NIEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij STAATSLOTERIJ condeiMf TEL. 31313 jeïhandeï Alkmaar TAXI ZWART ARCHIPLAN architektenwmkel Middenstandshandelsschool Heiloo op verlovingsringen z^jsjb. kennemerstraatweg 334 t.o.kerkelaan heiloo tel.30815 Boerderij P. Frans geheel afgebrand Delen van Westerweg en Zanderslootweg omgebogen MIDDENSTANDS - DIPLOMA Sigarettenautomaat doel voor paar jongelui Autobestuurder gaf geen voorrang Geslaagd 20% KORTING JUWELIER I gr üeriman PK KwcscicS A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 627e loterij maandag 5 aisgusfus a.s. Dansschool Jack en Tiny Smit De heer H. Overduijn plotseling overleden Geloofsbrieven raadsleden onderzocht Uitbreiding sportveldencom plex „Het Vennewater" Meeste mannen in de leeftijdsgroep van 50-60 jaar in het ziekenhuis ALTIJD IETS APARTS! guus van der linden bloemsierkunst „Grijs op reis" Geslaagd Avond-rywieltweedaagse De Jenaplanschool Een paar wandelroutes Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet RKEEOI Abonné's van „De Telegraaf" en „De Courant Nieuws van de Dag" „TIKA" nnax het in GEZELLIGE PLATEN J.J. PANTEKOEK, Ing. Nutsspaarbank Heiloo AFVALSTOFFEN Kermis begon onder ideale weersomstandigheden VAN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT Architectenwinkel goed aangeslagen in Heiloo f gratis bouw- en verbouwadvies voor 32e JAARGANG NO. 18 31 JULI 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef. Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. LkJNBM Oorzaak nog duister Op de grens van Alkmaar - Heiloo, op de Kennemerstraatweg, brandde van vrijdag op zaterdagnacht de boerderij van de fam. Frans af. Enige weken ge leden overleed de heer P. Frans en sinds die tijd werd de grote boerderij niet meer bewoond. Deskundigen schatten de scha de op zo'n 200 a 250 duizend gulden. Omwonenden zagen omstreeks half twee een begin van brand aan de achterzijde van de boerderij. Zij waarschuwden tege lijkertijd de brandweer van Alkmaar en Heiloo die praktisch gelijk en snel arri veerden. Met een negental stralen ging men de brand te lijf. Er viel toen eigen lijk al niet veel meer te redden. Om kwart over drie was het bekeken; van de grote boerderij stond toen niet veel meer overeind. De belangrijkste taak yras toen nog om belendende percelen waaronder een be drijfsgebouw met rieten dak niet door de brand te laten aantasten. Met een negen tal waterstralen werd gestreden tegen de enorme vuurzee. Naast water uit een brandkraan werd weer water aange voerd uit de honderden meters verder gelegen Zandersloot. voor het tot stand komen van randweg Voor de totstandkoming van de randweg, welke in aanleg is tussen Heiloo en Alk maar, werd het noodzakelijk dat delen van de Westerweg en de Zanderslootweg omgebogen werden. Een randweg lopen de o.a. vanaf de Kennemerstraatweg (aansluiting gevende op de Heilooër Tol weg) over een verbrede Regulierslaan tot de Zanderslootweg en vervolgens aangelegd aan de zuidzijde van de Regu lierslaan, van Zanderslootweg tot de spoorlijn Uitgeest-Alkmaar. Voor deze aanleg moesten enige riante huizen, gelegen aan de zuidzijde van de Regulierslaan, verdwijnen. Om een kruising te vermijden met de Zanderslootweg, een bijzonder aantrek kelijke verbinding van Heiloo met Alk maar, voor voetgangers en wielrijders is een tunneltje in aanbouw, iets ten wes ten van de bestaande Zanderslootweg. De weg zal zodoende, daar ter plaatse, iets gaan afwijken van de bestaande. Het verkeer op de randweg gaat via een tunnel onder de reeds genoemde spoor lijn maar ook onder dat van het Wester- wegverkeer. Want om een kruising rand- dir.: W. J. J. GALLEE Officieel erkende opleiding voor het Cursusduur twee jaar - voor gevorderden één jaar Aanmelden en inlichtingen bij W. J. J. GALLEE, Kennemerstraatweg 133, tel. 31665 A. M. DE VRIES, Driestal 36, tel. 31842 TH. KAANDORP, Zeeweg 