□rchpLoi H.O.V. BRENGT POLENBLUT DEZE WEEK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij OP VRIJDAG 14 MAART STAATSLOTERIJ SPECTACULAIRE AANBIEDING f 1498. elhandel Alkmaar RANK ARENA KLEURENTELEVISIE kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 voor beiaarden op 12 maart H.S.V. Klaverjas-drive RAAD GAAT 230.000,— VOTEREN VOOR RECON STRUCTIE TENNISBANEN Crediet voor verwijsborden naar openbare objecten Juwelier Herman SC waad VERLOVEN 14 karaat Verlovingsringen A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 634e loterij maandag 3 maart a.s. Maandelijkse raads vergadering van maart Op heterdaad betrapt 10% korting op Vogelkooi een ruime kooi met handige voertaakjes en plastic onderbak voor probleemloos onderhoud Nu van 34,50 voor 31,05 Origineel houten konijnenhok met spijlen en ruif van 49,90 voor 44,91 tropische vissen 4 Black Molly's 4 Kardinaaltetra's Ook Martijn is klant bij Van Staalduinen. Dit is Martijn Met en zijn hond Joris, Martijn is 3 jaar oud en woont met Joris in Heiloo VkF - m V. -<*•■ I'M' f %t VOOR ALLE VRIENDEN - VAN DJER EN pLANT 'r,mee voed. voor Wmnen 51 cm - tiptoets afstelling Inruilkorting tot f 500. J. J. PANTEKOEK. Ing. Wereldgebedsdag 1975 Enveloppenaktie Hobby-Farm Eindeloze files op de Kennemerstraatweg Uitbreiding van „De Loet" kan nu beginnen De heer E. Harder overleden Wethouder J. Bolten 40 jaar lid van KBBH Gratis huidadviezen bij Drogisterij Ranzijn Behoefte aan 3e peuter-speel zaal in Heiloo-West FALKLAND-JEUGD voor de kinderen: „DE GELDM0LEN" Laatste keer Zo. 2 maart 14 uur Asta. Een onvergetelijke dag voor een 90-jarige Volgende week grote inzameling Kapsalon Bijwaard bestaat 40 jaar Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet I*fi!i VA 26 FEBRUARI 1975 32e JAARGANG NO 46 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-ndressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overnamé van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10 000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Lirnmen, Egmond- flinnen, Rinnegom, Egm. a.d. Hoef Ad\ i-ii kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Adv per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Vrijdagavond 14 maart a.s. brengt de Heilooër Operette Vereniging de operet te „Polenblut" van Oscar Nedbal op de planken in het Psychiatrisch Centrum „St. Willibrord". Gastrollen worden ver tolkt door Elbert Docter, Dick Zijlstra en Els van der Heuvel. De regie is in handen van Wim Karelse en het orkest, Intermezzo Amsterdam, staat o.i.v. de dirigent P. Boeken. Woensdagavond 12 maart a.s. zijn alle bejaarden van Heiloo welkom om de generale repetitie geheel gratis bij te wonen. Deze generale begint evenals de première op vrijdagavond, om 8 uur. De zaal is vanaf 7 uur open. Nog kaarten 'verkrijgbaar Voor de première op vrijdagavond zijn nog kaarten a 10.verkrijgbaar op het adres Vossenakkers 43 of telefonisch onder nd. 31604. Haast is zeker geboden want de kaarten vliegen de detir uit. Het is dan ook verrukkelijk om een avondje uit te kunnen gaan in eigen ge meente. H.O.V. heeft niets nagelaten om er een feestelijk gebeuren van te maken. Een jaar lang is men al druk doende met de repetities en vooral de laatste weken gaan er heel wat extra uurtjes tegenaan. Met een geweldig enthousias me zagen we de 50 leden van dit ope rettegezelschap donderdagavond aan het werk en de regisseur spande zich tot het uiterste in om deze operette qua zang en spel straks tot een groot succes te maken. Koninklijke Goedkeuring Op 31 oktober 1974 verkreeg H.O.V. de Koninklijke Goedkeuring en men is daar vanzelfsprekend nogal verheugd over. Dit jaar nog, op 17 december bestaat H.O.V. 25 jaar. Dit feest zal zeker niet ongemerkt voorbijgaan. Na afloop dansen Na afloop van de operette „Polenblut" kan er gedanst worden in „De Oude Herberg" met muziek van het „Unqua- relli Orkest". VRIJDAG