NIEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij ene eQftd®teer TEL. 31313 OP ALLE GRAS MACHINES 10% KORTING t i t t TAXI ZWART Kordaat optreden beloond Geslaagd Goede raad hoeft niet duur te zijn Archiplan-Architektenwinkel opent haar deuren Stuurgroep Dienstverlening Bejaarden Heiloo Uitbreiding van,parkeer gelegenheid aan de Van Aostastraat Tweede deel kan nu uitge voerd worden van Sport complex „Het Vennewater" Kinderdagverblijf „De Vijfhoek" officieel geopend Goedkeuring van G.S. voor wijkwinkelcentrum Qud-Heilooër, Ir. H. Bakker promoveerde Pand gekraakt aan de Heerenweg Vrijdag 28 juni weer raads vergadering Mededeling over Het plaatsen van buitenbrievenbussen Heilooër Balletschool gaf puntgave uitvoering groeve ljjst van hen die de gemeente ontvielen AFVALSTOFFEN Bouw verplaatsbaar lokaal al begonnen Gerant van „De Rus"Cor Brouwer overleden Stationsweg 65-67 - Heiloo 072-30286-34306 Ans Dekker (Klimop) tweede Afscheidsreceptie voor dhr. A. Rietdijk Trompetterkorps „Heiloo" Algemene Bond van Bejaarden houdt bijeenkomst „Lamoraal van Egmond" houdt een receptie Coöperatieve Raiffeisenbank houdt alg. vergadering Radhoudschool nam afscheid van zuster Groot Middensfandshandelsschool - Heiloo MIDDENSTANDS - DIPLOMA Afsluiting gedeelte Stationweg Kollekte Anjerfonds Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar deze spaarmogelijkheden. 32e JAARGANG NO. 12 19 JUNI 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbossehelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef. Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. LidNBM kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tel.30815 Dank zij een zeer kordaat optreden van chef-instrukteur Kolodziey kon de 10- jarige Antoon van Leijen zondagmiddag in het zwembad het Baafje van een wisse dood worden gered. Antoon, die met zijn neefje aan het zwemmen was in het instruktiebad werd plotseling vermist en werd even later gevonden op de bodem van het bassin. Terwijl de jongen op een brancard werd weggevoerd verrichtte de heer Kolod ziey onophoudelijk mond- op mond bea deming hetgeen later door de bedrijfs leider de heer G. Bijkerk werd overge nomen. In allerijl werd Antoon naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd waar hij tenslotte weer bijkwam. Ter observatie zal Antoon, die het ge,- lukkig weer goed maakt, enkele dagen in het ziekenhuis moeten blijven. De oor zaak is waarschijnlijk dat Antoon tij dens het zwemmen bewusteloos is ge raakt Acheraf is n.l. gebleken dat de jongen daar wel meer last van had. Zaterdag 15 juni j.l. slaagden voor het diploma machineschrijven Associatie SMK de dames W. Adrichem, P. Arens, C. Beentjes, Heiloo, C. Berger, Egmond- Binnen, M. Deutekom, Limmen, E. Deij- len (met vermelding blind), A, Ligthart, C. Oudhoff, M. van Schooten, Heiloo en C. Baltus, Egmond-Binnen. Voorts de heren R. Bakker, B. v. d. Bles (met ver melding blind), J. Klein Herenbrink, J. Kraakman, Heiloo en N. Nijman, Egm. Binnen. Het basis-diploma machineschrijven As sociatie SMK werd behaald door de da mes A. Apeldoorn, Egm. Binnen,M. Kaa- tee, J. Kraakman, C. Molenaar, M. Mole naar, M. van Tricht, J. van Westerop, allen Heiloo, en G. Pepping, Limmen. Verder de heren W. v. d. Peet, P. Wester, en M. Zonneveld, allen .Heiloo. Zij werden opgeleid door Instituut Domp.vloet te Heiloo. Tob daarom niet langer met bouwproblemen. Vraag ons kosteloos advies. Wij fcitten er voor, dagelijks van 14.