IIIIWSBLAD VOOR HEILOO IIB □rchipLm DEZE WEEK 3C makelaardij van steeg T ropische vissen iBV >oo, SZraré"'S bgelhandel Alkmaar Dierenvrienden opgelet! Wij willen binnenkort met een leuke foto -aktie starten, waaraan u zelf mee kunt doen. Breng ons een foto van uw zoon of dochtertje met hun lievelingsdier. De leukste foto's publiceren wij in onze wekelijkse advertenties. Bovendien een fijne verrassing voor de uitverkoren foto's. Juwelier Herman Kwaad TEXTIEL Zoomen MODES itaSds taeren meubelen kennemerstraatweg 334 t.akerkelaan heiloo tel.30815 Gebedsoffensief Heiloo Voorlichting inzake tandverzorging op scholen Wipwatermolen wordt thans gerepareerd Raadslid pleitte voor maatregelen V oetgangerso versteekplaats op de Ewisweg Leden van de raad drongen aan op contributieverhoging Voorjaars- en Zomershow Modehuis Unique Inbraakbeveiligings installaties STRIJLAS B.V. Heiloo - Haarlem HEILOO 072-32844 - POSTBUS 40 Raadslid pleitte voor woningen aan „alleenstaande" jongeren Drieëneenhalf jaar geëist tegen schietende Italiaan Heiloo gaat 346.500 meer ontvangen Doe mee en breng uw foto even bij ons langs aan de Stationsweg of in onze nieuwe zaak aan de Kennemerstraatweg. 4 Neontetra's 4 Zebra visjes 4 Kegelvlekbarbelen 4 Barbus Schuberti Roestvrij aquarium met lichtkap en T.L. verlichting; grootte 50 x 22 x 30 lan 'kum'", winnen. VOOR ALLE VRIENDEN VAN DIER EN PLANT Stationsweg 65-67 Kennemerstraatweg 129-Heiloo alle soorten KLOKKEN ■*2333 Autobestuurder veroorzaakte verkeersongeluk Mevr. C. G. Stikkel-Sigling lid van de Provinciale Staten Gemeente verleende garantie op geldlening Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Verbeteringsplan voor toren en kerk C.R.M. geeft voor project in Heiloo 900.000,— Wie hee t restjes wol etc.? Troephuis doelwit van vandalisme Marcel en Ruud Blom openen Young Men Shop in Heiloo Fietsen-speciaalzaak Hoebe opende showroom Parkeren met auto's kan in ieder geval niet meer MET J. J. PANTEKOEK, Ing. Faljdand-jongeren Nog 3x „DE GELDMOLEN"I Jongeren - Falkland Filmliga brengt hedenavond „Fat City" RITSEN GARENS REPARATIES FOURNITUREN VOERING Niet 3 meter lang, maar drie meter hoog! kennemerstraatweg 231 heiloo 072-34966 12 FEBRUARI 1975 32e JAARGANG NO. 44 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktle-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname utn enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d. Hoef Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Adv. per mm 30 cent excl. BTW Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Hl Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Lijdensmeditatie in de vastentijd De overweging van het lijden van Chris tus zal in de vastentijd weer worden gehouden in de Genadekapel O.L.Vrouw ter Nóód, te Heiloo. De meditaties zullen worden gehouden door Pastoor W. Chr. Westerhoven en wel: elke dinsdag om 20.00 uur, dus achtereenvolgens op 18 en 25 febr. en op 4, 11, 18 en 25 maart. Gezamenlijk Ro zenkransgebed om kwart vóór acht. Voor en na elke meditatie gelegenheid om te biechten. Inlichtingen: tel. 02205- 1308, 072-30159, 072-30807. Een lid van de raad heeft B. en W. ge vraagd of het Ivoren Kruis kan worden ingeschakeld bij het verstrekken van voorlichting inzake tandverzorging op de scholen. B. en W. antwoordden dat dit punt bij de eerstvolgende bespreking met hoof den van openbare en bijzondere scholen besproken zal worden. In de komende zomer geplaatst? Indertijd werd de wipwatermolen, die in de polder „Varnebroek" stond, opge slagen. Gevraagd werd, bij de begro tingsbehandeling, hoe de stand van za ken is tot herplaatsing van de molen. B. en W. hebben geantwoord dat het molenmakersbedrijf C. W. Fraaij te Westzaan momenteel bezig is met res tauratiewerkzaamheden aan verschillen de onderdelen. B. en