2 3 4 6 7 8 9 10 aneghem b.v. I EIIW S BLAD VOOR HEILOO makelaardij van steeg 11 il II01 li 10 SPECIALE WEEKAANBIEDINGEN ERIJ TEL. 31313 f 90.00 40 cm f 4.25 60 cm f 5.25 80 cm f 6.25 100 cm f 8.00 Wolf Accuschaar junior compl. m. oplader TAXI ZWART 32e JAARGANG NO. 5 1 MEI 1974 ^BÊSST yfggjgfr kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tel.30815 Gemeentesecretaris P. H. J. van Loon kreeg Koninklijke onderscheiding VAMOR-Autorijschool FERNH0UT De Keer J. E. W. Lammers ontving zilveren ere-medaille I 1 Graskanten draai schaar Wolf Rl S van f 24.10 voor Graskanten draai schaar Wolf Rl T van f 28.95 voor f 21.95 f 25.85 5 PLASTIC BLOEMBAKKEN speciale prijs van f 125.00 voor Redder van kind beloond 6-12 mei Tentoonstelling Hobbyfarm trok veel belangstelling Westerweg 373 Telefoon 32417 Heiloo Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten guus van der linden bloemsierkunst s s s Weer 450 deelnemers aan de bejaardentrip Astma-kollekte 6-12 mei Supermarkt Ranzijn donderdag weer geopend EEM GOEDE (democratische) RAAD HEILOO 2000 A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 625e loterij maandag 6 mei a.s. V/aar bleven de baldakijnen? Astma-kollekte 6-12 mei Jongste dirigent van Heiloo Trompetterkorps „Heiloo" Onze closetpapier-aktie een enorm succes. HEILOO, BEDANKT Modeshow in „De Oude Herberg" MODESHOW Inst. „First Lady" MODEHUIS „UNIQUE" IN RU/MC SORTERING VIN Of U BN: J.J. PANTEK0EK, Ing. Nog geen beplanting voor „De Oude Pastorij" Het „Open Huis" ziet er geweldig uit Dodenherdenking zaterdag 4 mei VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD Stemmen bij volmacht Trompetterkorps „Heiloo" 1.300.000 Nederlanders lijden aan Cara Advertenties en Administratie: Rechte I-Iondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Te). 30175 Redaktle-adressems W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmmd- Binnen, Rinnegom, Egm. a.ri.Hoef Adv. en eopie moeten uiterlijk maandagmiddag 0 uur in ons be zit zijn. Adv. por mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. De gemeentesecretaris van Heiloo, de heer P. H. J. van Loon, werd maandag morgen, ter gelegenheid van de verjaar dag van Koningin Juliana onderscheiden. Hij werd benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. In de raadzaal waren maandagmorgen de heer van Loon, zijn kinderen, het college van B. en W, en praktisch het gehele secretarie-personeel aanwezig, toen burgeméester H. Hoekstra de heer v. Loon toesprak en mededeling deed van de hoge onderscheiding. Burgemees ter Hoekstra prees de kwaliteiten van dhr. v. Loon en ging in op de funktie van een gemeentesecretaris. Daarbij haalde hij een passage aan uit een boek van prof. Polak waarin deze ongeveer zegt, dat in een Raad de grootste onzin gezegd kan worden maar dat een ge meentesecretaris dit met een stalen ge zicht moet aanhoren. De gemeentesecre taris is de stille kracht achter het da gelijks bestuur der gemeente, die ook de grenzen van het werkterrein afbakent, aldus dhr. Hoekstra. Plij feliciteerde" de heer v. Loon met de onderscheiding. Dat deed ook de heer G. A. Schuyt na mens de personeelsvereniging van de ge meente, onder aanbieding van prachtige orchideeën. In zijn dankwoord zei dhr. v. Loon overvallen te zijn. Dank bracht hij aan H.M. de Koningin en allen die aan de onderscheiding hebben meegewerkt. Ook dhr. v. Loon ging in op de functie van de gemeentesecretaris. Er zijn in het verleden ook ongemakkelijke perioden geweest. Dat vergeet je dan maar, aldus dhr. v. Loon. Tot slot bleef men nog enige tijd met een drankje en een hapje gezellig bijeen. De heer v. Loon begon zijn loopbaan als volontair in het Brabantse Terheyden. In Voorschoten was hij gemeenteontvan