A.S., aanvang 20.15 uur om mooie prijzen. Kantine Bayershoffwëg. Parkeren We willen u er vooral even op attenderen dat alle auto's langs de Kennemerstraat weg geparkeerd moeten worden. We wensen H.O.V. alle succes met „Polenblut", een operette die u zeker niet mag missen. Beregeningsinstallatie voor sportcomplex „Het Verinewater" Zoals wij vorige week meedeelden komt de raad a.s. vrijdagavond 28 februari bij een in openbare vergadering. Een zeer belangrijk punt op de agenda is, een ver zoek van burgemeester en wethouders aan de Raad, om een principe-uitspraak te doen over het realiseren van het „Winkelhof 't Loo" en het Cultureel Cen trum. B. en W. komen met een voorstel om de tennisbanen aan Het Maalwater te re construeren. Regelmatig kwamen klach ten binnen over de slechte toestand van de banen. „Het bestuur van de tennis vereniging „Heiloo" heeft hiernaar een onderzoek laten instellen, waarbij aan het licht kwam, dat de banen op het punt van het doorlaten van water niet vol deden aan de eisen, welke daaraan mo gen worden gesteld." De kosten van uitvoering worden ge schat op 300.000,„Met de tennis vereniging is overeengekomen, dat in deze kosten een bijdrage van 70.000, zal worden verleend," aldus B. en W. Zij stellen vóór een crediet yan 230.000 te voteren. Voor de aankoop van een beregeningsin stallatie, te gebruiken op het sportpark „Het Vennewater", vraagt het college van B. en W. een bedrag van 35.000. Plaatseri van verwijsborden „Bij tijd en wijle wordt er van verschil lende kanten bij ons op aangedrongen in de gemeente zgn. verwijsborden te plaat sen naar openbare objecten zoals „Het Open Huis", „De Zevensprong", het V.V.V.-kantoor etc. Vorig jaar is van wege de te hoog geachte kosten een plan hiertoe niet door de diverse raadscom missies overgenomen. Thans komen wij met een voorstel, dat nagenoeg gelijk is aan het oorspronkelij ke plan maar waarbij de kosten door het in eigen beheer uitvoeren van de werk zaamheden tot ongeveer de helft zijn teruggedrongen. Het plan voorziet in plaatsing op ver schillende punten in de gemeente van 9 verwijsborden, welke in hout woiden uitgevoerd. De totale kosten zijn dooi de afdeling openbare werken geraamd op 7.000, Aangezien wij het als een zekere mate van dienstverlening zien, niet-ingezete- nen de helpende hand te bieden bij het zoeken naar openbare objecten in onze uitbreidende gemeente, stellen wij voor het bedrag van 7.000, te voteren," aldus een voorstel aan de Raad. Aankoop t.b.v. winkelcentrum B. en W. komen met het volgende voor stel aan de Raad. Voor de realisering van het bestem mingsplan „Winkelcentrum 't Loo" is het noodzakelijk, dat de gemeente de eigendom verkrijgt van het achter per ceel Heerenweg 57 gelegen zomerhuis met erf, ter grootte van 275 m-. De eigenaar, de heer A. Roest, wonende te Heiloo, Heerenweg 28, is bereid ge noemd perceel aan de gemeente te ver kopen voor prijs en bedingen zoals met hem bij het voorlopige koopcontract zijn overeengekomen. K Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Kom kijken en vergelijken want wij hebben nu voor 25.per gram. Beslist 'n aantrekkelijke prijs DOKTERSLAAN 16 - IlEILOO - TEL. 072 -32447 - POSTGIRO 422217 Belangstellenden kunnen stukken inzien Belangstellenden kunnen de stukken, betrekking hebbende op de agenda, in zien op donderdag 27 en vrijdag 28 fe bruari tijdens de kantooruren ten ge meentehuize op de afdeling Algemene Zaken. Voorts tijdens de openingsuren in de Algemene Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Kennemerstraatweg en aan de Ewisweg. Spreekuur C'.D.A. Het C.D.A. houdt vanavond spreekuur- van half acht tot acht uur op het ge meentehuis. Openbare agenda bespreking van Prog. Combinatie Vanavond vindt een openbare bespre king plaats van de raadsagenda, in het Open Huis. Hier komt de raadsfraktie van de Progressieve Combinatie bijeen met belangstellenden. op