IKUWSBIAD VOOR HEILOO makelaardij van steeq mmmmm I L I SI TEL. 31313 m SI DAF FA. B. VOSSE ZN. eXhandeX Alkmaar L Kwaad TAXI ZWART Herman «Nd I ffftLUU HlOfBV I V aJ8ÉÏ8F' kenn Keurslagerij Van der Peet bestaat 60 jaar Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet VAMQR-Autorijschooi FERNH0UT Speciaalzaak in speelgoed aan de Kennemerstraatweg Van Staalduinen straks ook aan de Kennemerstraatweg Kinderdagverblijf vraagt tijdelijk hulp „De Rustende Jager" ging dicht gratis bouw- en verbouwadvies voor I ARCHIPLAN architektenwinkel Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten guus van der linden bloemsierkunst Modehuis „Unique" toonde fleurige herfst- en winter- kollektie Middenstandshandelsschool - Heiloo MIDDENSTANDS - DIPLOMA De plannen voor de „Winkelhof 't Loo" met nieuwe initiatieven REGENTONNEN in alle maten \AN3 IMMklfUISf OlSV Ds. A. C. van Dam werd beroepen Ook bejaarden zijn welkom Viering verjaardag Moeder Gods Mevr. mr. A. M. E. v. d. Zee- Mandersloot en dhr. J. Bolten weer wethouders Biljartver. „De Pomerans" naar La Strada Expositie trok grote belangstelling Grote sortering BESTRIJDINGSMIDDELEN in ru/mg soRrewm VINOr U 39: J. J. PANTEK0EK, Ing. LEER is mode ook bij ALLEMAN lederen vesten lumberjacks Groot feest in „De Loet" Binnenkort A.H.O.B.'s bij het station WEEKREKLAME: HUSQ VARNA GRASMAAIMACHINES 20% KORTING AUTOMOBIELBEDRIJF Kennemerstraatweg 93-95 - Heiloo - Tel. 30595 32e JAARGANG NO. 22 4 SEPTEMBER 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castrieum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef. Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Het is 14 september feest bij de Keur- slagersfamilie v. d. Peet aan de Stations weg. Op die dag herdenken zij het heuglijke feit dat vader JACOB van der Peet al daar 60 jaar geleden voor het eerst de deur van zijn „echte" slagerij opende. Tot die tijd was Jacob van der Peet een „slachter", zoals men deze toen noemde. Het was in dat eerste jaar van wereld oorlog no. 1 dat de vleeskeuringswet een aan de eisen aangepaste slagerij voor schreef. Het begon klein in een winkeltje van slechts 34 m- vloeroppervlakte. Toen echter het bedrijf overging aan de zoon S. van der Peet werd het bedrijf voor de eerste keer verbouwd. En meteen zat de groei er goed in, want in 1968 moest een ingrijpende verbou wing volgen waarbij het gehele pand van „onder tot boven" werd verbouwd en vergroot. De winkel werd 50 m2 maar er achter kwam bovendien een verwerkingsruimte van 30 tn2. Nu kon de inmiddels tot KEURSLAGER gepromoveerde heer v. d. Peet pas goed zijn vleugels als modern slager uitslaan. Ondanks de moderne behuizing en de nieuwste inventaris bleef het klassieke ambacht en de persoonlijke, vakkundige bediening volledig gehandhaafd. Op nieuw volgde een periode van groei en bloei. Toen de moderne konsument steeds meer zich ging oriënteren op het in de gekoelde toonbank gepresenteerde vlees, diende een nieuwe periode zich aan. Uit breiding van het assortiment in specia listische zin was oorzaak dat de toon bank te klein werd. En zo werd in 1973 het nieuwste type êekbelde toonbank met volledige „kli maatbeheersing" geïnstalleerd. Het bleef en blijft „groei en bloei" aan de Stationsweg en er staan al weer nieu we plannen op stapel. De familie v. d. Peet houdt geen officiële receptie voor dit jubileum. Men vindt het beter op zijn plaats om de trouwe klanten mee te laten profiteren van het jubileumfeest. Tenslotte zijn het mijn trouwe klanten geweest - aldus de heer v. d. Peet - die deze groei en bloei mogelijk hebben ge maakt. Ik ben hen daar dankbaar voor en dat willen wij in de maand sept. als jubileummaand duidelijk laten merken. In een advertentie elders in dit blad wordt u hierover verder ingelicht. Wij komplimenteren de familie v. d. Peet met dit voor deze tijd toch wel vrij zeldzame jubileum en vestigen daarom graag uw aandacht hierop. Vrieswijk 156 - Heiloo Telefoon 31103. GRATIS THEORIE Zilvcrttr.l- Tel 072-10892 het goedkoopste adres in Nederland Begin oktober zal de heer P. Lute van het bekende „Warenhuis