IEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij van steeg □rchipLcn DEZE WEEK *°"Z7:0hr™ van TRICOT SHQH O G iten togelhandeï Alkmaar Gemeentegids Heiloo 1975 g kennemerstraatweg 334 t.akerkelaan heiloo tel.30815 Modehuis Unique daagt de lente uit DE FORESTERS KAMPIOEN De Foresters-Meervogels Hearing voor belanghebbende op maandag 24 maart Weer aantal inbraakjes Juwelier Herman Kwaad VERLOVEN 14 karaat Verlovingsringen Binnenkort in Bergen voor compleet uitzijn. iliftiii! Herman Jager is klant bij Van Staalduinen en zorgt goed voor zijn cavia. Dit is Herman Jager met zijn cavia Marjolein. Zij wonen in Heiloo. 10% korting op grote caviakooi an 25,95 voor 23,37 hamsterkooi met voerbakje en looprad; geef uw dieren de ruimte en beweging die zij nodig hebben! van 22,50 voor 20,25 tropische vissen 4 zebravisjes 2,50 4 kegelvlekbarbelen 4,50 Wij hebben alweer een complete voorraad tuingereedschappen! Uw d,er binnen VOOR ALLE VRIENDEN VAN DIER EN PLANT Voorlopig geen Noord-Ierse kinderen naar Heiloo 2 st Zolang de voorraad strekt: FILTERS woor 60 em afzuigkappen voor slechts 14.00 J. J. PANTEK0EK, Sng. De Foresters kampioen Laura Scala Kollektanten gevraagd Kollekte „Het Nationaal Rheumafonds" t reuma-onderzoek. Daarnaast worden j 01 Voetganger op Heerenweg ernstig^vejwond BADHUISWEG HEILOO BOUWBEDRIJF GEBR. APELDOORN B.V. Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet j03m Kollekte Hobbyfarm bracht 3200,op Feestelijke heropening Kapsalon Bijwaard Met auto tegen lantaarnpaal AFVALSTOFFEN Mogelyk nog enige kaarten aan de zaal ENTGEMEENSCHAP HEILOO BEKEMDMAKING yfeteeii tafels toeren sneubeSeti kennemerstraatweg 231 heiloo OT2-3496G 5 MAART 1975 32e JAARGANG NO. 47 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressén Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgev er. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egrriónd- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d. Hoef Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Adv. per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies 3 L J Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Wesierweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Vorige week waanden we ons tijdens de voorjaars- en zomershow van modehuis Unique in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar heel even aan één of andere zonnige Spaanse kust. Tuinarchitect R. W. van Haneghem had het toneel voor deze show namelijk omgetoverd tot een bijna levensechte Spaanse tuin. Een zonnig toneel waar de mannequins van Yvonne van Wegberg al even zonnig gekleed de zaal binnenwandelden die door Guus van der Linden met prachtige bloemstukken was versierd. De getoonde kollektie was over het al gemeen zeer aantrekkelijk voor jong en oud. Veel pantalons in wel 5 verschil lende modellen en zwierige klokrokken, al of niet met plooien in effen tinten of met een stijlvolle dessinering. Van Falke en Baltrik, waarvan mode huis Unique de alleenverkoop heeft voor onze omgeving, zagen we weer einde loze kombinatiemogelijkheden waarbij alle kleuren en kombinaties van kleuren op elkaar zijn afgestemd. Deze kleuren zijn vooral oud-rose, appelgroen, room wit, blauw, rood, mandarijn en cognac. Superzonnige kleding die we nu al kun nen dragen door de geweldige sortering in blouses, spencers, pullovers, vesten met korte en lange mouwen en bijpas sende jasjes. Het prettige van deze kom- binatiemode is vooral dat je met een paar verschillende kledingstukken steeds weer anders voor de dag kunt komen. De mannequins lieten heel dui delijk zien dat deze mogelijkheden bijna onbegrensd zijn. Falke is er ook voor de grotere maten en we willen er graag aan toevoegen dat deze kleding zeer goed zelf te was sen is. Nieuw van dit -huis zijn beeldschone glansgaren pullovertjes en spencers en zeer fraai gedessineerde zijde-achtige klokrokken. Baltrik is er voor de jonge vrouw. Een klasse apart. Zeer aparte bedrukte T- shirts op wijde klokrokken of een pan talon. i Deze T-shirts met korte of lange mouw winnen steeds meer terrein. Ze