IEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij □rchipLon STAATSLOTERIJ bij bij jJttgVïjius DEZE WEEK |wntT^ ugelhandel «Alkmaar dlten Dat kan nog tot a.s. zaterdag in de maten 36 t.m. 46 s~ 3 vier het mee op pag. 3 36 T ropische vissen N 'seizen tafels oeren meubelen Q ^fl|P r. HEILOO ALKMAAR BEVERWIJK Dierenvrienden opgelet! Wij willen binnenkort met een leuke foto-aktie starten, waaraan u zelf mee kunt doen. Breng ons een foto van uw zoon of dochtertje met hun lievelingsdier. De leukste foto's publiceren wij in onze wekelijkse advertenties. Bovendien een fijne verrassing voor de uitverkoren foto's. kennerrierstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Slagerij Aelbers viert 35-jarig bestaan Tien jaar Van Haneghem Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 633e loterij maandag 3 februari. kennemerstraatweg 231 heiloo 072-34966 De heer H.H.M. ten Hoope gaat heen als voorzitter J.C.J. BAKKER Vijf jaar haal- en breng- service bij Van Raalte Na ongeveer 400 huwelijks plechtigheden Ans Dekker naar invitatie wedstrijden in Johannesburg L.P. BLACK MUSIC 17,50 Alle bekende artiesten. J. J. PANTEKOEK, ing. Brood- en banketbakkerij Hemmer donderdag weer open Maquette van „Winkelhof 't Loo" DE LAATSTE KOOPJES met kortingen van 20 tot 50% TEXTIEL sAoomen MODES Comité Autotocht Bejaarden Het Open Huis zal mettertijd verdwjjnen 4 Neontetra's 4 Kardinaaltetra's 4 Black Molly's 4 Vuurneons 4- 7- 2,50 2,50 Doe mee en breng uw foto even bij ons langs aan de Stationsweg of in onze nieuwe zaak aan de Kennemerstraatweg. Aquarium met lichtkap, pomp en filter; grootte 60 x 30 x 30 Compleet met bodembedekking voedsel vooruTmJ'*"* a'er wmnen //VOOR ALLE VRIENDEN VAN DIER EN PLANT Stationsweg 65-67 Kennemerstraatweg 129-Heiloo j a 29 JANUARI 1975 32e JAARGANG NO. 42 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Reda ktie-adrossen Toreniaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan IOC - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. I>d blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmönd- itiiinen, Rinnegom, Egni a.d. Hoef Adv. in kopij moeien uiterlijk maandagmiddag (i uur in ons bezit zijn. Adv per min 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt. rfedtlktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. HEILOO Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Nieuwe worstmakerij Slagerij Aelbers aan de Heerenweg be staat 35 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft men een splinternieuwe worstmakerij laten bouwen waarin de meest moderne apparatuur is aange bracht. Deze worstmakerij, die voldoet aan de hoogste eisen die op hygiënisch gebied gesteld kunnen worden, heeft een oppervlakte van pl.m. 60 vierkante me ter. In deze ruimte wordt op nog zeer ambachtelijke wijze 90% van alle worst soorten en vleeswaren die „over de toon bank" gaan, zelf gefabriceerd zoals bijv. de bekende leverworsten, de metworsten en rookworsten, ham, rookvlees en noem maar op. Met al het kleingoed mee, zo als kroketten, slaatjes en de pan-klare artikelen is deze unieke worstmakerij dan ook alle dagen van de week in ge bruik. Feest voor (le klanten De heer en mevrouw Aelbers willen vooral de klanten in de feestvreugde laten delen en in een advertentie in deze Uitkijkpost kunt u dan ook een aantal heel fijne aanbiedingen vinden. Voor alle kinderen is er gratis ijs tot en met za terdag a.s. Warme metworst Vanaf heden kan men bij deze slagerij warme metworst kopen t.w. van dinsdag t/m