NIEUWS BLAD VOOR HEILOO aneghem b.v. UIT HEILOO S RAAD x sirs L.P/S, Fa. J.J. PANTEK0EK, ing. HALVE SHOES TEL. 31313 KapsalonBetty' X X TAXI ZWART 33144 In onze opruiming pullovers, vesten en spencers nu voor de halve prijs HEILOO t 3 voor i 2.0© t Auto zo maar voor het meenemen Fazantenlaan 9a - Egmond Binnen Telefoon 02206-1066 Alleen volgens afspraak kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tei.30815 WEEKAANBIEDING: 4 zakjes tuinkruiden met boekje over tuinkruiden voor J 5.-— Westerweg 373 Telefoon 32417 Heiloo GEMEENTEREKENING 1972 SLUIT MET EEN VOORLOPIG SALDO VAN f 450.000,— RAAD A.S. VRIJDAGAVOND BIJEEN HOUT voor de open haard Telefoon 30196 fe Om W0 iKHLUUHWHV Benoeming van hoofdleidster Feest in het Stationscentrum Glijbaan gaat weg uit „Het Baafje" Reisbureau Arke bracht velen in vakantiestemming Alarmnummer POLITIE: S| uitzoeken f 0.75 va naf J Van Aostastraat 28 Heiloo Tel. 31316 „De mensen worden steeds meer milieubewust" Voor bejaarden om bijna niet uit te komen Voor al uw Bloemwerk van corsage iof corsowagen guus van der linden bloemsierkunst AFVALSTOFFEN PAADHUISWEG 6 Planning van schoolruimte in „West" t 23 JANUARI 1974 31e JAARGANG No. 43 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke, toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmend- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en eopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Een auto stond op de Kennemerstraat- weg zo maar voor het meenemen! Wat dan ook gebeurde. De auto was niet af- gesloten(l) en rijbewijs en kentekenbe wijs lagen er bovendien ook nog in! I„ 1973 aan kapitaalskredieten 12.826.087,— Aantal woningzoekenden op 1-1-1974: 147 Zoals gebruikelijk is er een verslag aan geboden, over 1973, van de gemeentelijke gebeurtenissen. Over een groot aantal zaken. Dit schreven wij reeds in de „Uit kijkpost". Toch staan er nog vele gege vens in welke interessant zijn voor be langstellenden. Onder het kopje „Financiën" lezen wij: „De gemeenterekening 1972 sluit met een voorlopig batig saldo van pl.m. 450.000,—." en „Het totaal der in 1973 door de Raad beschikbaar gestelde ka pitaalskredieten beliep een bedrag van 12.826.087,—." O.a. 25.513 heesters werden geplant In het afgelopen jaar werd door de plant soendienst 13.37 ha aangelegd. Er wer den geplant: 25.513 heesters, 7460 rozen, 34.130 stuks gemengd loofhout en 1559 bomen. Een heidetuin werd aangelegd met 5160 planten in 37 soorten. Geboorte-overschot 88 (in 1972: 117) Er werden geboren in 1973 136 manlijke en 105 vrouwelijke personen. Er overle den 98 ml. en 55 vr. personen. Het ge- Er zijn 45 aanvragen behandeld, waar voor premie voor woningverbetering is toegekend. Het aantal bouwvergunningen dat in 1973 is uitgereikt bedraagt 350, de bouw kosten zijn niet minder dan 16.737.628. 2198 processen-verbaal terzake van „overtredingen" Aan het verslag is ook een overzicht ge voegd over de politie. De organische (ge wenste) sterkte van de groep Heiloo van de Rijkspolitie wordt gesteld op 20, per 1 dec. 1973 was-dA werkelijke sterkte 16. Het aantal diefstallen was 127, 21 daders ervan werden opgespoord. Het aantal seksuele misdrijven was 6, 4 ervan wer den opgehelderd. Het totaal aantal verkeersongevallen was 275, wel proces-verbaal 173 en geen proces-verbaal 102. Er waren 3 ongeval len met dodelijke afloop en slachtoffers met zwaar lichamelijk letsel 27. Er waren niet minder dan 200 verkeers ongevallen met uitsluitend lichte mate riële schade en 75 met uitsluitend