W. hopen dat de molen in de komende zomer kan worden geplaatst. op het kruispunt Kerkelaan-Strnatweg Het raadslid ir. Tomson heeft in de ge houden begrotingsbesprekingen het aan brengen van verkeerslichtinstallaties aan de orde gesteld. Wij vragen ons af of het verstandig is over te gaan tot re constructie van het kruispunt Zeven- huizerlaan/Kenn.straatweg, zolang de kwestie Zuidelijke randweg hangende is. De aanwezigheid van 2 kruispunten „van allure" op zeer korte afstand van elkaar, lijkt ons minder gelukkig. Wij vragen ons af of onder die omstan digheden de aanleg van het kruispunt Kerkelaan/Kennemerstraatweg geen voorrang verdient. De situatie daar ter plaatse wordt langzamerhand onhoud baar ten gevolge van het feit dat de Kerkelaan deel is gaan uitmaken van de sluipweg waarlangs men de „verkeers lichtenkerstboom" bij het raadhuis kan ontlopen, aldus dhr. Tomson. De wethouder van openbare werken, de heer J. Bolten, was ervan overtuigd, dat op korte termijn op het kruispunt Ker- kelaan/Kennemerstraatweg ook wat moet gebeuren, maar meende dat eerst het kruispunt Zevenhuizerlaan/Kenne- merstraatweg aan de orde moet komen. Onder nieuwe kapitaalsuitgaven, voor 1975, plaatsten B. en W. een bedrag van 200.000,voor reconstructie van dit kruispunt. Het kruispunt Kerkelaan/ Kennemerstraatweg staat nog met „me morie" aangegeven. ten behoeve o.a. van schoolkinderen „Binnenkort wordt de nieuwe Clemens Willibrordschool in Boekenstein geopend. De kinderen uit de woonwijk gelegen tussen de Kerkakkers-Het Zevenhuizen, die nu nog de Clemens Willibrordschool aan de Westerweg bezoeken, zullen in hun gang van en naar de nieuwe school grotendeels gebruik maken van het kruispunt Kerkakkers-Ewisweg-Termij- en. De Ewisweg vervult een wijkontslui- tende funktie en wordt druk en snel be reden. Wij vinden het daarom gewenst dat de kinderen de Ewisweg ter plaatse be schermd kunnen oversteken. In verband hiermede stellen wij u voor over te gaan tot de aanwijzing van een voetgangersoversteekplaats op de Ewis weg ten zuiden van de kruising met de Kerkakkers en Termijen," aldus B. en W. aan de Raad. Zij deelden daarbij te gelijkertijd mede, dat op aandrang van het schoolbestuur deze gevraagde over steekplaats reeds werd aangelegd. De Raad ging akkoord. van de openbare bibliotheek Een aantal leden van de Raad hebben aangedrongen op verhoging van de con tributie van de Algemene Openbare Bi bliotheek en Leeszaal. Zij vinden een contributie van 10.te laag. B. en W. hebben deze raadsleden geantwoord dat 10. per jaar het maximaal door de minister (C.R.M.) toegelaten bedrag is. Op dinsdag 25 februari a.s. om 13.30 en 20.00 uur organiseert modehuis Unique een speciale Voorjaars- en Zomershow in de schouwburgzaal van restaurant 't Gulden Vlies in Alkmaar. De mannequins van Yvonne van Weg berg zullen een uitgebreide kollektie to nen van o.a. Falke, Baltrik, Lagero, Miss Lagotte, Deha of Sweden enz. Ladyspea- ker is Truus Pauwe. Tijdens de pauze wordt u een Jus d'O- range Complet aangeboden. Er zal bijzonder veel vrijetijdskleding geshowd worden van hoofdzakelijk na tuurlijke materialen zoals b.v. strand kleding, maar ook kombinatie-set.s, re genkleding, jurkjes etc. Getoond worden modellen vanaf maat 36 t/m 46. De kleuren zijn o.a. wit, ko baltblauw, groen, oranje, rood, cerise en marineblauw. Zorg tijdig voor een plaatsbewijs. Deze kunt u verkrijgen bij Modehuis Unique in Heiloo, Alkmaar en Beverwijk. Nog 32 alleenstaanden op wachtlijst Het raadslid de heer B. C. M. Bremer vroeg bij de bespreking van de gemeente begroting aandacht voor de huisvesting van jongeren welke zelfstandig willen wonen. Als voorbeeld noemde hij ver plegend personeel, dat nu moeilijk ge schikte huisvesting kan krijgen. De wethouder van Volkshuisvesting