vrijdag om 5 uur en 's zaterdags de gehele dag. Een leuk nieuwtje dat zeker veel aftrek zal vinden. Open huis in worstmakerij Een ieder die interesse heeft om de nieu we worstmakerij in gebruik te zien krijgt hiertoe de gelegenheid op één of meer dere demonstratie-avonden die de heer en mevrouw Aelbers geheel gratis voor hun klanten willen verzorgen. U kunt zich hiervoor aanmelden in de winkel. Een leerzame avond waarbij niet alleen gekeken maar ook geproefd kan worden. Snelle groei Slagerij Aelbers heeft een snelle groei doorgemaakt. Negen jaar geleden nam de heer Aelbers het bedrijf van zijn vader over en met zijn vrouw samen zijn ze er vanaf die eerste dag keihard tegenaan gegaan. Er werd bijna dag en nacht gewerkt en in 1973 ging eerst het oude winkelpand te gen de grond en zoals u weet kwam er een hypermodern pand voor in de plaats. De worstmakerij bleef echter een doorn in het oog en ook hier heeft de heer Ael bers nu drastisch de bijl in gezet. „Als we iets doen, doen we het meteen goed" zegt de heer Aelbers er zelf van. Geluk kig heeft dit jonge enthousiaste echt paar de laatste jaren enkele vakkundige medewerkers kunnen aantrekken zodat er voor het gezin met nog 2 jonge kin deren nu weer wat meer tijd beschikbaar is. Naast de hobby van de heer des huizes, „moderne vechtsporten", trekt hij er 's zondags het liefst met de kinderen op uit om even lekker met ze te dollen in de duinen. Met frisse moed gaat het er 's maandags weer tegenaan. Het slagers vak is voor de heer en mevr. Aelbers een geweldige hobby waar ze met veel liefde over praten. Uit hun streven naar perfectie werd deze unieke worstmakerij geboren. Het is zeker aan te raden om hier eens een demonstratie-avond bij te wonen. Feestelijke aanbiedingen Zaterdag, 1 februari a.s. bestaat de be kende tuinarchitectuur Van Haneghem aan de Westerweg precies 10 jaar; 10 jaar waarin dit kleine bedrijfje aan de Kennemerstraatweg, tegenover de Stich ting, uitgegroeid is tot een tuincentrum van formaat aan de Westerweg. Voor de viering van dit tweede lustrum geven de heer en mevrouw Van Hane ghem geen receptie. Liever laten ze hun enorme klantenkring profiteren /van een 10-tal geweldige aanbiedingen die u op pagina .3 in deze krant zult kunnen vin den. Klein begonnen In 1965 begon de heer R. van Haneghem als tuinarchitect met een klein hove niersbedrijf aan de Kennemerstraatweg waar hij zich bezighield met het ontwer pen, aanleggen en onderhouden van tui nen. Na een half jaar kwam er een hulp je bij en na twee jaar werd er met 3 man gewerkt. Door de enorme uitbreidingen in Heiloo begon het werk uit de hand te lopen en de behoefte aan een tuincen trum werd steeds groter. Het hoveniersbedrijf werd overgeplaatst naar de Westerweg en daar had men de ruimte om een kwekerij aan te leggen In 1969 werd hier op kleine schaal met een tuincentrum aangevangen. Er kwa men heesters, coniferen, bomen e.d. ari van dit jaar voor alle levende mate rialen teruggebracht naar 491, een mee vallertje in deze dure tijd. Naast het particuliere werk verzorgt dit. tuincentrum veel onderhoudswerkzaam heden bij bejaardentehuizen en bedrijven, een vaste basis voor de wat rustige maanden. Door het toenemende aantal doe-het-zelvers heeft, men het perso neelsbestand kunnen terugbi'engen tot 8 man, de heer' en mevr. Van Haneghem incluis. Met hun medewerkers kunnen ze trots zijn op wat. zij in die 10 jaar tot stand hebben gebracht. Ter gelegenheid van de viering van het 10-jarig bestaan heeft, men de grote