damesschoenen ElllOO ,Klim-op'- turnster ANS DEKKER kampioene van NEDERLAND eQftdéji® H.O.V. SCHITTERDE IN DIE LUSTIGE WITWE x GO ROOT IEIIWSBLAD VOOR makelaardij JOKE K0S en ASTRID RANZIJN resp. 2 en 3 Dertien medailles naar Heiloo j TEL. 31313 stem VVD 1 TAXI ZWART n 14.90 Kandidaten van Heiloo-2000" Kandidatenlijst van D'66 EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: Provinciaal Studiefonds Noord-Holland JUWELIER Herman Kwaad PRISMA horloges CERTINA horloges HELICON horloges HOUT voor de OPEN HAARD Strepen nu aangebracht op parkeerterrein Het aantal eenden neemt onrustbarend toe Voor af uw Bleemv^srk van corsage tot corsowagen guus van der linden bloemsierkunst tt Rectificatie Eerste premie-huurwoningen Registratie van politieke groeperingen Aantal stemgerechtigden 12.804 Slem 27 maart a.s. op D'66 Karei Stroethoff AFVALSTOFFEN Oud-burgemeester J. overleden Kalff TRANSISTOR-RADIO'S M.G. J, J. PANTEK0EK, itlg. „0UD-HEIL00" GING VAN START „Heylo"-apotheek wordt overgenomen Uitbreiding van beplanting Van Schagen mode brengt lente- en zomershow Nieuwe glazenwasserij in Heiloo Kind en televisie Voor uw BRIL WUIJTS OPTIEK kies op 27 maart voor samenwerking 31e JAARGANG No, 51 20 MAART 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktte-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518 - 53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advert is niet toegestaan zonder schriftelijke? ïoe-siernming van deTiitgever. Dit blad verschijnt 's woehsdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en copie moeten ulterl^k maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o, kerkelaan heiloo tel.30815 Bij de zondag in de Energiehal te Rot terdam gehouden wedstrijden om het kampioenschap van Nederland Keurtur- nen, van het Kon. Ned. Gymn. Verb, is de „Klimop"-turnster v Ans Dekker eerste geworden. Haar clubgenoten Joke Kos en Astrid Ranzijn werden resp. twee en drie. Dit zal nog maar weinig zijn voorgeko men in de turnwereld, om het kam pioenschap van Nederland, dat drie turnsters van dezelfde vereniging de eerste drie plaatsen bezetten. Ikina Morsch, van de vier deelnemende ,,Klimop"-turnsters, werd zevende. Ans Dekker vergrootte haar geringe voorsprong Ans Dekker, Joke Kos en Astrid Ran zijn hadden bij de halve finale in Voor burg resp. 53.35, 52.85 en 50.85 punten behaald. Een verschil tussen Ans en J-ke van slechts 0.50 punt. Zondag in Rotterdam behaalde Ans in totaal (dus met de punten uit de halve finale) 89.40 punten, Joke 87.85 punten, wat betekent dat Ans het geringe verschil vergrootte tot 1.55 punt. Astrid Ranzijn heeft moeten „knokken" om haar derde plaats bij de halve finale behaald, te behouden. Ze behaalde 85.25 punten. Nummer vier, Els Dijkstra D.O.S. Am sterdam, behaalde namelijk 85.00 pun ten. De vierde ,,Klimop"-turnster, Ikina Morsch „verhuisde" van de zesde plaats behaald bij de halve finale met 49.50 punten, naar de zevende plaats met 81.60 punten. Haar brugoefening ging h ar punten kosten. Ook op drie onderdelen superieur Naast het algemeen kampioenschap wist Ans Dekker ook op de drie onder delen, paard, balk en de vrije oefening één te worden met resp .9.25, 9.05 en 8.90 punten. Joke Kos behaalde de eer ste plaats op het onderdeel brug met o.05 punten. Behoudens de tweede en derde plaats welke Els Dijkstra (D.O.S. A'dam) behaalde op de onderdelen balk en brug, herbalden