pSpfll® i f NIEUWS KapsalonBetty' BLAD VOO EILOO makelaardij van steeg 1 BARBECUE ,de Bikkerij' TEL. 31313 Bibliotheek Heiloo-West onthaalde 1000 ste PRIJSVERLAGING mwm/ TAXI ZWART t t t t Telefoon 02206-1066 Aannemersbedrijf G. Heijne bestaat 50 jaar Emmy Verhey soliste in Vioolconcert van Max Bruch Zaterdag carnavallen in „De Rustende Jager" JUWELIER Herman ICwaad GROTE EN KLEINE KLOKKEN SIERADEN HORLOGES Wat ons betreft, kunt u rustig komen I HERENMODE HEILOO RANCHER STEAK BIFE ANCHO GRANDE BARBECUEN Telefoon 02206-1826 Klaverjassen H.S.V. Drogisterij Ranzijn in nieuw jasje Enveloppen-aktie Hobbyfarm D'66 bespreekt gemeenteprogramma AFVALSTOFFEN Wereldgebedsdag 1974 Schenken van Anjerfonds aan Begeleidingsorkest voor Noord-Holland Geweldig carnavalsfeest in Haarlem met Prins Helio en zijn raad Oproep aan bewoners van Mariënstein Concert van „Eensgezindheid" Bij het parkeren auto afsluiten '9*M. EN MEESTE SERVICE J. J. PANTEK0EK, ing. 16-jarige bromfietser tegen autoportier Voor al uw Bloemwerk van corsage tot corsowagen guus van der linden bloemsierkunst 5 kg D0NATIN |fl,_ (met gratis hondeboekje) 5 kg MARM0TTENV0ER 3.75 5 kg PITTAH 7.75 5 kg KANARIEZAAD 6.25 5 kg PARKIETENVOER 4.75 5 kg TROPISCH ZAAD5.50 5 kg ONKRUIDZAAD 4.— Alles eerste klas produkten Stationsweg 65-67, Heiloo, tel. 02200-30286 MET VEEL PARKEERRUIMTE. 31e JAARGANG No. 47 20 FEBRUARI 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518 - 53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, .Egmond- Binnen. Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en ëopie moeten uiterltyk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zyn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Fazantenlaan 9a - Eg mond Binnen Alleen volgens afspraak Met z'n allen naar Parijs Het aannemersbedrijf G. Heijne Zn. bestaat dezer dagen 50 jaar. Gedachtig aan „5 dagen naar Parijs" togen maan dagmorgen, per trein, de heren Heijne met personeel en hun vrouwen naar de ^BIWr '^SB9r kennemerstraatwegS^'8to^^^a^^^^^^^^15 in laatste abonnementsconcert van 6 maart Op het laatste abonnementsconcert van het Noordhollands Phil harmonisch Or kest op woensdag, 6 maart in de aula van het Psychiatrisch Centrum ,.St. Wil- Hbrord", is de violiste Emmy Verhey so liste. Zij speelt met begeleiding van het N.Ph.O. onder leiding van André Van- dernoót het Vioolconcert in g kl. t. Op. 26 van Max Bruch, bestaande uit de de len: Allegro moderato, Adagio, Allegro ehergico. Vóór de pauze speelt het orkest de Sym fonie, no 6 in D gr. t. „Le Matin" van Joseph I-Iaydn waarvan de delen zijn: Adagio - Allegro, Adagio - Andante - Adagio, Menuetto en Finale: allegro. In het tweede deel van dit concert wordt door het N.Ph.O. gespeeld de Symfonie no 2 in b kl, t. van Alexander Borodin wat uit de deJen: Allegro, Scherzo (Pres tissimo), Andante en Finale (Allegro) bestaat. Emmy Verhey jong en begaafd violiste Emmy Verhey werd op 13 maart 1949 te Amsterdam geboren, kreeg op zevenja rige leeftijd de eerste vioollessen van haar vader, studeerde vervolgens vijf jaar lang bij Oskar Back en werd na diens dood in 1963 leerlinge van Herman Krcbbers. Drie jaar achtereen volgde zij tevens de meestereursus van Wolfgang Schneiderhan in Luzern. In' juni 1966 nam zij in Moskou deel aan het Tsehaikowsky Concours voor violis ten, waar Emmy Verhey als jongste deel neemster in de finale een prijs