Lute" in Lim men een exclusieve speciaalzaak in speelgoed openen aan de Kennemer straatweg 390 waar voorheen de was salon Awiad gevestigd was. Met het oog op de komende feestdagen een prettig bericht waar we over enige weken zeker nog op terug zullen komen. Op 2 januari 1975 hopen de heer en mevrouw Van Staalduinen hun derde winkelpand te openen aan de Kennemer straatweg 129, waar momenteel nog schoenhandel Muller gevestigd is. In dit pand, dat een totale verbouwing zal on dergaan, zullen evenals aan de Stations weg alle mogelijke tuin- en hengelsport artikelen gevoerd gaan worden. Als grootste dieren-speciaalzaak van Noord-Holland zal de fa. v. Staalduinen ook aan de Kennemerstraatweg zeker veel belangstelling kunnen verwachten. Meer nieuws over deze vestiging kunt u binnenkort verwachten in de Uitkijk post. Het Kinderdagverblijf „De Vijfhoek", ge» legen aan Het Vierkant 22, vraagt voor de laatste week van september en de eerste 2 weken van oktober een tijdelijke vrouwelijke of mannelijke hulp. Het gaat om geestelijk gehandicapte kinderen. Een diploma is wel vereist maar men is niet aan een bepaalde leef tijd of ervaring met gehandicapte kin deren gebonden. De werktijden liggen tussen 9 en 3.15 uur maar het is de gewoonte om voor die tijd even met elkaar een kopje koffie te drinken. De werksfeer is er bijzonder prettig. In de advertentie, elders in deze krant kunt u hier meer over aan de weet komen. Jongstleden zaterdagavond Nadat de fam. Brouwer 37 jaar het café restaurant „De Rustende Jager" heeft geleid ging het bedrijf zaterdagavond dicht. Men zou gedacht hebben dat vele oude vertrouwde bezoekers nog wel even wa ren gekomen om afscheid te nemen van het bedrijf, speciaal van mevr. Brouwer- Berkenpas. Dat viel tegen. Naar wij ver nemen zijn liefhebbers van de biljart- sport, en dat zijn er velen in Heiloo, o.a. „uitgeweken" naar „La Strada" aan de Kennemerstraatweg. Geopend woensdagmiddag van 2-4 uur, dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Westerweg - Stationsweg) Telefoon 34120. kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 Voorlopig, en dat is ook te zien bij de zomerkollektie voor het volgend jaar, behoort de mini-mode, pp wat strand kleding na, geheel tot het verleden. De stoffenfabrikanten en modeontwerpers zagen er kennelijk geen brood meer in. De nieuwe roklengte varieert van even over de knie tot op de kuit en om deze lengte te accentueren dragen we er pan ty-nylons bij in dezelfde kleur. Vooral Falke, waarvan modehuis Unique de alleenverkoop heeft in een groot deel van Noord-Holland, heeft deze nieuwe roklengte uitgebuit. Een zwierige lijn, vaak grote zakken en zeer brede cein tuurs in bijpassende kleuren. Op die rok of de pantalon die uit onze garderobe nauwelijks meer is weg te denken kun nen we letterlijk van alles dragen. Spor tieve of geklede blouses, spencers, ves ten, pullovers met of zonder col, in effen tinten, grote fleurige ruiten of met inge- breide motieven. Alle kleuren zijn geheel op elkaar afge stemd. Het prettige hiervan is dat je er met een paar kledingstukken toch weer steeds anders kunt uitzien, sportief of gekleed, net zo het uitkomt. Er zijn bijpassende shawls die je losjes om de hals kunt knopen of zeer aparte lange colliers die de heer Van Lith speciaal bij de nieuwe collectie naar eigen idee liet maken. Ondanks hun exclusiviteit vallen de prijzen hiervoor erg mee. De modekleuren zijn steenrood, lila, ta baksbruin, petrol-blauw, donkergroen, zwart, grijs en beige en vooral veel eom- binatiekleuren. r Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 072-30799 Een groot assortiment Centrale hoi' biedt tal van mogelijkheden In de kapruimten, waarin uitbreidingen van het winkelgebeuren een plaats kun nen hebben, kunnen ook studio's, work shops, vergaderzalen, ruimten voor vrije- tijds bestedingen een plaats vinden. Anderzijds geeft de op deze verdieping aanwezige omloop de mogelijkheid voor het opstellen van toeschouwers, indien op de centrale hof manifestaties plaats vinden als modeshows, exposities, muzi kale-, gymnastiek- of