eondelcief NIEU BLAD VOO EILOO makelaardij STAATSLOTERIJ TEL. 31313 ROZING NIEUWE STIJL een begrip voor Heiloo TAXI ZWART J. J. PANTEK0EK, Ing. BEHANGERSBEDRIJF W. SCH0NG 31e JAARGANG No. 48 27 FEBRUARI 1974 kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Komt er een vereniging „oud-Heiloo" Voorverkoop abonnementen „Het Baafje" Volgende week inzameling St. Nicolaas onderscheiden op, carnavalsbal in „De Rustende Jager" Grote belangstelling voor opening tentoonstelling ALTIJD IETS APARTS guus van der linden bloemsierkunst Wie de schoen past trekke hem aan A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 623e loterij maandag 4 maart a.s. Concert „Eensgezindheid" Inzameling van oud-papier en vodden JUWELIER Herman ICwaad UITSLAG Juweliers-prijsvraag 50,— Mevrouw Roest-Rood Ondernemers van de Raadhuisweg adresseerden opnieuw Liederavond „Vrienden van het lied" Interessante ouderavond „'t Kieftennest" STEREO-TESTPLAAT 10.— VINDT U BV AFVALSTOFFEN Gratis huidanalyse bij Droka en Jef Letschert Geweldig carnavalsfeest in „De Loet" DOE HET NU Uw woning voordelig behangen EXCLUSIEF BEHANG GROTE SORTERING Heropening donderdag 7 maart Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en eopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zjjn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. LidNBM Mogelijkheden worden onderzocht „Al geruime tijd loop ik met de vraag, of het niet de hoogste tijd wordt in Hei loo te komen tot oprichting van een ver eniging „Oud-Heiloo". Het wil mij voor komen," aldus onze gemeentesecretaris de heer P. H. J. van Loon, „dat het ge wenst is in overleg met een aantal ge- interesseerden te toezien of de aanpak van die gedachte in voldoende mate steun kan vinden en zo ja, op welke wijze daaraan dan in voortvarendheid kan worden gewerkt." De heer Van Loon dacht dat het goed was met de geïnteresseerden tot een eerste gedachtenwisseling te komen. Of ook zij van oordeel zijn dat het oprichten van een vereniging gewenst is. Om de haalbaarheid van dit initiatief af te tasten is er op donderdag 14 maart een samenspraak. Tot 11 maart heeft u de gelegenheid een zwemabonnement voor „Het Baafje" tegen gereduceerde prijzen te bestellen. Hiervoor heeft u inmiddels een bestel- kaart ontvangen die duidelijk ingevuld en voorzien van een pasfoto van ieder gezinslid bij het gemeentehuis moet wor den ingeleverd. Vergeet niet op de achterzijde van deze pasfoto's naam en geboortedatum te ver melden. U kunt hier eventueel ook de foto's van het vorig abonnement voor gebruiken. Afhalen en betalen liet afhalen en betalen van de abonne menten kan geschieden vanaf maandag 25 maart t/m vrijdag 29 maart in het „Open Huis", dagelijks van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 30 maart van 9 tot 12 „uur. Niet afgehaalde abonnementen vallen daarna automatisch buiten de reduktie. Voor evt. meerdere bestelkaarten kunt u terecht bij het gemeentehuis. om jaarlijkse autotrip bejaarden mogelijk te maken Volgende week, van 4 tot en met 9 maart wordt de grote inzameling ge houden om de jaarlijkse autotrip voor- bejaarden mogelijk te maken. Zoals wij reeds meedeelden wordt deze trip gehouden op donderdag 9 mei. Vorig jaar namen aan de geheel verzorgde autot .cht in totaal 450 personen, bo ven de 65 jaar, deel. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben toestemming gegeven tot het houden van deze inzameling. Tezijnertijd volgen er gegevens over de data van opgeven, de plaats waar men dit kan doen en de uren. Er hebben een aantal mutaties plaats gehad in het organiserend comité. Daarin hebben zitting genomen de dames Bellekom, Klaver, v. Domburg en v. d. Veer. Gireren is ook mogelijk Ts men niet aanwezig tussen 4 en 10 maart en wil men toch bijdragen, dan kan men ook gireren. Op de girore kening van de heer C. Roemer, Wes- terweg 262, no. 565431 of op ,die van de heer Majolée, Torenlaan 13, no. 524034, onder vermelding: „Bijdrage bejaardentocht 1974". Wie dacht dat Heilocë.rs geen feestneu zen zouden zijn heeft buiten de waard gerekend. Zaterdagavond kwamen ze niet drom men naar de feestelijk versierde Rusten de Jager waar Prins Helio I en zijn Raadsleden een daverend carnavalsbal verzorgden. Van de ruim 250 aanwezigen had het merendeel zicii onherkenbaar vermomd. De pastoor danste met een wesp en de oliesheikjes bewogen zich tussen nege rinnen, indianen, clowns en andere vreemdsoortige narren en narrinnen. De majorettes traden enkele malen op en gaven tot slot een exclusieve licht show, die veel applaus oogstte. De hofkapel „De Kinkeluters" hield goed de gang erin en een jury o-.l.v. Piet Veen deelde een aantal prijzen uit voor de meest originele vermommingen. Tegen twaalf uur verscheen St. Nicolaas op het tapijt en hij werd door Prins Helio onderscheiden voor jarenlange trouwe dienst. Hij zei o.a. dit een hele eer te vinden waarvoor hij graag naar Heiloo was gekomen. Miss Carnaval 1974 Tot Miss Carnaval 1974 werd uitgeroe pen mevr. Th. de Groot die een beeld schoon indiaantje voorstelde. Er werd haar door de Prins een fraai rose lint omgehangen en zij ontving een waarde bon voor een schoonheidssalon. In de eerst wat kil aandoende feestzaal steeg de temperatuur tot ongekende hoogte. De stemming bleef tot het einde toe grandioos en dit mede dank zij de per fecte organisatie van de Prins en zijn Raad. Het veel bezongen „Zullen we het nog een keertje overdoen?" is op dit feest zeker van toepassing. „Alsjeblieft" zou den we willen zeggen. 'Het was een groots evenement. Carnavalsvereniging „De Narrenkap" is in Heiloo niet meer weg te denken. Arie van Mever ontving ere-medaille Veelzijdig kunstenaar werd geëerd Voor de officiële opening van de ten toonstelling van werk van de Heiloosche kunstschilder Arie van Mever, bestond zaterdagmiddag bijzonder veel belang stelling. Zoals u reeds heeft kunnen le zen werd deze expositie georganiseerd ter gelegenheid van de 75 ste verjaardag van Arie van Mever op 27 januari i Naast zijn grote bekendheid als schilder en concertzanger, was de heer van Me ver vroeger ook onderwijzer. Een veelzijdig man dus. In „De Zevensprong" aan de Evvisvveg- hoek Het Zevenhuizen zijn een 47-tal werken tentoongesteld; tekeningen, et sen, aquarellen en olieverf. Werken van klein formaat, maar ook van groter om vang. Bijzonder de moeite waard om deze te gaan bekijken. Arie van Mever is ook veelzijdig in het kiezen van zijn onderwerpen. Hij zoekt het in het stilleven, maar ook in het landschap. Hij blijkt ook een uitstekend portretschilder te zijn, waarvan er ver schillende werken geëxposeerd zijn. Arie van Mever had het genoegen om al direkt na de opening een aantal werken te kunnen verkopen (Tijdens de exposi- tie is de rijkssubsidie-regeling, van"20'l per aangekocht werk, van kracht!. Grote waardering voor deze veelzijdige mens Burgemeester H. Hoekstra liet in zijn toespraak tot uiting komen dat hij en het bestuur der gemeente bijzonder veel waardering hebben voor de veelzijdige mens Arie van Mever. Daarbij richtte de heer Hoekstra zich ook tot mevrouw kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 Als men zijn hondje uitlaat, is men ver plicht hem aan de lijn te houden! Het is heel goed mogelijk dat niet ieder een dit is opgevallen, maar dit heeft men indertijd al eens in dit blad kunnen lezen. Men moet toch wel even verder denken wat er gebeurt, als hondjelief zo lekker los mag, en óók, als WOEF zijn behoefte ergens deponeert, terwijl hij aan de lijn loopt. Is het u al eens opgevallen, dat een hond nooit zijn gebakje voor zijn eigen deur vleit. Hij is kennelijk ook vies van zijn