■«Si HALVE PRIJZEN SHOES Plezierige berichten voor alle Dierenliefhebbers PRIJSVERLAGING 3.75 17.75 7.75 10.- 6.25 NIEUWSBLAD VOO R HEILOO TEL. 31313 makelaardij STAATSLOTERIJ Cb^ P GRO°t lm NOG 3 DAGEN KapsalonBetty' Het verleden is interessant maar ik verkies de TOEKOMST H.O.V. werkt aan pronkstuk Die Lustige Witwe' alle pullovers, vesten en spencers nu voor de halve prijs HEILOO 5 kg Cavia, konijnenvoer 25 kg Duivenvoer 5 kg Pittah voor de hond 5 kg Donatin met gratis boekje over honden 5 kg Kanariezaad TAXI ZWART h Fezantenlaan 9a - Egmond Binnen Telefoon 02206-1066 Alleen volgens afspraak kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tel.30815 aldus een beschouwing van burgemeester H. Hoekstra ALTIJD IETS APARTS guas van der linden bloemsierkunst Even lekker jezelf zijn op carnavalsavond op 16 maart A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 622e loterij Maandag 4 fehr. a.s. Mensen met vijvers opgepast! AFVALSTOFFEN HAARFÖHNKAMMEN het Gemeentebegroting in behandeling Weekreklame AMARYLLIS-BOL in pot 4.50 IBV Kiosk Avis trok veel belangstelling De grootste sortering Voeders, Vogels, Aquaria Stationsweg 65-67, Heiloo, tel. 02200-30286 31e JAARGANG No. 44 30 JANUARI 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518- 53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties ot afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exenïplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en copie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Burgemeester H. Hoekstra hield in de eerste raadsvergadering van het nieuwe jaar een beschouwing. Hij begon met te zeggen: „Het verleden, is interessant, maar ik verkies de toekomst", daarop was zijn uitvoerige beschouwing dan ook gebaseerd. „De kern van vele toespraken in deze tijd is een zorgelijke", aldus dhr. Hoek stra en verdergaande: „Voor onze ge meente zie ik echter geen aanleiding voor z ilk een toon. De ingediende be groting 1974 is met de uiterste omzich tigheid opgezet, zodat eventuele stroppen opgevangen kunnen worden, terwijl ook een aantrekkelijk investeringsprogram ma kan worden verwezenlijkt. Sommigen menen wellicht, dat het een te veel aan optimisme is cm zo te redeneren. Maar, wie kan er nog leven in de wereld van vandaag zonder een behoorlijke dosis op timisme?" zo stelde de burgemeester. Dhr. Hoekstra wees op de Wijze waarop bijdragen uit het gemeentefonds verkre gen worden en de mogelijkheid dat deze herzien zullen worden middels een ande re veï deejsleutel. Erkennende dat een kwart van dc Nederlandse gemeenten aan lager wal is geraakt, meende de heer Hoekstra dat "het 'gemeentebestuur toch attent dient te zijn. Omdat het voor be paalde gemeenten een verbetering kan inhouden en voor anderen een teruggang. V De toekomstige groei van onze gemeente Na gesproken te hebben over een meer jarenbegroting, besprak burgemeester Hoekstra hét belangrijke punt, dat ook meermalen aan de orde is gesteld bij politieke groeperingen, hoe het met de toekomstige groei gesteld is. Het vorige jaar is afgesloten met een groei van ruim 400 inwoners. Ik zou dat een evenwich tige groei willen noemen. Deze lijn zet zich dit jaar voort." De heer Hoekstra wees daarbij op de huidige bouw in de uitbreidingsplannen. Daarbij wees hij ook op de noodzaak van het stichten van een winkelcentrum en een cultureel centrum. Het dagelijks bestuur der gemeente ver wacht dat tegen 1980 de bebouwing in zuid-west voltooid zal zijn en dat het aantal inwoners dan de 24.000 zal na deren. Burgemeester Hoekstra besprak uitvoe rig de Gewestvorming. Hij wees op de totstandkoming van de agglomeratie Eindhoven die redelijk, op vrijwillige ba sis, tot stand is gekomen in tegenstelling tot de opgelegde Rijnmond. De burgemeester wees er op, in tegen stelling tot andere mededelingen, dat er sprake is van een goed kontakt tussen de gemeentebesturen in deze regio. Wat de regering betreft verwachten B. en W. voldoende medewerking bij de uitvoering van de volgende fasen van het grote recreatieplan. Bewegingsvrijheid van een gemeentebestuur „Een zaak die mij bijzonder bezig houdt is de bewegingsvrijheid van een gemeen tebestuur", aldus burgemeester Hoek stra. „Die autonome bewegingsvrijheid is enige tijd geleden onderzocht voor ge meenten in Limburg. De uitslag van het onderzoek was, dat die vrijheid neer kwam op 4% van het totale begro-tings- budget." De heer Hoekstra liet er op volgen: „Misschien zal dit voor Heiloo iets gunstiger liggen, omdat wij een slui tende begroting hebben en voor een groot deel voor de financiering van onze kapi- taalswerken zelf kunnen