NIEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij van steeg H MMS TEL. 31313 3Gl_CLm_ cond^a mm// TAXI ZWART JS t ^nbm- kennemerstraatweg 334 t.o, kerkelaan heiloo tel.30815 Informatie over proefboring Openbare Bibliotheek ARCHIPLAN ARCHITECTENWINKEL Gratis bouw- en verbouw-advies. Kinderdagverblijf gehandi capten officieel geopend AFVALSTOFFEN Geslaagd VAMOR-Autorijschool FERN II 0ÜT Middenstandshandelsschool - Heiloo NMBDENSTANDS - DIPLOMA Knappe en muzikale vertolking „Verhoogde vraag naar woningbouw-leningen" Fofo - WUIJTS - Optiek 's Maandags de gehele dag gesloten. Geslaagd Afkoopregeling rentekaarten Weer viertal concerten met solisten van naam Juffrouw Riet Valkering werd eens fijn in de bloemetjes gezet RAB0-BANK GROOTSTE SPAARBANK VAN HET LAND Huishoudschool „St. Agues" Het misbruik maken van poortjes Stopverbod Raadhuisweg blijft gehandhaafd Drie nieuw benoemde onderwijzers J. J. PANTEKOEK, Ing. Komt u eens even langs Zéér interessant, Uwkledingadviseui HERENMODE HEILOO ALTIJD IETS APARTS! guus van der linden bloemsierkunst Nog belangstelling voor 3-hoog-flatjes Grote belangstelling bij afscheid van hoofd „De Ark" school Verslag van de B.B., over 1968, nog in behandeling U weet toch dat kopieën voor de „Uitkijkpost" maandagavond 6 uur in ons bezit moeten zijn 32e JAARGANG NO. 14 3 JULI 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze itrant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef. Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. a.s. vrijdag 4 juli om 8 uur Vorige week schreven wij uitvoerig over een proefboring in onze gemeente, door Amoco. In dit verband herinneren we aan een bijeenkomst, op a.s. vrijdag avond (4 juli) om 8 uur, waar door des kundigen informatie wordt gegeven over deze proefboring aan de Nijenburger- weg. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van Openbare Werken aan de Kanaalweg. Een ieder die belangstel ling heeft voor deze proefboring wordt verwacht. Filiaal van 8 t/m 22 juli gesloten Wijziging openingsuren: Wegens vakantie is het filiaal (hoek Ewisweg - Pastoor van Muijenweg) ge sloten van 8 t/m 22 juli. kinderen in de eigen vertrouwde omge ving blijven, bij ouders, broers en zus ters. Men mag de ouders niet alleen la ten opdraaien bij de opvoeding van het kind. Een belangrijke ondersteuning van deze taak ligt bij het personeel van het dag verblijf - en specialisten. Een op de praktijk gericht dagprogramma zorgt daarvoor. Men moet er voor zorgen dat het gehandicapte kind in de samenle ving blijft. Het heeft er recht op zich zo goed mogelijk te ontplooien. In dit verband wees dhr. Veldkamp ook op het belang van de plaats van het dagverblijf: in een woonwijk. Spr. vond de plaats van „De Vijfhoek" dan ook ideaal. Samenvatting van voorzieningen Drs. Veldkamp greep de gelegenheid aan om er op te wijzen dat ordening van voorzieningen op het terrein van de ge handicapte noodzakelijk is, ook in de regio. Geopend woensdagmiddag van 2-4 uur, dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Westervveg - Stationsweg). Veel dankwoorden w erden gesproken „De Vijfhoek" een bijzonder aantrek kelijk verblijf voor de kinderen Drs. F. Veldkamp, hoofd van het bureau Noord-Holland van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, opende vrijdag officieel het kin- der-dagverblijf voor gehandicapten „De Vijfhoek" aan Het Vierkant. Naast vele genodigden waren er ver schillende ouders met hun kinderen. De officiële opening geschiedde na de toe spraak van drs. Veldkamp. Eén van de kinderen bood drs. Veldkamp een ballon aan. Het „oplaten" ervan en de ballon nen welke later uitgereikt werden aan de aanwezigen, bracht nogal wat hilari teit. Het bracht daardoor een onge dwongen sfeer in „De Vijfhoek". Bekroning van een stuk moeizaam werk De voorzitter