lEIIWSBLAD VOO EILOO P makelaardij van steeg Qfl Kermiskoopjes Ria Pijnappel TEL. 31313 STAATSLOTERIJ B.P.-station HEIN ZONNEVELD kgdhandd TAXI ZWART ARCHIPLAN architektenwinkel Q&L jfiS .jflBBSfcL. lüdNBM kennemerstraatweg 334 t.o.kerkelaan heiloo tel.30815 Progressieve Combinatie houdt Openbaar Fraktieberaad Bosstrook van 1500 meter in zuid-west Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Aanbesteding bouwrijp maken „Vredenoord" Meer uitleentüden bij Openbare Bibliotheek Heiloo-West VAN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT Water stijgt nog steeds in Banglah Desh „TINTORETTO" Inschrijving nieuwe leden Tintoretto-nieuws üwsaodS WEKKERS Bloedkoraal snoeren Gouden sieraden Oorbellen Kon. Wilhelmina Fonds Oproep Unieke expositie Poolse kelims en gobelins bij de Candelaer Cabaret Brandhout in Asta-theater met „Asbeter-Asbest" Kok's Hout- en Hobbycentrum in nieuw pand AFVALSTOFFEN Parkeerterrein Stationsweg ligt er belabberd bij J. J. PANTEK0EK, Ing. Officiële opening van „Dienstencentrum Heiloo Nieuwe verbindingsweg klaar Jonge muzikanten voor de radio Bezoek aan Heiloo thans bijzonder goed Parkeerplaatsen uitgebreid, maar dan ook goed parkeren! gratis bouw- en verbouwadvies voor GEMEENTE HEILOO Middenstandshandelsschool Heiloo MIDDENSTANDSDIPLOMA A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop van de 628e loterij maandag 2 sept. Vanaf I september a.s. zijn wij 'S ZONDAGS GESLOTEN ALTIJD IETS APARTS! guus van der linden bloemsierkunsi 32e JAARGANG NO. 52 28 AUGUSTUS 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53588 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags buis aan buis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Ileiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef. Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. i; i ,S! !ïi van Zeew eg tot Vennewatersweg Kosten 1.082.149,85 Met medewerking van Rijk en Provincie gaat de gemeente Heiloo binnenkort een bosstrook aanleggen, lopende van de Zeeweg tot de Vennewatersweg. De uit voering van deze 1500 meter lange strook (in totaal 23 ha) met hier en daar een breedte variërend van 100 tot 200 meter, gaat in totaal 1.082.149,85 kosten. Het plan is ontworpen door het hoofd van de Heiloose plantsoenendienst de heer H. J. Alofs en wordt nog wat uitgewerkt door de Grond Mij. Deze bosstrook wordt aangelegd ten westen van de nog uit te voeren 4de, 5de en 6de fase van het grote uitbrei dingsplan „De Bouwcamp". Zij krijgen resp. als naam Vredenoord, Boekensteijn en Baetenburg. Vanuit deze nieuwe woonwijken zal men, via bruggetjes, de bosstrook kunnen bereiken. Wandel-, rijwiel- en ruiterpaden Over de gehele lengte zullen, van Zee weg tot Vennewatersweg, door de bos strook wandel-, rijwiel- en ruiterpaden worden aangelegd. Men wil het uitzicht op de landerijen en de duinen zoveel mo gelijk bevorderen en daar dus rekening De laatste ZOMERJAPONNEN voor kermis-prijsjes Bij aankoop van een „scliortjurk" een T-SHIRT van B.A.F. voor halve prijs. Alle KOALA T-SHIRTS en HEMDJES 2 HALEN - 1 BETALEN. COJ^L PULLS, de mode voor deze winter, van 19.90 Aanbieding 15, bij: KERKWEG 44 - LIMMEN TELEFOON 02205-1256 mee houden bij de beplanting, die zal bestaan uit loofhout en hier en daar zwaarder boshout. De bosstrook krijgt ook de funktie de regelmatig voorko mende zuid-westelijke wind, voor de woonwijken op te vangen. Drie vijvers zijn in deze bosstrook opgenomen. Speelweiden, banken en trimbaan Enige speelweiden zijn geprojekteerd, eenvoudige speeltoestellen worden ge plaatst evenals banken en een trimbaan. Er komt een steiger voor invalide vis sers en aan de Zeeweg- en Vennewaters- wegzijde komen parkeerplaatsen, elk voor 30 auto's. Een bijzonder aantrekkelijk geheel, een uit te voeren beplantingsplan waarbij bijzonder veel aandacht is besteed aan een groot aantal levende wensen. Waar door ook een aaneengesloten beplanting tot stand zal komen vanaf het Heilooër- bos, Overbos, de reeds uitgevoerde be planting (in fases) en de nog volgende uit te yoeren beplanting (eveneens