ger, tevens chef van de afdelingen fi nanciën, onderwijs en personeel en waar nemend gemeente-secretaris. Met ingang van 1 aug. 1953 werd hij benoemd tot gemeentesecretaris van Heiloo en is thans 41 jaar in overheidsdienst. Naast zijn ambtelijk werk ter gemeente secretarie is de heer v. Loon ook ver dienstelijk op ander terrein. We willen noemen de stichting ,,De Heilooër Kring" waarvan hij mede-oprichter was en thans nog voorzitter is; curator-secre taris van het Petrus Canisiuscollege te Alkmaar en initiatiefnemer tot het op richten van de vereniging „Oud-Heiloo". Vrieswijk 156 - Heiloo Telefoon 31103. GRATIS THEORIE De heer J. E. W. Lammers, als schilder werkzaam in het Psychiatrisch Centrum „St. Willibrord", kreeg uit handen van burgemeester H. Hoekstra de zilveren ere-medaille behorende bij de orde van Oranje Nassau. De heer Lammers is 40 jaar als schilder werkzaam en werd kortgeleden 65 jaar. Het uitreiken van deze onderscheiding geschiedde in het bijzijn van een aantal genodigden, waaronder de geneesheer directeur dr. A. J. A. M. Wijffels, in de foyer van het Centrum. Dhr. Lammers heeft zich op velerlei terrein zeer verdienstelijk gemaakt, zo wel in het Psychiatrisch centrum als daarbuiten. Daarop zinspeelde burge meester H. Hoekstra voordat hij dhr. Lammers de zilveren ere-medaille op speldde en hem feliciteerde met de hoge onderscheiding. Dr. Wijffels sloot zich daarbij aan, even als de heren Post en Heske, resp. spre kende namens de economische- en de technische dienst van het Centrum. s> GRASSCHAAR FREUNDE, uitzoeken GRASSCHAAR FREUNDE, uitzoeken van van 19.95 16.85 voor voor 14.95 12.85 ROZENMEST WOLF voor 5 rozen nu slechts 1.95 NU OF NOOIT 10 rozen naar keuze van één soort van 25.— voor 10.— Vloeibare Kamerplantenmest AGLUKON van 3.85 voor 3. BLOEMENWONDER WOLF van 7.85 voor 3. GERANIUM SPRINTER zelf te zaaien, 6 fetuks van 5.25 voor 4.50 KWEEKKASTJE plastic 150x95x85 van 85.25 voor 25. mot bronzen clraagmedaille De chef-instructeur van het zwembad „Het Baafje", de heer G. Kolodziej, heeft vorig jaar in Naarden een 4-jarig meisje gered. In het zwembad aldaar vond hij het meisje roerloos in het water liggen. Een langdurige mond-op-mond-beade- ming had tenslotte het gewenste resul taat. Burgemeester H. Hoekstra sprak maan dagmorgen van een opmerkelijk feit, van een staaltje van plicht, die blijkens de Mij. tot Redding van Drenkelingen toch beloond diende te worden. Het verheug de de burgemeester dat hij de bronzen draagmedaille met oorkonde kon uit reiken aan dhr. Kolodziej. Deze dankte voor de onderscheiding. Mevr. en dhr. Kolodziej werden ook toe gesproken door de heer G. A. Schuyt, voorzitter van de personeelsvereniging ,van de gemeente. Mevr. Kolodziej werd bloemen aangeboden. Astma-koliek te is®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® De tentoonstelling die zondag jl. gehou den werd in de Hobbyfarm trok ook nu weer een geweldige belangstelling. Erg leuk was vooral een aquarium dat door de allerkleinsten gezamenlijk vèrvaar- digd werd. Het plezier waarmee van waardeloos materiaal de meest leuke dingen worden gecreëerd is opvallend. Enkele dames vroegen zich bij het zien van deze expositie af of er nu voor vol wassenen niet eens een dergelijke cursus in het leven geroepen zou kunnen wor den. Mochten er mensen in Heiloo zijn die de leiding hiervan op zich kunnen en willen nemen dan kan aan deze wens wellicht voldaan worden. Voor alle inlichtingen hieromtrent kunt u terecht bij mevr. W. Borst, Sande- camplaan 8, tel. 30576. DIT ALLEEN BIJ: kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 ALLES WORDT THUISBEZORGD S s s Volgende week donderdag 9 mei Dat de bejaardentrip van het comité „Autotocht