Wat goot er in Heiloo gebearen op 8 oktober TEL. 31313 I KAANDORPS SUPERMARKT IKUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij eïhandel Alkmaar t I Postcheque- en Girodienst Heiloo-West TAXI ZWART kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tel.30815 Autobestuurder veroorzaakte aanrijding Auto total-loss na aanrijding Informatie over „Winkelhof 't Loo" Grootste prijs Staatsloterij viel in Heiloo Fatale autobotsing eist twee doden in Venray ALTIJD IETS APARTS! guus van der linden bloemsierkunst H.O.V. BRENGT P0LENBL0ED Herenleden gevraagd AFVALSTOFFEN ff m.p. S h® root gratis bouw- en verbouwadvies voor ARCHIPLAN architektenwinkel Officiële opening kleuterschool „De Ark" Herman Kwaad Let op de Uitkijkpost van 2 oktober Cabaret Brandhout vrijdagavond in Asta-theater Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet flfitiMi Modeshows Van Schagen Mode Kollekte Reclassering Nu Postzegels Telegraaf Briefpost wachten praktisch uitgesloten Rijkspostspaarbank Telefoon Pakketpost Gevestigd in hoek Westerweg-Ewislaan geopend 8.30-12.30 uur 13.30-17.00 nor maandagmorgen gesloten 's zaterdags gesloten ZÜiD-WEST KRIJGT 3e OPENBARE KLEUTERSCHOOL Grondverkoop voor bouw woonheuvel: f 1.235.400,- Voorbereidingsbesluit voor perceel Pastoor van Muijenweg 17 Beetsschool houdt ouderavond nertut GROOTSTE EN MEESTE SERVICE J. J. PANTEKOEK, Ing. Speciaalzaak in speelgoed gaat feestelijke opening tegemoet Scholen in aktie voor christelijk onderwijs in de wereld Kinderkledingbeurs Klachtentelefoon milieuverontreiniging The Adventurers in het Asta-theater HOUT voor de OPEN HAARD 32e JAARGANG NO. 25 25 SEPTEMBER 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Bedaktle-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Dimmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef. Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. IlidNBM bij het inhalen van een N.Z.H.-bus Een autobestuurder uit Heiloo wilde op de smalle bochtige Heerenweg een NZH- bus passeren. Bij dit inhalen slipte dhr. V. waarschijnlijk. Het gevolg was in ieder gevaPdat de auto een links van de weg geparkeerde auto van dhr. S. I. Oosterwijk aanreed, welke aan de rech terzijde beschadigd werd. Dit gebeurde ook aan de linkerzijde van V.'s auto. op Kennemerstraatweg Op de Kennemerstraatweg ontstond een verkeersongeluk waarbij een drietal au to's betrokken waren. In de richting Alkmaar rijdend wilde de heer V., voor sorterende, de Van Foreestlaan inrijden. Achter hem kwam autobestuurder E. uit Heiloo. Uit de richting Alkmaar reed een ziekenauto. Bij een ontstane botsing raakte de auto van dhr. E. total-loss, die van V. en de ziekenauto werden minder zwaar beschadigd. De bestuurders kwa men er goed af. Iu het Open Huis In de ontmoetingsruimte van het Open Huis kan men nog enige tijd, middels tekeningen aan de wand, informatie op doen over het „Winkelhof 't Loo". Men kan ook zien hoe architect Maquee het centrale gedeelte van het winkelhof ge dacht heeft. Wat voor mogelijkheden er zijn zoals een ingebouwd theater en een ingeschoven amphitheater. Enfin, voor belangstellenden voldoende reden om 'n kijkje te gaan nemen in het Open Huis. Bij kapsalon Jan Braam, debitant van de Nederlandse Staatsloterij, kwam bij de laatste trekking op 18 september de extra prijs van 500.000,op lotnum mer X 079098 te vallen. Vijf overgeluk kige winnaars in Heiloo kwamen hier door in het bezit van 100.000,In de 3 jaar dat de fam. Braam staatsloten verkoopt vielen er reeds 2 prijzen van 50.000,1 prijs van 10.000,en 2 keer de troostprijzen van 100.000, en 250.000,—. Deze uitzonderlijke prijs, waarover geen belasting behoeft te worden betaald, kwam nog nooit eerdér in Heiloo te recht. Grootmoeder (68) en kleinzoon (4 jaar) De