etui ©diimcliS^if c\ rr gratis bouw- en verbouwadvies voor lEIIWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij KWAAD KOLLEKTE NIERSTICHTING GEEF - GEEF VééL - 'T IS ZO NODIG 3WM STAATSLOTERIJ elhandel Alkmaar jo_m_ Herman k- I -7 ARCHiPLAN architektenwinkel \$28( W kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten guus van der linden bloemsierkunst BINNENKORT START VAN BOUW VAN WIJKWINKELCENTRUM in het zuidwestelijk deel der gemeente Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Polyester pantalon van BLEYLE Prijs f 119 Uw kledingadviseur Plaatsgenote dodelijk verongelukt Nieuw Leven gaf subliem concert Verkoopdag handwerkclub voor bejaarden H.S.V. Klaverjas-drive Gastgezinnen Noord-ierse kinderen komen bijeen kom Kruisvereniging houdt algemene ledenvergadering vast een kijkje nemen in de feestelijke geschenkenkollektie vol verrassende surprises Juwelier Prinsenbal van de Narrenkap Aantal kaarten aan de zaal nog verkrijgbaar Collecte Nier Stichting Bij ons verkrijgbaar: WERELDARTIESTEN 15— J. J. PANTEK0EK, Ing. Over regen P.v.d.A. gaat verslag raadsfraktie bespreken Veel belangstelling voor bijeenkomst V.V.D. Pensionprijs verzorgings tehuizen gaat weer omhoog 4 t/m 9 november a.s.: Het is zaliger te geven, dan te ontvangen DE ROMANTISCHE HAARGOLF IS TROEF. Hoofden van scholen kunnen kiezen Eerste woningen in „Plan Mallevoort" betrokken „Wie doet wat" leuze voor ludieke ouderavond Vondelschool houdt ouderavond A. G. v. d. Nagel Verkoop 630e loterij vanaf maandag 4 november '74 32e JAARGANG NO. 30 OKTOBER 1974 30 Advertenties en Administratie: Rechte HondsbosSchelaan 22 Postbus 63 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 blad verschijnt 's woensdags .huïs aan huis in een oplage van hlsÖOO.-g^emplaren in de gemeen- Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. i-v' ttyS.i ÏTeiloo, Limmen, Egmond- P.fnfiótï, fühnegom, Egm. a.d. Hoef Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Hij kontrakt reduktie. van corsage tot corsowagen kennemerstraatweg 470 - Heiloo - telefoon 072-30067 Ongeveer 12 winkels, kosten 1.138.000,- Binnenkort is de Rijksvergunning te ver wachten voor de bouw van een wijkwin kelcentrum in het zuidwestelijk deel der gemeente. Kosten van dit project: 1.138.000,— „Dynamo Project Nederland" heeft dit project ontwikkeld en de firma Kok Zil.enlr.1- Tel 072-10892 hel goedkoopite adres in Nederland Bouwbureau (beide te Rotterdam) ont worpen (architect dhr. v. d. Velde). De firma Nelis B.V. te Uitgeest zal het werk uitvoeren. Plaatsgenoten-ondernemers hebben voorrang bij vestiging Van de 2848 vierkante meters welke be schikbaar zijn gesteld voor dit wijkwin kelcentrum worden er 2100 vierkante meters bebouwd. Ongeveer 12 winkels kunnen in dit centrum gesticht worden. Er zijn echter variatie-mogelijkheden aanwezig. Plaatsgenoten - ondernemers hebben voorrang bij vestiging in dit wijk-winkelcentrum. Naar wij vernemen bestaat onder hen Zo in de wasmachine Persen absoluut overbodig Plooi BLIJFT haarscherp Snel droog Rekt aan ALLE KANTEN mee Steengoeie pasvorm DAT IS DE Fantastisch ELASTISCHE m ui i HERENMODE HEILOO Heerenweg 140 - Heiloo Telefoon 072-33308 een behoorlijke belangstelling. Aan de ontwikkeling van de plannen zijn twee voorlichtingsbijeenkomsten, met Heiloo- se ondernemers, vooraf gegaan. Met de ze middenstanders zullen zeker nog be sprekingen volgen. Binnenkort hopen wij wat gedetailleerde gegevens te verstrek ken over dit wijk-winkelcentrum,waar voor onder de vele nieuwe bewoners, in dit meest zuid-westelijke deel onzer ge meente, grote belangstelling bestaat. bij verkeersongeluk in Niedorp Bij een verkeersongeluk in de gemeente Niedorp, zaterdagavond, is onze plaats genote mevrouw G. Sombroek-Venneker (34 jaar), wonende aan de Westerweg, dodelijk verongelukt. Haar man bestuur de een auto waarmee het ongeluk ge beurde. Dhr. Sombroek en de familie Venneker uit Alkmaar, welke in de auto gezeten waren, moesten met verwondin gen naar het St. Elisabeth ziekenhuis