m SiT'5 'ni/mi enha U Plant nu bollen! I eQfindtHQef IEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij ^gelhandel Alkmaar NIEUW ZIET DE ADVERTENTIE ELDERS IN DIT BLAD ST.-NIC0LAAS en f 12.50 NU NU K0LLEKTE NIERSTICHTING REDT EEN LEVEN van schagen mode ARCHIPLAN architekcenwinkel 4 t/m 9 nov. 10 PROCENT KORTING Ter gelegenheid van de feestelijke opening van onze 3e modezaak donderdag 7 november a.s. in het Winkelcentrum GEESTERDUIN m Castricum geven wij donderdag, vrijdag en zaterdag een feestelijke korring van 10% TRICOTSHOP DE JANTJES 31313 i kenriemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 gratis bouw- en verbouwadvies voor Firma W. Bruin Zonen opende plantenhal in Heiloo FALKLAND 50 JAAR 16, 22, 23 november HAAL NU KAARTEN. Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Ö3IEB Feest bij Van Schagen Mode Verkeerslichten sinds maandag in gebruik Beroep op bezoekers van het postkantoor In de naaste toekomst JATR0 de bekende DOE-HET-ZELF-ZAAK een monteur in dienst. „Overkerck" vierde op feestelijke wijze het 12'2-jarig bestaan AFVALSTOFFEN John Bolten opent vrijdag nieuw pand IN RUI sonrefUNQ VIN PT O BV. J. J. PSNTEK0EK. Ing. Geduld wordt wel op de proef gesteld! Auto raakte totalloss tegen een boom Concert in de Witte Kerk op 22 november Het Rode Kruis, Heiloo Oud-plaatsgenoot predikant L. Doorn Informatie over kinderboeken Volgende week aantal verslagen Lampionoptocht in Vrieswijk oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooöooooooooog Alarmnummer Ambulance Een grote sortering EXPORT-KWALITEIT tegen lage prijzen. WEEKAANBIEDING: 169 Tulpen, naar keuze o o Stationsweg 65-67 - Heiloo - Tel. 072-30286-34900 oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo NIET THUIS?? Telefoon 32815 - Giro 38800 Heiloo, Kennemerstraatweg 127 Castricum, Winkelcentrum Geesrerclum Heiloo, Raadhuisweg 6 32e JAARGANG NO. 31 6 NOVEMBER 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Bedaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. 1 >it blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limrnen; Egmbnd- Binnen,. Rinnègom, Egm. a.d. Hoef Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt rednktie. op Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Wes- terweg - Stationsweg) Telefoon 34120. Feestelijke aanbieding Sinds enkele dagen kunt u bij de firma W. Bruin Zonen aan de Zevenhuizer- laan 54 uitstekend terecht voor al uw kamer-, blad- en sierplanten. Deze firma, in Heiloo maar ook ver daarbuiten beter bekend onder de naam „Aalsmeerse Bloemenhandel", heeft met de opening van hun enorme plantenhal tegemoet willen komen aan een steeds groter wordende vraag. Om deze opening een feestelijk tintje te geven kunt u de komende dagen profi teren van een geweldige aanbieding die u in een advertentie op pagina 3 in deze krant zult kunnen vinden. In deze hal staan plantjes en planten voor elke beurs van 0.75 tot 150. - en alle planten zijn wat je noemt „kraak- vers". U vindt hier het neusje van de zalm waaronder zelfs prachtige sinaas appelbomen en een enorme sortering al of niet bloeiende kamerplanten. (zie elders in -dit blad) De heer W. Bruin zit 40 jaar in het vak en'het bedrijf is reeds 35 jaar gevestigd aan de Zevenhuizerlaan waar hij samen met een employer, de heer Piet Duin van start ging. In de loop der jaren zijn er 2 zonen in de voetsporen van hun va der getreden. Met 5 grote wagens zijn zij dagelijks op pad om kwekers en veilingen te be zoeken en ze zijn bekend op welhaast alle markten in Nederland. Een deel van de planten wordt geïmpor teerd uit Denemarken maar ook uit Bel gië. Voor de komende feestdagen heeft men reeds een enorme voorraad planten staan bij diverse kwekerijen. Door de aanschaf van een vijfde wagen met speciale los- en laadvoorzieningen is er nu wat meer tijd vrijgekomen om ook vanuit deze enorme plantenhal de planten aan de man te brengen. Een el dorado voor elke plantenliefhebber. Ge woon even gaan kijken. Zitverstr. 