□rchipLDi DEZE WEEK |r O O NIEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij TUINCENTRUM HEILOO tgelhandel "Alkmaar Herman KWAAD 'rm iaEEÜ-BEEEEB verlovingsringen ruim 55.000, 05415 iSfKBS WÉ kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Voor de tweede maal informatie over premie-koopwoningen Openbare kleuterscholen hielden contactavonden Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Bar-bistro „De Stoeterije" in Bergen geopend Verenigingsbestuurders etc. opgelet éL Mariëlle van Heeringen is óók klant bij Van Staalduinen. Mariëlle is 10 jaar en poseert hier met kip Koosje. Mariëlle woont in Heiloo. Ruime parkietenkooi met statief (ruim genoeg voor 4 parkieten) 10% korting van 35,-voor 31,50- Grote collectie tropische vissen en planten lavasteen per kg 1,50 kienhout, mooie stukken per stuk 5,- Wij adviseren u graag bij de inrichting van uw aquarium. Bemesting Allerlei soorten, speciaal aange past aan de grondsoorten in onze omgeving. Verantwoorde bestrijdingsmiddelen VOOR ALLE VRIENDEN VAN DIER EN PLANT Juwelier Gouden en zilveren sieraden horloges H.O.V. bracht „Polenblut" enthousiast voor 't voetlicht Opbrengst voor Unicef Het deel Heerenweg, nodig voor het „Winkelhof 't Loo" nu beschikbaar Er moet tot afbraak worden overgegaan Waarschuwen vooi" bet afha'en van prof vuil Laatkomers voor het bestellen van zwemabonne menten, opgelet Palmpasen-ootocht a.s. zondag Zomerregeling diensten Willïbrorduskerk Heiloo Eerste kievitsei in Heiloo NievHsre g* GEZELLIGE PLATEN Gemeentebestuur hield hearing AFVALSTOFFEN VUL NU UW TUINGEREEDSCHAP AAN 15% KORTING VAN 19 t/m 25 MAART. Dansschool Peter Verbiest in nieuw pand 19 MAART 1975 32e JAARGANG NO. 49 Advertenties en Administratie: Hechte Ilondsbösschelaan 22 Postbus 08 - Ileiloo Telefoon 072-30175 Kedaktie-adressen: Totenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 VV. de Zwijgerlaan 100 - Cast.ricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze icrant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- I.linnen, Rinnegom, Egm. a.d. Hoef Ydv en kopij moeten uiterlijk mniitukigmiddag fi uur in ons bezit zijn. Aclv i>er mm 30 cent (excl. BTW) Bij knul rukt reduktie. LkJNBM Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 voor loden woningbouwverenigingen De beide woningbouwverenigingen, St. Willibrörd en Volkshuisvesting, hielden voor de tweede maal een bijeenkomst waarin vertegenwoordigers van het Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten, informatie gaven over de aankoop van een premie-koopwoning. Er waren 75 be langstellenden, grotendeels jongeren. Dhr. Voorhorst ging, evenals zijn kol- lega de heer E. Moll de vorige maal, in op wat hij noemde het sociale aspect van de premie-koopwoningen, naast de woningwetwoningen. „Het Bouwfonds ijvert voor het eigenwoningbezit", aldus dhr. Voorhorst. Hij zei dat er gekeken moet worden naar de mogelijkheden van de aspirantkoper en de wensen die hij heeft. De heer W. de Vries ging nu, uitvoerig, zijn gehoor vertellen over de prijs van woningen van 4% en 6 verblijfseenheden. Vorige maal werden bedragen genoemd gebaseerd op gegevens per 1 november 1974. Dhr. De Vries deelde nu mede dat de grondkosten niet 10.000,maar 13.000,— zullen zijn en dat ook de bouwkosten etc. hoger zijn geworden zo dat de woningen met 4% verblijfseenhe den 79.000,— gaan kosten en die met 6 verblijfseenheden 92.000,- de totale bijdragen zijn resp. 24.618 en 18.865. Uitvoerig werd gesproken over de wijze van lenen, aflossen etc. Ook nu werd gesteld dat het bouwfonds voor financiering kan zorgen en dat het gemeentebestuur voor 100% garant kan staan. De mogelijkheid zou bestaan, volgens de heer Vporhorst, dat reeds in 1976 de eerste woningen gereed zouden zijn als alles geolied zou verlopen. Wij vernamen later, dat deze medede ling wel wat voorbarig is. Want zover zijn de plannen nog niet ten aanzien van de bouwplannen 5 en 6 in „De Boüw- camp". Er blijkt echter wel een flinke belangstelling te bestaan voor deze soort van premie-koopwoningen. Het