vervoerd worden. Vorige week dinsdagavond verzorgde de gem. zangvereniging „Nieuw Leven" een fantastische concertavond in de Moeder Godskerk die ondanks het slechte weer en een belangrijke voetbaluitzending op de t.v. toch bijna geheel gevuld was. Uitgevoerd werden de Theresienmesse van Jos. Haydn, het Magnificat van Joh. Chr. Bach en het Halleluja uit de „Mes sias" van G. F. Handel. Solisten waren Renée van Haarlem, so praan, Martha de Vries, alt, Gerard Ho nig, tenor en Cor Niessen, bariton. Koor en solisten werden begeleid door het Noordhollands Promenade Orkest en het geheel stond onder leiding van de diri gent Piet de Reuver. De vier solisten gaven op deze avond een knap staaltje van hun kunnen. Ook als solokwartet bleken ze werkelijk su bliem op elkaar afgestemd. Het grote gemengde koor kreeg op deze avond meer dan ooit een belangrijke rol te vervullen waarbij zij vooral excelleer den in het Benedictus, Agnus Dei, Gloria en het Kyrië. Het kleine aantal heren in het koor weerde zich opperbest. Met hun krachtige stemmen gaven ze goed partij. Het koor zag er in zijn geheel ook fan tastisch uit in hun uniforme zwart-witte kleding die nog vlak voor deze uitvoe ring was gereed gekomen. Het Noordhollands Promenade Orkest dat pas 8 maanden geleden werd opge richt vertoonde zo hier en daar nog wat zwakke plekken. Dit kwam vooral tot uiting tijdens het Magnificat waar de dirigent genoodzaakt was om even af te tikken. Toch was men in het geheel genomen aardig op dreef en dit is dan toch mede een verdienste van Piet de Reuver die hier menig zweetdruppeltje tegenaan heeft gegooid. Gegrepen door zijn enthousiasme gaven koor, solisten en orkest alles wat ze in zich hadden en in de stampvolle kerk kon je als het ware een speld horen vallen. Tot slot van deze avond zongen koor en solisten tezamen het Halleluja van Han del. Een langdurige ovatie van het dank bare publiek zorgde voor een herhaling van deze feestelijke klanken die een waardig slot vormden van een subliem concert waarvoor we „Nieuw Leven" toch wel bijzonder erkentelijk zijn. Op 6 november a.s. houdt de Handwerk club voor Bejaarden weer haar jaarlijkse verkoopdag van gemaakte handwerken, kerstartikelen, speelgoed etc. Ook zijn er weer diverse attracties en wordt de uitslag van de verloting bekend ge maakt. De verkoping wordt gehouden in het Open Huis van half drie tot vijf uur en van zeven tot 9 uur Cs avonds korting). De opbrengst wordt voor een deel ge bruikt om nieuwe materialen te kopen, maar als de verkoping weer net zo'n succes wordt als vorige jaren, zal weer een bedrag worden geschonken aan de Sint Nïcolaas-aktie van de dames Bam- mens en Bood. VRIJDAG A.S. Aanvang 20.00 uur. Kantine Bayershoffweg. Vrijdagavond a.s. houdt het komitee „Noord-ierse kinderen Heiloo" een bij eenkomst in het Open Huis voor de gast gezinnen die het afgelopen voorjaar één of meerdere kinderen zo spontaan voor 3 weken in hun gezin hebben opgeno men. Op deze avond zullen er dia's ver toond worden van het follow-up week end in Dundrum waar ook de Hollandse leiding aanwezig was. Verder staat er „Bingo" op het programma. Ook zal men met elkaar de komst van een nieuwe groep Ierse kinderen naar Heiloo bespre ken. Het komitee denkt hierbij vooral aan broertjes en zusjes van de kinderen uit Tigers Bay en New Lodge, die in Heiloo verbleven. Er is met deze kinde ren nog steeds een goed kontakt. On danks de niet aflatende terreur trachten deze katholieke en protestantse kinde ren zo veel mogelijk bij elkaar te blijven komen waarbij ze zelfs hun jonge leven in de waagschaal stellen. De onvergetelijke tijd in Heiloo willen ze hoe dan ook vasthouden. Het is voor al dit enthousiasme dat het komitee be weegt om met dit werk door te gaan. Het komitee hoopt dan ook dat niemand op deze avond verstek zal laten gaan. De Kruisvereniging Heiloo houdt op donderdag 14 november haar algemene ledenvergadering in het voormalige Wit- Gele Kruisgebouw aan de Comman deurslaan 1. Besproken zal worden de begroting voor 1975 en de behandeling vindt plaats van de agenda van de alge mene vergadering op woensdag 27 no vember te Amsterdam. Zoals in de oprichtingsvergadering van de Kruisvereniging in Heiloo, in decem ber 1973 werd besloten, treedt het gehe le bestuur af, maar stelt zich weer ge heel herkiesbaar. De aanvang is kwart over acht. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEÊN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Kenn.straatweg 414,Heiloo-Tel. 30799 K Aangezien er voor het Prinsenbal min der kaarten beschikbaar zijn dan voor het grote Carnavalsbal wórdt een ieder die belangstelling hééft voor dit bal (on gekostumeerd) op 16 november a.s. in het Brunogebouw aangeraden zich zo spoedig mogelijk van een toegangskaart te voorzien. Deze zijn nu reeds verkrijg baar op de voorverkoopadressen sigaren magazijnen Bouwhuis en Apeldoorn en Kiosk Avis, allen in 't Stationscentrum. voor concert van het N.Pli.O. In beperkte mate zijn op woensdag 6 november nog kaarten verkrijgbaar voor liet concert van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest. In de aula van het Psychiatrisch Centrum. De kaarten kos ten 6, Aan dit conceit werken als solisten mee Susanna Mildonian (harp) en Jan van der Berg (fluit). Het concert begint om kwart over acht. 4 tot en met 9 november Er sterven vandaag nog mensen onnodig aan niervergiftiging, door tekort aan kunstnieren en doordat er te weinig nie ren voor transplantatie worden aange boden. Toch is ook dit jaar zowel het aantal kunstnieren als het aantal niertrans plantaties toegenomen. Maar ieder jaar komen er ca. 300 nieu we patiënten bij, die het stadium hebben bereikt, waarin behandeling aan de kunstnier het laatste redmiddel is om hen in leven te houden. Dit is één van de twee redenen, die ver groting van het jaarlijks te verrichten aantal transplantaties nodig maken. L.P. ten bate van het Koningin Wilhelminafonds ter bestrijding van jeugdkanker VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Wes terweg - Stationsweg) Telefoon 34120. Ons natuurhistorisch hoekje: Terwijl ik mij wijd aan het „Natuurhis torisch Hoekje" striemt de zoveelste re genbui van dit weekeinde de ruiten. De wind zwiept de kalende esdoorns en po pulieren en schudt de bladeren eraf. Hebben wij hier in de kuststreek altijd al meer wind dan landinwaarts, de herfst wordt hier extra grimmig, om dat er meer regen valt dan elders. De invloed van de zee doet zich gelden. Het zeewater is vrij traag met het over nemen van de temperatuur van de lucht. Het houdt de zomerwarmte langer vast. Tot in februari of maart blijft het zee water dan ook relatief warmer. Het geeft een deel van zijn warmte af aan de atmosfeer, waardoor onze winters zacht blijven. Momenteel schat ik de temperatuur van het zeewater op zo'n 15°C, terwijl de land-maxima rónd de 10°C schommelen. De iets verwarmde zeelucht komt boven land en koelt plotseling af. De daarin aanwezige waterdamp reageert op deze afkoeling met condensatie. Een verhoog de buiigheid is daarvan het gevolg. Me nig scholier heeft door deze „natte moes son" zijn herfstvakantie in het water zien vallen. Het is zinvoller te hopen op een mooie Paasvakantie. Dan liggen de kaarten immers anders. De zee heeft dan de win terse kou langzaam overgenomen en is relatief koel. Boven het warmere land zal de bewolking de neiging hebben zich op te lossen. De zon zal dan weer kans krijgen plant en boom te prikkelen, om het vocht uit de bodem te gaan opzui gen. Terwijl de najaarswind de bomen afta kelt, zijn de jonge knoppen alweer zicht baar en dat geeft de burger moed. Straks zullen ze gaan opzwellen door het hemelwater, dat ons nu teistert. Water (HaO) bevat namelijk het ele ment H waterstof), waarvan de plant in een bio-chemisch proces nieuwe plant aardige verbindingen maakt: CH-verbin- dingen, oftewel kóolstofverbindingen. Daarvoor zullen we evenwel moeten wachten tot betere tijden en ons intus sen schrap zetten tegen de volgende bui. HaBe. op jaarvergadering van 7 november Op de jaarvergadering