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 14.00 uur, in „onder de luifel", Westerweg 234 te Heiloo (hoek Westerweg - Stationsweg). I Oprichting van „dienstverleningklusjes" Onder de supervisie van voormelde Stuurgroep is er een nieuwe afdeling in oprichting en wel de „Dienstverlening Klusjes". Enkele gepensioneerde heren die han dig zijn en met gereedschap kunnen om gaan en hét gezellig vinden om met an dere heren nuttig bezig te zijn ten dien ste van de medemens, hoofdzakelijk be jaarden hebben de wens te kennen gege ven om tot de oprichting te komen van „Dienstverlening Klusjes". Het gemeentebestuur heeft hiervoor tij delijk een leegstaand huisje aan de Ilee- renweg ter beschikking willen stellen. Benodigd zijn nog een werkbankje of materiaal om het te vervaardigen en diverse gereedschappen die niet meer gebruikt worden en voor bovenvermeld doel een nuttige aanwinst kunnen zijn. Ook heren die zich geroepen voelen hun medewerking te willen verlenen kunnen zich opgeven. Voor medewerkers en materialen gaarne een berichtje aan mevr. E. N. V. Steen bergen-Spaander. Open Huis. Tel. 31297 van maandag t.m. vrijdag van 9.00-10.30 uur. Brunogebouw, Past. v. Muyenweg 12, di. en do. van 13.30 -15.00 uur. Uitbreiding is gegeven aan de parkeer gelegenheid aan de Van Aostastraat. Voor een 19-tal auto's is parkeergelegen heid toegevoegd aan het bestaande ter rein. Een gewenste uitbreiding, temeer daar naast winkelende autobestuurders vele ambtenaren daar hun auto plaatsen. Gras-beton aangebracht Ten zuiden van de Kruiskerk aan het Frederica's Hof waren in het gras flag stones aangebracht, waar kerkgangers hun auto op parkeerden. De gemeente heeft daar een verandering aangebracht. Het gras en de flagstones zijn verdwe nen en daarvoor kwam een gras-beton nen parkeerterrein. De Raad besloot tot het voteren van 269.750,- voor de aanleg van het twee de deel van het sportvelden-komplex „Het Vennewater". Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben goedkeuring verleend voor deze plannen. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: idndt u in kunsthandel KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Op vrijdag 28 juni om 3.uur. Op vrijdag 28 juni om 3 uur wordt het Kinderdagverblijf „De Vijfhoek" aan het Vierkant, hoek Bayershoffweg, officieel geopend. Het zal geschieden door het hoofd van het Bureau Noordholland van het Ministerie van C.R.M., Drs F. Velt- kamp. Het heeft eerst in de bedoeling gelegen „De Vijfhoek" eerder officieel te openen, maar de brand die in december van het vorig jaar zulk een grote ravage in het nieuwe gebouw aanrichtte, noodzaakte tot uitstel. „Eindelijk is het dan zover aldus het bestuur van de Stichting Kinderdagver blijven in -haar uitnodiging om de offi ciële opening bij te wonen. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben goedkeuring verleend aan de plannen van het gemeentebestuur van Heiloo tot het stichten van een wijk winkelcentrum in het zuid-westelijk deel onzer gemeente. tot doctor in de landbouwwetenschappen Aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen promoveerde tot doctor in de landbouwwetenschappen de oud-Heilooër Dr. Ir. H. Bakker. Alhoewel er in Heiloo regelmatig oude panden tijdelijk leeg staan, behoort het kraken ervan nog tot de zeldzaamheden. Vorige week werd er toch één gekraakt, namelijk aan de Heerenweg. De drie krakers, twee vrouwen en één