zijn voor een appel en een ei te koop en de fabri kant verdient gewoon alle lofvoor zijn originele ontwerpen met kleurige pop petjes, bóten, ballen en strepen enz. T-shirts met en zonder kraag of capu chon. De geestige dessinering is ook weer terug te vinden op de bijpassende bikini's, de dporknooprokken en chemi- siers, die als jurkje of badmantel ge dragen kunnen worden. Beeldschoon zijn de deux-pieèces waar van de kleurige biezen van het witte pullovertje van dezelfde stof vervaar digd zijn als de rok. We zagen ook erg mooi pigskin spen cers en hypermoderne, vederlichte re genmantels met een ruim aangerimpel- de rug en kopmouwen. Een mantel, die je ook zonder régenbui in het vooruit zicht graag zal aantrekken. Voor de oudere en wat minder slanke dames heeft modehuis Unique een leuke kollektie japonnen ingekocht. Deze ja ponnen hebben een fleurige dessinering en ze kleden bovendien zeer slank af. De charmante mannequin „Lies" liet ons duidelijk zien dat leeftijd en maat in deze tijd gelukkig geen rol meer spe len. Elke vrouw kan er goed verzorgd uitzien. Je moet gewoon aantrekken wat je staat en even kritisch in de spiegel kijken. Bij Unique kun je ook erg leuke kettingen verkrijgen van zo rond de 20,Ze worden eventueel door dit modehuis op bestelling gemaakt in bijpassende kleuren. Een dag na de show kwam er nog een exclusieve kollektie vrijetijdskleding binnen vanuit Spanje. Pakjes en jurkjes voor de jonge vrouw die het veel ge dragen „spijkergoed" niet meer zo ziet zitten. Sportieve modellen in lichtbruin en rose van een soepele stof die heerlijk in het dragen is. Ladyspeaker bij deze show was de char mante Truus Pauwe en de muzikale om lijsting werd verzorgd door de pianist Nol Kok. De cheffin van modehuis Unique in Alk maar maakte bij deze show haar debuut als mannequin. Zij deed dit voortreffe lijk en haar ongedwongen houding en stralende glimlach was gewoon hartver warmend. Het publiek reageerde spon taan met een warm applaus. Al met al was het weer een goed ver zorgde show die de afgelopen dagen voor veel extra drukte zorgde bij modehuis Unique in Heiloo, Alkmaar en Bever wijk. Tamara. Dat kunt u zelf meemaken a.s. zondag bij de wedstrijd Aanvang half drie. Muzikale medewerking van liet Trompetterkorps Heiloo. wonende in de omgeving van het Stations-centrum Burgemeester H. Ploekstra deelde in de raadsvergadering van vrijdagavond mee, dat op maandag 24 maart een hearing zal plaatsvinden met belanghebbenden uit de omgeving van het Stationscen trum. In de toekomst zullen belangrijke beslissingen vallen o.a. ten aanzien van de verkeerssituatie bij het station. Het lijkt ons bijzonder goed dat zij, die er zo nauw bij betrokken zijn, op de hoog te gebracht worden van eventuele plan nen en mogelijk ook nog voor inbreng kunnen zorgen. Door verbreking hebben inbrekers weer bezoek gebracht aan een aantal wonin gen in Heiloo. In De Blinkenlaan, bij de fam. v. d. W., werd een muziekinstalla tie weggenomen. Een bezoek werd ook gebracht aan de woning van de fam. R. aan de Laan van Zeeman. Hier werd niets vermist. De politie wijst er op dat op meerdere plaatsen in het dorp Inbrekers probeer den hun slag te slaan. K Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Kom kijken en vergelijken want wij hebben nu voor 25.per gram. Beslist 'n aantrekkelijke prijs ;<1 ft dan u Uhe '°1o ?<ir\£5 W Stationsweg 65 - 67. Heiloo Kennemersbaatweg 129, Heiloo Laat 202, hoek Schoulensliaal, Alkmaar Gebrek aan financiën Dit voorjaar komen er geen Noord-Ierse kinderen naar Heiloo. Het comité heeft gemeend de onlangs gehouden Neder landse aktie „Geven voor Leven" te moeten laten preveleren boven een plaatselijke inzameling voor Noord-Ierse kinderen. Een besluit dat wel wat laat naar buiten komt en zeker bij vele en thousiaste pleeggezinnen hard zal zijn aangekomen. Het gehele programma was al praktisch rond en ook de directie van het Psychia trisch Centrum „St. Willibrord" had zich al weer bereid verklaard om 3 we ken lang de warme maaltijd voor deze Noord-Ierse kinderen geheel gratis te verzorgen. Kosten 25.000, Een verblijf van 3 weken in Heiloo voor 40 kinderen met begeleiding kost pl.m. 25.000,—. Het grootste deel van dit bedrag moet uitgetrokken worden voor de vliegreis waarvoor men 400,per kind moet bijdragen aan het landelijk comité. Aangezien het aktiecomité in Heiloo nog ongeveer 5,000,— in kas heeft is het duidelijk dat er nog 20.000.