Bejaarden" nog steeds in trek is, blijkt wel uit het aantal deelne mers, in totaal 450. Dank zij het uitstekende resultaat van de gehouden inzameling huis-aan-htlis en de bijdragen van deelnemende bejaarden kan het comité weer een aantrekkelijke en geheel verzorgde dag aanbieden, Tot de genodigden behoren burgemees ter H. Hoekstra en echtgenote, de wet houders mevr. v. d. Zee-Mandersloot en dhr. Bolten, ds. Verkuyl en een R.K. geestelijke. i®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®« is®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® De deelnemers worden vóór maandag avond door de leidsters van de 10 tou ringcars gewaarschuwd waar ep hoe laat zij in moeten stappen op donderdag 9 mei. De touringcars verzamelen zich om 8 uur op het parkeerterrein bij het Open Huis. De colonne vertrekt daarna om kwart over acht. De thuiskomst is om acht uur op de hoek Kennemerstraat weg. Het laatste deel van deze verras- singstocht gaat dan via de Stationsweg- Heerenweg en Raadhuisweg om bij het raadhuis uiteen te gaan. „St. Caecilia" en „Eensgezindheid" zul len dan voor de vrolijke noot zorgen. Het trompetterkorps „Heiloo" zal de colonne opvangen ter hoogte van het postkan toor en zal vooraf ook nog showen tus sen dit kantoor en het raadhuis. De thuiskomst zal dus weer feestelijk wor den. Mochten er hier of daar „knelpunten" zijn, dan gelieve men zich alleen te wen den tot dhr. Majolée, Torenlaan 13, tel. 30382. Feestelijke aanbiedingen Na een reorganisatie die enkele dagen in beslag heeft genomen kunt u donderdag morgen weer terecht bij supermarkt Ranzijn aan de Stationsweg. Deze heropening zal gepaard gaan piet een groot aantal feestaanbiedingen en ook voor alle kinderen is er een aardig heidje. Nieuw is een gezellige kaashoek waar naast Unie-kaas ook een aantal buiten landse kaassoorten verkrijgbaar zullen zijn. Donderdag, vrijdag en zaterdag zult u in deze kaashoek een demonstratrice aantreffen en een gratis kaasproefje zit er dan ook zeker in. Door de reorganisatie is de totale winkel veel overzichtelijker geworden. Om de prijzen nog scherper te kunnen stellen heeft men besloten de gratis zegels te laten vervallen. De gehele maand mei kunnen deze zegels nog worden inge leverd. Enkele knalaanbiedingen willen we u graag noemen. Bij aankoop van 5.— aan boodschappen krijgt u een bloempot. of plantenbakje kado; bij 15,- een pot Hero vruchten op sap, bij 25. een fles Gramni en bij 50. aan bood schappen 6 originele wijnglazen van Leerdam. In de advertentie van Ranzijn in deze Uitkijkpost vindt u nog een reeks andere leuke aanbiedingen. Feest bij Ranzijn, feest voor de klanten. Morgenochtend is het zover. DOKTRRSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 02200 -32447 - POSTGIRO 422217 Gebruikers van de rijwielpaden langs de Kennemerstraatweg, tussen Heiloo en Alkmaar, vragen zich af waar de balda kijnen bleven welke Rijkswaterstaat ie der jaar aanbracht om wielrijders te beschermen tegen de uitwerpselen van de reigers die in de bomen langs deze rijwielpaden hun nesten hebben. De vraag werd ons ook gesteld of bet niet gebeurt omdat de Straatweg is overgenomen door de gemeente Heiloo. Het besluit tot overname is enige tijd geleden wel genomen, maar de over dracht heeft nog niet plaats gehad. Rijkswaterstaat voert dus nog het be heer over de Straatweg, is dus ook ver antwoordelijk voor het niet aanbrengen van de onzes inziens noodzakelijke maat regel, zeker zo lang de bomen nog niet voldoende in het blad zitten. «S®®®®'®®®.®®®®®.®'®®®®®®®®®!