van de Partij van de Arbeid, op donderdag 7 november in het Open Huis, wordt het verslag van de raadsfraktie besproken. Besproken gaat ook worden de indeling in distric ten en er is een bestuursverkiezing. Af tredend en niet herkiesbaar zijn: mevr. J. G. Hollander-Lier (secretaresse) en J. Borsjes, omdat hij tot raadslid is be noemd. In de plaats van mevr. Hollan der stelt het bestuur kandidaat mevr. F. Sandkuyl. In het jaarverslag van de secretaresse worden de aktiviteiten, vooral rond de twee verkiezingen, uitvoerig gememo reerd. Voor de openbare bijeenkomst van de V.V.D. afd. Heiloo bestond maandag avond in „De Oude Herberg" een be hoorlijke belangstelling. Mej. mr. A. Kappeyne van de Coppello, lid van de Tweede Kamer voor de VVD, gaf tijdens deze bijeenkomst haar visie op de aktuele politieke situatie. Zij sprak voornamelijk over de brandende abortus kwestie maar ook het middenstandsbe- leid werd onder de loupe genomen. Mej. Kappeyne lichtte een aardig tipje van de sluier op over de gang van zaken rond de abortus, die al vanaf 1968 in de politieke belangstelling staat. Zij gaf toe dat er in de eigen partij over dit punt nogal wat verschil van mening bestaat maar in de fraktie wil men zich graag vasthouden aan het eerder ingenomen standpunt „vrijheid op alle fronten". Over het huidige middenstandsbeleid trofe mej. Kappeyne aardig van leer. Zij sp.ak o.a. over een onmogelijk klimaat om nog iets te ondernemen. „Winst ma ken is smerig", aldus spreekster, „wie dit toch doet moet die winst snel naar de Staat brengen. In dit kabinet heerst een slecht ondernemersklimaat. Wij zullen voor de zelfstandigen blijven opkomen." Na een heldere uiteenzetting konden de aanwezigen vragen stéllen aan mej. Kappeyne. Hier werd dankbaar gebruik van gemaakt. Ook de affaire Vrëdeling en de gijzelingsdrama's kwamen aan de orde. Over de affaire Vredeling zei mej. Kap peyne o.a.: „Een mens heeft de persoon lijke vrijheid om een politieke strop om zijn eigen nek te leggen. Wij hebben ons in deze gematigd opgesteld omdat we geen crisis wilden uitlokken op een der gelijk punt en dan tenslotte, we wisten ook wat we in ruil voor Vredeling terug zouden krijgen. Vredeling is tenslotte een oprecht mens en een goed parlemen tariër, al heeft hij van Defensie geen verstand. Want elke transplantatie maakt plaats voor een nieuwe patiënt aan een be staande kunstnier. De tweede reden is, dat een geslaagde transplantatie de betrokkene de kans biedt op een beter, normaler leven dan het gebonden bestaan van de patiënt aan de kunstnier. De opbrengst van de landelijke kollekte voor de Nier Stichting Nederland - 4 tot met ingang van het nieuwe jaar De pensionprijzen van verzorgingstehui zen etc. zijn de laatste jaren drastisch omhoog gegaan. Wij vernemen uit een dinsdagmorgen-programma voor bejaar den van de K.R.O., dat voor 1975 gere kend moet worden op een verhoging van gemiddeld 20%. Voor een aantal van de 1200 verzorgingstehuizen in Nederland kan het lager, maar voor een klein aan tal kan het ook hoger dan 20% zijn. De kosten van exploitatie zijn de laatste tijd onrustbarend gestegen. Zoals personeels kosten, voeding en verwarming. Zoals men kan weten kunnen verhogin gen van pensionprijzen voor verzorgings tehuizen etc. alleen tot stand komen met medewerking van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. méér niertransplantaties méér kunstnieren méér wetenschappelijk onderzoek méér levensvreugde voor nierpatiënten (zie ook elders in dit blad) en met 9 november 1974 - is bestemd voor: méér niertransplantaties - ook door voorlichting over het afstaan van de nieren na overlijden méér kunstnieren - ook voor thuis- dialyse; méér onderzoek om nierziekte te voorkómen. Gironummer: 388.000, Vereniging tot Steun aan de Nierstichting Nederland, Amsterdam. Nog enkele kollektanten gevraagd! Voor de kollekte van de volgende week zijn nog enkele wijken vrij (en dat is Dit is een oud en historisch gezegde, waarop de afdeling Heiloo van het Ne derlandse Rode Kruis