— bij moet komen om een groep kinderen uit Noord-Ierland naar Heiloo te halen. Je zou zeggen, wat is 20.000,— voor een gemeente, die 20.000 zielen telt? Voor 1.- de man kunnen 40 kinderen uit het zwaar geteisterde Belfast even „op verhaal" komen. In Heiloo hebben ze kunnen ervaren dat het heel goed mogelijk is om als Protestant en Ka tholiek met elkaar te leven en zelfs met elkaar onder één dak te wonen en sa men één kamer te delen. Er zijn vriend schappen uit ontstaan die nu nog steeds voortduren. In Heiloo hebben deze kinderen 3 weken lang niet achter dichtgespijkerde ramen hoeven te leven en ze konden rustig gaan slapen inplaats van aangekleed en wel onder het bed te kruipen uit angst voor bomaanslagen. Zonder tranquili zers doen de meeste kinderen daar geen oog meer dicht en het is dan ook eigen lijk met geen pen te beschrijven wat deze kinderen moeten doormaken in de ze chaotische situatie waarvan het einde nog steeds niet in zicht is. Het organiserend comité in Heiloo gaat VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Na de 1-0 zege op AFC '34 en het pun tenverlies van de twee konkurrenten Egmondia en Kolping Boys, kan het kampioenschap van de 4e klas De Fo resters bijna niet meer ontgaan. Als De Foresters a.s. zondag aan de Egelshoek winnen van Meervogels, is het kampioenschap een feit. Egmondia speelt tegen Kolping Boys en bij winst van de Oudorpers of bij een gelijkspel hebben De Foresters reeds aan een gelijkspel genoeg. We verwachten daarom veel publiek op de Egelshoek a.s. zondag, temeer omdat de wedstrijd muzikaal zal worden om lijst door het Trompetterkorps. Wanneer het kampioenschap een feit is, zal er diezelfde avond nog een instuif in de kantine worden gehouden waar iedereen welkom is die De Foresters een goed hart toedraagt; de officiële recep tie zal dan 14 dagen later plaatsvinden. Maar laten we niet de huid verkopen eer de Meervogels-beer geschoten is en door onze aanmoedigingen het eerste naar de overwinning brengen. Hopelijk slagen de handbal-dames van het eerste team er in de promotie-wed strijden in de oude RAI in Amsterdam tot een goed einde< te brengen; in dat geval zou de vreugde compleet zijn. Nog even een ernstig woord tot besluit: onze Toto-commissie heeft dringend 2 mensen nodig die éénmaal in de 14 da gen op de donderdagavond voor de ad ministratie van de toto kunnen zorg dragen. We kunnen ons niet voorstellen dat er onder onze leden of supporters niet twee zouden zijn die ons willen bij staan de vereniging door hun werk fi nancieel goed te laten draaien. Stap daarom over de rood-witte drempel en meld u aan bij de heer J. Bindt, Laan van Muijs 2, tel. 31237. Het comité „Vrienden van de Hartstich ting afd. Heiloo" verzoekt dringend óm kollektanten tricesvoor de jaarlijkse kollekte, die gehouden zal worden van 31 maart t/m 6 april. Ook scholieren, boven de 16 jaar, zijn van harte welkom. De te lopen wijken zullen zo klein mogelijk worden gehou den. U kunt zich aanmelden bij mevr. Bijkerk, tel. 32043. In de week van 10 tot 15 maart wordt de jaarlijkse kollekte voor het Nationaal Rheumafonds gehouden. Ook in Heiloo wordt deze kollekte gehouden. Volgens recente cijfers lijden 170.000 Nederlanders aan een lichtere of zwaar dere vorm van reuma; van deze 170.000 zijn minstens 13.000 invalide reumapa tiënten. Het Nationaal Rheumafonds trekt jaarlijks grote bedragen uit voor nen die al renma natiëtit ziin storten op giro 2162 Amrobank Heiloo aio ai reuma patieht zijn t rek. 43.12.04.500. «gogelijk geholpen - door wr<5 n bk iënten b v- in staat te stelle -omie' achtfe a^Jg^schaf f enkortorg^ vergezeld van bloemen en kado's. Na de (late) pauze stond mevr. H. H. Hoogland-Wekema