PRIMA aardappelen zak a 25 kg slechts 899 359 116 79 109 139 299 130 79 65 49 129 179 59 99 145 109 149 89 45 Ie ei chte s herry Gi IRC IA 1 DIAZ voor s lechts B lend. vrij d. en za t. ELKE DAG eei i E XTRA SCHERP! AA» IBIEDING Supermarkt Drogisterij Pekelspek 'n Hele Edammer Goudse septemberkaas Boursin kaas Horna koffieroom Cassis raak Reine Victoria pruimen Braadkuikens IGLO Dubro afwas Mars of bounty's Treets of 3 musketiers 5 Milky ways of 3 nuts qo Zuurkool zo uit het vat Groente en fruit Rookworst vacuum Era margarine Verkade knispers Zoute pinda's Poederkoffie Shampoo Fijne vleeswaren Banner deodorantzeep Stationsweg 86-88 RANZIJN Tel. 30356 belegen kaas 500 gram van 3.95 voor pak van 1.42 voor 1/4 liter geen 98 of 89 maar literfles van 1.46 voor grote pot voor per stuk a 950 gram grote flacon van 1.59 voor 2 stuks van 1.00 voor 2 stuks van 80 voor van 1.35 voor 500 gram voor slechts 1 kg SPRUITEN 1.09 1 kg ANDIJVIE 0.79 1 kg PREI 0.89 1 kg TOMATEN 1.29 1 kg DRUIVEN 1.39 per stuk slechts 250 gram voor slechts kuipje van 85 voor of Saté Peppers, gr. zak v. 1.32 v. Duyvis, 250 gram van 1.77 v. Superunie, pot a 50 gram literflacon 100 gram Gekookte worst of 150 gram Tongeworst of 100 gram Lever elk 2e stuk HALVE PRIJS Radio Communicatie Shop houdt vrijdagavond „open huis" Banken op het plein bjj Open Huis Herdenkingsplaat Wim Sonneveld bracht halve ton op voor Hartstichting „Nieuw Leven" geeft concert op 22 oktober Schoolarts sprak over „schoolrüpheid" Goede voorlichting over de L.O.M.-school Geslaagde puzzeï-tourrit UITKIJKPOST 16 OKTOBER 1974 500 57: 5 Vrijdagavond vanaf 7 uur houdt de heer C. J. Janken „open huis" in zijn kleine maar splinternieuwe Radio Communica tie Shop aan de Westerweg 131, achter het woonhuis. Dit kleine winkeltje, ont sproten uit de grootste hobby van de heer Janken, zal voorlopig alleen nog op vrijdagavond en 's zaterdags geopend zijn. Men kan er o.a. terecht voor ra dio's, televisie, platenspelers, auto-ra dio's en stereo 8-track afspelers en cas settes voor in de auto. Ook de zend-amateurs zullen hier alles van hun gading kunnen vinden van de kleinste Walkie-Talkie tot een 5 Watt Radio Telefoonapparatuur, politie-ont- varigers, antennes In alle soorten, kris tallen, voedingen enz. Voor deze leuke „klandestiene", nach telijke hobby is er 27 MC-apparatuur te verkrijgen van 200,- tot 3000,-. Wanneer een deel van de mensen zich ter ruste begeeft gaan er duizenden aan het werk om kon takt met elkaar te zoe ken. De meeste kleine zend-amateurs werken in verenigingsverband. Men ziet er hier zeer nauwgezet op toe dat de één de ander niet tot last is. Alhoewel de kans op storing van radio en t.v. met goede apparatuur zeer gering is gaat men toch zo laat mogelijk met deze fas cinerende hobby aan het werk. Over de gehele wereld zijn er ettelijke duizenden zend-amateurs. De heer Janken kan u hier alles over vertellen. Ook voor reparatie van t.v., radio enz. kunt u hier terecht. Vrijdagavond a.s. bent u welkom bij de feestelijke opening vanaf 7 uur. Zeer binnenkort zullen er enkele banken geplaatst worden op het plein voor het Open Huis. De heer Jacobs, beheerder van het Open Huis, ziet hiermee weer eens één van zijn vele wensen in vervul ling gaan om dit ontmoetingscentrum zo leefbaar mogelijk te maken. Ook voor passerende wandelaars even een prettig rustpunt. Ruim een halve ton was de opbrengst voor de Ned. Hartstichting van de her denkingsplaat (l.p.) die Phonogram uit bracht na het overlijden van Wim Son neveld. In het herfstnummer van „Hart slag" brengt de Ned. Hartstichting hier voor dank aan Willem Duys, Gerrit den Braber, de