Ans Dekker, Joke Kos, As trid Ranzijn en Ikina Morsch op twee ra aOe twaalf beschikbare medailles. Velen hebben zondagmiddag regelmatig gclHste'rd naar de tussentijdse mede delingen, welke gedaan wérden in de sportuitzending „Langs de lijn", via de radio, over deze kampioenswedstrijd in de Rüttestad. Feest in „Het Open Huis" Per touringcar en op andere wijze was een grote schare „Klimop"-supporters naar Rotterdam getogen. Bij de thuis komst van de succesvolle turnsters en deze schare, werden deze opgewacht door de drumband van „St. Ceacilia". In „Het Open Huis" werden de turn sters met gejuich begroet en met hen hun leider, de heer Dekker, die in be langrijke mate heeft bijgedragen tot het behaalde grote succes. Burgemeester H. Hoekstra die, samen met wethouder Mevr. van der Zee Man- dersloot, naar „Het Open Huis" was gekomen, feliciteerde de turnsters en het bestuur van „Klimop" namens het gemeentebestuur. „Zulk een resultaat, zoals vandaag behaald, zal niet veel voor komen", aldus onze burgervader. Hij was ook wel een beetje trots op het viertal omdat het. ook afstraald op de gemeente". Prachtige boeketten rozen kregen de turnsters aangeboden. Geweldige prestaties De nieuwe voorzitter van de turnkring H.N.K., de heer Posthuma uit Den Hel der, vond dat de „Klimop"-turnsters geweldige prestaties hadden bereikt. Speciaal richtte deze Kringvoorzitter zich tot dhr. Dekker, waaraan „Klimop" veel te danken heeft. Hij deed een be roep op de turnsters in de naaste toe komst hun grote hoeveelheid kennis en ervaring over te dragen op andere leden. De heer Posthuma schonk de turnsters namens het Verbond een cadeaubon en bloemen. Bloemen werden ook aange boden door de voorzitter van Doves, en Ans Dekker werd opnieuw verrijkt met een cadeaubon. Gesproken werd en/of felicitaties kwa men van de s.v. „De Foresters", de R.K. Jeugdraad, De Halter, Turnlust en het R.K. Kerkbestuur. Ook deze kwamen niet met lege handen zodat de tafel waarachter de „Klimop"-turnsters ge zeten waren, één bloemenzee was. Een glunderende voorzitter, de heer Bruijn, bedankte elke spreker afzonderlijk. Ans Dekker bleef niet achter. Mede namens de anderen bracht zij dank voor de hul de, maar vooral allen die hen tot zulke prestaties hebben gebracht. voor de a.s. raadsverkiezingen Tijdens een gehouden bijeenkomst werd door de werkgroep „Heiloo-2000" de vol gende. kandidatenlijst (groslijst) vastge steld: 1. A. J. M. ten Hoope, 2. F. Blom- mert-van der Hout, 3. L. H. Assenberg- Schuurman Hess, 4. O, J. Boom, 5. A. C. Vis, 6. Th. B. C. Braam, 7. G. Kemme, 8. J. B. Admiraal, 9. F. Calf, 10. C. M. Borst. Een zevental op de lijst De lijst voor de komende gemeente raadsverkiezing werd voor D'66 als volgt samengesteld: 1. A. H. Hoogland,. 2. N. J. Hekman, 3. E. van der Vegt-Boeser, 4. Th. M. Volman, 5. H. J. van der Horst, 6. mr. M. Smal-Klitsie, 7. C. van de Putte-Dienaar. vindt u in kunsthandel mmmmmmfAammmmmm KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK n VOUTE RIF, iiN, enz. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend dat ten behoeve van per sonen met voldoende begaafdheid, die in de provincie Noord-Holland woonachtig zijn of (ingeval van minderjarigheid! wier ouders in deze provincie wonen, en die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen stu die te betalen, in die kosten een toelage uit de provinciale kas kan worden ver leend in de vorm van een renteloos voor schot of een beurs. Een dergelijke toelage kan worden aan gevraagd voor: het bezoeken van een inrichting voor 'onderwijs of een instelling van kunsten; het volgen van een cursus ter verkrijging van maatschappelijke bekwaamheden; het voorbereiden van de publikatie van een wetenschappelijke verhandeling over een onderwerp van gewestelijk of regio naal belang. Geen toelagen worden verstrekt voor het volgen van scholen voor gewoon- of buitengewoon lager onderwijs, scholen voor m.a.v.o., l.a.v.o. en lager beroeps onderwijs, brugklassen van scholen voor v.w.o. en h.a.v.o., alsmede scholen voor hoger beroepsonderwijs en universiteiten en hogescholen. Aanvragen voor een studietoelage als hier bedoeld voor het studiejaar 1974/' 1975 behoren zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 1 juli 1974 te worden in gediend bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Dreef 3 te Haarlem. K Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 30799 een toonbeeld van mode en korrekte vormgeving een technisch volmaakt horloge DS 2 dubbelschok bestendig en 100't waterdicht in vele modellen reeds vanaf 39,— in handige plastic zakken en grote partijen. Stationsweg 65 - 67 - Heiloo Telefoon 30286 - 34900 In de Uitkijkpost van 6 maart vroege!' wij het aanbrengen van strepen. Op het"' grote parkeerterrein tussen Heerenweg en Wiliibrordusweg (achter het Witte Kerkje) om een einde te maken aan het 'soms chaotische parkeren. Er is snel gereageerd. De strepen (vak indeling) zijn vorige week al aange bracht. Het is nu zaak dat autobestuur ders zich houden door hun auto in de vakken te parkeren. Bij het Open Huis mankeert daar soms nog wei het een en In „West" en „Oost" Alhoewel men bijzonder gesteld is op eenden, in „West" en „Oost", is men niet gesteld op de grote uitbreiding. De groei is, volgens o.a. bewoners van deze wij ken, onrustbarend. Eenden nestelden zich in tuinen om te broeden. Ons werd gevraagd of daar niets aan te doen is. De .eieren rapen of een aantal eenden afschieten, werd ons meegedeeld. Vorig jaar geschiedde, wat het eerste be treft, dit al door bewoners rond de vijver aan de v. Merlenlaan. Men meent dat zo- wel.'t een als het ander een taak van de gemeente is. Bij informatie deelde men ons mede dat wat Het afschieten betreft advies gevraagd zal worden bij bijv. de Vereniging voor Dierenbescherming. Het teveel aan eenden heeft ook nadelige invloed op groenbeplanting en de be schoeiing van de vijvers. We hopen door deze bijdrage, dat in ieder geval aan dit „probleem" aandacht besteed zal worden. kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 Progressieve drie met één lijst bij de gemeenteraadsverkiezingen Rectificatie lijkt ons gewenst van na men van enige genoemde kandidaten. Nummer 2 is mevr. A. Brolsma-Polling, no. 6 is G. van Duinen, no. 8 drs. J. Mi- chielsen en no. 12 K. Marks. kunnen binnenkort betrokken worden In het uitbreidingsplan „Zuid-West", in de wijk Mariënstein, vordert de bouw van 32 premie-huurwoningen welke al toegewezen zijn en geëxploiteerd worden door de woningbouwvereniging „Volks huisvesting". De eerste woningen van deze 32 kunnen binnenkort al betrokken worden. Ook de tweede flat in deze wijk (van 24 woningen) nadert zijn voltooiing. Ook deze zijn al toegewezen. LAAAAAAAAAAAAi Voor een totaal uitverkocht huis bricht de Heilooër Operette Vereniging