zware materiële schade. Het aantal opgemaakte processen-ver baal terzake van „overtredingen" was in 1973: 2198 De zgn. transacties bracht voor de ge meenschap geld in 't laadje. Er werden 87 boetes betaald van 5,203 van f io,en 629 van 15,(in totaal dus 11.765— -Red.) Korte agenda o.a. uitbreiding werkkommissie ,,'t Loo" De Raad van Heiloo komt voor het eerst in het nieuwe jaar bijeen, op a.s. vrijdag avond, 25 januari. De agenda omvat, in tegenstelling tot vorige, slechts een 11- tal punten. Naar aanleiding van een brief van Gede puteerde Staten van Noord-Holland stel len B. en W. de Raad voor de presentie gelden voor raadsvergaderingen vast te stellen op 65,per vergadering en de presentiegelden van raadscommissies te doen vaststellen op 75% daarvan. B. en W. willen de werkcommissie van begeleiding voor realisering van het win kelcentrum ,,'t Loo" uitbreiden met 3 raadsleden. Rekening houdende met het feit, dat deze werkgroep overdag vergadert, zijn B. en W. op grond van praktische over wegingen voornemens de leden mevrouw Brolsma en de heren Dekker en Zoon als lid van deze werkgroep uit te nodigen. Voortaan parkeren op gedeelte van de Ter Coulsterlaan B. en W. schrijven aan de Raad over in trekking van het parkeerverbod voor de noordzijde van het gedeelte van de Ter Coulsterlaan, gelegen ten westen van de Holle weg, onder andere: „Gezien de gebleken behoefte komt het ons wenselijk voor het parkeerverbod voor één zijde van hét betreffende ge deelte van de Ter Coulsterlaan op te hef fen. Verkeerstechnisch bestaan hiertegen geen bezwaren, omdat deze weg vol doende breed is en fungeert als toegangs weg naar de aldaar gebouwde woningen; er is weinig verkeer te verwachten." B. en W. voegen er nog aan toe dat de groepscommandant van de Rijkspolitie zich met het voorstel kan verenigen. Benoeming leden in commissie inzake de A.B.W. In verband met het tussentijds vertrek van mevr. M. C. Schenkeveld en de heer C. de Winkel als leden van de commissie van advies inzake de Algemene Bij standswet, dient tot september 1974 in deze vacatures tc worden voorzien. Ook is momenteel geen vertegenwoordiger uit de medische sector in de commissie aan wezig. Dit schrijven B. en W. aan de leden van de Raad. Zij hebben mevrouw A. Zwolsman-Jacobse en dhr. J. Breuker bereid gevonden als opvolgers op te tre den. Dhr. H. D. Gransbergen, arts heeft zich bereid verklaard op te treden als. ver tegenwoordiger uit de medische sector. Zij stellen voor genoemde personen in de commissie A.B.W. te benoemen. Gebruik van containers voor bedrijven EEN .UITGELEZEN KOELEKTIE IN: vindt u in kunsthandel KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEKN, enz. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo boorte-overschot was 88 (in 1972: 117). Er vestigden zich het afgelopen jaar 1285 en er vertrokken 1008. Het vesti gingsoverschot was daardoor 277 (in 1972: 184). Per 1 jan. 1974 was het aan tal inwoners 19.596. 1-Iet aantal huwelijken liep terug! Was het in 1972: 185, in 1973 was het 136. Het aantal echtscheidingen nam ook af, van 9 ging het naar 6. 375 huisvestingsvergunningen werden verleend In 1973 werden 375 huisvestingsvergun ningen verleend, t.w.205 voor het be trekken van nieuwbouwwoningen en 170 voor bestaande woningen. Het aantal woningzoekenden was per 1 jan. 1974: 147, waarvan a.s. gezinnen 118 en 29 alleenstaanden. Van de 118 gezinnen komen qua inkomen 89 voor een woningwetwoning en voor een woning in de premie-sector 29 in aanmerking. Van de alleenstaande wo ningzoekenden zijn 24 inwonend. Econo misch aan Heiloo gebonden woningzoe kenden zijn er 111. 