mmmmm Bedankt voor uw stem wordt nu lid van de V.V.D, "O GRASMACHINES 10 KORTING «STAALDUINEN» PRIJSVERLAGING f 1.40 aneghem b •v. IEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij £L/n_ OP ALLE MERKEN BALLETAVOND TEL. 31313 VOLKSMUZIEKSCHOOL HEILOO PENS VOOR UW HOND PER KILO TUINSCH0MMEL COMBINATIES MET SCHERPE PRIJZEN wi/ TAXI ZWART VAN BV Voor zwaai en zwier plezier, JBS JBSK&.\ V.V.D. GROTE WINNAAR BIJ HEIL00SE RAADSVERKIEZINGEN C.D.A. verloor twee van de zeven zetels redelijk en rechtvaardig kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaari heiloo tel.30815 Coxmoore kollektie WJtM/ HERENMODE" HEILOO Heerenweg 140 - Heiloo Telefoon 072-33308 AFVALSTOFFEN VAM0R-Autorijschool FERNK0UT Stationsweg 65-67 - Heiloo Tel. 072-30286=34900 Afscheid van twee gemeentelijke functionarissen heilooër balletschool els bylsma VERLOVEN JUWELIER K Herman Kwaad 20% KORTING Balletschool Els Bijlsma geeft uitvoering op zaterdag 8 juni Eerste communist in Limmens Raad Moeder Godsparochie in feeststemming IN POIME SORTCRINO VIN PT U BV: J, J. PANTEK0EK, ing. Gemoedelijkheid bestaat toch nog De inschrijving van nieuwe leerlingen is opengesteld tot 20 juni a.s. Stationsweg 65-67 - Heiloo Tel. 072-30286-34900 SCHOMMEL COMBINATIE KINDER SCHOMMEL GLIJBAAN j 149.50 107.50 115.- Dit "s s'echts een greep uit de grote kollektie, andere modellen staan geheel gemonteerd voor onze showkas. Keuze uit 15 variaties mogelijk. De kinderen mogen alle combinaties zelf ter plaatse uitproberen. Westerweg 373 - Heiloo Telefoon 32417 32e JAARGANG NO. 10 5 JUNI 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef. Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Progressieve combinatie kwam met vijf zetels uit de bus De V.V.D. is de grote winnaar geworden van de Heiloose gemeenteraadsverkie zingen. Met 3196 stemmen (de grootste partij in Heiloo) behaalde zij 6 zetels, een winst van 2. De C.D.A. met 3168 stemmen werd de tweede politieke groe pering, maar kreeg slechts vijf zetels, een verlies van twee. De Progressieve Combinatie werd de derde in de rij. Met 2631 stemmen verkreeg zij weer vijf ze tels. „Heiloo 2000" behield met 635 stem men haar zetel. Bij de raadsverkiezingen in 1970 behaal den de bovengenoemde partijen/groepe ringen resp. 1794, 3070, 2180 en 487 stem men. Toen werden echter uitgebracht 7531 st. en nu, in 1974, belangrijk meer, namelijk 9672 stemmen. Seer. afd. Heiloo: V. d. Feen de Lilleweg 5, tel. 31914 voor „Heiloo 2000" A. J. M. ten Hoope gekozen. K.V.P. met nog maar drie leden in de Raad De C.D.A. bestaande uit K.V.P. - A.R.P. en C.H.U. bezet in Heiloo's Raad nog zeven zetels, dat zullen er in september dus slechts vijf zijn. Van deze zeven ze tels heeft de K.V.P. er thans nog zes bezet, aanstonds, bij het begin van de nieuwe raadsperiode, zullen het er nog maar drie zijn. Heeft thans de Prot. Christ, groepering één lid in de raad (dhr. Vahl - C.H.U.) het worden er twee, door de verkiezing van dhr. Pieters (A.R.P.). Zojuist uit Engeland ontvangen de zéér exclusieve I-Ieel apart van kleur. Vesten, slipovers en pullovers. Exclusief in Heiloo bij: Uwkledingadviseur Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Bijna 3193 kiezers bleven thuis Van de 12.863 stemgerechtigden bleven niet minder dan 3193 thuis! Was het percentage wat ter stembus ging bij de raadsverkiezingen in 1970 68.8%, bij de Statenverkiezingen van 1974 82%, nu was het weer gezakt tot 74.9%. Het lan delijk gemiddelde lag op 68.8%. Uit' deze cijfers valt te concluderen dat velen zich nog maar weinig betrokken voelen bij het toch belangrijke werk van de gemeente aden. Of wordt men er te weinig bij betrokken, zoals men nogal eens hoort? Hier een mogelijke taak voor de politieke partijen/groeperingen. Gekozen zijn: Voor de V.V.D.: Mevr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot, J. J. Dekker, A. van Dijk, mevr. C. G. Stikkel-Sigling, J. Roe- lofs en ir. T. G. Tomson. Voor de C.D.A.: J. Bolten, J. Pieters, J. H. J. Overmeer, J. H. Zoon en Chr. J. Vahl. Voor de Progressieve Combinatie: mevr. A. Brolsma-Polling, mr. L. J. A. van Dantzig, B. C. M. Bremer, A. H. Hoog land en J. Borsjes en tenslotte werd Aantal uitgebrachte voorkeurstemmen was niet groot Opvallend was het, dat het aantal uit gebrachte voorkeurstemmen niet groot was. Dat is bij vorige verkiezingen wel anders geweest. Eén kandidaat behaalde een behoorlijk aantal, mevr. Stikkel- Sigling, op de vierde plaats van de VVD- lijst; zij wist 188 stemmen op zich te vergaren. Nieuwe raadsleden Op de eerste dinsdag van september zul len in de Raad voor het eerst zitting ne men: mevr. C. G. Stikkel-Sigling, J. Roe- lofs, B. C. M. Bremer en J. Borsjes. De heer J. Pieters keert na een afwezigheid van drie jaar weer in de Raad terug. Niet terug keren de heren M. Walda (die zich niet meer herkiesbaar stelde), N. J. Hekman, H. C. Groot (die zich niet meer herkiesbaar stelde, H. Korthouwer (die zich niet herkiesbaar stelde, maar wel als 19e op de C.D.A.-lijst voorkwam) en W. M. Mast, die als zesde op de lijst van de C.D.A. stond. Zowel dhr. Hekman D'66) als dhr. Mast (K.V.P.) hadden nog maar vier jaar zitting in Heiloo's Raad. Waardering' voor wijze van bekendmaken Doordat er maar vier kandidatenlijsten waren, alhoewel met zo'n 67 „gegadig den" erop, waren de uitslagen sneller bekend dan bij de Statenverkiezingen. Stemburo 1 (zaal Geref. Kerk met als leden burgemeester Hoekstra, gemeente- Vrieswijk 156 - Heiloo Telefoon 31103. •:R VTIS THEORIE secretaris Van Loon en hoofdcommies Schuijt) was weer het eerste bekend. Belangstellenden (een belanghebbenden) kregen vlug en goed de gegevens door. Vreugde was er, terecht, bij de V.V.D. toen bekend werd dat zij maar liefst twee zetels had gewonnen. „Heiloo 2000" was wel tevreden maar niet voldaan. Ih het Open "Huis kwamen, afzonderlijk (waarom niet tezamen!) de C.D.A. en de Progressieve Combinatie bijeen om de uitslagen uit Heiloo te bespreken, de landelijke uitslagen te volgen. Daarbij werd de voetbalwedstrijd niet vergeten. De V.V.D. kwam bijeen in „De Oude Herberg", daar heerste een opgewekter stemming dan in het Open Huis. Intensieve verkiezingspropaganda Er is een bijzonder intensieve propagan da aan deze gemeenteraadsverkiezingen voorafgegaan. De concentratie van C.D.A. (K.V.P. - A.R.P. - C.H.U.) en de Progressieve Combinatie (P.v.d.A. - D'66 en P.P.R.) is daar niet vreemd aan ge weest. Samen met de V.V.D. vormen zij ongeveer even sterke blokken. Zelfs „Heiloo 2000" de vierde partij die aan deze verkiezingen deelnam, een kleine groepering in verhouding tot C.D.A., Progressieve 'Combinatie en V.V.D., weerde zich duchtig. C.D.A.'ers waren 28 mei 's avonds laat nog vlaggetjes aan het plaatsen in de tuinen van Heiloo; de V.V.D. verraste ons weer op een bol en de Progressieve Combinatie stopte, ook nog op het aller laatste moment, een ludiek foldertje in de bus. N.M. Hoofdcommies en parkwachter Vorige week waren B. en W.. enkele raadsleden en gemeenteper-soneel in de raadzaal aanwezig om afscheid te nemen van een tweetal gemeentelijke functio narissen. Van de heer G. A. Schuijt, hoofdcommies van de afdeling financiën, onderwijs en personeelszaken, die per 1 juni benoemd werd tot gemeente-secre taris van het Brabantse Geertruidenberg en de heer P. Reekers, parkwachter, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft be reikt. Burgemeester H. Hoekstra bracht dhr. Schuijt hartelijk dank voor al het werk wat deze voor de gemeente heeft ge daan in èn buiten het raadhuis. De heer Schuijt heeft ongeveer 10 jaar op de hem bekende aktieve en serieuze wijze zijn werk verricht in het belang der gemeen te. De heer P. H. J. van Loon, gemeente-se cretaris, toonde ook zijn grote waarde ring voor de scheidende hoofdcommies. Zo uitte zich ook de chef van de afdeling waarop dhr. Schuijt de laatste jaren werkzaam was geweest, de heer M. C. Rootjes. De wethouder mevr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot prees de prettige sa menwerking die was ontstaan. De heer H. de Vries, die de taak van voorzitter van de personeelsvereniging van de heer Schuijt heeft overgenomen, bedankte deze voor wat hij in deze func tie heeft gedaan. Hij bood dhr. Schuijt een prachtige glazen sherrykaraf aan. Het gemeentebestuur had als afscheids cadeau gekozen een diplomatentas. Prachtige foto aangeboden Namens het gemeentebestuur sprak bur gemeester Hoekstra de scheidende park wachter toe. De heer Reekers heeft on geveer 4 jaar als oud-Amsterdammer zijn werk in Heiloo gedaan. Dhr. Hoek stra bracht hem daarvoor hartelijk dank. Het hoofd van de afdeling beplantingen, de heer Alofs. dankte dhr. Reekers voor zijn bijdrage om Heiloo mooi te houden. Adjudant van de Rijkspolitie de heer J. Los wees op de aanvullende taak van dhr. Reekers en dankte hem voor de samenwerking. Hem werd een prachtige foto aangeboden van dhr. Reekers in funktie, en kampeerartikelen. Evenals mevi'ouw Schuijt kreeg mevr. Reekers bloemen aangeboden. Zowel dhr. Schuijt als dhr. Reekers heb ben 's morgens in het gebouw van open bare werken afscheid genomen van het personeel van de buitendienst. zaterdagavond 8 juni a.s. in de toneelzaal van het psych. centrum „st. willibrord" te heiloo. o-o-o-o-o-o een gevarieerd programma waarin u de ontwikkeling kunt zien van beginners tot balletdanseres, o-o-o-o-o-o o.l.v. kaartverkoop kennemerstraatweg 416 tel. 33825 (072) dat kan, maar dan naar die geeft dan bij aankoop van gouden verlovingsringen Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 072-30799 Zaterdagavond a.s. om 20.00 uur geeft de Heilooër Balletschool van Els Bijlsma een balletuitvoering in het Psychiatrisch Centrum „St. Willibrord". Gastmede- werking wordt verleend door vergevor derde leerlingen van de Balletacademie Nel Roos te Amsterdam o.l.v. Ria Ko ning. Aan deze uitvoering werken 80 leer lingen mee van de Heilooër Balletschool vanaf de leeftijd van 6 jaar. Ruim 6 maanden hebben Els Bijlsma met haar leerlingen en Greet je Klaassen (jazzbal- let) aan deze uitvoering gewerkt om straks zo perfekt mogelijk voor de dag te komen. Vooral de laatste weken zijn er heel wat extra repetities tegenaan gegaan. Vooral voor de hele kleintjes is het toch wel een geweldige prestatie om zo lang en zo intens aan een dergelijke uitvoe ring te werken. Het gevarieerde programma ziet er erg aantrekkelijk uit en ouders en andere geïnteresseerden zullen zaterdagavond volop kunnen genieten van een goed stukje ballet, kleurige kostuums en leu ke decors. Vooral de hulp van een aan tal ouders bij het maken van de kos tuums was onontbeerlijk en Els Bijlsma is hier dan ook bijzonder dankbaar voor. Decors en hoofdtooien zijn vervaardigd door Frans Bijlsma. De vorige openbare uitvoeringen wérden een geweldig succes en dit succes zal zich zaterdag a.s. zeker herhalen. Zorg dat u bijtijds van een plaatsbewijs bent voorzien. Kaarten, inclusief pro gramma zijn ad. 6,50 voor volwassenen en 3,25 voor kinderen te verkrijgen bij de Heilooër Balletschool aan de Kenne merstraatweg 416, tel. 33825 en eventu eel nog op de avond van de uitvoering aan de zaal bij het Psych. Centrum. De verkiezingen in Limmen. hebben tot gevolg gehad, dat voor het eerst in de geschiedenis van Limmen een commu nist in de gemeenteraad zitting gaat ne men. Het is de heer C. A. N. Dekker. De Boerenpartij behoudt haar twee ze tels. De groepering Limmer Gemeen schap verloor één zetel en heeft nu 8 zetels gekregen in de raad. Genoemde partijen/groepering behaal den resp. 196, 304 en 1518 stemmen. Bij na 30% van de kiezers kwam ook hier niet opdagen. Opvallend dat de P.v.d.A. die in Limmen hij de Statenverkiezingen 335 stemmen behaalde, niet meedeed aan de raads verkiezingen, Ze had mogelijk twee, maar toch zeker één zetel kunnen be halen. Receptie (lruk bezocht Op de eerste Pinksterdag bestond de Moeder Godsparochie 121/2 jaar. Om dit heugelijke feit te vieren begon de