plan is er 50 van te bouwen. De openbare kleuterscholen ,,'t Kieften- nest" en „De Basseroet" hielden, naast de gebruikelijke ouderavonden, nu een contactbijeenkomst. Oudercommissie van 't Kieftennest kan eer wat meer gaan doen Naar aanleiding van de notulen, waarin gesproken werd over de verkeerssituatie op het Slimpad, vooral bij het uitgaan van de school, kon één der leidsters mej. Oostendorp meedelen, mede door geno men maatregelen, dat het een stuk beter gaat. Onder leiding van mevr. Wouters werd het kienspel beoefend. De ouder commissie wilde dank zij de opbrengst van dit kienen, wat méér geld in kas zien te krijgen. Naast de aanschaf van een snijapparaat wilde de commissie ook wat armslag hebben voor een aantal activiteiten. Door het batig resultaat van het kienen, 275,- kan dat. „Basseroet" koos nieuwe oudercommissieleden Niet minder dan 80 ouders waren in „De Basseroet" aanwezig, voorts een aantal gasten. Afscheid werd genomen van de oudercommissieleden mevr. v. Reeuwijk en dhr. Carst. Vooral mevr. v. Reeuwijk werd voor haar werk, als secretaresse, bedankt. Gekozen werden in de ontsta,ne vacatures P. Keesman en P. Jongeneel, de laatste treedt nu als secretaris op. Gesproken werd over de werkwijze van de oudercommissie. Onder andere kwam naar voren het instellen van een werk groep voor algemene assistentie (ouder participatie). Een delegatie van de Nic. Beetsschool gaf antwoord op vragen over de werk wijze van de basisschool. Ei' waren veel vragen en er ontstonden interessante discussies. Ouders gaven zich op voor de werkgroep en de knutselgroep. Tot slot van deze bijzonder geslaagde contactavond werd een leuke dia-serie vertoond over de kinderen op de school. Zilverstr. 1 - T«l 072-10692 het goedkoopste adres in Nederland Woensdagavond vond de officiële ope ning plaats van bar-bistro „De Stoete rije" aan de Karei de Grotelaan 6 in Bergen, waarbij een groot aantal geno digden aanwezig was. In deze monumentale stolpboerderij heb ben Ruud Jansen en Ben Ockers een eindeloos fijne sfeer weten te scheppen waar iedereen zich na 5 minuten volko men thuis zal voelen. In onze editie van 5 maartschreven wij reeds uitvoerig over opzet en inrichting van deze bar- bistro maar het resultaat is zo uniek dat het nauwelijks met een pen te be schrijven is. Dag en nacht heeft een groot aantal mensen géwerkt'om de ideeën van Ruud en Ben tot een grandioze werkelijkheid te maken zoals o.a. fa. Jac. de Nijs uit Castricum, de herefi Tromp en Lute. De heer Dick Beemster uit Heiloo die de gehele stoffering voor zijn rekening nam en o.a. een fabuleuze ronde bank creëer de rond de open haard maar ook het bruisende team van jonge medewerkers (sters) liet op deze overvolle openings avond een knap staaltje van hun kunnen zien. De geweldige ontvangst liet niets te wensen over. „De Stoeterije", een inrichting waar men paarden fokt, ademt een landelijke En gelse pub-stijl van vóór 1900. Paarden zul je hier echter niet vinden, wel de sfeer uit die dagen en dan wel zo iden tiek mogelijk. Vele buitenlandse reizen werden hiervoor ondernomen. Het resul taat is ongelooflijk mooi geworden. De officiële opening werd verricht door de voorzitter van het V.V.V. uit Bergen, de heer J. Duyvis. Hij onthulde een prachtige staatsiedeken waarop de naam van „De Stoeterije" prijkte. Als symbo lisch geschenk nam hij een hoefijzer mee. De Stoeterije moet u beslist eens van binnen gaan bekijken. Deze stolpboer derij is erg gemakkelijk te vinden. Hij ligt nl. schuin tegenover „De Rustende Jager" "aan de Karei de Grotelaan in Bergen. Gegevens gevraagd voor nieuwe genieentegids In 1973 verscheen een gemeentegids voor Heiloo. Uitgegeven door ons gemeente bestuur. In samenwerking met drukkerij „Uitkijkpost" wordt door het gemeente bestuur een nieuwe gids samengesteld en uitgegeven. De gemeentegids bevat o.a. gegevens over onderwijs, sport, gezondheidszorg en het rijke verenigingsleven. Middels een publikatie in de „Uitkijk post" werden reeds besturen etc. op merkzaam gemaakt op de nieuwe uit gave van