k<: 20% korting TRICOT RAADHUISWEG 6 HEILOO IEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij ^geihandei Alkmaar KWAAD NIGUW 16-26-36- KORTING ARCHIPLAN arch j tekten winkel Herman Van donderdag 14 t.m. zaterdag 23 november kunt u profiteren van onze november- voordeeldagen met f?\ r 7 een monteur in dienst. J.J.PANTEK0EK, Ing. gratis bouw- en verbouwadvies voor Showroom John Bolten trok 3000 bezoekers Kwekerij „De Zuid" St. Nicolaas komt volgende week zaterdag in Heiloo Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten guus van der linden bloemsierkunst Cafébezoeker zwaar gewond bij schietpartij Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet raTT71:¥*Ef;t;V UW HOND DESKUNDIG SCHEREN, TRIMMEN, WASSEN ETC. Stationsweg 65-67 - Heiloo - Tel. 072-30286-34900 Schouten's Bloemsierkunst brengt hydro-cultuur Mevr. J. H. J. Pesman-v. d. Tak verblijft nog in Frans ziekenhuis SURPRISE VAM SINTERKWAAD 60-jarig huwelijksfeest C.D.A.-fraktie houdt spreekuur Kleurencentrum Nic. Ursem kreeg kleurenmengmachine JATR0 de bekende DOE-HET-ZELF-ZAAK De regen en wind ten spijt 26% KORTING op alle kamerplanten. Tuincentrum „HEILOO" De mens en zijn kerk-zijn-nu Veel belangstelling voor Van Schagen Mode in Castricum Kerstcomité heeft aktiviteiten hervat Kennemerstraatweg officieel overgedragen aan gemeente O Kennemerstraatweg 127 Heiloo op alle rokken, blouses, vesten, pullovers, spencers en pantalons Grote kiaverjasdrive Kom ook eens klaverjassen Zaterdag a.s, aanvang 8.30 uur: PRINSENBAL voor jong en oud vanaf 17 jaar 32e JAARGANG NO. 32 13 NOVEMBER 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d. Hoef Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o.kerkelaan heiloo tel.30815 op Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Wes- terweg - Stationsweg) Telefoon 34120. De splinternieuwe en schitterend inge richte showroom van John Bolten aan de Kennemerstraatweg trok zaterdag 3000 bezoekers. Tony Berk, de bekende presentator van het spel „prijsbewust", die aan elke 25e bezoeker een bielzen bijzettafeltje mocht overhandigen kwam vele handen te kort en ook de flesjes met de gratis borrel vlogen de deur uit. „Een grandioos succes", aldus John Bol ten, „dit hadden we niet durven ver wachten. De mensen waren laaiend en thousiast over onze bielzen- en boeren meubelen maar ook de fraaie houten keuken met zijn koperen spoelbakken en de hele inrichting van onze showroom sprak de vele bezoekers aan. De op drachten stromen binnen en met onze huidige 5 mensen in de verkoop komen we momenteel handen tekort." Ook nu kunt u nog dagelijks en ook op de koopavonden terecht in deze unieke showroom aan de Kennemerstraatweg, tegenover het Psychiatrisch Centrum St. Door onze kleurenmengmachine kunnen wij Flexa verf leveren in vele honderden kleuren KLEUREK HEILOO CENTRUM HEERENWEG 144 Willibrord. U kunt hier op uw gemak rondkijken en er is heel wat te zien. Minder leuk was de reactie van een stel letje „onverlaten" die op zaterdagnacht de toegang tot de showroom forceerden en er een kostbare stereo-installatie en enig koper- en antiekwerk ontvreemd den. „Een domper op de feestvreugde", aldus John Bolten. Zoals uit een advertentie blijkt, gaat de heer J. A. de Vette per 16 november a.s. zijn zaak sluiten. Kwekerij „De Zuid" heeft vanaf februari 1937 een winkel aan de Hoogeweg 28, maar voordien had de heer De Vette zijn eerste kas in 1924, terwijl er in 1929 nog twee kassen werden bijgebouwd. Behalve aardappelen, groenten en fruit was de specialiteit toch wel de heerlijke zelfgekweekte druiven welke daar ver kocht werden. De slagzin Oktobermaand - Druivenmaand trok altijd vele honder den kopers naar het kleine, knusse win keltje aan de Hoogeweg. Het was altijd kwaliteit wat men daar kocht. Behalve de winkelverkoop trok de