man waren everi snel verdwenen als ze gekomen waren. Dank zij het ingrijpen Van de toekomstige gebruikers van het pand. Op vrijdag 28 juni komt de Raad van Heiloo weer bijeen. In juli is er geen raadsvergadering in verband met de va kanties. Na de vakanties komt de oude Raad nog éénmaal bijeen, om in septem ber plaats te maken voor de nieuwe. Men verzocht ons de volgende medede ling op te nemen In tegenstelling tot wat er in de Alk- maarsche Courant van 8 juni jl. werd gepubliceerd omtrent de door PTT te plaatsen buitenbrievenbussen, deel ik u mede, dat niet op 24 juni a.s. gebruik zal kunnen worden gemaakt van deze buitenbrievenbussen, maar dat deze in gebruikneming waarschijnlijk op een ia- ter tijdstip zal plaats vinden. Hieraan zal echter tijdig in dit blad be kendheid worden gegeven. Toen zaterdag 8 juni voor een uitver kocht huis in het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord voor de laatste keer het doek viel na een zeer gave uitvoering van de Heilooër Balletschool met mede werking van een aantal leerlingen van de Balletacademie Nel Roos uit Amster dam, viel mevrouw Els Bijlsma een ware bloemenhulde ten deel: een bloemen hulde die zij gewoon dubbel en dwars had verdiend. Wat zij met haar leerlingen tot stand weet te brengen dwingt gewoon ieders bewondering af. De uitdrukking „pro fessioneel is hier volkomen op zijn plaats. Els Bijlsma, die vanaf haar jeugd in het balletv|j,k is opgegroeid, streeft niet al leen naar perfectie maar ook in haar choreografie, die ze aan elke leeftijd van haar leerlingen weet aan te passen, is zij zeer modern van .opvatting. Beeldschoon was in dit verband de „Dans van de Zon" op muziek van Carl Orff maar ook de afgelopen dagen De afgelopen dagen ontvielen de ge meente een aantal personen die min óf meer bekend waren bij velen. We noe- den elders in ons blad al de heer C. Brouwer, gerant van café-restaurant „De Rustende Jager" en aan het einde van de vorige week ging ook heen, op 67 jarige leeftijd, de heer H. Boll. Dhr. Boll was tot voor kort reder van een aantal coasters. Zondag overleed de heer Jac. Speur op 81 jarige leeftijd. Indertijd vestigde hij zich met zijn gezin aan de Westerweg en stichtte het melkfabriekje „Welge legen" wat later werd omgezet in een zuivelhandel. Maandagavond bereikte ons het droeve bericht dat op 60 jarige leeftijd plotse ling overleed de heer T. Stroet. Lange jaren gaf hij mede leiding aan het na- tuurvriendenwerk van het toenmalige Inst. v. Arb. Ontw., waarvan hij ook bestuurslid was. Hij was de laatste jaren werkzaam in het verzorgingstehuis „De Loet" waar hij alom gewaardeerd werd. i.p. r i ROOT hoogeweg72- heiloo-tel.02205-154-1 Bij openbare kleuterschool ,,'t Kieftennest" Vorige week is men reeds begonnen met de bouw van een verplaatsbaar lokaal bij de openbare Kleuterschool ,t Kief tennest. De gemeenteraad besloot op vrijdag 24 mei tot het beschikbaar stellen van 100.000,Met de aanvang van het nieuwe schooljaar zal het lokaal in ge bruik genomen worden. Het wordt gebouwd door Salon- en Wa- genbouw B.V. te Montfoort. Alhoewel de gezondheid van de heer Cor Brouwer, gerant van Café Restaurant „De Rustende Jager" nogal te wensen overliet, kwam zijn overlijden voor velen onverwacht. De overledene werd 59 jaar. Vele jaren heeft hij, op de hem bekende wijze, „De Rus" geleid. Gisteren had op de Algemene Begraaf plaats de ter-aarde-bestelling plaats. Een grote schare vrienden