Voor ongehuwde bejaarden bedraagt laatstgenoemde premie 18,10 p.w. of 78,70 p.m. N.M. f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1