een gemeentegids. Gegevens verstrekken vóór 15 april a.s. Er is wel gesproken over het niet vol ledig zijn van de gemeentegids van 1973. Terecht, maar dit was het gevolg van besturen van organisaties welke niet de moeite namen de gegevens, voor de gids, door te geven. Ook niet van muta ties in besturen, welke hier in Heiloo nogal veelvuldig voorkomen. Een verzoek aan besturen, mede in het belang van hun organisatie: indien de samenstelling van het bestuur in de ge meentegids van 1973 niet voorkwam of mutaties zich na 1973 hebben voorge daan, wendt u zich dan tot het gemeen tehuis: telefonisch 31144, toestel 21 (de heer Tervoort) of schriftelijk. Maar dan vóór 15 april a.s. N.M. Stationsweg 65 - 67, Heiloo Kennemerstraatweg 129, Heiloo Laat 202, hoek Schoutenstraat, AlkmaarI Ken n. straat weg 414, Heiloo -1 el. 30799 Een geheel nieuwe kollektie CERTINA - PRISMA - HELICON Ook CITIZEN. U weet toch dat bij HERMAN KWAAD de het goedkoopst zijn? Met een geweldig enthousiasme bracht de Heilooër Operette Vereniging vrijdag avond de operette „Polenblut" van Oscar Nedbal voor een bijna uitverkochte zaal in het Psych. Centrum St. Willibrörd. H.O.V. had het zichzelf, wat de keuze van deze vrij onbekende operette be treft, bepaald niet gemakkelijk gemaakt. Bovendien had men tijdens de voorbe reidingstijd nogal eens met ziekten van diverse leden te kampen gehad. Mede dank zij de geweldige regisseur, Wim Karelse, die ook nog een fantasti sche rol vertolkte als Mirski en de uit stekende dirigent, de heer P. Boeken kwam deze operette toch erg goed bij het publiek over. Vooral Elbert Docter en Maria Molenaai als Pan Zaremba, een landheer met zijn dochter Helena kregen vele open doekjes voor hun voortreffelij ke zang en spel. Maria Molenaar be schikt bovendien over een zeer duidelijke stem, die ook achter in de zaal goed te verstaan was. Goed uit de verf kwamen zeker ook Dick Zijlstra als Graaf Bolo Baranski, Frits Hogerheyde als zijn vriend, Bronio van Popiël en Els van der Heuvel als de dan seres, Wanda Kwasinskaja. Jammer dat Dick Zijlstra met zijn goede stemvolume tpch wat geforceerd overkwam bij dev hogere tonen. Els van der Heuvel speel de voortreffelijk maar was vaak erg slecht te verstaan. Gré van Halm leek de rol van de manzieke moeder van de danseres op het lijf geschreven. Doordat Siern Blokker door ziekte plotseling ver hinderd was moesten Cor Smit en Jan Groot deze rol samen er extra bijnemen. Een knap stukje werk waar nauwelijks iets van te merken was. Kariko In deze operette trad ook het jeugdkoo „Kariko" op dat onder leiding staat van Broeder Avitus. Samen met H.O.V. zon gen zij een schitterend „Gebed voor een goede oogst". Een daverend applaus mochten zij hiervoor in ontvangst ne men. H.O.V. zorgde weer eens voor een glans rijke uitvoering met bovendien prachtige décors van A. T. van Doesburg Zn. en zeer fraaie kleding van de fa. Joh. Ger ritsen uit Amsterdam. Het orkest, „Intermezzo Amsterdam", zorgde voor een goede begeleiding. Na afloop werden alle medewerk!stlers in de bloemetjes gezet door de voorzitter van H.O.V., de heer M. Mans en deze bloemenhulde viel vanzelfsprekend ook ten deel aan de repetitor, Elma ten Ha ve, de souffleuse,. Marjan Swart, de gri meur, Jac. Groothuiizen en Broeder Avi tus van het kinderkoor „Kariko". Laatste woning ontruimd Gister zou de laatste woning aan de Heerenweg, waarvan de grond nodig is voor de realisatie van het „Winkelhof 't Loo", ontruimd worden. Het is de wo ning van de fam. P. Groot, welke ver huisd is naar het verzorgingstehuis „De Loet". na. overtreding van bouwvoorschriften Op 4 maart sclveven wij dat de eigenaar van de woning aan de Kennemerstraat weg 232 bij uitbreiding van deze woning de bouwvoorschriften heeft overtreden. Naar wij vernemen is hem meegedeeld dat hij een deel van deze uitbreiding on gedaan moet maken. tijdiger gewenst Het grofvuil wordt door onze reinigings dienst 's dinsdags gratis afgehaald. Maar het gebeurt de laatste tijd veelvuldig dat men daarvoor op het laatste moment het gemeentehuis