2, tel. 32086 De Alkmaarse brandweer bleef nog lan ge tijd het smeulende hooi nat houden. Over de oorzaak tast men nog volledig in het duister. Hooibroei sluit men uit. Men veronderstelt dat de brand is ont staan in een zgn. rommelruimte. Het is moeilijk na te gaan of soms kortsluiting de oorzaak is geweest. Op de plaats van de brand vertelde men ons dat er al direkt „kapers op de kust" Waren, die kennelijk de bedoeling zou den hebben gehad met gereedschap er vandoor te kunnen gaan. Bevestiging konden wij daarvan niet krijgen. Achtervolgd door branden Naast veel menselijke tegenslagen is de familie Frans de laatste jaren ook ach tervolgd door branden. Brand in een boerderij, nu nog bewoond door mevr. Frans-Wagenaar aan de Kooimeerlaan, het afbranden van een verpachte boer derij aan de Boekelermeerweg en nu deze boerderij aan de Kennemerstraatweg. Eigenaar (ondernemer) gewond bij „confrontatie" Twee jongelui waren 's nachts een siga rettenautomaat van Supermarkt Kaan dorp aan de Westerweg, aan het force ren. Zij werden bij hun streven gestoord door de fam. Kaandorp. De heer Kaan dorp zette op zijn fiets de achtervolging in. Op de Stationsweg had een confron tatie plaats tussen de twee jongelui en dhr. Kaandorp. Het gevolg was een Vechtpartij.Zelfs werd dhr. Kaandorp daarbij een scherp voorwerp op de borst gezet. De door mevr. Kaandorp gewaarschuwde politie probeerde de jongelui te achter volgen, echter zonder resultaat. Ook po litie van elders werd daarbij ingescha keld. De vechtpartij liep voor dhr. Kaan dorp betrekkelijk goed af. Gevolg: twee jonge mensen naar het ziekenhuis Een autobestuurder uit Heiloo, rijdende op de Kennemerstraatweg gaf geen voor rang aan de 23-jarige bromfietsberijder J.O. uit Utrecht met als'duo-passagier dë 21-jarige mej. C.B. Een aanrijding was het gevolg. Beide bromfietsberijders werden ernstig gewond; O. een sleutel- beenfraktuur en mej. B. een gebroken been. Beiden werden overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERJEEN, enz, Op 25 juni jl. werd met succes examen afgelegd voor het praktijk-diploma Ne derlandse Handelscorrespondentie door de dames C. Baltus Egmond-Binnen, me vrouw K. C. A. Relyveld, mej. A. Nanne Heiloo, C. Pepping en H. Pepping Egm. a/d Hoef, A. van Schooten Heiloo, A. van der Stoop Alkmaar, C. Twisk Castricum, E. Ursem en E. Wonder Heiloo. Eveneens de heren A. Debrichy Heiloo en M. Mol te Castricum. Op hetzelfde examen behaalde het prak tijkdiploma Engelse Handelscorrespon dentie mevr. W. Blokker-Zwart en de heer A. Debrichy, beiden uit Heiloo. Zij werden opgeleid door Instituut Domp- vloet te Heiloo. Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 072-30799 DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 072-32447 - POSTGIRO 422217 weg-Westerweg te voorkomen werd dat noodzakelijk. De Westerweg buigt, vanaf de grens Heiloo-Alkmaar in westelijke richting tot langs de spoorlijn, om daar na weer in oostelijke richting af te bui gen. Deze weg, 6 m breed, is al klaar, zodat binnenkort de randweg, tussen Zanderslootweg en de tunnel, geheel uit gevoerd kan worden. De werkzaamheden rond de aanleg van deze weg worden uitgevoerd door de fa. G. P. Groot Zn. B.V. (Heiloo). Dansschool Smit opent weer de inschrij ving voor nieuwe clubs beginners en ge vorderden welke eind augustus zullen aanvangen. Dansschool Smit, welke een erkende dansschool is door C.R.M. en geleid wordt door internationaal gedi plomeerde leraren, bepaalt zich dan ook tot het meest perfekte dansonderwijs zodat de leerling na afloop der cursus overal ter wereld mee kan komen. De stijldans in weer in en daarnaast vormen Cha Cha Cha - Jive en Rumba een uitgekiend dansprogramma. Maar ook de gezelligheid spreekt een woordje mee. In sfeervolle omgeving, met fijne muziek en vlotte jongelui leert men spe lenderwijs dansen, waar men altijd ple zier van zal beleven. Ook voor