familie G. J. van Lith, van het „Mo dehuis Unique" en mevr. A. M. Ligthart- Sengers uit Heiloo waren op familiebe zoek geweest in Limburg. Bij een ver keersongeluk bij Venray (L.) verloor mevr. Ligthart (68 jaar) en het zoontje van de heer en mevr. v. Lith, Gudo (4 jaar) het leven. Mevr. v. Lith kreeg een 'hersenschudding en een schouderfrak- tuur, dhr. v. Lith liep o.a. een shock op. Men hoopt dat nog deze week dhr. en mevr. v. Lith naar Heiloo of Alkmaar overgebracht kunnen worden. In de auto van de heer v. Lith zat nog een schoonzuster. Zij kwam er goed af. De auto welke betrokken was bij dit ernstige ongeluk werd bestuurd door dhr. A. Musters uit Laren. De gewonden werden opgenomen in een ziekenhuis te Venray. kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 H.O.V., de Heilooër Operette Vereniging, die in 1976 haar 25-jarig bestaan hoopt te vieren, zal in het vroege voorjaar met „Polenbloed" van Oskar Nedbal op de planken verschijnen. Aan deze ope rette zullen als solisten medewerken: Maria Molenaar, sopraan, Jacob Raads- veld, tenor, Elbert Doeter, bas-bariton en Dick Zijlstra, die als Danilo vorig jaar een onuitwisbare indruk achterliet. Polenbloed is muzikaal gezien een ge weldige operette met goed in het gehoor liggende fijne muziek. Dirigent is Paul Boeken, die o.a. een grote bekendheid geniet door zijn medewerking aan de Ned. Opera Stichting. De regie is op nieuw in de vakkundige handen van Wim Karelse. Medio oktober hoopt men met de spel- repetities te kunnen beginnen. Herenleden Voor die tijd zou deze enthousiaste ope rettevereniging nog graag een aantal heren-leden in de gelederen op willen nemen. Men behoeft geen noten te kun nen lezen. Ga gewoon eens kijken, luis teren of een praatje maken op één van Voor uw hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Wes- terweg - Stationsweg) Telefoon 34120. op Op 4 oktober om 4 uur zal wethouder mevr. mr. A. M. E. van der Zee-Mander- sloot de officiële opening verrichten van de nieuwe christelijke kleuterschool „De Ark", Mariënstein 180. Deze kleuter school, welke tot nog toe elders was on dergebracht, staat naast de gelijknamige christelijke basisschool „De Ark". de repetitieavonden in het Open Huis op donderdagavond vanaf 8 uur. Voorzitter M. Mans zal u hier of bij hem thuis met open armen ontvangen. U kunt ook telefonisch kontakt opnemen. Zijn adres is Poortweijdt 8, tel. 31604. Vorige week kwamen 4 nieuwe heren leden de drempel van het Open Huis over. Zij zijn bijzonder enthousiast over de leuke sfeer bij H.O.V. Er zijn echter nog 10 heren tekort. Voor dames is er op het ogenblik geen plaats. De leden en eventuele nieuwe leden kun nen momenteel ook daadwerkelijk wor den betrokken bij diverse werkzaamhe den op organisatorisch niveau etc. Via werkgroepen wil het bestuur de le den meer dan voorheen bij alle zaken be trekken. Een aantal van hen staat hier enthousiast tegenover. H.O.V. is een vereniging waar een ieder, van welke richting dan ook, zich spoedig thuisvoelt. Er heerst een heel fijne, open sfeer en leden en bestuur vormen een band zoals je zelden ontmoet. Jubileumjaar In 1976 gaat men het 25-jarig bestaan van de vereniging op grootse wijze vie ren met de fantastische operette „lm Weissen Rössl" van Ralph Benatsky. Donateurs Donateurs kunnen zich aanmelden bij mevr. Domper, Vossenakkers 43. Het donateurschap geeft niet alleen voor deel bij de toegangskaarten maar men is tevens verzekerd van 'n goede plaats. Oude kranten H.O.V. zit te springen om oude kranten! De ontstellend hoge kosten die gemaakt moeten worden kunnen hiermee wat ge drukt worden. Helpt allen mee deze vereniging, waar Heiloo toch wel trots op kan zijn, in stand te houden. U kunt ze brengen bij M. Mans, Poort weijdt 8 maar ze