eigen „doe welen zie niet om". Dan komt Woef nummero twee. Snuffelt eens lekker, en daar, waar het zo lekker ruikt, is zijn plekje Maar alstublieft niet voor mijn deur of in en voor mijn tuin, en ook niet van mijn buurman enz. Weet u, hoe vies het is om hondep van uw mooie gangkleed en kinderkle ren te halen? van Mever. De waardering wilde het kollege van B. en W. tot uitdrukking laten komen in het uitreiken van de ere medaille van de gemeente Heiloo,Ëijn echtgenote kreeg een boeket bloemen aangeboden. De heer Ackema uit Bentveld had een soort documentaire samengesteld, waar uit ondubbelzinnig de veelzijdigheid van Arie van Mever bleek., niet alleen de reeds gememoreerde kwaliteiten, maar ook de sociale instelling, de mens Van Mever. De heer Majolée heette, mede namens de heer en mevrouw van Mever en mevr. van Eenennaam (die een groot deel van de voorbereidingen voor deze expositie voor haar rekening heeft genomen), de aanwezigen welkom, in liet bijzonder 't voltallige kollege van burgemeester en wethouders. Onder de aanwezigen zagen we o.a. Mr. Dr. C. Berkhouwer (voorzitter van het Europese parlement), de heer C. Egas, (cud-staatssekretaris van Cultuur en Maatschappelijk werk), de raadsleden mevr. A. Brolsma-Polling en Ir. T. G DOKTERSLAAN 16 - IIKILOO - TEL. 02200 - 32447 - POSTGIRO 422217 Ik weet waar ik over praat, als ik zeg dat het helemaal niet meevalt om je vriendje bij weer of geen weer, tij en ontij, uit te moeten laten. Heb zelf ook honden gehad. De consequenties moeten we op de koop toe willen nemen. Het zou misschien eens goed zijn om sugges ties naar voren te brengen ten aanzien van dit uitlaat-probleem. Zouden er bijv. geen jongelui zijn die een leuk zakcentje willen verdienen met hondjes uitlaten, en dan op plaatsen waar men niet zo gauw last heeft van dat honde-gebak? Er moet toch iets op te „verzinnen zijn? En anders maar weer zelf Woefie NET JES uitlaten! HEILOO IS toch schoon? dus houen zo! 4 4 4 EEN UITGELEZEN KOLEEKT IE IN: vindt u in kunsthandel KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 •4 4 4 4 Torhson, Dr. E. J. M. Crabbendam, de heer J. C. Heeck (artistiek leider van Tintoretto), en vele kollega's. Mede wa ren aanwezig een vertegenwoordiger van de Cultui'ele Raad van Noordholland en de oud-burgemeesters Pesman, mr. Bree- baart en Ruiter, resp. van Heiloo, Zijpe en Bergen. De laatste zal binnenkort be noemd worden, door de minister van C. R. M„ tot voorzitter van de Raad voor de Kunst. De openingstijden De expositie is tot en met 10 maart ge opend, ,s middags van 2 - 5 uur en ,s av. van 7-9 uur en is gratis toegankelijk. Wij wiilen in herinnering brengen het donateurskoncert van de muziekvereni ging .Eensgezindheid' op vrijdag 1 maart in „De Rustende Jager". Zoals wij reeds meedeelden speelt naast het orkest ook nog de akkordeonvereni- ging „Akkordeana" uit Alkmaar. Men verzoekt ons te vermelden dat na afloop van dit donateurskoncert er een gezellig samenzijn is met medewerking van de Boerenkapel „De Kinkeluters", onder leiding van de heer J. Ursem.. De toegang hiertoe is gratis. Deze week, tot en met vrijdag organi seert de ouderkommissie van de St Be- nedictusschool een inzameling van oud papier en vodden. De verkoop er van moet geld in het laadje brengen voor de aanschaf van een film-projektor. De komende dagen zullen de leerlingen van de school in .Oost' langs komen om de spullen op te halen. Wilt u eventueel bellen, dan kunt u dat doen naar dc heer Spruyt, Poortweijdt 6, tel. 33558. K Kennemerstraatweg 414 - Ileiloo Telefoon 30799 van de landelijke Ook in HEILOO viel een prijs van die gewonnen werd door Heerenweg 28 - Heiloo Nogmaals bezwaar gemaakt tegen stopverbod Gedateerd 8 februari 1974 maakten on dernemers van de Raadhuisweg opnieuw bezwaar tegen het ingestelde