en relaties toonden hun belangstelling. Talrijke bloemstukken dekten de baar. het „Klein Beginnnen" en „Abstract" met een solo van Sandar Bolten oogstte een geweldig succes. In „Esmerald" op muziek van Telemann lieten een aantal jeugdige balletsterren maar vooral de solisten, Marlies ten Ber ge, Svea Bijlsma en Jaqueline Poppe- laars zien wat men na enkele jaren van intensieve training kan bereiken. De bijna afgestudeerde leerlingen van de balletacadenmie Nel Roos uit Amster dam, deden hier met hun „Pas Seul", hun „Kasansky Fatari" en „Malaquena" er nog een schepje bovenop. Fris en eigentijds was ook de „Ameri- cain Jazz" van Greetje Klaassen. Na de pauze volgde het „Carnaval des Animaux" dat bijzonder goed voor het voetlicht werd gebracht. De beeldschone hoofdtooien en décors werden vervaar digd door Frans Bijlsma. Dit ontzettend leuke ballet werd door een groot aantal leerlingen van de Hei looër Balletschool met overtuiging ge bracht. Hierbij willen we even Loesje Schut noemen die op het laatste moment Mo nique van Vuuren moest vervangen in haar leeuwenrol. Maar ook de haan en de kippen, de schildpadden, de olifanten, de spring bok, de beeldschone vissen, de ezel, de vogels en de fossiel, kwamen voortref felijk over. De zwaantjes vormden een waar sluit stuk van een zeer goede uitvoering van de Heilooër Balletschool en eerlijk ge zegd waren we een beetje onder de in druk van de prestaties van de 12-jarige Svea Bijlsma, die het met hard werken nog heel ver zal kunnen brengen. De appel valt in deze niet ver van de boom. in de wedstrijd Nederlarid-Roemenië Vrijdag en zaterdag werd in Varsseveld de interlandwedstrijd Nederland- Roe menië gehouden. Opvallend was het dat de Nederlandse damesploeg met een klein verschil verloor Roemenië behaalde. 368.70 punten, Nederland kreeg 362.25 punten. Van „Klimop" waren in de ploeg opge nomen Ans Dekker en Joke Kos en As- trid Ranzijn deed buiten mededinging mee. Ans Dekker turnde gofed en stabiel. Resultaat: 73.70 punten en een gedeelde tweede plaats met de Roemeense Anca Grigoras. Joke Kos werd negende met 70.55 punten. Zij bleef daarmee ver be neden de verwachtingen. Astrid Ranzijn wist 65.70 punten te be halen. op donderdag 27 juni in „De Ark" Op donderdag 27 juni 's avonds om 9 uur vindt in de aula van de Christelijke school „De Ark" een afscheidsreceptie plaats voor het hoofd van deze school de heer A. Rietdijk. De heer Rietdijk is benoemd tot peadagoog didacticus bij de schooladvies- en begeleidingsdienst Drenthe Eerste prijs met promotie T.H.K. nam zondag j.l. deel aan _een concours, georganiseerd door „Arion" te Wijk aan Zee, t.g.v. het 75-jarig bestaan van deze vereniging. De groenjakkers eindigden als 2e van het gehele concours met 207% punt (de hoogste was „Tubantia" met 208 pun ten), met een goede eerste prijs. Een enorm resultaat, vooral wanneer men bedenkt dat dit gebeurde, slechts een paar maanden na aanschaf van een nieuw instrumentarium, hetgeen een ge weldige aanpassing heeft gevraagd. De meeste nummers die gespeeld werden, waren van de hand van instrukteur N. Beemster. T.H.K. is met deze prestatie tevens ge promoveerd Tevens werd in de show een tweede prijs behaald met 126 punten, terwijl tamboer-maitre Carla van Geelen als 3e geplaatste maitre van het gehele con cours uit de bus kwam. De afgelopen en komende tijd is het corps (zowel sr. als jr. bezig heel Heiloo met muzikale rondgangen- en shows te