1 Tel 072 10892 bet goedkoopite adres in Nederland Opening derde modehuis in Castricum Morgenmiddag om 3 uur zal de feeste lijke opening plaatsvinden van het derde modehuis van de heer en mevrouw Van Schagen in het winkelcentrum „Gees terduin" te Castricum. Ter gelegenheid hiervan zult u donder dag, vrijdag en zaterdag in alle zaken kunnen profiteren van een feestelijke korting a 10% op alle artikelen. In het nieuwe winkelpand zal men voor namelijk tricot-mode voeren van o.a. Pierre Cardin, Hauber, Gispa en Ara jersey, aangevuld met japonnen en straks ook sportieve regenmantels. Bij de opening van het zeer moderne pand in Castricum bent u vanzelfspre kend hartelijk welkom. Ook donderdag avond kunt u hier even een kijkje gaan EÉN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: op kruispunt Straatweg-Stationsweg- Kanaalweg Sinds maandagmorgen wordt het ver keer op het gereconstrueerde kruispunt Kennemerstraatweg - Stationsweg - Ka- naalweg geregeld door verkeerslichten. Wielrijders opgelet In tegenstelling tot de verkeersinstalla- tie bij het raadhuis waar de groene en rode lichten automatisch werken, moet men als men wil oversteken van de Sta tionsweg naar de Kanaalweg, en omge keerd, evenals de voetgangers, een knop indrukken om de stand op groen te krij gen. Fout begaan op vrijdag 1 november De beheerder van het postkantoor te Heiloo, de heer D. Fransen verzocht ons opname van het volgende „Op 1 november jl. werd door een leer ling loketambtenaar aan loket 1 ten postkantore alhier aan een heer of een dame een cheque uitbetaald ten bedrage van 154, Bij deze uitbetaling, die tussen 14.00 en 15.00 uur plaats vond, werd bij de uitbetaling .de onderwerpelijke cheque .aan het publiek (hem of haar) medege geven. Gaarne verzoek ik het publiek, die tussen 14.00 en 15.00 uur ten postkantore aan wezig zijn geweest voor een uitbetaling van een cheque ad 154,te doen na gaan of hij of zij de uitbetaalde cheque nog in zijn of haar bezit heeft, aangezien de leerling loketambtenaar voor dit te kort aansprakelijk wordt gesteld. Genoemde cheque kan worden afgege ven aan het Postkantoor alhier aan een van de aanwezige ambtenaren. Wel wil ik hierbij opmerken, dat de cheque is genummerd en afgestempeld en een 2e aanbieding, op welk postkan toor dan ook, is uitgesloten." bruidsstoet via de Van Aostastraat naar het raadhuis In de naaste toekomst moeten de bruids stoeten, via het parkeerterrein aan de Van Aostastraat naar het raadhuis. Een maatregel welke bijzonder toe te juichen is. Immers, het huidige verkeer op de Raadhuisweg en de totstandkoming van de reconstructie van het kruispunt bij het raadhuis vroeg om maatregelen. Men heeft een goede oplossing gevonden. De bestaande toegangspaden naar de fietsenstalling onder het raadhuis en naar het gebouw van de dienst van openbare werken zullen tot één geheel gemaakt en doorgetrokken worden ach ter het loodgietersbedrijf om (gevestigd achter de fa. Van Schagen) naar- het parkeerterrein aan de Van Aostastraat. Het wordt éénrichtingsverkeer, mogelijk alleen vanaf genoemd parkeerterrein naar het raadhuis. De toegang naar de fietsenstalling komt aan de zuidzijde van het raadhuis. voor al uw technische klusjes, heeft weer Hij kan u assisteren en/of advi seren bij uw