mr. mevr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot had begrip voor de geuite wens. Doelen de op de grote vraag naar passende woonruimte zei de wethouder dat voor alsnog alleenstaande ouderen voorrang hebben. (Volgens het overzicht, van het gemeen tehuis, staan er momenteel 32 alleen staanden ingeschreven als woningzoe kende - Red. Drieëneenhaifjaar werd vorige week ge- eist tegen de 35-jarige Italiaan L.F., tij delijk verblijf houdende in Egmond, en nu nog voortvluchtig. F. schoot in de nacht van 9 op 10 novem ber vorig jaar, in „De Oude Herberg", op onze plaatsgenoot de 35-jarige F. Ris. Deze werd zo ernstig verwond, dat hij voor zijn gehele leven invalide zal blij ven. De Italiaan, afkomstig uit Bari, werd spoedig gearresteerd maar wist 2 maanden later te ontsnappen uit de ge vangenis te Alkmaar. bij het overschrijden van de 20.000 inwoners Bij de begrotingsbehandeling heeft een raadslid aan B. en W. gevraagd welke konsekwenties het bereiken van de grens van 20.000 inwoners zal hebben op de algemene uitkering uit het gemeente fonds. B. en VV. antwoordden dit raadslid dat voor dit jaar het een verhoging zou heb ben betekend van het schaalbedrag per inwoner van 4.50. De meer-opbrengst zou hebben bedragen 385% van 20.000x 4.50 346.500,—. LET op: K Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Niet alleen GOUD, ZILVER en HORLOGES maar ook o.a. Franse Comptoise. WEKKERS, zowel opwindbaar als elektrisch. Ook KEUKENKLOKKEN. Zilnerm.l - Tel 07210892 het goedkoopite adres in Nederland Teveel aan Bacchus geofferd De autobestuurder R.T.S. was er de oor zaak vafn dat een aanrijding ontstond op de Stationsweg, met een auto be stuurd door P.R. S. hield niet voldoende rechts. Beiden kwamen er goed af en de auto's werden licht beschadigd. Bij on derzoek bleek S. te veel aan Bacchus geofferd te hebben. Daarvoor zal hij nu moeten boeten. als opvolger van dhr. (1. de Jong aan „Sportvereniging Groefséma" Burg. en weth. schreven het volgende aan de Raad: „Het bestuur van de „Sportvereniging Groefsema" verzoekt uw raad van ge meentewege, garantie te willen verlenen op een door genoemde vereniging te slui ten geldlening van 10.000, Met de opbrengst van deze lening, Op te nemen bij de Nutsspaarbank West Ne derland te Haarlem, wil de sportvereni ging de aankoop financieren van een uit 36 segmenten bestaande Ibylon judo- mat." Gezien het nut van een goede accommo datie voor deze vereniging, stellen zij voor de gevraagde garantie te verlenen. Waar de raad geen bezwaar tegen had. maar ook het klokkenwerk erin betrekken Enkele raadsleden vroegen of de raming voor het onderhoud van de toren van de Witte Kerk (gemeentelijk eigendom en in onderhoud) niet te laag was, ge zien de slechte toestand waarin deze verkeert. B. en W. hebben de Raad geantwoord dat overleg gaande is met de Rijks dienst voor Monumentenzorg. Er wordt gewerkt aan een verbeteringsplan met kostenbegroting voor kerk en toren. In de raadsvergadering werd schertsend de opmerking gemaakt dat dan ook maar daarin betrokken moet worden het klok- werk, want daar mankeert al jaren 't een en ander aan. Enige tijd geleden schreven wij over de aanleg van de bosstrook, aan te leggen tussen de Zeeweg en de Vennevvaters- weg, waarin o.a. opgenomen wandel-, fiets- en ruiterpaden. Kosten ongeveer f 1.300.000, en uit te voeren onder di rectie van de Grondmij. Wij konden toen al meedelen dat de aanleg van de 21 ha bosstrook uitgevoerd kon worden. Daar over was al bericht ontvangen ten ge meentehuize. Thans is er een uitvoerige publicatie gekomen over het beschikbaar stellen, door C.R.M. van bijna 50 mil joen voor openlucht recreatie. Daarvan mag in Noord-Holland ongeveer 17,5 miljoen besteed worden. Heiloo mag re kenen op een bedrag van 900.000,- - voor gekochte