stopverbod. B. en W. adviseren de raadsleden dit schrijven in handen te stellen van het college, voor het uitbrengen van een ad vies. Gevoel, dat er niet serieus naar heil geluisterd wordt Wij hebben kennis genomen van het schrijven van deze Raadhuisweg-onder- nemers. We willen een aantal passages hier afdrukken. De brief begint met: „Nu reeds enige tijd het, door de Raad ingestelde stopverbod voor de Raadhuis weg van kracht is, wordt het steeds dui delijker, dat de door het bedrijfsleven ingebrachte bezwaren tegen bedoeld stopvërbod verre van ongemotiveerd zijn geweest. De verwachte omzetdaling is niet uitge bleven en zal in de naaste toekomst ze ker nog toenemen gezien de reakties van de (nog komende) cliënten." Bevoorrading in gevaar De brief vervolgt met „De bestaansmogelijkheden voor de, aan de Raadhuisweg gevestigde ondernemers komen dagelijks meer in de knel. Door diverse „vervoerders" werd reeds ge dreigd met de bezorging der goederen te stoppen, daar het laden en lossen daar ter plaatse te veel last en tijd met zich brengt. Bovenstaande is, naar de mening van de gezamenlijke winkeliers van d<f Raad huisweg, een gevolg van een door de Raad, op voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders, genomen besluit zonder allereerst de mogelijke konsekwenties zorgvuldig te hebben on derzocht. Een andere, zeer teleurstellende, zaak is het feit, dat tijdens, met de Burgemees ter en Raadscommissie gevoerde ge sprekken aan de belanghebbende toezeg gingen zijn gedaan die, aanwijsbaar, slechts zeer ten dele of in het geheel niet zijn nagekomen." Deskundige op verkeersgebied verre vail gelukkig met „Misschien is het voor het College en de Raad geen nieuws wanneer de gezamen lijke winkeliers u wijzen op het feit, dat de meest deskundige uwer gemeente op verkeersgebied verre van gelukkig is met de invoering van het stopverbod op de Raadhuisweg." De adressanten wijzen het verwijt van de hand dat de ondernemers van de Raadhuisweg te weinig tot goede samen werking bereid zijn met het gemeente bestuur. Men heeft echter het gevoel dat er niet serieus naar hen geluisterd wordt. Ingesteld stopverbod opheffen De brief eindigt met een dringend ver zoek op korte termijn het ingestelde stopverbod op te heffen. Bij het schrijven zijn gevoegd .handteke ningen van ongeveer 500 cliënten van Raadhuiswegondernemers. op dinsdag 5 maart Dinsdag 5 maart om 20.15 uur is er weer gelegenheid tot het bijwonen van een liederenavond ten huize van de fa milie Takens, Baafjesiaan 17 Heiloo. Het concert wordt verzorgd door Ruud van-der Meer, bas en Rudolf Jansen, pia no. Uitgevoerd worden liederen van Brahms, Strauss, Fauré, Poulcnc, Ibert, van Eyken en Andriessen. Iedereen die hiervoor belangstelling heeft kan dit concert bijwonen. Belt u wei even vooraf de gastvrouw, telefoon (02200) 32290. Toegangsprijs 6,- CJP 3,leden van de vereniging gratis. Donderdag 14 februari jl. werd in de openbare kleuterschool ,,'t Kieftennest" de jaarlijkse ouderavond gehouden waar voor zoals gewoonlijk zeer veel belang stelling bestond. Na een welkomstwoord van de voorzit ter, de heer Baal, sprak mevrouw C. G. ■Stikkel-Sigling namens de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Zij feliciteerde de ouderkommissie met het 15-jarig be staan van deze school die in Heiloo als eerste openbare kleuterschool van de grond kwam. Mevrouw Stikkel vertelde de ouders het een en ander over het werk en de doelstellingen van de Ver. voor Openbaar Onderwijs. Zo werd o.a. ook belicht het streven naar kleinere klassen en in de toekomst meer open bare scholen. Men gaat er van uit dat de jeugd van Nederland eigenlijk naar één en dezelfde school zou moeten gaan omdat de huidige methode niet alleen handenvol geld kost maar ook vooral omdat de jeugd later toch ook als vol