werkzaamheden) Ook zelfstandig voert hij diverse klusjes op gebied van Central^ Verwarming en Loodgieterswe'rk voor u uit. KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEEN, enz. werd een groot afwisseling biedend feest Wat bedoeld was als een intiem feestje, groeide de herdenking van het 12%-ja rig bestaan van Huize „Overkerck" op 30 oktober, uit tot een groot afwisseling biedend feest. Naast de bewoners van het verzorgings tehuis mochten de bewoners van de flat jes en andere woningen van de R.K. Stichting voor Bejaardenzorg, voor een deel, het feest bijwonen. De dag begon met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid, in de St. Willibror- duskerk. In de recreatiezaal waren bij na alle bejaarden daarna bijeen om ge zamenlijk de koffie te gebruiken. De voorzitter van de Stichting, de heer H. C. Groot, die evenals de heren J. H. J. Kemme, dr. A. J, A. M. Wijffels en W. M. van Becke meer dan 12% jaar be stuurder is, memoreerde het werk voor de huisvesting van bejaarden en speciaal wat tot stand is gekomen door de R.K. Stichting voor bejaardenzorg. De directrice, mej. J. W. H. M. Ashmann en mej. C. W. van Leeuwen (kokkin) werden gehuldigd. Zij immers zijn vanaf de ingebruikname van „Overkerck" ver bonden met dit verzorgingstehuis. Bloe men werden aangeboden en een bedrag onder couvert. Namens de bewoners spraken de dames Schouten en Van Dijk, de heer C. J. Hageman voor de 8 flat bewoners en mevr. van Reyn en de heer P. van Rijn vertolkten de gevoelens van dankbaarheid, van de 27 andere bewo ners van de bejaardenwoningen. maast Apotheek „Heylo") Stationsweg 51 Telefoon 30196 Erk. Installateur Tevens reparatie. Officiële belangstelling Er werden nog enige geschenken aange boden, waaronder een klok voor de re creatiezaal. Aan het uitstekend verzorg de diner ging een borreluurtje vooraf, wat de feeststemming nog verhoogde. Burgemeester H. Hoekstra was ook naar het feestende „Overkerck" gekomen. In de loop van de dag toonden ook hun be langstelling de wethouders mevr. van der Zee-Mandersloot en dhr. Bolten. 's Avonds was er een goed verzorgd ca baretprogramma met medewerkers ge- engageerd door het theaterbureau Nic. Akkerman. Veertien jaar geleden werd tot bouw besloten. i-Iet tehuis voor 76 bejaarden werd indertijd ontworpen door de archi tecten Ham (Heiloo) en Schrale (Am sterdam) en gebouwd door de fa. Bot (Heerhugowaard). De eerste steen werd gelegd door de toenmalige wethouder van openbare werken dhr. J. Rus sr. ROOT hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 Bielzen tafels en Boeren meubelen Vrijdagmiddag om 3 uur opent John Bolten aan de Kennemerstraatweg 231 (t.o. psych. centrum „St. Willibrorö" een nieuwe showroom, annex kantoor. In deze showroom zult u talloze salon- en eettafels, stoelen, bars, banken en barkrukken vinden maar ook voor de verfraaiing van uw keuken kunt u hier uitstekend terecht. John Bolten weet ook z'n wetje en geeft daarom iedere bezoeker een borrel in een flesje mee naar huis. Op het flesje staat te lezen: „De vierde B. van John Bolten, Bielzen tafels en Boeren meu belen even sterk als de andere drie!" Een origineel idee van deze jonge zaken man wiens snelgroeiende bedrijf zo lang zamerhand overal in Nederland bekend heid geniet. VAN AOSTASTRAAT 26 TELEFOON 31316 - HEILOO inzake gevraagde verkeersmaatregelen Het geduld van ouders, oudercommissie en onderwijzers van de Nic. Beetsschool wordt, ten aanzien van verkeersmaat regelen rond de Schuine Hondsbossche laan en overweg op de proef gesteld. Ook die van de St. Adelbertschool, welke besprekingen voerde met vertegenwoor digers van de Nic. Beetsschool, die