gronden voor de uitvoe ring van deze bosstrook en de aanleg van het' geprojecteerde rijwielpad. voor Nivoii-cursus Wie heeft restjes wol, oude truien om uit te halen, oude gordijnringen, kralen enz.? Een groepje cursisten van een Nivon- cursüs experimenteel haken, zou graag iets gaan maliën om de ontmoetings ruimte van liet Open Huis mee op te vrolijken. Helpt u hen aan materiaal? De spullen kunnen afgegeven worden aan de heer Jacobs in het Open Huis. Of u kan even bellen naar mevr. Spier, tel. 31363. Waarschijnlijk in de late avonduren heeft men, door verbreking van een ruit, zich toegang verschaft tot het troephuis van de Zeeverkenners „Victorie", aan de Westerweg. Het vandalisme vierde daar hoogtij, want o.a. een medaillekast werd stukgeslagen en artikelen voor een te houden aktie werden over de vloer ge smeten. Naar wij vernemen kon niet na gegaan worden of er iets is meegenomen. Zoals zo dikwijls: van de dader(s) helaas geen spoor. Mevr. C. G. Stikkel-Sigling (V.V.D.) is lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland geworden. Zij volgt de heer Ger- brand de Jong uit Wormerveer op, die bedankte in verband met een andere be noeming. We hebben nu in Heiloo twee leden van de Provinciale Staten in ons midden, de andere is de heer P. Meine- raa (C.D.A.). Mevr. Stikkel vervul(t) (de) in Heiloo tal van funkties. Zo was zij zeven jaar presidente van de Ned. Ver. van Huis vrouwen en bestuurslid van de Stichting het Open Huis. Thans is zij o.a. nog voor zitster van de Vereniging Openbaar On derwijs en, sinds september 1974, ge meenteraadslid. „De Blompot" Vrijdagmorgen, 7 maart om 9 uur ope nen Marcel (21) en Ruud (19) Blom een eigentijdse en oergezellige „Young Men Shop" in Heiloo op .de plaats waar nu het woonhuis van de wassalon Ma-a-jan gevestigd is in het Stationscentrum. Dit pand zal daartoe een totale meta morfose ondergaan. Zowel het interieur als exterieur zal in Oudhollandse stijl worden opgetrokken en hoewel de naam het niet doet vermoeden zal er heel fijne eigentijdse kleding gebracht worden voor jongens èn meisjes vanaf ongeveer 12 jr. Kleding voor een prijs die absoluut laag is te noemen maar toch van een goede kwaliteit. De jeugdige ondernemers, Marcel en Ruud, zijn wat dat betreft goed op de hoogte van de wensen van hun leeftijdgenoten. Marcel werkt al en kele jaren in deze branche en samen met Ruud bezoekt hij beurzen in binnen- en buitenland om straks het nieuwste van het nieuwste te kunnen brengen in hun eigen „Young Men Shop". De Blompot Dit knusse winkeltje krijgt een wel zeer toepasselijke naam. Als enthousiaste blommetjes van de bekende fa. Blom, uw kledingadviseur, treden zij wat dat betreft met wild enthousiasme in de voetsporen van hun ouders. De naam maar ook het ontwerp voor deze Young Men Shop werd overigens uitgebroed door de jongste telg van de Blom-familie, de 15-jarige Arnoud, die graag architect wil worden. Zijn ideeën werden tot leven gebracht door de architect Adriaan Zoon. In de Blompot zal het goed toeven zijn voor alle jongelui in Heiloo. Zij vinden hier straks niet alleen hun eigen kleding maar ook hun eigen sfeertje. Een lekker muziekje en een oud-hollandse bar om even een Cola'tje te pakken. Uniek in Heiloo zou je kunnen zeggen. De opening zal gepaard gaan met een geweldig originele openingsaanbieding. Daarover later meer. Voorlopig kunnen we blij zijn dat er ook voor de jonge garde een eigen winkeltje komt in het Stationscentrum; een oer gezellig winkeltje waar je je zeker thuis zult voelen; een winkeltje om lekker in rond te snuffelen; een winkeltje waarin je al je wensen naar voren kunt brengen. Ruud en Marcel Blom gaan er in elk geval met veel enthousiasme tegenaan. 