NIEUWS BI LAD VOOR H EILOO Plan Vredenoord Heiloo van scltagen mode TRICOT SHOES L r Si n m Uw huis verkopen makelaardij Ook bi| ons uitverkoop 0K ^gelhandel 7»Alkmaar olten 1/2 PRIJS NU VOOR HALVE PRIJS. 1/2 PRIJS NU VOOR HALVE PRIJS. i BSsatóKii ielzen tafels oeren meubelen Kwaad Wilt u J.C.J. BAKKER wOBr kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Bambi zorgde voor groots kinderfestijn Koop nu uw BEHANG vanaf 2.per ro! Behcingerbedrijf W, Schong Nic. Beetsweg 21 - Heiloo - Telefoon 33653 GEBEENTE HEILOO BEKENDMAKING Bouw premie-verkoopwoningen HEILOO Kennemerstraatweg 127 CASTRICUM Winkelcentrum Geesterduin IN RUIME SORTERING VINRT U Bi' J.J. PANTEKOEK, Sng. RAADHUISWEG HEILOO Goudvissen vlogen de winkel uit bij Van Staalduinen Juwelier Wr Herman Wij staan altijd voor u klaar GESLOTEN. Brood- en banketbakkerij Hemmer bestaat 25 jaar Hertenkampje breidde zich weer uit Aanbesteding van gemeentelijke sporthal Waarnemend secretaris van „St. Willibrord" Nog één huis moet verdwijnen Hongaarse eiken in Kerkelaan Wand- en vloertegels, Plavuizen, Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet 'CEGEOi Volksmuziekschool „Heiloo" kennemerstraatweg 231 m heiloo 072-349&6. 15 JANUARI 1975 32e JAARGANG NO. 40 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de, Zwijger laan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder sclirifte lijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exëmplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rin'negom, Egm. a.d. Hoef Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Adv. per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Neem eens vrijblijvend kontakt op met: Bern.kantoor o.g. - Lid BWN ALKMAAR - Westerweg 134 Telefoon 0 72 1 15 36 SCHOORL - Damweg 5 Vraagt onze woninggids Winkel onherkenbaar veranderd Zaterdagmiddag liep zo ongeveer heel Heiloo uit om Pipo en Mammaloe te ver welkomen, die na een korte rondrit de totaal vernieuwde speciaalzaak voor jonge mode „Bambi" aan de Westerweg officieel heropenden. Pipo en Mammaloe waren gezeten in een jachtwagen, die werd getrokken door twee zwarte Friese stamboek-merries van de heer Kuys uit Limmen. Ze werden begeleid door het Trompetterkorps Heiloo met de majoret tes en de pony-ruitervereniging uit Hei loo. Een aantal leuk verklede kinderen vormde voor dit beroemde duo een ere haag bij de ingang van Bambi. De drukte was zo overstelpend dat de hele stoet bij het Stationscentrum vast liep maar de pret was er niet minder om. Pipo en Mammaloe veroverden door hun spontane optreden de grote kinderschare. Na afloop gingen alle kinderen met een ballon naar huis. Zaterdagavond was er een receptie voor genodigden. Ook nu was de belangstel ling overweldigend. De prachtige grote speciaalzaak voor kinderen en a.s. moe ders stond letterlijk stampvol met grote en kleine bloemstukken en planten. In de fantastische ruimte staan alle arti kelen zeer overzichtelijk opgesteld. Men heeft nu een geweldige keuzemogelijk heid in wagens, wiegen, kinderstoelen enz. De grote kollektie baby- en kinder kleding komt nu veel beter tot zijn recht en bij Bambi kan men nu voor deze kin derkleding terecht t/m maat 152. De afdeling „Positie-kleding" trok ook bijzonder de aandacht en voor elke a.s. moeder is hier zeker wat leuks te vinden. Het jeugdige echtpaar De Lange heeft met familie, vrienden en buren bijna dag en nacht gewerkt om de zaak op tijd rond te krijgen. Ook van de zijde van het gemeentebestuur en de plaatselijke politie verkreeg men alle mogelijke me dewerking. Het resultaat is werkelijk fantastisch. Voor alle a.s. en jonge moeders is Bambi nu een waar eldorado. Nog t/m zaterdag kunt u hier profiteren van erg leuke aanbiedingen. ®®®®<?