®®®®® Als u de jongste dirigent (16) van Hei loo aan het werk wilt zien, komt u dan a.s. zondag om kwart voor elf naar de H. Moeder Godskerk. U ziet hem dan.in aktie met een jeugdkoor van ca. 40 kin deren en een combo bestaande uit 2 trompetten, 3 gitaren, piano, fluit en drumstel. Morgenavond om 9 uur verzorgt het instituut „First Lady" een modeshow in „De Oude Herberg" ter afsluiting van een cursus in houding en beweging, ha ar verzorging en make-up. Ongeveer 30 cursisten zullen na 12 lessen van Ber- nadet Huisman mannequinen Dineke Schouten (mannequin, schoonheidsspe cialiste en kapster) in het openbaar een proeve van bekwaamheid af moeten leg gen onder het toeziend oog van een des kundige jury. De beste amateur-manne quin zal worden uitgeroepen tot „First Lady van Heiloo". Aan deze show wordt medewerking ver leend door Modehuis Unique die een groot deel van zijn fleurige lente en zo merkleding ter beschikking stelt. Drogisterij Droka komt met een gewel dig fijn geschenk voor de „First Lady", nl. een make-up set van Lancöme. De inhoud van deze set bestaat o.a. uit een grote tube Maquimat (vloeibare make up), een mascara-roller en oogschaduw in 4 moderne kleuren. Bovendien ver zorgt drogisterij Droka voor alle cur sisten een leuk verrassingspakketje. donderdag 2 mei in „De Oude Herberg" m.m.v. Aanvang 21.00 uur. Kaarten a 2.50 incl. kopje koffie verkrijgbaar bij: Modehuis Unique, Heerenweg 174 Drogisterij Droka, Kenn.str.w. 402 Melkhandel De Graaf, Hollew. 19 of aan de zaal. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Vishandel Tijmes stelt een waardebon beschikbaar voor een pond paling en melkhandel De Graaf een waardebon voor een ijstaart. Banketbakkerij Hem- mer zal de winnares nog verrassen met een taart en als klap op de vuurpijl schenkt Modehuis Unique de^First Lady één van de door haar getoonde modellen. Ladyspeaker is Bernadet Huisman en kapsels en make-up worden verzorgd door Dineke Schouten. De entree voor deze show, die in het restaurant van „De Oude Herberg" zal plaatsvinden, is 2,50 incl. een kopje koffie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Modehuis Unique in Heiloo, drogisterij Droka, melkhandel D. de Graaf, Holleweg 19 en voor de aanvang van de show bij „De Oude Herberg". Naar wij vernemen zal met de beplan ting van de open ruimte voor het ver zorgingstehuis „De Oude Pastorij" ge wacht worden tot het najaar. Voor een beplanting van bomen en heesters is het nu te ver in de tijd. Het terrein tussen „De Rustende Jager" en het zuidelijk gelegen rijwielpad zal met gras worden ingezaaid. Aandacht zal besteed worden aan het wegvallen van een aantal jonge bomen aan de Burenweg en een aantal gaten in het trottoir van deze weg. Tn één week tijd werden alle plafonds van het „Open Huis" een heel stuk ver laagd. In alle zalen ziet het er nu heel wat gezelliger uit en ook qua akoestiek heeft deze verlaging een enorme verbe tering opgéleverd. 18.00 uur Vlaggen halfstok Vanaf dit tijdstip tot zonson dergang zullen van alle open bare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Wij verzoeken u allen deze gedragsregel zoveel mogelijk te volgen. 19.30 uur Stille tocht Omstreeks dit tijdstip ver trekt vanaf de Bergeonstraat- Holleweg de stille tocht naar het monument „De Man van Vught". Wij nodigen u allen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.45 uur Kranslegging Aankomst van de stille tocht bij het monument. Namens het College van Bur gemeester en Wethouders zal door kinderen van de Lagere School een krans bij het mo nument worden gelegd. Tijdens deze plechtigheid zal door de Muziekver. „Eensge zindheid" toepasselijke mu ziek ten gehore worden ge bracht. 20.00 uur Stilte Na het blazen van „The Last Post" door de hr. N. J. Beem- ster zal 2 minuten stilte in acht worden genomen. Na deze stilte worden de aan wezigen in de gelegenheid ge steld hun bloemen bij het mo nument te leggen terwijl de muziekver. nog enkele kora len ten gehore zal brengen. 