304 woningen kwamen gereed In het verslag is ook opgenomen een overzicht van de in 1972-1973 gereed ge komen woningen, in totaal 494 woningen, waarvan in de woningwetsector 48, per 1 januari 1974 in aanbouw 94. In de pre mie-sector zijn 20 flatwoningen in aan bouw. In deze sector kwamen 164 eenge zinswoningen tot stand en zijn in aan bouw 45. Wat de vrije-sector betreft, in de periode 1972-'73 kwamen 282 eenge zinswoningen tot stand en waren er per 1 jan. 1974 73 in aanbouw. 9 woningen (o.a. ten behoeve van het winkelcentrum ,,'t Loo") werden gesloopt. Gratis thuisbezorgd. 427 auto's werden door radar gecontro leerd op de maximum-snelheid en 30 bromfietsen. Uit het verkeer werden niet minder dan 63 bromfietsen genomen. Terzake van overtredingen van de maxi mum-snelheid en opgevoerde bromfietsen liegt er ook niet om, het was nl. 135! Brand weerpre ven tic neemt belangrijke plaats in Uit het jaarlijks rapport het volgende over onze vrijwillige brandweer. Scholen en openbare gebouwen werden regelma tig gecontroleerd. Met de verzorgings tehuizen worden regelmatig oefening- en instructiekontakten onderhouden. Iedere dinsdagavond wordt door de brandweer geoefend. Het korps bestaat uit 23 man schappen. De brandweer rukte het af gelopen jaar 30 keer uit. (In 1972 was het 17 keer). Naast branden in huizen of gebouwen werd viermaal uitgerukt voor autobranden en driemaal voor bos branden. De schade van branden bedroeg in 1973 ongeveer 390.000,—. Dit was een kort overzicht uit de vele gegevens welke voorkomen in het ver slag van de gemeentelijke gebeurtenissen in het jaar 1973. N.M. (naast Apotheek „Heylo") Stationsweg 51 Erk. Installateur Tevens reparatie. STATIONSWEG 65-67 - TELEF 30286 met veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend. Ophalen van huisv uil van f 36.naar 40. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot het gebruik van vuilniskisten (containers) voor bedrijven. Kosten 600,per jaar waarvoor éénmaal per week de vuilniskist wordt opgehaald. Ten einde het dekkingspercentage van dp vuilnisophaaldienst, ten opzichte van de regelmatig stijgende kosten redelijk op peil te houden stellen B. en W. voor de kosten van het normaal op te halen huisvuil te brengen op 40,per jaar (was 36,De prijs van af te nemen extra zakken willen B. en W. brengen van 35 cent op 40 cent. Het een en ander ingaande 1 januari 1974. Stukken ook ter inzage in filiaal bibliotheek De stukken betrekking hebbende op deze agenda zijn voor belangstellenden in te zien op donderdag 24 en vrijdag 25 janu ari op de afdeling Algemene Zaken tij dens de kantooruren, tijdens de openings uren in de leeszaal van de openbare bi bliotheek en leeszaal aan de Kennemer straatweg en, op verzoek, ook tijdens de openingsuren in het filiaal van (leze bi bliotheek aan de Ewisweg. aan openbare kleuterschool „De Crocus" Burg. en weth. schrijven aan de raad: Op grond van de verkregen inlichtingen van een aantal sollicitanten geven wij de voofkeur aan benoeming van mevr. G. Opdam-Siersma te Den Burg als enige op de voordracht. De Inspectrice heeft zich akkoord verklaard met een voor dracht van één persoon. Mevrouw Op dam-Siersma is reeds sinds 1971 als leid ster aan de Nutskleuterschool „De Woe lige Hoek" te Den Burg verbonden. Wij stellen u voor mevrouw G. Opdam- Siersma met ingang van nader door ons college te bepalen datum tot hoofdleid ster