van de Stichting Dagver blijven voor Gehandicapten, de heer J. J. Landman (oud-burgemeester van Koe dijk) releveerde de totstandkoming van het dagverblijf. Daaruit bleek dat een stuk moeizaam werk, door tal van men sen is verricht. Reeds in 1969 werd de eerste gedachte over een te stichten dagverblijf gelanceerd. Veel tegenslag over vestiging moest overwonnen wor den en veel overleg moest er plaats vin den op ambtelijk niveau. Dhr. Landman prees de grote medewerking van drs. Veldkamp en dienst medewerkster mevr. Linnenbank. Was men blij met de totstandkoming eind 1973 en het ingebruik nemen van het dagverblijf, een ware ramp was het toen 5 maanden geleden een deel van „De Vijfhoek" door brand werd ver woest. Dankbaar toonde dhr. Landman zich voor het fraaie gebouw dat nu toch geopend kon werden. Het is ontworpen door het architecten bureau D. Fieddérus te Enkhuizen en gebouwd door het aannemersbedrijf, de fa. G. Heijne en Zn. te Heiloo en de di verse onderaannemers. Dhr. Landman prees de grote inzet van allen die in de een of andere vorm meegewerkt hebben aan de totstandkoming van „De Vijf hoek". In dit verband noemde dhr. Land man ook het personeel van het dagver blijf onder leiding van mej. v. Hussen. Concretisering van een filosofie Drs. Veldkamp begon zijn toespraak met te zeggen dat wat hier tot stand is ge bracht een concretisering is van een filosofie. Hier is niet alleen gepraat maar ook gedaan wat noodzakelijk is voor het gehandicapte kind. Mede dank zij onze welvaart. Hij schetste de historische ont wikkeling van de allerlaatste jaren. Wat. voor goede opvangmogelijkheden waren er eigenlijk voor het gehandicapte kind? Die niet thuis, niet op school, niet op de werkplaats maar ook niet in een inrich ting een plaats kunnen vinden. Een scala van mogelijkheden moet er zijn, dat men als ouders kan kiezen, aldus dhr. Veld kamp. Hij vond het van belang dat de Drs. Veldkamp bood een wandversiering aan, wel bijzonder modern van struc tuur. „Met dit soort werken kun je alle kanten uit" en dus gaf drs. Veldkamp een uiteenzetting wat hij, symbolisch, in dit werk zag. De wethouder van Sociale Zaken van Heiloo, mevr. v. d. Zee-Mandersloot bracht de gelukwensen over van het ge meentebestuur. Zij bood een cassette recorder aan. De heer v. d. Graaf wilde namens de drie ouderverenigingen van dagverblij ven een eerste aanzet geven voob een huisbibliotheek, voor personeel en ou ders, en schonk 1000,Dhr. v. d. Graaf benadrukte de grote waardering van ouders voor wat het jonge personeel met hun kinderen doet. Nog enige sprekers voerden het woord en er volgden nog tal van geschenken w.o. een toezegging, dat de fa. Van 't Hof Blokker de prachtige tuin, welke het kinderdagverblijf omgeeft, van bol len zal gaan voorzien. Onder de aanwezige genodigden zagen we mede namens het gemeentebestuur de heer J. Bolten, wethouder van open bare werken, de heer G. H. A. de Zeeuw oud-wethouder van Alkmaar) namens de stichting Werkvoorziening Gehandi capten „De Hoef", de heer N. Mul, chef van de afdeling sociale zaken, de heer J. Bijkerk, bedrijfsleider van „Het Baaf- je", welke bémoeiienissen heeft met het bad in „De Vijfhoek" en ds. Ph. Ouwen- dijk. Voorts dokter H. D. Gransbergen die als adviseur optreedt van „De Vijf hoek". Vrieswijk 156 - Heiloo Telefoon 31103. GRATIS THEORIE dir.: W. J. J. GALLEE Officieel erkende opleiding voor het Cursusduur twee jaar - voor gevorderden één jaar Aanmelden en inlichtingen bij W. J. J. GALLEE, Kennemerstraatweg 133, tel. 31665 'A. M. DE VRIES, Driestal 36, tel. 31842 TH. KAANDORP, Zeeweg 2, tel. 32086 van werken voor orgel en liobo in de Witte Kerk De Stichting „Voor en met Orgel" te Haarlem had, tezamen met de kerkvoog dij van de Hervormde Gemeente, een concert gearrangeerd, in het kader van „Toer-in 1974", op