plantenkas totaal gemoderniseerd. Alle planten staan nu veel overzichtelijker opgesteld. Het resultaat kunt u het beste met eigen ogen gaan zien. ïiUcntr l - Tel 072 10822 het goedkoopste adres in Nederland DQKTERSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 072-32447 - POSTGIRO 422217 Een biels is een biels en een eik is een eik. Maar in de showroom van John Bolten kan je zien wat er alle maal voor moois van te maken is. Kom maar kijken! (t o de St Wilhbrordus Stichting) ^Koopavond vrijdag van 1.00 tót 9.30 uur^ Doordat er ook steeds meer vraag kwam naar goed tuingereedschap en kamer planten werd er een grote kas gebouwd en op 1 april 1969 werd deze kas officieel geopend door de toenmalige burgemees ter van Heiloo, mevr. Corver-van Haaf- ten. Vanaf die tijd nam het bedrijf vooral als tuincentrum een enorme vlucht. Bin nen de kortste tijd werkte men met zo'n 20 mensen, waarvan 5 volontairs en liet was voor tuinarchitect Van Haneghem van het allergrootste belang om ondanks deze geweldige groei van het bedrijf steeds te blijven zorgen voor een goede kwaliteit van planten, heesters e.d. maar ook zeker van de tuingereedschappen Veel veranderd De laatste jaren is er door diverse om standigheden veel veranderd in dit bloei ende bedrijf. Doordat de kosten van tuin onderhoud voor de belasting niet meer aftrekbaar waren en het arbeidsloon daarentegen sterk omhoog ging kwamen er steeds meer mensen die zelf de spade in de grond gingen steken. Ze kregen er ook steeds meer plezier in om veel zelf te doen. Het tuincentrum Van Haneghem paste zich hierbij aan en ging deze zelf doeners van advies dienen. Er werd een tweede kas geopend op 1 februari 1973 door wethouder J. Bolten en zo langza merhand kan men hier letterlijk alles vinden wat je voor de aanleg of onder houd van een tuin maar nodig zou kun nen hebben t/m het ontwerp voor een tuin toe. Voor eventuele begeleiding wordt zorggedragen en zo kan een uit gekiende materiaalstaat op afroep wor den betrokken. Alle adviezen zijn gratis en op alle planten krijgt men 100% ga rantie. Gelukkig is de B.T.W. per 1 janu- van het R.K. Kerkbestuur „Heiloo" De heer H. H. M. ten Hoope gaat, per 1 februari, onder andere om gezondheids redenen heen als voorzitter van het, R.K. Kerkbestuur „Heiloo". Vanaf de-oprieh- ting van dit kerkbestuur, enkele jaren geleden, was dhr. Ten Hoope daar voor zitter van. Nfitèm ei^h? %k©niak|^cp met* Bern.kantoor of.g. - Lid BWN ALKMAAR -y Westerweg 134 Telefoon 0 72 -1 15 36 SCHOORL - Damweg 5 Vraagt onze woninggids# In februari gratis Fiets- en bromfietshandelaar Piet van Raalte aan de Kennemerstraatweg viert momenteel het eerste lustrum van zijn haal- en brengservice voor fiets- en bromfietsreparatie. Tegen een bepaalde kilometervergoeding kun je je tweewie- Ier van huis laten halen en na reparatie wordt hij dan weer netjes thuis afgele verd. Om aan deze service wat meer be kendheid te geven gaat Piet van Raalte het eerste lustrum met de klanten vieren door dit haien en brengen de hele maand februari gratis te verzorgen. Momenteel wordt ook de winkel verbouwd. Er komt flink wat ruimte bij. Over een aantal weken komen we hier nog even op terug. gaat ambtenaar van burgerlijke stand heen Vrijdagmiddag sloot de heer H. H. M. ten Hoope zijn laatste huwelijk als amb tenaar van de burgerlijke stand. Het paartje was Wina Oostermeyer en Ge rard Heijne. Vijf jaar heeft de heer H. H. M. ten Hoo pe als niet-ambtenaar van de gemeente ongeveer 400 huwelijken voltrokken. Dhr. Ten