SPORT EN SPEL iET'l 7KHMDEL Fon BCIement anket DE KOFFIEMOLEN Slijterij - Wijnhandel GREEUW Raad van Heiloo a.s. vrijdag bijeen mi— BLOEMWERK A. SCHOUTEN ZN. AANDORP'S WALITEIT rood akkerij Gevonden voorwerpen Slotconcert in Sint Pancras AKTIE 50-70 KM/UUR GECOMBINEERD MET 0GINTEST UITKIJKPOST 'm VRÏiJDAG 26 APRIL A.S. 24.00 UUR: NACHTLOOP VOOR TRIMMERS EN WANDELAARS IN HEILOO Vrijdag 26 april a.s. organiseert S.V. „De Foresters" te Heiloo een nachtloop door het Heilooërbos en het westelijk deel van het dorp. De start van dit trimfestijn zal om 24.00 uur plaatsvinden vanaf het sportcomplex „De Egelshoek", gelegen aan de Laan van Muijs, hoek Westerweg. Ruim parkeerterrein aanwezig. Inschrijving vanaf 20.00 uur in het club huis a 2.50 per persoon. Vóórinschrijving is mogelijk en wordt op prijs gesteld. Adres: Th. Steenstra, De Driestal 3, Heiloo. Iedere deelnemer ontvangt direkt na afloop een fraaie herinneringsmedaille. Meldt u zo tijdig mogelijk. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Harde strijd op de 64 velden kenmerkte de tiende ronde van de schaakkompetitie van Oppositie. Met nog twee rondes te spelen komen al duidelijk enkele kandi daten voor het clubkampioenschap naar voren. Zo won de bovenaan staande Slob van Kracht. De naar de tweede plaats gezakte Holtes kon zonder pionnen in het eindspel, alhoewel met materieel voordeel, niets anders doen dan tegen Wagenaar remise te accepteren. Van Bentum wist zijn reeds vroeg in de par tij behaalde positionele voordeel in winst om te zetten. Ook Heeringa bewees zijn vorm door de dit jaar moeilijk te versla- ne Merkelbach zijn koning afhandig te maken. Bij de jongeren werden enkele sterke partijen gespeeld; zo wisten Den Dekker en De Vries resp. v. d. Blom en Boer remise af te dwingen. De rest van de uitslagen luidden als volgt: Polhuijs-van Bentum 01, Alle- man-van Etten 1—0, Reus-Verweij 1—0 De Moor-v. d. Werff 0—1, Sleutel-Sneek 01, Bijvoet-Werksman 01 en hart-Moeijes 10. ZWEMKAMP IN „HET BjAAFJE" Z. en PC trad als gastheer op Door de zwemverenigingen iHeiloo", SP 72 (St. Pancras), „Noorcfkop" en ZVH (Hoorn) is een zwemprogramma samengesteld voor een recreatieve vier kamp, waarvan de eerste wedstrijd dit weekend is gehoden in het overdekt zwembad te Egmond aan Zee. Z, en PC. „Heiloo" trad hierbij op als gastheer en organisator voor in totaal 90 deelnemende jeugdleden in de leef tijdsgroepen van 6-14 jaar. Deze recreatieve ontmoetingen zijn vooral bedoeld om juist die jeugdleden die (nog) géén startnummer hebben om aan andere wedstrijden te kunnen deelnemen, ook eens in wedstrijdver band te laten uitkomen tegen leden van andere verenigingen. Deze eerste ontmoeting verliep bijzon der vlot en binnen anderhalf uur kon een programma afgewerkt worden op de onderdelen schoolslag, vrijeslag en esta fette. In deze categorie recreatieve ontmoe tingen bleek Z.V.H. „Hoorn" de sterkste en verzamelde 52 punten. Op eten goede tweede plaats eindigde „Noordkop" met 76 punten. Z. en PC „Heiloo" werd derde met 99 punten en SP 72 (St. Pan cras vierde met 103 punten. Aap alle deelnemende zwemmers werd een herinnneringsvaantje uitgereikt.. Nog drie ontmoetingen zullen volgen zodat in het nu behaalde puntenrésul- taat voldoende veranderingen kunnen komen. Aan het slot van de vierkamp I zullen de deelnemende verenigingen een beker ontvangen waarbij uiteraard de grootte bepalend zal zijn voor de plaats welke de vereniging aan het einde zal innemen. Op deze ontmoeting kunnen oiganisato- ren en deelnemers met genoegen terug- APRIL H.S.V.