20.15 uur Sluiting De plechtigheid wordt beslo ten door het gezamenlijk zin gen van het Welhelmus. Organisatie Komitee Heiloo De burgemeester van Heiloo maakt bekend, dat zij, die voor de komende verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo op woensdag, 29 mei 1974, bij volmacht wensen te stemmen, daartoe uiterlijk woensdag, 15 mei 1974, het verzoek ter gemeente-secretarie moeten indienen. Nadere inlichtingen worden ter gemeente-secretarie, afdeling bevolking, verstrekt. Heiloo, 24 april 1974. De burgemeester voornoemd, H. Hoekstra. Closetpapier-aktie groter succes dan ooit De jaarlijkse aktie van T.K.H. is weer bijzonder geslaagd geweest, mede dank zij de leuke reakties van de Heilooër bevolking (het goede doel stond voor op!). Het korps kon zich verheugen in een flinke winst, die weer honderden guldens hoger was dan het vorige jaar. T.K.H. is Heiloo er dankbaar voor, dat zij haar populariteit weer kon merken aan het reageren van de bevolking. Er zijn 1800 pakken verkocht, dat is ruim 5000 rollen Nogmaals namens T.K.H.: Heiloo, be dankt. Koninginnedag: bijna hele dag in touw T.K.H. heeft op Koninginnedag opgetre den, en wel 's middags voor de patiënten van Duin en Bosch in Bakkum (iets dat altijd erg op prijs wordt gesteld), in Hei loo (natuurlijk!) aan de westkant van onze gemeente, een van de weinige plek ken, waar blijkbaar nog de 30e april wordt gevierd. Bovendien heeft T.K.H. 's avonds nog opgetreden in St. Pancras. Dit allemaal met de nieuw verworven instrumenten. Het korps zal systema tisch de verscheidene delen van Heiloo aandoen (ook de nieuwe wijken!), om daar te laten horen, hoe haar nieuwe „sound" is geworden. Drukke tijden breken dus voor T.K.H. aan. Voor het senioren-korps, maar ook de jeugdband zal zich weer laten horen. 1.300.000 Nederlanders lijden aan astma of een andere, daarmee verwante aan doening van de luchtwegen. Samen wor den die ziekten aangeduid als CARA. 1.300.000 Nederlanders hebben, in meer of minder ernstige mate, moeilijkheden met hun ademhaling. Velen worden er invalide door (13% van alle invaliden) en moeten hun werk verzuimen (20% van het totale ziekteverzuim). Velen sterven eraan: CARA is de derde doodsoorzaak in ons land. Het Nederlands Astma Fonds heeft tot taak de strijd tegen deze volksziekte te bevorderen, te coördineren en te finan cieren. Het is ieder jaar weer de grote zorg van het Nederlands Astma Fonds om het nodige geld bij elkaar te krijgen. Voor een (klein) deel komt dat uit over heidssubsidies, voor een ander deel uit giften van bedrijven, instellingen en par ticulieren, maar voor het grootste deel krijgt het Nederlands Astma Fonds zijn geld uit de jaarlijkse kollekte. Daarom wordt er een beroep op u ge daan om deze kollekte, die dit jaar wordt gehouden van 6 tot 12 mei, tot een suc ces te maken. Als u bedenkt, dat één miljoen gulden voor 1.300.000 patiënten in feite nog maar nauwelijks 80 cent per patiënt is, dan begrijpt u, dat er veel, zeer veel nodig is. In ons aller belang is het nodig, dat de bestrijding van de volksziekte astma mede door uw bijdrage steeds beter kan worden gevoerfl. Voor de beheerder van het „Open Huis", de heer Jacobs, bracht deze snelle werk methode heel wat hoofdbrekens en nach telijke werkuren met zich mee omdat er een week lang verhuisd, gesjouwd en schoongemaakt moest worden terwijl het verenigingsleven gewoon op volle toeren draaide. Vol trots liet hij ons de nieuwe plafonds zien die het „Open Huis" een erg huise lijke sfeer hebben gegeven. Loop er ge woon eens even binnen. Het „Open Huis" is er voor iedereen. RUN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1