verrassen. Morgen 20 juni in het Open Huis Enige tijd geleden is opgericht de afde ling Heiloo van de Algemene Bond van Bejaarden. Er werd toen een voorlopig bestuur gekozen. Morgen, donderdag 20 juni om half acht, vindt in het Open Huis een bijeenkomst van deze Bond plaats.Men wil het be stuur uitbreiden tot vijf leden. Om de bijeenkomst een gezellig karakter te ge ven is er naast de bespreking van enkele organisatorische zaken, voordracht en zal er een kopje koffie worden geser veerd. Het bestuur verwacht een flinke belang stelling ook van hen die nog geen lid zijn. EGMOND AAN DE HOEF Bij gelegenheid van de promotie van de muziekvereniging „Lamoraal van Eg- mond" naar de hoogste afdeling, vindt er op vrijdag 21 juni, om half negen een promotieconcert plaats in het Dorps huis te Egmond aan de Hoef. Er is dan ook gelegenheid de dirigent en het be stuur te feliciteren met dit grote succes. De Coöp. Raiffeisebank „Heiloo" W.A. houdt op donderdag 20 juni haar alge mene jaarvergadering in het Open Huis. In een voorbeschouwing tot het finan cieel verslag schrijft .het bestuur onder andere „Voor wat betreft, de kredietverlening kan worden opgemerkt dat de verhoog de vraag naar woningbouwleningen, welke reeds in 1972 inzette, in het ver slagjaar 1973 aanhield. Bovendien ver toonde de agrarische sector een sterkere vraag naar leningen, tengevolge van het in werking treden van de rentesubsidie regeling en de gunstige prijsontwikke ling in de landbouw. Bij de spaargelden daarentegen viel een duidelijke verzwakking van de groei te constateren; hoewel in het eerste half jaar door verschillende factoren toch nog niet van een teleurstellende ont wikkeling kon worden gesproken, trad in de tweede helft van dit jaar een zeer sterke kentering op in de besparingen. Het aantal leden steeg tot 771, het aan tal spaarrekeningen tot 4940. Aan spaar gelden werd de bank toevertrouwd over 1973, 17.299.000.Aan rente werd in 1973 uitgekeerd 439.272. Het winstsaldo, over het vorig jaar, wil het bestuur toevoegen aan de algemene reserve, het was 46.825.Zowel het aftredend lid van het bestuur, de heer N. Mooy, als het aftredend lid van de Raad van Toezicht de heer H. A .J Hemmer zijn herkiesbaar. Vrijdag 14 juni nam de Radboudschool afscheid van zuster A. Groot, die na een zeer werkzaam leven in het onderwijs met pensioen gaat. De laatste 4 jaar was zr. Groot verbon den aan de Radboudschool in Heiloo, waar zij de „eerste klassertjes" met in tens veel plezier en aandacht onder haar hoede nam. Ter gelegenheid van dit afscheid was er 's morgens om 11 uur een eucharistie viering in de H. Moeder Godskerk, waar na in intieme kring een koffiemaaltijd volgde bij de zusters Juliaantjes aan de Hoogeweg. 's Middags voerden leerlingen van de eerste 4 klassen een musical op in de Benedictusschool en wel „Jan Klaassen in speelgoedland". Deze leuke musical werd ingestudeerd door mej. Noom. Het afscheid van zuster Groot betekent voor de leerkrachten van de Radboud school afscheid nemen van een zeer pret tige kollega en ook de eerste klassertjes hebben haar leren kennen als een trou we hulp die hen nooit in de steek liet, vooral niet wanneer ze niet zo best kon den meekomen. Het kontakt met de ouders werd door zuster Groot altijd zelf gezocht. Eerst op de fiets en later in haar Dafje, want op 62 jarige leeftijd haalde ze nog maar even haar rijbewijs, ging ze thuis met de ouders van „haar" kinderen, een praatje maken. Met ditzelfde Dafje hoopt zus ter Groot straks in Tilburg, waar ze te rugkeert bij de „Zusters van de Liefde", nog veel voor de bejaarden te kunnen doen want zowel kinderen als bejaarden liggen haar na aan het hart. Zuster Groot begon haar loopbaan als hoofd van een lagere school. Vanuit haar congregatie in Tilburg kreeg ze tot 3 maal toe de opdracht om een V.G.L.O.