in fases) in „West" tot aan de Zeeweg. Heiloo is mooi en gezien de omvangrijke beplanting nu en in de naaste toekomst, zal en kan het nog mooier worden aan natuurschoon! N.M. b» Zilirer.tr. 1 - Tel 072-10492 het goedkoopste adres in Nederland op 13 september Op vrijdag 13 september zal openbaar worden aanbesteed het bouwrijp maken van de vierde fase van „De Bouwcamp": „Vredenoord". In dit deel van „De Bouwcamp", gren zend aan „Vrieswijk" zullen gebouwd worden: 40 woningwetwoningen, 30 pre mie-huurwoningen, 73 premie-verkoop- woningen en 29 woningen in de vrije Sector. Van de verkoop premie zullen een klein aantal woningen voor eigen bouwers en casco-gegadigden bestemd zijn. Een aantal woningen zal aangepast worden voor bijvoorbeeld invaliden. 1500 leden De animo voor het filiaal van de Open bare Bibliotheek aan de Ewisweg is wel bijzonder groot. Momenteel staan er reeds 1500 leden ingeschreven en ook de leeszaal waarvan ook niet-leden gebruik kunnen maken, wordt druk bezocht. In verband hiermee heeft het bestuur besloten de uitleentijden uit te breiden. Men kan aan de Ewisweg nu ook terecht op woensdagavond van 7-9 uur en op zaterdagmorgen van 10-12 uur. Met de ze extra tijden hoopt men het vooral de forensen en de mensen, die op de reeds bestaande uitleenuren niet of moeilijk naar de bibliotheek kunnen ko men, de helpende hand te reiken. Werk zoveel mogelijk mee aan een goede spreiding. Vooral op dinsdagmiddag tus sen 2 en 3.30 Uur is het in deze biblio theek nog bijzonder rustig. De uitleen tijden vindt u wekelijks in de agenda van de Uitkijkpost. Op 29 augustus a.s. des avonds om 20.00 uur komt de fraktie van de Progressieve Combinatie (PvdA, PPR, D'66) in de gemeenteraad van Heiloo bijeen in het Open Huis. De fraktie, gevormd door L. van Dant- zig, A. Brolsma-Polling, B. Bremer, A. H. Hoogland en J. Borsjes, zal zich beraden over zijn standpunt inzake de wethou dersverkiezing op dinsdag 3 september door de gemeenteraad. Fraktievergaderingen van de Progres sieve Combinatie zijn openbaar Gemeente wel zeer lankmoedig Vorig jaar plaatste de gemeente op een veldje aan de Schoollaan doelpalen. Een prachtig trapveldje dus voor de jeugd, maar één der doelpalen was een kort leven beschoren! Jongelui die gebruik maakten van het veldje sloopten namelijk deze doelpaal. De gemeente plaatste dezer dagen weer zo'n doelpaal en nu maar hopen dat jon gelui wat zuiniger zullen zijn met de voorziening die toch speciaal voor hen getroffen is Het water in Banglah Desh stijgt nog steeds. Ziekten en epidemieën zullen uit breken. Mensen staan machteloos tegen over dit natuurgeweld. Maar staan nooit machteloos als het er om gaat mensen (slachtoffers) te helpen, ook al gaat het om miljoenen. Stort of gireer a.u.b. uw bijdrage op het giro-nummer van het Rode Kruis: 7 7 7. Teken- en sehiUlervereniging Heiloo Donderdagavond 29 augustus in „De Zevensprong" van 7.30- 10.30 uur Hoek Het Zevenhuizen-Ewisweg. Donderdagavond 29 augustus omstreeks acht uur, beginnen de studieavonden weer van de Teken- en Schildervereni ging „Tintoretto" in „De Zevensprong", hoek Het Zevenhuizen - Ewisweg. Dat groepje liefhebbers komt nu al meer dan 25 jaar bij elkaar, eerst onder de hanebalken van het Dorpshuis en nu op de koegang van „De Zevensprong" om daar onder de deskundige leiding van Cor Heeck, kunstschilder van professie, te tekenen en te schilderen: stillevens, landschappen, model, vrije expressie en soms is er iemand bij die zich uit in boetseren. De" voordelen van zo'n ver eniging zijn velen. Men is in staat des kundige leiding aan te trekken, men kan 'n geschikt atelier huren. Dan zijn er de niet te onderschatten onderlinge uitwis- selings- en vergelijkingsmogelijkheden tussen de leden. Men leert ontzettend veel van elkaar en men stimuleert el kaar en alles in een gezellige en onge dwongen sfeer, daar staat de vaak hu moristische en altijd opbouwende leiding van Cor Heeck borg voor. Ten slotte is er de mogelijkheid tot ex poseren in de mooie expositieruimte van De Zevensprong. We willen dan ook gaarne