gehuwde paren komen er dit seizoen weer clubs zowel voor beginners als gevorderden. Deze clubs zullen medio september aanvangen. Voor inschrijving leze. men de adverten ties in dit blad. was penningmeester van de s.v. „De Foresters" Vorige week overleed plotseling de heer H. Overduijn op 51-jarige leeftijd. Dhr. Overduijn heeft veel en uitstekend werk verricht in de s.v. „De Foresters" o.a. als wedstrijd-secretaris en de laatste tijd als penningmeester van deze grote sportvereniging. Van alle 17 gekozen leden in orde bevonden In de laatstgehouden raadsvergadering werden de geloofsbrieven van de op 29 mei gekozen raadsleden door een speciale raadscommissie onderzocht. Zij werden allen in orde bevonden. Maandag begonnen; medio oktober gereed De fa. J. H. Zonneveld B.V. is maandag morgen begonnen met de werkzaamhe den tot uitbreiding van het sportvelden complex „Het Vennewater". Thans zijn daar aanwezig twee hockeyvelden, in ge bruik van de Hockeyclub „De Terriërs" en een groot parkeerterrein. De uitbrei ding omvat thans o.a. de aanleg van een derde hockeyveld en een voetbalveld. Het derde hockeyveld komt naast de bestaande velden te liggen. 13.000 kubieke meter grond moet verzet worden, 2300 meter aan draineerbuizen moeten gelegd worden en een oppervlak te van 15.000 vierkante meter moet in gezaaid worden. De kosten hiervan zij: pl.m. 100.000, De gemeente gaat zelf de beplanting rond de velden verzorgen, 11.000 m-\ Medio oktober moet de aanleg van de velden gereed zijn; mogelijk dat ze be speelbaar zullen zijn bij de aanvang van het wedstrijdseizoen 1975-'76. De mogelijkheid is aanwezig om tezijner- tijd „Het Vennewater" nog verder uit te breiden. Zoals bekend mag worden ver ondersteld ligt het ook in de bedoeling daar een sporthal te bouwen. Uit het jaarverslag over 1973 van de Algemene Vereniging voor Ziekenhuis- verpleging Noord-Holland-Noord blijkt dat het ledental is toegenomen met ruim 3000 leden. In velerlei opzicht is het vo rig jaar goed verlopen voor de Vereni ging Gezinsuitbreiding. Gezien de uit breiding van het werk werd besloten de kantoorruimte uit te breiden met het perceel Emmastraat 41. Uit de gegevens uit het jaarverslag blijkt dat de meeste mannen in het ziekenhuis werden opgenomen in de leeftijdsgroep van 50 tot 60 jaar, bij de vrouwen lag deze tussen de 30 en 40 jaar. De gemid delde verpleegduur in ziekenhuizen was bij de mannen 14.7 dagen, bij de vrouwen ongeveer een halve dag hoger. Afscheid van direkteur Vorige maand nam de Alg. Ver. voor Ziekenhuisverpleging afscheid van haar direkteur, onze plaatsgenoot de heer J. J. van Lienen. De heer Van Lienen bereikte de pensioengerechtigde leeftijd en had de wens te kennen gegeven het afscheid in intieme kring te vieren. Vele jaren was de heer Van Lienen directeur; voor die tijd procuratiehouder bij de Hoornse Bank te Alkmaar. kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Bejaardenbond verzet zich tegen dagblad-stunt Onder het kopje „Dagblad-stunt grijs op reis" lazen we in „Levensavond", het maandblad van de Katholieke Bonden van Bejaarden en Gepensioneerden het volgende: „Een dagblad, met hoofdzetel in het wes ten van het land, heeft een bespreking gehad met afgevaardigden van de vier nationale bejaardenbonden, samenwer kend is het Cosbo, betreffende een com merciële propagandastunt. Om nl. enkele duizenden bejaarden een week vakantie te bezorgen in Spanje. Heen- en terug tocht per vliegtuig. Nagestreefd doel een miljoen gulden bij elkaar te krijgen, via een reeks wekelijkse artikelen. Afgezien van de praktisch onmogelijke taak om uit de 400.000 georganiseerde leden of uit de meer den een miljoen tel lende groep A.O.W.