re sulteerden in een brief aan het gemeen tebestuur. Reeds in 1973 werd, in het bijzijn van gemeentebestuurders, gesproken over deze belangrijke verkeerskwestie. B. en W. stelden de raad voor genoemde brief voor advies in handen te stellen van dit college. Ook trottoir aan noordzijde van deel van Schuine Hondsbosschelaan Zijn we goed ingelicht dan wordt er ge dacht aan een trottoir aan de noordzijde van de Schuine Hondsbosschelaan, tus sen overweg en Westerweg; een behoor lijke oversteekplaats tussen Bergeon- straat en het fiets-wandelpad naar de Rechte Hondsbosschelaan en dient de verkeersveiligheid, van vooral het kind, beter gewaarborgd te worden op het kruispunt Schuine Hondsbosschelaan - Westerweg. We zijn benieuwd wanneer er nu eindelijk iets gebeurt in deze toch zo belangrijke aangelegenheid. Heilooër werd naar ziekenhuis overgebracht De Heilooër C. P. F. reed met zijn auto tegen een van de schaarse bomen welke in de berm van de Zeeweg staan. F. werd overgebracht naar het St. Elisabeth zie kenhuis in Alkmaar, Zijn auto, een Volkswagen, raakte total-loss. door „Cantores Feliseni" uit de IJmond Op vrijdag 22 november aanvang 8 uur zal in de Witte Kerk een concert worden uitgevoerd door het gezelschap „Canto res Feliseni", een ensemble bestaande uit ongeveer 14 personen afkomstig uit de IJmond. Dit concert vindt plaats on der auspiciën van de vaste organist van de Witte Kerk, de heer Jac. Haringa. Het programma omvat instrumentale zowel als vocale nummers, van verschil lende componisten, zoals Joh. i3eb. Bach, Vivaldi, Mozart en Bryton. De kerk zal open zijn vanaf 7.30 uur en men wordt verzocht wel op tijd aanwe zig te zijn. De toegangsprijs is gesteld op 4, voor houders CJP-paspoort en voor 65 reduktie. Programma, tevens toegangs bewijs zijn op de avond zelf in de kerk verkrijgbaar. Helpt uw Rode Kruis helpen Gooi uw oude kranten, tijdschriften of boeken niet weg! Het Rode Kruis wil ze graag hebben. U kunt uw oude kranten enz. brengen bij de fam. B. Pendavingh, De Moestuin 2. Is dit bezwaarlijk? Eeven 32140 bellen en ze worden bij u gehaald. vervult predikbeurt zondag 10 nov. Onze oud-plaatsgenoot de predikant ds. L. Doorn, thans te Huizum (Fr.) vervult zondag 10 november een predikbeurt in de Witte Kerk. Medewerking verleent het dameskoor. Aanvang van de dienst 10 uur. op ouderavond van ,,'t Kieftennest" Op de donderdag 7 november te houden ouderavond van de openbare kleuter school ,,'t Kieftennest" zal informatie gegeven worden over kinderboeken door mevrouw Romein van de Provinciale Bi bliotheek Centrale. Er is een verkiezing van twee leden van de oudercommissie. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de dames W. II. M. Roerdrinkholder-Froeling en J. N. Wuyts-van Swol. Kandidaten zijn de da mes W. P. M. Heymerink-van der Drift en G. W. Kuiper-Gombert. De avond wordt gehouden in de speel zaal van de school. o.a. van Rocle Kruis en ouderavond l Vondelschool In verband met de beschikbare tijd en ruimte zullen wij volgende veek versla gen opnemen over een Rode Kruis infor matiebijeenkomst (zeer matig bezocht) en een ouderavond van de Vondelschool f uitstekend bezocht). op 11 november a.s. Met „Sint Maarten", 11 november a.s. wordt er in de Vrieswijk door de nieuwe Vrieswijkvereniging, een lampionoptocht gehouden. Het Trompetterkorps Heiloo verleent hieraan zijn medewerking. De optocht begint om 19.15 uur en duurt ca. 3 kwartier. Het trompetterkorps en de kinderen trekken door de gehele wijk. Het verzamelpunt ligt midden in de wijk, rechts van de eerste bocht. O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1