belt. Zelfs in de na middag van maandag. Men wordt ver zocht de dienst eerder te bellen als men wil dat het grofvuil de eerstvolgende dinsdag gehaald wordt. Nog mogelijk tot vrijdagmiddag half vijf Laatkomers, voor het bestellen van zwemabonnementen, moeten er rekening mee houden, dat het bestellen op aan staande vrijdag 21 maart om half vijf sluit. Voor deze abonnementen, tegen gereduceerde prijzen moet men, zoals werd aangegeven, het ingevulde formu lier op het gemeentehuis afgeven, of vóór 24 maart deponeren in de brieven bus. Vanaf Brunogebouw naar het Psychiatrisch Centrum Op Palmzondag 22 maart gaan de gidsen en kabouters van Theresiagroep weder om hun eigengemaakte palmpasen aan bieden aan verpleegden in het Psychia trisch Centrum. Wij nodigen alle kinderen uit, die met hun zelfgemaakte palmpasen iemand blij willen maken, om zich bij ons aan te sluiten. We vertrekken om kwart vóór twaalf vanaf het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg, voorafgegaan door de muziekvereniging „Caecilia". Voor eventuele inlichtingen, tel. .32010. Tot aanstaande zondag! Ingaande 23 maart Te beginnen met a.s. Palmzondag 123 maart) geldt voor de diensten in deze kerk de zomerregeling: 9.00 uur de Hoogmis 10.30 uur de mis met jeugdkoor de andere diensten zijn op dezelfde tijden gebleven. Op Palmzondag is er onder de mis van 10.30 uur een processie van de kinderen met hun palmpasen en na deze mis de tocht naar het psychiatrisch centrum „St. Willibrörd". De heer H. I. Scholten kwam vrijdag heel verheugd naar ons toé. „Ik heb waarschijnlijk het eerste kievitsei in Hei loo gevonden." Liefhebbers vinden het interessant om kievitseieren te zoeken en te vinden en daar nog wat mee te ver dienen. Onze vriend Scholten kreeg voor zijn vondst tenminste nog een tientje! Dhr. Scholten was aan het vissen in de Baafiespolder en raapte en-passant het kievitsei. e* MOOK UIT pJL HUN A. GBzeuia.. tip. MtTONZi over de verkeerssituatie in en rond de Groenelaan Opvallend groot was de belangstelling maandagavond voor de hearing, over de verkeerssituatie in en rond de Groene laan. De wethouder van openbare wer ken de heer J. Bolten leidde de bijeen komst, welke gehouden werd in het Ge bouw van Openbare Werken, aan de Ka- naalweg. Daarbij waren aanwezig de lie ren Weber (adj.dir. van Openbare Wer ken met één van zijn medewerkers de heer Tieieman, het hoofd van onze plant soenendienst de heer Aiofs en het raads lid, de heei eltker. Dh Ho ten benadrukte in zijn openings- woi' d dut men bij het plannen maken het niet ieder naar de zin kan maken. Men zal moeten trachten in redelijk overleg tot oplossingen te komen, dik wijls zal dat tot compromissen leiden. Grote bezwaren tegen het opofferen VUOi uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 van speeiterreintje Dhr. Weber liet aan de hand van teke ningen zien hoe men op het gemeente huis dacht aan de oplossing van het ver keersprobleem in de Groenelaan. Thans bestaat, enige tijd een parkeerverbod voor deze laan, aan beide zijden, vanaf de Straatweg tot aan het speeiterreintje. Het bleek dat velen deze verkeersmaat regel nooit hebben gewild. „Hef het ver bod op voor dit deel van de laan" was één van de argumenten, „maak de rij baan een meter breder, zo mogelijk met grasbeton." Een ander vroeg om een één- 'richtingsverkeer in de laan. Het zware verkeer, wat aan en af rijdt om het industrieterrein te bereiken lag velen zwaar op de maag.' Dhr. Weber kon meedelen dat binnen afzienbare tijd het verkeer via de Nij- verheidsweg en de Warmoezierslaan naar de Straatweg geleid kan worden. „Hoe lang zal dat nog duren" vroeg men zich af. Wethouder Bolten zei dat men er dag en nacht mee bezig was. „Een stuk grond, nodig voor de realisatie, is nog niet in gemeentehanden. Een tekening gaf te zien hoe men ten gemeentehuize dacht over oplossingen ten aanzien van het „blikdictatuur" zo als de wethouder het uitdrukte. Het hield in het parkeren in de gehele Groe nelaan te verbieden maar parkeergele genheid te maken, waar nu het speeiter