7 Maart, weet je wel, dat is de openings datum Aan de Kennemerstraatweg 211 opende de fa. Hoebe een showroom voor fietsen. Stoere race- en sportfietsen, kinderfiet sen maar ook wat eenvoudiger modellen staan hier te kust en te keur van o.a. Fongers, Gitane, Burgers-E.N.R. en Jeu- net. Door het in gebruik nemen van een nieuw magazijn heeft men het oude ma gazijn tot een zeer aantrekkelijke show room kunnen omtoveren. Om deze ope ning een beetje te vieren geeft Hoebe's Fietsen Speciaalzaak nog de hele maand februari een extra hoge inruil voor uw oude fiets. Ook voor alle reparaties kunt u hier goed terecht. Bij reparaties boven de 25. - wordt uw fiets geheel gratis van huis opgehaald en weer thuisbezorgd. Uw nieuwe fiets kunt u eveneens bij Hoebe laten verzekeren tegen diefstal en aanrijdingen. Het is beslist de moeite waard om eens even deze splinternieuwe showroom te gaan bekijken. Wellicht staat er een „lekker karretje" voor u bij. voor nooduitgang van liet Asta-theater Het parkeren, met auto's, voor de ingang van het Asta-theater, kan in ieder geval niet meer. In en buiten de raad is al meermalen gewezen op de onhoudbare toestand. De dienst van gemeentewerken heeft nu paaltjes geplaatst. Blijft over de toestand in het Asta-theater, die ook om maatregelen vraagt. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO. Y'eel succes met „De Geldmolen" Nog 3x op zondagmiddag De afgelopen zondagmiddag hebben de jongeren van Falkland succesvol hun eerste matinee gegeven van het kinder stuk „De Geldmolen". De zaal van het Asta-theater was gevuld met een 200 enthousiaste kinderen. In de pauze werd naar hartelust gegrab beld. De volgende week over het stuk meer. "•.tarten voor 16, 23 febr. en 2 maart Voor de bovenstaande data zijn nog kaarten verkrijgbaar op de openbare basisscholen (de scholen voor bijzonder onderwijs moesten helaas verstek laten gaan) en bij Kiosk Avis, Stationsweg 68. Ze kosten 1.50. De voorstellingen be ginnen om 2 uur. Komt allemaal naar het Asta-theater. 16-23 februari, 2 maart. van régisseur John Huston Voor de derde maal draait vanavond (woensdagavond) de film „Fat City" van regisseur John Huston. Fat City is gemaakt naar het gelijkna mige boek van de auteur Leonard Gard ner die zelf heeft meegewerkt aan het draaiboek voor de film. „Fat City" begint in een hotelkamer waar de vroegere bokser Tully (Stacey Keach), die sinds zijn vrouw hem in de steek liet, niet meer in de ring is ge weest, zo redelijk ontwaakt uit zijn dron kenschap, dat hij wel weer een keertje wil sparren. Hij komt daarbij een jonge bokser tegen, Ernie (Jeff Bridges), die hem overklast en die hij naar zijn vroe gere manager stuurt, waar hij later ook zelf weer zal opduiken, als hij geen kans meer ziet zich met smerig dagwerk in de maatschappij te handhaven. Gardner koos die verdubbeling opzettelijk om zijn algemene stelling toe te lichten, dat het leven - „Fat City" gebruikt het boksen vooral als symbool - voor de meeste men sen uit een reeks nederlagen bestaat, waartoe soms ook winstpartijen beho ren, zoals dat vaak erg boeiend in de ring wordt getoond. Van Aostastraat 9 - HEILOO - Tel. 30199 De bedrijfshoogte in „Winkelhof 't Loo" Vorige week heeft het zetduiveltje een rol gespeeld in ons artikel over het te realiseren „Winkelhof 't Loo". Er stond o.a. in: „De winkels worden 3 meter lang." De geïnteresseerde lezer zal be grepen hebben dat dit „3 meter hoog" moet zijn. Het cultureel centrum wat in het winkelhof zal worden ingebracht, bo ven een.aantal te vestigen bedrijven, zal ook 3 meter hoog worden. Ooit gezien hoe men van machtig eiken machtig-mooie meubelen maakt? Moet U naar de showroom van lohn Bolten komen onvoorstelbaar wat een prachtige kollektie daar staat! (t o. de St. Willibrordus Stichting) ^Koopavond vrijdag van 7.00 tot 9,30 uiWj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1