I I I VAN STAALDUINEN 7.00 10.00 9.00 4.50 4.50 I I I I I I I Lm NIEUWSBLAD VOOR EILOO ^makelaardij van steeg ff; WAT DOE JE NOU WEER I ALWEER LAGERE PRIJZEN 5 kg CAVIA VOER 3.50 5 kg KANARIE ZAAD Super 6.25 TEL. 31313 5 kg PITT AH 5 kg D0NATIN 5 kg H0NDEBR00D 5 kg TROPISCH ZAAD 5 kg PARKIETEN ZAAD VOOR DE HOND Hapklare blokjes van 1.28 voor 1.10 I bij 24 blikjes ineen 24.— I Hapklare Catty van 1.28 voor 1.10 bij 24 blikjes ineen 24.— Een reuzepak FROLIC v. 5.15 v. 4.75 VOOR DE TUIN I Vam-compost, Gec. koemest, Bielzen, Regentonnen, Tuinplanten etc. en des kundig advies. VOOR DIER EN TUIN 333 33 TAXI ZWART Voor uw BRIL WUIJTS OPTIEK Binnenkort ingebruikname van vergrote wassery Ergerlijke baldadigheid De heer H. C. Stam overleden Trompetterkorps „Heiloo" CLCSETPAPIER-AKT3E a.s. zaterdag 27 april STEUNT T.K.H. „Slechts" vier candidaten- iijsten werden ingeleverd ALTIJD IETS APARTS! guus van der linden bioemsierkunst Bewoners van verzorgings tehuizen naar de bollen Wie wordt er First Lady van Heiloo „Uw dorp is een gifspuitdorp" ROZEN 20 stuks f 25.— Tuincentrum HEILOO Ranzijn gaat supermarkt reorganiseren Recreanten namen het „recht" in eigen hand Sta-caravan door brand praktisch verwoest Openbare bibliotheek Kleine delen van Heiloo zonder straatverlichting het Brandmeldingsnummer van Heiloo is 5 x 3 J.J. PAHTEK0EK, Ing. Ir. G. A. P. Ooykaas onderscheiden Tentoonstelling Hobbyfarm H.S.V. Klaverjas-drive AFVALSTOFFEN Geredja Indjili Maluku Trompetterkorps „Heiloo" Nieuwe R.K. school in aanbouw Vanavond vergadering Stichting Peuterspeelzalen (Mikvlees) Stationsweg 65-67, Heiloo, tel. 02200-30286 DE GEHELE WEEK GEOPEND RUIME PARKEER GELEGENHEID 32e JAARGANG NO. 4 24 APRIL 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen s W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dn hl ad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmrnd- Binnen. Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en copie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Bloembollentocht in Limmen naar Heerenweg 151 - Heiloo Telefoon 31275 Hollands Roem breidde uit tot 900 vierk. meter De grote uitbreiding van de wasserij „Hollands Roem" aan de Kennemer straatweg, uitgevoerd door het aanne mersbedrijf P. Hoefjes Zn (Heiloo), is praktisch gereed. Techhisch moet nog zo 't een en ander gebeuren maar nu is reeds te constateren dat Hollands Roem in de naaste toekomst de aller grootste opdrachten kan uitvoeren. De werkruimte van de wasserij is praktisch verdubbeld en beslaat ongeveer 900 m-. Binnenkort hopen wij op deze belang rijke uitbreiding, waar de heer v. Arkel en zijn beide zoons terecht trots op zijn, terug te komen. Medewerking gevraagd van ouders etc. De laatste tijd neemt ook in Heiloo de baldadigheid ernstige vormen aan. Om maar een greep te doen: rijwielen en brommers in de openbare rijwielstalling bij het station werden beschadigd, een directiewagen werd in brand gestoken en ruiten van scholen stukgegooid. Het gebeurde o.a. aan de Laan van Zeeman (kleuterschool), de basisschool de Von delschool aan de Breedelaan en zater dagavond moest de John F. Kennedy- school aan de Laan van Muijs het ont gelden. Ruiten, zeker ter waarde van 1.000,- werden ingegooid. Ook een aantal plastic lichtkappen moesten het ontgelden. Helaas heeft de politie nog niet kunnen 'nagaan wie de daders zijn. Zij zou graag - bij het constateren van dit soort bal dadigheid - direkt gewaarschuwd