zEter- dagavond in het Psychiatrisch Centrum St. Wiilibrord een fantastische uitvoe ring op de planken van „Die Lustige Witwe" van Frans Léhar. Bij de uitvoering van deze ope(rette leeft men letterlijk niets aan hét toeval ever- gelaten. Naast de prachtige kostuums, décois en perfecte belichting had men zich weten te verzekeren van enkele zeer gpede gastsolisten en een' voortreffelijke be geleiding van het Begeleidingsoikest van Noord-Holand o.l.v. Cock van der Molen. Ook de balletten, die uitgeroerd werden door een aantal leerlingen van de balletschool van Els Bijlsma, twa- men bijzonder goed uit de verf. V»oral de „Can-Can" oogstte een davffend applaus. H.O.V. heeft zaterdag zeer duicelijk aangetoond waartoe een amateu'ver- eniging in staat is wanneer men st'eeft naar perfektie. „Die Lustige Wi'we" onder regie van Wim Karelse keeg een glansrijke vertolking. Dick Zijlstra als Hanna Glawari' en Graaf Danllo Danilowitch waren de „sterren" van de avond. Met hun prachtige stem en voortrjffe- lijk toneelspel wisten ze de plm. 600 aanwezigen te veroveren. Als uitilin- kers van H.O.V. willen we noemen Ma ria Molenaar en Gerard Levering als Valenciënne en baron Mirko Zeta, laar echtgenoot, maar zeker ook Frits Ho- gerheyde als Njegus, een oude geaen- stige aan het hof met een totaal ver kromde rug. Met zijn snaakse opner- kingen en handelingen wist hij ntnig Een tiental partijen en groeperingen heeft zich ten gemeentehuize laten re gistreren. Om eventueel mee te doen aan de raadsverkiezingen. Het zijn ach tereenvolgens: C.P.N., D'66, V.V.D., C.D.A.. P.v.d.A., combinatie P.v.d.A.- P.P.R., R.K.P.N., Heiloo-2000, P.P.R., Progressieve combinatie P.v.d.A. - D'66 en P.P.R. Het is nog niet definitief bekend wie van deze partijen of groeperingen aan deze verkiezingen gaat deelnemen. voor tie a.s. Statenverkiezingen Op woensdag 27 maart mogen 12.804 Heilooërs hun stem uitbrengen tijdens de dan te houden Provinciale Staten verkiezingen. Bij de kamer-verkiezingen op 29 novem ber 1972 brachten 11001 Heilooërs hun stem uit, in procenten uitgedrukt 87,7% van de stemgerechtenden, hoger /lan het landelijk gemiddelde. Naar wij vernemen zal bij de komende verkiezingen het stemburo 14 in het ge bouw van de Kruiskerk) vervallen en dit stemburo wordt samengevoegd met het. stemburo 13. Nummer 3 van lijst 5 is uit Limmen. Voor uw lioogeweg72 - heiloo-tel.02205-1541 lachsalvo op te roepen. Vooral bij hem maar zeker ook bij alle andere mede werkers aan deze operette was -het ge mak waarmee men zich over het to neel bewoog opvallend. Na een wat aar zelend begin groeide H.O.V. samen met het Orkest naar een 'topprestatie die met een daverend applaus werd beloond. Maar daarover later meer. Na afloop bedankte de voorzitter, de heer M. Mans, allen die hadden mee geholpen om deze avond tot een succes te maken. In deze dank werd ook be trokken de directie van het Psychia trisch Centrum, waarvan men de grootst mogelijke medewerking heeft onder vonden. Donderdagavond vond de generale re petitie plaats en dit betekende een gra tis avondje uit voor Heilooërs boven de 65 jaar. Een honderdtal greep deze uit nodiging met beide handen aan. De regisseur, Wim Karelse, kan tevre den zijn over dit geweldige resultaat waar men met elkaar bijna een jaar lang hard aan heeft gewerkt. Meteen na afloop vertelde hij ons al weer enthousiast over de operetteuit voering voor volgend