dinsdag 25 juni jl. Voor een 75-tal toehoorders, waaronder burgemeester Hoekstra en zijn echtge note, bespeelde Dorthy de Rooy het Flentrop-orgel, terwijl de hoboïst Daan Admiraal enkele composities ten gehore bracht met begeleiding door de orga- niste. De eerder genoemde Stichting stelt zich ten doel mooie, doch dikwijls kleine kerkorgels en kerkgebouwen met een goede akoestische eigenschap te benut ten voor culturele manifestaties. Het Flentrop-orgel in de Witte Kerk is zulk een klein orgel met, uiteraard beperkte mogelijkheden. Daarbij was dan ook dit maal het geboden programma aange past. Wederom vielen de geheel eigen intona tie van het orgel en de goede akoestiek van de kerkruimte ons op, terwijl, mede dank zij de akoestiek, de hobo zeer fraai klonk. Zowel de organiste als de hoboïst gaven een zeer knappe en muzikaal zeer fraaie vertolking ten beste, waarvoor de toe hoorders hen beloonde met warm ap plaus. Op woensdag 17 juli vindt binnen het raam van „Toer-in 1974" een tweede concert plaats in de Witte Kerk. Daar over binnenkort meer. aldus verslag Coöp. Boerenleenbank Vorige week donderdag vergaderde de Coöperatieve Boerenleenbank W.A. in het N.K.J.B.-gebouw. Uit het jaarverslag, over 1973, blijkt dat dit jaar zich kenmerkte, enerzijds door een versnelling in het groeitempo van de kredietverlening en anderszijds een duidelijke afzwakking van de groei van de toevertrouwde middelen. „Voor wat betreft de kredietverlening kan worden opgemerkt dat de verhoogde vraag naar woningbouwleningen, welke reeds in 1972 inzette, in het verslagjaar aanhield. Bovendien vertoonde de agra rische sector een sterkere vraag naar leningen, aldus een deel van het jaar verslag. En verder: „Bij de spaargelden daarentegen viel een afzwakking van de groei te constateren; Jioewel in het eer- Heerenweg 151 - Heiloo Telefoon 31275 ROOT hoogeweg 72 - hei!oo-te!.02205-1541 I Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde onze oud-plaatsgenote mej. Nel ly van der Heuvel voor haar artsen examen. Onze plaatsgenoot de heer P. H. M. Roemer slaagde aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam voor zijn candidaatsexamen Sociale Geografie. ste halfjaar door verschillende factoren toch nog niet van een teleurstellende ontwikkeling kon worden gesproken, trad in de tweede helft van dit jaar een zeer sterke kentering op in de bespa ringen."^ Het verslag zegt dat één van de oorza ken van minder sparen is de voortduren de inflatie met een verminderde bereid heid tot sparen. Het bedrag aan spaar gelden, over kortere of langere termijn de bank toevertrouwd is 20.377.415, -. De rentelasten ad 1.166.742,omvat ten naast de rente over toevertrouwde middelen tevens de aan de algemene reserve toegevoegde rente. Over 1973 was er een winstsalclo van 87.321,Besloten werd dit bedrag te bestemmen voor het fonds winstuitke ringen en toe te voegen aan de algemene reserve. De directeur van de bank, de heer P. A. M. van Kempen, gaf een toelichting op het jaarverslag. Door de voorzitter maar ook door de directeur werd dank ge bracht aan de medewerkers in en buiten de bank. Het ledental steeg van 417 naar 494; het aantal spaarrekeningen van 5977 tot 6042 en het aantal leningen van 713 naar 727. De heer G. A. Kaandorp werd herkozen als lid van het bestuur en de heer C. A. Kuyper als lid van de Raad van Toe zicht. De vergadering werd geleid door de heer C. A. Bakker, had een vlot verloop en was, naar huidige begrippen, goed be zocht. Op 1 juli begint de laatste periode van de afkoopregeling voor de vroegere be zitters van rentekaarten. Deze keer zijn ook zij aan de beurt die in een der jaren 1925 t/m 1930 zijn ge boren en wier ouderdomsrente bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd minder dan 60,per jaar zou bedragen. In de praktijk wil dit