willen worden.. Medewerking wordt vooral ook gevraagd van ouders. Op deze wijze kan de toenemende baldadigheid mis schien de kop ingedrukt worden. Zaterdag en zondag a.s. organiseert de Wandelsportvereniging ,,'t Putje" een bloembollen-wandeltocht door de bollen velden in Limmen. Gestart zal worden in de Mariaschool, zaterdag om 11 uur en zondag om 10 uur. Alle deelnemers ontvangen een herinneringsmedaille. Het inschrijvingsgeld bedraagt 2.50 voor junioren en 3.voor senioren. Het verenigingsleven heeft veel aan hem te danken Vorige week overleed de heer H. C. Stam, de laatste jaren wonend in het verzorgingstehuis „De Loet". Het verenigingsleven heeft veel aan hem te danken. Speciaal wel een aantal ver enigingen in Heiloo. Dhr. Stam was ja ren lang penningmeester van het Insti tuut voor Arbeiders Ontwikkeling, wat nu het NiVON is. Voorzitter was de overledene van de afdeling Heiloo van de Militaire Pensioen Bond. Indertijd was dhr. Stam candidaat voor de gemeente raad en bijzonder aktief in de vroegere S.D.A.P. en later de P.v.d.A. Dhr. Stam was indertijd betrokken bij het conflict rond de „Zeven Provinciën", die toen in de Indische wateren voer. Er was grote belangstelling bij de uit vaart, van oud-collega's en een delegatie van de Militaire Pensioen Bond, afdeling Alkmaar. met 67 candidaats raadsleden Alhoewel het er eerst naar uitzag dat meerdere partijen en/of groeperingen aan de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 29 mei mee zouden doen, is het „slechts" bij een viertal gebleven. Deel zullen nemen het Christelijk De mocratisch Appèl, de Partij voor Vrij heid en Democratie, de combinatie P.v.d. A., D'66 en P.P.R. en „Heiloo 2000". Deze deelnemende partijen-groeperingen hebben gezamenlijk 67 candidaten op hun lijsten staan t.w. de C.D.A. 20, de V.V.D. 17, de combinatie P.v.d.A., D'66 en P.P.R. 20 en „Heiloo 2000" 10. kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 De bewoners van de verzorgingstehuizen „De Loet" en „De Oude Pastorij" trok ken per touringcar naar de bollenvelden. De eersten gingen naar het bollengebied tussen Haarlem en Leiden, de anderen zochten het noordelijker. „De Loet"-be- woners hebben bijzonder genoten, het weer was verrukkelijk zodat de kleuren van de bloeiende bollen nog beter tot hun recht kwamen. In Noordwijk-Binnen werd de koffie ge bruikt (in café-rest. „De Nachtegaal") en op de terugweg ging het via De Zilk naar 't Kopje van Bloemendaal waar liet touringcarbedrijf wat goed te maken had en een konsumptie aanbood. „De Oude Pastorij"-bewoners reden via Bakkum, Bergen, Petten en onder Den Helder langs naar de Wieringerwaard. Daar bezocht het gezelschap de oude boerderij café-rest. „De Boogbrug". Op de terugweg, door West-Friesland, za gen de bejaarden tal van jonge lamme tjes in de wei. „Leuk spul" werd gemom peld. Het gevolg was dat een paar dagen later „De Oude Pastorij" een nieuwe bewoner kreeg, een lammetje, beschik baar gesteld door de veehouder De Wit. Op donderdagavond 2 mei a.s. zal de verkiezing plaats vinden van de First Lady van Heiloo in „De Oude Herberg". Ongeveer 30 dames, jong en oud, zullen aan deze verkiezing deelnemen. Via een modeshow, die in het restaurant gehouden wordt, zal een deskundige jury uitmaken wie zich First Lady van Heiloo zal kunnen noemen. Deze show is voor 'n ieder toegankelijk. Nadere bijzonderheden kunt u in de Uitkijkpost van volgende week verwach ten. Ingezonden: Open