voor de moeilijke taak haar lezing over diepvriezers flink in te korten i.v.m. de tijd. - Het bestuur is nu als volgt samengesteld ii.nl,Éa 'g° V0etganjgster uil presidente mevr. H. Wijers-Sehoenma- H K -trJl™ a" bestuurd door ker; vice-presidente mevr. J. K. v. d. j Egm°nd-Binnen. Met een Kloet-Wielinga; le secr. mevr. I. Pes- e ro 1 s en rug lten werd het man-van Vliet; 2e secr. mevr. J. C. van Duyvendijk-Cambier; le penn.m. mevr. G. Boomsma-Bakker; 2e penn.m. mevr. H. M. Hart-Emmer en algemeen adjunc- te mevr. P. v. d. Bijl-Eldermans. IS, 14 mm dik. EUCHARISTIEVIERING IN 6 cm breed PARANA'pTn "SCHROOTJES, 6 cm br. Diverse wandplaten voor scherpe prijzen. di Getuigen j van aanrijding )p of bij het .uiapad op de Heeren weg, bij cafetaria Vijn, werd aangere- 9 br. 1.50 p. m. 0.98 p. m. 1.25 p. m. Gratis voorlichting en alles op maat gezaagd. HERENWEG 40 - EGMOND-BINNEN Zilverstr. 1 - Tol 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland De huis-aan-huis-kollekte, die zaterdag jl. plaatsvond in Heiloo door kinderen, leidsters en leiders van de Hobbyfarm bracht het fantastische bedrag op van 3.200, Hiervoor kan men weer het nodige gereedschap en materiaal kopen. Het bestuur van de Hobbyfarm heeft ons verzoeht vooral alle gulle gevers extra hartelijk te bedanken. Deze dank gaat vanzelfsprekend ook uit naar alle grote en kleine kollektanten. Dinsdag 11 maart a.s., 's avonds om 19.15 uur, zal mevr. Bijwaard-Koper de officiële heropening verrichten van de totaal verbouwde kapsalon aan de Ze- venhuizerlaan. Tot 21.30 uur houdt de fam. Bijwaard hier open huis en om de feestvreugde te verhogen zal het Trom petterkorps Heiloo een muzikale show verzorgen. Een ieder is hartelijk wel kom. Bestuurder had „te diep in liet glaasje gekeken" De bestuurder van een auto, de 34-ja- rige Z. had ,,te diep in het glaasje ge keken". Zondagavond reed hij op de Heerenweg tegen een lantaarnpaal. Hij kwam er goed af en de schade viel ook mee. slachtoffer naar een ziekenhuis in Alk maar overgebracht. Een paar bezoekers van de cafetaria zouden getuigen zijn geweest van deze aanrijding. Zij worden verzocht zich, voor gegevens, te vervoegen aan het bu reau van de Rijkspolitie aan de Van der Feen de Lilleweg. Voor uw ROOT lioogeweg 72 - heiloo - tel.02205-1541 In samenwerking met de uitgever van dit blad zullen in juni 1975 6.500 gemeentegidsen gratis huis-aan-huis in Heiloo' worden verspreid. De gemeentegids bevat o.a. gegevens over oiïderwijs, sport,' ge zondheidszorg en het verenigingsleven. Wij verzoeken alle verenigingen c.q. organisaties in Heiloo, die niet in de gemeentegids 1973 staan vermeld of waarvan de gege vens, zoals deze in de gemeentegids 1973 zijn vermeld, niet meer overeenstemmen, dit schriftelijk of telefonisch (tel. 31144, toestel 21) op te geven. HET GEMEENTEBESTUUR VAN HEILOO. voor concert met Daniel Wayenberg (piano) Mogelijk zijn vanavond (woensdag 5 maart) nog enkele losse kaarten a 6, verkrijgbaar aan de zaal van de aula van het Psych. Centrum _,St. Willi brord", waar het Noordholïands Phil- harmonisch Orkest speelt en de bekende pianist Daniël Wayenberg solist is. Het concert begint om kwart over acht. rWeet U wat voor mensen er naai dD showroom van John Bolten komen? Mensen die ei van honden heel prijs bewust te kiezen rut schitterend mas sief eiken rneubelmakërswerk Wan neer komt U. Dit jaar worden de 11/12 jarige meisjes weer gevaccineerd tegen Rubella (Rode Hond). Hiervoor komen in aanmerking, meisjes, die geboren zijn in het jaar 1963. Deze inenting zal worden gegeven op woensdag 12 maart 1975 van 14.00- 16.00 uur in het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Tulpencroftlaan. Meisjes, geboren in 1962, die vorig jaar wegens ziekte, afwezigheid of anderszins niet aan de vaccinatie tegen Rubella hebben kunnen deelnemen, kunnen eveneens op bovengenoemde datum worden ingeënt. ENTGEMEENSCHAP HEILOO Tel. 30751, na 13.00 uur. (t o de St Willibrordus Stichting) Koopavond vrijdag van 7 00 tot 9 30 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1