zeggen dat in de meeste van deze gevallen alleen dan afkoop plaats vindt als in totaal minder dan voor 286,is geplakt. Om het aan rentezegels geplakte bedrag (vermeerderd met interest) terug te krijgen, kan men zich wenden tot de Raden van Arbeid. Aanvraagformulieren met toelichting zijn daar en op alle post kantoren te verkrijgen. De mogelijkheid tot aanvragen geldt ook nog voor hen die in vorige uitbetalings perioden aan de beurt zijn geweest, maar tot nu toe hebben verzuimd een aan vraag in te dienen. Dirigent o.a. André Vandernoot In het seizoen 1974-'75 zijn er weer een viertal abonnementsconcerten van de Stichting „De Heilooër Kring" en wel op 25 september, 6 november 1974 en 8 januari en 5 maart 1975. Ze vinden weer plaats in de aula van het Psychia trisch Centrum „St. Willibrord" en van gen aan om kwart over acht. De eerste drie concerten worden gediri geerd door André Vandernoot die het vorige seizoen het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest zo uitstekend leidde. Op het eerste concert is de vioolsolist Gijsbert Beths. Het programma is als volgt samengesteld: Wagner - Ouvertu re „Rienzi"; Katchaturian - Vioolcon cert; Van Beethoven - 5e symphonie. Op het tweede concert treedt als soliste op de harpiste Susanna Mildonian. Het programma ziet er als volgt uit: Joh. Seb. Bach - Suite no. 2 in h-moll; Boiel- dieu - Harpconcert; Haydn - Symfonie no. 104. Het eerste concert in het nieuwe jaar heeft als solist Hans Richter-Haaser (pi ano). Het is een programma van werken van W. A. Mozart, n!.: Serenade KV 388 voor 8 blazers; pianoconcert KV 466 in d kl. t.; Symfonie no. 41 in C gr. t. „Ju piter". Het laatste van de vier abonnements concerten heeft de bekende Nederlandse pianist Daniël Wayenberg als solist. Een solist welke het afgelopen seizoen zoveel succes oogstte in Heiloo. Hij speelt het pianoconcert no. 2 van Joh. Brahms. Het orkest speelt voorts; Wagenaar - Ouver ture „Cyrano de Bergerac"; Mendels sohn - Symfonie no. 4 „Italiaanse". Noodgedwongen verhoging van abonnementsprijzen De prijzen der plaatsen moeten noodge dwongen worden verhoogd in verband met de gestegen kosten en zullen be dragen: 18.voor een normaal abon nement; 9,- voor een abonnement t.b.v. hen die dagonderwijs volgen; 6. voor een losse kaart. Voor abonnementen kan men zich wen den tot de administratie van „De Hei looër Kring", Patrijsakkers 36 (de heer A. Amsterdam), tel. 31722 (na 15 augus tus Vrieswijk 190). Afgelopen vrijdag nam „juf" Valkering afscheid van de Franciscuskleuterschool. Verschillende genodigden waaronder fa milie, pastor Reus, het schoolbestuur en de ouders vierden samen met de kinde ren en uiteraard de juffrouw dit zo ver rassende feest. „Haar" kleuters brachten verschillende zangstukjes en voordrachten naar voren waaronder een bloemenhulde. Namens de ouders werd een tuinset aangeboden. Het schoolbestuur bracht hun dank in de vorm van een prachtige wereldatlas. De altijd zo bescheiden juffrouw be dankte na afloop iedereen voor de on vergetelijke dag. Riet Valkering hoopt in september in het huwelijksbootje te gaan. Fusie voltrekt zich in gunstige zin Op de algemene vergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Heiloo" W.A., heeft de directeur, de heer J. H. Stasse een groot aantal mededelingen gedaan. In de allereerste plaats schetste hij de ontwikkeling van de bank die evenals de bespreking over fusie met de andere coöperatieve bank in Heiloo gunstig ver- lóopt. Wanneer een algehele fusie tot stand zal komen kon hij de aanwezigen niet meedelen. Landelijk fuseren er zo'n 50 banken. In 1133 plaatsen zijn 3130 vestigingen met 18.000 „man" personeel. Het balanstotaal wijst nu een bedrag aan van 30 miljard. In Nederland wordt voor 42% bij Rabobanken gespaard De heer Stasse vertelde, kennelijk een beetje trots, dat de Rabobanken de grootste spaarbanken zijn in Nederland. 