>®®®®®®@®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®s Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat in het bestem mingsplan Vredenoord, gelegen ten westen van Vrieswijk, premie-verkoop woningen gebouwd worden. Het totale plan omvat in het kader van de bevordering eigen woningbezit: a. 16 premie-woningen, verdeeld in vier woningen met 3 verblijfseenheden vijf woningen met 4% verblijfseenheid zeven woningen met 6 verblijfseenheden. De koopsommen van deze woningen bedragen respectievelijk 68.000, -, 72.000,-^ en 77.000,exclusief de kosten voortvloeiend uit de door berekening van de stijging van lonen en materialen. Op deze woningen is een voorlopige premie toegekend van respectievelijk 32.500, 32.565,— en 36.545,uit te betalen in 10 jaar. b. 1!) premie-woningen, verdeeld in vijf woningen met 4% verblijfseenheid veertien woningen met 6 verblijfseenheden. De verkoopprijs van deze woningen is zodanig dat nog een minimale premie verkrijgbaar is. Afhankelijk van ligging, oppervlakte en grootte van de woning variëren de verkoopprijzen tussen 91.300,en 102.200,exclusief de kosten voortvloeiend uit de doorberekening van de stijging van lonen en materialen. c. 20 woningen, verdeeld in vijf woningen met 4% verblijfseenheid vijftien woningen met 6 verblijfseenheden. De verkoopprijs van deze woningen is zodanig dat tot 90% van de koopsom gemeentegarantie op de hypotheek kan worden verkregen. Voor het kopen van dc eerder genoemde 16 en 19 premiewoningen komen in eerste instantie in aanmerking, zij die: 1. een woning met een lage huur vrij maken, of 2. als woningzoekende voor een woningwetwoning bij de gemeente staan ingeschreven. Gegadigden voor de 16 premie-verkoopwoningen dienen zich vóór 15 febru ari 1975 schriftelijk te melden bij burgemeester en wethouders van Heiloo. Voor de andere woningen dient men zich rechtstreeks te wenden tot Bouw- en Aannemingsbedrijf Teerenstra B.V., Industrieterrein Oosterzij 5 te Heiloo. i Nadere informaties kunnen worden ingewonnen bij het bureau Grondzaken ter gemeente-secretarie, alwaar ook de bouwplannen ter inzage liggen. Heiloo, 13 januari 1975. Burgemeester en wethouders van Ileiioo, H. Hoekstra, burgemeester. P. H. J. van Loon, secretaris. Zo goed als alle JAPONNEN, ROKKEN, BLOUSES, VESTEN en PULLOVERS. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO De opruiming begint 16 januari a.s. Zo goed als alle JAPONNEN, ROKKEN, BLOUSES, VESTEN en PULLOVERS. J De opruiming begint 16 januari a.s. Veel belangstelling bij opening Woensdagavond kon je in de splinter nieuwe zaak van de fam. Van Staaldui nen aan de Kennemerstraatweg 129 let terlijk gesproken over de hoofden lopen. Het was er stampvol en mede door de vele bloemstukken konden we nauwelijks zien dat we in een dieren-speciaalzaak waren beland. Ook de dagen na de opening had men hier aan belangstelling geen gebrek. De gratis goudvissen vlogen als het ware de deur uit en zo langzamerhand zal heel Heiloo wel voorzien zijn van één of meerdere goudvissen. Een leuke ope ningsstunt die veel succes oogstte. Voo.» de Kennemerstraatweg en omgeving is deze goed gesorteerde zaak zeker een aanwinst. Het aktieve Trompetterkorps