-NIEUWS Ligt- Uelaas toch een degradatie voor het tweede ondanks de knappe overwinning van 74 op de Utrechtenaren. De jon gens hebben er dit seizoen alles aan ge daan maar mede door enige wat onge lukkige verloren wedstrijden kwamen ze met een paar punten tekort. In ieder Igeval hebben ze de naam van H.S.V. op zeer representatieve wijze naar verre •omtrek uitgebracht en dat is ook veel waard. Het eerste bracht het ondanks een tech nisch hoger peil, niet verder dan een puntenverdeling, maar de grote strijd komt waarschijnlijk zondag a.s. tegen het in degradatie-gevaar verkerende .A.F.C.'34. Veel sukses mensen! Ook het klaverjassen vraagt deze week weer de nodige aandacht. Vrijdagavond üs de laatste drive voor de komnetitie «dus er is spanning genoeg. Wij verzoe ken de deelnemers hun puntenkaart mede te nemen, daar deze vrijdag ge controleerd worden en afgetekend, zodat •er geen misverstanden kunnen ont staan. Uiteraard is ook ieder die niet •aan de kompetitie meedoet van harte welkom, hoe meer zielen hoe meer vreugde. Uiteraard gaan we ook voetballen. De meeste elftallen zijn uitgespeeld maar hier volgt het programma van de 5n de strijd gewikkelde elftalen. Zaterdag: J. Holland A5 - HSV A5 2 30 u Victoria O C3 - HSV C5 2 00 u SC Dijnamo C2 - HSV C7 2.00 u Egmondia C3 - HSV C8 2.00 u. Zondag: AFC'34 1 - HSV 1 2.30 u. HSV 10 - Graftdijk 6 12.00 u DTS 7 - HSV 11 11.00 u.' Meervogels '31 Al - HSV Al 2.30 u. HSV A3 - Flamingo's A2 12.00 u. Meervogels '31 BI - HSV BI 12.00 u. Meervogels B2 - HSV B2 12.00 u Meervogels C2 - HSV C2 1.15 u. Meervogels Cl - HSV Cl 1.15 u. nog Voor Wynen en Gedistilleerd TELEFOON 3153K HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS S.V. „DE FORESTERS" Programma voor het komende weekend. Zaterdag 27 april: Vitesse B5 - Foresters B4 S.V.W. C5 - Foresters C4 Dimmen C2 - Foresters C5 Zondag 28 april: S.V.W. Al - Foresters Al Vitesse BI - Foresters BI Vitesse B2 - Foresters B2 Vitesse Cl - Foresters Cl Vitesse C2 y Foresters C2 3.15 u. 3.15 u. 200 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 1.15 u. 1.15 u. GESLAAGD In Heiloo worden door velen allerlei aktiviteiten bedreven. Zo kwam ons vlak voor Pasen ter ore, dat een drietal da mes, huisvrouwen met kinderen, ge slaagd zijn voor het examen „Klassi kaal tennisies geven" van de K.N.L.T.B. Het zijn: mevr. Netty Bak - Dingier, mevr. Ica Boontje - Koot, mevr. Inge Koopmans - Arlt. Wij hopen dat zij met deze pas verwor ven kennis weer veie mensen in de heer lijke tennissport zullen inwijdené. Naar wij vernemen zijn deze onver moeibare dames van plan van de winter ook het volgende diploma te gaan halen. Daarmee wensen wij hen gaarne veel sukses toe. Z. en PC. HEILOO HAD LASTIGE UITWEDSTRIJD Was wel aantrekkelijke wedstrijd Het eerste herenteam van de Zwem en Poloclub „Heiloo" maakte dit week end in de lastige uitwedstrijd tegen het team van Het Zwet geen fout. Het Zwet, derde op de ranglijst van de waterpolo- competitie werd door Heiloo terugge wezen met 0-7. Het werd een bijzondere aantrekkelijke wedstrijd, waarin Heiloo over alle li nies net iets meer in zijn mars had dan Het Zwet, waarbij nog kwam dat Heiloo- doelman Klaas Aalten in een uitstekende vorm verkeerde en met prachtige red dingen voor Heiloo de blanco-stand op het scorebord wist te houden. In de eerste speeltijd kwam de stand op 03 door doelpunten van Kees Knij- nenberg (2x) en Taco Riet. In de tweede speeltijd werd de stand gebracht op 40, gescoord door Taco Riet. Deze stand groeide in de derde speeltijd uit naar 06 door doelpunten van John Beentjes en Kees Knijnenberg. In de vierde en laatste speeltijd bepaalde Taco Riet met een prachtig afstandsschot de eindstand op 07. Mede medekoploper in deze kompetitie, het team van „Reuring" kwam niet verder dan een gelijkspel tegen WZ en PC (44) waardoor Heiloo thans met één punt voorsprong alleen aan de lei ding is gekomen met nog vier te spe len wedstrijden voordat een einde aan deze kompetitie is gekomen. HOCKEY VER. „De TERRIERS" Voor het deponeren van oud papier staat weer, voor de hockey vereniging „De Terriërs" (vrijdag, zaterdag en zon dag) de container klaar op het erf van de fa. Bierman aan de Kennemerstraat- weg (tegenover het Psychiatrisch Cen trum). D.V.W.