jaar. Dit wordt „Polenbioed". Maar hierover later meer. Een goede prestatie werd eveneens ge leverd door Jacob Raadsvcld, Jaques Molenaar en Cor Smit, resp. als Camille de Risillon, Vicorhte Caseada en Raoul de St. Brioche, maar ook door Gré van Halm in een dubbelrol als Sylviane en Lolo, Marta Willemsen als Olga en El Koning als Praskowia. Ook het koor excelleerde in deze luch tige, vrolijke operette. SPECIALE AANBIEDING: met draagriem, rood en blauw kompleet met batterij VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 3134£ - HEILOO Flinke belangstelling voor geschiedenis van Heiloo Door verschillende omstandigheden kon den een aantal belangstellenden donder dagavond niet aanwezig zijn om te pra ten over het al of niet stichten van een vereniging „Oud-Heiloo". Uit reacties van de aanwezigen bleek dat men en thousiast is om te komen tot het oprich ten van een vereniging. Een voorlopige commissie werd gevormd welke de op richtingsvergadering zal voorbereiden welke zal plaats hebben op maandag 8 april in het Open Huis. Het idee om tot een verband te komen om gezamenlijk wat meer te weten te komen over de geschiedenis van Heiloo leefde al lange tijd. Individueel interes seerden zich namelijk al een aantal Hei looërs voor datgene wat in vroeger ja ren in onze gemeente is gebeurd. Het is verheugend dat dhr. Van Loon de stoot heeft willen geven tot zulk een vereniging „Oud-Heiloo". Hij zegt er zelf van dat hij graag mee wil werken als bijzonder geïnteresseerde in de geschie denis van Heiloo, maar het liever aan anderen wil over laten, onder andere de meer deskundigen dr. J. K. Haalebos (archeoloog) eh de heer P. Wijn (so ciaal geograaf.)-, Jn de voorlopige commissie van voor bereiding heeft plaats genomen de heer N. J. Speur voorzitter) en de heer mr. W. A. M. Admiraal (Stationsweg 28) die voorlopig 't secretariaat waarneemt. Geïnteresseerden zijn welkom. Op de bij eenkomst zal de heer N. J. Speur de op richting van „oud-Heiloo" motiveren; de heer H. E. Oostendorp geeft een uiteen zetting over straatnamen in Heiloo; de heer A. W. Jensch zal een aantal dia's tonen en voorts vindt de samenstelling van een bestuur plaats. Voorkomen dat typisch Hciloose plekjes verloren gaan Tn een toelichting tot de pers zegt dhr. Van Loon dat Heiloo niet veel histori sche monumenten bezit, over de geschie denis ons weinig concreets bekend is alhoewel daar toch wel literatuur over verschenen is. De taak van „Oud-Heiloo" zal zijn navorsingen te verrichten en ook om typisch Heiloose plekjes te behouden. Er is helaas al zoveel verloren gegaan. Ook voorwerpen uit Heiloo's verleden zullen samengebracht kunnen worden. Gedacht wordt aan de inrichting van een museumruimte. N.M. Naar wij vernemen zal binnenkort de „Heylo"-apotheek aan de Stationsweg worden overgenomen van de heer H. P. Stam. Wie de nieuwe eigenaar wordt is ons nog niet bekend. Reeds eerder waren er plannen van dhr. Stam om zich, in verband met zijn leef tijd, terug te trekken uit de „Heylo"- apotheek. Bij cle flatjes aan de Ter Coulsterlaan De dienst van beplantingen heeft in aan leg een plantsoenstrook bij de in gebruik genomen flatjes aan de Ter Coulsterlaan (achter de Moeder Godskerk). In deze strook worden geplant heide- en wilde planten. Dat kan bijzonder leuk worden. De bestaande beplanting is, waar moge lijk, geheel intact gelaten. Op woensdag 27 en donderdag 28 