brief aan burgemeester II. Hoekstra Zeer geachte redaktie, Gaarne plaatsing van de volgende open brief aan burgemeester Hoekstra, naar aanleiding van het voortreffelijke inge zonden stuk van de heer J. H. v. d. Berg in het nummer van 17 april jl. Hooggeachte Burgemeester Hoekstra, Uw dorp is een „spuitdorp" Een gifspuitdorp. Fijn weinig onkruid. Fijn weinig jonge vogels Fijn voor de chemische industrie Weet de spuiter wat hij spuit? Weet zijn chef wat er wordt gespoten? Heeft er iemand van de plantsoenen dienst wel eens iets anders gelezen dan de geruststellende gebruiksaanwijzing op de bussen vergif? Misschien nog nooit gehoord van het wereldberoemde boek „Dode lente"? Schaft u eens een paar exemplaren aan voor uw dienst. Of andere eerlijke voor lichtingsliteratuur. Ik wil ze u ook gratis toesturen, als er maar in gelezen wordt! Onkruid is geen vies woord! Onkruid is normaal, vaak nuttig en mooi en vooralniet vergiftig Met eerbiedige hoogachting, Dr. A. G. Schuitemaker, arts - bacterioloog 20 soorten Hoogeweg 69 - Tel. 02205-1262 Lijstaanvoeders zijn resp. J. Bolten, mr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot, A. Brolsma-Polling en A. J. M. ten Hoope. Lijstnummer één heeft het C.D.A. ge kregen, de V.V.D. twee, de P.v.d.A. - D'66 - P.P.R. drie en Heiloo 2000 vier. Zoals gezegd zijn er nu 67 candidaten voor een raad welke in september weer uit 17 leden zal gaan bestaan. Bij verkiezingen in het verleden namen één of meer keren deel de Prot.-Chr. groepering A.R. en C.H.U., de Commu nistische Partij Nederland, de Pacifis tisch Socialistische Partij, de Boeren partij en zoiets als „Gemeentebelangen". Alhoewel de partijen C.P.N., P.S.P. en de Rooms-Katholieke Partij Nederland (R. K.P.N.) zich indertijd hadden laten re gistreren, nemén deze dus niet deel, evenals D.S. '70. Partijen welke bij de gehouden Statenverkiezingen zo weinig stemmen behaalden dat zij geen enkele kans van slagen zouden hebben om een raadszetel te veroveren, zelfs geen drie kwart van de kiesdeler zouden behalen, om er nog voor in aanmerking te komen. Opvallend: twee vrouwelijke lijstaanvoerders Alhoewel het aantal vrouwelijke candi daten voor de a.s. raadsverkiezingen ongeveer tien is, is het opvallend dat er twee vrouwelijke lijstaanvoerders zijn, waarvan er nu één wethouder is, mevr. mr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot. Van de thans zittende raadsleden komen zeker niet terug de heren H. C. Groot, M. Walda, ir. T. G. Tomson, II. Kort- houwer en N. J. Hekman. De eerste vier omdat zij zich niet meer beschikbaar stelden. Het aantal vrouwelijke raadsleden zal zeker stijgen tot drie, door het verkiezen van mevr. C. G. Stikkel-Sigling, die als vierde op de candidatenlijst van de VVD voorkomt. Maandag, dinsdag en woensdag gesloten Supermarkt Ranzijn zal een totale re organisatie ondergaan. Daartoe zal dit bedrijf aan de Stationsweg maandag, dinsdag en woensdag a.s. gesloten zijn. Het interieur wordt gedeeltelijk ver nieuwd en het geheel zal straks een mo derne indruk maken. Donderdagmorgen 2 mei zal de herope ning feestelijk gevierd worden met een groot aantal „knal-aanbiedingen". Deze aanbiedingen zult u volgende week in de Uitkijkpost kunnen vinden. in het Heilooërbos Boswachter J. Werksman is nogal kwaad geworden over de wijze waarop recreanten, bezoekers aan het Heilooër bos, het „recht" in eigen hand hebben genomen. Om te voorkomen dat er nog meer be planting