platenwinkels en warenhui zen die het succes organiseerden. Intussen heeft de Koninklijke Begeer (munten, penningen v. edelmetaal etc.) een herinneringsmedaille van Wim Son neveld gegeven. Deze zeer fraaie penning van Joop Hek man is van hoge artistieke waarde en kwaliteit. De tastbare herinnering aan een groot cabaretier - met hart voor de Hartstichting - wordt erop afgebeeld. Deze kleine gouden penning (in munt rand) zal door veel vrouwen aan een kettinkje gedragen gaan worden. Deze penningen zijn ook in brons en zilver te bestellen bij de Ned. Hartstich ting in Den Haag. Een deel van de op brengst komt ook weer ten goede aan het werk van de Hartstichting. Alle inlichtingen hieromtrent kunt u verkrijgen bij het secretariaat van de Ned. Hartstichting, afd. Heiloo, mevr. N. Bijkerk, Omloop 15, tel. 32043. Nog even willen we u wijzen op het wel heel bijzondere concert dat de gemengde zangvereniging „Nieuw Leven" geeft op dinsdagavond 22 oktober in de Moeder Godskerk aan de Holleweg. In samenwerking met de bekende solis ten Renée van Haarlem, Martha de Vries, Gerard Honig en Cor Niessen zul len een 3-tal werken worden uitgevoerd: de „Theresien Messe" van Jos. Haydn, het „Magnificat" van Joh. Chr. Bach en het „Halleluja" van G. F. Handel. Dirigent is Piet de Reuver. Kaarten zijn a 7.50 verkrijgbaar bij de leden, bestuursleden en bij de presidente van Nieuw Leven, mevr. M. Zeegers- Huberts, De Blomhof 14, tel. 31096. Do nateurs welke met 5,of 10, Nieuw Leven steunen ontvangen resp. 1 of 2 toegangskaarten. Een muzikale avond op hoog niveau in onze eigen gemeente; een avond om ze ker niet te missen. T.v.T. Op de foto hiernaast ziet u het koor van de zangvereniging .Nieuw Leven" in haar nieuwe uniforme kleding. op ouderavond van de kleuterschool „De Nieuwe Hoeve" Op de ouderavond van de openbare kleu terschool „De Nieuwe Hoeve" sprak de schoolarts mevr. C. L. Klimp over „schoolrijpheid". Dokter Klimp begon met te zeggen dat de taak van de school arts van vroeger een geheel andere was als nu. De schoolartsen komen lang niet op alle kleuterscholen. De leeftijd om naar de kleuterschool te gaan is 4 jaar en in 't algemeen gaat dan de kleuter op 6-jarige leeftijd naar de basisschool. Vroeger ging een kind al op 5%-jarige leeftijd naar deze school. Nu is het mo gelijk, als het kind nog niet schoolrijp is, om nog een jaar te wachten. De kleuter leidsters kunnen bij de beoordeling er van de medewerking inroepen van bijv. de schoolarts of een psycholoog. Het kind komt op een gegeven moment in een ontwikkelingsfase, waarin het taken krijgt te verrichten, aldus dokter Klimp. Het moet zich leren te concentreren, soms stilzitten als het liefst iets anders zou willen doen. Wanneer het kind dit ontwikkelingsstadium heeft bereikt, is niet te zeggen. Daar is geen vast recept voor. Psychologische begeleiding is Mo gelijk en wel door deskundigen van de Stichting Geestelijke Volksgezondheid welke nauw samenwerken met de school artsen. Er worden meestal kleine testjes afgenomen en getoetst aan verslagjes van de kleuterleidsters. Aan de hand daarvan gaat de schoolarts te werk, soms wordt er ook een kleine intelligen tietest gehouden. Valt die goed uit dan gaat de kleuter naar de „grote" school, gebeurt dat niet dan blijft het nog een jaartje op de kleuterschool. Integratie kleuter-basisscholen De schoolarts zei dat het 't fijnst is een school waar de integratie van het kleu- ter-basisonderwijs wordt toegepast, zo als op het scholencomplex „De Nieuwe Hoeve". Het is een veel betere overgang van het kind van de kleuterschool naar het basisonderwijs. Vooral op scholen met speel-leerklassen gaat het meestal heel fijn, stelde dokter Klimp vast. Zij ging ook in op het probleem van kinde ren die een wat lager tempo hebben bij het leren. Dikwijls komen ze later toch goed mee. In dit verband wees spreek ster ook op het uitstekende werk van de Alkmaarse school voor kinderen met leermoeilijkheden, de L.O.M.