-NIEUWS Op vrijdagavond a.s. houdt D.V.W. haar jaarvergadering in het „Open Huis". Aanvang 8 uur. De belangrijkste agenda punten naast de jaarverslagen zijn: 1. Voorstel tot herziening van de kon- tributie voor de jeugdleden en leden boven 65 jaar. 2. Bespreking huishoudelijk reglement. 3. Voorstel tot toetreding tot de Fe deratie Noord-«Holland-Midden, 4. Bestuursverkiezingen. Aftredend zijn H. Scholten, J. Bakker, W. Buis (herkiesbaar) en J. Mars (niet herkiesbaar) In de wedstrijdcommissie zijn L. de Jong (herkiesbaar) en J. Mulder (niet herkiesbaar) aftredend. Aftredend en herkiesbaar voor de jeugd commissie: J. v. Gijlswijk en A. Mooij. Ook worden de prijzen voor de grootste gevangen vissen uitgereikt. Deze prij zen ontvangen: J. Mars, karper 71 cm, D. Oosterling, brasem 56.5 cm, H. Schol ten, voorn 36 cm en baars 33% cm, v. d. Goor, Snoekbaars 79 cm, H. Bruin, snoek 96 cm. D.V.W. HEILOO Vrijdag 19 april hebben we weer een vergadering gehad voor onze wedstrijd vissers. Zoals andere jaren hebben we weer het wedstrijdprogramma voor het aankomende seizoen. 37 Mensen waren aanwezig op de be spreking. De vergadering is in zeer goede sfeer verlopen. We hopen dat een ieder tevreden naar huis is gegaan. Voor het a.s. visseizoen wensen wij u een spor tieve strijd en goede vangst. Zaterdag 27 april organiseert de wed strijdcommissie een vrije zeewedstrijd. We vertrekken om 5.30 uur vanaf „Het Open Huis". Opgaven graag voor vrij dagavond 18.00 uur. Tot zaterdag. SPORTVERENIGING „DE FORESTERS" Medische sportkeuring Eindelijk is het ons gelukt een regeling te treffen met een ons bevriende arts, die genegen is sportkeuring te verrich ten voor die leden, die tot dus ver hier voor niet in aanmerking kwamen. Voor een tarief van 12.50 per persoon zal in de komende weken de groep se niorleden van veld- en zaalvoetbal wor den opgeroepen en wel op dinsdagavond tussen 7 en 9 uur, te beginnen op 23 april 1974. Het hoeft geen nader betoog, dat deze keuring in een grote behoefte voorziet. Het hoofdbestuur gaat er dan ook van uit, dat iedereen aan de oproep gehoor gaat geven. Het zal een ontlasting be tekenen in de verantwoording die be stuurders van sportverenigingen hebben, wanneer een stuk medische begeleiding - met name ook voor de ouderen - tot de mogelijkheden gaat behoren. „Dit lazen we in het clubblad van „De Foresters". L. de Jong SCHOLIERENATLETÏEK OP KONINGINNEDAG Traditiegetrouw stelt Trias op Koningin nedag de schoolgaande jeug'd in de ge legenheid om elkaar op het sportieve vlak te bestrijden. Deelname is moge lijk voor alle jongens en meisjes van 6 t.m. 14 jaar; lidmaatschap van een at letiekvereniging is dus beslist niet nood zakelijk terwijl ook jeugd van buiten heiloo van harte welkom is. Elke leeftijdsgroep zal een driekamp afwerken, bestaande uit sprint, kogel stoten en verspringen. Voor de presta ties op der nummers worden punten gegeven waarna de punten van de drie nummers worden opgeteld. Per leeftijd zijn er voor drie jongens of meisjes met de hoogste puntentallen medailles te verdienen. Ingeschreven kan worden vanaf half één tot ongeveer kwart over één. de wedstrijden beginnen om half twee; het inschrijfgeld voor de driekamp is 1. J.l. zaterdag zorgden de weergoden voor een bijzonder kille opening van het sei zoen aan het Maalwater. Door deelname van een groep Duitse atleten kregen de openingswedstrijden