werd stukgetrapt rond de Kor- telingen werd er prikkeldraad aange bracht. Dhr. Werksman kwam al spoe dig (en met hem anderen) tot de ont dekking dat dit draad op vele plaatsen was doorgeknipt. Wij stelden de vraag aan de boswachter of het wel juist is prikkeldraad aan te brengen, temeer daar er veel gevoetbald wordt op dit terrein. Men neemt voor het terughalen van een weggetrapte bal de kortste weg. „We zijn echt niet pietluttig" aldus dhr. Werksman. „Ook „Amsterdam" niet, (waar „Monumenten" gevestigd is), maar de beschadigingen namen zulke vormen aan dat we daarom de prikkel draadafrastering hebben aangebracht," aldus de boswachter die tegelijkertijd wel kwijt wil dat hrj zeer teleurgesteld is. „Van de Katteberg dachten wij iets leuks gemaakt te hebben, nu moeten we regelmatig repareren." „Is het ook niet erg dat iedere week ettelijke zakken met vuilnis in het bos worden achtergelaten?" Misschien een schrale troost, maar wij constateerden dezer dagen elders in het land dat een telefoon in een cel onbruik baar was, de P.T.T. had een kaartje op gehangen met de mededeling dat door baldadigheid de telefoon onbruikbaar was gemaakt. In tal van telefooncellen, zo vernamen wij, worden de telefoongid sen zwaar beschadigd, bijv. door het uit scheuren van pagina's. Een sta-caravan op de camping „Klein Varnebroek" aan de Omloop werd vori ge week praktisch door brand verwoest. De uitgerukte brandweer, alhoewel spoedig ter plaatse, kon niet veel meer .■edden. op Koninginnedag gesloten Op Koninginnedag, dinsdag 30 april, zijn de beide bibliotheken gesloten. De afgelopen weken hebben kleine delen van Heiloo, tijdelijk, zonder straatver lichting gezeten. Opvallend dat het praktisch dezelfde delen van de gemeen te waren. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Onze plaatsgenoot, ir. G. A. P. Ooykaas, werd vorige week onderscheiden bij het bereiken van zijn 65-jarige leeftijd. Hij werd, als adjunct-directeur van het Am sterdams Waterleidingbedrijf, benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nas sau. De onderscheiding werd hem over handigd door de directeur van het be drijf ir. C. v. d. Veen, die de grote kwa liteiten van zijn hoofdingenieur daarbij memoreerde. Zondag 28 april a.s. zal er in de Hobby farm aan De Kistemaker hk. Het Ze venhuizen een tentoonstelling plaatsvin den waar 160 kinderen van 6 t/m 13 jaar zullen laten zien wat ze met veel ijver maar met nog veel meer plezier zoal ge creëerd hebben. Vanzelfsprekend worden alle ouders maar ook andere belangstel lenden tussen 11.00 en 17.00 uur ver wacht om even een kijkje te komen ne men. De toegang is gratis. Deze exposities zijn gewoonlijk een groot succes. Het zal u werkelijk verba zen wat deze kinderen, onder enthou siaste leiding, tot stand hebben gebracht. VRIJDAG A.S. Aanvang 20.15 uur. Kantine Bayershoffweg. Voor uw JROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 4 Heiloo Ned. Herv. Geref. Kerken in Heiloo steunen Moluks Evangelische Kerk Evenals vorig jaar hebben de Ned. Herv. en Geref. Kerken te Heiloo besloten de Moluks Evangelische Kerken in Neder land steun te verlenen. De Molukse ker ken zijn lang door de rijksoverheid ge steund. Deze subsidies zijn stopgezet. In een Oproep tot Steun richt de Molukse Evangelische Kerk zich tot ons. Daarom zal er op zondag 28 april om half vijl' een Moluks Evangelische Kerkdienst worden gehouden in de Gereformeerde Kerk te