- school op te richten. Wanneer zo'n school eenmaal op poten stond begon het werk gewoon weer op nieuw. Van 1964 tot 1970 verrichtte zuster Groot dir.: W. J. J. GALLEE Officieel brkende opleiding voor het Cursusduur twee jaar - voor gevorderden één jaar Aanmelden en inlichtingen bij W. J. J. GALLEE, Kennemerstraatweg 133, tel. 31665 A. M. DE VRIES, Driestal 36, tel. 31842 TH. KAANDORP, Zeeweg 2, tel. 32086 van 24 tot 28 juni Het kruispunt Kanaalweg-Kennemer- straatweg-Stationsweg zal in de periode 24 juni - 28 juni 1974 worden geasfal teerd. Het gedeelte Stationsweg, gelegen tus sen de Breedelaan en de Kennemer straatweg zal dan tijdelijk voor alle ver keer - behalve voetgangers - worden" afgesloten. Het is mogelijk dat de werkzaamheden kortere of langere tijd in beslag zullen nemen dan de aangegeven periode. Hoewel er velen zullen zijn, die zich klaar gaan maken voor de vakantie, willen wij toch graag uw aandacht vra gen voor de kollekte van het Prins Bernhardfonds, de zgn. Anjerkollekte. Dit fonds steunt veel cultureel werk. Ook in Heiloo zijn er diverse instellin gen, die uit dit fonds steun hebben ont vangen. (o.a. muziekgezelschappen, de Heilooër Operettevereniging) Alleen wanneer plaatselijk een kollekte gehouden wordt, kan men een beroep doen op dit fonds. Vandaar ook, dat in Heiloo deze kollekte gehouden wordt en wel in de week van 24 juni - 29 juni a.s. Wij zijn erg blij, dat zich weer vele kol- lektanten beschikbaar hebben gesteld. Stelt u hen niet te leur en geef royaal. sociaal werk in Nijmegen en enthou siast gooide zij zich in dit totaal andere werk. Er werden zang- en hobbyclubs opgericht, en werden reisjes verzorgd voor bejaarden en carnavalsfeesten. Toch werd dit werk op een gegeven mo ment te zwaar. Er ging een sollicitatie brief naar Heiloo, de geboorteplaats van haar moeder, en op 1 oktober 1970 trad zuster Groot in dienst bij de Radboud school. Huisvesting werd er gevonden bij de zusters Juliaantjes en zuster Groot vertelde ons enthousiast hoe ze daar onmiddellijk als kind aan huis werd opgevangen. Zr. Groot, een bijna 66 jarige vrouw, die in haar hart en opvattingen over de hui dige jeugd en het moderne onderwijs bijzonder jong en laaiend enthousiast overkomt; een vrouw die straks als ge pensioneerde nog tijd te kort zal komen want naast het werken voor bejaarden zijn er nog talloze hobby's. In haar langdurige loopbaan in het on derwijs hebben zich tal van vernieuwin gen voorgedaan maar ditzelfde geldt eigenlijk ook voor het kloosterleven waar je je nu als mens volledig kunt ontplooien, veranderingen waar zuster Groot erg gelukkig mee is. Het afscheidsfeest van vrijdag is een geweldig fijn feest geworden voor zuster Groot. Het is vooral deze intense liefde voor de medemens die zuster Groot ook in Heiloo zo beminnelijk heeft gemaakt. Spaarrentetot De rSte, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 5% voor dagelijks opvraagbare tegoeden, tot 10 ovoor onze Vaste Termijn Spaarrekening (5 jaar vast). NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1