vrijdag 21 maart In verband met Goede Vrijdag op 28 maart, stellen Burg. en Weth. de Raad voor de maandelijkse raadsvergadering, die altijd op de vierde vrijdag van de maand wordt gehouden, nu te vervroe gen naar vrijdag 21 maart- Auto dreigde gestolen te worden In de nacht van zondag op maandag werden twee mannen betrapt die pro beerden een auto open te breken, staan de aan de Breedelaan. De twee, resp. 37 en 27 jaar, werden gearresteerd. Staiionsweq 65 -6/, Heiloo Pil keönerrier:,tiaatvyeq 129 Heiloo met A.F.C. voor automatische frequentie- regeling. Uitermate geschikt voor kleinere vertrekken. f 1998. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO op vrijdag 7 maart in de H. Moeder Godskerk Op vrijdag 7 maart des avonds 7.30 uur, in de H. Moeder Godskerk, wordt de Wereldgebedsdag gehouden. Het thema is: „Wordt allen één!" Uit Egypte komt dit jjaar de liturgie. Ook daar is een eerlijk zoeken naar een groeiend oecumenisch samengaan onder de christenen, die het land telt. Laat 20? hoek Schoutenshaat Alkmaar Zaterdag 1 maart a.s. komen de kinde ren van de Hobby-Farm traditiegetrouw even bij u langs met een envelopje, het geen ze dezelfde dag, maar dan graag gevuld en wel, weer op komen halen. Deze aktie geschiedt o.l.v. een aantal leiders en leidsters. De opbrengst komt geheel ten goede aan materiaal, gereed schap e.d. voor de Hobby-Farm waar 150 jongens en meisjes zich anderhalf uur per week -creatief kunnen uitleven. Momenteel beschikt men over 37 enthou siaste leiders en leidsters die zich geheel pro deo voor dit werk inzetten, maar men kan alsnog mensen gebruiken. Wanneer u er iets voor voelt om ander half uur per week leiding te geven aan een 'groepje kinderen dan bent u van harte welkom. Een opleiding in deze richting is niet vereist. Wel belangrijk is een persoonlijke inzet. De clubs zijn 's a- vonds van 19.00-20.30 uur en op woens dagmiddag voor de -kleintjes van 13.30- 15.00 uur en van 15.00-16.30 uur. Alle inlichtingen hieromtrent kunt u verkrij gen bij mevr. W. Borst, Sandecamplaan 8, tel. 30576. Wachtlijst De animo bij de kinderen is zo groot, dat het bestuur genoodzaakt is met een wachtlijst te werken. Kinderen van 6 tot 14 jaar die interesse hebben om naar de Hobby Farm te komen kan men dus het beste zo snel mogelijk in laten schrij ven op bovengenoemd adres. Er wordt o.a. gewerkt met verf, raffia, klei, touw, glas en allerhande waarde loos materiaal. Er wordt getimmerd en gezaagd en men leert de kinderen email leren, macramé en nog heel veel meer. Tentoonstelling Op zondag, 27 april houdt men „open huis". Dan zult u verbaasd rondkijken naar de talloze werkstukken die met zo veel plezier werden gemaakt. Op veler verzoek zal er dit keer ook een en ander te koop zijn. Deze tentoonstelling is van 10.30-17.00 uur en de Hobby-Farm kan men vinden aan Het Zevenhuizen-hoek De Kistema- ker. Opvallend groot bezoek aan het Heilooërbos Eindeloze files bewogen zich zondagmid dag langs de Kennemerstraatweg. Niet alleen door de wedstrijd AZ '67 Feijen- oord, een belangrijke wedstrijd welke een maximale belangstelling trok. Het. was ook door het prachtige, we zouden haast zeggen, bijna zomerse weer. Het was dan ook opvallend druk in het Hei looërbos. Ontelbare auto's werden ge parkeerd in de bermen van de Straat weg en de parkeerterreinen aan de Be- lieslaan (aan de rand van het Overbos) en de Westerweg-hoek Kuillaan. De twee-„man" bediening van de con sumptietent, bij de Kattenberg, had han den tekort om de toeristen voor een paar uurtjes van het gewenste te voor zien. G.S. ging akkoord met wijziging van uitbreidingsplan De gewenste uitbreiding van het ver zorgingstehuis „De Loet" kan nu begin nen. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben zich akkoord verklaard met een kleine wijziging in het uitbrei- dingsplan-in-onderdelen „Oost". Deze uitbreiding is ontworpen door het architectenbureau Fleddérus (Enkhui zen) en de fa. Heijne (Heiloo) zal, als laagste inschrijver, het werk uitvoeren. Was 32 jaar organist in de Witte Kerk Op 83-jarige leeftijd overleed zaterdag de heer E.. Harder. Tweeëndertig jaar is dhr. Harder organist geweest in de Witte Kerk. In 1964, in de periode van de res tauratie van de kerk, vond hij de tijd gekomen om het spelen aan anderen over te laten. Woensdag 26 februari a.s. houdt de Ned. Katholieke Bond voor de Bouw en Hout nijverheid, afd. Heiloo, haar jaarverga dering. Het belangrijkste agendapunt is de huldiging van maar liefst elf jubila rissen, waaronder wethouder J. Bolten. Hij is 40 jaar lid. De heer W. van Gijlswijk is eveneens 40 jaar lid. Tien jaar eerder stond de heer W. Kaandorp al voor de Bond op de bres. Hij zal voor zijn gouden jubileum dan ook het gouden insigne met robijn ontvangen. Voorts zijn er 8 jubilarissen, die 25 jaar lid zijn. Er wordj overigens een interes sante inleiding gehouden door districts bestuurder. de heer C. van Vliet over de situatie en toekomst in de bouwwereld in 1975. Gezien de belangrijke agendapunten re kent het bestuur natuurlijk op een grote opkomst van de leden. Aanvang 8 uur in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. Op vrijdag 7 maart a.s. kunt u de gehele dag bij drogisterij Ranzijn terecht voor een gratis huidadvies waarvoor men een schoonheidsspecialiste van Shiseido heeft aangetrokken. Het is wel de bedoeling dat u een afspraakje maakt zodat de aanwezige schoonheidsspecialiste even de tijd heeft om u deskundig te advise ren. Het telefoonnummer is: 30356. U kunt wat gratis proefmonsters ver wachten en een kennismaljingstasje van Shiseido dat u tegen gereduceerde prijs kunt kopen. Wacht niet te lang met een afspraak te maken. Eén dag is zo voorbij en de ani mo voor een gratis huidanalyse is meest al bijzonder groot. Op het ogenblik een lange wachtlijst In het goed verzorgde jaarverslag van de Stichting Kinderspeelzalen „Heiloo" lezen wij „Hoezeer de peuterspeelzalen in een be hoefte voorzien, wordt gedemonstreerd door het feit dat naast een volledige be zetting van de beide speelzalen (totaal 80 kinderener een lange wachttijd blijft bestaan. Vandaar dat de mogelijkheid wordt na gegaan om een derde speelzaal op te zetten, en wel in Heiloo-West. Tot nu toe zijn wij er helaas niet in geslaagd de ge schikte accommodatie te vinden. Bedacht rnoet worden dat niet ieder ge bouw geschikt is om daarin dagelijks een groep van 20 kinderen in de leeftijd van 2 V2 tot 4 jaar op te vangen. Licht en lucht, maar ook de mogelijkheid om veilig buiten te kunnen spelen zijn vereist. Al met al zijn wij weinig optimistisch over de kans om in Heiloo-West een ge schikte ruimte te vinden; ook elders in Heiloo is deze niet aanwezig." (Tussen haakjes, de Stichting is dezer dagen attent gemaakt op het vrijkomen van de zes-klassige basisschool, de Cl. Willibrordschool in Zuid-West - Red.) Een feest om nooit te vergeten Mevrouw A. V.isser-Koning, één van de eerste die in 1967 het verzorgingstehuis „De Loet" betrok, vierde haar 90ste ver jaardag. Tegenwoordig geen zeldzaam heid meer maar het feest er omheen zal toch wel een zeldzaamheid zijn. Een broer van 76 jaar zorgde daar met de ge hele familie voor. Zusters en broers, kin deren, kleinkinderen en de acht achter kleinkinderen. Niet minder dan 32 waren er zondag op het feest in ,De Koetslamp' te Alkmaar. Door een haag van al deze feestgenoten werd zij naar een versierde auto geleid. Eén der kleinkinderen, ste wardess en wonende in Italië, was voor het feest „even" over komen vliegen. De familie Visser, vroeger wonende in Koe dijk en later in Heiloo (in de Boekeler- meer) had in de oorlog onderduikers, o.a. een joodse jongen. Deze stuurde uit Is raël, waar hij thans woont een schat van sieraden. Voor mevrouw Visser een dag om nooit meer te vergeten! om bejaardentoeht