heer De Vette ook nog met de wagen er op uit naar dè Egmonden en in Heiloo. We wensen de heer De Vette nog vele jaren van een welverdiende rust. Volgende week zaterdag, de 23ste, des middags om 13.40 uur komt St. Nicolaas met een aantal zwarte pieten weer in Heiloo. De stoet vertrekt vanaf het par keerterrein aan de Westerweg tegen over de Willibrorduskerk. Nu is het de bedoeling dat alle kinderen die in de optocht mee lopen er een beetje leuk uitzien. Dit hoeft echt niet mooi te zijn. Als St. Nicolaas maar kan zien dat we allemaal erg blij zijn dat hij weer in Heiloo komt. Je mag ook bijv. best een mooie teke ning voor hem maken. Als je door de grote drukte niet bij hem kan komen doe je die tekening gewoon in je schoen. Sint krijgt hem dan vanzelf. Sint Nico laas is gewoon dol op mooie tekeningen. Voor al uw BLOEMWERK kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 De 35-jarige Heilooër Freek Ris werd van zaterdag op zondagnacht zwaar ge wond door een pistoolschot, afgevuurd door de eveneens 35-jarige L.F. uit Eg- mond aan Zee. Het gebeurde in „De Oude Herberg". Er was een woorden wisseling ontstaan. De vrouw van een andere Heilooër werd lastig gevallen door F. Toen deze het café verliet en R. hem zonder bedoelingen naliep, greep de kleine dader plotseling zijn pistool. R. werd in zijn hals getroffen en werd over gebracht naar het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam. Het slachtoffer is zo ernstig gewond dat hij, naar wij vernamen, voor zijn verdere leven verlamd zal zijn. F. vertelde na zijn arrestatie dat hij zich bedreigd had gevoeld door R. Zilverstr. 1- Tel. 072-10892- het goedkoopste adres in Nederland Maak bij VAN STAALDUINEN B.V. een afspraak. (1 V; VH.Ê i\kY< Watergeef-probleem opgelost Bij Schouten's Bloemsierkunst aan de Stationsweg kunt u momenteel planten verkrijgen die niet meer in de aarde maar op water zijn gekweekt. Deze hy dro-cultuur, afkomstig uit Duitsland, maakt op het ogenblik grote opgang. De planten staan in poreuze korrels en de benodigde hoeveelheid water is te zien via een peilglas dat in de pot. is aangebracht. Deze planten, die ook al in bakken te verkrijgen zijn, behoeft men slechts 1 maal in de 2 a 3 weken water te geven. Bemesting gaat via een simpel doosje met speciale voedingsstof fen dat gewoon onder in de pot gelegd kan worden en slechts 1 a 2 keer per jaar vervangen moet worden. Met deze watercultuur zijn diverse pro blemen tot aan het minimum terugge bracht. De meeste planten gaan tenslot te dood aan het te veel of te weinig wa ter geven en ook de ziektekiemen uit de aarde hebben geen kans meer. Een geweldige oplossing voor mensen die moeilijk planten goed kunnen hou den. Bovendien erg handig met het oog op de vakanties en ook voor kantoren waar planten nogal eens aan hun1 lot worden overgelaten. Voor alle verdere inlichtingen hierom trent verwijzen wij u graag naar Schou ten's Bloemsierkunst, Stationsweg 111. Ons werd de laatste weken regelmatig gevraagd, hoe het gaat met mevrouw J. H. J. Pesman-van der Tak, echtgenote van oud-burgemeester J. A. Pesman, die begin oktober in Frankrijk een zeer ern stig auto-ongeluk heeft gehad. Bij infor matie kon men ons meedelen, dat haar toestand wel vooruit gaat maar dat zij zeker nog wel enige tijd in een Frans ziekenhuis behandeld zal moeten wor den. Gouden ring inet prachtige dieprode granaat Ziet ook de advertentie elders in dit blad Kenn.straatweg 414,Heiloo-Tel. 30799 De heer en mevrouw Tensen vierden op dinsdag 5 november hun diamanten hu welijksfeest. „We vieren het alleen in intieme kring, dus zonder receptie," zo vertelde men ons aan de vooravond van dit feest. Vrienden en kennissen dachten daar kennelijk anders over! Want wat was het geval, op de 5e november wer den zeker wel zo'n 25 prachtige bloem stukken aangedragen om nog maar over de manden met fruit te zwijgen. Velen kwamen dhr. en mevr. Tensen felicite ren. Onder hen behoorden burgemeester Ploekstra, wethouder Bolten en ds. Ph. Ouwendijk. Het één en ander zorgde er voor dat het voor de familie Tensen een onvergetelijke dag werd. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID 2 SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK 2 BVOUTERIEfiN, enz. 2 vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Hij hangt ze allemaal boven zijn bed. In het Stationscentrum zullen 4 zwarte pieten aan al die kinderen een presentje uitreiken. Ook aan die kinderen, die voor een verkleedpartij nog te klein zijn, want St. Nicolaas is er tenslotte voor alle kin deren. Vooraf gegaan door het Trompetter korps Heiloo met zijn majorettes zal de stoet omstreeks half 3 arriveren bij het gemeentehuis waar de burgemeester Sint en zijn knechtjes zal ontvangen. In verband met de vele kleine kinderen en de toenemende verkeersdrukte is de route dit jaar wat ingekort. In de Uit kijkpost van 20 november hopen we deze route in zijn geheel te publiceren. Muzikale klanken worden ook verzorgd door de muziekverenigingen „Eensge zindheid" en „St. Caecilia". Heiloo zal St. Nicolaas weer op grootse wijze ontvangen en zo hoort het ook! Aan alle ouders zouden we willen zeggen dat ze best mee mogen lopen in de stoet. Met het oog op de te verwachten toeloop is dit zelfs vooral voor de kleintjes, bij zonder aan te raden. Om aan de wens van velen tegemoet te komen houdt de C.D.A.-fraktie in het vervolg elke 4de woensdag van de maand spreekuur in het gemeentehuis van 19.30-20.00 uur, te beginnen op woens dagavond 20 november a.s. *+*++++4>++44+44++4444444+444 Bij het Kleurencentrum Nic. Ursem aan de Heerenweg 144 heeft men enkele da gen geleden een kleurenmengmachine in gebruik genomen waarmee het mogelijk is 2000 kleuren te vervaardigen. De machine is vastgesteld op 450 verschil lende kleuren maar door een vernuftig systeem zijn er nog honderden tussen tinten te fabriceren. Via een kleurenmolen kan men de ge wenste tint opzoeken. Wanneer men zijn keuze heeft gemaakt dan kan het num mer van de kleur worden opgezocht in een kaartsysteem, waarop in code staat aangegeven welke kleuren en welke hoe veelheden aan de basiskleur moeten worden toegevoegd. Men hoeft dan slechts de geopende pot met de basis- kleur onder de mengmachine te plaat sen. De mengbussen worden op de juiste hoeveelheid afgesteld en de rest gaat automatisch. In een schudmachine wordt de verf even goed vermengd, klaar voor het gebruik. Zo kan men ettelijke potten verf in exact dezelfde tint laten maken en wat het belangrijkste is, geheel naar eigen keus. Een leuke aanwinst voor dit Kleuren centrum aan de Heerenweg. Men zal u hier graag uitvoerig over inlichten. voor al uw technische klusjes, heeft weer Hij kan u assisteren en/of advi seren bij uw werkzaamheden. Ook zelfstandig voert hij diverse klusjes op gebied van Centrale Verwarming en Loodgietersweik voor u uit. WESTERWEG 279 - HEILOO TELEFOON 072-32821 Kinderen vierden St. Maarten De regen en wind ten spijt klonken maandagavond de Sint Maarten-liedjes volop in Heiloo's straten. Van velen raakten de soms leuk gemaakte „licht jes" defect en/of raakte de overvloedige snoep, in de soms opvallend grote tassen, tot een kleffe massa. Door dit alles lie ten de enthousiaste kinderen zich blijk baar niet ontmoedigen. Want het was eveneens opvallend dat het zeer druk was met Sint Maarten-vierders en hun begeleidende moeders of vaders. 's VRIJDAGAVONDS TEL. 02205-1262 Donderdagavond 14 november a.s. orga niseert de contactgroep „Kerk-zijn ook buiten de muren" weer een bijeenkomst in het N.K.J.B.