-school. Mevr. Klimp ging, na dit waardevolle betoog nog in op een aantal vragen van ouders. Mevr. Das-Walewijn, adviseuze van de Peuterzalen in Heiloo, vulde het een en ander nog aan. De hoofdleidster, mevr. Holtes, deed wat mededelingen, o.a. over een te houden fancy-fair waarvan de baten zullen zijn voor aankleding van het toneeltje in de aula van de scholen. De aftredende leden van de oudercom missie, mevr. Koomen en dhr. Postma, werden herkozen. Tot slot van deze ge slaagde ouderavond werd een kleuren- filmpje vertoond over de laatste school dag, 28 juni. op ouderavond van Nic. Beetssehool Mevr. M. Nass, hoofd van de school voor leer- en opvoedingsmoeilijkheden (LOM) te Alkmaar, hield op een ouderavond van de openbare basisschool de Nicolaas Beetssehool een lezing over het werk van deze school. Daar mevr. Nass al enige malen zulk een lezing hield in Heiloo, willen we nu kort zijn, omdat we er al verslag van deden. Op enthousiaste wijze kan mevr. Nass vertellen over het onderwijs op deze L.O.M.-school, waarop niet alleen leer plichtige kinderen zijn maar ook kleu ters. De talrijk vertoonde kleurendia's onderstreepten nog de betekenis van dit onderwijs aan kinderen met leermoei lijkheden. Onderwijs aangepast aan de leerlingen, dikwijls individueel en wer kend met veel materiaal (creatief werk) waarin deze kinderen zich geheel kun nen geven. Veel vragen werden door ouders gesteld die uitvoerig door mevr. Nass beantwoord werden. Zij kreeg als blijk van waardering een geschenkenbon aangeboden. Financieel beleid vraagt maatregelen Dc jaarverslagen van de secretaris (me vrouw M. L. Doedens-van Doorn) en de penningmeester (dhr. J. Muijs) werden onveranderd goedgekeurd. Dhr. Muijs wees erop dat er een nadelig saldo was ontstaan. In verband daarmee is aan de ouders van de 6e klas meegedeeld dat voortaan het zwemmen niet meer door de oudercommissie zal worden betaald. De ouders zijn daarmee akkoord gegaan. Dhr. Muijs wees er voorts op dat de schoolreisjes steeds meer geld gaan kos ten. Een directe verandering van opzet zal voorlopig zeker nog niet uit de bus komen, gezien de diverse meningen. De oudercommissie en het onderwijzend personeel zullen in ieder geval daarover gaan praten. Het waarnemend hoofd de heer Koele- may (het hoofd de heer v. Zandwijk is ziek) deed verschillende mededelingen. De vakantie in 1975 vangt aan op 23 juni en de aanvang van het schooljaar 1975-'76 op 4 augustus. Men heeft nog geprobeerd gelijk met vakantie te gaan met scholen voor voortgezet onderwijs in Alkmaar, maar dat is op niets uit gelopen. Dhr. Koelemay deelde mee, dat onder geen beding na 4 aug. vakantie gegeven zal worden. Moeilijkheden, door deze vaststelling van de vakantie, zijn ontstaan bij de uitwisseling met een school uit Doesburg. Het betreft de zes de klas. Problemen zijn er ook rond het St. Nicolaasfeest nu de huidige Sint het heeft laten afweten. „De openbare school, de school voor iedereen" Mevr. C. G. Stikkel-Sigling, voorzitter van de vereniging voor openbaar onder wijs wees op de betekenis van deze ver eniging. Zij begon met te zeggen dat men vrij is zijn keuze te bepalen, er zijn allerlei soorten scholen. De keuze moet een principiële zijn. De openbare school is de school waar de kinderen verschil lend van richting elkaar ontmoeten; waar ook de basis