zorgen." Dhr. Hoekstra constateerde dat ook in de bestuurlijke sector die vrijheid sinds de opkomst van de ruimtelijke ordenaars snel is geslonken. Burgemeester Hoekstra wees in het slot van zijn beschouwing op het constructie ve werk van de huidige gemeenteraad. Wetende dat een belangrijk aantal van haar ieden niet meer terug zal komen na de raadsverkiezingen van mei 1974, hoop te hij dat dit ook zal mogen gelden voor de nieuwe gemeenteraad. N.M. kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 Voor het eerst en dat is toch echt wel een unicum voor Heiloo zal er op zaterdag avond, 23 februari, een da- vei end car: avalsfeest plaats vinden in „De Rustende Ja ger" waar honderden nar ren en narrinnen eens even fijn de bloemetjes zullen kunnen buitenzetten. Want dat is het waar we z langzamerhand wel eens aan toe zijn. Even geen zor gen om hoge prijzen, ener gie-perikelen, bezuinigingen enz. Even lekker jezelf zijn op een feest van dwazen waar we als één koor de nieuwste carnavalshits zullen zingen. Op je stoel blijven zitten is er niet bij. De pilsjes zullen rijkelijk stremen en dan zal er plotseling een zeer bekend Heilooër geridderd worden door Prins I-Ielio I die met zijn Raad van Elf al maanden in touw is om deze avond tot een grandioos succes te maken. Uit ervaring weten we dat deze mensen hun taak erg serieus opvatten. De voor gaande carnavalsavonden die in een nog wat bescheiden kring gevierd werden oogstten een daverend succes. De be kende hofkapel „De Kinkeluters" zullen liet zeker weer gaan maken en ook nu zal een deskundige jury o.l.v. Piet Veen weer prijzen uitreiken voor de meest or iginele kostuums. Er is tevens een Prinses-Carnaval-ver- kiezing en ook de majorettes zijn van de partij. De kaarten voor dit feest, waar voor de gehele Rustende Jager werd af gehuurd, vliegen momenteel de deur uit. Ze zijn te ver krijgen bij de sigarenmaga zijnen Bouwhuis, Broksma, Mascié en Op zaterdagavond 16 maart a.s. zal de Heilooër Operette Vereniging in samen werking met het Begeleidingsorkest van Noord-Holland en de balletschool van Els Bijlsma de verrukkelijke operef te van Frans Léhar, „Die Lustige Witw#" op de planken brengen in de toneelzaal van hét Psychiatrisch Centrum St. Willi- brord. Aan deze operette werken als gastsolis- ten mee, Immy Ramaker uit Oostzaan als Hanna Glawari en Dick Zijlstra uit Alkmaar als Graaf Danilo. De regie is in handen van de heer W. Karelse die enkele jaren als solist optrad bij H.O.V. Dirigent is de heer K. van der Molen. Pronkstuk van H.O.V. „Die Lustige Witwe" belooft een pronk stuk te worden van het dit jaar 23 lentes tellende H.O.V. Kosten.noch moeite wor den gespaard om er een geweldig succéé van te maken. De produktiekosten ko men zo rond de 10.000,te liggen maar er zijn dan ook prachtige décors gehuurd bij Van Doesburg en Zonen in Zaandam en ook de kostuums, waarvan de meeste fonkelnieuw, zijn een lust voor het oog. Deze komen van de fa. Joh. Ger ritsen te Amsterdam. Er zijn ongeveer 90 medewerkenden, waarvan 30 leden van het Begeieidings- orkest van Noord-Holland. In de grote zaal van het Psychiatrisch Centrum kunnen 600 mensen een plaats je vinden. Het nieuwe toneel, de goede akkoestiek en de perfecte belichting zui len zeker bijdragen om van deze vrolijke operette met zijn zeer vele bekende me lodieën een succes te maken. Wie kent niet het „Viljalied" of „Dan ga ik naar Maxim" en het „Lied van de Grisettes"? Streven naar perfectie „Het kan en het moet slagen" zegt de enthousiaste voorzitter van H.O.V., de heer M. Mans die ik even met enige schroom uit een repetitie heb wegge sleurd. „We streven naar perfectie er. we werken er met z'n allen keihard aan. Op de repetities die we elke week al bijna een jaar lang in het Open Huis houden ontbreekt bijna nooit iemand. We zijn wild enthousiast en zo is het al evenzeer bij het orkest. De samenwer king is grandioos. We houden nu veel extra repetities. We laten niets aan het toeval over. Van de spanning heb ik nu al slapeloze nachten. Gelukkig hebben we ook een stel fijne bestuursleden waar voor nooit iets te veel is. Kijk, het is voor een vereniging belangrijk als een bestuur haar enthousiasme op de leden weet over te brengen. Ik geloof dat dat ons aardig gelukt is. We vinden het wel jammer dat we deze uitvoering niet in het Asta-theater kunnen geven. Voor een dergelijke produktie is dit theater ge woon niet geschikt. Ik zou niet weten wat we met al die mensen en al die,: kos tuums in die 2 kleine kleedkamers aan zouden moeten en ook het kleine toneel leent zich er niet voor. Ook aan de be lichting ontbreekt nog