behaalde. Terug in Nederland deed zij eindexamen aan het Amsterdams Muzieklyceum en behaalde zij het diploma solospel met onderscheiding. In 1967 wen zij het Oskar Back Con cours waardoor zij in staat werd gesteld een jaar aan het Conservatorium in Moskou bij David Oistrekh te studeren. Iir. september 1969 behaalde zij de derde prijs in München. Emrny Verhey trad in tussen met alle Nederlandse en diverse buitenlandse orkesten op en gaf vele recitals in binnen- en buitenland. Zeer recent won zij de eerste prijs van het Tromp Concours te Eindhoven. Voor losse kaarten Zij die geen abonnement hebben kunnen altijd nog wel een losse kaart kopen aan de zaai. De aanvang van het concert is kwart over acht. Franse hoofdstad om daar tot wijdag te blijven. Om, op passende wijze, heerlijk uit té gaan. Hoe het begon in 1924 Het was een bescheiden begin in 1924. De toen 30-jarige G. Heijne was in dienst van het aannemersbedrijf J. Rus en be gon „voor z'n eigen" door wat metsel werk te doen voor timmerlieden. G. Heij ne sr. droomde natuurlijk van groter werk. Naast het kleine burgerwerk („de kleine klusjes") wilde hij echt groot werk gaan aannemen. De bouw van een paar grote boerderijen was zijn kans en zo ontstond het huidige aannemersbedrijf. Vader trok er in 1959 uit en de zoons die na de vakschool a!l enige tijd in het bedrijf werkzaam waren zetten het werk voort. Het zat er al vroeg in Dhr. C. Heijne: „Het zat er al vroeg bij ons in. Ik kan me herinneren dat ik met St. Nicolaas een troffel als geschenk kreeg, waar ik bijzonder trots op was!" Vader Heijne, maar ook zijn zoons heb ben naast goede tijden ook slechte tijden meegemaakt. „Zo af en toe dacht je van voren af aan weer te moeten beginnen," mede veroorzaakt door de sociale instel ling van vader Heijne, overigens een bij zonder te waarderen opvatting. Complexen woningen in de zgn. sociale sector werden gebouwd (in Akersloot, Assendelft en Uitgeest) en na de tweede wereldoorlog werd er jaren gewerkt aan herstel van oorlogsschade in het gebied van Montferland (o.a. 's Heerenberg en Zeddam). Later, dichter bij huis volgden de bouw van scholen, van sociale werk plaatsen (in Heiloo en Heerhugowaard) en laatstelijk een dagverblijf voor gehan dicapte kinderen in Heiloo. Voorts was en is men nog steeds betrokken bij bouw en/of uitbreidingen van bedrijven van ondernemers zoals de afgelopen maanden bij de grote uitbreiding van de fa. Rozing aan de Westerweg. Er was alle reden om dit 50-jarig be staan op genoemde, originele manier te vieren, temeer daar beide firmanten bij zonder tevreden zijn over de vaste kern van personeel waarvan een aantal meer dan 10 jaar bij hen in dienst is. Jammer dat G. Heijne sr. het feest niet mee kan maken omdat hij, door een on gelukje, in het ziekenhuis terecht is ge komen. Zaterdagavond is het dan eindelijk zover. Na maandenlange voorbereiding organi seert de Heilooër carnavalsvereniging „De Narrenkap" een daverend feest in „De Rustende Jager" waar alle narren en narrinnen uit Heiloo en omgeving van harte welkom zijn. Prins Helio I en zijn Raad van Elf, die al grote bekendheid genieten buiten on ze gemeentegrenzen, zullen in vol ornaat aanwezig zijn en de boerenkapel „De Kinkeluters", bestaande uit 9 man, die ai jaren van wanten weten, zullen dit carnavalsbal tot een onvergetelijke avond maken. Prins Helio 1 zal een zo langzamerhand „beroemde" Heilooër