-ers 3.000 personen voor een dergelijke vakantieweek te se lecteren hebben de vier bejaardenbonden zich principieel tegen deze dagblad-stunt opgesteld. Na jarenlang „vechten" voor een verbe tering van de financiële positie, zijn de bejaarden met medewerking van rege ring en parlement in elk geval op een minimum-niveau gekomen. Afdelingen en onderafdelingen van de bonden organi seren al dan niet via eigen reiscommis sies dagtochten, binnen- en buitenlandse reizen, waarmee vele miljoenen guldens zijn gemoeid. Dit vakantiewerk wensen de georganiseerden in volle zelfstandig heid te handhaven. Meedoen aan de hierboven gesignaleerde commerciële stunt betekent een terug vallen op een appèl aan de goedgeefsheid van een bepaalde lezerskring, tot het storten van een zeker bedrag, daartoe geanimeerd door emotioneel gestelde ar tikelen, ten bate van „die arme oudjes". Men schijnt het gehalte van de 400.000 georganiseerden nog maar weinig te ken nen. In ieder geval hebben de bejaarden bonden medewerking aan deze aktie ge weigerd. Het dagblad schijnt het plan toch - zij het via andere kanalen - door te willen zetten. Het Uniebestuur, als partner van het Cosbo, hecht er waarde aan, via het or gaan „Levensavond", overkoepelend maandblad der vijf katholieke diocesane bonden, de leden van de voorgenomen dagblad-stunt en de afwijzing daarvan op de hoogte te stellen." Bij de gehouden examens te Utrecht slaagde onze plaatsgenote mej. Gonda de Waard voor het examen costumière. Op dinsdagavond 6 en donderdagavond 8 augustus wordt een zgn. fietstweedaag- se door de Alkmaarse IJsclub gehouden en wel beide avonden over 30 km. Men kan beide avonden starten vanaf café-restaurant „Houtzicht", Kennemer straatweg 157 te Alkmaar, t.o. het A.Z.- terrein tussen half zeven en zeven uur 's avonds. Voor degene die op een van de avonden verhinderd is wordt op vrijdagavond 9 augustus een inhaalavond gehouden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot: D. Bakker, Burenweg 8 Heiloo, tel. 072-32539. Werken in groepsverband belangrijk Alhoewel in Nederland al zo'n 60 Jena planscholen bestaan, komt hier en daar de onderwijsvorm van deze scholen in discussie. Een reden voor ons ook in onze „Uitkijkpost" enige aandacht eraan te besteden. Hier volgen enige gegevens. Bij de Jenaplan-school is alles - ook de onderwijs-leertaak - ondergeschikt aan het opvoedingsdoel. Ook de Jenaplanschool kent een zgn. „onderbouw", waar kindéren van de eer ste drie leerjaren bij elkaar zitten en een „bovenbouw" voor de oudere-jaars. Elk kind zit in een „stamgroep". Een groep van zo'n 20 a 30 kinderen - 1ste-, 2e en 3e-jaars of 4e-, 5e- en 6e-jaars - die een leefgemeenschap binnen de school vormen. Alles wat een kind leert of doet wordt ingebracht in de „stam groep". Leert de Montessorischool het kind alles zelf te doen - bij de Jenaplanschool is het samenwerken in de groep belangrij ker. De Jenaplanschool kent vier peda gogische situatieshet gesprek, het werk, het spel en de viering. Binnen deze situ aties, die pedagogisch zó geordend zijn dat ieder lid van de gemeenschap wordt uitgedaagd individueel bezig te zijn, speelt het schoolgebeuren zich af. Een gesprek- of spelsituatie waaraan de hele stamgroep - ook de leerkracht - meedoet heet „kring". Ook een stuk van de kennisoverdracht die best eens anders kan dan alleen van uit de leerkracht naar de kinderen, ge beurt in een „kring". Elke dag is er wel ruimte voor een „viering". Een aktiviteit waarin kinderen ruimte krijgen voor creativiteit en expressie. De beste vie ringen van een klas komen in de „week- viering" aan het eind van de week, als de hele school bijeen is. door groot deel van ons mooie dorp Zoals wij reeds meedeelden lag.het in de bedoeling van het gemeentebestuur dezer dagen wandelroutes gratis thuis te bezorgen aan de inwoners van onze gemeente» Daar deze, tot op jongstleden maandag nog niet overal bezorgd waren en wij veronderstellen dat wandelaars er toch al gebruik van wensen te maken, drukken we nu alvast enkele routes af. We hopen dat de verstrekte gegevens bruikbaar zullen