kunnen ook worden afgehaald (tel. 31604). EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. K Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 072-30799 Een groot assortiment vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Asbeter - Asbest Zeer velen moesten bij de première van de cabaretgroep Brandhout met Asbeter Asbest teleurgesteld worden wegens plaatsgebrek. Op zo'n ontstellend aantal bezoekers had men op zaterdag 14 september bij het Asta-theater zeker niet gerekend. Mede door deze omstandigheden werden er ook te veel plaatskaarten verkocht. „Een heel vervelende zaak", meent Brandhout. „Wij willen hiervoor graag onze excuses aanbieden en hartelijk dan ken voor de coulante houding, die ve len, ook zij die van ver kwamen, aan de dag legden." Om al deze mensen alsnog in de gelegenheid te stellen de première van Asbeter - Asbest bij te wonen zal het Asta-theater in Heiloo vrijdagavond 27 september a.s. opnieuw haar poorten openen. Ditmaal met voldoende plaatsen aan de zaal. Wie zich van een plaats wil verzekeren kan nog terecht bij: Sigarenmagazijn Bouwhuis, Stationsweg. 87, tel. 31742 en het Open Huis. Brandhout brengt met Asbeter - Asbest een goed stukje caba ret dat bij de première door het publiek na afloop met een ware oyatie werd beloond. Vrijdagavond a.s. om 20.30 uur in het Asta-theater. VJ bergen: woensdag 25 september in het cityhotel aanvang 20.00 uur alkmaar; donderdag 26september in 't wapen van heemskerk aanvang: 14.30 20.00 uur entree: incl. café complet f 7,50 reserveren: (072) 3 18 15 aktueel voor iedereen heiloo/kennemerstraatweg 127 (072) 31815 Zilvcrstr. 1 - Tel 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland Voor de modeshows van Van Schagen Mode, die vanavond in Bergen en mor gen in Alkmaar zullen plaatsvinden zijn nog kaarten verkrijgbaar. U kunt ze ook telefonisch bestellen onder nr.' 072-31815. Naar wij vernemen heeft de kollekte voor de Landelijke Reclassering een be drag van 2.067,19 opgebracht. Harte lijk dank aan de vele gevers. x Renteloze lening voor aanschaf uniforme kleding voor „Nieuw Leven" Zoals wij vorige week al schreven komt. de raad van Heiloo a.s. vrijdagavond, 27 september, in openbare zitting bijeen. De agenda bestaat uit een 20-tal punten waarvan weer een groot aantal zaken op onderwijsgebied. Van deze onderwijs zaken willen wij het belangrijkste noe men, nl. de bouw van de zesde openbare kleuterschool, de 3e in het zuid-westelijk deel der gemeente. Een school met twee werklokalen en één speellokaal. Als plaats stellen B. en W. de Raad voor een terrein aan de nieuw aangelegde weg Het Mallevoort. Het is de bedoeling om mettertijd hier ook een zesde openbare school voor basisonderwijs te bouwen, de derde basisschool in „Zuid-West". Een tweede belangrijk voorstel is de verkoop van grond voor de bouw van een zogenaamde heuvel aan de Zeeweg; kos ten 1.235.000,- - (exclusief omzetbelas ting L aantal vierkante meters 17.720. 5851 m- van het totale bouwterrein, zijnde 23.571 m'-', wordt gebruikt voor plantsoen- en vijverpartijen. Bij de opzet van het bestemmingsplan „Zuid-West", aldus B. en W., „is op een terreingedeel te in de uiterste noord-west-hoek van het plan ruimte bestemd voor bijzondere doeleinden. Met name wérd toen ge dacht op dit terrein een motel of soort gelijke voorziening te realiseren." B. en W. schrijven verder aan de Raad: „Uit de contacten die wij terzake met enkele geïnteresseerden hebben gehad is echter duidelijk geworden dat een motel op deze plaats niet haalbaar is. In de loop der onderhandelingen is daarom het plan gerijpt ter plaatse een appartemen ten-complex te realiseren, speciaal be stemd voor bejaarden, alleenstaanden e.d. Gedacht wordt een complex te stich ten waar belanghebbenden