een internatio naal tintje. Hoewel er sprake was van rugwind was de tijd van 10.5 op de 100 meter van Helink (Bochum) één van de beste pres taties van de middag. Van goed gehalte was ook de diseusworp van 47.18 m, waarmede Beunder (Lycurgus) bij de heren in de A-klasse zegevierde voor de Trias-atleten Martijn Zijl en Rein Knol met resp. 41.52 en 40.62 m. Bij de dames Werd dit nummer een overwin ning voor Jolande Zijl met 40.48 m. Teun de Boer (Zeemacht) bracht op de 400 meter een voor de omstandigheden snelle tijd van 49.9 op de klokken. Het laatste nummer, de 3000 meter, werd een volledige Trias-aangelegenheid met Kees Hopman in 8,50.8 als eerste vóór Rinus Karman (9.02.8) en junior Jurgen de Vos (9.04.8). De gemeenteraad van Heiloo komt a.s. vrijdag, 26 april, weer bijeen. De agenda is, in tegenstelling tot de laatste raads vergaderingen kort; er staan 17 punten op. De voornaamste punten zijn de vast stelling van een lesgeldregeling voor de Volksmuziekschool „Heiloo" en de vast stelling van de grondprijzen in het uit breidingsplan „Vredenoord (zuid-west). Belangstellenden kunnen de stukken, be trekking hebbende op deze agenda, in zien op donderdag 25 en vrijdag 26 april op de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie (voortaan tot 3 uur) en in de leeszalen van de openbare bi bliotheek aan de Kennemerstraatweg en de Ewisweg) tijdens de openings uren. Crediet voor schetsplan bouw sporthal Diverse ontwerpen voor een sporthal zijn in de verschillende commissies, waaron der de sportadviescommissie, ter sprake gekomen. Uit de discussie bleek, dat men niet direkt geporteerd is voor een kant en klaar ontwerp van een of andere bouwmaatschappij, maar dat de voor keur uitgaat naar een ontwerp van een architect met een openbare aanbeste ding. B. en W. zijn in kontakt getreden met het architectenbureau Saarberg en van der Scheer b.v. Hierbij gaan B. en W. er van uit dat, indien de plannen niet de instemming kunnen verkrijgen van de Raad, dit kontrakt nog kan worden ver broken. Uitgaande van een bouwsom van 1.600.000,zal het honorarium (in clusief bijkomende kosten) voor het op maken van een voorlopig schetsontwerp 15.000,bedragen. Er wordt dus wel spoed betracht bij de realisering van de sporthal-plannen. Een sporthal welke in het zuidwestelijk deel van de gemeente zal verrijzen. 66,20 per m2 plus (naast Apotheek „Heyio") Stationsweg 51 Telefoon 30196 Erk. Installateur Tevens reparatie. Gemiddelde grondprijs In „Vredenoord" 66,20 per m2 B. en W. stellen de Raad voor de grond prijs in Heiloo's nieuwste uitbreidings plan „Vredenoord" (ten westen van Ma- riënsteinvast te stellen. Het ligt in de bedoeling daar 178 woningen te bouwen 40 woningwetwoningen, 36 premie-huur woningen, 73 premie-koopwoningen en 29 woningen in de vrije sector. In het plan „Vredenoord" is ook opgenomen de mogelijkheid voor eigen bouwers (9); 9 woningen als casco object en er zal nagegaan worden of van de 40 woning wetwoningen enkele woningen met aan gepaste voorzieningen, voor invaliden gebouwd kunnen worden. Van de ge noemde 178 woningen worden dus 149 gerealiseerd in de zgn. sociale sector. De totale kosten van het bouwrijp ma- ken, bijdrage in bovenwijkse voorzienin gen etc. zullen 2.461.619,06 bedragen. De gemiddelde verkoopprijs, van de 37.183 vierkante meters te bebouwen grond, zal dus zijn 16% B.T.W. Wat is cascobouw, zullen velen vragen. Plet houdt in dat het „kale" woningen zijn waarin de toekomstige bewoners zelf de indeling en de afwerking kun nen verzorgen. Elders is gebleken dat er animo voor bestond. Eenheidstarief voor Volksmuziekschool? In de raadsvergadering van 22 maart jl. is aan de orde geweest het voorstel van het bestuur van de „Stichting Volksmu