de liefhebbers van Heiloo (en omgeving) opwekken deze eerste club avond te komen bijwonen, die voorna melijk gewijd is aan het bekijken van de prestaties die in de vakantie door de le den en niet te vergeten door de leider verricht zijn. Er is ook een belangrijke groep jeugd leden, die onder de deskundige leiding van de heer P. W. van Niersen op 4 en 5 september de lessen hervat. Geïnte resseerden kunnen hierover ook donder dagavond verdere inlichtingen verkrij gen. Donderdagavond 29 augustus houden wij dus open huis in „De Zevensprong". U vangt dan bovendien nog twee vliegen in één klap, want. in de expositieruimte hebben de Watzema's een prachtige ten toonstelling ingericht die u zeker niet mag missen. Zij zullen u gaarne ont vangen. En verzuimt u dan niet even door te lopen naar de koegang, waar u de verdere avond met ons kunt door- brengen. Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 072-30799 Een groot assortiment in de nieuwste modellen. ook met slot, zowel voor armband als voor ketting. in 8 en 14 karaat. Enorme sortering gouden en zilveren Gratis inprikken. Het koliekteren in ons land voor een liefdadig doel is een regelmatig terug kerend verschijnsel. Periodiek wordt aan u, hetzij op straat, hetzij aan huis, een bijdrage gevraagd voor een goed doel, dat vrijwel altijd uw sympathie zal heb ben. Wij nemen zonder meer aan dat de KANKERBESTRIJDING ook uw sym pathie heeft. Dit weten wij uit kollektes van voorgaande jaren, want steeds weer stak de opbrengst der kollekte in Heiloo gunstig af bij het landelijk gemiddelde. Als u weet, dat nog een op de vier sterf gevallen wordt veroorzaakt door deze slepende ziekte, zal u begrijpen dat on danks de goede vorderingen die er zijn, toch nog veel zal moeten gebeuren om de ziekte tot staan te brengen. Hiervoor is geld nodig, véél geld, wat wij met een kollekte bij elkaar willen krijgen. In deze Uitkijkpost treft u een envelopje aan met het opschrift: „25 jaar K.W.F." Het is de bedoeling dat deze envelopjes in de periode van 1 tot 6 september weer bij u worden opgehaald. Stel ons niet teleur, maar geef met milde liand En u weet, uw geld is bij de Kankerbe strijding goed besteed. Velen zullen u dankbaar zijn voor het vele leed, wat mede door uw hulp werd verzacht. Help de kanker bestrijden en wees ro yaal tussen 1 en 6 september a.s. Het Dagelijks bestuur afd. Heiloo. Bij kunsthandel de „Candelaer" kunt u momenteel dagelijks terecht voor een unieke expositie van kelims en gobelins uit Polen, aangevuld met andere kunst- nijverheidsartikelen zoals houtsnijwerk, potterie, meubelen, aardewerk en smeed werk. Voor de liefhebbers betekent deze expo sitie het neusje van de zalm. De 150 wandkleden, lopers, tafelkleden en kleed jes die in Polen door bekwame weefsters met de hand zijn vervaardigd zijn zeer kunstzinnig van ontwerp en bijzonder fraai van kleur. De exclusieve gobelins variëren in prijs van 350,tot 3.500, en de kelims van pl.m. 50,tot 700, Deze waardevolle gobelins en kelims vormen een groot deel van de totale kol- lektie, die nog op de Inter-Décorbeurs tentoongesteld zal worden. Een aantal van deze gobelins staan zelfs geregis treerd als kunstwerk en de heer en me vrouw Zoon van de „Candelaer" zijn er toch wel een beetje trots op dat zij, als eerste in Nederland, deze bijzondere kol- lektie kunnen tonen. Van de 30 gobelins die op de beurs zul len komen hebben zij er zelfs 18 in huis. De aanwezige kollektie werd ook door hen zelf samengesteld. Een waardevolle expositie die u geheel vrijblijvend op uw gemak kunt gaan bekijken. Echt de moeite waard. Kaartverkoop vanaf 7 september Op zaterdagavond 14 september zal de cabaretgroep Brandhout de première brengen in het Asta-theater van hun gloednieuwe programma „Asbeter-As best". Een programma vol afwisseling en vaart. Een avondje Brandhout is meer dan een avondje vrijblijvend lachen al wordt het lachen zeker niet geschuwd. Na „Sprokkels" en de vlam van de „Lu cifer" de as; de as die rest na het ver branden van vele teksten tot het puikje van het puikje is