onderscheiden en op dit feest zal er ook een Prinses Car navals-verkiezing plaatsvinden. Prijzen worden er uitgereikt voor de meest originele camavalskledij en een deskundige jury staat hierbij o.l.v. Piet Veen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de sigaren magazijnen Bouwhuis, Apeldoorn, Broks- ma en Masclé. Als extra verkoopadres is hieraan toegevoegd de splinternieuwe Kiosk Avis aan de Stationsweg. Bij Heze kiosk kunt u tevens terecht voor de be nodigde feestartikelen. De prijs van de kaarten is 5,een lachertje in deze dure tijd, nietwaar? Trek vooral een paar makkelijke schoe nen aan want u zult zich beslist in het zuiden wanen. Het geeft verder niet wat u aantrekt. Iedereen ziet er knotsgek uit dus dat is geen probleem. Een ideetje? Trek een laken van uw bed. Drapeer het om u heen als een cape. Zet het op het hoofd vast met een haarband en kijk in de spiegel. Wat ziet u? een pliesheik! Simpeler kan het niet. Veel plezier. Zorg vooral op tijd voor een toegangs kaart. Het is van te voren niet met ze kerheid te zeggen of er aan de zaal nog kaarten te verkrijgen zullen zijn. K Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 30799 o.a. Zaanse en Friese hangklokken Ook Mini Comptoise 'n Ruim assortiment nieuwe Gouden en Zilveren automatic - elektronic dag- en datumaanwijzing HELICON - PRISMA CERTINA - JUNGHANS Verdraaid mooie PANTALONS in alle kleuren en leuke aparte OVERHEMDEN VOORJAARS KOSTUUMS en enfin u moet het immers toch eerst zien. Uw kledingadviseur Heerenweg 140 - Tel. 02200-33308 de knusse herberg bij de molen waar 't zo gezellig barbecuen is Gastvrouw Gabrië'l biedt haar gas ten deze week (na een dagenlange 'tocht door de prairie werd deze Rancher Stack gegeten! Heerlijk. (een hele grote fijne entre- cöte op z'n Argentijns) op de bijna 1000 kg zware mo lensteen (u krijgt 't vlees, prikt 't aan de pennen, en vervolgens gaat u zelf roosteren, salades, stok brood, sausjes zijn erbij) EGMOND A/D HOEF VRIJDAG A.S. Aanvang 20.15 uur. Kantine Bayershoffweg. Voor de heropening van drogisterij Ran zijn in hel Stationscentrum bestond za terdag jl. erg veel belangstelling. Het geheel ziet er bijzonder fleurig uit. Interesse was er naast de vele aantrek kelijke feestaanbiedingen ook voor de gratis huidadviezen die door een advi seuse-specialiste van het huis Shiseido werden gegeven. Op veler verzoek zal men straks een demonstratie-avond verzorgen waarvoor kaarten in de winkel verkrijgbaar zullen zijn. Via een verloting zal men leuke prijzen kunnen winnen. Uw toegangs kaart zal hierbij tevens als lotnummer dienen. Van de juiste datum zullen we u op de hoogte houden. Zaterdagmorgen a.s. zult u een enve lopje in de brievenbus vinden dat 1 uur later weer door de kinderen van de Hobbyfarm bij u zal worden opge haald. De opbrengst van deze aktie zal besteed worden aan materiaal en gereedschap voor een groot aantal kinderen dat van deze Hobbyfarm gebruik maakt. Dank zij uw medewerking zal dit belang rijke werk ook het komende jaar weer voortgezet kunnen worden. Bij voorbaat bedankt. Morgen, 21 februari Op donderdag 21 februari organiseert D'66 HEILOO een belangrijke bijeen komst. Dan zal namelijk het programma voor de komende gemeenteraadsverkie zingen worden vastgesteld. Tevens zal de agenda voor de raadsvergadering van 22 febr. a.s. worden doorgenomen. De bijeenkomst begint om half 9 's avonds. Plaats: Hoogeweg 19, Pleiloo. Iedereen is van harte welkom. Inlichtingen wor den vérstrekt door het secretariaat: Ewisweg 26, telefoon 33077. JROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: EEN vindt u in kunsthandel K UN STNIJVERHEI 1 SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo „Mensen uit meer dan 160 landen en allerlei kerken komen éénmaal per jaar bijeen om te bidden voor het zelfde doel. Dit jaar is het thema van dit gebed: Maak ons vredestichters. U komt toch ook Medewerking wordt verleend door mevr. Groot, orgel, mevr. Boll, viool en het jeugdkoor o.l.v. Broeder Avitus, dat enige vredesliederen zal zingen. U wilt toch ook meedoen? De bijeenkomst wordt gehouden op vrij dag 1 maart in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Tot grote vreugde van bestuur en leden heeft het Provinciaal Anjerfonds aan het „Begeleidingsorkest voor Noord-Holland" 2.000, - geschonken om de aanschaf van pauken mogelijk te maken. Een ko ninklijke gift die de groei en bloei van dit jonge orkest krachtig zal helpen bevor deren. Het carnavalsbal van de P.T.T. in Haar lem dat door prins Helio I met zijn. Raad werd opgeluisterd, werd een daverend succes. De stemming zat er al dadelijk in en dat was voor een groot deel te danken aan de eigen hofkapel 15 man en het kwartet „De Trico's, die gezamen lijk onafgebroken de carnavalsliederen de zaal in joegen. De kemst van de I-IeiJooër Prins en zijn raad zorgde voor een climax, vooral toen de Prins de onderscheiding voor Johan Neeskens overhandigde. De prins, zei in zijn speech „als iedere oranjeman met zoveel inzet speelt als Johan, dan berei ken we zeken München. Ook voor de kostumering waren er prij zen. Het bleef een dol feest tot in de kleine uurtjes en de P.T.T. weet nu ook wat carnavallen is. Voor bijeenkomst op woensdag 27 februari In navolging van enkele andere woon complexen in onze gemeente hebben een aantal bewoners de hoofden bij elkaar gestoken om te komen tot stichting van een belangenvereniging voor de bewoners van de nieuwe woonwijk Mariënstein (onderdeel van „De Bouwcamp". Daar toe is een bijeenkomst uitgeschreven op woensdag 27 februari in een zaal van het Open Huis. aan de Willibrordusweg. De initiatiefnemers hebben al een aantal punten genoemd om deze in bespreking te brengen. Zo de regeling van een cen traal antennesysteem; onderhoud gara gepleinen; inspraak t.a.v. gemeente groenvoorziening en bestrating; een goe de snelle eindopievering van onze huizen; de huurproblematiek huurwoningen en gezamenlijke inkoop wat betreft bijv. 'on derhoud c.v. en schilderwerk. „Kortom een vereniging die in onze woongemeenschap zoveel mogelijk „on ze" belangen zelf regelt en die door een kollektieve aanpak bij gemeente en an dere instanties een zwaarder gewicht zal doen hebben. Om dit alles te realiseren zullen wij met z'n allen moeten praten," aldus de initiatiefnemers aan de bewo ners van Mariënstein. Zij verzoeken aan deze bewoners vóór of tijdens de vergadering met op- en/of aan merkingen te komen. Men kan zich wen den tot de heer Ten Berge, Mariënstein 18, tel. 33765 of de heer Pruim, Mariën stein 1, tel. 32700. De aanvang van de bijeenkomst is 8 uur precies. met medewerking van „Accordeana" Op vrijdag 1 maart houdt de muziekver eniging „Eensgezindheid" een concert in „De Rustende Jager". Medewerking ver leent het bekende Alkmaarse accordeon orkest „Accordeana" onder