voor niet tè hoge kosten een appartement kunnen verkrijgen. Aan de realisering van een dergelijk complex bestaat in Heiloo dui delijk behoefte: ons is bekend, dat reeds tientallen personen uit deze gemeente zich een dergelijke voorziening wensen. De onderhandelingen met een bouwbe drijf zijn thans in een zodanig stadium dat het voor de bouwer noodzakelijk is te weten welke de grondkosten voor dit complex zijn." Voorbereidingskrediet „Winkelhof 't Loo" „In verband met de financiële conse quenties voortvloeiende uit het treffen van voorbereidende maatregelen voor de uitvoering van het'plan „Winkelhof 't Loo" is het noodzakelijk, dat daarvoor de nodige gelden beschikbaar worden ge steld. De kosten van voorbereiding, zoals rap port Centraal Instituut voor Midden stand en Kleinbedrijf (C.I.M.K.te Am sterdam, eventuele externe adviezen om trent marktwezen en Cultureel Cen trum, het amoveren van woningen e.d. worden geraamd op 50.000,--," dit schrijven B. en W. aan de Raad. Zij stel len voor een krediet beschikbaar te stel len van 50.000, Het college stelt ook voor een renteloze lening te verstrekken aan de Gemengde Zangvereniging „Nieuw Leven". „De"totale investering in de kleding be draagt ongeveer 6.000, Door de le den is reeds een deel van dit bedrag bij elkaar gebracht. Verzocht wordt een renteloze lening van 4.000,- - terug te betalen in vier jaar. Aangezien definanciële toestand der vereniging medewerking mogelijk maakt en het in het verleden ten behoeve van andere muziekverenigingen ook rente loze leningen zijn verstrekt, stellen B. en W. voor de gevraagde renteloze le ning ad 4.000,- te verstrekken." Sinds 1 augustus 1973 is in tijdelijke dienst als leidster aan de openbare kleu terschool ,,'t Kieftennest" mej. J. H. Oostendorp. B. en W. stellen de Raad voor om per 1 november 1974 dit tijdelijk dienstverband om te zetten in een vaste aanstelling. Stukken inzien voor belangstellenden Belangstellenden kunnen de stukken, be trekking hebbende op de raadsagenda, inzien en wel op donderdag 26 en vrijdag 27 september tijdens de kantooruren op de afdeling algemene zaken en tijdens de openingsuren in de leeszalen van de openbare bibliotheek en leeszaal. ten behoeve van apotheker H. R. Sibilo „De heer H. R. Sibilo te Heiloo heeft verzocht vergunning te verlenen voor de bouw van een apotheek met woonhuis en garage op perceel Pastoor van Muij enweg 17. Het bouwplan wijkt echter qua bebou wingsdiepte, goothoogte en afstand tot de zijdelingse perceelgrens af van het ter plaatse vigerende Uitbreidingsplan-in- onderdelen West I. Teneinde toch zo spoedig mogelijk tot realisering van het bouwplan te kunnen overgaan is het noodzakelijk, dat voor het onderhavige perceel een voorberei- dingsbesluit wordt vastgesteld. Alsdan kan via de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening junc- to artikel 50 lid 8 van de Woningwet de gevraagde vergunning worden verleend." Zo luidt het begeleidend schrijven van B. en W. aan de raadsleden bij een voor stel, om medewerking te verlenen, zo dat dhr. Sibilo zijn plannen kan gaan realiseren. De apotheek van dhr. Sibilo is thans ge vestigd aan de overzijde van de Pastoor van Muijenweg, naast de voormalige Ma- riaschool, in een noodgebouw. Op de ouderavond van de Nic. Beets school, te houden op woensdag 2 oktober in de aula van de school, zal het hoofd van de L.O.M.