ziekschool Heiloo" tot vaststelling van een ver doorgevoerde differentiatie in de lesgelden. De raad heeft dat voorstel verworpen en het bestuur verzocht een tweetal begrotingen op te stellen, waar bij wordt uitgegaan van a. een gelijk tarief; b. een tarief met een geringe diffe rentiatie. Het bestuur heeft aan dit verzoek vol daan. Hoewel B. en W. - zoals uit het voorstel van 12 maart reeds bleek - niet tegen enige vorm van differentiatie zijn, me nen zij toch dat invoering daarvan door onvoldoende tijd wat wordt geforceerd. Bovendien zal de samenstelling van het bestuur in verband met de komende raadsverkiezingen en het aftreden van de voorzitter wijziging ondergaan, zodat het beter is voor één jaar nog een een heidstarief te handhaven. Tevens be staat dan de gelegenheid de mening van de ouders te peilen over de vraag, of dif ferentiatie in de lesgelden gewenst wordt geacht. In alle rust kan dan met het nieuwe bestuur een gedifferentieerd tarief voor het volgende schooljaar worden uitge werkt. Aan beide genoemde tarieven kleven overigens - naast positieve punten - nog enkele principiële bezwaren. Zo is het lesgeld voor zowel de ensembles als het tweede en de volgende jaren A.M.V. in de tarieven ingebouwd, hetgeen een dui delijk inzicht in kosten en opbrengsten onmogelijk maakt. Bovendien dragen de volwassenen in hun lesgeld niet bij in de indirecte kosten, wat B. en W. in begin sel niet juist achten. Het voorstel is daarom voor de cursus 1974-1975 een eenheidstarief, waar aan bovenstaande bezwaren is tegemoet ge komen t.w.: A.M.V. (voor alle klassen) Blokfluitgroepen Individueel instr. onderwijs Idem, volwassen Ensembles etc. De leerlingen uit andere gemeenten dan Heiloo betalen de kostprijs t.w.: A.MjV. - 1 uur per week 105, Blokfluit (4 leerl.) u. p.w. 210, Individueel instr. jongeren uur per week 665, Bij toepassing van deze tarieven zal het tekort ongeveer neerkomen op hetwelk door de Volksmuziekschool is geraamd namelijk 188.000,—. Dit ging uw raad echter te ver, omdat in het verleden wel voetpaden zijn aan gelegd met goedkeuring van Gedepu teerde Staten, ook al kwamen die niet voor op het bestemmingsplan. Wij hebben dit standpunt aan Gedepu teerde Staten voorgelegd. Bij schrijven dd. 12 maart 1974 hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland ons medegedeeld voor dit speciale geval de begrotingswijziging goed te keuren. Daarbij heeft het college de omstandig heid, dat het aan te leggen voetpad de verkeersveiligheid ter plaatse zal bevor deren, laten prevaleren boven de over weging, dat het pad niet voorkomt op het vigerende bestemmingsplan „West I aldus B. en W. in een mededeling aan de raadsleden. Genoemde Ewiswegbewoners hadden bezwaar, omdat bedoeld voetpad in de berm voor hun woningen zal worden aangelegd en menen daarvan nadeel te zullen ondervinden. Geadviseerd werd het voetpad niet aan te leggen aan de oostzijde van de Ewisweg maar aan de westzijde. Aanleg voetpad tussen Raadhuisweg en v. Aostastraat Indertijd is met de winkeliers aan de Raadhuisweg overeengekomen, dat tus sen het parkeerterrein Van Aostastraat en Raadhuisweg langs de noordzijde van het gebouw openbare werken, een voet pad zou worden aangelegd. Als prettige bijkomstigheid geldt hierbij, dat de be voorrading van twee bedrijven in het vervolg via de achterzijde kan plaats vinden. Het aan te leggen voetpad zal een open baar karakter verkrijgen. De afdeling openbare werken heeft met de aanleg van het voetpad gemoeide kos ten geraamd op 3.300,— in totaal in clusief omzetbelasting. voor iedere gelegenheid. Bloemsierkunst Stationsweg 111 - Telefoon 31340 Foto's en dia's ter inzage. 