dansuitvoeringen. Het voornaamste echter van deze toege voegde centrale hof is dat de ruimtelijke indeling met technische voorzieningen het mogelijk maken een amphitheater in te richten voor toeschouwers: hetzij ge richt op een podium in het midden dan wel aan het eind van de ruimte, welke dan met eenvoudige middelen afgesloten kan worden als kijktoneel. Het een en ander onafhankelijk van het normale beloop in de arcades van de winkelhof. Hierdoor wordt het mogelijk creatieve talenten van jong en oud, als het ware op het middeleeuwse kerkplein De cursus voor het begint op donderdag 39 augustus om 7 uur in de St. Jan MAVO, De Dors 2 te Heiloo. Inschrijving voor de één- of tweejarige cursus is nog mogelijk bij de direk- teur: W. J. J. Gailee, Kennemerstraatweg 133, telefoon 31665. Falke brengt mode voor de vrouw van elke leeftijd en dus ook in de grotere maten. Ook de jonge vrouw gaat zich steeds beter kleden. Speciaal voor hen zijn er van Miss Lagotte leuke, vlotte manteltjes met grote manchetten en grote zakken om lekker in te „hangen". Ze zijn vervaardigd van een fleurige Do- negal-tweed of een brede ribcord maar ook het bekende loden jasje is weer „in". Bijzonder mooi zijn de lange mantels van flannel met een geruite voering waarvan alle kleuren weer terug te vinden zijn in de kleding die we hieronder willen dra gen. De huidige fabrikanten weten met kleuren en alle kombinaties hiervan fan tastische dingen te doen. Dit spelen met kleuren is ook terug te vinden in de japonnen voor grote maten van Estrella en Lagero. Elke vrouw kan er wat dat betreft zonnig uitzien en waarom niet. Voor de feestelijke decembermaand ko men er feestelijke japonnen en pakjes. Jasjes van fluweel met gekleurde ster retjes en fluwelen pakjes van Pocou en nog heel veel meer. We gaan weer helemaal op de vrouwe lijke toer al zullen we aan de langere roklengten wel even moeten wennen. Een advies van de heer Van Lith wat die roklengte betreft willen we graag even aan u doorspelen. Laat de schaar voorlopig even liggen waar hij ligt. Af knippen kan altijd nog. Spijt krijgen is erger. Koop er wel panty-nylons bij in de kleur en draag er schoenen bij met een hoge hak of laarzen. De spiegel ver telt u de rest. Het staat gewoon erg goed. Deze exclusieve mode is verkrijg baar bij Modehuis Unique in Heiloo, Alk maar en Beverwijk. Tamara. Na geruime tijd van voorbereiding is het thans zover dat het nieuwe hart van Heiloo aan de voet van het aloude Witte Kerkje een tastbare vorm kan gaan krijgen. De dienstverlenende middenstand zal zich gezamenlijk kunnen ontplooien in een besloten winkelhof met arcades, passages en pleintjes in een gemoedelijke sfeer. Het complex stelt zich met breed overstekende daken bescheiden op naast de bestaande kern, waaraan een intiem marktplein is toegevoegd. Door een gelukkig samengaan van par ticulier initiatief met de gemeentelijke overheid en groepen van de bevolking kan het nieuwe hart uitgroeien tot een unieke plek waar vele openbare en par ticuliere manifestaties van het gemeen telijk leven, ook van sociale en culturele aard, onder één dak vrijmoedig herberg vinden. Daartoe is in het ontwerp een centrale overdekte ruimte toegevoegd en zijn in de brede kapverdieping ruim telijke mogelijkheden geschapen. In onderling overleg met de daarvoor in aanmerking komende instanties, de toekomstige winkeliers en niet in het minst door initiatieven van de bevolking kunnen aan deze hiervoor ter beschik king komende ruimten bestemmingen worden gegeven. Van de zijde van de op drachtgever voor de bouw van de win kelhof ,,'t Loo", Mr. J. Wildeboer en door zijn architect R. M. H. Magnee, zijn reeds enkele voorstellen gedaan, welke op eenvoudige wijze kunnen leiden tot een zo veelzijdig mogelijk gebruik van het nieuwe hart van Heiloo. in de openlucht in vroeger tijden, thans overdekt - al dan niet tegen betaling - tot gelding te brengen. Voor kleed-, repe titie- en bergruimten voor requisiten kan eveneens ruimte worden gereser veerd. Kortom een breed vlak van initiatieven kan hier op eenvoudige wijze ontplooid worden, waarvoor elders in de gemeente - en dan nog verspreid - wellicht met veel kosten een plaats kan worden ge vonden, maar hier in wederzijdse koppe ling van belangen en initiatieven tot een gelukkig resultaat kan voeren. In het Open Huis is een aantal tekenin gen tentoongesteld, waarvan belangstel lenden kennis kunnen nemen. STATIONSWEG 65-67 TELEF. 