wassenen samen moeten werken. Bestuursverkiezing In de plaats van mevr.'C! C. van Raven- 1 zwaay-Alofs werd aan het bestuur toe gevoegd mevr. E. Sandkuyl-Huizinga. Mevr. Van Ravenzwaay die 4 jaar Ipng deel uitmaakte van de oudercommissie ontving uit handen van de voorzitter een kadobon en een bloemstukje. De heren Baal en Dumont werden her kozen. (met bon uit omroepbladen 5, VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO - voor uw l-P- ^ROOT hoogeweg 72 - heiloo - tel.02205-1541 Bewegings-onderwijs Na de pauze gaf de heer J. Volbeda een bijzonder interessante uiteenzetting over bewegings-onderwijs, toegelicht met dia's. De heer Volbeda wees er vooral op dat kleuters geen kleine volwassenen zijn. Belangrijk zijn o.a. zangspelen, be wegen op basis van ritme, tik- en vang- spelen en het spel met de pittenzak als voorbereiding op de bal. Via een geestige verteltrant en zeer dui delijke dia's liet de heer Volbeda ons zien hoe ontzettend belangrijk het bewegen voor een kind is en hoe dwaas het kan zijn om ook op tilt punt alle kinderen over één kam te scheren en prestaties te verwachten waaraan ze niet of moeilijk kunnen voldoen. Juist in deze jonge ja ren is de vorming, ook in het bewegings onderwijs, van het allergrootste belang voor later. Prestatiedwang kan veel el lende veroorzaken. Met een enthousiast applaus bedankte men de heer Volbeda voor zijn interes sante en zeer leerzame betoog. Op deze avond waren ook enkele 'leer krachten van de Vondelschool aanwezig. De overgang van kleuter- naar basis school hoopt men zo soepel mogelijk te laten verlopen. Nog tot en met zaterdag kunt u bij Droka aan de Kennemerstraatweg en bij Jef Letschert aan de Tulpencroftlaan terecht voor een gratis huid-analyse. Schoonheidsspecialistes van Lancóme zijn in beide zaken de gehele dag aanwe zig. Hun advies krijgt u in een handig mapje mee naar huis. Een buitenkansje voor elke vrouw die zich graag eens deskundig laat voorlich ten. Het verplicht u verder tot niets. Bij eventuele aankoop van 15, aan Lancöme-artikelen ontvangt u een spx-ay eau de toilette „Magie" gratis. Bij een bedrag van 25,- of méér komt hier nog een gratis lipstick bij. Deze en nog meer leuke aanbiedingen zijn alleen geldig t/m zaterdag. Dë Lancóme-artikelen worden vervaar digd van zuivere natuurprodukten en voor ieder huidtype is er een aangepaste make-up serie. Momenteel is er een nieuwe gekleurde foundation uit „Magnimat". Deze foun dation bevat geen schadelijke' kleurstof fen en maakt de huid mat. Poeder is dus overbodig. Nu voor een speciaal prijsje, zolang de voorraad strekt. In een feestelijk versierde zaal van huize „De Loet" werd er woensdagavond een carnavalsfeest gevierd dat klonk als een klok. Onder luid applaus werd Prins Helio I en zijn Raad in hun feestelijke kledij ontvangen en niet minder bewon dering was er voor de majorettes die in hun leuke oranjekleurige pakjes enkele shows weggaven met tot slot een unieke lichtshow. De boerenkapel „De Kinkeluters" die onvermoeibaar alle bekende carnavals hits de zaal inbliezen en niet te vergeten burgemeester Hoekstra met zijn echtge note die voor het eerst een carnavals feest bijwoonden. Met het grootste plezier overhandigde hij Prins Helio I een enorme sleutel van Heiloo, waar de Prins voor enkele dagen de scepter zou zwaaien. De bewoners van „De Loet" en „De Ou de Pastorij" die hier een avondje te gast waren weten wat feestvieren is. Velen hadden zich erg leuk verkleed en wie maar benen had om op te staan ging de dansvloer op om mee te doen aan de polonaise of om zich aan een dansje te wagen. Er werd geklapt en meegezon gen dat het een lieve lust was. De jury o.l.v. Piet Veen had geen ge makkelijke taak. Een prachtig geel grobbebeest, waaronder zich mej. H. W. Steenaart bevond kwam als eerste