mogelijk te maken Volgende week van 3 tot en met 8 maart, wordt weer een grote inza meling gehouden voor de bejaar dentoeht op donderdag 15 mei a.s. Door de dames van het comité zui len daartoe intekenlijsten huis- aan-huis worden aangeboden. Jaarlijks nemen zo'n 450 personen deel aan deze geheel verzorgde autotocht, hetgeen uiteraard grote kosten riet zich mee brengt. Vo heugend is dat ieder jaar op- n e w praktisch alle inwoners van onze gemeente bijdragen in de oston van zo'n dag. Voor zeer ve len nl. nog steeds de enige uit gaansdag in het jaar. Het comité heeft dan ook het vol ste vertrouwen dat ook dit jaar weer het benodigde geld bijeen zal komen. Bij voorbaat reeds hartelijk dank. Is men niet thuis of wil men gire ren, dan kan men dit doen op post- gironr. 565431 t.n.v. C. A. Roemer, Westerweg 262 Heiloo, onder ver melding „Autotocht Bejaarden". Totale modernisering Kapsalon Bijwaard bestaat 40 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de kap salon radikaal worden verbouwd en to taal gemoderniseerd. Vanaf zaterdag 1 tot en met maandag 10 maart zal de zaak in verband hiermede gesloten zijn. Dinsdag 11 maart zal men hier „Open Huis" houden voor de klanten. Deze of ficiële heropening krijgt een feestelijk tintje. Klein begonnen In 1935 gingen de heer en mevrouw Bij waard met een klein zaakje van start aan de Zevenhuizerlaan 35. Na 5 jaar werd de woning voor het snelgroeiende gezin te klein en zo verhuisde men vlak voor de oorlog naar het huidige pand. Hier brak echter een uiterst moeilijke tijd aan. Vooral toen men in de oorlog van elektriciteit was verstoken. De da messalon lag daardoor zo'n beetje op zijn rug en alleen de heren-afdeling draaide door. De werktijden waren vroeger ook be paald niet om hoera over te roepen. Er werd gewerkt van 's morgens vroeg tot 's avonds 8 uur en zaterdags tot 10 uur. Een vrije dag was er nooit en het woord „vakantie" bestond eenvoudig niet. Het is eigenlijk onvoorstelbaar als je mevr. Bijwaard hoort vertellen hoe ze naast de kapsalon het hele huishouden moest doen van een inmiddels zeer groot gezin, de grote was, waarbij ook die van de kapsalon, op de hand deed en dan ook nog eens alle kleren zelf maakte omdat er gewoon geen geld was om zo maar naar een winkel te stappen. Er werd dan ook vaak geen bed gezien. Vooral niet wanneer er iets bijzonders aan de hand was. Als één van de dochters op zondagmorgen haar Eerste Communie ging doen kon het bijv. heel goed gebeu ren dat het nieuwe lapje voor de jurk op zaterdagavond nog onaangeroerd op de naaimachine lag. Als ze dan 's mor gens in haar nieuwe creatie naar de kerk ging was ook het hele huis aan kant ge maakt en de vloeren geschrobd. Wat een tijd! Vader Bijwaard verzorgde de hele admi nistratie en zo samen hebben ze dit har de werken lang volgehouden. Gelukkig kregen de dochters ook veel interesse voor het kappersvak en 3 van hen, Marga, Stephani en Trees hebben de laatste jaren het bedrijf weer een nieuwe injectie gegeven. Ze behaalden alle benodigde diploma's en gaan er met erg veel plezier tegenaan. De heer en mevrouw Bijwaard zijn met deze voortzetting van hun zaak waar ze zo hard maar ook met zoveel liefde aan gewerkt hebben bijzonder gelukkig. Voor de dochters is het een feest óm straks in een veel ruimere en hypermo derne zaak te kunnen werken. Naast 2 extra stoelen komt er een gezellige wachtruimte bij. In hun heropeningsadvertentie, die u volgende week in de Uitkijkpost zult kunnen vinden staan de juiste tijden ver meld waarop u de „nieuwe dameskapsa- lon" kunt bezichtigen. Iedereen is er van harte welkom.1 Wijziging spreekuur Met ingang van maart a.s. zal er één maal per maand spreekuur worden ge houden en wel op de eerste maandag van elke maand tot elf uur in „De Oude Pas torij". Voor de eerste maal op 3 maart 1975, Zilvcrstr. 1 - tel 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1