voor de maatschap pelijke ladder aanwezig is. De bijzondere scholen hebben hun besturen en zijn autonoom, de openbare scholen worden bestuurd door het gemeentebestuur. Al hoewel mevr. Stikkel liet uitkomen dat men bijzonder tevreden kan zijn in Hei loo, hoopte zij toch dat ouders lid zouden worden van de afdeling die ongeveer 480 leden heeft en „op de bres staat voor de openbare school, de school voor ieder een", aldus mevr. Stikkel. Het wnd. hoofd der school vertelde dat van de geboden gelegenheid, een uitvoe ring van het Scapino ballet in Schouw burg „Het Park" te Hoorn bij te wonen, gebruik gemaakt zal worden. En wel op woensdag 16 oktober door de leerlingen van de drie hoogste klassen. Door leden van deze balletgroep zullen vóór en na deze voorstelling in de school en in het gymnastieklokaal nog nadere informatie verstrekt worden over de balletkunst. Ten aanzien van het wegvallen van dhr. v. Zandwijk door ziekte, deelde de heer Koelemay mee dat men in mevr. K. T. Houter-Visser een goede, tijdelijke, on derwijskracht heeft. De aftredende bestuursleden mevrouw Doedens en dhr. Muijs werden herkozen. Het was ook nu weer bijzonder laat toen voorzitter B. Heijink de bijeenkomst sloot. N.M. ondanks het slechte weer Ondanks het bijzonder slechte weer van de voorafgaande dagen, waagden jongst leden zaterdag zich toch een aantal au tomobilisten aan een door de Zwem- en Poloclub „Heiloo" uitgeschreven puzzel- tourrit. Het beschreven traject voor de deelne mers door plan Baafje, plan Zuid-West, om vervolgens via „B"-wegen een blik te werpen op de uitbreiding van Heiloo die zichtbaar is vanuit de richting Eg- mond-Binnen. Via het altijd rustige ka pel, werd de Kennemerstraatweg over gestoken het groene polderland in. Via Kanaalweg kwam men in plan Oost en vandaar weer in de oude kern rond het Witte Kerkje en zo via Kerkelaan en Belieslaan weer terug naar de plaats waar men was begonnen, het parkeer terrein bij het zwembad. In deze rit was het mogelijk om veel aantrekkelijke woonwijken, waar men in de regel praktisch nimmer komt eens te ontdekken. Kleine geniepigheden in de te lezen tekst bleken soms moeilijkhe den op te leveren. Onverwachte opruimingen van zeker schijnende oriëntatiepunten, brachten evenveel problemen. Zo had een bewo ner de naam aan zijn woning plotseling weggenomen om opnieuw te schilderen en had de beheerder van een benzine pomp in plan Oost de gedachte dat men zeker „zijn wetje" reeds goed kende en de bekende affiche verwijderd. In de omschrijving waren enkele vragen- opdrachten vermeld betrekking hebbend op nieuwsberichten uit Heiloo. Bijvoor beeld: welke tentoonstelling onderlaatst 700 bezoekers trok, wie schonk de Coo- per(trim)baan in plan Oost, de naam van het verzetsmonument. In het pol derland moest men plotseling een muts opzetten. Vaststelling van de prijs van een stropdas, verborgen in de etalage van de herenmodezaak van gebroeders Rozing bracht vele deelnemers op de knieën. Conclusie is, dat de deelnemers een paar gezellige uren mochten beleven. Doel waarom het ging, Heiloo zo mogelijk nog beter te ontdekken, is zeker bereikt. Bestuur van Z. en PC. „Heiloo" is reeds nu al weer gevraagd om een volgende organisatie. Die mogelijkheid denkt men misschien te vinden op 5 mei 1975, welke dag ter herdenking aan de bevrijding voor ieder een' extra vrije dag zal be tekenen. De uitslag was: le prijs dhr. R. Kranen burg, 2. dhr. P. P. van Munster, 3. mevr: Wedda en 4. dhr. R. van Loon, allen te Heiloo. De prijzen bestonden uit leuke luxe voorwerpen. kachels.* Tel. 02206-1435. I Teletoon azzou.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 6