maart, brengen Van Schagen Mode en de Tri cot Shop hun eerste lente- en zomer show 1974. Op woensdag wordt de show gehouden om 19.00 uur en 21.30 uur in „De Nieu we Sociëteit" tegenover het station in Wormerveer/Zaanstad en op donderdag om 14.00, 19.00 en 21.30 uur in „Het Wapen van Heemskerk" aan de Breed- straat 33 te Alkmaar. Kaarten zijn a 7.50 inclusief een koffie komplét te verkrijgen in beide zaken. Telefonische reserveringen uitsluitend van maandag t.m. vrijdag tussen 8.30 - en 12.00 uur onder nr. 02200 -31815. Per 1 april starten Ben Baltus en Jaap Buys aan de Breedelaan 47 met een splinternieuwe glazenwasserij „Beja". Geïnteresseerden kunnen zich nu reeds op dit adres aanmelden. Ook worden raamposten, goten e.d. op verzoek gron dig schoongemaakt. Voor een flink aantal buren die geza menlijk laten lappen zal de prijs aan merkelijk voordeliger zijn. Ook 's avonds kunt u op bovenstaand adres terecht. Over dit onderwerp werd woensdag 13 maart j.l. een ouderavond belegd in de aula van de J. P. Hasebroekschool, die anders was dan gebruikelijk. Op initiatief van de oudercommissie werd er nu eens niet over kinderen ge praat, maar ook mét de kinderen. De aula was versierd met tekeningen betrekking hebbend op het onderwerp, gemaakt door kinderen uit alle klassen. Een extra schoolkrant werd tevens aan het onderwerp gewijd. Uit een daarin vermelde enquete - gehouden door de op de school werkzame kwekelingen - bleek dat meer dan 90% van de kin deren regelmatig keek. naar Heerenweg 151 - Heiloo Telefoon 31275 Burgemeester van 1947-1959 Op 72-jarige leeftijd is vrijdag te Maarn (U.) overleden de oud-burgemeester van Heiloo, de heer J. Kalff. Dhr. Kalff was na burgemeester ge weest te zijn van Krommenie, van 1947- 1959 eerste burger van Heiloo. Door ziekte werd dhr. Kalff genoopt zich te rug te trekken uit het direkte bestuur lijke vlak. Een aantal' jaren was de over ledene lid van de gemeenteraad van Maarn. Het groepsgesprek met de kinderen en de heer L. Kools, als docent verbonden aan de Volkshogeschool te Bergen, die bereid was gevonden deze avond als dis cussieleider op te treden, verliep zeer geanimeerd en was vooral voor de ou ders zeer leerzaam. Volgens de kinderen waren er te wei nig programma's voor de leeftijdsgroep van 10 -15 jaar. De reclame-uitzendin gen op de t.v. werden unaniem als tijds- verspiiling beschouwd. Daarna werden drie gespreksgroepen geformeerd en ging men afzonderlijk discussiëren. Uit deze drie groepen ble ken naderhand steeds dezelfde punten als wenselijk naar voren te komen. Met name a) het leren van selectie aan de kinderen door het kijken mèt de kinde ren en hét bespreken daarna; b) hoewel werd het kijken toch als ontspanning de t.v. het gezin zeer zeker beïnvloedt ervaren; c) met het oog op de tijdsduur van het t.v. kijken zijn de ouders meest al toleranter ten opzichte van program ma's die men als leerzaam ervaart. De avond o.l.v. de heer Kools verliep vlot en de plaatsvervangend voorzit ter, de heer de Groot, dankte hem daar voor hartelijk. Onnodige tegenstellingen brengen ons niet verder. De V.V.D. wil daarom in provincie en gemeente samenwerken met ALLE partijen. Hans Wiegel Op de avond van de verkiezingen kunt u met ons vanaf 9 uur de televisie uitslagen volgen in de Oude Herberg. Secr. Afd. Heiloo: v. d. Feen de Lilleweg 5, telefoon 31914

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1