prijs- winnares uit de bus. De tweede prijs ging naar een snoezig Japans meisje, alias Diana Nieuwland. Nr. 3 werden een paar grollen in jute zakken met dolle ver sierselen. Marijke van Dijk en Ada Stet mevrouw Peters, en vrouw met een Dan naar ZEER LAGE PRIJZEN Onze showroom is 's zaterdags de gehele dag geopend. - HEILOO TELEFOON 02200 - 33653 NIC. BEETSWEG 21 Donderdag 7 maart zal de fa. Rozing aan de Westerweg de deur van het totaal verbouwde en gemoderniseerde winkel pand weer wijd voor u open zetten. Op woensdagavond 6 maart kunt u tus sen 7 en 9 uur alvast een kijkje gaan nemen. De gebs. Rozing zullen u op deze avond feestelijk ontvangen. Feestelijk zal het er ook toegaan diezelfde middag om half 4. Op dit tijdstip zal burgemees ter H. Hoekstra de officiële opening ver richten in aanwezigheid van een aantal genodigden. Niet alleen de 2.000 m- winkelruimte maar vooral ook de hypermoderne in richting zullen u verbazen. In het hart van de zaak bevindt zich een royaal trappenhuis van waaruit je een goed overzicht krijgt over de drie verdiepin gen die dit pand rijk is. De presentatie van alle artikelen die maar met textiel of woninginrichting te maken hebben is werkelijk uniek. Voor de afdeling vloerbedekking heeft men b.v. een prachtige ruime showkast waar je een goed overzicht kunt krijgen over zo'n 200 verschillende kleuren en kwali teiten en zo is er op dezelfde afdeling een 16 m lange wand waar overgordijnstof- fen van Fischbacher in een dubbele rij je als een regenboog van kleuren tegemoet stralen. De woon- en slaapkamermeubels zijn ondergebracht in open kamers. Zelfs het behang in deze kamers is in de stijl van het meubilair gehouden zodat je steeds weer voor een geheel nieuwe verrassing komt te staan. Deze afscheidingen ma ken de overigens sfeervol verlichte grote ruimten niet alleen gezelliger maar je kunt je er vooral een veel betere voor stelling van maken hoe het een en an der in de eigen omgeving zal passen. Erg leuk zijn de aparte shops, die als kleine open winkeltjes midden in de ruimten zijn opgesteld. Een gezellig achtergrondmuziekje en een warme vloerbedekking zorgen mede voor een intieme sfeer. Morgen zal deze prachtige zaak voor een weekje gesloten worden om de verdere inrichting op tijd voor de openingsdatum gereed te krijgen. Woensdagavond zult u het geheel met eigen ogen kunnen aanschouwen. Neem er rustig de tijd voor. Er is heel wat te zien. enorme oranje pruik, feestneus en om slagdoek ontving de 4e prijs en de heer Bak ging als een echte boer met een enorme ringbaard met de vijfde prijs schoot. Uit handen van de Prins ont vingen ze een origineel aandenken aan dit carnavalsfeest. Mister Majorette 1974 Er werd ook een Mister Majorette 1974 gekozen. Voor deze onderscheiding moest er wel wat gebeuren. Drie heren, die de 20 al enige tijd waren gepasseerd dans ten mee met de majorettes of ze nooit anders gedaan hadden. Als onbetwist winnaar kwam de heer J. Bokma uit de bus die van dit jaar pas 87 jaar wordt. De heer Rook, die zelf een carnavalslied had geschreven, werd door de Prins ver zocht dit voor de microfoon te komen zingen en hij deed dit met het grootste genoegen. De directrice, zuster J. de Wilde, liep rond als een schone Tiroolse en het had me niets verbaasd als ze plotseling in jodelen was uitgebarsten. Tegen 11 uur besloot de organisator van het feest, de heer A. Jensch, deze car navalsavond waarbij hij dank bracht aan allen 'die hadden meegeholpen om deze avond te doen slagen. Prins Helio I mocht een vaantje in ont vangst nemen. De voorzitter van het bestuur dat ook op dit feest aanwezig was, de heer Pesman, sprak eveneens een dankwoord en zei o.a. op deze ma nier met plezier naar zijn oude dag in een verzorgingstehuis uit te kijken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1