dag met een feestelijke eucharistieviering waaraan zeer velen deelnamen. De kérk was stampvol, 's Middags werd er een receptie gehouden in het Brunogebouw waar het kerkbestuur, vele jubilarissen en leden van het kerkkoor een ongeloof lijk aantal gelukwensen in ontvangst mochten nemen. Namens het jubileumkomitee sprak de heer H. Spaans, voorzitter van het kerk koor o.a. over de luisterrijke misviering van die ochtend en hij ging even in op de geschiedenis van de Moeder Godsparo chie die het tot 8 december 1967 met een noodkerk had moeten stellen. De heer Spaans herdacht hierbij de heren Ko ning, Puynbroek, Zweers, Weel, De Boer, Oostermeyer en mevr. Penders, die in hun tijd zo enorm veel werk hadden ver zet om tot deze parochie te komen. De heer Spaans meende o.a. ook dat men niet al te kritisch moet staan t.o. v. het huidige kerkbestuur, een kerkbestuur dat altijd open staat voor inspraak. „We zijn in de kerk wellicht eens wat inge slapen" aldüs de heer Spaans. „We zul len wat meer aktie moeten voeren maar laten we wel verdraagzaam zijn." Pastoor Jac. Schmidt, één van de 17 ju bilarissen, die vanaf het eerste uur in deze parochie werkzaam zijn geweest, overhandigde hen een fraaie zilveren kandelaar. In deze rij van mannen was er één jubi- iaresse, mevr. Tervoort die al 12% jaar alle misgewaden schoonhoudt en een ge weldige steun is in de pastorie. Ook de huidige en vroegere voorzitter van het kerkbestuur, resp. de heren Ten Hoope en Landsdaal werden in deze hulde be trokken. Voor de dames was er een fleu rig boeket bloemen. De heer Ten Hoope sprak tenslotte een dankwoord namens het kerkbestuur waarbij hij tevens de steun vroeg van alle parochianen. Roel Volman bood nog een leuke ma quette aan van dé Moeder Godskerk en VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO de heer M. Mast jr. overhandigde het kerkbestuur als dirigent van het jeugd koor „Abel", een exotische bloem van pa pier waarop alle namen van de leden van dit jeugdkoor stonden vermeld. Het werd een drukbezochte maar vooral gezellige receptie wat tenslotte uitmond de in een vrolijk gezang en vele ovaties aan het adres van de jubilarissen en ze ker niet op de laatste plaats voor de prachtige Moeder Godskerk waar men met recht een beetje trots op mag zijn. N.S.-medewerkers zorgden voor verrassing Gemoedelijkheid bestaat toch nog in on ze maatschappij, welke aan het verza kelijken is. Wij hoorden van zo'n gemoe delijkheid, welke we onze lezers niet wil len onthouden. Eén onzer relaties moest met een locaal treintje mee en stond op het perron nog even te wachten. Een gemoedelijk type, welke bij mannen het „doet". Toen zij daar stond te wachten, etende chocolade, keken een paar spoorwegbeambten be gerig naar ons kennisje. Zij vatte het op als, zij hebben zeker ook wel trek in een stukje chocolade. Dus: „willen jullie ook een stukje?" Nou, dat sloegen ze niet af. Wie schetst de verbazing van haar toen zij bij het bereiken van het eindpunt van de treinreis door de N.S.-medewerkers werd verrast met een bos seringen! Als tegenprestatie voor de gulheid en spon taniteit van de passagiere. „Waar ze die seringen zo gauw vandaan hebben gehaald, is me een raadsel", al dus een lachende vertelster, en ze bena drukt haar verhaal met „Waar gebeurd' ff ff Informaties en inschrijfformulieren bij het secretariaat, Stationsweg 64, tel. 31566. Na 20 juni is inschrijving niet meer mogelijk. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHE11) SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo voor 4 kinderen, bestaande uit: twee 1 pers. schommels, een wipschomrnel met voetsteunen, hoogte 200 cm benodigde grondopp. 200 x 180 cm geheel compleet geleverd nr. 6114 voor slechts hoogte 200 cm, benodigde grondopp. 100 x 180 cm geheel compleet geleverd nr. 6841 glijgoot van verzinkt staalplaat, trapje met 5 treden, lengte 2.65, hoogte 135 cm geheel compleet geleverd nr. 7003

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1