90,- 129,- 297,- 665,- 54,- enn.straatweg 506 Telefoon 31157 Aanleg voetpad langs Ewisweg wordt nu mogelijk On de vergadering van 28 september 1973 heeft uw raad een crediet beschik baar gesteld voor de aanleg van een voetpad aan de oostzijde van de Ewis weg. Naar aanleiding hiervan zijn op 9 okto ber jl. bezwaren binnengekomen van een aantal bewoners van de Ewisweg. Ondanks onze argumenten hebben ap pellanten hun bezwaren gehandhaafd. Daar ook een planologisch aspect aan deze kwestie is verbonden, hebben wij u in de vergadering van 23 november 1973 voorgesteld een voorbereidingsbesluit vast te stellen. Benoeming van onderwijzeres aan de Hofdijkschool Staan er op agenda's van raadsvergade ringen tal van zgn. onderwijszaken, dit keer wordt er maar één behandeld: de benoeming van een onderwijzeres aan de W. J. Hofdijkschool. In de vacature, ontstaan door het vertrek van mevrouw A. L. M. Pruijssers-van Amsterdam, stel len B. en W. voor mej. T. L. Schiphorst te Wageningen te benoemen. Aanschaf van nieuwe brandweerauto B. en W. stellen de Raad voor de uit 1960 daterende brandweerwagen te ver vangen en aan te schaffen een Magirus- Dentz tankauto-spuit met gecombineer de hoge- en lagedrukpomp. In de geleidebrief bij de gemeentebegro ting, voor 1974, was al rekening gehou den met de aanschaf welke 118.000, gaat vergen. Poppenwagen; kinderfiets; bankbiljet; kinderfietsje; horloge; kanarie; ketting; benzinedop; autosleuteltje; jack; mid delgrote hond, bruin met zwart gevlekt. Inlichtingen alleen woensdag- en zater dagmiddag tussen 2 en 4 uur op het groepsbureau der Rijkspolitie te Heiloo. Het laatste concert in de serie „Muziek op de winteravond" wordt gegeven op vrijdag, 26 april 1974, om 8.00 uur in de Hervormde Kerk, Kerkplein in St. Pan cras. Solisten zijn: An Dubbeldam-Hoogen- dam - viool; Jaap Kroonenburg - piano en orgel. Er worden werken uitgevoerd van o.a. Corelli, Handel, en ook zullen enkele Roemeense dansen ten gehore worden gebracht. Toegang: 4,voor 65 plussers en 18-ers 2,—. DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO EGMOND A/D HOEF TELEF. 02206-1826 A.s. donderdagavond 9 uur treedt voor u op de bekende zanger, gitarist Deze week nog ontving hij voor zijn subliem spel „De Zilveren Harp 1974". Nü brengt hij donderdagavond in de gezellige „Koffiemolen" zijn aller nieuwste Songs. Ter afwisseling Nederlands Solocabaret. Reservering gewenst. s®®®®®® Ook dit jaar organiseert de ANWB de aktie 50-70 km/uur. Uit de resultaten van vorige akties blijkt dat slechts 11% van de gecontroleerde voertuigen geen afwijking van de snel heidsmeter vertoonde. Maar liefst 77% van de auto's had een positieve afwijking waarbij verschillen van meer dan 10% geen uitzondering waren. Van de gecontroleerde snelheidsmeters wees 12% een lagere snelheid aan dan de auto in werkelijkheid reed. Naar aanleiding van deze gegevens acht de ANWB het noodzakelijk met deze aktie door te gaan. Voor de tweede maal wordt deze aktie gecombineerd met een ogentest. Alle automobilisten die hun snelheidsmeter laten controleren kunnen ook hun ge zichtsvermogen laten testen door mid del van een speciaal daarvoor bestemd apparaat. Tijdens de Auto-RAI tentoonstelling lie ten 613 bezoekers op de ANWB-stand hun ogen aan een dergelijk onderzoek onderwerpen. Bij niet minder dan 258 personen werd een afwijking in de ge zichtsscherpte geconstateerd en 96 an deren hadden een afwijking in het voor het verkeer zo belangrijke diepte-zien! Iedereen kan geheel gratis aan beide keuringen deelnemen. De équipe zal van 1 mei tot en met 4 mei gestationeerd zijn in Heiloo op het ker misterrein aan de Westerweg. De openingstijden zijn: woensdag 12.00- 19.00 uur; donderdag en vrijdag 10.00- 19.00 uur en zaterdag 09.00-14.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 10