het nodige. We geven nu één avond en als alle 600 plaat sen bezet worden springen we er finan cieel een klein beetje uit. Gelukkig heb ben we momenteel 280 donateurs. Het is een groot avontuur waar we zo maar induiken. Met z'n allen hopen we een ge weldige prestatie te leveren." Op donderdagavond, 14 maart om 19.30 uur zal de generale repetitie plaatsvin den voor een aantal patiënten van Sint Willibrord. Ook de bejaarden uit Heiloo zijn op deze avond van harte welkom. De heer .Mans zou wel graag via de di rectrices van de bejaardentehuizen wil len weten hoeveel mensen er ongeveer komen. Zijn adres is: Poortweijdt 8, tel. 31604. Dit nummer kunt u overigens ook bellen wanneer u oude kranten hebt. Deze wor den. om de kosten een beetje te drukken, zee:- graag bij u afgehaald. Toégangskaarten voor 16 maart zullen vanaf 15 februari te verkrijgen zijn a 7,50 (incl. plaatsbespreken) bij mevr. Domper, Vossenakkej* 43. T.v.T. Een archieffoto van H.O.V. van de uitvoering ..Het lied van, de woestijn" DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 02200 - 32447 - POSTGIRO 422217 .Apeldoorn, allen te Heiloo. In een ge sprek wat we hadden met Prins Helio I, alias Joop Smeets, die zich jarenlang bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor H.S.V., werd het zonneklaar dat carnaval wel een zot maar toch ook een bloedserieus feest is. Er wordt niets aan het toeval overgelaten. „Een echte car- navalvierder weet, dat als men bij ons een toegangskaart koopt, men ook ver zekerd iS van een onvergetelijke avond," aldus Joop Smeets. „Drempelvrees is vol komen overbodig. Een ieder is hartelijk welkom." Als insider weten we dat alle medewer kers inclusief de raad, de hofkapel, de majorettes en de heer Borst zich geheel pro-deo inzetten om ook bij de bejaarden een geweldig carnavalsfeest op touw te zetten. „Er is geen dankbaarder publiek" zegt Joop Smeets. Verzeker u zo snel'mogelijk van een toe gangskaart. Ze kosten slechts 5, „Vol is vol", zegt de Narrenkap. „We willen het graag gezellig houden." Alaaf en veel plezier. T.v.T. Wij hebben al jaren een vijver achter ons huis, grenzend vlag aan het raam. Onze goudvissen en goudwindes zijn ai zes jaar oud en enorm mak. Sinds enige weken vliegt er iedere dag een reiger over ons huis, en vanmorgen heeft hij de hele vijver leeggegeten. Door onachtzaamheid onzerzijds zijn wij nu dus alles kwijt. Ik wil degene die dus een vijver met vissen heeft, aanraden deze zo spoedig mogelijk met een net of een stuk gaas te bedekken. Mevr. Hekman, Heerenweg 139, Heiloo V OUI UW hoogeweg72- heiloo-tel.02205-1541 EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: vindt u in kunsthandel KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Voor. (naast Apotheek „Heylo") Stationsweg 51 Telefoon 30196 Erk. Installateur Tevens reparatie. rJ5S££t3 op a.s. vrijdag 1 februari Aanstaande vrijdagavond 1 februari, om 8 uur, wordt de gemeentebegroting voor 1974 van Heiloo in het openbaar behan deld. Ieder belangstellende is, zoals altijd, in de gelegenheid deze raadsvergadering bij te wonen. De vergadering zal om uiterlijk 11 uur eindigen. Eventueel dan nog resterende agendapunten komen in een tweede vergadering aan de orde, die op maan dag 4 februari, 's avonds om 8 uur, in het gemeentehuis zal worden gehouden. Voor belangstellenden liggen de stukken betrekking hebbende op de agenda ter inzage op het kantoor van Algemene Za ken, tijdens de openingsuren en tijdens de openingsuren in de leeszalen van de Openbare Bibliotheek en Leeszaal aan de Kennemerstraatweg 382 en Ewisweg hk Pastoor van Muijenweg. STATIONSWEG 65-67 - TELEF, 30286 met veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend. De nieuwe kiosk van Piet Avis aan de Stationsweg heeft over belangstelling zeker niet te klagen. Reeds bij de offi ciële opening op donderdagavond liep men af en aan om de fam. Avis met deze opening geluk te wensen. Voor de ontel bare bloemstukken was in de kleine maar gezellige winkel nog maar nauwe lijks een plaatsje te vinden. Het Trompetterkorps Heiloo gaf met zijn majorettes een feestelijke show weg, een geste die door het bestuurslid Piet Avis'zeer gewaardeerd werd. De heer J. J. Avis sr., die de officiële opening verrichtte, wenste zijn zoon en echtgenote veel succes. In deze nieuwe kiosk vindt men een enorme sortering tijdschriften, kranten, pockets, puzzelboeken, stickers maar ook voor sigaretten e.d. kan men hier terecht. Vrijdag gingen overal in het Stations centrum de vlaggen in top. We wensen de heer en mevrouw Avis alles succes!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1