30286 met veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend. Aanvaardde beroep naar Maasdam (ZH) Ds. A. C. van Dam, Ned. Herv. predikant (Kruiskerk) werd beroepen. Het was de gemeente Maasdam, liggend .westelijk van Dordrecht. Ds. Van Dam, 4% jaar in Heiloo, heeft dit beroep aanvaard. Op zondag 20 ok tober zal hij afscheid nemen. De Herv. Gemeente van Maasdam is on geveer net zo groot als die in Heiloo. Gezien de reacties wordt het heengaan van ds Van Dam, bij de kerkgangers van de Kruiskerk, zeer betreurd. bij officiële opening van „Dienstencentrum Heiloo" Het „Dienstencentrum Heiloo" wordt volgende week woensdagmiddag om drie uur officieel geopend. U heeft het vorige week kunnen lezen in de „Uitkijkpost". Men deelt ons mede, dat bejaarden wel ke belangstelling hebben voor deze ope ning door burgemeester H. Hoekstra in het Open Huis, ook welkom zijn. Zondag a.s. is het feest van Maria Ge boorte. Voor de Moeder Godsparochie een dag om te gedenken en een extra feestelijk tintje te geven. Veel parochia nen zullen zeker een bezoek gaan bren gen aan één der vieringen. De hoogmis, 9.15 uur, wordt feestelijk verzorgd door het dames- en herenkoor. Naast de Gregoriaanse gezangen van dit feest wordt tevens een 4-stemmige mis van Haydn uitgevoerd. Het orgel zal tijdens deze viering worden bespeeld door Hein Hof, oud-organist van de LI. Moeder Godskerk, die erin geslaagd is een goede „orgel"klank te krijgen in de rij der eminenten. Ook u bent van harte welkom. MEERDERHEID VAN RAAD TEGEN DERDE WETHOUDER Raadsleden geïnstalleerd Gisteravond werd de nieuwe gemeente raad, zoals die werd gekozen in mei, geïnstalleerd. Hiervoor bestond grote be langstelling. Uit deze raad werden op nieuw gekozen als wethouders mevr. mr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot en dhr. J. Bolten, resp. van de V.V.D. en C.D.A. Aan deze verkiezing ging een uit voerig debat vooraf waaraan werd deel genomen door ir. T. G. Tomson (VVD), dhr. J. Pieters (CDA), mr. L. J. A. van Dantzig (Progressieve Drie: PvdA, PPR en D'66) en dhr. A. J. M. ten Hoope (Heiloo 2000). Zowel ir. Tomson als dhr. Pieters meen den dat de huidige wethouders gehand haafd dienden te blijven; het komt de continuïteit ten goede, aldus beide frak- tieleiders. Mr. Van Dantzig uitte kritiek op het beleid van het college, vooral op dat van wethouder Bolten, waarop ir. Tomson reageerde dat het in Heiloo, dank zij het huidige college, redelijk goed is gegaan. Mr. v. Dantzig meende dat het goed zou zijn dat ook de invloed van de Progres sieve drie in het college van B. en W. tot uiting kwam. Hij kwam dan ook met een voorstel, wat jaren geleden ook al gedaan werd door dhr. A. H. Hoogland (D'66) om een derde wethouder te be noemen. Dhr. Ten Hoope deelde het standpunt van mr. v. Dantzig. Gezien hetgeen er gebeurd is had hij geen vertrouwen meer in wethouder Bolten. Toen er gestemd moest worden over de twee wetHouderszetels stelde mr. Van Dantzig tegenover de candidatuur van mevr. mr. v. d. Zee (van de VVD en CDA) mevr. A. Brolsma-Polling. Mevr. mr. v. d. Zee kreeg 11 stemmen; mevr. Brolsma 5 en dhr. J. J. Dekker 1 stem. Voor de tweede wethouderszetel werd dhr. Bolten kandidaat gesteld door de V.V.D. en C.D.A. Deze kreeg 10 stem men, de kandidaat van de Progressieve Drie, dhr. J. Borsjes, kreeg 6 stemmen en 1 stem werd uitgebracht op dhr. Pieters. Voor de benoeming van een derde wet houder waren alleen de Progressieve Drie. In verband met de beschikbare tijd en de beperkte plaatsruimte welke ons dins dagavond ter beschikking was, moesten wij ons beperken. Mogelijk dat we vol gende week terugkomen op deze wet houdersverkiezingen, welke ruim vijf kwartier in beslag namen. N.M. „De Rustende Jager" heeft