in vaste dienst aan de openbare kleuterschool „De Crocus" te benoemen. Donderdagavond is het weer feest in het Stationscentrum. Terwijl van alle daken de vlaggen zullen wapperen en het Trom petterkorps „Heiloo" met luid trompet geschal de Majorettes bij hun show be geleiden zal de heer J. J. Avis om 8 uur de officiële opening verrichten van een splinternieuwe tijdschriftenwinkel van zijn zoon Piet Avis aan de Stationsweg 68. Alhoewel het pand niet al te groot is zal men uw aanwezigheid bij deze ope ning bijzonder op prijs stellen. Enkele dagen geleden heeft de zwembad adviescommissie besloten tot de verwij dering van de glijbaan uit het zwembad „Het Baafje" over te gaan. Zoals we reeds eerder schreven leverde dit leuke speelobject te veel gevaar op voor de jeugd. Gezocht zal worden naar alternatieve speelobjecten die men nog vóór het zo merseizoen hoopt te verwezenlijken. De gedachten gaan o.a. uit naar een volley bal-terrein. Geplaagd door een vervelend griepje bracht ik de vrijdagavond door in het Asta-theater waar reisbureau Arke een zeer goed verzorgde dia- en filmavond verzorgde. Over belangstelling had men zeker niet te klagen. Ongeveer 130 reislustigen ge noten zichtbaar van de prachtige dia's over Oostenrijk en Spanje maar ook de film over Benidoim aan de Spaanse kust en de kleurige film over Griekenland deed ons het sombere weer in eigen land, met alle narigheden van dien, snel ver geten. Voor een vrolijke noot zorgde een Tiroler orkest uit Enschede, de Zillertal kapel. Alle gasten werden verwelkomd met koffie en cake en in de pauze werd er een drankje geschonken. De. direktie van Reisbureau Arke, dat dit jaar zijn 40- jarig bestaan viert, heette alle aanwezi gen hartelijk welkom. Ook mevrouw Lies Helling, die sinds 3 jaar bij Sporthuis Helling deze Arke-reizen vertegenwoor digt, werd even in het zonnetje gezet voor de geweldige zorg die ze aan de dag pleegt te leggen om het een ieder zo veel mogelijk naar de zin te maken. Vooral de voorlichting bij de dia's kwam erg goed over. Exact werden de voor- en nadelen van bepaalde appartementen en vakantieplaatsen uit de doeken gedaan. Verrassend was hierbij de aanblik van vele dépendances, die veelal nog moder ner zijn ingericht dan de hotels zelf. Het is ook van belang om de echte tou- ristenplaatsen zoals. o.a. een Benidorm of een Torremolinos in het hoogseizoen te mijden. Je ligt hier aan het strand „mannetje aan mannetje". Vanuit een rustiger plaatsje kun je per goedkope taxi beter zo nu en dan eens een bezoek brengen aan een dergelijke touristen- plaats. Appartementen en hotels zijn er overal van zeer eenvoudig tot zeer luxu eus en naar verhouding zijn ook de prij zen. f 3.0G Voor de zon en een lekker warm water om in te zwemmen kun je overigens ook uitstekend terecht in Karintië met zijn warme meren. De Wörthersee heeft b.v. een gemiddelde temperatuur van 24°C. Je kunt er zeilen, zwemmen, roeien en vissen en de natuur is er van een onge kende schoonheid. Ook Tirol en het Salzburgerland bieden vele mogelijkheden voor een geslaagde vakantie. Imponerende bergreuzen, glin sterende meren, watervallen, zwemba den en zeer veel schitterende wandel routes. 