6 Miljoen spaarders met 42% van het gespaarde geld. En met 1.8 miljoen re keninghouders. Het gemiddeld" spaarbe- drag ligt in Pleiloo hoger dan in het land. Ten aanzien van het rentepercentage van uit te lenen geld was de heer Stasse niet optimistisch. Tegen 1 januari zou dat nog wel eens op kunnen lopen tot 101/2%. Naar aanleiding van een vraag, dat in Amerika toch al de tendens aan wezig is van daling, zei dhr. Stasse te hopen dat dit ook in Nederland het ge val zal zijn. Dank aan medewerkers Dhr. Stasse bracht dank aan zijn staf van medewerkers en het bestuur voor de goede en prettige samenwerking. Na 14 jaar gaat de plaatsvervangend direc teur, mevrouw M. Leeuwenkamp-Frans, binnenkort de bank verlaten. De aftredende leden van het bestuur en de Raad van Toezicht, resp. de heren N. Mooy en H. A. J. Hemmer, werden bij acclamatie herkozen. Het winstsaldo over 1973 wordt toege voegd aan de reserve. Tal van vragen werden gesteld en de11 heer Stasse beantwoordde deze vragen uitvoerig op de hem bekende eenvoudige wijze. De heer G. Hommes leidde deze korte vergadering. Pastoor van Muijenw eg 16, Heiloo Op vrijdag 28 juni werden de eind-diplo ma's 3-jarige opleiding uitgereikt. Alle candidaten waren geslaagd. Het P-diploma (overwegend praktisch opgeleiden) werd uitgereikt aan: Marjan Abbo, Brigitta Castricum, Mar- ja Groot, Ada Kaandorp, Gieny Kem- pers, Ans Kuiper, Hannie Molenaar, Lia Onderwater, Wanda Peppinck, Helma Stet, Irma v. d. Velden, Truus Wessel en Ella de Wit. Het T-diploma (overwegend theoretisch opgeleiden) werd uitgereikt aan: Bea Baltus, Anja Bobeldijk, Ria Buys, Anja Heijne, Lia Hoogland, Els Kleef, Annettê Kraakman, Marry Kuijs, Marja Nanne, Rita Olbers, Marion Post, Nellie Scholten, Angelica van Toor, Anja Valé, Janny van Vlimmeren en Marja Zoon. Hiermede is een eind gekomen aan de 3-jarige opleiding. In 1975 zullen er geen eind-examens zijn. In 1976 zullen voor het eerst de eind-diploma's VIER-jarige opleiding worden uitgereikt. niet zo gemakkelijk op te lossen Het ongewenste gebruik maken van „poortjes" (voor achteringangen van huizen) is blijkbaar niet zo gemakkelijk op te lossen. Vorig jaar op een vergade ring van de woningbouwvereniging „St. Willibrord" werd dit euvel aan de orde gesteld. Het gebeurde weer op de laatst gehouden jaarvergadering. Er wordt o.a. door poortjes gereden met brommers met alle gevaren van dien. „Kan de gemeente of de politie daar niets aan doen?" was een vraag. Voorzitter J. Bolten vond dat dit juist een taak was van de buurtbewoners zelf. „Laat men in de wijk daarover gaan praten" was zijn advies. Dat dit praten en maatregelen nemen niet zo gemakkelijk is bleek, tot voor kort, in een woonwijk met particuliere woningen. Tenslotte werd er een paaltje geplaatst, zodat men het poortje niet meer rijdend als verbindingsweg kan gebruiken. De raad ging vrijdagavond akkoord met een voorstel van burg. en weth. om het stopverbod op de Raadhuisweg te hand haven. De raad ging nu niet in op de bezwaren welke ondernemers van deze weg in een brief, en op andere wijze ge uit hadden. Op 11 juni heeft het college een bespreking gehad met Raadhuisweg- ondernemers. De raad had er blijkbaar geen behoefte aan om over 't een en ander nog te dis cussiëren, zoals al eens was gebeurd in een vorige raadsvergadering. Zij ging akkoord met het standpunt van B. en W. aan de Chr. basisschool „De Ark" Niet minder dan drie veranderingen in de bezetting van het onderwijzend per soneel aan de christelijke basisschool „De Ark" zullen met het ingaan van het nieuwe schooljaar plaats hebben. Het hoofd der school, de heer A. Riet dijk, zal vervangen worden door de be noeming van de heer G. Lochem, onder wijzer te Aarlanderveen, de heer Assen berg wordt vervangen door de heer Schilperoort uit Leidschendam en in de plaats voor mej. Sluis komt mej. Bakker uit Alkmaar. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316.- HEILOO prees dhr. Rietdijk voor zijn grote ijver, zijn toewijding en zijn hardnekkig ijveren voor bepaalde veranderingen in het on derwijs. Hij heeft van „De Ark" een moderne school gemaakt, waar de kin deren zich ook gelukkig voelden. Veel van zijn denkbeelden heeft hij ook in dit rayon kunnen overdragen. Namens de oudercommissie sprak dhr. Van Deventer. Spr. zei dat dhr. Rietdijk bij zijn werk geleid werd door geloof, hoop en liefde, en hij voegde er nog aan toe dat de liefde dan wel het grootste was. De heer Sinke, hoofd van de Rehoboth- school sprak namens het onderwijzend personeel. Hij zei dat dhr. Rietdijk voor velen een voorbeeld was. „BJij dat ik al deze dingen heb mogen doen" Dhr. Rietdijk zei in zijn dankwoord dat. hij liever niet wilde ingaan op alle lof uitingen tot hem gericht. „Ik ben blij dat ik al deze dingen heb mogen doen". Dankte voor de enorme steun welke hij bij zijn werk had mogen ontvangen. Bij voorbeeld van de inspecteurs van het lager onderwijs, van collega's en van be stuur en oudercommissie. De heer Rietdijk bracht dank aan het gemeentebestuur. Deze afscheidsreceptie werd ook bijge woond door de predikanten Van Dam en Ouwendijk. 's Middags was er een afscheidsfeest in de aula van de school. Onder andere Heerenweg 140 - Heiloo Telefoon 072-33308 kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 Zoals wij reeds meedeelden, maar wat ook tot uiting kwam in advertenties van de woningbouwverenigingen „Volkshuis vesting" en „St. Willibrord", kon men zich opgeven voor een flatje aan het verlengde van de Pastoor van Muijen weg; flatjes in twee en drie woonlagen gebouwd, die mogelijk aan het einde van dit jaar gereed komen. Men wijst óns er op dat belangstellenden voor flatjes voor de derde verdieping zich nog kun nen melden. Voor bejaarden niet zo aan trekkelijk maar bijvoorbeeld wel voor onvolledige gezinnen of jonge echtparen. Men dient zich hiervoor te wenden tot de secretarissen van de genoemde wo ningbouwverenigingen. Prachtige kadoos voor dhr. A. Rietdijk Voor de afscheidsreceptie donderdag avond, ter gelegenheid van het vertrek van de heer A. Rietdijk als hoofd van de christelijke basisschool „De Ark", be stond grote belangstelling. Naast vele ouders kwamen ook vele personen uit onderwijskringen dhr. Rietdijk en zijn echtgenote de hand drukken. Aangeboden werden naast bloemen voor mevr. Rietdijk een aantal prachtige ka- doos, zoals een cassette-recorder en een pick-up. Grote waardering voor dhr. Rietdijk's werk in Heiloo De voorzitter van de Ver. v. Chr. Natio naal onderwijs, de heer L. A. Strengholt, werd, o.l.v. enkele ouders, de musical „Dwaze dingen in Damsterland" opge voerd en werd er verder gezongen en gespeeld. Verder werd een kado aange boden. Niet ten onrechte wordt de Bescherming Bevolking, kortweg de B.B., bekritiseerd. Scherp bekritiseerd in gemeenteraden maar ook daarbuiten. Gemeenten wor den verplicht gelden voor de B.B. te vo teren. Als zij dat niet doen dan worden hun begrotingen door Gedeputeerde Sta ten niet goedgekeurd. Voor 1974 staat er in Heiloo op de begroting een bedrag van 11.572,55, zijnde een kringbijdrage van 53 cent per inwoner. De heer Hoogland vroeg zich vrijdag avond opnieuw af hoe het eigenlijk staat met de verslagen van deze B.B. Die van 1968 is namelijk nog niet binnen! Burgemeester Hoekstra deelde mee, dat het vele werk van de betrokken ambte naren oorzaak moet zijn van deze ver traagde verslaggeving. Deze mededeling bracht merkbare verwondering bij de raadsleden. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEfiN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1