leiding van Wim Cornelissen. Dit orkest, dat wel tot het beste gerekend mag worden van de wijde omgeving speelt op dit concert een zevental werkjes. „Eensgezindheid", o.l.v. Joh. de Gier, dat vóór de pauze speelt, heeft op haar pro gramma een negental werkjes staan, evenals „Accordeana", leuke composities, lichte muziek. Wat een groot bezoek dan ook rechtvaardigt. Het zeer uitgebreide programma van de ze muziekavond heeft ook nog een op treden van leerlingen van de vereniging en voorts komt de drumband nog voor het voetlicht met een tweetal werkjes. Autopapieren meenemen Het wordt autodieven wel gemakkelijk gemaakt. Bij het parkeren laat men de auto soms onafgesloten en laat men ook nog de papieren in de wagen liggen. Vorige maand werd daardoor, van de Kennemerstraatweg, een auto gestolen. Vrijdagmiddag, bij kontrole, ontdekte de Rijkspolitie weer zo'n openstaande auto met papieren er in. Deze werden meege nomen en de autobestuurster mocht ze op het bureau terughalen. Haar werd zodoende een lesje geleerd. Dit ter lering van vele andere nonchalante autobezit ters. m er pe kï R00TSTË 0R7SRINQ VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO 'naar het ziekenhuis overgebracht Bij het passeren van een auto, gepar keerd op de Kennemerstraatweg, werd een 16-jarige inwoner van Heiloo ge wond. Toen hij langs deze auto reed deed de bestuurder plotseling, aan de rijbaan zijde, de deur open. De bromfietsberijder kwam daardoor tegen het portier terecht en moest overgebracht worden naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 Vrijdagmiddag om half vier diende zich bij het ruim 3 maanden bestaande filiaal van de openbare bibliotheek in Heiloo-West reeds het 1000ste lid aan. Het was'mevrouw J. G. van den Berg die uit handen van het bestuurslid, mevr. Israëls, een fraai voorjaarsboeket plus een gratis abonnement in ontvangst mocht nemen. Mevr. v. d. Berg, die tegelijkertijd een abonnement nam voor haar beide kinde ren, waarvan de jongste, Francoise, pas 2% jaar oud is, toonde zich door deze geste bijzonder \^rrast. Mevr. Israëls zei o.a. erg verheugd te zijn dat zoveel jonge kinderen zich al helemaal thuis voelen in de bibliotheek. Het jongste lid is 2 jaar. Dit filiaal, dat gelegen is op de hoek van de Pastoor van Muijenweg/Ewis- weg, is nog maar een voorpost voor de over pijn. 5 jaar te realiseren grote bi bliotheek. Ook een groot aantal ouderen weet de weg naar deze kleine maar ge zellige bibliotheek bost te vinden. Objektieve en uitgebreide informatie over talloze zaken is voorhanden en zo wel boeken als tijdschriften staan zeer overzichtelijk opgesteld. Bibliotheek Kennemerstraatweg Door de kleine ruimte kan men in het filiaal natuurlijk niet over zoveel boe ken beschikken als in de bibliotheek aan de Kennemerstraatweg. Volwassen le zers kunnen daarom met hun lidmaat schapskaart ook bij deze grote biblio theek terecht. Omgekeerd is niet mo gelijk. Het is echter wel de bedoeling dat de boeken daar worden teruggebracht waar ze werden afgehaald. Bij de beide bibliotheken zijn leuk ver zorgde geschenkabonnementen te ver krijgen, een waardevol kado dat bepaald bij vrienden en kennissen in de smaak zal vallen. Op de foto ziet. u mevrouw v, d. Berg met haar jongste spruit die zich in de speciale kleuterhoek best thuis zal voe- len. <2 •no imALDUIiiijiii

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1