's Avonds is het heerlijk uitrusten met een goed glas wijn in een gezellige Gast stube en voor de liefhebbers zijn er dan cings, discotheken, wijnlokalen en koffie huizen te kust en te keur. De film over Griekenland vormde een aantrekkelijk slot van een interessant en zonnig vakantieprogramma. Bij Sport huis Helling kunt u overigens ook te recht voor reizen van vele andere gere nommeerde reisorganisaties. Tamara. De heer Plooijer: Biologisch-dynamische kindervoeding Nog niet zo heel lang geleden werden mensen die zich voor het milieu inzetten als aardige maar toch wat wereldvreem de figuren aangezien. Gelukkig is die tijd van „och kom, ze vinden er wel weer wat op" voorgoed voorbij. Op vele fronten tegelijk tracht men er ons van te doordringen dat we zo niet verder kunnen, dat we soberder moeten gaan leven, dat we onze bodem, onze wateren maar ook ons lijf vergifti gen, dat het ook best allemaal anders zou kunnen, als we maar zouden willen en wat minder veeleisend zouden zijn. Voor de heer en mevrouw Plooijer was een kleine advertentie in een krant van 4 jaar geleden over onbespoten appelen het teken om zich hier toch eens verder in te verdiepen. Gemakkelijk was de weg niet want voor diezelfde appelen moest er wel even een reisje worden onderno men naar de Betuwe. Met de beste be doelingen maar in die tijd toch ook zelf nogal wat sceptisch tegenover deze „nieuwigheden" kwam de heer Plooijer met de appeltjes terug. Ze waren dan wel onbespoten maar tegelijkertijd ook minder ooglijk. Hoe raak je zoiets kwijt? Toch gingen een aantal klanten het pro beren en de zuivere smaak deed de vraag naar ander onbespoten fruit, groenten en aardappelen rijzen. Tegelijkertijd en vooral door de gesprek ken die de klanten met de heer en me vrouw Plooijer gingen voeren over het belang van een zuivere voeding, kwam de vraag naar Reform-artikelen (voe dingsmiddelen zonder kunststoffen, con serveringsmiddelen en kleurstoffen). „Ik moest er in het begin niet zo veel van hebben" zegt mevrouw Plooijer. „Ik stond er zo vreemd tegenover. Wat wis ten we er eigenlijk van. Door onze klan ten zijn we er ons steeds meer in gaan verdiepen en kreeg het uiteindelijk onze volledige interesse. We begonnen met een paar artikelen maar zo langzamerhand zijn ze ontelbaar geworden." „We hebben een geweldig leuk kontakt met de klanten" komt de heer Plooijer tussenbeide. „Wij hebben eigenlijk erg veel van ze geleerd en we zijn door hun bewuste manier van inkopen steeds meer geïnteresseerd geraakt. Het zijn steeds de klanten geweest die ons het bestaande assortiment deden uitbreiden en ook door hen gingen we ons toeleggen op b.v. Homeopatische geneesmiddelen en was middelen zonder fosfaten. Die wasmid delen zijn helemaal niet duurder en met een beetje soda erbij kun je de kalk aanslag ook~ tegengaan. Met z'n allen zouden we zo veel kunnen doen aan het milieu. Als nieuwtje zijn we nu begonnen met Biölogisch-Dynamische kindervoeding. Of het zal lopen weet ik niet maar wat dat betreft ben ik een slecht zakenman. Ik vind dat je bij de voeding van het kleine kind moet beginnen." Voor onbespoten aardappelen, groenten of fruit hoeft de heer Plooijer niet meer zo ver van huis. Hij kan nu terecht in de Beemster, de Wieringermeer, Warmen- huizen en Wormer om zo maar enkele punten in onze omgeving te noemen. Economisch haalbaar is deze hele biolo gisch-dynamische affaire op grote schaal nog niet. Dat er zich momenteel al zoveel mensen voor inzetten is alleen maar ver heugend te noemen. Waar overal naar toe als men kleiner wil gaan wonen of naar een verzorgingstehuis Uit de aard van ons werk en de geïnte resseerdheid daarvoor, komen we kon- stant in aanraking met bejaarden. Be jaarden die kleiner willen gaan wonen of naar een verzorgingstehuis willen. Het blijkt dat voor velen van hen er bij na niet