Hoope: „Het was een leuke periode. Het was mijn gewoonte om vóór de huwelijksvoltrekking eerst te gaan praten met de trouwlustige bruidjes of hun moeder. Je kon zodoende iets per soonlijks zeggen tegen de paartjes. Ik heb gemerkt dat men dat bijzonder waardeerde", aldus dhr. Ten Hoope. Burg. en weth. stellen de raad voor dhr. Ten Hoope .eervol ontslag te verlenen. om de „South-Africgn Cup" op 14 en 15 februari De „Klimop"-turnster Ans Dekker is uitgenodigd deel te nemen aan zoge naamde invitatie-wedstrijden, op 14 en 15 februari in Johannesburg (Z.-Afrika). Het is'een tournooi, en het gaat om de „South African Cup". Ans Dekker, vorig jaar kampioene van Nederland, keur- turnster van het K.N.G.V., zal de strijd moeten aanbinden tegen nationale kam pioenen van acht andere landen. KOOPJES HALEN TIEN jaar TUIN aneghem VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Feestelijke aanbiedingen Donderdagmorgen om 8 uur gaat de deur van brood- en banketbakkerij Hemmer aan de Heerenweg weer open. Een totale modernisering van de winkel, die wat je noemt onherkenbaar is veranderd, heefl veel ruimte geschapen. Het geheel ziet er bijzonder sfeervol uit. Vanwege deze heropening komt Hem mer, uw echte bakker, deze week met heel bijzondere aanbiedingen. U kunt ze vinden in hun speciale heropeningsadver- tentie in deze Uitkijkpost. Het zeer fraaie interieur is van de fa. De Koning uit Haarlem. Raad en pers gaan het bekijken Burgemeester Hoekstra deelde de raad vrijdagavond mee, dat aanstaande vrij dag. 31 januari om half acht, raadsleden en cie pers kennis kunnen nemen van een ma Licitc van het „Winkelhof 't Loo", ontworpen door de architect Magnée en de projectontwikkelaar Wildeboer. Aan wezig zuilen daarbij ook zijn medewer kers van het stedebouwkundig bureau De Ranitz en Van Bendegom. Van Aostastraat 9 - HEILOO - Tel 30199 Jaarlijkse trip op donderdag 15 mei Op woensdag 22 januari jl. kwam het Comité Autotocht Bejaarden onder lei ding van dhr. Roemer in het Open Huis bijeen, ter bespreking van enkele belang rijke punten m.b.t. de Bejaardentocht op donderdag 15 mei 1975. Ondanks het slechte weer was bijna het gehele comité aanwezig, zélfs de mede-oprichtster en nog krasse 82-jarige mevr. Bammens, hetgeen door allen bijzonder op prijs werd gesteld. Nieuwe leden In verband met enkele opengevallen plaatsen en de uitbreiding van de ge meente, werden de dames mevr. Doorn- spleet., mevr. Schenk en mevr. Zentveld met algemene stemmen in het comité opgenomen. Aan de orde kwamen verder de inzame ling, die van 3 t/m 8 maart a.s. gehouden zal worden, de inschrijving van de deel nemers en het programma van de uit gaansdag. Het belooft weer een fijne „rustige" dag te worden, waarover t.z.t. nadere informaties zullen volgen. Overigens had deze bijeenkomst weer een bijzonder vlot en prettig verloop. Verenigingen ete. naar cultureel centrum in „Winkelhof 't Loo" Namens de Progressieve combinatie sprak mr. L. J. A. van Dantzig zich uit over het voortbestaan van het Open Huis, thans het centrum voor talrijke verenigingen in Heiloo. Wethouder mevr. mr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot zei: „Nee, het Open Huis zal moeten verdwijnen, dit is altijd de bedoeling van ons geweest." In het „Winkelhof 't Loo" zal zich, boven winkels, een cultureel centrum kunnen ontwikkeien. Ten aanzien van het „Asta"-theater zei de wethouder: „Er zal met het „Asta"- theater wat moeten gebeuren." LET op:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1