voor de vele verenigingen die hier jarenlang een goed onderdak vonden toch nog vrij onver wacht de deuren gesloten. Ook de biljartvereniging „De Pomerans" die hier 15 jaar lang de wekelijkse club avond hield werd hier het slachtoffer van. Via een berichtje in de krant kwam men enkele weken geleden aan de weet dat alle verenigingen per 1 september op straat zouden komen te staan. „Een bijzonder teleurstellende zaak," aldus de voorzitter van „De Pomerans", de heer P". J. van Eikeren. „Als oudste biljartvereniging van De Rustende Jager zou je toch op z'n minst verwacht mogen hebben dat het bestuur persoonlijk of schriftelijk van de situatie op de hoogte zou worden gesteld. Voorlopig kunnen we voor 2 maanden bij café La Strada terecht. Wij biljarten hier op donderdag avond." Eventuele nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat, de heer L. Schoorl, Zevenhuizerlaan 92, tel. 33930 of bij de heer v. Eikeren, Kennemer straatweg 388, tel. 31078. Ruim 700 bezoekers zagen werk van de familie Watzema De expositie in „De Zevensprong" van werk van Ineke Watzema-Andriesse, Watze Watzema en Menno Watzema, de afgelopen week, trok grote belangstel ling. Ruim 700 bezoekers waren het, tegen luizen, vlooien, spint, slakken etc. STATIONSWEG 65-67 - TELEF. 30286 met veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend waaronder burgemeester H. Hoekstra en veel kinderen. De laatsten toonden uiter aard veel belangstelling voor de mario netten van Menno Watzema. Veel belangstelling werd ook getoond voor de portretkunst van Ineke Watze ma. Veel waardering werd geuit voor het werk van Watze Watzema. Contac ten werden gelegd met bezoekers, werk verkocht en opdrachten in 't vooruit zicht gesteld, zodat de fam. Watzema bijzonder tevreden is over het slagen van hun tentoonstelling. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Dat wisten - de dieven Maar wij hebben getracht onze kollektie zo spoedig mogelijk aan te vullen. En wij tonen u gaarne onze nieuwste met bijpassende overhemden getailleerde jasjes en driekwart jassen van eerste kwaliteit leder en volmaakte snit. Stationsweg 61 - Heiloo Telefoon 30068 's Maandags gesloten Vrijdagavond koopavond Zaterdag tot 6 uur geopend. Echtpaar Visser-Jonker vierde 60-jarig huwelijksfeest Het was groot feest, gister, in het ver zorgingstehuis „De Loet". Het echtpaar Visser-Jonker vierde haar 60-jarig hu welijksfeest. De recreatiezaal was prach tig versierd, o.a. met veel planten. Burgemeester H. Hoekstra die niet offi cieel kon spreken voor het gemeentebe stuur („ik heb geen raadsleden en geen wethouders tot vanavond") vergeleek het huwelijk met een trein, die rijden gaat. Hij deed dit alleraardigst. De bur gemeester bood mevr. Visser bloemen aan; dhr. Visser kreeg „wat onder de kurk". Het Stichtingsbestuur had een grote mand met fruit gestuurd. Dhr. Muller sprak namens de Contact commissie van „De Loet" en schonk het diamanten paar serviesgoed; de heer Benning liet zijn speechje vergezeld gaan van een bloemstukje. Het personeel bleef niet achter en schonk ook 'n bloemstuk. Directrice zr. De Wilde sprak het echt paar toe. Dhr. Visser dankte op leuke wijze voor de grote belangstelling en voor de vele geschenken. Mevr. De Vries-Ero omlijstte het geheel met passende pianomuziek. Het werd een onvergetelijke dag voor de gehele familie Visser. De Nederlandse Spoorwegen zijn begon nen met de eerste werkzaamheden voor het aanbrengen van Amerikaanse halve overwegbomen (AHOB's) bij de spoor wegovergangen bij het station. AHOB's zoals die al zijn aangebracht bij de Ker- kelaan- en Zevenhuizerlaan spoorweg overgangen. >7N STATIONSWEG 65-67 - TELEF. 30286 ruet veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN; vindt u in kunsthandel KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIE15N, en/.. S44444444444444444444444444*4*<»««>« 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo ►4^4444 deelt mede dat zij per 1 september '74 is aangesteld als agent voor DAF PERSONENWAGENS voor Heiloo en Omstreken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1