uit te komen is, waar zij zich moeten opgeven of informaties kunnen inwinnen. Stichting Bejaardenzorg. Wil men voor 't een en ander in aanmer king komen dan is men ook aangewezen op het gemeentebestuur, want deze moet tenslotte toestemming geven om een ves tigingsvergunning te verstrekken. We weten nog niet in hoeverre het .Dienstverleningscentrum Heiloo" (ge vestigd in het Open Huis aan de School- laan, tel. 31297, waar mevr. v. Steen hoven-Spaander van maandag tot en met vrijdag iedere morgén spreekuur houdt van 9 tot 10.30 uur) ook gemengd wordt in een eventuele toewijzing. Maar, gezien het doolhof van namen en adressen zou den wij gegadigden willen verwijzen naar dit Dienstencentrum. Het spaart moge lijk veel lopen en informéren uit! kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo -te!.02205-1541 Laten we eens nagaan waar zij zich kun nen of moeten vervoegen voor een kleine woning, van stichtingen, verenigingen of ondernemingen. Tot op heden: de Stichting Woningcom plex voor bejaarden; de R.K. Stichting Bejaardenzorg; de R.K. Woningbouwver eniging „St. Willibrord"; de „Vereniging voor Volkshuisvesting"; de Stichting Be jaardenwoningen te Hoevelaken (doch teronderneming van het Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten) en Smits Bouw bedrijf te Beverwijk. Voor plaatsing in een verzorgingstehuis is men weer aangewezen op de R.K. Stichting Bejaardenzorg en de Heilooër vraagt bijzondere aandacht Dit deel sluit aan op het artikel dat wij vorige week plaatsten, betreffende ver deling schoolruimte. Ten aanzien van de grote uitbreidingen in het zuid-westelijk deel der gemeente wordt opgemerkt „Bijzondere aandacht vraagt de plan ning van schoolruimte in het plan West. De wijken Vrieswijk, Termijen zijn reeds door de bewoners betrókken; Evelein en Mariënstein naderen hun voltooiing. Leerlingen uit deze wijken kunnen wor den opgevangen op de bestaande scho len. Het gehele plan West zal plm. 1.650 wo ningen gaan bevatten Mariënstein Vrieswijk Termijen 650 woningen Evelein Nog te bouwen 1.000 woningen in ongeveer vijf jaar. Ais men uitgaat van de vuistregel, dat op elke honderd woningen in de aan vangsfase 40 leerlingen voor het basis onderwijs zijn te verwachten en bij een gestabiliseerde toestand 30 leerlingen, geeft dit het volgende beeld: Aanvangsfase (rond 1979 400 kinderen basisonderwijs; Gestabiliseerde toestand (plm. 10 jaar later)300 kinderen. Bij het kleuteronderwijs: aanvangsfase: 166 kleuters; gestabiliseerd: 125 kleuters." Gesprek met besturen van bijzondere scholen wenselijk Burg. en weth. besluiten hun gegevens aan de raadsleden als volgt: „De nieuw te bouwen R.K. Clemens Wil- librordschoöl zal aanvankelijk zijn leer lingen meenemen uit de oude wijk. Lang zamerhand zal de school echter „gevoed" worden met leerlingen uit de nieuwe wijk. Wij stellen ons voor binnenkort bij het Ministerie van Onderwijs een urgen tieverklaring aan te vragen voor de bouw van een 7-klassige openbare basisschool (semi-permanent). Voor het kleuteron derwijs ligt de zaak iets gecompliceerder. Het aantal te verwachten kleuters is van dien aard, dat voor het stichten van een nieuwe kleuterschool voor elke richting nauwelijks een grond is. Het lijkt ons daarom wenselijk met de besturen van de bijzondere scholen in deze gemeente een gesprek te arrange ren, teneinde een bepaalde gedragslijn af te spreken. Dit gesprek kan wat ons betreft plaatsvinden in het voorjaar van 1974."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1