Heiloo was ook weer bij deze opening aanwezig met zijn Majorettes. behalve op 21 - 22 - 23 januari, dan zijn wij De aanbieding van de gratis goudvissen is nog geldig t 'm 31 januari. Winkelpand wordt gemoderniseerd Om precies te zijn op 28 januari a.s., be staat bakkerij Hemmer 25 jaar. Ter ge legenheid van dit jubileum krijgt het huidige winkelpand een totaal nieuw in terieur en alle klanten zullen tevens kunnen profiteren van een aantal fees telijke aanbiedingen. In verband met deze modernisering zal de winkel gesloten zijn van maandag 20 tot en met woensdag 29 januari. Donderdag 30 januari zal de feestelijke heropening plaats vinden. Door een to taal nieuw en modern interieur van de fa. De Koning uit 'Haarlem zal de win kel een veel ruimer aanzicht krijgen. De etalages zuilen verdwijnen en daarvoor komen in de plaats verrijdbare toontafels die alleen met speciale feestdagen dienst zullen doen. In die 25 jaar is er zo wel het een en ander veranderd. Prachtige, moderne machines namen veel van het handwerk over en er kwam een bestelauto. In 1967 werd de winkel verbouwd. In 1968 de bakkerij. Er kwam een nieuwe oven en een grote diepvrieskast zodat er veel economischer gewerkt kon worden. Bo vendien hadden de heer en mevrouw Hemmer het geluk dat 2 van hun zonen, Henk cn Tan, wild enthousiast waren om ooi: in hot bedrijf te stappen. Na het behalen van hun vakdiploma's zetten ze er met ce! plezier de schouders onder en dc afdeling luxe broodsoorten en ban ketbakkerij namen toen een enorme vlucht. In 1969 kwam er nog een hulpje bij en dit hulpje, Jos Veldt, is zo langza merhand helemaal in het Hemmer-team opgenomen. In 1971 besloot men, na lang beraad, met de bezorging te stoppen. Alle klan ten kregen als afscheid een krentenmik kado. Liefde voor het vak „Een bakker moet liefde hebben voor zijn vak" zegt de heer H. Hemmer sr. Het is zwaar en hard werken. De jongens werken nu nog ruim 12 uur per dag en ze hebben maar 1% dag per week vrij. Ze beginnen elke dag om half 5 en op zaterdag om half 1 's nachts. Op vrijdag avond gaan ze dan ook al om een uur of 8 naar bed. Mijn vrouw heeft ook al tijd keihard meegewerkt. Zonder haar zou ik het niet gered hebben. Gelukkig hebben we nu 2 flinke meisjes in de win kel en in de loop der jaren hebben we een heel fijne klantenkring weten op te bouwen." Echte bakkers De heren Hemmer zijn nog „echte" bak kers. Van de 17 van toen zijn er in Hei loo nog 3 overgebleven. We mogën er zo langzamerhand wel zuinig op zijn. T.v.T. 1,1 "il.jwtï'.lvVffi' - Weer twee bokjes geboren Het hertenkampje in het Gemeentebos breidt zich nog steeds uit. Dezer dagen werden twee bokjes geboren. Men had gehoopt dat er een geitje bij zou zijn. Het hertenkampje is een aardig geheel geworden met de aanwezigheid van een ezel, herten, bokken en geiten en wat pluimvee. De heer J. C. van Diepen In verband met het overlijden van de heer J. C. IJpelaan neemt de heer J. C. van Diepen, Maas Geesteranusweg 28, tel. 33252, het secretariaat waar van de woningbouwvereniging „St. Willibrord". aan de Heerenweg, voor „Winkelhof 't Loo" Aan de westzijde van de Heerenweg, tussen de kapsalon van Coen van den Hoogen en de WiJlibrordusweg, staat nog één huis overeind, het huis bewoond door dhr. en mevr. P. de Groot. De woning Heerenweg 51 is de afgelopen weken afgebroken. De woning welke er nog staat is reeds enige tijd eigendom van de gemeente Heiloo. De familie Dc Groot wacht nog