-gebouw aan de Stations weg 115. Aanvang 20.00 uur. Drs. Seef Konijn, medewerker aan het Pastoraal centrum in Haarlem zal spre ken over „De mens en zijn kerk-zijn-nu". Na de pauze zal men over dit onderwerp met elkaar kunnen discussiëren. Alle verdere inlichtingen kunt u verkrij gen bij mevr. Th. van Manen, Spillaan 18 Heiloo, tel. 32521. Voor de opening van het derde modehuis van de heer en mevrouw Van Schagen in het winkelcentrum Geesterduin te Castricum bestond donderdagmiddag, maar vooral ook donderdagavond tijdens de gebruikelijk koopavond, erg veel be langstelling. Het nieuwe pand is niet alleen hyper modern van bouw maar ook van inrich ting. Men verkoopt er damesmode voor elke leeftijd en elke beurs. Een aanwinst voor Geesterduin. Dat vonden ook de reeds aldaar gevestigde ondernemers. Zij zorgden voor een gezellig muziekje, t.w. de Castricumse fanfare en de Boe- renkapel. RADIATORKACHEL 2000W Een bijverwarming met voldoende kapaciteit om ook als enige warmte bron te dienen. Met re gelbare thermostaat met kontrolelampje. Modern van vorm en kleur. 109, VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Medewerking gevraagd Het zal de meesten van u bekend zijn, dat er nu al weer enige jaren in Heiloo een kerstkomitee bestaat. U denkt maar aan de jaarlijkse kollekte die door mid del van envelopjes, welke huis aan huis worden bezorgd en opgehaald, plaats vindt. Het kerstkomitee heeft inmiddels zijn werk hervat en ook dit jaar zal een be roep op u worden gedaan om de kerst viering voor de eenzamen onder ons mo gelijk te maken. Het kerstkomitee werd in 1970 opge richt ten einde de kerstakties van alle kerken en verenigingen op sociaal en charitatief gebied in Heiloo samen te bundelen. Het komitee heeft inmiddels een nieuwe voorzitter nl. de heer J. Breuker. De heer Van Tuyl heeft de voorzittershamer moeten neerleggen in verband met zijn vertrek naar elders. Het komitee zou ook dit jaar de patiën ten, die langdurig in het ziekenhuis of verpleeginrichting in Alkmaar of elders verblijven met een kerstattentie verblij den. In verband hiermede verzoeken wij alle inwoners van Heiloo die een zodani ge patiënt onder hun familieleden of kennissenkring hebben de naam, het zie kenhuis en de kamer of zaal van deze patiënt op te willen geven aan mevrouw M. Bosch-van Beemdelust, Torenlaan 3, Heiloo, tel. 32383. Het wachten is nog op de centjes Eind vorige week kwam op het gemeen tehuis het bericht binnen dat Rijkswa terstaat officieel de Kennemerstraatweg heeft overgedragen aan de gemeente Heiloo. De onderhandelingen hebben veel tijd gekost maar nu is het dan zo ver, dat de gemeente gemakkelijker maatregelen kan nemen ten aanzien van lang gekoesterde wensen. Financiering van belangrijke objecten wordt mogelijk Voor de overdracht krijgt het gemeente bestuur 1.548.400,en het wordt daarom mogelijk kostbare objekten te financieren, zoals de sporthal welke bin nenkort aanbesteed zal worden. van sdtagra mode SHOES LUSTRUM VAN ABEL A.s. zondag om kwart voor elf in de H. Moeder Godskerk begint de feestmis van het inmiddels 5 jaren bestaande kin derkoor Abel. Wij hopen dat u daar allen bij zult zijn om dit mee te vieren. Vrijdag a.s. 8.15 uur met veie prijzen Bruno-gebouw Past. v. Muijenweg. Wie van een gezellig kaartavondje houdt moet vrijdagavond a.s. beslist eens naar het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg komen. Het C.D.N. organi seert hier 1 keer in de 14 dagen gezellige klaverjas-drives waarbij een groot aan tal prijzen te winnen zijn. De belangstel ling voor deze avonden is nog steeds groeiende maar dat komt dan ook zeker voor een niet onbelangrijk deel door de uitermate gezellige sfeer. U bent echt even een avondje uit. We beginnen om 8.15 uur. Tot vrijdag! in bet Bruno-gebouw, Pastoor van Muijenweg, Heiloo. Zie ook elders in deze krant.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1