Heiloo, Noordergeeststraat. Medewerking wordt vèrleend door: Ds. J. Rutumalessy uit Tilburg - ds. C. Chr. Verkuyl te Heiloo. Een Moluks ge mengd koor o.l.v. dhr. F. Saya uit Til burg. Het Moluks Mannenkoor „Eben Haëzer" o.l.v. dhr. F. Nanulaitta uit Vught, de Jeugdgroep „Black and White Generation" o.l.v. ds. P. C. Pesulima uit Cuyck. De Geref. Kerk en de Herv. Gemeente van Heiloo nodigen u uit deze dienst bij te wonen. Voor de allerkleinste kinderen is er een kindercrèche. De te houden kollekte is bestemd voor de Moluks Evangelische Kerk en wordt warm aanbevolen. A.s. zaterdag: Closetpapier-aktie Zaterdag zal T.K.H. haar jaarlijkse aktie houden in de vorm van het huis aan huis verkopen van het bekende closetpapier. T.K.H. hoopt natuurlijk dat iedereen grif zal kopen. Het korps, dat beslist niet uit Heiloo is weg te denken, heeft kort ge leden nieuwe instrumenten aangekocht, waardoor de mogelijkheden aanmerkelijk zijn uitgebreid. Op Koninginnedag zal T.K.H. met de nieuwe bezetting op de weg komen. Daarom is het, naast de fijne subsidie verhoging, noodzakelijk een extraatje te verdienen om de hoge aanschafkosten te helpen dekken. ter vervanging van Clemens Willibrordschool Ten westen van de wijken Vrieswijk, Termijen en Mariënstein, in het nieuwe uitbreidingsplan „Mallevoort" is de fa. N. R. Kuyper (Alkmaar) begonnen met de bouw van een R.K. basisschool. Ter vervanging van de Clemens Willibrord school aan de Westerweg. Deze school wordt gebouwd in de buurt van de vorig jaar in gebruik genomen openbare kleu ter- en basisschool „De Nieuwe Hoeve". De nieuwe school gaat bestaan uit een zestal leslokalen, een handenarbeidlo- kaal en een aula (ontmoetingsruimte). De bouw (zonder grond- en inrichtings kosten) gaat een bedrag van ongeveer 550.000,vergen. Vóór het einde van 1974 hoopt men met de bouw klaar te zijn. Inleiding over „Afrikaanse muziek met peuters" Vanavond (woensdag) is er een bijeen komst van ouders waarvan kinderen de peuterspeelzalen in Heiloo bezoeken. Deze vindt plaats in de kantine van de s.v. „De Foresters" op de Egelshoek. Naast de jaarverslagen zal gesproken worden over de ouderparticipatie. Na de pauze zal mevr. S. Broere-Moore een inleiding houden over het onder werp: „Afrikaanse muziek met peuters". Tijdens de inleiding zullen er enkele zeer recente films en dia's vertoond wor den, die een indruk geven van aktivitei- ten met peuters. Lokaal Kerkelaan was aan opknappertje toe Secretaris de heer B. F. Smit gaat in zijn jaarverslag in op de mutaties in het bestuur en leiding van de speelzalen. Het lokaal aan de Kerkelaan waarin men zich vestigde was aan een opknap pertje toe. Men deed het met eigen krachten. Het bestuur had wel meer medewerking verwacht van de ouders. Gememoreerd wordt in het jaarverslag de medewerking van het gemeentebe stuur, in 1973 een start-subsidie van 4.000, - en voor 1974 3.500,(zo genaamde „materiële steun". „De bijdrage in 1972, vastgesteld op 3,75 per ochtend of 30,— per 4 weken moest in verband met voortgaande kos tenstijgingen verhoogd worden, in 1974, tot 34,20. Bij maandelijkse betaling werd dit gesteld op 37, Penningmeester mr. P. Reeling-Brouwer zegt in een toelichting op de begroting voor 1974, van één speelzaal: „Van het tekort per speelzaal van 2.500,wordt thans 1.750,vergoed. Het moet mo gelijk zijn om het resterende tekort van 750,- per speelzaal op te vangen." I 1 1 1 f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1