zijn, ook zonder de uit te reiken plattegrond. Route 22a 3 km We beginnen onze route bij de parkeer plaats aan de Loet (in plan Oost). Van hieruit gaan we in noordelijke rich ting over Kleijn Barlaken. Als we bij de vijverpartij zijn aangekomen, rechtsaf in oostelijke richting langs de andere vijvers via de Laan van Frans. Aan het einde van deze weg weer rechtsaf en direct daarop linksaf over de Oostkanter. We vervolgen onze route door de Cooper- baan(C) gedeeltelijk te volgen. Vervol gens steken we een brug over en komen via de Karremel bij het Groot Barlaken. We slaan aan het eind van het Groot Barlaken rechtsaf en lopen in westelijke richting over De Nieuwe Plantagie. Op het eind volgen we een voetpad door de beplanting met aan onze rechterhand een vijverpartij. Het voetpad vervolgend komen we zo bij het verzetsmonument „De Man van Vught" (naar ontwerp van W. Reyers). Van hieruit vervolgen we de wandeling over Frederica's Hof in noordelijke rich ting. Voor ons ligt nu het uitgangspunt van de route. Route 34,5 km Deze route vangt aan op de kruising van de Zeeweg en de Omloop in noor delijke richting. 1-Iier liggen twee kampeerterreinen en een zwembad (Z), die het begin vormen van het recreatiegebied, dat aangelegd is in de periode 19691974. Dit gebied met een oppervlakte van 40 ha bevat speel weiden en een kanovijver; voorts is aan de noordzijde een sledeheuvel aangelegd. Wanneer we onze weg in westelijke rich ting vervolgen, komen we bij het gemaal aan Het Maalwater. Dit gemaal houdt ook het water in de vijver op peil. Aan onze rechterhand liggen groente kwekerijen. Via een voetbrug over de Egmondervaart lopen we in zuidelijke richting langs een pad tussen de weilan den met een rijke fauna en flora. Deze weg komt uit op de Zeeweg. De Zeeweg vormt een verbinding tussen Heiloo en Egmond aan Zee via Egmond aan de Hoef: De wandelroute in oostelijke richting volgend komen we weer aan bij het be ginpunt van onze tocht. Zilverstr.1 Tel. 072-10692- het goedkoopste adres in Nederland Route 57 km Vanaf het Witte Kerkje (W.K.) bij de Willibrordusput gaan we via de Heeren weg en de Van Doornstraat naar het Gemeentebos (G). Vroeger was dit bos een deel van het particulier eigendom van de Schout (het werd in het verleden ook wel Schouten- bos genoemd). In dit bos liggen ook de hertenkamp en de heemtuin. Vanaf hier lopen we via het rijwielpad naar het Slimpad, de Heerenweg en Sta tionsweg richting station (N.S.). Als we de spoorwegovergang gepasseerd zijn, gaan we via de Zeeweg richting Egmond aan de Hoef. Nu slaan we bij de tweede kruising met verkeerslichten aan de Zeeweg rechtsaf en komen bij het rekreatieplan. Hier treffen we het zwembad „Het Baafje" aan (Z). Tevens liggen in dit plan een kanovijver, lig- en speelweide en een sledeheuvel. Het geheel is aangelegd van 1969 t/m 1974 en heeft een oppervlakte van 40 ha. Voor inlichtingen omtrent de be zorging kunt u zich wenden tot Boeken- en Tijdschriftenshop Kennemerstraatweg 215, Heiloo of telefonisch van 8-10 uur: 072-34142 HVN Gizeuia HET onze NIEUWSTE VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 3131$ - HEILOO Naar wij vernemen, is de heer H. Boom van het kantoor van de Nutsspaarbank Van Doornstraat door interne promotie overgeplaatst naar het kantoor van deze bankinstelling in Castricum. Hij zal in Heiloo worden opgevolgd door de heer J. Buitink uit Den Helder. De heer C. de Boer blijft het kantoor aan de Stationsweg beheren. Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 Exploitanten deden goede zaken Onder de meest ideale weersomstandig heden begon zaterdagmiddag de jaarlijk se Heiloose kermis. En deze trok dan ook direkt een grote belangstelling. Opvallend was het, te mogen constateren dat het gehalte van de attrakties over het algemeen uitstekend was. Goed ver zorgde bedrijven; We willen speciaal noe men de autoscooterbaan, de wel bijzon der aantrekkelijke attrakties Calypso en Hully Gully en niet te vergeten het gla zen doolhof. In welks hof een aantal ker- misgangers een pijnlijk voorhoofd opliep omdat men tegen de ruiten liep. Ook de speciale kinderzaken als draaimolen en vliegtuigmolen mogen genoemd worden. Zowel zondagmiddag als -avond was het ook weer druk. Is het op de maandagse kermisdag meestal erg stil, ditmaal was het anders 's middags en in het begin van de avond was het zelfs druk. Ook op deze twee dagen was het weer dan ook bijzonder goed om kermis te vieren. Tegenover het zwembad liggen twee kampeerterreinen. Dan vervolgen we on ze weg langs de buitenkant van het Hei- looërbos, dat aan deze zijde van de spoor weg O verbos heet. Van hieruit heeft men op verschillende plaatsen een prachtig uitzicht over de weilanden en op de dui nen. We gaan de spoorweg over (let op de trein!) en vervolgen nu het bospad, dat parallel loopt met het rijwielpad, de Westerweg. We kruisen een grote beukenlaan, die de naam Westerlaan draagt. Kijkende vanuit het huis Nijenburgh zien we op de langste dag de zon in de Wes terlaan ondergaan. Bij de kruising met de Westerweg is bij de aanleg een ron deau gemaakt, waarnaar in de Heilooër Volksmond de laan, de ronde-O-laan ge noemd werd. Deze laan vormde vroeger een direkte verbinding met - als we links kijken - het landgoed „Nijenburgh" (N). Vervolgens nemen we het bospad, zoals op de kaart staat aangegeven, dat op de Kerkelaan uitkomt. Deze weg steken we over en gaan via de Willibrordusweg weer terug naar het Witte Kerkje. Niemand maalt blijkbaar om de reddingshaak Al enige tijd ligt in de vijver van de Patrijsakkers de reddingshaak welke de gemeente, uit voorzorg, in de plantsoen- strook had aangebracht. En niemand van de omwonenden denkt er blijkbaar aan om de reddingshaak uit de vijver te halen en weer op z'n plaats te brengen, zodat in geval van nood niet misgegre- pen zal worden. Waarom niet rechts het informatiebord aangebracht? Bij de ingang van de woonwijken Vries wijk en Termijen werden informatiebor den over de nummering in de wijken rechts aangebracht. Bij de ingang van Mariënstein plaatste de gemeente deze links van de ingang van deze nieuwe woonwijk. Ons lijkt dit een beetje onlo gisch en men vraagt zich af waarom. Overtreding verkeersmaatregelen worden uitgelokt Over borden gesproken. Op de Raadhuis- weg werd weer een bord met een platte grond van Heiloo geplaatst, tussen de Kennemerstraatw. en Heerenweg waar voor een stopverbod geldt. Van zulk soort informatie-plattegronden zullen in 't algemeen mensen van elders gebruik maken, o.a. met auto's. Het plaatsen Van zulk een bord aldaar lokt onzes inziens dan ook verkeersover tredingen uit. De nog jonge architectenwinkel „Archi- plan" is in Heiloo goed aangeslagen. Na verloop van enkele maanden is gebleken dat men graag gebruik maakt van de gratis bouw- en verbouwadviezen die in dit winkeltje van de Westerweg 234 door enkele vakkundige architecten worden verstrekt. Vragen zijn er vooral over aanbouw- of verbouw van de woning, de aanleg van een open haard en alle even tuele problemen en natuurlijk de kosten die het een en ander met zich meebren gen. In mindere mate komt men ook met vragen over nieuwbouw, hoe men b.v. komt aan een stukje grond en welke in stanties men hiervoor moet benaderen. Men kan hier letterlijk met alle vragen en problemen terecht die maar met nieuwbouw of verbouw te maken hebben. De architectenwinkel die gevestigd is in het winkelpand „Onder de Luifel" op de hoek van de Westerweg/Stationsweg is geopend op woensdagmiddag van 2-4 uur, dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur en zaterdagmorgen van 10-13 uur. Geopend woensdagmiddag van 2-4 uur, dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Westerweg - Stationsweg) Telefoon 34120.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1