wil inhaken. Ontegenzeggelijk is hét u bekend, welk een groot tekort aan bloed er is in Ne derland, Europa en andere werelddelen. Het bestuur heeft de bloedtransfusie dienst van het Nederlandse Rode Kruis bereid gevonden een avond te organise ren, waarin u wordt geïnformeerd, wat er met uw bloed kan worden gedaan. Het geheel wordt verzorgd door de heer K. Schutz, medewerker aan het Centraal Graag willen wij u de nieuwste preparaten en laatste modelijn presenteren. Om dit te realiseren, zullen wij deelnemen aan een zeer belangrijke 3-daagse cursus in de Schwarzkopf Studio in Dordrecht. Maandag 4, dinsdag 5 en woensdag 6 november zal onze zaak gesloten zijn OM U VANAF 1 NOVEM BER WEER UP TO DATE VAN DIENST TE ZIJN. Noteert u het ook even? KAPPERSTEAM HARRY SCTIILDKAMP, Kenne merstraatweg 123, Heiloo, telefoon 072-31843. uitbreiding vakonderwijs: lichamelijke opvoeding of handwerken In een vorige raadsvergadering werd besloten het aantal uren vakonderwijs, op basisscholen, uit te breiden. Burg. en weth. wilden deze uren gebruiken voor het vak lichamelijke opvoeding, dit na de behoefte gepeild te hebben bij hoof den van genoemde scholen. Het raadslid mevr. A. Brolsma-Polling meende dat er ook behoefte bestond aan uitbreiding van het vakonderwijs hand werken. Burg. Hoekstra beloofde nogmaals een gesprek aan te gaan met de hoofden van scholen. Dhr. Hoekstra deelde in de laatste raadsvergadering mee, dat twee hoofden van scholen voorkeur hebben vöor uitbreiding van het vak handwer ken, maar zich er bij neer zouden leggen als tot uitbreiding van het vak lichame lijke opvoeding werd besloten. Hij deelde ook mede dat intussen een advertentie is geplaatst daarvoor (9 uren). Het blijft nog mogelijk dat op twee scholen het handwerkonderwijs zal worden uitge breid. De raad voteerde voor dit doel 101.000,—. aan De Kandelaar In het uitbreidingsplan in uitvoering „Mallevoort" zijn de afgelopen dagen de eerste woningen betrokken. Het zijn een 25-tal woningen, gebouwd in twee en drie woonlagen in de woningwetsector. De woningen staan aan De Kandelaar, met het front op Mallevoort, het ver lengde van de Pastoor van Muijenweg. zondeAls u alsnog iets voor de nier patiënten wilt doen door te koliekteren, neem dan vóór zaterdag nog kontakt op met M. C. Affourtit, Torenlaan 37, tel. 32815. Dank u Ook kunt u codicils bestellen via welke u zich kunt opgeven als lid van de Nier Stichting en/of als donor (d.w.z. dat u zich bereid verklaart, na overlijden of bij leven een nier af te staanOok daar voor vervoegt u zich bij bovenstaand adres. Doe iets! „Wie doet wat" is de leuze waarmee een ouderavond van de openbare J. P. Hase- broekschool, op 7 november in de aula van de school, wordt aangekondigd. „Een geweldige expositie van wie wat doet in z'n vrije tijd", aldus de verdere informatie tot deze bijeenkomst. Een aantrekkelijk programma met o.a. dia's van de school met als medewerkenden alle leerlingen van deze basisschool, leerkrachten, oudercommissie en naar wordt gehoopt, ook alle ouders Laboratorium van de bloedtransfusie dienst, die dia's zal gaan vertonen met toelichting op 4 november a.s. aanvang 20.00 uur in de aula van de J. F. Kenne- dyschool, Laan van Muijs te Heiloo. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het bestuur hoopt op een grote opkomst, want iedereen is welkom. Informatie over „Op veilig spoor" Op de ouderavond van de openbare ba sisschool de Vondelschool, op maandag 4 november in de aula van de school, zal het hoofd der school de heer S. J. Kra mer onder het motto „Op veilig spoor" spreken over een nieuwe aanpak in het rekenonderwijs. De heer Wuijts treedt af als lid van de ouderkommissie en is niet herkiesbaar. Candidaat is gesteld de heer N. Lapère. De ouders gaan het bingospel beoefenen waarvan de baten ten goede zullen ko men voor aanschaf van een stencilma chine en een brander. DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 072 - 32447 - POSTGIRO 422217

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1