op een hen passende woning. Als genoemde woning afgebro ken kan worden staat, aan de westzijde van de Heerenweg, de realisatie van de eerste fase van de uitvoering van het „Winkelhof 't Loo", niets meer in de weg. Aan de Holleweg moeten nog enige woningen ontruimd worden voor dit winkelcentrum. In de Kerkelaan. waar maar weinig bomen stonden, heeft de afdeling be planting van de gemeente een groot aan tal bomen geplaatst in het trottoir. Het zijn Hongaarse eiken. Op donderdag 23 januari om half elf zal op het gemeentehuis de aanbesteding plaats hebben voor de bouw van een gemeentelijke sporthal. Het ontwerp is van het architectenbureau van ir. W. F. Saarberg en ir. J. W. van der Scheer B.V., waarvan het kantoor is gevestigd in Heiloo. Een achttal aanneembedrijven van hier en elders zijn uitgenodigd aan de aan besteding deel te nemen. De kosten van grond (etc.bouw en inrichting worden geschat op ongeveer 2.400.000, De sporthal wordt ge bouwd op het terrein van het derde sportveldencomplex „Het Vennewater". Gehoopt en verwacht wordt dat eind 1975 het gebouw gereed zal zijn. Rekening wordt gehouden met het aanbrengen van een lift In de bovenverdieping van een deel van de sporthal komt een zaaltje beschik baar, goed te gebruiken bijvoorbeeld voor clubs welke de „denksport" beoefe nen en dat zonder lift voor minder vali den moeilijk bereikbaar zal zijn. Burg. Hoekstra zei in zijn antwoord dat wel een liftkoker zal worden aangebracht en later eventueel een lift. De kleine foto's tonen het pand in het laar 1950; de grote toto het huidige pand. Zilverstr. 1 - Tel 072-1089? het goedkoopste adres in Nederland Het bestuur herinnert u nogmaals aan de vergadering met ouders en zelfstan dige leerlingen op maandag 20 januari ;i„s. om half acht n.in. in de Gereformeer de Kerk aan de Noordergeeslstraat. Ei- zal veel muziek worden gemaakt door ensembles en orkesten! Verder is er be stuursverkiezing. U komt toch allemaal? Van Castricum naar Heiloo Op 28 januari 1950 kwamen de heer en mevrouw Hemmer met hun 4 spruiten naar Heiloo. De heer H. Hemmer, die met drie broers een bakkersbedrijf voer de in Castricum, wilde nu wel eens voor zichzelf beginnen. De opening aan de Heerenweg werd een kille bedoening. Het vroor dat het kraakte en de winkel ruiten waren bedekt met prachtige ijs bloemen. Als broodbakker kwam er in die tijd nogal wat om de hoek kijken. Met 17 echte bakkers in het toenmalige Heiloo was het min of meer vechten voor „je broodje". Alhoewel er toen reeds een voor die tijd moderne gasoven stond moest er met inschakeling van de vrouw en één knecht toch bijna dag en nacht gewerkt worden. Natuurlijk bestonden er in die tijd nog geen 50 soorten brood en kleinbrood maar er waren ook geen machines die je het werk uit handen na men. Bovendien kwamen b.v. het rogge brood, ontbijtkoek en beschuit nog niet van de fabriek. De bezorging ging met een bakfiets en een transportfiets en voor dc bezorging van enkele broodjes of een andere kleine bestelling trapte bakker Hemmer in die tijd graag een eind weg. Elke klant was in die jaren goud waard. Een heel brood kostte toen 27 cent en een rol beschuit 13 cent. Een biels is een biels en een eik is een eik. Maa-" in de showroom van John Bolten kan je zen wa'.er alle maal voor moo.s var te maken is. Kom maai" kijken (t o. de St. Wtijibrordus Stichting) ^Keöpayond vrijdag" van 7.00 tot 9.30 uurj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1