-school (school voor Leer- en Opvoedings Moeilijkheden) te Alk maar, mevr. M. Nass, een inleiding hou den over het werk op deze school. Er zal gelegenheid zijn voor het stellen van vragen. Sekretaresse mevr. L. Doedens-v. Doorn en penningmeester dhr. J. Muijs zullen hun jaarverslag uitbrengen. De drie ou dercommissieleden welke aftredend zijn: mevr. Doedens, dhr. Muijs en de voor zitter dhr. H. Heyink, stellen zich her kiesbaar. Ja- e S» OkTEkING VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Op dinsdag 8 oktober a.s. zal de splin ternieuwe speciaalzaak in speelgoed van de heer P. Lute aan de Kennemerstraat weg 390 officieel geopend worden door de echtgenote van burgemeester Hoek stra. Voor alle belangstellenden houdt de fam. Lute 's avonds „open huis" tus sen 7 en 9 uur. Een avond met een fees telijk tintje. Op woensdag 9 oktober gaat de verkoop van start. Voor alle kinderen is er op die dag een ballon en bij aankoop van een stuk speelgoed nog een extra ver rassing. Dolle pret dus op 8 en 9 oktober voor jong en oud bij „Het Kinderland". Een opening die gepaard gaat met tal van extra aanbiedingen. Met het oog op de komende decembermaand zal men hier over belangstelling zeker niet te klagen hebben. Kollekte van 30 sept. tot 6 okt. Dit najaar houden de christelijke scholen van ons land weer een grote aktie onder het motto: Kom op! Men wil niet alleen beginnende en noodlijdende scholen in eigen land, maar vooral ook buiten onze grenzen, helpen. Er staan technische scholen, landbouw scholen en kweekscholen op de projek- tenlijst, met gebouwen, leermiddelen of beurzen. Kleine en grote projekten dus. Vorig jaar bracht de „Uniekollekte" (die al bijna honderd jaar wordt gehouden) ruim een miljoen gulden op, waar tal van projekten in alle werelddelen mee werden gesteund. Men hoopt dit jaar weer verder te komen. Het gironummer is 515 ten name van de Unie „School en Evangelie" te Voorburg. Gratis doku- mentatie is aan te vragen bij het sekre- tariaat: Van Breestraat 14, Amsterdam- 1007. In Heiloo wordt er ten bate van „School en Evangelie" een kollekte gehouden van maandag 30 september tot en met zaterdag 5 oktober. Woensdag 2 oktober wordt in De Rank (Kennemerstraatweg 83) weer de zo langzamerhand traditionele kinderkle dingbeurs gehouden, georganiseerd door de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwilli ge Hulpverlening. Van de opbrengst van de kleding is 75% bestemd voor de personen die de kleding inbrengen. Het overige geld is bestemd voor de Federatie. De prijs van de kleding wordt in overleg met de inbrenger vastgesteld. Ongewas sen of kleding die stuk is wordt niet in genomen. Er is gelegenheid tot koop en verkoop van gewassen of gestoomde kleding van 3 tot 12 jaar. Kleding kan ingebracht worden 's morgens van 8.45-12.30 uur. De verkoop vindt plaats van 13.30-17.30 uur. 's Avonds van 7-9 uur kan de niet- verkochte kleding teruggehaald worden en zal er tevens afgerekend worden. Klachten over elke vorm van milieu verontreiniging in Noord-Holland kun nen vanaf heden telefonisch gemeld worden. Er zijn twee nummers: op werkdagen tijdens kantooruren 023-310200, buiten kantooruren en op zaterda gen en zon- en feestdagen 02510- 20666. Op werkdagen tijdens de kantooruren komen de klachten binnen bij de meet- kamer van de Dienst Milieuhygiëne van Provinciale Waterstaat. Buiten de kan tooruren worden de klachten opgenomen bij de PEN-centrale in Velsen. Als ie mand het „verkeerde" nummer heeft ge draaid, zal een automatisch antwoord apparaat hem doorverwijzen naar de andere klachtentelefoon. Het was de bedoeling dat deze klachten telefoon al op 1 juli jl. in werking zou zijn, maar door technische moeilijkheden is dit wat vertraagd. Zaterdag- en zondagavond „The Adven tures" van Harold Robbins in het Asta- theater. Een bijzonder spannende film die zich afspeelt in het roerige Zuid- Amerika met o.a. Charles Aznavour, Oli via de Havilland en Anna Moffo. Voor de jeugd op zondagmiddag „3 Ring Circus" met Dean Martin. Een heerlijke zotte circusfilm. STATIONSWEG 65-67 - TELEF. 30286 met veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1