reintje is en wat meer parkeergelegen heid aan te brengen in de Dompvloet- laan. Ter compensatie van het verloren speeiterreintje aan de Groenelaan lag het dan in de bedoeling, het aan te leg gen in de Dompvloetlaan. Voorts was een zogenaamd trapveldje ingetekend, aan HOOGEWEG 69 HEILOO TELEFOON (02205) 1262 Nu de kaartverkoopaktie voor Unicef weer achter de rug is en de resultaten bekend zijn, willen wij beginnen met al diegenen, die hebben bijgedragen, hetzij financieel, hetzij door zich in te zetten voor Unicef, hartelijk te bedanken voor hun medewerking. Het district Alkmaar en omstreken heeft in 1974 nl. gezorgd voor een resultaat van 55.357,10 tegen 39.241, in 1973. Een niet geringe vooruitgang dus. Wij ondervonden dan ook in ruime mate weer de steun van vele scholen, winkelbedrijven en parti culiere medewerkers. Ruim 42.000, van dit bedrag is dan ook afkomstig uit de verkoop van onze bekende kaarten en agend'a's; dit is nog steeds onze groot ste bron van inkomsten, maar daarnaast hebben wij toch ook ruim 13.000, bijeengebracht door akties op andere 'terreinen. Er werden o.a. georganiseerd: een loterij, een Sint Nicolaasmarkt door de Alkmaarse huishoudschool, de Sint Maartenaktie en een „Loop voor Unicef". Ook dit jaar staan er weer allerlei akti- viteiten op het programma. Mocht u op een andere wijze hieraan mee willen werken, wilt u zich dan opge ven bij onderstaand adres? Dit'betekent absoluut niet, dat dan dag en nacht in touw bent voor Unicef, maar wij willen graag een grote groep medewerkers op bouwen, waarop wij af en toe een beroep kunnen doen. Voor jonge mensen is er een aparte, zelfstandige jongerengroep met eigen aktiviteiten. Mogen wij op u rekenen? U kunt zich aanmelden bij het secretariaat: Tulpencroftlaan 40, Heiloo (tel. 072-30596). Vorige week vond de officiële opening plaats van het „Dansinstituut Peter Ver biest jr." aan de Baangracht 2 te Alk maar. De receptie werd druk bezocht en vooral een groot aantal leerlingen van deze nu grootste dansschool uit de om geving kwamen de heer en mevrouw Verbiest hun felicitaties aanbieden. Het dansinstituut van Péter Verbiest was eerder gevestigd aan het Verdron- kenoord 102 waar de ruimte inmiddels veel te klein geworden was. Momenteel zijn er 800 leerlingen inge schreven in leeftijd variërende van 13 tot 70 jaar maar de gemiddelde leeftijd ligt toch zo'n beetje rond de 17 jaar. Naast danslessen zijn er ook disco-avon den met vrij dansen en voor echtparen gezellige dansavonden waarbij ook het kienen niet ontbreekt. In de zomermaan den kunnen de leerlingen nog een extra cursus volgen in Zuid-Amerikaanse dan sen. Over belangstelling heeft men hier nooit te klagen. De nieuwe danszaal is 275 vierkante meter groot en er ligt een prachtige parketvloer in. Aan de kant gezellige zitjes en een fraaie spiegelwand die de leerlingen de heer en mevrouw Verbiest ten geschenke gaven voor de nieuwe school die gevestigd is in een oude broodfabriek. Er viel heel wat op te knappen en het nog jeugdige echtpaar is er samen hard tegenaan gegaan. Het resultaat is bijzonder verrassend. Met het grote aantal bloemstukken en de nog vele andere kado's zag het geheel er extra feestelijk uit. de Oosjerzijweg, tegenover de Domp vloetlaan. Wethouder Bolten, maar ook de heer Weber maakten duidelijk, althans pro beerden het duidelijk te maken aan de aanwezigen, dat het nog tijdelijk ver keersproblemen zijn ten aanzien van het vele en zware verkeer door de Groene laan. Dhr. Bolten meende dat, gezien de ontwikkeling, men tezijnertijd wel weer met problemen geconfronteerd zal wor den, namelijk het toenemend autobezit. De meningen waren, zoals begrijpelijk, nogal verdeeld. Zeker over wat ten ge meentehuize op tekening was gezet. De toelichting er op brac.ht ook de ton gen los. Wethouder Bolten beloofde de op- en aanmerkingen met onder andere verkeersdeskundigen te bespreken en zegde toe tezijnertijd weer bijeen te wil len komen met de bewoners van de Groenelaan en omgeving.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1