overgebleven. Asbeter- Asbest belooft beter dan best te worden. Brandhout is een geweldige cabaret groep met een eigen gezicht; een ge zicht waar reeds velen, in diverse plaat sen in Nederland maar ook in het eigen Heiloo zich aan hebben kunnen verga pen. Alle teksten en muziek zijn van eigen makelij. Maandenlang hebben Gerda, Lex, Ger- ben, Peter, Tom en P.P. gewerkt om deze première, die bewust in Heiloo plaatsvindt, tot een succes te maken. Van het zoldertje bij Buk-Buk is deze enthousiaste groep via de toneelzaal in het Brunogebouw naar het Asta-theater gegroeid. Om ook de schooljeugd de kans te geven eens van zo'n „avondje uit" te kunnen profiteren heeft men de toegangsprijs belachelijk laag gehouden. Dez;e prijs is 2,50, inclusief programma. De kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 7 september in het „Open Huis" op zater dagmorgen tussen 9 en 12 uur en dage lijks bij sigarenmagazijn Bouwhuis, Sta tionsweg 87. Het cabaret begint om 20.30 uur. Voor hen, die reeds eerder kennis maak ten met deze cabaretgroep willen we even vermelden dat de groep enigszins gewijzigd is. Jan van Buitenen emigreer de naar Amerika en daarvoor kwam in de plaats Tom Hoogstadt. Gratia Hop man moest door omstandigheden worden vervangen door Gerda van Dijk. Ook de pianist en componist Ernst Stüt- terheim verdween naar het buitenland en daarvoor is in de plaats gekomen Lex Dusseljee. Gerben Schmaal hanteert ook nu de drums en verzorgt de belichting, evenals Peter Collignon die daarnaast de alt-blokfluit bespeelt. Alle teksten zijn weer van de hand van P. P. Schmaal. Als alle 260 plaatsen in het Asta-theater bezet zullen zijn komt men precies uit de kosten. „Dat is ons voor Heiloo genoeg" zegt P. P. Schmaal. „De Heilooërs zijn een fantastisch publiek en we hebben van alle kanten veel medewerking onder vonden, ook van de beheerder van het Open Huis, de heer Jacobs. Ik zou het erg op prijs stellen als dat even vermeld kon worden". Graag gedaan, P.P. Zorg op tijd voor een plaatsje in het Asta-theater. Het Brunogebouw was vorig jaar eivol. Tamara. Over enkele weken zal de feestelijke opening gevierd worden van het totaal nieuwe Hout- en Hobbycentrum van de heer en mevrouw Kok aan de Wester- weg. Het ruime nieuwe pand, dat vlak achter de bestaande winkel is gelegen zal een prettig eldorado worden voor de doe-het-zelvers die hier alles op prak tische wijze vlak bij elkaar zullen vin den. Bovendien heeft men door deze extra ruime opzet het totale hout-pak ket sterk kunnen uitbreiden. De service blijft als vanouds. Alle hout soorten worden geheel gratis op de ge wenste maten afgezaagd en voor elk probleem weet men hier wel een oplos sing te vinden. De huidige winkel wordt omgebouwd tot showroom waar vooral keukens en kas ten een belangrijke plaats in zullen ne men. Ook voor alle werkzaamheden die met het inbouwen van een nieuwe keuken te maken hebben heeft men bij Kok's Hout- •en Hobbycentrum vakmensen gereed staan. We zullen u van de openingsdatum op de hoogte houden. Voor uw ROOT hoogewecj 72 - heiloo -tel.02205-1541 Zo tevreden als we in Heiloo kunnen zijn over de aanleg van ruime en goedver zorgde parkeerterreinen, zo ontevreden zijn wij over de slechte toestand van het parkeerterrein aan de Heerenweg in het Stationscentrum. Zolang het niet regent is er geen vuiltje aan de lucht maar na een flinke bui kun je zonder lieslaarzen op sommige plaat sen nauwelijks uit je auto komen. Is hier nu niet eens wat aan te doen? Misschien op korte termijn? T.v.T. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO op woensdag 11 september door burgemeester H. Hoekstra Op woensdag 11 september des middags om 3 uur zal burgemeester H. Hoekstra de officiële opening verrichten van het „Dienstencentrum Heiloo", wat al enige tijd draait in het Open Huis aan de Wil- librordusweg hoek Schoollaan. tussen Zeeweg en Het Zevenhuizen Naar wij vernemen is de nieuwe verbin dingsweg, tussen Zeeweg en Het Zeven huizen gereed gekomen. Maar nog niet opengesteld vanaf Mallevoort. De weg gaat heten Het Mallevoort. De aanleg- kosten waren ongeveer 600.000,en het werk werd uitgevoerd door de fa. G. P. Groot Zn. B V. (Heiloo). Leden van de muziekvereniging „Eensgezindheid" In de radio-uitzendjng van de AVRO vorige week donderdagmiddag, hoorden we het Jeugdorkest „De Combinatie". In de uitzending „Impressies van de Purmerade 1974" speelde dit orkest, be staande uit leden van de muziekvereni gingen O.K.K. (Oostwoud), Schermers Fanfare en „Eensgezindheid" (Heiloo) een tweetal werkjes. Het waren opna men van het grote muziekevenement in Purmerend waaraan onder andere Ame rikaanse en Tsjechoslowaakse jeugdor kesten deelnamen. In „De Combinatie" in de leeftijd van 9 tot en met 20 jaar' spelen een 12-tal Heiloose muzikanten. Deze worden voor een belangrijk deel opgeleid door de tweede dirigent van „Eensgezindheid" de heer Th. Groot. Dirigent van „Eens gezindheid" en van het Jeugdorkest „De Combinatie" is de heer Joh. de Gier. Dit jeugdorkest is weer van plan te gaan deelnemen aan het muziekfestival in Leiden, in november, van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigin gen. Onder de toeristen veel Duitsers Bleef het bezoek aan Heiloo de afgelo pen weken, mede door het slechte weer, beneden de verwachtingen, de laatste dagen is men van V.V.V.-zijde bijzonder tevreden. In alle èectoren. De campings zijn zelfs vol. Vooral veel Duitsers zoe ken Heiloo op. In bepaalde delen van Duitsland zijn de vakanties nog in volle gang. (2) Ons stukje onder bovenstaand kopje vorige week geplaatst heeft enige reac ties losgemaakt waar wij bijzonder blij mee zijn. Eén onzer lezeressen vertelde ons dat we Wel gelijk hebben, maar dat men noodgedwongen voor de ingangen, van bijvoorbeeld toegangswegen tot hui zen aan het Kleijn Barlaken, auto's moet parkeren omdat er niet voldoende ruimte wordt overgelaten. Er zijn na melijk families die over meer dan één auto beschikken (we hoorden van zelfs drie) en/of cara vans-aanhang wagentjes hebben en deze parkeren op genoemde parkeerplaatsen. Dit probleem aanroerende ten gemeente huize, en het gesprek daaruit voortvloei ende, bleek ons dat ook elders moeilijk heden zijn ontstaan. De opmerking werd gemaakt: „Men kan toch niet onbeperkt op zulke plaatsen parkeren? Zeker niet als families over zelfs drie of vier auto's beschikken." „Parkeerbelasting zou misschien enige soulaas bieden," aldus één der lezeres sen welke reageerde op ons artikeltje. „Dan zouden ze hun auto's wel op eën andere plaats neerzetten!" op Geopend woensdagmiddag van 2-4 uur, dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Westerweg - Stationsweg) Telefoon 34120. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦f EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEfiN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND condèïg KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Burgemeester en wethouders van Heiloo delen belanghebbenden mede, dat de bij wijze van proef geldende regeling voor de subsidiëring van oud papier, opgehaald door scholen en verenigingen met een sociaal en/of cultureel doel d.d. 1 augustus. 1974 is gewijzigd. Het subsidie is thans gekoppeld aan de oud-papierprijs volgens onder staand schema; beneden 10 cent per kilo - 15, gemeentelijk subsidie per 1000 kg; van 10 tot 15 cent per kilo - 10,— gemeentelijk subsidie per 1000 kg; van 16 tot 20 cent per kilo - 5,gemeentelijk subsidie per 1000 kg; boven 20 cent per kilo - geen gemeentelijk subsidie. Bij het aanvragen van subsidie dienen de belegstukken te worden getoond. De cursus voor het begint op donderdag 29 augustus om 7 uur in de St. Jan MAVO, De Dors 2 te Heiloo. Inschrijving voor de één- of tweejarige cursus is nog mogelijk bij de direk- teur: W. J. J. Gallee, Kennemerstraatweg 133, telefoon 31665. DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 072 - 32447 - POSTGIRO 422217 Hoek ZEEWEG/WESTERWEG - HEILOO' - TELEFOON 31916 Van maandag t/m zaterdag gaarne tot uw dienst van 6.30 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds. kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1